Reklama

pondělí 21. června 2021

Pro novou Ukrajinu byly dolary, pro nové Bělorusko jsou eura

Lubomír Man

22. 6. 2021
Chtěli jsme pro novou Ukrajinu jen to nejlepší - a dopadlo to jako vždycky. Tzn. totálním hospodářským i politickým rozvratem země, dokumentovaným odchodem 20 milionů Ukrajinců ze země, ve které nenašli práci a tím pádem ani chleba. A teď jen to nejlepší chceme i pro nové Bělorusko.

Do převratu na Ukrajině vrazily USA pět miliard dolarů, sama náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová chodila s nůšemi koláčků na kyjevský Majdan, aby jimi rozpalovala revoluční nadšení Ukrajinců (a hrdě se u toho nechala fotografovat) - a teď se z pevně sevřených úst našeho nového ministra zahraničí Kulhánka, zabíraného dnes dopoledne kamerami ČT, dovídáme, že se cosi podobného připravuje i pro Bělorusko. EU prý revolučním Bělorusům rozdá tři miliardy eur za to, když se zbaví své vlády a svého prezidenta.

Pro revoluční Ukrajinu to tedy byly dolary a pro revoluční Bělorusko jsou to eura. Ale žádný strach, americké dolary revolučním Bělorusům (a dost možná že i jen paní učitelce Svjatlaně Cichanouské), ještě přitečou, protože i pro Bělorusko chceme přece jen to nejlepší. A to i když samozřejmě dobře víme, že i tam to dopadne jako vždycky – tzn. tak, jak to dopadlo na Ukrajině. Ale jaksi se nám tohle vměšování se do záležitostí jiných států, což OSN dodnes označuje za jednu ze tří hlavních příčin válek, a proto též za jeden ze tří největších mezinárodních zločinů, dostalo pod kůži, nemůžeme si prostě pomoct, a všude, kde se najde pár lidí, ochotných protestovat proti vládám, které se k nám, čili k Západu, nechovají dost pokorně a poslušně, či pošilhávají po Moskvě, okamžitě naklušeme a pomáháme těmto nespokojencům, co nám síly i pokladny stačí.

Ale pochopitelně, máme přitom i své ekonomické zájmy. A totiž takovéto: Čím větší hospodářský rozvrat v těchto i s naší pomocí osvobozených zemích způsobíme, tím mohutnější proud laciných pracovních sil, čili zarobitčanů, se následně povalí na západ. Do Česka (61 tisíc ukrajinských zarobitčanů), Polska, Maďarska, kde všude drží pod kontrolou tlak na zvyšování mezd a zároveň usnadňují hospodářský růst.

Což jsou dary z nebes, řeknete si, a máte pravdu. Bez ukrajinských zarobitčanů by stagnovalo naše stavebnictví, doly hutě, ale EU, a na to si můžete vsadit, by kvůli nám, Polákům a Maďarům tři miliardy eur Bělorusku, coby další zásobárně laciné pracovní síly, za převrat neslibovala. Ale kvůli Němcům, to už je jiná, a jiná to opravdu je, protože zarobitčani se poté, co se u nás trochu rozkoukali a došli k názoru, že ještě víc na západ to může být ještě lepší, míří od nás, Polska i Maďarska, ve stále větší míře do Německa i dalších západních zemí – a tohle už EU za podporu nového Běloruska stojí. Protože až Evropě dojdou Ukrajinci, budou zde Bělorusi.

A tím pádem bude všechno v pořádku.

A to i pro našeho nového a řízného ministra zahraničí.

(A už jen jako dovětek: Proč šly na Ukrajinu dolary a do Běloruska mají jít (zatím), jen eura? Protože o Ukrajinu měli zájem hlavně Američané, kteří se zde chtěli dostat blíž k Moskvě a na Krym, kdežto o Bělorusko se zajímá také Evropa, a to už ze shora uvedených ekonomických důvodů).

55 komentářů :

 1. "Zarobitčan"... hezké slovo! A výstižné!

  OdpovědětVymazat
 2. Starý stalinista Man,má starost o Ukrajinu, jak dojímavé.
  Co tak OKUPANT rus,krede území,vede na Ukrajině válku, tohle tebe mane nezajímá co.
  Z Ruska utíkají každý rok statisíce, převážně na Západ mladí.
  Uteklo z toho také 40% vědců a schopných lidí, to dnešní realita Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,59
   Tvoje blbost je velký dar matky přírody....UDĚLALA TĚ ŠŤASTNÝM!???

