Reklama

pondělí 7. června 2021

USA se aktivně připravují na válku s Ruskem

 Valerij Kulikov
7. 6. 2021 Zvedavec. org

Každému je zcela zřejmé, že socioekonomická a politická situace ve Spojených státech není v současnosti vůbec stabilní a společnost je stále více polarizovaná. Dokonce to přiznávají i členové současné americké vojenské a politické elity ve svých veřejných projevech. Z toho důvodu se prezident Joe Biden a jeho tým usilovně snaží sjednotit národ a vést jej směrem, který není tak rozdělující. 

Vzhledem k tomu, že se vztah mezi USA a Ruskem v posledních letech změnil k horšímu, je podle mého mínění zcela zřejmé, že americká vláda v současné době usiluje o konfrontaci s Ruskou federací, ať už jde o politiku, obchod nebo dokonce i výstavbu plynovodu Nord Stream 2 (což se USA nijak netýká) pro Evropskou unii. Prezident Joe Biden se zjevně snaží dosáhnout tohoto cíle pomocí dosti agresivní a ideologicky rozvracející rétoriky coby nástroje.

Na základě velkého počtu zpráv, které zveřejnily americké a západní sdělovací prostředky (nehledě na protiruskou propagandu), vláda USA v podstatě zahájila přípravy na invazi do Ruska přes pobaltské země, Černé moře, Severní ledový oceán a regiony, které sousedí s Ruskou federací na východě.

Podle zprávy ze 17. května, publikované na webu Business Insider, vyplývá, že „americké speciální síly v Evropě (SOCEUR) provedly největší každoroční cvičení společně s jedním menším cvičením“ s vojenskými jednotkami z několika členských a partnerských zemí NATO. Obě cvičení byla uspořádána „zároveň s cílem simulovat plnohodnotný konflikt s Ruskem, a to v rozsahu od pobaltských států a Skandinávie směrem na jih k Ukrajině a oblasti Černého moře“. Reálná cvičení, která se nazývala „Trojan Footprint 21 (Trojská stopa 21)“ a „Black Swan 21 (Černá labuť)“, „probíhala v Rumunsku a celé východní Evropě“. V článku se rovněž uvádí, že Krym „by byl ideálním prostředím pro operace námořních speciálních jednotek Naval Special Warfare“. Ve skutečnosti jsou již týmy US SEAL schopné provádět „přepadení přímo z pláže a útoky ze zálohy, námořní a pozemní průzkum, speciální podvodní operace, jako je rozmístění senzorů na oceánské nebo limpetové miny na nepřátelských plavidlech“. Také jsem toho mínění, že ruská radarová zařízení a A2/AD (zbraňový systém pro odepření přístupu) „baterie a systémy velení a řízení by byly logickým cílem pro čety SEAL“. Obě cvičení v zásadě ukázala, „jak by konvenční a speciální operační jednotky spolupracovaly během velkého konfliktu s Ruskem“.

Podle webu Business Insider ruská armáda posílila svou přítomnost na Krymu po jeho opětovném připojení, „čímž se podle všeho stal neproniknutelnou pevností, střežící jižní křídlo Moskvy ze země i ze vzduchu“, takže invaze by byla dosti obtížná.

V tomto bodě připomeňme pomstychtivcům ve Spojených státech, že na Krym je už delší dobu nahlíženo jako na ruskou baštu. Celá řada hřbitovů pro zahraniční bojovníky na tomto poloostrově ve skutečnosti slouží jako připomínka krvavé historie této země. A v minulosti tam nebyli žádní vojáci, kteří by se otevřeně hlásili k homosexualitě, na rozdíl od současných vojáků v USA a armádách jejich spojenců.

Článek ze 17. května na webu The National Interest uvádí, že USA měly plán zaútočit na Kaliningrad, který byl popsán jako „jednorázová symfonie násilí k rozbití moderní obrany“. Generál Jeffrey L. Harrigian, velitel amerických vzdušných sil v Evropě, uvedl, že město a jeho posádka „by mohly být hlavním cílem“ pro operace s četným okruhem působnosti. Sydney J. Freedberg ml., zástupce šéfredaktora na webu Breaking Defense, objasnil, že by na Kaliningrad probíhaly simultánní útoky ze vzduchu, země, moře a z kyberprostoru, tj. „jednorázová symfonie násilí k rozbití moderní obrany“. Hackeři by mohli nejprve „narušit komunikační sítě, zatímco rušení letadel by zmátlo radary“. Mezitím by „bombardéry, lodě a ponorky mohly odpalovat řízené střely dlouhého doletu“ a pozemní síly by odpalovaly „ohňové rakety“. Letouny a bombardovací letadla, vybavené technologií stealth, by pak byly schopné „proniknout do přežívající obrany a shodit zbraně, naváděné GPS“.

Zdá se však, že lidé, kteří stojí za výše zmíněnými plány, zapomněli na možnost masivního protiraketového útoku proti USA a jejich evropským spojencům, jakož i na potenciální škody, které by ruské hypersonické zbraně mohly způsobit těm, kteří spustili válku a všem ostatním, kdo by se do konfliktu zapojil... Protože ve skutečnosti to byly ruské raketové systémy Kaťuša, které obrátily směr druhé světové války.

