Reklama

neděle 6. června 2021

Svět ruskýma očima 614

Zajoch 
6. 6. 2021   Outsidermedia

Rusko modernizuje své dvě základny v Sýrii  * * * Německý Die Welt o alianci Ruska a Číny  * * *  Proč americký tisk tak málo píše o setkání v Ženevě.Syrský vektor jaderného odstrašování: Rusko se upevňuje ve Východním Středomoří


27. května 2021

Portál Israel Defense napsal, že poprvé tento týden přiletěly ruské dálkové bombardéry Tu-22 schopné nést jaderné zbraně na leteckou základnu Hmímím v Sýrii. Znamená to, že se Sýrie stala součástí systému jaderného odstrašování případných protivníků Ruska.

Rusko modernizuje své dvě základny na západě Sýrie. Jedná se o objekt válečného letectva Hmímím a centrum materiálně – technického zajištění (PMTO) ruského námořnictva, které se po svém rozšíření změní na plnohodnotnou vojenskou námořní základnu, na které budou moci přistávat bombardéry Tu-22M3.

Odborníci soudí, že i mohutný ruský nákladní letoun An-124 bude po dokončení prací rovněž schopen přistát v Hmímímu. Vzletová a přistávací dráha je prodloužena na více než 3 km. Rekonstrukce objektu se týkala úplné výměny povrchu dráhy, nového osvětlení a radiového zařízení. Po prodloužení délky dráhy může letiště přijímat a poskytovat servis letadlům různých tříd, to znamená všech typů, které jsou v ruské armádě.

V polovině května uvedly vojenské zdroje, že se rozšiřuje PMTO v syrském Tartusu, kde je v plánu vybudovat velký plovoucí dok pro dobrý servis a opravy bojových i jiných lodí ruského vojenského námořnictva.

Pozorovatelé na Blízkém východě uvádějí, že se ruské bojové námořnictvo připojuje k doprovodu ropných tankerů plujících do Sýrie hlavně z Íránu. Poslední akce Moskvy ve Východním Středomoří svědčí o jejím nejnovějším přístupu k hájení vlastních zájmů v regionu a rovněž k ochraně spojenců.

Posilování Ruska v Sýrii probíhá na pozadí určité ztráty zájmu USA o tuto arabskou republiku a plánů předchozí i současné americké administrativy přemístit své vojenské aktivity z Blízkého východu do Asijsko-pacifického regionu.

Za připomínku stojí, že v roce 2015 byla mezi Ruskem a Sýrií podepsána dohoda a k ní dne 18. ledna 2017 protokol, kdy se vláda v Sýrii zavázala převést na 49 let území letiště Hmímím a nemovitosti na něm k rozmístění ruské letecké skupiny.

Krom toho využívá ruská armáda syrský přístav Tartus pro dovoz nákladů na pomocných i bojových lodích. Podle další dohody se zde nachází další letiště pro vojenská letadla Ruska. Syrské úřady pro potřeby ruského vojska převedly na 49 let pobřežní zónu a přilehlou vodní plochu v přístavu Tartus i s řadou nemovitostí. Hmímím je největší ruská vojenská základna v Sýrii, odtud odlétají ruská přepravní letadla a bojová letadla k úderům na objekty teroristů. Tartus je využíván i k dodávkám zboží „syrským expresem“ pomocným i bojovým lodím vojenského námořnictva.

Převzato z Eadaily.com

***


Německý tisk: Vojenská aliance Ruska a Číny se stala realitou


31. května 2021

V Moskvě a Pekingu prohlašovali, že vytvoření aliance mezi Ruskem a Čínou není na pořadu dne, a tvrdili, že vztahy mezi Ruskem a Čínou mají charakter „strategického partnerství“. Avšak podle německého Die Welt se toto prohlášení liší od skutečnosti. Řada faktorů svědčí o tom, že vojenská aliance mezi Ruskem a Čínou existuje.

Za prvé, Rusko vyvezlo do ČLR nejnovější vzory své vojenské techniky, jako je komplex protivzdušné obrany S-400 a letoun Su-35. Moskva a Peking provedly řadu společných vojenských cvičení. Před dvěma lety v Rusku oznámili, že se účastní výroby čínského systému protiraketové obrany.

