Reklama

úterý 8. června 2021

Štefec: Piráti nesmí dostat šanci nás vést cestou roku 1948

Jaroslav Štefec

8. 6. 2021 
fb a PrvníZprávy

Předpokládám, že ve vedení ANO se 1.června, po skončení rozhovoru novopečené poslankyně Olgy Sommerové s redaktorkou Světlanou Witowskou na ČT24, intenzivně slavilo, píše na facebooku Jaroslav Štefec.


Jaroslav Štefec

Sommerovou, úspěšnou režisérku mnoha předrevolučních filmů pod taktovkou tehdejší KSČ, po revolučním prozření v roce 1989 to dotáhnuvší v politice až na post 1. místopředsedkyně Liberálně ekologické strany, jedovatého to eintopfu pravdoláskařů, ekologických fanatiků a genderových šílenců, nominovala na tuto pozici TOP 09 jako náhradu za sexuálního raptora Feriho.

Schneider: Za svou pravdou stojící celoživotně poslankyně Sommerová

Vedení Topky, "přitulené" k ODS a KDU-ČSL, její nominací prokázalo obrovskou službu té části voličů, která sice ví, že vláda Pirátů by znamenala de facto start nového "osmačtyřicátého", ale z nostalgie a ve víře, že vše špatné se snad ještě může v dobré obrátit by byli ochotni "to hodit" ODS nebo lidovcům. Teď už musí být všem soudným jasné, že tudy cesta nevede, a pokud vyloučí KSČM, stále okatěji rudozelenou ČSSD a nečitelnou "one man show" plukovníka Šlachty, mají v podstatě jen dvě volby.

Tou první je na první pohled možná poněkud nesourodý trojspolek Trikolory, která sice prošla tvrdým otřesem po nečekané abdikaci zakladatele a předsedy Václava Klause jr., ale podle všeho se s tím její vedení intenzivně a úspěšně vyrovnává, zajímavého projektu Svobodných, a Soukromníků, které považuji za stálici rozumného přístupu k přírodě a podnikání.

Tmelícím prvkem a trumfem tohoto spojenectví se může stát jeho bezpečnostní program. Ten nabízí kromě všeobecného popisu existenčních hrozeb, který bez jakéhokoliv hmatatelného výsledku (kromě volebních zisků) už více než desetiletí pravidelně slýcháváme od pana Okamury, také velmi seriózní plán na jejich eliminaci. Ten potřebujeme jako sůl, protože současná Evropa není bezpečná a ČR není na to, co ji (a tím i nás) nejspíš už na podzim čeká, připravena ani náhodou. Osobně věřím, že prezentace tohoto programu otevře oči mnoha voličům, kteří by jinak volili právě SPD.

Druhou volbou je samozřejmě hnutí ANO. To prokázalo i přes neskutečný tlak na jeho šéfa Andreje Babiše neuvěřitelnou odolnost a schopnost stále oslovovat velké množství lidí, kteří vnímají realisticky stávající ekonomickou a bezpečnostní situaci ČR a nadcházející turbulence v Evropě. Hodně lidí si totiž neuvědomuje, že hlavním cílem dehonestační mediální kampaně vůči premiérovi Babišovi a útokům EU vůči jím vlastněného podniku, uměle podněcovaným "práskačskými" dopisy, aktivitami pirátských europoslanců a nesmyslnými bláboly mnoha dalších politických "veleduchů" (včetně již zmíněné paní Sommerové), je likvidace Agrofertu. Z naprosto stejného důvodu, vedoucího k likvidaci úspěšného agrokomplexu Slušovice, který musel být po roce 89 zadupán do země, protože představoval nežádoucí vzor toho, jak se dá úspěšně, efektivně a sociálně šetrně podnikat (nejen) v zemědělství i na národní úrovni malého státu, nezávisle na zájmech nadnárodních korporací.