   Vymazat
  2. Nikdo z Ruska neutíká! Všichni mají ruské občanství a mohou se kdykoli vrátit. To z Ukrajiny do Ruska uteklo před válkou převážně mladých 5 milionů Ukrajinců a tito zrádci o své občanství většinou přicházejí. No my jsme teď opravyili v Karlových Varech Rusům hotel Pupp... Hezké ne? VIP 😀

   Vymazat
  3. Lukasenko je skutecne vychcane, je to takovej diktatorecek, ale ma stesti ze proti nemu stoji jeste vetsi idioti nez je on.

   Jeho flip-flop politika s Putinem se mu v pomerne brzke dobe nevyplati, sice mu to zatim Putin "zere" ale ne proto ze ma Lukasenka nejak rad, Putin je trpelivy, a pak presne podle Bideta se stane "Zabijakem", a nikdo, opakuji nikdo mu nezabrani v jeho akcich.

   Jen se divim Lukasenkovi, ze si to neuvedomuje, bud je blbej nebo si mysli ze je druhej korejskej Kim ci jak se jmenuje, ale to na pragmatiky z Kremlinu moc neplati

   Vymazat
  4. Unknowne 22. června 2021 7:59 jsem skutečně mimořádně rád, že jste to tak přesně přepočítal a odvodil z toho patřičně odborné závěry. To všechno nezištně, zadarmo? Ještěže jste k mání. Kromě nových brambor. JiH

   Vymazat
 3. Nevíte jak včera hrálo RUSKO fotbal ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prohráli! No a co. Vy najednou víte co je fotbal? Doufám že budete držet palce našim proti Angličanům přesto že to máme jistý...VIP 🥴

   Vymazat
  2. 10,00
   Podle jejich vidění po hadráku jsou """naši""" kolektiv BLM z malé Anglie,tím si buďte jist!

   Vymazat
 4. Banderostán snad s Rakouskem vyhrál?

  OdpovědětVymazat
 5. 8:08
  Nevím co je banderostán, MAGORE, já se ptal na Rusku.
  Chápu,že máš ty, nesvéprávny blb s psaným textem problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,40
   V dobá všeobecného blábolení cena mlčení nebezpečně stoupá....tak na to ty Vygume pamatuj!

   Vymazat
  2. To by mně zajímalo kde ti neznámí mají hnízdo. Není možné aby tam byl sám. Když ty magore poukazuješ na někoho, že má problém s psaným textem, tak si po sobě přečti první větu svého příspěvku. On totiž žádný učený z nebe nespadl, jenom blbce jakoby shazovali.

   Vymazat
 6. Proč tady není článek o odchodu ruských okupantů před třiceti lety. ???
  Co Dvořáku, i tady ten dotaz smažeš, ubohý rusomile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,51
   Kdo má v hlavě průvan,tomu nezplesniví myšlenky!!!!

   Vymazat
  2. 8:51... Tak si přečti článek na Hovinkách.
   I progresivní starosta cudně připouští, že obyvatelstvo mělo z těch vojáčků slušný profit. Do hospody chodili s kanistry benzínu a místní se radovali, byla to prima družba.
   Za dvoje Krušovice s malým prckem se dalo dojet až do Čierne pri Čope, mislyteli! :-D

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 9,22
   Jeda,paví král se nám probral z F100 a zase bude smolit svoje havlomOUDra?!

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9,45
   V geometrii jsi byl vždycky tupým úhlem....a to ti zůstalo!

   Vymazat
  7. 9:22...Sovětské okupanty bych tady fakt nechtěla, ale i kdybych chtěla, tak by asi nepřišli. On totiž Sovětský svaz už NEEXISTUJE, čehož si někteří ještě nepovšimli. Ách jo.

