Reklama

úterý 22. června 2021

Projev Josefa Skály na Staroměstském náměstí 21. 6. 2021 (přepis zvukového záznamu)

Josef Skála
22. 6. 2021

Přátelé vlastenci, kteří neváháte přijít i za těchto saharských podmínek. Už za to si zasloužíte ten nejupřímnější dík.

Stojíme na místě, kde se právě před 400 lety odehrály orgie sadismu. Našim předkům vyslaly jasný vzkaz: „Maulhalten und weiter dienen!“, „Halt deinen Mund und Schritt“, jak to říkala ona germánská moc. Držte ústa a krok! A posluhujte moci, která to diktuje! Ten sadismus byl unikátní i ve své době. Tehdy se sice veřejně popravovalo a utínaly se předtím i údy. Ale 27 mužů, popravených veřejně najednou - a hlavy některých z nich visící na náměstí v Kutné Hoře i jinde až do osmnáctého století - tak to byl unikát i v tehdejší Evropě.

Nastaly orgie kolaborace, Lenka to tady popsala brilantně. A nastaly i orgie masivního vyvlastňování nás, Čechů. Také podstatně větší plátcem daní do habsburské kasy jsme byli i ještě za Marie Terezie a potom dál. Nakonec bylo „nesamozřejmé“ - jak to hezký formuloval bouřlivák koncem devatenáctého století – i samo naše národní přežití. Ještě chvilku a mohli jsme dopadnout jako Lužičtí Srbové.

A přesto se našla síla, která to dokázala zvrátit. Dokázala to přesto, že právě tady byla před 400 lety s brutální symbolikou uťata i hlava celému českému národu. A naše národní sebevědomí, sebeuvědomění a probuzení se tak muselo rodit znovu. Rodilo se z plebejských kořenů. Muselo najít i své osvícené mozky. A na ty prvé z nich se jejich vrstevníci dívali jako na velké podivíny. Proboha, proč to děláte, vždyť si kazíte kariéru? Všichni umíte německy, můžete se přece uplatnit úplně jinak!

Někteří z mých předků mi tvrdili, že jsme potomky Pavla Skály ze Zhoře. Ten musel po Bílé Hoře také do emigrace a napsal tam krásné dějiny naší země. Já jsem to nikdy nezkoumal a ani si nemyslím, že je to důležité. Dědici lidí typu Pavla Skály jsme přeci my všichni, kdo tu dnes stojíme. A nikoho z nás, popravdě řečeno nečekala ani žádná restituce, protože na majetky rozkradené po Bílé hoře se za dnešních časů samozřejmě nevztahuje.

Krmelcem a vazalem cizí moci jsme znovu. Veřejné popravy tady na náměstí to sice neprovázejí. Dnes se to samé děje v liberálních rukavičkách a liberální fazóně. K obnově suverenity našeho národa a země však musíme najít sílu i tentokrát. Suverenity v pravém slova smyslu – suverenity státní, civilizační i kulturní. Znovu to začíná skupinkami zdánlivých podivínů, co bůh ví proč obětují i své kariéry za věc, která jakoby měla momentálně jen malou šanci. Ale my, kdo jsme sem dneska přišli, tu stojíme, protože té věci věříme. A víme, že i slova jako demokracie a lidská práva nabydou znovu reálného smyslu jedině v mnohem suverénnější zemi, než jakou je dnešní Česká republika. Jedině v takové zemi dostane reálnou šanci i restituce sociálního pokroku.

Četl jsem články některých českých historiků, kteří se i orgiím sadismu před 400 lety snaží dodat úplně jiný smysl, než jaký měly. Ferdinand II. prý vlastně ani neměl na vybranou. Ten chudák údajně chodil častěji i ke zpovědníkovi, protože věděl, že to je přes čáru. Takže se ho vlastně sluší politovat. Habsburské moci údajně nezbývalo, než sáhnout po tak exemplárním aktu brutality, poněvadž jedině tak mohla spojit šiky proti osmanské hrozbě. Jak může někdo tak trapně lhát i v roce 2021? Copak by se proti islámské agresi nepostavila Česká konfederace? A nebyla mnohem efektivnější součástí obrany evropské civilizace, než utlačený a udupaný český národ?

My nejsme z těch, kdo by věřil, že nás spasí nějaký novodobý Fridrich Falcký. Žádný takový nás nespasil tehdy a nespasí nás ani dnes. Nespasí nás ani klony nikoho z těch, kdo zvolili konjunkturální cestu kolaborace. My musíme znovu spojit síly všech skutečných vlastenců tak, jak se to podařilo od sklonku osmnáctého přes devatenácté až po dvacáté století. Od onoho zlatého, plebejského fondu našeho národa, přes jeho osvícené vzdělance - až po všechny jeho podnikavé duše, které už také cítí, že být jenom cizím vazalem a krmelcem hrubě odporuje i jejich zájmům a národnímu zájmu nás všech.

Ten úkol stojí i před námi a já věřím, že ho zvládneme i my. Pojďme si to slíbit právě v tento památný den!