Podle německého politologa Krauseho dal Peking najevo, že pokud by k něčemu došlo podpoří svého partnera vojensky. Když v dubnu 2021 Rusko zvýšilo svoji vojenskou přítomnost u ukrajinských hranic, zahájila Čína ve stejnou dobu větší nátlak na Tchaj-wan.

Die Welt píše, že si Rusko a Čína uvědomily, že dnes nejsou USA schopny mobilizovat své vojenské síly pro dva současné konflikty v různých místech zeměkoule. Proto tím, jak současně zvyšují napětí, nutí Washington ke složitému řešení.

Krause si myslí, že důvod aliance Ruska a Číny spočívá ve společných cílech: Peking i Moskva berou své regionální okolí za zónu svého zvláštního vlivu. Proto jsou jejich hlavním protivníkem USA, které rozšiřují své vojenské aliance. Německý politolog uvádí, že Rusko i Čína chtějí USA ze zón svého vlivu vytlačit a Západ to znepokojuje: Podle Global Firepower Index mají USA nejmohutnější ozbrojené síly ve světě a Rusko a Čína jsou hned za nimi. USA se nemohou moc pevně spoléhat na pomoc Evropy: Francie je z hlediska ochoty pomoci na osmém místě a Německo na patnáctém. Celkově společné síly Ruska a Číny předčí americké, a to i v oblasti jaderných zbraní.

Avšak v alianci Ruska a Číny existují také problémy, jak uvádí Die Welt. Čína neuznala připojení Krymu k Rusku. Naproti tomu Rusko zase dodává svoji vojenskou techniku sousedním zemím Číny, Indii a Vietnamu. Čína vytváří Rusku ekonomickou konkurenci ve Střední Asii a v Arktidě.

Převzato z Rusvesna.su


***

Od nynějška nejsme pro vás štítem


Boris Mežujev
2. června 2021


O nadcházejícím setkání na nejvyšší úrovni v Ženevě se v Americe píše neobvykle málo, ač téma by mohlo vyvolávat značnou pozornost. Píší o něm především odborníci a ty zdroje, které dlouho usilují o jakési oteplení vztahů mezi oběma zeměmi, jako je The American Conservative nebo The National Interest. Ale ani ty nevkládají do summitu mnoho nadějí. Mezi oběma zeměmi jsou příliš velké rozpory a příliš silné předsudky, aby se tady dalo čekat něco pozitivního.

Pozoruhodné je, že republikánští oponenti velmi málo kritizují Bidenovu administrativu za určitou měkkost vůči Rusku. Jestřábi jako je Bolton a Rubio odsoudili ústup od sankcí na německé budovatele Severního proudu-2, Bolton plynovod označil za nehorázný, a tím to skončilo. Úplně jiné byly reakce na odmítnutí Obamy bombardovat v roce 2013 Sýrii, nebo pronásledování Trumpa za údajné „sympatie“ k Rusku.

Je to paradox. Republikáni mají možnost udeřit na Bidena s tím, že on a nikoliv Trump vypadá jako „agent Kremlu“, byť i mimovolný. Jeho oponenti by mohli využít jeho činy považované za slabost, jako je prodloužení smlouvy Start III, zákulisní jednání s Íránem kolem jaderné dohody a odvelení vojsk z Afghánistánu. Ale neděje se tak.

Za prvé je zřejmé, že média podporující republikány a osobně Trumpa jsou méně vlivná než ta, která stojí za demokraty. Navíc jsou republikáni rozštěpeni na dvě části, větší část vidí Trumpa nadále jako svého vůdce a menší část má snahu o nalezení vůdce jiného. Ti první zatím neprojevují velké přání využít „ruskou kartu“ a druzí se vyhýbají boji s Bidenem v obavách, že budou co nevidět muset hledat přístav v jeho straně.

Potom je druhý důvod a ten souvisí s prvním: Svržení Trumpa ve volbách v roce 2020 mělo všechny rysy spiknutí. Na něm měli zřejmě svůj podíl představitelé armády a rozvědek, kteří v Trumpovi viděli nepředvídatelného prezidenta. Nyní je hlavním úkolem „spiklenecké koalice“ včetně Deep State nepřipustit odvetu trumpistů, což je při klidném průběhu událostí velmi pravděpodobné. O tématu, jak zabránit návratu příznivců Trumpa a celkově republikánů do Bílého domu a Kongresu, píší hlavní americké noviny. Nyní se o Bidenovi v novinách neobjevuje nic špatného. Proto ani jemu nepříjemné téma ženevského summitu není v mediích probíráno.

