Reklama

sobota 19. června 2021

Výsledek ženevského setkání prezidentů: „Moskva“ a „Admirál Essen“ proplouvají Bosporem do Středomoří. (VIDEO)

19.6.2021 ColonelCassad

"Vlajková loď Černomořské flotily, raketový křižník Moskva, doprovázený raketovou fregatou Admirálem Essenem, propluly průlivy a zamířily do Středozemního moře, kde budou působit jako součást ruské námořní skupiny působící ve východním Středomoří.

Po Ženevě se karta zřejmě obrací i v Černém moři a Východním Středomoří. 

33 komentářů :

 1. Né že bych je tam nerada viděla, ale aby si neukousli větší krajíc, než stihnou sežrat.
  Dostat se do půtky mezi Turky a Řeky by asi nebyl dobrý nápad. Jsem napnutá jako kšandy, co na to sultán Erďa.
  🤔

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bylo nejrozumnější zarazit sultánovi větry zatím ale poslání lodí neznáme.

   Vymazat
  2. 12:30 žádné strachy, baťka moc dobře ví, co dělá. Je vždy o 10 tahů na šavhovnici dopředu. Možná by bylo dobré si občas poslechnout Pjakina a budete v obraze.

   Vymazat
  3. 12:34... Že by si Putin znepřátelil Turky, tomu nevěřím. V samotném Rusku je mnoho občanů s turkistickými kořeny, VVP se prezentuje jako prezident VŠECH.
   Spíš bych čekala, že se bude snažit člena NATO nějak nalomit, snažit se o domluvu, což se mu často daří.
   Když Turek nakupuje ruské S400 , tak může Amíkům prdnout cévka.
   Ono se to nezdá, ale Erďa má v ruce hodně trumfů, i když hospodářsky celkem holý zadek.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tady nejde o krajíce. Řek a Osman. Dneska jeden za osmnáct a druhý ohne 2 za 20.
   Zkrachovalé Řecko se schovalo před sultanátem pod křídla kvočny - Sjednocené Soubory A, a soudruha Gutalaxe z Ankary je třeba uvést na pravou míru, když se chystá roztahovat už i v Azerdžbánu.
   V Libyi osmanské prasátko totálně kašle na nějaké dohody stejně jako nekřesťanský záchud, takže Haftár oznámil, že v brzké době zahájí vojenské operace. Chci doufat, že tentokrát v koordinaci s Rusy.
   Postup osmanského chuje na východ z Tripolisu tehdy vyřešily snad jen čtyři ruské stíhačky, jejichž piloti makali 24 hodin nepřetržitě. - Nálet, návrat, start další, doplnění munice a paliva, servis, a zase do vzduchu. Během dvou dnů byl soudruh erdgragon zastaven, aniž by se dostal byť jen k jediné rouře s naftou a plynem jinde.
   Indiáni měli pro specifické vůdcovské schopnosti tlakového jedince přiléhavé jméno - náčelník Velká tlama.
   Slavný osmanský Bajraktar už je Rusy přečtený a Halič s ním nevyhraje ani kuličky.
   A čeho budeme svědky velmi brzy?
   Přichází válka dronů!! Bude se testovat nakolik je možné válčit v tomto zastoupení. A osmanský Bajraktar je jen legendární stroj z již minulé bitvy. Po prvních úspěších a slávě přichází to řídké.
   Aby jsme si to vyjasnili: Do Střdozemního moře nevplouvají jen dvě úderné lodě. S nimi i jejich příslušenství.

   Vymazat
  6. Namátkou:

   Návratem Krymu do rodiny RF
   realizací Nord Stream 2
   spoluprací s ČLR a státy G 20
   Návrat do Arktidy
   postupné otevírání Severní mořské cesty
   Zaražení expanze Amíků a vytěsňování těchto ze své oblasti zájmů
   Postupné vyřazování petrodolarů z obchodu
   postupné vyhánění páté kolony neziskovek
   a tak bych mohl pokračovat.

