Reklama

středa 30. června 2021

Smrt a dívka…

Ivan David

30. 6. 2021 FB

V případě vraždy 13leté dívky ve Vídni-Donaustadtu, která byla v sobotu ráno nalezena mrtvá opřená o strom, zůstává řada otázek nezodpovězena. Podle dosud zjištěných údajů policie dívka zjevně šla do bytu staršího ze dvou Afghánců, tedy 16letého a 18letého, s nimiž se podle dosavadních poznatků znala. Tam dostala drogy, které ji měly učiniti „povolnější“, jak oznámil zemský policejní prezident Gerhard Pürstl na společné tiskové konferenci s ministrem vnitra Karlem Nehammerem. Poté byla několikrát znásilněna a později udušena. Dívka jménem Leonie pak byla nalezena na ulici nedaleko bytu údajného 18-letého pachatele.
 
Rakouský kancléř Kurz se včera na tiskové konferenci k tomuto brutálnímu činu velmi rozhořčeně vyjádřil. Jeho projev se velmi lišil od konejšivých slov, jaká v podobných případech slýcháváme například z Německa, či dokonce ticha z nejvyššího místa jako po posledním útoku ve Würzburgu. Posuďte sami:
 
"Vážené dámy a pánové,

Dnes před vámi stojím a abych byl upřímný, jsem stále hluboce šokován a pod vlivem krutého činu, který se zde ve Vídni stal. Podle současného stavu vyšetřování byla 13letá dívka několika afghánskými muži nejprve omámena, poté byla znásilněna, zavražděna a nakonec pohozena jako věc.
Myslím, že mluvím nejen za sebe, ale za celou zemi, když říkám, že naše nejhlubší soustrast patří rodině dívky a věřím, že si nikdo z nás nedokáže ani vzdáleně představit nepředstavitelné utrpení rodičů a celé rodiny.

Vážení,

Přiznávám však také, že tento čin se mě nejen dotýká, ale také mě velmi rozčiluje. Protože si myslím, že je neúnosné, aby k nám lidé přicházeli, tvrdili, že hledají ochranu, a pak se v Rakousku dopouštěli krutých barbarských zločinů. A že dnes, několik hodin poté, co se lidé dozvěděli fakta, bylo okamžitě zpochybňováno, zda jsou rodiče spoluzodpovědní, protože dívka byla sama, a zároveň bylo poukazováno na to, že pachatelé byli možná příliš traumatizováni, a proto spáchali tento čin. Pro mě to je nejen nepochopitelná tolerance, ale je to obrácení role oběť-pachatel, které považuji za neúnosné a krajně nevhodné.

Nejenže vyjadřujeme soustrast rodině, ale také slibuji, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom zajistili, že pachatelé budou potrestáni s plnou přísností zákona. A politicky to pro mě také znamená, že budeme i nadále usilovat o naši důslednou linii. Se mnou určitě nikdy nedojde k zastavení deportace do Afghánistánu nebo ke zmírnění azylových zákonů u žadatelů o azyl, kteří se dopustili trestných činů. Naopak: Je zapotřebí důsledné akce proti zločincům, proti lidem, kteří v naší zemi páchají násilné trestné činy - zejména pokud jsou namířeny proti ženám a dětem. A mohu vám říci, že se se tohle nestane denním jevem. A budu rozhodně proti jakékoli formě obracení rolí oběti a pachatele a nepochopené toleranci.“, řekl Kurz.
 
Rakouský předseda vlády tedy jasně řekl, že dokud on bude kancléřem, budou podobné činy důsledně stíhány a osoby, které se opakovaně dopouštějí trestné činnosti, nadále odsouvány do Afghánistánu. To naznačuje, že odsud je problémových osob hodně. Koaliční Zelení chtěli zastavit odsuny těch, kdo nemají právo na azyl. Jen abychom si představili, v jaké situaci se kancléř Kurz ve své vládě nachází. Rakousko je země, která má značný podíl HDP z turismu. Pokud by přestalo být klasifikováno jako bezpečná země, mělo by to fatální následky.

36 komentářů :

 1. Ve školách a sluníčkáři systematicky pěstovaná nekritická propagace tzv. mírumilovného islámu se důvěřivému děvčeti šeredně vymstila. Bohužel v současné EU není ani první, ani zdaleka poslední.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jenom otazkou jak dlouho to bude zapadnim "Lepsoevropanum trvat nez jim to dojde? Ve Framcii zacali vojaci remcat a a a co?
   v Nemecku se znasilnuji zeny od neevropanu, a a a co?
   a dalsi EU staty mimo nas plebejskych postkomousu nejsou na tom o moc lepe, a prece drzi huby, ac se tam isoluji cele ctvrti..