Přípravy na ozbrojenou invazi do Ruska již nejsou v Evropské unii udržovány v tajnosti. Během zasedání Rady pro zahraniční věci EU, které se konalo 6. května za účasti ministrů obrany EU, bylo rozhodnuto vyhovět žádostem Kanady, Norska a USA o účasti na projektu „Vojenské mobility“ PESCO (stálá strukturovaná spolupráce, součást bezpečnostní a obranné politiky Evropské unie). Tyto tři země byly prvními státy, které byly pozvány k účasti na této iniciativě. Samotný projekt Vojenská mobilita se však nesoustřeďuje tolik na obranu, protože tato iniciativa, která se začíná uskutečňovat, by umožnila Západu přemístit zhruba 50 000 vojáků do pobaltských států. V současné době je jedním z problémů špatná infrastruktura v EU, zejména ve východní Evropě. V nejbližší budoucnosti se proto plánuje modernizace, aby silnice, mosty, železnice, atd. dokázaly odolat přepravě velkého množství těžké vojenské techniky.

Německá ministryně obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová uvítala toto pozvání tří výše uvedených národů k účasti na projektu Vojenská mobilita a označila jej za „další velký krok v transatlantické alianci a ve spolupráci mezi Evropskou unií a NATO“. To, že podporuje tuto iniciativu, zřejmě pramení ze vzpomínek na úspěšné vojenské kampaně v minulosti, například během francouzsko-pruské války (1870–1871). Avšak Krampová-Karrenbauerová si zjevně není vědoma neúspěšných pokusů o dobytí ruské říše a Sovětského svazu v 19. a 20. století.

V rámci protiruské propagandy západní média zveřejnila několik opravdu působivých fotografií, na nichž je zachyceno nedávné námořní cvičení, nazývané Ragnar Viking, kterého se účastnila plavidla Britského královského námořnictva, amerického námořnictva, francouzského námořnictva a Norského královského námořnictva. Web The Drive uvedl, že podle amerického námořnictva bylo cvičení zaměřeno na „předvedení špičkové soudržnosti NATO, solidarity a důvěryhodnosti armád NATO v Norském, Severním a Baltském moři“. V článku se rovněž uvádí, že konkrétní prvky cvičení „zahrnovaly demonstraci útočných schopností na velké vzdálenosti ze severního Atlantiku do Litvy, vyloďovací operace v Norsku, protiponorkovou válku a operace pozemních akčních skupin v severním Atlantiku“.

Výše uvedené příklady nejsou bohužel jediné, které svědčí o pomstychtivé politice vůči Rusku, kterou v nedávné době přijaly USA a jejich spojenci v NATO, což je v přímém kontrastu s prohlášeními prezidenta Joe Bidena a amerického ministra zahraničí Antony Blinkena, kteří vyjádřili ochotu mít stabilnější a předvídatelnější vztah s vedením Ruska.

------------------------------------------------------------------------------------------

US Actively Prepares for War with Russia vyšel 31.5.2021 na journal-neo.org. 

 

127 komentářů :

 1. Tak na to nemají aby to napadli Rusko válka by skončila velice rychle situace je daná. Podle mě dříve zkrachují a potom bude ve světě pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž byste měl pravdu

   Vymazat
  2. Wendy To sou prostě fakta Rusové mají hypersonické zbraně i obranu proti nim. USA to nemají a ani adekvátní bojové letadlo projekt F-35 zkrachoval.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 12:35 Poslechněte si posledního Pjakina a ten vám vysvětlí jakou cestou se nyní amiverbež ubírá. Na Ukrajině a Bělarusi to nevyšlo, tak udělali užitečného idiota, který rozpoutá válku v Evropě a posléze se přenese do Ruska z nás Čechů. A naši zaprodaní politici jim krásně přihrávají do karet a v domnění, že za to budou odměněni, kydají na Rusko špínu a snaží se ze všech sil tuto válku vyprovokovat.Proto nás Putin dal na seznam nepřátel spolus našimi páníšky Amíky.

   Vymazat
  5. menhiro, kdo by za nás válčil? Kolik máme divizí? Faktem je, že Senát se o to snaží ale půjdou s bezejmennými do první linie? Možná, když půjdou před námi!

   Vymazat
  6. Pražáci !!! maskáče a jít rychle páskovat náboje do zásobníků v osobním volnu.
   Vymazat
  7. Menhira, jsem rád, že se tomu Pjakin věnoval. A jen potvrdil to, co si o tom soudný člověk musel myslet. Že ze sebe Babiš a spol. učinili válečné štváče číslo 1 v celé Evropě. Bez ohledu na zájmy našeho státu i celé Evropy. Předpokládám, že ze zbabělosti. To ale jejich provinění nezmenšuje. A zaplatí za to (možná i my všichni)...

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. Vedle je titulek p.Zantovskeho s nazvem
   "Necht mi panove prominou ,ale vypadaji jako idioti".
   Dobra ukazka mladeho yntel. totalne bez kuli, ktery opatrne aby nenarazil a nekoho neurazil neni schopen nazvat veci pravymi jmeny..
   To ze dotycni nejsou ani panove ani idoti, jeste neco horsiho..
   Misto aby sel a delal neco uzitecneho podelanej sralbotka se zabyva v kancelaricce sestavovanim strasne opatrnych slovicek a s takovejme je to taky jasny..A uplne.

   Vymazat
  11. Nikdo si střet nepřejme,lhavně my v česku. Spolu s USA jsme jako nepřátelé Ruska prioritní cíle obraného zásahu. Shoříme dříve než New York.