Potenciální povolební spojenectví těchto dvou politických subjektů, bez ohledu na zdánlivou názorovou neslučitelnost, se může stát zásadním faktorem, který pohřbí naděje Pirátů na uchopení moci a "řízené" směrování občanů ČR ke šťastným zítřkům cestou, po níž už jsme jednou kráčeli. Po vítězství KSČ v roce 1948.54 komentářů :

 1. Myslím, že je skoro fuk, co se upeče tady, v české kotlince.
  Guláš se dneska už vaří v Bruseli a moc toho asi ovlivnit nemůžeme.
  Vypadá to na generační střídání, pokroková mládež si bude muset tu hubu nabít taky, jako jsme si ji nabízí i my, v 48 a potom v 89 znova.
  Nepřebírají ten svět v zrovna utěšeném stavu, žádný div, že si to toužej dělat po svém, jinak.
  I na ně budou jednou nadávat zas jejich potomci, že podělali, co mohli.
  Neexistuje systém, který by vyhovoval všem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ano dá se uvařit i guláš. Pokud se nenecháme, Brusel tady nic nezmůže. Trochu může tlačit Německo, ale mnohem větší obavy mám z domácích zrádců.

   Vymazat
  2. JJ je optimista. Vzhledem k naší poloze nás vždycky budou považovat za svůj zadní dvorek, na nějakou samostatnost můžeme zapomenout. Akorát bychom jim neměli lézt do zadku tolik, to už je přes čáru, co vyvádí naše věrchuška.
   Nezaškodí brblat, aspoň trochu, v rámci možností. Vždycky se dá něco aspoň vyšvejkovat.

   Vymazat

  3. J.J. Souhlasím s vámi aspoň ty největší zhovadilosti nebudeme přebírat z zdegenerovaného západu.

   Vymazat
 2. zbožná přání jsou jedna věc,zmatení politického myšlení u mladších lidí,hlavně mládeže je druhá -rozhodující věc .Po pokusech o debatu s mladšími v rodině je výsledek debat v jejich prospěch-je jich víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mají výhody, o jakých se juniorům za bolšána ani nezdálo.
   Účast na Stavbě mládeže byla taky bezva, byla tam prča, ale na Erasmu je to lepší, tam se hraje flaška každý večer. K tomu stipendium a setkání s krásnými mladými lidmi z celého světa.
   Člověk v plísni, Lékaři bez hranic, tucty neziskovek, tyhle prima věci si už mládež nenechá vzít.
   Po případném czexitu by žádný Pexa ani Feri tak bleskovou kariéru nikdy neudělal. A oni to DOBŘE vědí.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unku.

   jako obvykle mas pravdu, a mne se moc libila ta tmava soudkyne, ci co, nedival jsem se na to vic nez 10 vterin, mluvila asi francouzsky, a tak ....no nic

   tak premyslim o tom proc Mladice zrejme Jugose ma soudit nekdo z Francouzske Kolonie v Africe;

   Muzes mi to vysvetlit?

   Vymazat
 4. Cestou roku 1948 ? Kdy většina se rozhodla proti kapitalismu ? Piráti jsou pouze shulení Hřibové,Bartošové apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unku,

   Nepsal ci nezminil se nas Dredguru o sve minulosti tak nejak pred lety???

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli vám nevadí, že vaše vnučka bude chodit v burce, tak jsou Piráti dobrá volba.

   Vymazat
  2. V 65 letech jsi jen havloidní anonymní sračka, bojiš se napsat jméno a adresu, s celou rodinkou dementů tahni do řiti.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. 18,23
   Tolika se i BEZmozek může dožít?

   Vymazat
 6. Myslím, že lidé stále volí ANO z jednoho důvodu. Uvědomují si, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Že ti, kteří se na tu premiérskou sesli tlačí, by byli ještě horší.
  Babiš je protřelý pragmatik, nemyslím si, že by se chtěl zapsat do historie jako hrobař českého národa.
  Spíš bych řekla, ze lavíruje, protože ví, že proti zdi nelze.
  Možná má za to, že ti, co dneska nejvíc volají po czexitu, by nejvíc křičeli, až by nám Bruselští šlápli na krk. A navíc národ, už takhle rozdělený na dva kusy, by se ocitnul v ještě svízelnější situaci. Napětí mezi městskými yntelektuály a vidláckým venkovem by ještě vzrostlo.
  Když se podívám na tu sbírku provařených recyklátů a na Piráty, kteří lžou, až se jim od huby práší, tak jsem skeptická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo

   s babisem je jeden zasadni problem, diky svym podnikum v EU respektive Nemecku je vydiratelny a to ho dela pro mnne (ac jsem ho volil) vydiratelnym, radsi bych mel nekoho typu Orbana, nebo dokonce nekoho z Polskych posuku

   Vymazat
  2. Basosi, vydíratelný je každý. Na to bych vzala jed, že poctivce imagemarketéři lidu nepředhoděj.
   Jen pečlivě vybrané jedince, na které mohou něco vytáhnout.
   Možná to Babiš ustojí, je z jiného těsta, než ty třasořitky.
   Anebo si bude zbytek života užívat v klidu, to je taky možné.

