Reklama

čtvrtek 24. června 2021

Rusko zastavilo britský torpédoborec střelbou a bombami

24.6. 2021 TASS a PrvníZprávy

Ruská černomořská flotila a pohraniční služba FSB ve středu zastavily britský torpédoborec HMS Defender u mysu Fiolent při narušení ruské státní hranice.

(Na snímku HMS Defender objektivem ruského bitevníku)


Ruské použití zbraní při incidentu s britským torpédoborcem HMS Defender u mysu Fiolent na Krymu bylo z hlediska mezinárodního práva zcela oprávněné. To řekl vedoucí pracovní skupiny pro mezinárodní právní otázky stálé mise Krymu v ruské prezidentské kanceláři Alexander Molochov agentuře TASS.

Rusko považuje akce HMS Defender za porušení Úmluvy OSN o mořském právu, píše se v prohlášení.

„Je samozřejmé, že to byl nepřátelský čin vůči Rusku a zásah do naší územní nedotknutelnosti a námořního prostoru. Byla to provokace, průzkum bojem. Jsem velmi rád, že i přes provokativní akce naše síly pohraniční stráže projevily určitou zdrženlivost a nepodnikly žádné kroky, kterými by mohl konflikt eskalovat. Je pravda, že zazněly varovné výstřely, a to stačilo,“ řekl Molochov.

Poukázal na to, že reakce Ruska je přísně v souladu s mezinárodním právem.

„Použití zbraní Ruskem na jeho území bylo z hlediska mezinárodního práva zcela oprávněné. Doufám, že po takovém úderu již nedojde k dalším pokusům pustit se na naše území bez povolení," řekl Molochov.

Ruská černomořská flotila a pohraniční stráž FSB ve středu zastavily narušení ruské státní hranice britským torpédoborcem HMS Defender u mysu Fiolent. Hlídková loď vypálila varovné výstřely a bojové letadlo Suchoj-24M shodil bomby, a to také varovným gestem, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Mluvčí Borise Johnsona: Byl to nevinný průjezd

Torpédoborec HMS „provedl nevinný průchod“, k žádnému výstřelu nedošlo, tvrdí britské ministerstvo obrany.

Podle mluvčího britského premiéra Borise Johnsona torpédoborec cestoval po „nejpřímější a mezinárodně uznávané trase mezi Ukrajinou a Gruzií“

Zacharova: Příště "zaklepejte" jestli chcete přátelsky vstoupit do ruských vod!

Prohlášení Londýna o „nepřesném popisu“ ruské strany incidentu s torpédoborcem Defender naznačuje, že Velká Británie „nemá způsoby“, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova .

Zpráva č. 1: Britské ministerstvo obrany označilo zprávy o varovných výstřelech na svou loď, která vstoupila do teritoriálních vod u Krymu, za ruskou dezinformaci, “ napsala Zacharová na kanálu Telegram.

Zprávy č. 2: Novinář BBC na palubě britského plavidla potvrdil, že loď úmyslně vstoupila do ruských teritoriálních vod. Poznamenal také, že „asi 20“ ruských letadel přeletělo nad lodí a že uslyšel varovné výstřely.“ - dodala

Mluvčí ministerstva zahraničí doporučila Londýnu, aby příště „zaklepal“, pokud chce „pokojně vstoupit“ do ruských teritoriálních vod.

48 komentářů :

 1. To jsou opravdu strašné provokace stejně jim to nepomůže Rusko se nedá a provokatéry zastaví. Válku jsi nemohou dovolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,19
   Svině zkurvený!!!!!Ovšem kdyby dostali PRÁVEM po hubě,to by bylo řevu!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 2. ...Defender objektivem ruského bitevníku)...
  Vskutku k neuvěření.... Ta stejná fotka byla zveřejněna již před 3 roky v Jane's Warship Recognition Guide...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Pro 11:49. Tvůj fotr dělal bachaře SS v Osvětimi a ty ubožáku jsi po něm.Tak zalez, nebo si tě najdeme.

   Vymazat
  3. 12,00
   Vždyť ten retard sere v síni,aby si ho lidíi z jeho nejbližšího okolí nepodali....i nákupy mu musí nosit jeho neplodný a nepovedený synátor.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,42
   ROZUM MÁ SVÉ MEZE,ALE TVOJE OMEZENOST JE NEOMEZENÁ....INU,F73 SE PROJEVUJE!