   Vymazat
  12. "Rosle" 20/01,20/11..jste pry tvrdohlavy vrtosivy dedecek hribecek,co tu pise a hned se schovava

   kdyby to pan car PUTIN vedel,poslal by vam z kremelbudky raketu do zadku.
   Mohl by jste pak chodit po Wenzelplatzu a stezovat si co vam to ten čert udelal.
   Lhostejni klemjdouci by na raketu psali vapnem "VALKA JE MIR!"
   Ja by vam tam napsal neco a sice text žadosti na mistra klamačka,aby jeho špioni zabudovali do vaseho nosu kruh a odtahli vas s jeho pouzitim do skladu doposud dost nevybuchle munice ve Wrbowitz!

   Co vy na to vrtosivy dedecku,napiste vase mineni tady na web prime demokracie IHNED,no ni!?   Vymazat
 2. Rusko uzavřelo vojenskou dohodu s Čínou. Má dohodu s Íránem atd. Takže válka s ním by byla válkou s mnoha zeměmi. Ale jinak v Petrohradu probíhá mezinárodní ekonomické fórum, kde se účastní stovky domácích i zahraničních firem. Y politiků pak třeba rakouský kancléř Kurz. A na tom fóru prezident Putin sdělil, že první větev SP II. byla dokončena a začalo se dokončovat druhá. U nás v médiích ani slovo! Zato všude jakási kuchta kdysi z Běloruska. V Rusku a Číně máme taky utrum a z Arktického fóra nás vyhodili. A tak my si tu žijeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:56 "V Rusku a Číně máme taky utrum a z Arktického fóra nás vyhodili." Navyhodili, jen nepřijali. Protože sousedíme na severu a Německem a Polskem, nemáme nárok být řádnými členy "arktického fóra", pouze získat status pozorovatel, pokud to nezamítne nebo nevetuje nikdo z řádných členů. Rus pozastavil naši žádost zatím o dva roky. K úspěchu nám stačilo jen odhalit Vrbětice o jeden. dva měsíce později.
   Soudím ale, že pokud se lísneme k Rusovi, tak nás pak vetuje Amík, tak je to jedno.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 14:16 Umíte vy degeneráte na duchu a určitě i těle také něco jiného, nežli nadávat na Rusko a vychvalovat amifašouny? Dost těžko, by mně zajímalo, kdo vás platí a komu děláte užitečného idiota.

   Vymazat
  4. Tož Tak, co je nám po Arktidě???
   Je to věc zúčastněných, my tam nic nemáme. Chválabohu.

   Vymazat
  5. Co se Arktické rady týče, tak jsme byli členy vědeckých a výzkumných týmů. A měli podíl z jejich činnosti a přes ně bychom se dostali i k podílům na využívání arktických zdrojů. A to je nyní pasé. A zřejmě bude. To, že nepoužili veto znamená, že probíhají nějaká jednání, která mají za cíl urovnat vztahy s Ruskem. Ovšem ne podle našich not, jak tvrdí kdejaký nýmand z opozice. Velvyslanec Pivoňka byl na přehlídce 9.5. a Kulhánek už chce dělat nějaké kulaté stoly spod. Takže ne o všem asi víme. Už to, že se na nás naši "spojenci" (opět!!) vykašlali hovoří za mnohé. Jo a unknow je idiot. Ale to je vidět z každého jeho projevu.

   Vymazat
  6. Jak hovoril major Terazky: "čo bolo, to bolo, terazky som majorom!". To, co jsme dokázali jako malý stát ve středu Evropy, o tom si už dnes ve spoustě oborů můžeme nechat jen zdát a mladí si budou za chvíli myslet, že to bylo jen komunistické chvástalství a propaganda. Např. protože neumíme zboží automatizovaně zabalit, nevyrábíme ani kondomy ani lentilky, nebo zbraně (nejlépe zhodnocené kilo železa) a o technologických celcích dodávaných Škodou Plzeň nebo Vítkovice nemluvě. Takže místo know-how je teď v areálech často hov-no, rui-ny a ple-vel.

   Vymazat
 3. Vojenští šílenci zapomínají na to co bylo řečeno Ruskem: Jediná raketa na ruské území z odkudkoli znamená odvetu v celé šíři na velící centra Západních vojsk. Rusko ví, kde jsou a odveta bude brutální ! Nikdo, ani Rusko si nenechá v zádech armádu NATO v EU ! 2-3 velkorážové A-rakety s multi hlavicemi vyřeší tento problém, nebude elektrická energie a tudíž nepojede většina vlaků. Každý vlak je dobrým cílem pro rakety - neuhne ! Jasně, že nebudou pohonné hmoty - není elektřina není čerpadlo. Nemluvě o tom, že státy EU budou zcela paralyzované, oni ti pitomci nemají žádnou představivost. Oni si myslí, že útočné jednotky mají jen Amíci a Angláni ? A jací byli Němci a dostali přes hubu. A Amíky nikdo podporovat nebude. Budou smetni a vymeteni.

  OdpovědětVymazat
 4. Ale máme rovná záda a jsme sebevědomí, nenecháme si nic diktovat, jak pravil Vystrčil Vyskočil alias Tajwanec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,10
   A přitom je po pás zaraženej v amianálu....zmetek vlastizrádnej!

