Reklama

středa 30. června 2021

Potápějící se stát nás stáhne ke dnu všechny

Lawrence Kadish

30.6.2021 GatestoneInstitut, překlad ČNL

Autor Lawrence Kadish je realitní developer, podnikatel a člověk, který zažil éru, kdy bylo na ulicích často slyšet "Kámo, nemáš náhodou zbytečný desetník?" • Pro Komunistickou stranu Číny, jejímž cílem je, aby Čína ovládla 21. století jako jediná globální supervelmoc, představuje tento plán strategické vítězství, dosažené bez toho, že by vystřelila jedinou kulku. Číňané vědí, že ekonomicky oslabená Amerika, zatížená splácením obrovského dluhu, nebude moci udržet svou vedoucí vojenskou pozici. Jak naši spojenci, tak neangažované země si tuto hrozbu uvědomují a pokud budou přesvědčeni, že nejlepší dny USA jsou již sečteny, tak se budou snažit si znovu vytvořit dobré vztahy s Čínou.
 • Jen málokdo oponuje myšlence, že infrastruktura našeho národa vyžaduje vážnou pozornost, ale míra politického balamucení při vydávání Bidenova plánu za plán obnovy "infrastruktury" velmi znepokojila i řadu Demokratů. Významné části tohoto zákona jsou vyčleněny na "ekologické" projekty a zdánlivě upřednostňují finanční podporovatele politické kampaně Demokratů, jako například miliardové dotace na elektromobily. Je skutečně potřeba si na tento návrh zákona dobře posvítit a hodně ho očistit, jinými slovy, seškrtat.
Tento recept na americkou ekonomickou apokalypsu přichází v době, kdy tvorba nových pracovních míst stagnuje a začíná se objevovat strašidlo vysoké inflace. Jste-li ochotní naslouchat, tak Vám historici řeknou, že devastaci zadluženého státu nikdo nikdy neunikne. Nikdo.

Člověk tak nějak tuší, že historici a ekonomové se v budoucnu shodnou v jednom bodě: Národy, které pustily svým ekonomikám žilou, jsou předurčeny k neúspěchu. Tento neúspěch má řadu podob a liší se v načasování, ale obrovské nekontrolované národní deficity nakonec vždy zredukují národní stát na chudáka, vyvrhele – na stát, který selhal.

Na politické jeviště teď přichází Bidenův "Americký plán tvorby nových pracovních míst", což je plán představující federální výdaje ve výši 2,3 bilionu dolarů. Pokud by tento plán prošel, tak by realizoval šílené horečnaté fantazie některých Američanů pod pláštíkem "infrastruktury" ve snaze přesvědčit Kapitol (Sněmovnu reprezentantů a Senát USA), že to není o ničem jiném, než o silnicích a mostech. Analýza vypracovaná ekonomickou a obchodní fakultou Pensylvánské univerzity (Wharton School) bije kvůli tomuto návrhu na poplach.

Aby bylo jasno, tento výdajový zákon znamená v podstatě vytvoření tak obrovského státního dluhu, že může vést k destabilizaci naší demokracie závislé na fungující ekonomice.

Pro Komunistickou stranu Číny, jejímž cílem je, aby Čína ovládla 21. století jako jediná globální supervelmoc, představuje tento plán strategické vítězství, dosažené bez toho, že by vystřelila jedinou kulku. Číňané vědí, že ekonomicky oslabená Amerika, zatížená splácením obrovského dluhu, nebude moci udržet svou vedoucí vojenskou pozici. Jak naši spojenci, tak neangažované země si tuto hrozbu uvědomují a pokud budou přesvědčeni, že nejlepší dny USA jsou již sečteny, tak se budou snažit si znovu vytvořit dobré vztahy s Čínou.

Dokonce i Bílý dům uznává, že splácení tohoto dluhu by trvalo 15 let, a to za předpokladu, že Bidenem navrhované zvýšení daně z příjmů právnických osob bude generovat předpokládané příjmy – což je samo o sobě velmi sporné. Kde bere Bidenova administrativa své přesvědčení, že americké korporace nezareagují na zvýšení daní masivní restrukturalizací, aby se vyhnuly likvidačním daním – nebo přenesením dodatečných nákladů na spotřebitele nebo přesunem sídla společnosti do zahraničí do země s nižší korporátní daňovou sazbou – aby se vyhnuly hrozbě ztráty mezinárodní konkurenční výhody? Korporace mívají samozřejmě velice mazané účetní.