   Vymazat
  3. helo

   Mas pravdu, ovsem nekdo vic, nez druzi

   Vymazat
  4. 19:27... Jasně. Ale všichni mají nějakou třináctou komnatu, pomocí které je ovládají. Jinak si neumím vysvětlit, jak se tak neschopní politici dostali na tak vysoké posty.
   Odmítám věřit tomu, že by se třeba v Americe nenašel lepší vůdce než Biden.

   Vymazat
  5. 17:23 presne neni jina volba nez Ano! proto ano pro ANO!!!!!

   Vymazat
  6. Paní Helenko,
   hrobaříků i hrobaříčků je fůra, i mezi houbaři jsou hrobaři. Já se orientují podle velikosti lupu, tam kde jde o miliony, tam je to možná i účelové, ale tam kde jde o miliardy,tam je to skoro vždy bez trestu. Například Janeček je vlastník miliatfového pozemku u Prahy, po podvodné restitucí.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:32... Konkrétně lhali, když se snažili ( úspěšně) protlačit multikulti aktivistku, nějakou Šipku, do senátu.
   Lhali v tom, že zuřivou vítačku omlouvali tvrzením, že dáma měla jenom za mlada soucitné srdéčko.
   Je to lež, ta baba je horlivá sympatizantka stěhování Afriky do Evropy, potažmo české kotlinky.
   Dá se toho o ní vygooglit docela dost. Do senátu jako dělaná.

   Vymazat
  2. 17:32... Tady musím Piráty pochválit, nasadit uřvanou Šipku na tradičně Rudém Kladně byla výborná volba. Navíc proti provařenému Bendlovi, to by musel uspět snad i houpací kůň.
   Kladno je rudé jako krocaní zadek a zaslouží si svojí Šipku. 😂

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Helo

   tomu co rikas "soucitne srdecko" se u nas rika,"neumela rist ne"

   Vymazat
 8. Nejsem jejich volič, ale ANO volby zase vyhraje. Otázkou je jen s kým půjde do koalice. Současný stav politiky je katastrofální. Demokrati co nevyhrály volby pořád někoho osočují z nedemokratičnosti. To co provádějí Piráti v Praze, jasně popsal bývalý primátor Bém ve videu na YT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradědo, Kolibřík má co kecat, s Mazánkem pustili Praze pěkně žilou. ( Já jen pro pořádek. )

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevim proc by to nemohli vest Pirati se Stanistama, vic nez Klaus v 1992 to zkurvit nemuzou, a prezili jste to, takze Pirati Stan, ODS a Lidofci dobry, neee?

   Ja vim ze jste nasrani na vase taty, a dedky, a mozna vy starsi i nas sebe, a vim ze to co vam ted reknu nebudete mit radi --- ALE JE NUTNE VAM TO PRO BUDOUCNOST OPAKOVAT. takze vy Volove, o to co ted prijde jste si tenkrat v 89 rekli sami

   Vymazat
  2. Basos, rozdíl je obrovský. Můžete zkurvit leccos, ale vše lze opravit. Ovšem likvidaci národa opravit nemůžete, protože tu opravu zabezpečuje právě národ. A Pirátům se jedná především o likvidaci národa.

   Vymazat
  3. 20:22... To je bohužel pravda. Všechno se dá napravit, ale změna demografie ne. A multikulti nefunguje, vidíme to v přímém přenosu.
   Mimochodem, Antifa nápadně připomíná Lidové milice, jenom místo kvérů mají, zatím, bejsbólové pálky. Fotky Bartoše s touhle cháskou jsou velmi výmluvné.

   Vymazat
 10. Ať si zlomí všechny hnáty
  kdo chce volit Opijáty.
  Pokouší se zas a zas
  republice zlomit vaz.

  OdpovědětVymazat
 11. Jo jo v 89 nikdo nevěděl do jakých sraček se dostaneme

  OdpovědětVymazat
 12. Kampaň začíná a sračky hlavního proudu jsou už na výkoně. Třeba Šafr na Forumu 24, to je teda maso. A mám dojem, že psát něco podobného je snad už i trestné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:19... Forum 24 se patrně hodlá vyprofilovat jako ozbrojená pěst cancel culture, nebo tak něco. Šafr usoudil, ze Reflex sešel z pravé cesty. Už je tam J. X. Doležal, podle Hovorkové posílí Forum i kulturtrégr Hrubý. Nic tak nepotěší, jako když si jdou tihle vzájemně po krku.