   Vymazat
  2. Ano, Rusko má v porovnání se západem "ubohou" propagandu. Je to tím, že se ještě dokáže červenat když říká lež. A západ lže již tak dlouho a tak často, že už ani nerozlišuje kdy lže a kdy mluví...cože ? pravdu? Možná omylem. Měl jsem tu "čest" to zažít v praxi. Západ nepotřebuje důkazy, stačí říct "my jsme to řekli" a voila "důkaz" je na světě. Ale jistí lidé to možná i vědí trolí úmyslně a o pravdu jim ani nejde, viď běžče. Když je člověk schopen se odlišit jenom mluvením hloupostí, co naděláš! Třeba je to nick jistého politika ODS z Řeporyj, to by odpovídalo úrovni IQ

   Vymazat
  3. USA a NATO jsou tak podělány strachem, že k tomu potřebují desítky zemí, aby se vyrovnali Rusku !! Zvláštní pořád to nestačí. Rusko by si je namazalo na chleba.

   Vymazat
  4. Indický běžec, aby tě někdo nesmáznul jako hovno.

   Vymazat
 4. Angláni jsou připodělaný kolonisté s držkou plnou demokracie.

  OdpovědětVymazat
 5. Řekl bych, že si to pro příště Amíci nebo Britové rozmyslí. Ono není až tak velký problém poslat tu kocábku ke dnu !! Byl by to sice velký průšvih, ale oni ti Západní a Pro-Západní fakt potřebují ukázat ty-ty-ty a nebo přímo přes držku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ada To by mě zajímalo co by dělali jen tak vyřvávat ve svých medii popichovat vazaly a tím by to skončilo. Snad se opravdu něco takového za chvilku nestane:


   Rusko vyzvalo USA a jejich spojence, aby se vzdali cvičení v Černém moři

   https://cz.sputniknews.com/20210623/rusko-vyzvalo-usa-a-jejich-spojence-aby-se-vzdali-cviceni-v-cernem-mori-14926620.html

   Vymazat
  2. Teď to byla varovná střelba. Jsou k tomu konkrétní časově odkazy. Příště je ještě potápět nebudou, ale deníkům ustreli radar. A další už půjde ke dnu.
   Před cvičeními NATO dráteniku se zkouší doba odezvy. Už se stalo. Příště to vyřeší třeba Bastion. Jen tak mimochodem: celou akci z velké výšky sledoval ruský dron.

   Vymazat
 6. je extrémně těžké vycházet s někým, kdo ani neskrývá, že tě chce zardousit. Nato je jako vlk který chodí okolo ovčáka a čas od času otestuje jak dlouhou hůl má. A z vlka nikdy beránek nebude. Ani nic jiného.A přesto se musí Národy, které si chtějí žít podle svého, a ne pod diktátem a jhem tvářit a jednat, jakoby ten vlk byl něco úplně jiného.

  OdpovědětVymazat
 7. Prosím vás všechny ,lidičkové, proč jste tak sprostí? Nemůžete besedovat klidně a slušně? Proč ty nadávky, urážky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůžeme. Neznáš, co Čech to atentátník na coolturu? Jinde to není lepší. Včera jsem dával spoustu odkazů jinde, neb mám účet... jsem juuu tuberak.
   Bobici nejdříve všechno popřeli a pak to přiznali. Malá Kretenie. Už hodně malá.

   Vymazat
  2. Nadávky a urážky jaksi patří k internetové diskusi,
   ale "podlidi" je zajímavý termín.
   Oni to totiž myslí vážně.
   Třeba jeden řeporyjec.
   A tu už se také objevují, roste jim hřebínek, protože je páníškové podporují na všech frontách.
   Inu pravda a láska musí zvítězit, jak říkal největší čecháček.

   Vymazat
  3. Slavnostne podepsana Aliance britsko americka nese sve ovoce?

   Vymazat
  4. Usa Kongres vyhlasil Rusko jako nepritele v 2017 a EU doda miliardy euro na "spravne" volby a svrzeni spatne vlady v Rusku..