   Ve vojenské oblasti pak překvapili:

   Zařazením hypersonických zbraní do výzbroje
   letouny Su 35 a TU 160
   ponorkami třídy Borej a Lada
   tanky T-90 plus ótéčko BMD-4
   Protiraketovými komplety S 300, 400 a 500
   Raketami RS 24 Jars a torpédo VA-111 Škval
   a také
   Sputnikem V - po aplikaci kterého ještě nezemřel jediný pacoš - jako účinnou obranou proti Covidu 2 vyvinutému a nasazenému amíky v právě probíhající biologické válce
   a tak by se dalo pokračovat.
   Stčí ti to, idiote?

   Jo, a proč některé z těchto zbraní prodává? Aby zafinancoval vývoj zbraní, které budou už neprodávaným překvápkem, volečku. A o kterých so možná svět ani nedozví, leda až při překročení "červené linie" - a to už bude pozdě.
   A když jsme u toho - jedno z největších překvápek je pro amíky Putinova věta: "A k čemu by nám byl svět bez Ruska."
   Tak zas někdy, blbečku

   Vymazat
  7. Cabliku, myslím, že Erdogana velmi podceňujete. Je velmi mazaný a možná se chce stát leadrem muslimského světa.
   Západu se sice podařilo zneužít Araby, vyhejkat je ke vzpouře proti Osmanům, ale kdovíjak to viděj dneska. Bylo to z deště pod okap, místo souvěrce je tam mistrují křižáci.
   Turek se cítí ošizený, určitě nechápe, proč ropu okolo Stredozemního moře mohou těžit všichni, až na Turky. Ačkoli mají nejdelší pobřeží a řecký ostrov, o který se kydlají, na dohled.
   V Evropě má mohutnou pátou kolonu, která je loajálnější, než obyvatelstvo v samotném Turecku.
   Obratně využívá nevůli Evropy bránit si hranice a je to pro něj vítaný zdroj příjmů. Rozhodně to není hlupák, jako ti naši v Bruseli.

   Vymazat
  8. Helo

   kdysi Rekove byli otci Evropske kultury, ovsem to bylo tenkrat, (stejne jako Rimane) ale ted se z Reku stal linej a prizivninckej kmen cucajici Evropskou kasu...zrejme mnozi z vas zapomeli, ze to byla prave recka junta blaznivejc generalu, kteri pod heslem Enoxis cheli pripojit k Recku neutralni ostrov Kypr ktery presidentoval arcibiskup Makarios, a tim spustili tureckou invazi na Kypr, a celou valku vlastne prosrali pro recko, a jen OSN zachranila kousek Kypru pro reckou populaci

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. Pane Une,
   nebudu diskutovat na téma zahraničního obchodu RF, nevím o tom nic. Jen si myslím, že hlavním artiklem je vývoz surovín. Vadí mi něco jiného, nechci poučovat, ale samotný údaj,že přepočet prům.důchodu je 5000 Kč. Je jen půl pravdy, je to jen nominální srovnání a často zneužívané. Pro reálné srovnání, potřebujete znát nákupní košík a co si za ten důchod koupí, nebo za služby zaplatí. Nejsem statistik, ale nájmy a energie i benzin jsou v RF velmi levné. Dalo by se to asi najít, ale nemám čas.

   Vymazat
  11. Helanov drazdi ten zlocinec Erdogan k obavam , obdivu ,k porozumneni a k neustale pozornosti , jako kdysi germanske zeny Dolf. Nema dalsiho Dolfa nikdy dost..
   Zrejme nemuze ani spat z nej..Jeden z nekrvezizinivejsich,je ovsem pro zeny zdrojem obdivu..