   Takze zpitomela EU nebo se nasi EU poslanci posrali?
   ale z koho.v Americe se to pomalu ale jiste obraci, takze

   Vymazat
  2. Basos 17:15 máte v textu zásadní chybu:

   " ... jak dlouho to bude zapadnim "Lepsoevropanum trvat nez jim to dojde? ... "

   Vy vážně věříte, že nevědí co činí? Přece nemůžete být tak naivní!

   Vymazat
  3. Lepšolidi potřebují , aby se horšolidi pokud možno nedokázali zkoordinovat. Terror drží veřejnost v šachu a odvádí pozornost od hlubší analýzy, vrací společnost směrem ke středověku.

   Vymazat
  4. neano,

   nerozumel jsi memu blabolku, ja myslel tlat obcanu zapadni EU, jako nasrani Francouzsti vojaci, Andulin obrat od 'WIR SCHAFFEN DAS" a dalsi. Podivej Skopcakum a Frantikum uz dochazi ze jsou v hnoji, ale je zde EU ktera je taky rizena hovnostatecky jako Holandsko Belgie, pripitomeli Norove, a vymrzli Svedi, kteri se importem africanu a Levantanu branili pred vymrenim, a neuvedomili si .... ale hovno, na to uz prisli, ale nevi jak to vratit zpatky, a mimo toho bohatejm to zatim nevadi. Hele je toho vic, ale uz mne to nebavi, jen pockej par mesicu, a uvidis, jak se to bude menit, ti pristehovalci budou pokracovat, v tom co delaji nejlip.

   Jeste neco, pokud se cela zapadni EU stane islamska, tak mne to potesi, ovsem pokud my zustaneme Slovani

   Vymazat
  5. Jak dlouho letitý dědku?
   An jsem nekorektní plebejec, tak můžu - dokud zfetovaná parta atomových tmavoinženýrů neošuká celou rodinu nějakého veledůležitého bruselského sráče či sračky napříč všemi početnými pohlavími od mimin po vetcháče. Pro sichr těch rodin raději víc.

   Vymazat
  6. muSLIMÁCI A JEJICH PEDOFILNÍ NÁBOŽENSTVÍ NEMÁ V EVROPĚ MÍSTO!!!!!!Je třeba je nepouštět na pevninu a ty co už tu jsou vracet,ať už dobrovolně nebo násilně!

   Vymazat
  7. Na porušení zákona má být tvrdá odpověď ! Proč lidi volí měkýše do politiky mi není jasné, že by skutečně jen prachy?

   Vymazat
  8. 13,56
   9mm argumentů na každého palmového vraha,tomu náramně dobře rozumí!

   Vymazat
 2. Ať mi někdo vysvětlí, jak to že já pologramotný člověk, od začátku vím, že současná arabská a evropská kultura nemůže spolu nažívat v jednom státě. Z daní se platí tolik institucí, kde se vzdělává mnoho lidí co by tomu měly rozumět a přes to musí docházet k takovým katastrofám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zdravím Vás pane pradědo :-)
   slyšel jste někdy něco o 30-ti stříbrných?

   Vymazat
 3. Rakousko má říznou politiku bez bázně.

  OdpovědětVymazat
 4. Kulky namočené v prasečí krvi. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Kurzuv postoj je naprosto spravny. Nicmene o potrestani rozhodnou soudy a vime jak to vetsinou u evropskych soudu chodi. A divce uz to zivot stejne nevrati.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuším na co narážíte. Evropští soudci patří mezi hlavní islamizátory EU. Např. znásilnění nezletilé černochem posuzují co nejshovívavěji se dá. Naopak tzv. předsudečnou nenávist pěkně osolí.

   Vymazat
  2. 22,58
   Přesudečnou nenávití se oháněl i Al-Hamajda v případě znásilnění dívky na Litoměřicku!
   On i ten soudce,který toho odpada z palmy odsoudil k piditrestu by měli sami sedět na Mírově na doživotí!