Jen málokdo oponuje myšlence, že infrastruktura našeho národa vyžaduje vážnou pozornost, ale míra politického balamucení při vydávání Bidenova plánu za plán obnovy "infrastruktury" velmi znepokojila i řadu Demokratů. Významné části tohoto zákona jsou vyčleněny na "ekologické" projekty a zdánlivě upřednostňují finanční podporovatele politické kampaně Demokratů, jako například miliardové dotace na elektromobily. Je skutečně potřeba si na tento návrh zákona dobře posvítit a hodně ho očistit, jinými slovy, seškrtat. Bohužel, tento návrh zákona je zosobněním nemotorné politické strategie, která má za účel zabránit otevřené debatě a poctivému přezkoumání Bidenovy agendy.

Tento recept na americkou ekonomickou apokalypsu přichází v době, kdy tvorba nových pracovních míst stagnuje a začíná se objevovat strašidlo vysoké inflace. Bidenovo plánované rozhazování je řádově daleko horší než tradiční washingtonské rozdělování federálních prostředků politickým přítelíčkům – tzv. "pork barrel spending" neboli porcování medvěda. Ve své snaze realizovat svou sociální agendu vytvoří Bidenův plán neudržitelný dluh, který by mohl doslova potopit každého z nás bez ohledu na to, ke které politické straně se hlásí.

Jste-li ochotní naslouchat, tak Vám historici řeknou, že devastaci zadluženého státu nikdo nikdy neunikne. Nikdo.Překlad původního textu: A Sinking Ship of State Drowns Everyone - Helena Kolínská, Libor Popovský

44 komentářů :

 1. Tvorba ničím nekrytých peněz(USD,EU,Kč) způsobuje nikým nekontrolovatelnou inflaci.

  OdpovědětVymazat
 2. Kromě dluhu USA pokračuje ve světě dedolarizace a to bude ten pověstný hřebíček v rakvi USA. Už to nebude dlouho trvat. 10let?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (11:29):
   ... bodejť by se neobjevovaly pokusy o dedolarizaci, když (a) vláda USA tu měnu využívá jako mocenský nástroj své pohasínající ekonom. hegemonie a (b) když US dolar se po odstoupení od Bretton-Woodského závazku (směnitelnosti USD za zlato) stal jen jakousi poukázkou na důvěru v to, že to vše zůstane tak, jak až dosud bylo. Poukázkou nezakrytě podpíranou vojenskou silou USA a jejich vazalů. A když nic (či téměř nic) nenasvědčuje tomu, že by US vláda činila přesvědčivé kroky ke snižování dvojího dluhu USA, který dál a dál narůstá, aby byl kryt emisemi nekrytých dolarů (eufemisticky nazývaných jako kvantitativní uvolňování), zato se nerozpakuje přenášet své finanční závazky na jiné, např. tlakem na odkupy jejich (předražené) výzbroje aj. komodit.

   Vymazat
 3. Predpokladám, že nás čaká niečo iné, ako skrachovanie Spojených štátov. Tí, ktorí poznajú dejiny, vedia, že tak v minulosti, ako aj v prítomnosti - je plánom B vojna. Vojna vždy zlikvidovala dlhy a priniesla nové príležitosti.
  Bolo by fajn, keby sme sa prestali báť pozrieť pravde a histórii do očí, a pripravili sa na plán B.
  Osobne, nevidím žiadne zázračné zaklínadlo, ktoré by zmenilo trend zadlžovania sa štátov. Naopak, vidím za tým niečí záujem - prinútiť štáty k poslušnosti.
  Keď sa s triezvou hlavou pozrieme na politiku USA, uvidíme , že na pozadí vnútorného zadlžovania kvôli budovaniu infraštruktúry - zároveň realizujú plán B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Historie zná řadu samospasitelných plánů B, které byly realizovány - už od prvních civilizací. Také díkybohu zůstalo zachováno mnoho zpráv o krachu plánu B, když jejich realizace přinesla jejich autorům rozpad, občanské války, ekonomický rozvrat. Tohle by měly mít mocenské kruhy v USA na vědomí, a zvláště v této době, kdy se jich stále více států nebojí, neexistují záruky jejich územní nedotknutelnosti a světová ekonomika hledá jiné alternativy než placení za používání dolaru. Na jihoamerickém zadním dvorku se vyskytuje stále více neposlušných psů. Věrní mopslíci z Evropy nic nezachrání a jejich věrnost může být přes veškerá ujišťování pomíjivá jak loňský sníh (Pobalťáci, Polsko, Ukrajina, ČR...).