   Vymazat
  5. Putin rekl neco o cerveny care, kterou nesmi nikdo prekrocit a tak uz bezeli testovat,jestli je to pravda a rusove jsou celkem spokojeny, kdyz jejich president rekne nejakej slib a nevaha to splnit.
   Vyrok Zacharove neni ten nejstastnejsi, "zaklepani" se da vykladat taky jinak..A nemusi byt zrovna zdvorile..

   Vymazat
  6. ..ihned po zenevske dohode o snizeni napeti ,uz snizujou...

   Vymazat
  7. Vlastiku,

   kterou skoroneziskovou humanouniversitu jsi pretrpel? je to studium nabozenstvi Laponcu, nebo vliv mesice na treni sardinek?

   hochu tady vidis realitu zbytku pracujici tridy, to je lidi kteri na vas, ci vam podobne, co se flakaji na humanitkach, kde se uci "lepsim byti" delaji/

   Nechci te urazet, ale to knuceni si nech az to tvoji spolubratri pro nas poserou no taky si to poserete pro sebe. takze Shalom

   Vymazat
 8. Dokud bude mít Rusko za zády Čínu a obráceně, jsou síly vyrovnané a mohla by nová studená válka nějaký čas vydržet. Jen "kobyla" USA nesmí začít chcípat a kolem kopat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. povole

   vcera ci nedavno Putin v nejakem projevu se zminil specialne o Sibiri, a jejim nerostnem bohatstvi ....

   "kazdemu kdo si bude chtit UKOUSNOUT ze Sibire, vyrazime zuby"

   zajimvave, co???

   Vymazat
 9. Neschopný Dvořák zase zaspal a nechává tady toho Dr. Davidem diagnostikovaného DEBILa, starého přemřelu Indického cypa alias Unknowna vulgo Sputnika zase řádit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste vy nemrcouchove, co si tady vzajemne nadavate, se koukli na TV, tak byste zjistili, ze Anglicane se tak trosku priznali ze v Ruskych vodach teda byli, ALE VYMYSLELI SI KRASNEJ FIGL, ze to nebyly Rusky ale Ukrajinsky, protoze Anglie jako svetova velmimocna Velmoc neuznava jako Ruske uzemi, furt podle Anglicanu patri Ukrajine, takze ta lodicka nebyla v Ruskych vodach ale v Ukrajinskych.... tak jsem zvedav, kdy Anglie vrati Malvinas Argentine, Nemci nam vrati kus Slezska, Ukrove Slovakum podkarpatskou Rus, a Madari se stahnou... ale nic...
   Nejvic ale budou brecet Polaci, az si Nemci prijdou pro OstPreusen

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Myslím, že dokonale Brity odrovnala Maria Zacharova komentářem: "Příště "zaklepejte" jestli chcete přátelsky vstoupit do ruských vod!"
  Krátké, elegantní, diplomaticky na výbornou. Doufám, že si briti po výstřelech drhli podpalubí ještě ve Středozemním moři. A.Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, Maruna to zná. Zní to urážlivě, ale my rusofilové musíme Rusy hanět, abychom mohli kvákat pravdu boží.
   Máří prý je velká vyznavačka zahrady. To jí šlechtí. Já jí nechal /zahrádku/ jen jeden rok zplanět a dva roky jsem jí dával do cajku.
   Každá ženská má zahrádku mezi dolními končetinami. A přitom ne každá si s ní ví rady.

   Vymazat
 11. Chlapi, Lenko ... klidně odjeďte někam na cajmrsk. My to tu přežijeme, a vy to jen uvítáte. Slibte nám, že tu uvidíme i Vaše okurky. Totiž nadhled. Nebojte se zklidnit coronu. My to kýchání docela potřebujeme. Zakoupil jsem knihu - Já, Ozzy Osbourne. Mám s tou knihou obří problém. Číst a umřít na záchvaty bránice, anebo žít nudu?
  Nebojte se vypnout. Konec světa ještě není na pořadu NWO blbů.