Třetí důvod je nejdůležitější. Téma summitu je pro demokraty nemilé už proto, že na setkání v Ženevě mají větší zájem Američané než Rusové. Ruský ministr zahraničí se svými blízkými spolupracovníky veřejně mluví o výsledku schůzky skepticky, o rozporu v programech zemí a o tom, že si Rusko nedělá iluze ohledně motivů západních partnerů. Podle ruské Bezpečnostní rady bude v případě ohrožení bezpečnosti země použita síla. V Americe věnuje zvláštní pozornost protiruským aktivitám think tank Atlantic Council. Mainstreamová média se omezují jen na redakční kolonky s výzvami k brzdění Ruska, a to i v kybernetickém prostoru. O co jde přesně, není konkretizováno.

Biden nemá pro ženevský summit program, nejsou žádné trumfy, rozložení je oběma stranám jasné. Obě strany dokáží odhadnout, jak partie skončí. Avšak proběhnout musí. Američané potřebují jakýmkoliv způsobem rozbít spojenectví mezi Ruskem a Čínou. Po strategické dohodě mezi Čínou a Íránem z března 2021 na 25 let může dojít k alianci tří civilizací – muslimské, marxisticko-konfuciánské a pravoslavné. A toho se nejvíce báli Huntington a Brzezinski. Skutečně se celý americký politický realismus od konce šedesátých let snažil podle svého hlavního úkolu zabránit vzniku podobné eurasijské osy.

Bidenův hlavní cíl je nepochybně ten, aby vrazil klín mezi Moskvu a Peking s Teheránem. Ač jsou republikáni na něho rozzlobení, chápou, že Washington k tomu nemá alternativu. Veškeré řeči o potřebě sjednotit „demokratický svět“ proti „světu autoritářství“ jsou jen zbytečná propaganda.

Kolektivní Západ už otevřel dvě karty, které americký prezident pro „vrážení klínu“ využije. Za prvé to bude zpráva britské rozvědky o laboratorním původu koronaviru. Asi se nikdy nedozvíme jak nákaza vznikla, protože všechny zveřejněné zprávy na toto téma budou mít politický charakter. Pro Bidena je to přihrávka. Nebude muset žádat Putina, aby vystoupil s nějakým společným protičínským prohlášením, pro Rusko nepřijatelným. Jednoduše jej požádá, aby oznámil, že vývoj biologických zbraní a virologický výzkum v tomto oboru jsou pro lidstvo nebezpečné. To nevypadá nikterak politicky, ale ač to nebude přímo vyjádřeno, bude to samo sebou protičínské. Ruská strana by se jistě ráda takovým prohlášením vyhnula.

Další téma spojující Rusko a USA a naopak rozdělující Rusko a Čínu je využívání zdrojů Arktidy. Rusko i USA jsou plnoprávnými a plnohodnotnými členy Arktické rady, jejich území leží v sousedství Arktidy, mohou ve svém zájmu využívat tu část arktického šelfu, která jim náleží. Čína si na Arktidu dělá nároky, vyhlásila svůj arktický status, ale v polárních nárocích ji nepodporuje žádný stát arktické osmičky, a to ani Rusko. Za Trumpa se USA snažily bojovat s Čínou, která chtěla do Arktidy přístup, chtěla ji internacionalizovat, jako je to v Antarktidě. Zatím deklarují Rusko a Kanada svoji svrchovanost nad námořními cestami procházejícími jejich teritoriálními vodami v polárních mořích. V tomto případě by se dnes mohly USA o něco přiblížit Rusku a Rusko by se mohlo vzdálit Číně. Tady by mohly být ty klíny mezi Pekingem a Moskvou.