   Vymazat
  2. Paní Helenko,
   Použijí asi nepřesný citát,ale nedá mi to, sem se hodí :
   " Naši drahou vlast zahalily mraky,"

   Vymazat
  3. Díky Ave, tušil jsem nepřesnost, snad mi to FJ I. odpustí.

   Vymazat
 13. Jsem mírně optimistický, že se volební kampaně zúčastní i politologové z druhé strany a budou mít prostor v médiích dešifrovat záludnosti obecných floskulí Demo-bloku.

  Jsem tedy dost pesimistický, že to většině dojde až po volbách. Možná potom bude zralá doba ke změnám, po vystřízlivění.

  Nicméně značná část obyvatel se již orientuje. Bude to stačit na plichtu? Rozhodnou média a odvaha "spících".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK Americká armáda je stále pod velením prezidenta Trumpa!
   Prezident Trump bol vrátený späť na Facebook a YouTube!
   Jún je obrovským mesiacom pre Trumpove zhromaždenia!
   Médiá boli na norimberskom súde odsúdené na smrť!
   Ľudia musia prestať slepo „poslúchať“ a musia namiesto toho robiť to, čo je správne; spravodlivé; zákonné a v súlade s našimi zakladajúcimi dokumentmi, ústavami a listinami práv a slobôd. Našou povinnosťou NIE JE poslušnosť tyranom a psychopatom. Musíme prestať robiť to, čo nám kážu postavy vnímané ako autority. To, že vydajú mandát alebo „príkaz“ neznamená, že sú zákonné alebo záväzné. Ani „stanovy“ nie sú „zákonom“. Ak sa vám pokyny zdajú nesprávne, jednoducho prestaňte robiť to, čo vám hovoria. Všetko, čo potrebujeme, je prirodzené právo / obyčajné právo. Je to proste zdravý rozum.

   Vymazat
  2. Mirku,
   byl bych rad, kdyby's mel pravdu, ale nejde to, je nas malo, a stat jako takovy ztratil ci mu bylo zlikvidovano jeho Srdce-- vlastni prumysl, ktery by aspon kdyz je nas malo, kompensovat svou kvalitni vyrobou a vyvozem kamkoliv do sveta.

   Bohuzel ani ten "bolsevickej hovnoprumysl" jak zde nekteri post 89 pitomci tvrdi, neexistuje, a to co misto toho mame, jsou montovny, supplujici ci smontovavaji ruzne dily, at z Ciny, Vietnamu, nebo Kambodze....

   Podivej se na Prahu...fabriky zmizely, ale mas hafo ouradu, institutu vetsinou humanistickeho zamereni, ktere se zabyva, treba nabozenstvi kmnene Zulu, kteri potom kdyz je v 25 letech vyhodi z humano-universit stosuji rekaly v suprmarketech, nebo jezdi s oranzovymi voziky a vybiraji z kosu pytliky s psimi hovinky (potkal jsem jich par)

   Ale proc o tom zbytecne plkam, no proste proto ze na nas/vas (na mne uz vubec ne) nezalezi co si myslite ci udelate/neudelate,,,zmena Bohuzel musi prijt z venku, od "velkych kluku" treba az ve Francii povstane armada, ci Andula, spise jeji nastupce dostane rozum a zacne se chovat normalne k Rusku, a pak my hovnostatecky mozna "dostaneme hlas" a oni nas mozna uslisi....takze zatim, at treba vyhrajou Pirati a STAN, spolu s ODS a jeste k tomu TOPaci, ci kdokoliv a je to zatim jedno

   Vymazat
  3. Mirku,
   byl bych rad, kdyby's mel pravdu, ale nejde to, je nas malo, a stat jako takovy ztratil ci mu bylo zlikvidovano jeho Srdce-- vlastni prumysl, ktery by aspon kdyz je nas malo, kompensovat svou kvalitni vyrobou a vyvozem kamkoliv do sveta.

   Bohuzel ani ten "bolsevickej hovnoprumysl" jak zde nekteri post 89 pitomci tvrdi, neexistuje, a to co misto toho mame, jsou montovny, supplujici ci smontovavaji ruzne dily, at z Ciny, Vietnamu, nebo Kambodze....