   Vymazat
  2. Vystrčil je takový vzoreček mopslíků cizáků kteří se nám zde přemnožili a otravují celospolečenské klima v naší zemi, pan Kubera by nevěřil vlastním očím co za trapného zmetka po něm nastoupilo

   Vymazat
  3. 13,39
   Tubera zvelebil Teplice muSLIMÁKAMA tak,že už se jich NIKDY NEZBAVÍME!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 14:25... Tak hlavně aby mu paní Tchajwancová nevytrhala zbytek kštice. Nějak podezřele se Tchajwanec tulil k té Bělorusce. 😂

   Vymazat
  7. 14:25 bezejmenný, "demokraté" chtějí válku? Fajn, půjdete první, o to se my ne demokraté postaráme.

   Vymazat
  8. Že blbne Taiwanec, už vím, ale proč se přidali Zeman a AB to nechápu.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudáci; ještě neví, že jich za dva roky nebude ani 100 miliónů... Bill a Tony, ve spolupráci s Wuhanem to již provádějí! A ty U-ho.ne si drž klobouk. Na tobogánu pojedeš mezi prvními. Vojáci ohnivého meče (SHAEF) jsou již blízko... Ani nebudeš stačit škytnout.

   Vymazat
 6. Do 25 minut, světový vrah a vyžírka USA přestane existovat! A my s nimi! Dobře nám tak. Amík je tupé tele, které má vše z těch přiblblých filmů o nejlepších Rambech světa. Rus je vytřepe z těch růžových kalhotek s otvorem vzadu! Škoda, že už to neuvidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 14:33 bezejmenný, proč "Amík dává 10x víc na zbrojení než Rusové"? Dokážete mi to zdůvodnit?

   Vymazat
  3. Miroslave,
   nejsem ekonom ale asi to souvisící s nízkými náklady v Rusku. Jednou mi to vysvětlil kamarád slovy, když dáš Američanovi 5$ tak muc nepomůžeš, naopak Ind zbohatne a Rus je někde mezi tím.

   Vymazat
  4. adinisi, Rusům nic jiného nezbývá. Pomohu si opět Římem. Římské legie honily tak dlouho barbarské kmeny po lesích, až jimi byli poraženi. Klasika, boj o život proti moci.

   Vymazat
  5. Pane Miroslave,
   nesrovnával jsem vybavenost a bojeschopnost, ale jen náklady.Jeden tank se v Rusku vyrobí za méně peněz,z toho plyne, že i menší suma neznanená méně produktů.

   Vymazat
 7. A to budou bojovat s tou LGBT armádou teploušů? Už vidím, jak ty Transgenerálky velí bílým lampasákům. To bude legrace.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Myslím si že amík nemá koule na napadení Ruska a bude štvaním Ukrajiny vyprovokovávat situaci.Sice Němci v NATO fungují i na velitelských funkcích , ale zatím musí poslouchat US protektora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. spartak, taky si myslím, že bude snaha o využití sil především bývalého východního bloku, pak zbytku Evropy a až pak USA. Stará dobrá strategie.

   Vymazat
  3. 19:49 Naše slavná "stovková" armáda toho nabojuje... :) Zvláště když její podstatná část podléhá velení bundeswehrmachtu. Jejich přínos na východním bojišti bude opravdu stěžejní.
   Ale vážně - kde hodlají vzít ochotné vojáčky, když profi armáda ČR je schopná operovat na území jednoho menšího kraje po dobu několika dnů? Jako klid - nevytvářejí se žádné válečné zásoby zbraní, munice, materiálu, proviantu, výstroje, technické podpory, jak to bylo za ČSSR (a to, co tu kdysi bylo, je již dávno rozkradené, rozprodané, zašantročené a rozpadlé). Akorát se ideologicky žvaní a mobilizovat by chtěla pouze Černochová s Langšádlovou.

   Vymazat
  4. Ještě se doplním - dokud se nezačne hovořit o znovuzavedení VZS, nezačnou se draho stavět vojenské základny a objekty (ano, ty, které Kalousek tak úžasně prošustroval), nezačnou se zvát spřátelené armády, můžeme být poměrně v klidu. Žádné válečné zásoby se nevytváří - stát na to nemá prachy a pokud by už něco vznikalo, hrozí fakt, že to bude vzápětí rozkradeno, zprivatizováno a rozprodáno na Ukrajinu.

   Vymazat
  5. 8,31
   Máme pouze ŽOLDÁKY,armáda jako taková skončila po roce 1989!

   Vymazat
 10. "Z toho důvodu se prezident Joe Biden a jeho tým usilovně snaží sjednotit národ a vést jej směrem, který není tak rozdělující."

  Bwahahahaha!!! Opravdu vtipne. Clovek by se mohl smat, kdyby nebrecel.

  OdpovědětVymazat
 11. Amerika je falešný kámoš! Falešný kámoš byl vždy největší hajzl!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unku

   ty muj kluko fesacka,ty sikulo,ses fakt takovej malej Einsteigen, fakt genital svetoveho a Repskeho charakteru, jen ty pocty ti nejak moc nejdou... takze ty ses zenil ve dvanacti letech??????