   Vymazat
  8. Jasně Helanov 22. června 2021 9:01 a byla jich plná hospoda, protože všichni ti dočasně pobývající vojáčci měli od 17ti hodin do 02:00 automaticky vycházky, o víkendech durch na 48 hodin. Ani hotovost nedrželi. V čem všem vy se nevyznáte. K neuvěření. JiH

   Vymazat
 7. Nevím jak to v tom Bělorusku je, Lukasenko rozhodně není žádný sympaťák. Ze vy ve volbách získal tolik % považuji za nesmysl, určitě je i hodně takových, kterým režim šlápl na kuří oko.
  Rozhodující je pro mne názor Světlany Alexijevičové, která má poměry ve státech bývalého SSSR velmi dobře zmapované.
  Zpočátku sice podpořila opozici, ale poslední dobou spíš mlčí. Vyjádřila se, že tzv. opozice je roztříštěná, na nějakou revoluční změnu to asi není.
  Doufám, že se Bělorusové poučej propadákem “ revoluce” na Majdanu, hromady mrtvol, vyžraná země a práceschopné obyvatelstvo se sune do zahraničí.
  Proti Ukrajině mají Bělorusové výhodu v tom, že je tam kompaktnější obyvatelstvo, méně roztodivných menšin, z nichž každá kope za svoje zájmy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bělorusové mají hlavně výhodu v tom, že vidí jak dopadla Ukrajina a mnohé státy ve světě, kde nezvítězila demokracie ale anarchie, rozvrat a bída většiny běžných občanů

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,34
   Hloupost se projevuje dvojím způsobem-buď mlčí nebo je výmluvná.Mlčenlivá hloupost je snesitelnější!

   Vymazat
  4. Panu Indickému unknownovi snad radí Napoleon nebo Winnetou z vedlejšího pokoje. To sám nemůže dát! VIP 🥴

   Vymazat
  5. 10,22
   Jemu radí skvělý jenerálové....Custer a Pavel.-)

   Vymazat
  6. Indiáne, proč neustále srovnáváme Banderostan?? Ale s kým? Když obyvatelé dvou okresů nechtějí přijmout to co se ve státě děje, ať je nechají vlastnímu osudu a ne se do nich roky srát. Československo se rozdělilo a co. O co vlastně jde tobě? Každý stát má právo si své problémy řešit po svém. Nikdo nemá právo se do nich srát. Jenže kde potom parazitovat?

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. 10,50
   10,52
   Uhlupáků jazyk předhání myšlenku....ale u tebe ta myšlenka nehrozí!

   Vymazat
  9. Pane Inde všichni jsme bratři Slované i vy! VIP, Ave, Ind teda v tomto případě spíše kačer, Rus, Ukrajinec, Bělorus, Polák, všichni jsme velká slovanská rodina a jsme na to hrdi no ni?...VIP 😀 😀 😀

   Vymazat
  10. 11,06
   No,Pšonek a Banderovec jsou dvě strny jedný zas....ný falešný mince,takže za mě fakt NE!

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. 11,20
   Germánská krev se nezapře a proto amiokupant Fricka neopustil ani po 75 letech...JE TAM NA VĚČNÉ ČASY!

   Vymazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  14. 11,32
   Nooooo,že si nadpoloviční většina Fricků NEmyslí!!!!

   Vymazat
  15. 9:34... Dotáhli jsme to kam???
   Za západní Evropou jsme zaostávali a zaostáváme stále. Jestli máte na mysli dluhy, tak tam nezaostáváme.
   Dneska už si nikdo nemyslí, že “ Za Komárka bude koruna jako marka. “ Nebude, jsme pro ně jenom laciná montovna, prachy za konečný produkt shrábnou oni.

   Vymazat
  16. Jen jestli Helanov 22. června 2021 11:35 berete v úvahu, že v té době W. Komárek nemluvil o kurzu měn, ale o paritě kupní síly. JiH

   Vymazat
 8. Jakou má "náš" zahraniční blekota starost o Bělorusko!Kdyby raději navštěvoval kurs řeči/rétoriku,aby dal pár slov dohromady bez hm,ehm a pod.,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10,54
   Od tý doby co Kraďousek NESMÍ chlastat,jen šňupat,jsou mu jeho zhovadilosti rozumět,tj fakt!

   Vymazat
 9. Mno nic tak to se jim nepovede zlikvidovat Bělorusko mají Rusko za spojence a nic takového nedopustí.