Rusko na to reaguje tak, že názorně a tvrdě představuje cenu, za kterou je ochotno jít na diplomatické sblížení s Washingtonem alespoň tam, kde jsou se Západem společné zájmy a nesoulad s Čínou. Pravděpodobně nebude fungovat záležitost s koronavirem, ale otázky klimatu a Arktidy by mohly. To však bude chtít, aby Evropa s USA a jejich vojenské a politické struktury zřetelně upustily od dalšího postupu k hranicím RF. Lavrov vyjádřil tuto prioritu ruské diplomacie v předvečer summitu a z velmi vlažné reakce amerického tisku na diplomatické třenice lze usuzovat, že poselství ruského ministra zahraničí bylo slyšeno.

Rusko očividně nechce být ve stupňujícím se konfliktu euroatlantických spojenců s Čínou ani na jedné straně. Přitom v tuto chvíli není ekonomicky soběstačné. Nemůže se uzavřít do sebe a jít do samoizolace. Ale nechce být ani štítem mezi Západem a Východem, krýt jednu z těchto sil před úderem druhé také nechce. Nakonec jde o střet „vítězů“ ve studené válce, která zničila Sovětský svaz. USA a Čína byly v závěru této války ve skutečnosti jako spojenci. Třetím partnerem v této alianci byl islámský fundamentalismus. Vítězové se rozkmotřili a nyní spolu bojují. Rusko musí spolupůsobit na každého z nich. Nejlepší by pro něj byla strategie prostředníka mezi těmito dvěma silami, kdy je hegemonie jednoho nebo druhého nepřijatelná.

Budeme doufat, že naše země dokáže udržet tuto strategickou linii a takto si zajistit vítězství ve 21. století.

Převzato z Fondsk.ru

22 komentářů :

 1. Děkuji za zprávu o dění v Sýrii.
  Jaderné zbraně by měly sloužit výhradně pro odstrašení případného agresora. A také slouží.
  Realita je, že kdo “ to” má, cítí se bezpečněji a nemá důvod moc zlobit.
  Rozhodně si nemyslím, že by měl samozvaný světový dráb rozhodovat o tom, komu se jaderné zbraně povolej a komu ne.
  Jistě, je to nebezpečné. Ale když už mají jádro tak nevyzpytatelné státy jako je třeba Pákistán a Izrael, tak nás snad nemůže nic horšího potkat.

  OdpovědětVymazat
 2. Vojenská aliance Ruska a Číny je dobrá zpráva pro nás že nebude válka na to transatlantický soudruzi nemají. Už by okupanti z USA a Turecka měli odejít ze Sýrie je pro ně ztracená.

  OdpovědětVymazat
 3. Bodejť by nechtěly Čína a Rusko vytlačit Spojené státy ze svého zadního dvorku.
  Amíci také těžce nesou, když se jim někdo motá na jejich zadním dvorku, třeba ve Venezuele.
  Akorát ten americký zadní dvorek je nějaký velký, patří do něj i Jihočínské moře , Střední východ, vlastně celá zeměkoule.