   No je to mozne blbej ses na to dost, ale prozrad mi to sladke tajemstvi, ....kdo ti tenkrat soustal starou??? rozhodne jsi to nebyl ty s tvou 12 letou zouzlickou, a jeste mne pouci, jsem totiz starej a blbej,.... jak tvoje "manzelka ke zlatnictvi prisla v letech pred 1968??? ale prosim tebe nekecej,

   a pak o kolik let je tva stara starsi, ja bych hadal podle tveho blabolku tak o 10 let.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Unku,

   omlouvam se ti, prosim promin, skutecne jsem si myslel ze jsi normalni ukecanej lhar, ale nejsi, jsi fakt jen a jen blbej

   Vymazat
  6. Unknowne 7. června 2021 19:06, rád bych věděl co o národu, popřípadě mezinárodní politice vypovídá dojem vaší manželky zanechaný nevím kolika návštěvami, snad důstojníků Rudé armády v socialistickém obchodu tuším "Hodiny a klenoty". Hodnotnější argumenty proti ruskému národu a státu nemáte? JiH

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 12. Pane Dvořáku byl bych velice potěšen kdyby jste toho neznámého Zkurvysyna už NIKDY nepustil do komentářů!!!!!! Děkuji Vladimír

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to zatím nejde. Trénujeme v novém systému a vychytáváme poslední chyby a nedorazy. Po nastartování nové Nové republiky si těch pár kreténů už ani neškrtne.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Pane Dvoraku,
   neposlouchejte ty vyhazovace Unka, vzdyt i on je hovado bozi, a mimo toho si predstavte co bysme bez nej tady delali, osobne bych si dovolil vas "pesknout" za to ze ho mazete, vzdyt je s nim tady strasna prdel,

   tak prosim nechte ho tu, vzpomente si co rikaval Pan Jezis, o Bozich Hovadech

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Vladimíre 7. června 2021 16:38 s tím „Zkurvysynem“ se od onoho hloupě nenávistného Indického běžce a jeho doprovodu nijak nelišíte. Panu Dvořákovi začnu za mazání, pokud nebudu pro některé svoje názory „navěky“ zablokován, děkovat teprve potom, až bude mazáno podle předem stanovených pravidel, vzato skutečně demokraticky, tak kontrolovatelně. Věrohodný systém jsem navrhoval. Nechci hádat, proč se nehodí. Mazání kdejaké předpojaté hlouposti, dokonce prosté vulgarit, nepovažuji za nic chytřejšího. JiH

   Vymazat
  7. 2,43
   Toho Zkurvysyna popsal ještě VELMI SLUŠNĚ!

   Vymazat
 13. Ruská protivzdušná obrana umí převzít kontrolu nad americkými hyperzvukovými raketami https://avia.pro/news/rossiyskie-sredstva-reb-sposobny-perehvatyvat-kontrol-nad-giperzvukovymi-raketami. Kdo se zajímá, tak ví, jak dopadlo letošní "cvičení" NATO v Černém moři. Britové a ostatní museli odtáhnout s dlouhým nosem. Kdo viděl mamrdólské tanky v akci na ukropštině, tak ví, že videa dodnes slouží k pobavení všech diváků. Dál už nemusím pokračovat, kdo chce,ať se podívá na avia.pro, pokud umí rusky dobrý, pokud ne, může použít překladač google, ten překládá tamější články docela srozumitelně. NATO dostane na p.del, jak od Rusů, tak od Číňanů, to je dnes už jisté. Co se týče Kaliningradu, tak důvod, proč nebyl napaden, je ten, že když amíci zjistili, na jaké úrovni je tamější obrana, tak od toho raději dali ruce pryč. Články o tom jsou lehce dohledatelné na yandexu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takového hňupa,jako vy, aby člověk pohledal. Ale protože mám s vámi soucit, přidávám odkaz na video o letošním cvičení NATO v Černém moři. https://yandex.ru/video/preview/?text=%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%20%D0%B2%20%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BC%20%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B5%20%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F&path=wizard&parent-reqid=1623085816992782-383410169170788371-balancer-knoss-search-yp-man-16-BAL-3794&wiz_type=vital&filmId=14994587414320191302

   Vymazat
  2. https://rg.ru/2021/03/20/ugrozhaiut-li-rossii-ucheniia-nato-v-chernom-more.html
   https://inforuss.info/ucheniya-nato-v-chyornom-mo/
   https://russian.rt.com/world/article/854731-territorialnye-vody-krym-gosdep

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Unknown7. června 2021 21:30

   To jsi řekl moc hezky, Pepku. Od té doby, co jsi po "revoluci" převlékl s tvým stbáckým fotrem kabát a ukradli jste co jste mohli, se nyní zabýváš "osvětou", aby ti karma nevrátil ta svinstva co jsi ty a tvůj stbácký fotr, dozorce v Jáchymově, napáchali. A teď vyskoč!

   Vymazat
 15. 18:15
  Máme jen jednu planetu, tady si hrát na války je svinstvo, KAŽDÝ kdo chce válčit by měl dostat, použiji váš termín, "klackem na prdel".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. Unknown7. června 2021 20:30
   Opět jsi ukázal, Pepku, že jsi stejně slušně vychován, jako tvůj fotr, který rád zatopil muklům nejen v Jáchymově. Já chápu, že tě dodnes mrzí, že tě pro vrozenou blnost nevzali k STB, takže jsi se začal připravovat na "kariéru" příslušníka PS VB, tzv. šedého mora, ale upozorňuji tě, že tvá neutuchající nenávist tě přivede do hrobu. To tě tak mrzí ,že dnes nemůžeš udávat sousedy, jako v době, kdy jsi dělal domovního důvěrníka? A teď vyskoč!

