Reklama

úterý 22. června 2021

Projev Ivana Davida na Staroměstském náměstí 21. června 2021

Ivan David
22. 6. 2021

Je tomu právě 400 let, kdy cizí vítězové dekapitovali významné představitele našeho národa. Bylo to pro výstrahu, velká část ohrožených volila emigraci.

Popravení čeští páni nebyli všichni čeští a jen menšina byli páni, tedy šlechtici. Byli ale představitelé rodícího se politického národa a připravovali vládu se znaky demokracie.

Šlo o životy jednotlivých lidí, ale také o život národa, který ještě nevěděl, že skoro přestane existovat.

Pro režiséry doby, která měl nastat byla poprava jen veliké divadlo.

Následovala třicetiletá válka, která zničila hospodářství země v níž vymřela nebo byla vyhnána třetina obyvatel. Na dvě stě let téměř vymřela čeština a český stát na tři sta let. Obnova obojího byla velmi nesamozřejmá. Osm generací čekalo na znovuzrození českého jazyka a dvanáct generací na obnovení státnosti.

My starší pamatujeme Bílou horu bez poprav. Právě proto jsme ji podcenili. To, co se stalo s touto zemí má varovné pokračování. Možná, že dobu temna rozpoznají odborníci až na desítky nebo stovky let. Ještě nevíme, v jakém jazyce ji budou popisovat.

Po nové Bílé hoře s porážkou ale bez poprav prožíváme nenápadnou hybridní třicetiletou válku.

Místo šlechtických dobrodruhů jsou vítězi největší akcionáři nadnárodních korporací. Je jim lhostejné, jak to tady dopadne, oni s námi nežijí a tím spíš s námi necítí. Připravují výměnu obyvatelstva a ekonomická opatření podobná feudálnímu znevolnění.

Místo žoldáckých armád dobyli pro ně zem úředníci a odborníci na propagandu.

Naše třicetiletá válka není u konce a nevyhráváme. Centralizovaný superstát má na mysli naše blaho podobně jako rakouské mocnářství. Ještě existuje národní stát, ještě je čas prosazovat národní zájmy.

9 komentářů :

 1. Děkuji za vystoupení. V dnešní době je třeba minulost připomínat a připomínat i motiv sil,které chtějí vlastnit vše co lidi vyprodukují a donutit občany nechat se oblbovat,okrádat a rozeštvávat.
  Cílem může být i úmysl podřídit si neposlušné národy co by si sami chtěly vládnout k poslušnosti i válkou a bombardováním. Už nám to několikrát předvedli. Zbrojí jako o život,přepadají slabší státy "barevnými revolucemi" a spustili tím i nevídanou vlnu uprchlíků - kteří do jejich plánů zapadají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uplne ohlupena OS tj Obcanska spolecnost je a bude dale zpracovavana GR TV

   k naproste lhostejnosti a jeji prvni husite jako je ANNA husita z KSH budou za pravdu okamzite volani k poprave pravdy a svobody prime demokracie,kdy jejich slovo pravdy, bude vymazano i s pomoci umele vyvolane lhostejnosti volicu,coz funguje uz 31 let bezpecne dal.

   Bude Program Narodnich hodnot vymazan podvodniky z rad piratisek huculisek,kteri uz jsou nynejsim rezimem kapitalistu bez skrupuli a privlastku vychazejiciho z gangsterismu vychovani specielne na

   PRVNI PRIORITE K OVLADANI NEBOHYCH DUSICEK;KTERE SEVYDALY DO KAPITALISMU PRO VLNU

   a budou tu oholeni o tu vlnu sami a v zime zmrznou,protoze i uhli nebude?

   Vymazat
 2. Tak bylo lidí, to jsem neviděl. Tolik dva, tři, jeden

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drž pysk, přemřelo, a zalez. Stejně dostaneš kopanec do řiti a potáhneš, Sputniku.

   Vymazat
  2. Unku

   nediv se ze malo, diky OF a pridruzenych dissidentu se z normalnich lidi podarilo udelat z normalnich deti blbce jako ty.

   Ale neboj se prijde na vas rada

   Vymazat
  3. Díky za sílu a odvahu, se kterou tak konáte. Nezbývá než vytrvat, protože celá ta pravda je nesporná a tak se taky prosadí. Jenže, její prapor někdo držet musí. JiH

   Vymazat
  4. JiHu ano prosadí, praporečníci jsou, teď probudit "Panskou jednotu", bez které to nepůjde, ani jejich peněz a politického angažmá.

   Vymazat
  5. Mlčící většina nechodí na politické akce až půjde tak s vámi bude konec.

   Vymazat
 3. Na obrodě národa, nejen může, ale přímo musí, pracovat každý. Cesta bude dlouhá, ale i každodenní drobnosti, dávají dobrý příklad dětem. S touto výbavou z nich vyrostou lidé imunní vůči všem těm Hitlerům moderní doby.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.