  OdpovědětVymazat
 4. Někdo napsal, že nejnebezpečnější spor se rýsuje v Arktidě.
  Rusové mají momentálně výhodu, o tu oblast se zajímají dlouhodobě.
  Zajímají se dneska všichni, pochopitelně i Čína, chudá na nerosty.
  Pokud Rusové nebudou chamtiví a dokáží se nějak rozumně domluvit s Pekingem, bylo by to prospěšné pro všechny. Ale bude to složité, Čína chudá na zdroje bude bojovat jako lev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. chlapci,prerie jsou dravci, kdyz to v baru neklape..zpivali trampove..
   Arktida uz je davno rozdelena pro nekolik statu.
   Cina ted prisla pozde. Sapat se nepomuze.
   Rusove se o svuj dil, myslim nebudou s nikym delit.
   Premisteni prave tech letadel do Syrie je zrejmy zamer zacit ovladat pomerne velikou oblast Stredozemniho More a vetsiho pomerne okoli...
   Zrejme take proto uz s tim zamerem do Syrie prisli.
   Pro obranu Syrie letadla nemaji vyznam..
   Osvobozovani zadarmo neni popularni ani nemuze byt.
   Nikdo nepisti aspon nahlas a jak si to vylozit.
   Drzet Turecko v pozoru, pratelstvi s obrovskym Egyptem jiz v plnem proudu, dulezita a tradicni podpora srbu, neutralizace hrozby voj.zakladny v Kosovu, ,Churchilova mekka prdel Evropy..A.
   Samozrejme Kavkaz.
   Strategicky doslova skok do dalky okolo 3 tisic km a jeste ty hypersonic rachejtle k nezaplaceni a nikdo si zatim nevsima..Neco ponorek,co nejsou videt.
   /Ja bych aspon pistel/.
   Mozna aby neprilakali pozornost na neco co nemuzou,zmenit a odvratit..Divny,divny...
   Jako velkej dusledek mensiho napadeni Syrie.
   Napadeni Afganistanu a odpadnuti zase jako nasledek.. Moc starosti najednou..
   Konstantinopol byla slibena Rusku ,pred prvni valkou, od toho rusove neustoupi..A maji nakroceno..
   Porad kujou pikle..
   Vedle toho si zaroven nabehla rychle Cina rovnou do Iranu ,krucek od nyni sprateleneho Iraku.
   Pochybna provokace palestincu a neprijemne nasledky ,ztraty a ubyvani vlivu..Jeste padla vlada navic.
   Usa jedna pouze o obnoveni smlouvy o kontrole vyroby plutonia v Iranu..Starosti.
   Patlani NATO a EU s Navalnym, s Ukrajinou a Beloruskem neprijde levne a nebude zadarmo..
   Tady se nevaha, proc nevyuzit, ze Biden je, ale brzy nebude..
   A jak to vypada..Uz skoro neni..!!
   A Kamala Harris,slibuje zase dalsi tucna sousta, mozna jeste vetsi az k zalknuti ,ktera se samozrejme uz ted planuji..
   Jinak to ve svete nechodi..

   Vymazat
  2. Pozn k textu. Mekka prdel Evropy ,zvana Churchillem slusne a diplomaticky "podbrisek" a kde fasisti v jednom kuse kopali spojence prave do prdele az do samyho konce valky. Ale hlavne tam vlezli ,aby to slouzilo zase jako dalsi vymluva aby nepomahali Stalinovi..
   Kazdej vedel ,ze tudy nikdy neprojdou..

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 7. Čím začít?
  Tak především těžko může Putin čekat od emerického hadráka z bílé zemljanky, že se nějak pochlapí jeho vlastní muří nohy. K nějakým změnám-výměnám nedojde, to by totiž Rus musel být padlý na hlavu. Emerické amatérské hadrové vojsko je na ústupu na všech frontách. Proč by měl Putin dělat výměny něco za něco, když už za rok by nějaká taková výměna byla naprostý nonsens? Z Afghanistánu emík zdrhá, v Iráku na něj raketami útočí kdekdo, nejvíce pak ale šíitské milice nakloněné Iránu. Halič by rád emi prd@lník předal k výživě Rusům, ale stále by rád uchoval svoje fašistická želízka ve hře. Jak řekla Zacharová – proč by mělo Rusko destabilizovat něco, co z podstaty věci už skoro neexistuje. Myšlena Halič. Rozval tam připomíná nějakou Urundi-Burundi. Tam už ani ten proslulý banán nemá funkci, všichni tam chodí na latrínu, záchud pak především.
  Pokud snad Bidet hodlá honit lidsko-právní agendu, tak by se měl Putin zeptat, jestli už B poklekl před Háá. Není dneska nic, kde by ušáci nebyli v defenzíve. Můžou vyhrožovat instalací NATO na Haliči a v Gruzii, ale taková věc potřebuje logistiku. Ruskou naftu si budou muset vozit s sebou od polského magora a slovenského slouhy. Takové náklady nejsou vůbec v současné kalkulaci. Jen držková polívka – ta jde záchudu jaksi aspoň trochu. Ale ke konzumaci se to vlastně nedoporučuje.