   Vymazat
  11. Henry Brewere 7. června 2021 21:43, abyste nevycházel natolik přihlouple, pokusím se i Vám, milý Henry, ony pojmy a činnosti, které zmatečně zmiňujete, pro příště ozřejmit:
   Zkratkou komunistické "Státní bezpečnosti" je StB. Ta se zabývala, na rozdíl od uniformované Veřejné bezpečnosti, otázkami bezpečnosti státu – vnitřní a vnější nepřítel, hospodářské zájmy státu a s tím související kriminalita, ochrana hospodářského a státního tajemství ... a nevím co ještě.
   PS VB, čili Pomocnou stráží Veřejné bezpečnosti byli dobrovolníci, kteří bezplatně pomáhali příslušníkům Veřejné bezpečnosti při zajišťování pořádku za veřejných akcí, dopravce při dopravních kontrolách a to výhradně za přítomnosti uniformovaného policisty pokud tak pro danou akci příslušná úroveň rozhodla.
   Šedým morem byli za komunistů nazýváni tehdy nepočetní, dnes "městští policisté". To podle šedých uniforem. Podléhali tehdejší samosprávě, tedy Národnímu výboru. Nebyli jakkoli ozbrojeni, nenosili sebou „klepeta“ a neměli žádné pravomoci krom práva (bez hmatů a chvatů) identifikovat osobu pokud narušovala veřejný pořádek a nedbala napomenutí, nebo spáchala škodu.
   Domovní důvěrník nebo důvěrnice byla funkce bez opory v zákoně. Požadovanou, bezplatnou činností některého z nájemníků (kterého si k tomu ostatní většinou museli ukecat sami) bylo zprostředkování kontaktu bydlících s provozovatelem bytového objektu ve věcech údržby, popř. organizovat úklid společných prostor rozpisem mezi nájemníky. O žádnou politickou funkci nešlo.
   Henry Brewere, odměnou mi vysvětlete, koho se dnes třeba sociálka vyptává na poměry v rodině, když jde o dítě, koho se vyptávají orgány bezpečnosti za mimořádných událostí, při jakémkoli vyšetřování, při prověřování osob pro styk se služebním či státním tajemstvím? Koho se poptává pošťák či pošťačka na adresáta a jak dohledává konkrétní osobu třeba záchranka, koho kontrola zdravotní pojišťovnou, nebo i zaměstnavatelem? JiH

   Vymazat
  12. Pane Unknowne 5:07 máte pravdu.

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown: Rus v posledních letech vyvolává války ve svém okolí, zabírá území, Putin neustále vyhrožuje ve svých projevech světu, ale válku chce USA.

   Kdybych měl čas a náladu, našel bych všechny výhrůžky o "kroucení rukou" Rusku, které odmítá uznat americké zájmy.

   Vymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:11 Obdivujete někoho, koho ani neumíte správně pojmenovat. Takže se opět projevuje vaše IQ houpacího koně. Až jí půjdete líbat zadek, tak si nejdříve její name nacvičte, ať si neuříznete ostudu.

   Vymazat
  2. "Citanovská"? Vždyť ty ani nevíš, jak se ta buchta jmenuje.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,16
   Narodit se hloupý,to je nevyléčitelná choroba!

   Vymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. Hned jak se začaly před lety opravovat mosty, jsem jasně tady napsal, že je to z důvodu přepravy těžkých tanků, které nemáme. Na armádu budou peníze vždy, na důchody ne. Tohle můžou vykládat jen vzdělaným lidem, ostatní tomu nerozumí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. unku,

   kamo, ty ses fakt muj kluk, ale jak to ze si rikas duchodce? Ale at ses co ses chvalim ti volbu Piratu, a je skoda ze ten kudrnatej habesan je uz v hajzlicku, mne ten jeho ksift fakt chybi, ale vis co je zajimave???? za morem jsem delal s jednim Habesanem, kluk hezkej jak ten nas, a testovali jsme spolu vykony digitalnich ustreden pred jejich odeslanim.....delanim s timdle klukem bylo neco, jen je skoda ze ac mel diplom, tak ze ho vyhodili, sice to bylo podle nej rasova diskriminace, ale kdyz na to prisli ze jeho Habesske papiry byly cinkle, tak sel...

   ale o tohodle ci toho naseho kudrnatyho pomrdnyho nejde, ale jde mi hlavne ze budes volit Prizivniky,, kurva zase mi sjely prsty z klapek, myslel jsem Piraty. a kdyz si prectavim ze provazkar Bartos nam bude prajmministrovat, cely se telim -- oprava -- tetetetelim stestim.

   Helevole a ty ses fakt hlavicka votevrena, fakt ses intelektniualni, jen ten dochtor kdyz te tahal za usi z maminky, te nemel blbec poustet na podlahu, ale uz se stalo...ale pockej bracho, vo to fakt nejde, jen bych te pozadal esli bys nemoh sfouknout aby ten Michalek, vis ten jak krad elektriku a delal Bitkojny zase vedl ministerstvo no, a ted mne napada, treba spravedlnosti, a ta zaslouzila minimatka co stoji na bedynce by mohla delat treba, no taky neco

   takze doufam, ze se ti ta volba Pijaku povede, a pak mi napis jak se ti vede i s tema 12 stovkama, budu se tesit

   Vymazat
  2. Mongoloide 7:21, nauč se alespoň gramatiku, krátká věta a výkal. Vytáhni si ty vidle ze zad.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 10,08
   Říct o tobě,že seš IDIOT není urážka,ale prostá diagnoza!