   Vymazat
 2. Jestli se spojí muslimové okolo Středozemního a Černého moře, tak se nám neplánovaně ohřeje plánovana Studená válka. Jen aby nakonec nebylo moc horko. Doufám, že si jsou toho šéfové USA, RF i EU plně vědomi.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. No on Erdogan,nedal o sobě vědět delší dobu,je možné,že něco chystá,jak píše Jozef.Proto asi Rusové přesouvaní tuto vojenskou flotilu do Středomoří.Můžou to být i migranti,už s nimi vyhrožoval,že je pustí do Evropy.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:03 bezejmenný, tak proč se tak rozčilujete?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 17:01 bezejmenný, Vy toho nechápete vícero, tak někdy příště.

   Vymazat
 7. V Rusku byla vyvinutá nová hypersonická raketa proti americkým letadlovým lodím Zirkon.

  OdpovědětVymazat
 8. Rád bych zklidnil naše bojechtivé soukmenovce. Stačí se trochu zamyslit,
  Na jedné straně vyhecovatelný Turek s největší armádou (evropskou snad zatím bez A), na druhé straně ještě větší armáda s A. I když zdejší znalci soudí, že Rusové by připluli k Bosporu na St.Marii a Pintě, tak já mám obavu, že by v Ankaře brzy psali azbukou. Co by bylo se zbytkem Evropy, co by zbyla, raději nedomýšlím. Faktem zůstává, že jsme s Turky spojenci v NATO. Tak si moc nečechrejme náše peříčka.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ado

   Opajcoval jsem kousek ze zvedavce pise to Escobar, cely clanek je zajimavy ale sem se nevejde....

   Skutečná agenda B3W-NATO
   Pepe Escobar

   19.6.2021 Komentáře Témata: NATO1014 slov

   Západ je nejlepší
   Západ je nejlepší
   Dostaň se sem a my uděláme zbytek
   Jim Morrison, The End

   Těm z vás, kteří jste nechtěli louskat komuniké ze summitu NATO, předložím stručná fakta: Rusko představuje „akutní hrozbu“ a Čína je „systémová výzva“.

   NATO je samozřejmě jen banda nevinných dětí, které si staví hrady z písku.

   To bylo v době, kdy baron Hastings Lionel Ismay, první generální tajemník NATO, hlásal, že cílem transatlantické aliance je: „nevpustit Sovětský svaz dovnitř, udržet Američany uvnitř a Němce držet na uzdě“.

   Remix Raging Twenties (tj. kniha „Raging Twenties: Great Power Politics Meets Techno-Feudalism in the Era of COVID-19“, kterou napsal Pepe Escobar, pozn. překl.) zní: „udržet Američany uvnitř, EU držet na uzdě a mít Rusko a Čínu pod kontrolou“.

   Takže Severoatlantická organizace (kurzíva přidána) nyní přesídlila do celé Eurasie a bojuje proti tomu, co označuje jako „hrozby z Východu“. Nuže, to je krok za Afghánistánem - průsečíkem střední a jižní Asie - kde organizaci NATO bez dlouhých cavyků pokořila banda Paštunů s kalašnikovy.

   Hlavní hrozbou zůstává Rusko - v komuniké je zmíněno 63krát. Současný nejvyšší šéf NATO Jens Stoltenberg tvrdí, že NATO nebude pouze „zrcadlit“ Rusko: de facto ho vyčerpá a obklíčí mnohonásobnými bojovými formacemi, neboť „nyní jsme realizovali největší posílení naší kolektivní obrany od konce studené války“.

   Komuniké je neoblomné: jediná cesta pro vojenské výdaje vede vzhůru. Kontext: celkový „obranný“ rozpočet 30 členů NATO vzroste v roce 2021 o 4,1%, takže dosáhne závratné výše 1,049 bilionu dolarů (726 miliard dolarů od USA, 323 miliard dolarů od nejrůznějších spojenců).

   „Hrozeb z Východu“ je koneckonců mnoho. Pokud jde o Rusko, jsou tam všechny ty hypersonické zbraně, které vyvádí z míry generály NATO; rozsáhlá cvičení v blízkosti hranic členů NATO; neustálé narušování vzdušného prostoru; vojenská integrace s tím „diktátorem“ v Bělorusku.