   Podivej se na Prahu...fabriky zmizely, ale mas hafo ouradu, institutu vetsinou humanistickeho zamereni, ktere se zabyva, treba nabozenstvi kmnene Zulu, kteri potom kdyz je v 25 letech vyhodi z humano-universit stosuji rekaly v suprmarketech, nebo jezdi s oranzovymi voziky a vybiraji z kosu pytliky s psimi hovinky (potkal jsem jich par)

   Ale proc o tom zbytecne plkam, no proste proto ze na nas/vas (na mne uz vubec ne) nezalezi co si myslite ci udelate/neudelate,,,zmena Bohuzel musi prijt z venku, od "velkych kluku" treba az ve Francii povstane armada, ci Andula, spise jeji nastupce dostane rozum a zacne se chovat normalne k Rusku, a pak my hovnostatecky mozna "dostaneme hlas" a oni nas mozna uslisi....takze zatim, at treba vyhrajou Pirati a STAN, spolu s ODS a jeste k tomu TOPaci, ci kdokoliv a je to zatim jedno

   Vymazat
  4. Basosi i Čína začínala jako montovna, ač stále ještě je, její vedení ji vyvádí postupně k technologickému gigantu. Věřím, že i v demokracii lze dosadit vhodné vedení státu k tomuto cíli. Trochu národního šovinismu nám neuškodí a přispěje k sebeuvědomění. Tak šťastnou ruku na podzim a nevolit "krtky", kteří nám to sebevědomí účelově sráží!

   Vymazat
  5. PS. Stále dokola opakuji, že prvním krokem po podzimu musí být změna volebního zákona, zpřehlednění profilu kandidátů, "jejich rodokmenem, včetně politickým" a jeden volební obvod ČR!

   Vymazat
  6. PPS A možnost volit(panašováním) z vícero stran. V každé straně jsou perly, jako v každé sociální skupině společnosti.

   Vymazat
  7. PPPS. Abych uvedl příklad, ač ateista, nekomunista bych volil Čunka, Skálu, z žen Maláčovou, Šilerovou. Prostě výběr lidí, které bych si vybral jako "vůdce". Pro výběr by stačilo cca 10 "kusů" aby se celostátně dostali k většímu slovu osobnosti, nikoliv stranickost.

   Vymazat
 14. Uprime, dokaze si nekdo predstavit, ze by demoblok spolu vladl 4 roky? Spojit se pri nadavani na Babise je jedna vec, ale 5 stran ve vlade tady nikdy nebylo. A Fiala ani Bartos nemaji na to to ukocirovat.

  OdpovědětVymazat
 15. Že by Piráti s "demoblokem" po případném chopení se vlády zpětně znárodnili hospodářství rozkradené po listopadovém puči, odstranili třídní rozdělení, zahájili novou industrializaci, zemědělství by opět dali smysl v obživě národa, ve školství by obnovili důraz na kvalitu vzdělání, ve zdravotnictví by obnovili důvěru vůči lékařům a zbavili jej stigmatu černé díry na peníze, z armády by udělali složku, na níž se lze spolehnout a která budí respekt, obnovili národnostní uvědomění, vyvázali nás z MMF, ukončili zadlužování, restartovali politiku hájení národních zájmů a zavedli společenský systém postavený na socialistickém způsobu hospodářství a správy?
  No, nevím, ale moc se mi to nezdá. A to ani kdyby to bylo reálně proveditelné, jakože není. Takže to u mě opět vyhrají komunisté, ať už s Filipem nebo Skálou. Sice nic z výše uvedeného určitě nevyvolají, ale aspoň si nemusím připadat jako vyložený blbec a vyhnu se zklamání z nenaplněných očekávání.

  P.S. myšlenka "rudozelená ČSSD" mě pobavila.

  OdpovědětVymazat
 16. PYJáti dopadnou jako Veverky....jen nadělají víc zla,než užitku!

  OdpovědětVymazat
 17. Co to melete, Helenko? Jakápak Trikolora, jaké ANO? Trikolora propadla u posledních voleb - a právem. Předváděla cosi jako obojakost. A Babiš se naprosto znemožnil Vrběticemi. Stal se z něho válečný štváč. K válce, ve které máme jedinou možnost - shořet!
  SPD to dovede...

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.