  Rusko opravdu Sýrii „vytěžuje“ maximálně, jakkoli to zní cynicky. Teď je kromě jiných věcí aktuální efektivní výcvik syrské armády ve všech ohledech. Bylo hodně zajímavé sledovat nálety českých bitevníků Alca syrského letectva na pozice islámského námezdního dobytka, přičemž je chránilo několik ruských stíhaček a patrně se akce účastnil i ruský dron Orion.
  Šojgu na uzavřeném zasedání ruských vojenských špiček prohlásil, že v Sýrii se ověřuje všechno armádní, co jen jde. Osmnáct kusů konkrétního vybavení se už nevyrábí, anebo prochází zásadní změnou či výměnou. Rusko údajně za celou dobu v Sýrii otočilo 80% svého vojenského personálu, což mluví samo za sebe. Letadla prošla úpravami podle zkušeností pilotů a dál to pokračuje.
  Poblíž Deir Ez Zoir by měla vzniknout další ruská základna, ale patrně jen v základní verzi. Samozřejmě s možností přistávání letadel. I proto se tento prostor čistí od sajrajtu USA – ISIS, přičemž pozemních operací se musejí účastnit někdejší tzv. umírnění rebelové, kteří se vzdali, a byli začleněni do pravidelných oddílů syrské armády.
  Vypadá to, že svět stojí na křižovatce. Rád to tak vnímá záchud. Pravda je ovšem taková, že události jsou už za křižovatkou. … Směrem na Západ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:18... Také si myslím, že stačí jen vyčkat a arogantní Západ se v těch svých potrhlostech umlátí sám. Bohužel to ale nebude rychle a umírající kobyla nejvíc kope.
   Přijde mi nefér, říci ze Rusko Sýrii vytěžuje. Svým způsobem je to pravda, ale nebýt Kremlu, tak tady máme další rozpadlý a tedy nebezpečný stát. Takhle je aspoň nějaká naděje, že se podaří Sýrii znovu zcelit. Myslím, že sekulární Assad k tomu má nejlepší předpoklady.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Nejsou lidi a co je...
   Samozrejme ze, byebyeden a spol. jsou nepovedena komedie, spatnej vtip,kterej by z cirkusu vyhnali..
   V politice a vedeni statu je vse kupodivu jinak..
   Co neni mozne a ani nemuze byt povoleno.
   Se predklada nam jako zcela "normalni".
   A jeste se tyhle "veci" opakuji..
   Vyse je zminka o podobne situaci, tez s nezdravym Reaganem..A jaky byly z toho nasledky, nasledky...
   Uplne prvni, kdyz se ma ridit tim co vykrikuje, musi jako dlouholetej bilej nadrazenej Supremacist a terorista/jak nas informoval/, okamzite resignovat a predat vladu utlacovanym neteroristum..
   / A odevzdat se do rukou soudu a spravedlnosti/...
   A svym obetem, kdyz prave on vladl a nikoliv nekdo jiny..A.
   Ktere tak miluje uprednostnuje..
   Dalsi nemene ubohej vtip pokracuje,kdyz zase baybayden,velmi touzi s velkou ochotou se schazet a jednat s nekym, koho nedavno verejne vyhlasil a bez jedine pochyby, ze je pouze zabijak a vrah.
   Najit cloveka ,ktery by tohle chtel asi neni mozne..
   Takze zpet k tomu, ze nejsou lidi..
   A verejne prohlaseny zabijak nema /to mne vomejvejte/ taky a vubec nic proti tomu..
   Jak tohle muze byt vubec mozny..
   Nejsou lidi nebo co a nektere zalezitosti primo krici ze vyssi moc, universalni zakony kosmu, nechteji z nejakych duvodu hrat obyc hry a hraji s nami "soutez" /kdo vic/,v zrejmym silenstvi..

   Vymazat
 8. Pro Rusko ci Putina je nejvetsi nepritel jeho oligarchove, a zidovska elita, nechci rici mafie, ale ta je nepritelem vsem statum, i USA. Dale je problem pro Rusko jeho Sibir, na kterou si Cina dela zalusk uz dlouhou dobu, a dokonce se pomerne nedavno pokousela o limitovanou invazi v oblasti reky Usuri, ci jak se to jmenuje. Tenkrat to Rusove ustali, za Cinskych obeti.

  ale jsem presvedcen ze pokud Rusko bude mit zatim nejvestsi nuklearni arsenal, a Putin zlikviduje vnitrni oposici, tak Rusko-Cinske vztahy vydrzi, a tim take klidek na svete.