   Pokud jde o hrozby ze strany Číny - Jihočínské moře, Tchaj-wan, Indo-Pacifik celkově - to bylo na G7, aby přišla s nějakým plánem.

   Vstupte do „zeleného“, „inkluzivního“ projektu „Vybudujme spolu lepší svět (Build Back Better World, B3W)“, který byl navržen jako západní „alternativa“ k iniciativě „Jedno pásmo, jedna cesta“ (BRI). B3W respektuje „naše hodnoty“ - přičemž klaunský britský premiér Boris Johnson si nemohl odpustit poznámku, že jde o budování infrastruktury „genderově neutrálnějším“ či „ženským“ způsobem - a dále ještě odstraní z dodavatelských řetězců zboží, které je vyrobeno nucenou prací (kód pro čínskou oblast Sin-ťiang).

   Bílý dům má svou vlastní verzi B3W: je to „hodnotné a transparentní par......"

   Vymazat
  2. Basi díky.
   Uklidnil jsi mne lepšími zítřky. Jen mi nesedí "genderově neutrálnější infrastruktura", kdoví jak to Boris myslel, že my budeme v domácnosti a ženský nám budou vládnout? My doma máme dělbu práce, ale vládnu já. Boris jako novomanžel je asi pod pantoflem, ale je to jen jeho volba.

   Vymazat
  3. Ado,
   jsi Geroj, ze vladnes doma, ja jsem uz takovej starej posera, takze ti preji at ti to vladnuti vydrzi,-- tedy abych nekecal, -- no tak asi budu radsi drzet hubu co se ted deje u nas doma, tedy doma doma.

   Nerozumim proc se zabejvat Borisem, je to takovej vodbarvenej kaspar, jen ty rolnicky mu chybi -- jinak ty gendry ci dzendry pudou brzy bokem, v Good 'Ole JUUUESEJ tahle saskarna bude koncit, protoze Ameropolicajti se zacinaji nasirat a pomalu zacinaji hromadne odchazet os policie. A jestli to Bajda nejak neukokta, tak mozna i Armada se prida, ono mit za velitele ponorky zenckou bude asi sranda.....

   Vymazat
  4. Basí nejsem, ona si vybrala a vavříny patří jí. Co se týče Boriska, tak i když nerad kádrováky, tak má zajímavého dědečka a účes.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promluvil celkem úspěšný podnikatel. Věříte? Tohle? Jen si tu ulevuje. Ještě že to necítíme...VIP 🥴

   Vymazat
 10. Vše se děje zatím skrytě. 15.8.2021 SE KARTY ODKRYJÍ ...
  https://www.czechfreepress.cz/evropa/turecko-predvadi-jak-vypada-genocidni-valka.html
  https://www.czechfreepress.cz/rusko/putin-ukazuje-bruselu-jake-argumenty-plati-na-turecko.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Afganistan ted dostali na starost Erdogan a turci ,za vytecnou "praci" v Syrii..
   Vytahovani Putinem nepomaha..

   Vymazat
 11. Jelikož nemám přehled o ruských vojenských hladinových plavidlech, koukl jsem na foto a pak jsem zjistil, že to německé jméno je zapsáno: "Адмирал Ессен". Už jsem se vyděsil, že ty dohody postupují nějak moc podezřele rychle.

  OdpovědětVymazat
 12. Vyslání dvou silně vyzbrojených lodí RF do Středozemního
  moře - je akt symbolický. Naprosto nemůže ovlivnit nepoměr sil NATO a RF v této oblasti. Většina lidí v EU si však
  pomyslí, že RF se střetů nebojí. Snímky těch lodí okamžitě
  ovládnou mainstrém. Je to chytrá Ruská politika, ale zároveň to naznačuje, že lokální střet NATO a RF v této oblasti je možný i náhodou. Je to oblast plná zbraní a
  magorů kteří by si chtěli vystřelit. Malá lokální válka
  by se výrobcům zbraní a bankám jistě hodila. Ne však RF která je v podstatě obklíčena armádami NATO.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.