  OdpovědětVymazat
 10. Vůbec se nedivím, že měl starý partajní kanec Lukašenko cca 80% ve volbách, protože když viděli Bělorusové, jaký ekonomický "ráj" je na "zdemokratizované" Ukrajině po Majdanu , tak raději volili Lukašenka, to dá rozum, když z Ukrajiny "uprchlo" na 20 milionů obyvatel a dnes tam být důchodce , je boj o holý život!!!

  OdpovědětVymazat
 11. 10:30
  Ti dva, to v brzké době dotáhnou hóóódně daleko,tak do pekel. V bídě a svrabu si mohou po čase podat ruce, jak Bělorusko tak Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,58
   Hlavně,že Banderostán je na TOM TAK DOBŘE,ŽE UŽ I ČERNOZEM PRODÁVÁ CIZÍM ZA PÁR FUFNÍKŮ.....!

   Vymazat
  2. 11:01... Však to byla základní podmínka, že musejí půdu prodávat i cizímu etniku. Dokud tam bude co ukrást, tak nebudou mít klid. Týpkům, jako jsou Kolomojský, Porošenko a Zelenskij se tam zatím ještě pořád ukrutně líbí. A Free Nadia už není free, japato?

   Vymazat
  3. 11,48
   To bude tím,ja """zdevastovaná""" se vrátila po kriminálu z Ruska......dostala rozum a to se v Banderostánu NEodpouští!

   Vymazat
 12. Putin: Celý bezpečnostní systém Evropy silně degradoval, napětí roste

  https://cz.sputniknews.com/20210622/putin-cely-bezpecnostni-system-evropy-silne-degradoval-napeti-roste-1491568

  Vzpomeňme si, že 22. června na SSSR zaútočili i Rumuni, Maďaři, Italové, Finové a Slováci…

  https://cz.sputniknews.com/20210621/vzpomenme-si-ze-22-cervna-na-sssr-zautocili-i-rumuni-madari-italove-finove-a-slovaci-14796982.html

  USA zbytečně čekají na obnovení dialogu s KLDR, uvedla sestra Kim Čong-una

  https://cz.sputniknews.com/20210622/usa-zbytecne-cekaji-na-obnoveni-dialogu-s-kldr-uvedla-sestra-kim-cong-una-14915071.html

  Čína objevila největší zásoby břidlicové ropy v zemi

  https://cz.sputniknews.com/20210622/cina-objevila-nejvetsi-zasoby-bridlicove-ropy-v-zemi-14905943.html

  OdpovědětVymazat
 13. Je zajímavé, že měly ty státy bývalého SSSR po roce 1993 poměrně stejné startovací pozice!! Na Ukrajině "zvítězili" zlodějští oligarchové,západní "demokracie" a fašisté, proto se tam tak dobře běžným lidem daří, že nemají pomalu , co do pusy, třeba penzisti!! To je odstrašující příklad pro lidi v Bělorusku a dalších státech a enkláv bývalého SSSR!! To je snadné doložit, o tom se nemusí debatovat! Ukrajinci "kradli" plyn, "plynová" královna Tymošenková , jenom za cca 3,5 miliardy USD a dnes budou řvát, že je Rusové připravili o tranzitní poplatky stavbou podmořského plynovodu do Německa!! Zloděj byl přistižen, tak mu byl ustřižen! Kdy budou souzeni "spící" kníže a třeba Zaorálek za rozvrat ekonomiky na Ukrajině? A toho kašpárka na Zamini, který dnes rozvrací Bělorusko, to čeká také! A kde je dnes tolik opěvovaná západem , ukrajinská hrdinka a "pilotka" Naďa? Ta skončila v base a na tu Cichonovskou to čeká také!! Prasatevič "zazpíval" a přesně popsal , jak rozvraceli s Cichonovskou Běloruský stát a všem se bude v base líbit!! Ukrajina se v Bělorusku opakovat nebude, Bělorusové jsou jistě pragmatický národ a udělají si doma pořádek, s Lukašenkem, nebo bez něho, to už je jedno , ale nikoliv podle západních , zlodějských not, které vidí v plné kráse na Ukrajině!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,26
   Když je člověk senilní,má to samé klady.Nekrade a nesmilní,dává už jen rady...!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. 11,40
   On by rád,ale žádná není po ruce.A teď ta tragédie,rozpadla se mu famílie,voba chlapi mu tekli...!.-)

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.