   Vymazat
 4. “ Devastaci zadluženého státu nikdo nikdy neunikne. Nikdo. “
  Fakt?
  Já žijí v tom, že na každé lidské bídě prakticky vždycky někteří vydělají. Stačí odhadnout po čem bude největší poptávka a pořídit si na tu věc monopol.
  Pan autor článku jistě ví, jak zbohatl filantrop Rockefeller a mnozí další.
  ***
  Také by mi zajímalo, proč by měla Čína toužíte stát se světovým hegemonem.
  Spojené státy se světovým drábem doopravdy staly, ale moc štěstí jim to nepřineslo. Vrazilo se jim to do hlavy a začaly vršit chyby, ono to nahoře taky fouká.
  Čína světovým hegemonem mohla už dávno být, kdyby bývala chtěla. Ale nechtěla, císař dokonce poručil spálit loďstvo, ( nejvyspělejší v tehdejší době) , a tak se stalo, že zámořské kolonie si vybudovali méně vyspělí Evropané.
  Čína má hlavní zájem srovnat životní úroveň svých občanů, rozdíly mezi městem a venkovem jsou tam pořád opravdu propastné.
  Myslím, že na nějakou ydejologyjy, na rozdíl od potrhlého Západu, zvysoka s***.

  OdpovědětVymazat
 5. tak nejak mi ten clanek pripomina astronomickou udalost, ktera popisuje zanik hvezdy

  po urctiem case hvezda kdyz ztrati veskery vodik potrebny na zareni -no vlastne udrzovani atomicke reakce v jadru, se otravi, bud zelezem ci uhlikem (to vam vysvetli hvezdari) a zacne se rozpinat, a "pohlcovat" sve obeznice (pokud je ma) a potom prijde velky kolaps

  (podivejte se, vy kteri hvezdarstvi rozumite, tak mne nenadavejte, mam to z televize)

  takze o Americe, byla po 100 ci trosku vice let, zarivou stalici, ale ted to co mela, jiz zezrala, a v posledni dobe se zivila "zranim svych planet" kradenim Luisiany, Texasu, Foridy,a Arizony, a kdyz to doslo pak Aljaskou, a kdyz tyto "planety" vycucla, dala se pozdeji na vyboj do jinych sfer, treba valka v evrope, kde se napakaoval, a kdyz i to sezrala, tak prisel na radu stary dobry Americky obycej, Yankee Trader, kde Amerika se vydala na plundrovani dalsich statu, treba Irak, Lybie, a Jihoamericke staty a nakonec zacali mazane vykradat SSSR.

  Tp jim tak nejak zatrhl Putin, a mimo toho Cina kterou si vypestovali jako kuliho ktrery jim za pakatel zacne zase slouzit, (kdysi jim kuliove budovali zeleznice), ovsem kuliove mezi tim zmoudreli a stalo se ze z "podlidskejch kuliu" se stali mazani lisaci kteri nejen pro Amiky delali ale pri tom pilne pajcovali jejich techniku, a protoze tam nemeli moje zajordanske bratry, ale "Zatraceme bezbpzme komouse kteri hlidali zlodejny" tak se z nich stala vedle umirajici Amerohvezdy nova Suprhvezda, ktera mimo toho nesezrala mensi ale velmi mocnou Ruskou hvezdu, ale misto toho se s ni tak nejak zkamaradila, takze Americka dohasinajici hvezda......

  hele je to takova pararela, ale postup je uplne stejny, proste vyhasinajici hvezda a chcipajici kobyla kolem sebe kopou..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborné názory,bravo!

   Vymazat
  2. Bejt svetovej drab neni zadarmo a usaci na to dlouho meli,ale zapomneli zaroven na zadni kolecka, kdy konjukturu vystrida zase pokles ,na kterej si vetsinou zadelai poridili sami a za svy..
   Problem Cernych hvezd je velka pritazlivost a nepredstavitelna sila, kdy planetu velkou jako je nase, pritahne a potom zmensi na velikost tenisoveho micku ,nebo mensi..
   Pak jsou ty Bily hvezdy..

   Vymazat
 6. Predstavte si ,ze nekdo si objedna milion kocek a za nejaky cas vyrobce doda milion psu.
  Vyrobce prohlasi, vo co de, ma to ctyri nohy,ma, ma to dve voci, ma je to zvire,je, tak nekecejte..
  Ten nekdo namitne ,ale muzou nas ty psi pokousat..
  To uz mne nezajima rekne vyrobce..Vas problem.