  OdpovědětVymazat
 12. Včera ve zprávách se ten anglickej střapatej trouba kasal, že budou okolo Krymu courat jak chtějí, protože Krym podle něj je ukrajinský a ruskou správu oni neuznávají.
  Okamžitě bych se šel producírovat okolo Falkland a na rozhořčené britské vřeštění bych odpověděl, že jsou argentinské a že britskou nadvládu nad nimi neuznávám. Samozřejmě bych použil argentinské pojmenování tohoto souostroví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,16
   A čím jiným se ten drVOŠTĚP má zviditelnit....očkovat se nechal,svatbu má za sebou,tak alespoň tyhle žvásty,aby něčím zaujal obyvatele malé Anglie,kteří jsou díky jemu podobným v menšině.....muSLIMÁCI se tam producírujou v průvodech a dělají bordel,který by si dřív nedovolil ani panchart Ministra vnitra.

   Vymazat
 13. Ono řeči se vedou a voda plyne. Rusové dali Britům a s nimi ostatním jasně najevo, že jde o poslední varování. Ukázalo onu červenou linii. To znamená jediné: příští provokatér půjde bez milosti ke dnu! Bláboly pana Johnsona jsou už jen ústupovým manévrem. Proč teda odpluli, když byli "ve svém"? Věděli, že příští nálet bude "ostrý". A torpédoborec, ať je jak chce moderní a silný, pořád je to pomocná loď. Bez tak je to průzkum bojem pro Američany. Britové by si bez jejich příkazu nic podobného netroufli. Doba, kdy Británie vládla nad vlnami je pryč už dobrých 100 let. Už za II. SV je Američani nepustili do Pacifiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si myslím, že Britové se "ujali" úkolu, otestovat ruskou reakci. Byla jim vyznačena červená linie, tak jak předeslal prezident Putin. Skončily časy demarší na demarše, zkrátka keců. Postup byl jasný, nejprve vystřelit, pak srovnat vojenského atašé, a po té formálně sprdnout velvyslance. Nedávno něco podobného proběhlo v čínských výsostných vodách, kdy jen tak tak nedošlo k vytlačení americké lodi "taranem" čínskou lodí. Stačila ujet.
   Soudím, že Rusové už umí takový torpédoborec "ukotvit" tak, že si pro něj Boris ještě rád s prosíkem dojede. A ani ho nemusí potápět. Už to, zdá se, pochopil, ty silácké kecy slouží jen k zachování jeho "veřejného ega".

   Vymazat
 14. Koloniální Británie se chová v Černém moři jako blbec. Bez podpory své bývalé kolonie USA
  plné "rebelů,kteří přišli za svobodou do severní Ameriky z Evropy" - by si ani neupšoukla. Soudím tak proto,že už mocensky na RF dávno nemá. Bývalý šéf jedné z Izraelských služeb Jakov Kedmi radí Rusům aby Britskou loď která bude provokativně narušovat Ruské vody u Krymu - poslali bez varování ke dnu.
  Británie je ve skutečnosti mopslík ,který na RF vojensky nemá. Proč se chová jako blbec a pomáhá polofašistické Ukrajině začít válku s RF ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli si "hrdý Albion" uvědomuje svou roli amerického maňáska v Evropě.

   Vymazat
 15. Postkoloniální Británie se žene do průšvihu. Její chování se podobá chybám jaké učinila na začátku WWII, kdy se ještě vydávala za první námořní velmoc světa. Tehdy poslala k
  ochraně Honkongu a Singapuru dvě bitevní lodi ale bez
  letecké ochrany. Co to bylo za blbce,kteří to dopustili ?
  Asi stejní pytlíci co posílají torpédoborec a novou letadlovou loď do světa proti RF a Číně. Nikdo neví zda se zbláznili nebo jsou jen stejně pitomí jako na počátku WWII.

  OdpovědětVymazat
 16. Dne 10.12.1941 byly potopeny poblíž Malajského pobřeží dvě
  moderní Britské bitevní lodi - Prince of Wels a Repulse .
  Provedly to Japonské letouny z letiště v Saigonu. Zahynulo
  při tom cca 900 britských námořníků. To byl na tu dobu
  neuvěřitelný výprask Britské říši. Ta později přišla i o svou kolonii Malajsko a Singapur. Co tam ti Angličané tehdy dělali ? Bránili demokracii ? ... Už to zase zkoušejí jak u Krymu tak v Čínském moři. Přitom jsou slabí jak čaj a bez Američanů by byli v řiti a neubránili by ani své ostrovy. Přesto provokují RF a Čínu jako by byli
  starou koloniální říší . No Fuj.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.