   Vymazat
  3. Melo nevinne devce cely zivot pred sebou a je dalsi z mnozicich se obeti..Uz neni mezi nami.
   Mozna pres ni a jeji tragicky osud ,slo o napadeni kanclere, ktery ma blizko k Putinovi.
   Ze neni schopen zabezpecit stat a tedy k propagande za jeho nasledujicimu svrzeni..
   Vsichni jsme lidi,ale propastny rozdil ve vyvoji,nemuze nevidet asi kazdy..
   Dukazy o tom se mnozi..Teroristicke vrazdeni a jejich umozneni a jejich propaganda,zrejme take slouzi k psychicke priprave Evropanu na dalsi a zrejme horsi..
   Soucasne se zarucenou beztrestnosti tech....

   Vymazat
 6. Důležité je abychom si uvědomili, že po dvacetileté (!) válce jsme jim tam konečně vystavěli tu správnou demokracii. Tak moc nám na těch Afgháncích záleželo. Můžeme se tedy v klidu odebrat domů, nebo na jinou štaci. Malou vadou na kráse vybojovaného je, že si teď všichni zúčastnění, holt budou muset vzít sebou právě ty námi instalované kolaboranty. Pardon, demokraty. Oni by tam totiž do rána nevydrželi. Takže nás čeká podívaná, kde s jedním přivezeným afghánským demokratem co vyznává ty naše hodnoty, přiskotačí ještě tři, čtyři manželky a tucet dětí. Mezi dětmi do deseti let už budou minimálně dvě děvčata vdané, tozn. - zase manželé, zase manželky a kupa dětí a tak dál a pořád dokola. Samozřejmě, že to budou samí doktoři a inženýři co nás tak nějak kulturně obohatí. Kde jsou ty časy, kdy nám podobné národy zatančily v Televarieté a alou domů. Není nad to, když tu budou nastálo a každý den nám budou do rána tancovat pod okny. V lepším případě. Pěkně zhulenej Bartoš s tím prý problém nemá. Zanedlouho, pokud se nevzpamatujeme, asi budeme muset hulit všici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo je to sme?? Neni lepsi nejdriv vedet, o kom o cem dotycny chce neco napsat?? A pise?
   Kdo a co si ma kdo uvedomovat ? Ma nas autor prispevku za idioty. Nebo z nas chce a musi idioty udelat za kazdou cenu ? Aby z nas honem udelal ty obeti . Aby se moh potom na obetech /ktery ovsem neexistujou/,hojne ukajet ? Co vsechno si potrebuje ukajet aby si ulevil...

   Rumsfeld, valecnej zlocinec zemrel.Ma na svedomi miliony zivotu, tragedii bez konce,atd.
   Ktere dodnes nekonci..
   Velka svetova valka na teror a zavadeni demokracie poslouzilo jako zaminka na dalsi zamernou explosi teror sveta z USA..
   Nebyl nikdo aby tomu zabranil.
   Ted rusove se dali do prace..A nejsou sami,kdyz si bleskove vybudovali vse potrebne..
   Navzdory stale silenejsim demokratum..
   Jejich utek /demokratu/z Afganistanu je dalsi tragedii,podlou zradou kterou uvrhli na lidi te oblasti. Nekonecnymi valkami a barbarstvim bez konce..

   A jak za zady nic netusicich ,podle a zakerne, vymazava NR prispevky.

   Vymazat
 7. Lze očekávat, že u pachatelů bude zjištěna celá řada psychických potíží a i kdyby ne, tak polehčující okolností bezesporu bude to, že u nich doma se ženama takhle prostě zachází.

  OdpovědětVymazat
 8. Všude jsou nějaké problémy. U nás nějaký Dvořák polil ženu kyselinou a dalšízastřelil.
  Co s tím?? Čech zabijí Čechy. Nebudeme tím mít rádi Čechy??
  Tím nechci říct, že tady chci mít podobné individua.

  OdpovědětVymazat
 9. 92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti zemřel.

  Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan, o němž řekl: "Neměl vysoké vzdělání, ale úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum". V nedávném hovoru s il Giornale o islámu.

  A Evropa?
  Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.
  Evropa podle vašich představ?
  Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
  Jak to s islámem v Evropě skončí?
  Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anale

   nebrec tady, Skopcakum uz to dochazi, a zacinaj se kamosit s Rusakama, Biden si uvedomuje, ze s Nemcema asi nehne, a pokud se tyhle dva staty v Evrope skamaradi, tak uvidis, ze se migrantama zacnou dit veci,.....Vis vubec kolik prazdneho mista je na Sibiri????