  Germani unikli hned 2x, kdy v 1923 jezdili pro rohlik s trakarema penez a potom zase v 1929 za svetove krize.
  To ze vydrzeli hospodarsky po nekolika valkach 39 ,tu hlavni s Rusama 4 roky a jeste tu vedlejsi s USA a Britanii,je az nemozny a neuveritelny..
  Puvodni castka 6 trilionu asi neprosla ,na opravy i hlavne vselijakych potrubi co nejsou videt , na vodu na plyn ,kanalizace atd..
  Co clanek nerika ze 99% sumy jde a musi korporacim..
  Teprve odtud neco nekde prijde opravit ,ale to zalezi na rozhodnuti tech korporaci. Kolik to bude slibovat vejvar.
  Vsadim se ze ten bude vetsi nez castky na samotne opravy..
  A kde, ze je dalsi udrzba,jako toho baraku co spad.
  Nerikaj kolik tam stal jeden byt..Prumer je okolo jednoho milionu , tedy mastny spadnuti a zaplaceny stedre..
  A kdyz se korporace nerozhodnou ,co se stane ?
  Nic. Nic je co uz se stalo mockrat. Priklad..

  Covid se rozsiril a EU objednala u konglomeratu z casti monopolniho Pfizer vakciny a hned je zaplatila.
  Kdyz prisel termin EU /zadny tajemstvi/ dostalo, h...o!!
  I vypukl plac a vyti euu,auu,auuu, sboru komisarek plactive bedujicich...
  Pfizer nepospichal s vakcinou,uz zaplacenou dopredu,nebylo tak proc samozejme, ale jiz hotova miliardama zaplacena zakazka diktovala ,nezkoumat co to presne covid je ,vyrobit cokoliv treba, smejd ani s tim pospichat se nemuselo..
  Pfizer vedel ,ze svetove organizace se zdravim nikdy Sputnik neschvali!!!, tak kde vidi nekdo nejakej problem..
  Dalsi Pfizer vedel, ze vlady a byrokrati v jeho zajmu prinuti kazdeho k ockovani prave jeho vakcinou..Ze lidi ?
  Koho to zajima? Urcilo se, ze nasledky maji na zodpovednost donuceni ockovani,tedy vec pouze samotnych lidi,deti ...
  Zrejme smlouva a prisne tajna ,dala vsechny vyhody Pfizeru a vysledek kazdej zna..Takovy praxe pokracuji a budou se ovsem,zhorsovat..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předně si uvědom, že do Německa pupovaly prachy banky z Anglie a USA. Rovnez i technologie obdrželo Německo celkem za hubičku. Říká ti neco IG Farben? Amici získali i část německého území jako jistinu za pujcky a technologie. Západ potřeboval bývalé státy RVHP pro svoje nastartování skomirajici ekonomiky a jako odbytiste trhu. Pozorně si přečtěte jaké jsou nejzadluzenejsi státy: USA, Německo, Francie, Japonsko atd.

   Vymazat
  2. A kdo zaplatil podstatnou část valecnych reparaci? Po válce vznikla NDR cca 80% z celkové částky.

   Vymazat
  3. Omlouvám se, v seznamu jsem zapomenu na Velkou Británii. Ta je rovněž velkým dlužníkem.

   Vymazat
  4. 13,54
   """"Díky"""tomu,že jsme člena NATO a fašoEU dostane leda kulový s přehazovačkou!

   Vymazat
  5. Kde je mozno si precist cisla KOLIK a KOMU ktery STAT dluzi PENEZ nebo jinych hodnot pozemky. Rekl bych , ze to ma vsechno Reproduktor spatne. Vynechal Cinu. I kdyz Cina ma v ruce penize, porad ma mnoho dluhu , ktere splaci. Nekde jsem cetl $90.000 miliard dollaru, coz je asi 4 x vice nez USA ale priblizne stejne na hlavu obcana. Coz je asi spravne!! podle planu NWO.

   Reproduktore oprav sam sebe.