14 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Je s podivem,ze tzv "verchuska",KSCM,ktera zde na mwebu i sympatizantu i KSCM

   nejen ignoruje tvorbu Programu NARODNICh ZAJMU cele Spolecnosti volicu,ale clenove teto strany neustale dokola voli stejne neschopne a neustale havarujici vedeni,ktere jak to vypada zadne dalsi volice pry nechce a snad i zakazala,aby se clenove teto stale vice havarujici strany,tady na webu svobody a prime demkracie dali do diskuse a to ve svem zajmu jako clenove Spolecnosti volicu,ktera se stale vice neciti stavajicimi polit.subjekty zastoupena!
   Bude solidarni stat nebo opet jen prohrane volby,kde v parlamentu nebudou mit volici vetsinu a hlasy po ni volajici budeu popraveny,jako pred 400 lety?

   Vymazat

 2. vazim si vlastencu jako je Skala, Prochazkova, Basta, a samozrejme Dvoraka,

  ale kdyz si uvedimim ze na projevu Pana Skaly bylo kolik lidi, a kolik bylo na "estradach zbehleho luteranskeho kneze zrzka Minare," tak si uvedomuji ze to "spatne" co je ted, je dilem me generace a te o neco mladsi, ktera byla vmanipulovana do dnesni doby v 70 letech flakaci a pozustalymi z Narodnich Socanu, Lidovci a Agrarniky, ze kterych se stali nejdrive dissidenti, a potom reformovani komousi (po "proverkach" kdy zoufali post reformovani partajnici shaneli dostat partaj zase do poctu)

  tem kterym se moje predesla stat zda nelogicka, nic vysvetlovat neminim, misto toho si prectere ovsem bude li k mani kniho Svandrlika o Kefalinovi, ktera vam osvetli situaci jak se z flakacu a vychcanku stali dissidenti...

  zpet k panu Skalovi... Vazeny pane Skala, vase vlastenecke burcovani, je Bohuzel, no Bohuzel. ci zel Bohu.....myslim ze oba vime duvod, ale ja bych to nehazel na Vaska Havlu, i kdyz ho znam ci znaval jsem ho a Olinu osobne (tenkrat) tak jsem presvecen ze Havel byl jen naivni figurka, ktery ac pohrdal davem, prece jen nedokazal ublizit, ale jen si delat srandicky

  nejvetsi spoust ci likvidaci vlastenectvi, udelali prave ti co popisuje Svandrlik v Kefalinovi, a potom ekonomicti diletanti, mezi nimiz prominentne figuroval prave "Financni Guru, Ekonomik a vizionar zapsklych vizi a bejvalejch stredovekejch teorii Venca Klausu, ktery a snazim se verit ze jen z sebestredne blbosti zlikvidoval tehdejsi Prazskou delnickou tridu, ci pracujici tovaren Prahy, ktere jeho kohorti ci loutkovodici nahradili novou humanisticko liberarni inteligenci, vysezenou v 19 nove zrizenych humano-liberarnich universitach jejihz jedina specializace je vymyvani mozku..

  takze Minar, ne Skala, Bartos ne Oki a dalsi dle vaseho vyberu...ja si osobne myslim, ze to co rekl Kristus o "Kalichu horkosti vypitem do dna" budete potrebovat ke skutecne dusevni svobode, a mozna i vlastenectvi, ale

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za skvělý projev.
  ....ale Orbán, na rozdíl od našich nejvyšších, jedná !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky má, nebo proto nadpoloviční podporu.

   Vymazat
  2. Maďaři nemají všehoschopnou kavárnu jak u nás a to je právě ono.

   Vymazat
 4. Mně už velmi dlouho vrtá šišku, že si tyto prosté skutečnosti nadále většina lidí neuvědomuje, nebo ostýchá uvědomit, případně vytěsňuje ze své mysli. Těch od přírody lokajů, kteří to vítají a doufají ve věčné trvání, zase tolik není, aby se nedalo věcmi hnout.

  OdpovědětVymazat
 5. Protože 95% Čechů zajímá klídek, pivo, grilovačka a Chorvatsko... ne nějaká politika!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlasto,mel by jste pochopit,ze bez PROGRAMU NARODNICH ZAJMU

   bude do plasteliny zpracovana OS obcanska spolecnost dale jen bezmocna masa,ktera je zamerne udrzovana GR TV v naproste lhostejnosti,nebot jeji "zastupitele"jsou mohutnou propagandou zla drzeni u zeme a to se nemuze nikdy zmenit dokud vy a ostatni "buditele" se neseznami s PROGRAMEM NARODNICH ZAJMU,ktere zurive odmitaji nami zaplaceni prave ta hrstka zastupitelu zaradit do svach dodnes pomylenych a nepotrebnych jejich bobkovych listu zmaru a politicke korektnosti cili v preklahu LHANI!
   To volici vidi a proto k volbam dale nepujduu ,citi dalsi podvodne jednani techto kreatur zla.
   Rozumime si valecniku?

   Vymazat
 6. Češi měli respekt jedině za jana žižky z trocnova

  OdpovědětVymazat
 7. Havel byl od zacatku a cely zivot parasit nevahal pred znicenim naroda a tim se posunul do pozice zradce za kus zvance a lisal se zavdecit,kdyz ho Bush pripustil.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.