  Sem tam proskakuji zpravy, ze Nemecko - Ruske vztahy se zlepsuji, dokonce nekteri pisi o Rusko Nemeckam spojenectvi, a to neda Amikum spat. Sice se Nemci dvakrat s Rusy poprali, ale historikove tvrdi (nekteri) ze ac se spolu poprali, prece Nemecko jako takove od Bismarcka nemelo proti Rusum rekneme namitky - ovsem sem tam mezi nimi zasmrdi ten Nemecky Lebensraum, nebo "Drang nach Osten" ktery ovsem stal skopcaky skoro polovinu Nemecka- hlavne v Pobalti, takze je mozne, pokud se Nemci a Rusaci zblizi, tak ze to odnesou Polaci. No uvidime

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Číňani už na Sibiři jsou, pěstují tam zeleninu a těžej dřevo, často i ilegálně. Bohužel, tenhle region není pro Ruské obyvatelstvo moc přitažlivý, resp. vůbec.
   A otužilý, skromný Číňan tam docela dobře prosperuje.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 16:47... Tak to si asi Číňany s někým pletete. Měli snad někdy kolonie? Ukradli někomu něco?
   Spíš byli napadeni a bránili se.
   A nechoďte na mne s Tibetem, ta zaostalá země, kterou postavili na nohy, pro ně má strategický význam.
   Něco jako Kavkaz pro Rusy, Golany pro Izrael.

   Vymazat
  4. Jo, to se tvrdí. Ale byli v těch místech i Češi. A natáčeli tam. Vcelku objektivně. Jisté nesrovnalosti v rusko-čínské relaci samozřejmě jsou, ale bacha - v těch místech se vylidňuje i Čína. Obludé prchají za pohodlím. Tam i tam. Putin zakázal exploataci a vývoz stromů naležato. I do Finska. Pokud chcete, radil jednomocným idiotům, tak vyvážejte dřevo ve formě vyšší funkce. Ne jako debilové, kteří vychodili mínus pátou třídu.
   A to je prostě pravda - je to někde na YT.

   Vymazat
  5. Orinoko, Putin má recht, ale právě na Sibiři se to těžko uhlídá. Číňanů mnoho, Rusů málo a místní úplatní.
   V téhle oblasti se na vládní nařízení moc nehledí.

   Vymazat
 9. Podvody MERKELOVÉ vyplouvají na povrch
  …..dokonce sami poslanci „Evropského parlamentu“ se chytli za nos a začínají komentovat události, které MADAMME ANGELA HITLER MERKEL se svojí sestrou URSULA VON DER LEYEN „ušila na míru“ na celé obyvatelstvo EU….
  O této pravdě vypovídá německý poslanec v Evropském parlamentu Bernhard Zimniok. Celá komedie kolem coronavirové pandemie se tímto dostává zřetelně na tenký led či na naprosto „zledovatělou vozovku“ ze které se nedá dále řídit. MSM Die WELT dokonce vydal článek ve kterém tvrdí, že poblitici se neřídili vědeckými studiemi a důkazy, které by mělo jimi býti navrženo. Samotné ministerstvo vnitra Německa požádalo vědce o speciální model. Německý poslanec v Evropském parlamentu Bernhard Zimniok cituje: Žádost o opatření preventivní a represivní povahy jak by mohla být plánována. Scenária byla tedy vypracovaná od vědců, kteří naplánovali i postupy veškerých kroků a souvislostí. Tyto instituty mají špičkové hodnocení. Jsou to RKI, Leibnitz Institut für Wirtschaftforschung, Institut pro německou ekonomiku, Institut nadace vědy a politiky a několik dalších univerzit. Ještě děsivější než chování politiků je skutečnost, že se všichni odborníci a vědci tohoto děsivé žádosti zúčastnilo a naplánovali jednotlivé kroky. Byla zavedena extrémní opatření, která porušují veškeré základní lidská práva a porušují vše od základu v historii Německé spolkové republiky. A nyní ještě horší. VEŠKERÁ MÉDIA hráli tuhle navrženou hru dobrovolně. Všechna ostatní, která se postavila na odpor byla okamžitě nazvána masovými vrahy a diskreditována. Veškeré odborné instituce, které se zapojily do těchto ohavných scénářů prohráli naprosto veškorou svou důvěru. A to navždy.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.