   Vymazat
  6. Mezi osmnact největších dlužníků z EU patří Irsko, Francie, Kypr, Portugalsko, Itálie, Řecko, Španělsko, Belgie. Ve světě Kanada, USA atd. Čína je celkem v pohodě. Takové Rusko je opravdu skoro bez dluhu, což si mnozí neuvědomují. A

   Vymazat
  7. To, že v EU znamena, že jsou i celosvětovým největším dluzniky.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  9. Reproduktore co reprodukusjes??
   Predpokladam ze vis neco o ekonomii. Mezinarodni pujcky se plati velice pomalu, naprikald Velka Britanie zaplatila pujcky na Prvni Svetovou Valku v roce 2000(okolo). Cina vyrostla behem 30 ti let a podle tebe temer nema dluhy???
   Jak by vse vybudovala ..automobilky, vyrobu letadel, elektronicke firmy + zeleznice , ocelarny ..jedine na dluhy. Co Cina prodala po svete 1 pocitac na rodinu v Evrope kazdych 5 let , hodinky radio a televisi. Tak mi vysvetli jak udelala penize na zaplaceni. Jak jsem cetl kdesi , Cina spotrebovala vice cementu za 30 let nezli AMerika za 100 let. Rekni mne poctive kde beres informace. Jinymi slovy na hlavu stejny jako v USA ma smysl Podle mne odhad dluhu na CINU $90.000 miliard je presnejsi.

   Vymazat
  10. Podle docela solidniho professionalniho magazinu Bloomberg China ma $18.000 mlliard dollaru a ten ma splatitelny v jiste dobe( coz muze byt pro Cinu problem).Podle Statista (docela odborne info statisticky) CHina ma dluhy okolo $20.000,- milliard.

   Ale kdo vi neco o mezinarodnich ekonomickych pujkach , tak vi jaky to tezky teren rici kolik co dluzi, neb vse je dosti tajne!!! vcetne splatnosti pujcek. Wikipedia nei ochotna sdelit nic !!! coz jen ukazuje velzice zamlzene informace.

   Cinane jsou strasni hazarderi, a clovek si nemuze byt s nicim jisty, ty mozou mit dluhy $30.000 ci cokoliv do $150.000 milliard. Fakt je , ze kupuji nemovitosti po svete co mohou??
   A tak se musim jeste jednou ptat: MILY CHLAPCE, Reproduktoru , kapni Bozskou pravdu, kde jsi cetl svoje cisla a statistiky???
   Ciste HAZARD!!!!

   pytlik

   Vymazat
  11. Z křišťálové koule určitě ne. Jsou to hola fakta. Není podstatné jak dlouho půjčku splácí, ale jakou částku.

   Vymazat
 7. Jo měl to vyřešit corona, ale protože jsou amici zlenivělý, udělaly znova tu samou chybu a zkusily to rozběhnout v Číně. Jenže ti už něco čuly a tak se na to důkladně připravily a předběhly je. Angláni tuší průser a tak tu coronu odtroubily. Usilovně se hledají cesty jak z těch hausnumer co vytiskly, udělat majlant. Jenže to je jako uplést z hovna bič. Pfizer má úplně jiné poslání než se gojím domnívá.

  OdpovědětVymazat
 8. Corona to vyřešila pod jejich vedením. Vše se zdrazilo, bohatí jsou ještě bohatší a chudí ještě k větší bídě přišli. Farmaceuticke firmy získaly ještě větší vliv na ústavní politiky a premiéry vlád. V podstatě určují co a za kolik budou dodávat. A to je špatně. Západní demokracie je cesta do pekel i se všemi vandraky z Afriky či Asie

  OdpovědětVymazat
 9. Covid-19 je stejně nebezpečný jako sezónní chřipka
  http://michalapetr.cz/…php
  Aktualizace : 14.41 Boris Johnson se odpoledne dostal pod tlak , aby opatření okamžitě ukončil a nečekal do 19. července. Hlavní lékař Anglie prohlásil, že s případnými následky ukončení opatření si nemocnice poradí. Anglie se probouzí do života nečekaným tempem! GO! GO! Boris je heslo lidu Anglie!
  Merklová propadla zoufalství. Nejen že Anglie včera vypráskala Německo ve fotbale , ale i ústy svého nového ministra zdravotnictví Sajida Javida prohlásila, že nemoc Covid-19 je stejně nebezpečná jako sezónní chřipka a Britové se s ní musí naučit žít, protože bude přicházet a odcházet jako chřipka a zanechá za sebou zhruba stejně mrtvých. Proto se s platností od 19. července 2021 ruší všechna omezující opatření na stadionech, v hospodách při nákupech a dovolených! Také se nebude zavádět žádný COVID PAS a taky se lidé nebudou nutit k očkování. Očkování jsou a kdo se cítí ohrožen, ať se očkuje. Už žádné opatření nebudou!

