Reklama

středa 30. června 2021

„Tohle je konec případu proti Assangeovi.“ Whistleblower Snowden se zastal novináře po odhalení lží

30.6.2021  Stundin
Sputnik

Na začátku roku 2020 britské soudy rozhodly, že Julian Assange nebude vydán do USA. Bylo dále rozhodnuto, že musí vyčkat ve vězení, než skončí odvolání proti rozhodnutí, které podali američtí prokurátoři.

(Na snímku Julian Assange - vpravo - a informátor FBI Sigurdur Ingi Thordarson, který se vetřel do WikiLeaks)


Sigurdur Ingi Thordarson je bývalý dobrovolník WikiLeaks, ukázalo se ale, že byl také informátorem FBI. Přiznal, že si vymyslel důležitou část obvinění proti Julianu Assanbeovi, píší islandské noviny Stundin.

Thordarson, občan Islandu, pro noviny uvedl, že si vymyslel tvrzení, že Assange ho instruoval, aby spáchal počítačové trestné činy a hackoval na Islandu.

„Thordarson ve skutečnosti přiznal Stundinu, že Assange po něm nikdy nechtěl, aby hackoval či vstupoval do telefonních záznamů islandských poslanců. Nyní tvrdí, že ve skutečnosti dostal nějaké složky od nějaké třetí strany, která tvrdila, že nahrávala poslance a nabídla je Assangeovi aniž by věděl, co v nich je. Tvrdí, že žádné obsahy souborů nikdy nezkoumal, ani to, zdali obsahovaly nějaké zvukové soubory, jak naznačovala třetí strana,“ napsaly noviny v neděli.

Na tyto skutečnosti reagoval na sociálních sítích whistleblower Edward Snowden. „Tohle je konec případu proti Julianu Assangeovi,“ konstatoval a přidal odkaz na novinový článek.

15 komentářů :

 1. Co lidská práva? Má za zničené zdraví a život žalovat USA? Má se s nimi soudit? Informoval o sviňárnách a byla proti němu také použita sviňárna - falešné obvinění! Pokud FaceBook Twiter pošlete něco co není v souladu s ... jedná se o fakenews. Informace mají být ověřené z několika nezávislých zdrojů. Pokud informace poskytla vláda a jsou falešné, měl by stát poškozeného odškodnit. To je však na hranici žánru fantasy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,34
   Amiokupant má demokracie a lidských práv plnou držku,ale realita je ÚPLNĚ JINDE!

   Vymazat
  2. Do mrtvol se nekope! Spíš popřejmě US občanům, aby se k nim navrátila vláda práva co nejdřív a mohli jsme spolu začít dávat svět do pořádku Dlužíme to našim vnukům.

   Vymazat
  3. 12,50
   Sami se degradovali na světovýho četníka,zloděje a řetníka,takže proč je litovat?Naopak!

   Vymazat
 2. Jak se zachová Island, pokud nebyl jejich občan Thordarson pověřen spoluprací s FBI?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9/57
   Sám jsem na to zvědav. Oni jsou Vikingové dost svérázní; viz islandská revoluce a následný ústup od vyjednávání přijetí Islandu do EU.

   Vymazat
 3. Pokud je zájem, vymyslí se něco dalšího. Už to bylo také znásilnění, to už není. Takže třeba Assange jedl malé děti. Ona to bude taky lež, ale nějakou dobu se s tím bude “pracovat”.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejsem si jist, že je to konec. Assange byl obžalován z 18 federálních zločinů. Ne všechny jsou typu, o kterém mluví článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,31
   I kdyby byl obžalován jen z jednoho,ty hydra už ho nepustí.V jejím rejstříku neexistuje slovo POCHYBENÍ A OMLUVA!

   Vymazat
 5. Je zázrak, že přežil (zatím), větší už ani nemůže čekat. Je s ním, podle mne, konec.

  OdpovědětVymazat
 6. Pisou ze vypoved toho zmetka "soudkyne" hojne citovala pri rozhodovani.
  Jeden z elity demokratu Davis,si zalozil organizaci pro deti a byl navrzen na Nobelovu Cenu. K udeleni nedoslo, protoze napadal sexualne deti byl chycen a odsouzen..
  Ale potichu..Aby si nikdo nevsiml..Potichu se taky zase brzy vrati.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,56
   A takový demokrastůry chtěl Trump veřejně odhalovat....a nejen proto nesměl být zvolen znovu!

   Vymazat
 7. Vždyť je to jasné, lidská práva jsou pro lidi a kdo jsou lidi určují vyvolení. Ta komedie co s ostatními hrají, je pro ně zábava. Už jím nestačí války, zvrhlost narostla do obludných rozměrů.

  OdpovědětVymazat
 8. Typické odporné mučení podle západního stylu. Bez rozsudku a přesně podle soudem schválených nehumánních pravidel.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.