   Vymazat
  2. 21,34
   A co by stím palmovým odpadem Rus podle Vás dělal?!K čemu by jim byl ten drek drek z pravěku dobrý?!

   Vymazat
 10. Basosi, na Sibiři se mění klima a Barnaul bude oblast s nejvhodnějším kimatem na světě. Pár záchuďáků už se tam přestěhovalo. Víte co je Birobidžan a kde se nachází?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už deset let se tomu, při představě jak kvůli konkurenci Suezu a otevření dalších ropných vrtů na vysokém severu západ běsní, upřímně na celou svou nevymáchanou hubu tak chechtám, že nemít ušiska, tlemím se dokola.

   Vymazat
 11. Dokud bílej člověk nepovstane nic se nezmění. EU usiluje o muslimskou EU.

  OdpovědětVymazat
 12. Bílý člověk vůbec nic nezmění. Vítačská Pirátostrana se pohybuje kolem 25 %; demoblok, jehož přední politička (prakticky denně z ní padají nějaká moudra v ČT) se veřejně honosí příchylností k islámu se dere na druhou pozici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23,05
   Tyhle vítače vyhnat k musulmanům,ať si užijí jejich pohostinnosti....a ty jejich baby zvlášť!

   Vymazat
 13. Všechny státy co nechtějí migranty by se měli spojit proti totalitní EU to je fakt strašné co se děje pan Kurtz má pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,31
   Měli,jenže to by v čele těch států nesměli staát poseroutkové a přizdi sráči,ale lidé jako Orbán!

   Vymazat
 14. Je jasné, že násilí nabírá na obrátkách, navíc i díky migraci. Protože
  si myslím, že násilím násilí nevyřešíme, tak jedinou cestou je zamezit import migrantů, doma zpřísnit tresty, zrychlit soudy a chybí-li zákony, potom je i doplnit. O těchto principech si rozhodujeme sami, to je právo suverénního státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svet uz davno na vse dobre pripravili, zrusenim trestu smrti, lidskymi pravy,slucovanim obrovskych nekonecnych "rodin", zvysenim pridavku na deti, aby bez pracovniho zatizeni meli cas na "aktivity" na nas a v neposledni rade otevrenim vsech hranic a privazenim milionu rocne..
   A nezbytna propaganda velmi uspesna pod vedenim velkych a slavnych vitani jejich mama Merkel..
   Kdyz je mama tech fantickych vrahu ale, co cekat od takovych sousedu???
   Jak je oddelit od jejich historickeho,rozeneho sadomasochistickeho fanatismu bez konce..
   Kolikrat uz se sami znicili a vyvrazdovali se, nekonecnymi zlociny,ktere vzbudili odpor obranu proti nim a spravedlive tresty..
   Co jineho mel svet udelat?
   Nicili se hospodarsky, zbrojenimi,zlocinymi loupezivymi valkami , masakry ,nejvic a porad nemaji dost..Podivny..Nenormalni ..Pri nejmensim..
   A jak porad hystericky kvici ti kteri v Cechach nikdy nebyli, narozeni az po valce a jaky ze privitani by radi a chystaji opakovani zase jejich zlocinu od 1933 az do 1945 ? Co vlastne.
   Proc nereknou jake maji umysly. Po navratu nekam, kde se ani z 99% nenarodili?
   Porad a bez ustani krici, dejte nam majetky, majetky a zase majetky..
   Jako lupici, krici "penize nebo zivot a potom vrazdenim oboji.
   A nikdy nic jineho!! Uz po staleti !!
   A jake ze majetky pozaduji, kdyz se sami o ne pripravili ,vrazdenim ,zlociny uskutecnenim okupace a 6ti leteho drancovani statu a naroda.
   Kdy tohle splati a nejdrive..
   Jake zaruky poskytuji ze nebudou to vse opakovat..
   Nic jen neustaly hystericky zbesily jekot.
   Nemaji ani ohled na nas a nase statisicove obeti,prave jejich silenstvi bez konce ..Podivny. Nenormalni.A.
   Nic jineho..

   Vymazat
 15. Chcete migranti - teror a násilí volte PIRÁTI.Potom naše budoucnost se jeví černé. Do vašich bytú se nastéhují muslimští a vy do jeskyní. Není to dobrá VOLBA.

  OdpovědětVymazat
 16. Ten 18 rocny Afganec si na byt uz stihol zarobit?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.