   Vymazat
  5. Označovat to individuum slovem "Mongol" je urážkou mongolského národa.

   Vymazat
  6. 11,08
   Hloupost má mnoho podob....samé stejné tváře!!!!

   Vymazat
 21. Amíci jsou nejhorší vojáci na světě. Kam vlezli, tam dostali přes držku. (Korea,Vietnam,Afganistán atd.) Rusové by jim nakopali tak prdel, že by se z toho ti šmejdi nikdy nedostali. Stačí přenést válku na jejich území a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22,05
   TO JE VŠEOBECNĚ ZNÁMÝ FAKT.....PROTO NATÁČÍ O RAMBECH A JINÝCH PSEUDOHRDINNÝCH KATASTROFÁCH!.-DDD

   Vymazat
  2. Jedna příhoda z války v Zálivu, z té první. Když začal Sadám, ještě v počátku války, střílet na Ramby, nastal z jejich armády okamžitě odchod mnohých "vojáků", zvláště ze strany těch "vojáků", kteří vstoupili do armády pod slibem získání občanství - především Mexikánů a jím podobných. Jednoho měli v TV a ten prohlásil, že když vstupoval do armády, tak jim slibovali, že se budou moci podívat do světa a ne, že na ně "někdo bude střílet"! To je fakt, slyšel jsem to na vlastní uši. A s touto armádou, navíc vybavenou různými LBGTQE, transgendery a podobnými 42 pohlavími chtějí na Rusa!!

   Vymazat
  3. 9,50
   Zřejmě díky miliardě BEZpohlaví chce amiokupant Putina odrovnat....SMÍCHEM!.-))))

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,02
   V rámci Operace TRVALÁ OKUPACE vykrádali i sbírky zlata z muzea v Bagdádu....hrdinové BEZpohlavní!

   Vymazat
  6. 11,14
   Arogance je paruka na zakrytí duševní pleše!

   Vymazat
  7. V tom Iráku teda zrovna US armáda vyhrála. Nebo ne? Ovšem jak to tam pak dopadlo a podle toho jak to tam teď podle všeho vypadá, tož ono to taková hitparáda zase není...Nevím čeho chtěli dosáhnout a čeho z toho dosáhli...

   Vymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,54
   Tam kde končí lidská blbost začíná vojenská logika....amilogika!

   Vymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,14
   Spolykal mnohou moudrost,bylo to ale,jako by mu to šlo do nesprávné dírky!

   Vymazat
 24. Jak běžný Afghánec chápe pobyt zahraničních vojáků ve své zemi? Je to pro ně okupant, ochránce či někdo jiný?

  Už jsem to nakousl. Zpočátku byla západní vojska většinou vítána, Tálibán příliš populární nebyl nikdy. Ale po několika letech se vnímání cizích vojáků změnilo. Dnes jsou západní vojáci vnímáni jako okupanti. To je po 18 letech přirozené. Samozřejmě, Afghánistán je složen z různých etnik, a Tálibán je nejpříznivěji hodnocen mezi Paštuny, tedy na jihu a východě země. Průměrný Afghánec sice hodnotí Tálibán jako „nebezpečné blázny“, ale „dobré Afghánce“. Zato západní vojska jsou „cizáci a bezvěrci“, tedy ve srovnání horší.

  Udělal Západ podle Vašeho názoru někde za 18 let zásadní chybu v přístupu a vnímání afghánské politické a společenské reality?

  Dotknul již jsem se té skutečnosti, že Afghánistán neprošel obdobím budování národního státu a zvyklosti společnosti se značně odlišují od těch našich. Na většinu věcí, které my vnímáme zcela přirozeně, navíc Afghánci pohlížejí jako na cizorodé prvky. Proto i státní instituce, jako centrální vláda, parlament, policie, armáda a tak dál se chovají odlišně od těch, na které jsme zvyklí my. Chovají se podle toho, jestli tam máte nějakého blízkého příbuzného, nebo alespoň jestli jste ze stejného kmene, kolik jste si zaplatil a podobně. Ve vnímání Afghánce to není nutně korupce. Korupce je, když zaplatíte přiměřenou částku, a úřad se na vás vykašle. Nejsem sarkastický, tak to je. Například, poslanec je spíše zodpovědný silám, které ho poslancem učinily nežli příslušnému voliči. Tedy, příbuzenstvu, otci, nejstaršímu bratrovi, staršímu kmene…Ze systémového hlediska to znamená, že se tyto archaické společenské vztahy zařazením západního typu úřadů dokonale petrifikují. Tak se, konečně, dostávám k odpovědi. Co vždy děláme my, Západ? Vnikneme někam vojensky a vypíšeme volby, čímž zajistíme legitimitu přesně těm silám a typu vztahů, které jsme přišli vymýtit. Není pravda, že lidé celého světa touží po parlamentu a volbách. Lidé nejprve touží po jídle, pití, bezpečnosti a spravedlnosti. Zpočátku je tedy třeba citlivě a inteligentně budovat státní správu – v rámci místních zvyklostí, zvyšovat bezpečnost, zajišťovat zdravotnické služby, podchytit mladé lidi vzděláváním. Teprve pak za delší dobu vypisovat volby do nějakého typu místních rad, šur a podobně.

  OdpovědětVymazat
 25. Jak ze svého profesního pohledu bývalého zpravodajce vnímáte probíhající dezinformační válku, kdy konspirační weby, jako jsou například Sputnik, jsou vydávány za objektivní média, kdežto ta objektivní naopak za dezinformační?