  Laboratoře v USA nemohou najít Covid-19 v jednom z 1 500 pozitivních testů https://greatreject.org/…ts/
  Takže to, s čím máme co do činění, je jen další kmen chřipky, stejně jako každý rok.
  Covid-19 neexistuje a je fiktivní !!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:28):
   No, nevím, co a proč by na tom prevítu zn. CoVid_19 (a jeho mutacích) mělo být fiktivní!?
   Patrně jste si ale i vy mohl povšimnout, že na rozdíl od chřipky nemá výskyt koronavirové epidemie (infekce) sezónní charakter. Četnost toho onemocnění se spíše než s nějakou typickou sezónní dobou objevuje se zvýšením sociálních kontaktů (jinak nechráněných osob). Zvláštní je pak i to, že epidemie postihuje ve světě (nesousedící) země jakoby shůry, bez vazby na postup běžného pozemského šíření nemocí. Je to dáno jen tou turistikou, byť i masovou? ...

   Vymazat
  2. Malárie, tubera a hlavně rakovina taky nemají sezónu charakter. Ona i ta angína není záležitost určitého obdobi

   Vymazat
  3. COVID JE VÝMYSL,TEN VIR NIKDY NIKDO POD MIKRÁKEM NEVIDĚL!!!!

   Vymazat
  4. Viděl a fotografoval! Proč píšete nesmysly?

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. Pane Dvořáku, má pravdu pokud chtěl vidět vir školním mikroskopem, se kterým vidíte jen buňky. Vir, jak víme lze vidět jen elektronickým mikroskopem v rozlišení 0,000 000 1mm.

   Vymazat
  7. 8,03
   Ten obrázek,který se všude inzeruje je opravdu onene virus???Vždyť je to blbý i jako fór!
   8,27
   kurňa,to jsou novinky o kterých vím už léta letoucí.-)

   Vymazat
  8. O tom, že nás znalosti nepochybuji. To jsou informace ze sedmé třídy.

   Vymazat
  9. 9,29
   Vy jste měli na základce elektronový mikroskop???Hmmmm,tak to je ovšem jiná.

   Vymazat
  10. Ne, ten školní se zrcadlem navýšení intenzity světla. Badali jsme o stavbě buněk v cibulove slupce😄

   Vymazat
  11. 9,49
   Geniální,to by jeden neřekl.

   Vymazat
  12. Chápu tě, byl jsi o mnoho osizen. Ovšem i dnes koupis mikroskop i cibuli.

   Vymazat
  13. 10,16
   Nač ho kupovat,mám vyřazený z práce doma....jen teď zkoumám vliv zkamenělého prdu na globální oteplování....

   Vymazat
 10. Co ja vim, britove splatili dluhy za druhou valku v 2008.
  Cina ,ze ma aktiva pres 1 trilion /tisic miliard/ americkych dolaru a ted je nechce a skupuje, ale Usa ma proti nim omezeni, jinak by skoupili vsechno.
  Neni vsechno svobodnej trh,ten skoro neni..Preplaceji nakupy aby utratili dolar..,ale snad,urcite nejvetsi dluh na svete maji japonci..Tedy k pomeru se svym hrubym prijmem.

  OdpovědětVymazat
 11. Nikdo ve světě nekontroluje, kolik USdolarů tato imperialistická země rozdává svým lokajům a tím je ovládá. A to na úkor celého světa, proto je velice obtížné vidět tu katastrofu do které nás tato zlodějská země zatahuje. Věřím ovšem, že Čína a Rusko zabrání další expanzi těchto parazitu světové ekonomiky a nastaví prostředí, které bude spravedlivé na celém světě.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Tatrane,máte pravdu.
  Jedeme s kopce. dluhů máme po krk a naši přátelé ve zbrani až nad hlavu. Kdyby se měly dluhy najednou splatit, tak zjistíme, že nás vševhny vlastní Čína. Jen Rusko, díky svému přírodnímu bohatství, patří samo sobě.

  OdpovědětVymazat
 13. Nu,tak to vypadá i u nás,když se řídíme podle "velkého bratra".Nakonec to nějak podobně dopadne i u nás,ještě,že se těch "světlých zítřků" nedožiju !

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Un..e,
  Čína není blbá, ta netouží po celosvětovém krachu, nebyl by jí k ničemu. Touží po celosvětovém mocnářství a zbytek světa se vyčerpává vzájemnými fauly, podvody a podobnými žabomyšími půtkami. Čína jen čeká.

  OdpovědětVymazat
 15. Globální finanční změna je doslova za dveřmi - již tento podzim. Vědomí lidé vědí...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.