  Sputnik nesleduji, tak jej nehodnotím a s možnostmi řadového – i když dejme tomu mírně poučeného – občana tlak Ruska nepociťuji. Zato mám možnost již minimálně dvě desetiletí porovnávat, jak o skutečnostech, které znám informují západní média, například CNN, MSNBC, New York Times, Washington Post, BBC a tak dále. Nejprve Saddámovi vojáci vytahovali v Kuvajtu nedonošené kojence z inkubátorů, pak Srbové prováděli v Kosovu genocidu, Saddám měl zbraně hromadného ničení, Kaddáfí rozdával vojákům prezervativy, aby mohli bezpečně znásilňovat, Rusové vojensky obsadili Krym a následně sestřelují malajsijské dopravní letadlo, Asad plynuje v Sýrii vlastní lidi, agenti ruské GRU tráví v Salisbury Skripala novičokem, Trump je ruský agent … Mám pokračovat? Existují hlasy, že bychom měli být ke svým aliančním partnerům loajální a vyhýbat se kritice, osobně se, ovšem, snažím být více loajální k faktům než státům. Lež je lež, ať přiletí z východu nebo ze západu. Navíc – to je to podstatné – nemyslím, že by výše uvedená propaganda byla prováděna ve prospěch nějakého státu. Copak to USA či Velké Británii, nedej Bože, jejich lidu nějak prospělo? Cílem takto pojímaného zpravodajství a publicistiky je pracovat ve prospěch mezinárodního kapitálu a vojensko-průmyslového komplexu na Západě i Východě (!), jakož i na něj přisátých parlamentech, politologických institutech a universitách.

  Čeho chtějí vlastně dezinformátoři, podporovaní Ruskem dosáhnout?

  Čeho chtějí dosáhnout dezinformátoři podporovaní Ruskem to opravdu netuším. Tvrdím, že Rusko zde ve střední Evropě nadstandardní propagandou nepůsobí. Ne proto, že bych Rusko považoval za příklad naivity a vzor ctnosti, ale prostě proto, že společenská situace na Západě – ke kterému geograficky okrajově, ale společensky pevně patříme – se zhoršuje takovým tempem, že opatrné Rusko z toho již začíná mít spíše strach, než radost. Současné „liberální elity“ v sebevražedné křeči útočí na podstatu společnosti – na rodinu, dokonce přímo na identitu jednotlivců. Proti tomu bojoval i komunista – vzpomeňme přece na Lenina – „dětská nemoc levičáctví v komunismu“! Je důležité si uvědomit toto – komunistické strany sovětského bloku sice důsledně trvaly na společném vlastnictví výrobních prostředků a centrálně řízeném hospodářství, ale jejich sociální filozofie byla relativně konzervativní, viz například heslo: „rodina základ státu“, podpora mladých manželství (muže a ženy), takže formální vztahy ve státě se zásadně nezměnily. To, co zažíváme na Západě dnes, je proces sociálního inženýrství násobený prvky anarchie, děj směřující ke vzniku masy vykořeněných jedinců zbavených sociálních vazeb, bez ochrany národního státu s omezenou možnosti demokratické volby.

  Současně ovšem proces pracující ve prospěch zrychlující se kumulace globálního kapitálu, růstu supermonopolů a vzniku stále tenčí slupky internacionální oligokracie jako formy planetární vlády. Již ne vláda anonymního „lidu“ ve prospěch beztřídní společnosti, ale anonymního kapitálu krytého univerzální třídou multikulturních a multipohlavních lidských jednotek. Jestli dnes historicky konzervativní Rusko vydává nějakou kapitolku svého skromného státního rozpočtu na propagandu mne nechává chladným. Nejen to. Ptám se sám sebe, zda v této pro Západ vážné situaci strašit Ruskem je pouze povrchnost úsudku, nebo přímo snaha odvést pozornost. Jakoby vás lékař poté, co vám byla odhalena rakovina, neustále upozorňoval, že máte rýmu.  OdpovědětVymazat
 26. Existuje proti nekončícímu přívalu ,,fake news“ nějaká spolehlivá obrana?

  Ano, existuje, velmi spolehlivá. Říká se tomu zdravý rozum, doprovázený aktivní zvídavostí. My, konzumenti informací, musíme vyhledávat různé zdroje, kriticky je hodnotit a porovnávat jejich výstupy. „Fake news“ je naprosto prázdná fráze politiků a propagandistů. Mimochodem, má dohledatelně původ v Německu 19. století jako „Luegenpresse“. Na Wikipedii si stačí přečíst jen první větičku jako definici. „Pejorativní politický termín užívaný německými politickými hnutími (…19.století…) jako nástroj propagandy k diskreditaci svobodného tisku“. Co dodat? Snad to, že první, kdo výraz Luegenpresse vysloveně zpopularizoval, byl Adolf Hitler, když chystal převrat. Co se stalo, když propaganda narazila na skutečnost, svět poznal za druhé světové války. Doufám, že nyní k identickému poznatku nebude opět třeba desítek miliónů mrtvých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,25
   Dolfa taky věřil,že Třetí říše tady bude 1000 let.....!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unkrovne ty jsi ale vytrvalý. To nechodíš na ústavní obědy? Nechutnají? Jo, hold pravda a láska vyžaduje námahu a obětavost!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.