Reklama

středa 2. června 2021

Za svou pravdou stojící celoživotně poslankyně Sommerová

Jan Schneider
2. 6. 2021 prvnizpavy. cz

Po odstoupení poslance Dominika Feriho je novou posilou TOP09 ve Sněmovně režisérka Olga Sommerová. V profilovém Interview ČT24 (v úterý 1.6.) pravila, že komunismus je rakovinou lidstva a že se proti němu bude vymezovat celý život

Nebudu si utahovat z věku paní novoposlankyně, pouze zmíním její věk z toho důvodu, že za té totality, jak předchozí režim též nazvala, měla již dostatek času se proti té rakovině lidstva vymezit.

Jaká byla realita?

Podle wikipedie absolvovala v roce 1977 Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění – katedru dokumentární tvorby. Poté krátce působila jako redaktorka dokumentaristické redakce Československé televize (1979-1980) a pak jako režisérka Krátkého filmu Praha až do roku 1993. Ve svých filmech před rokem 1989 se zabývala sociálními tématy a mezilidskými vztahy, později významnými osobnostmi a fenomény společenského a uměleckého života, feminismem a nedávnou historií naší země.


Podívejme se na její filmografii z doby, kdy totalitně vládla rakovina lidstva:
 • Rok 1979: Konkurs na rok 2000 (Zvláštní cena poroty, Ekofilm 1980; Cena studentské poroty, Academiafilm 1980; Čestné uznání, FFM Trutnov 1981)
 • Rok 1980: Doma
 • Rok 1981: Jednotřídka; S tebou táto (Cena ministra kultury NDR, Lipsko 1982; Čestné uznání FČSF, Piešťany 1982; Hlavní cena za dokument, Academiafilm 1982; Cena ministerstva školství, Academiafilm 82; Cena studentské poroty, Academiafilm 1982)
 • Rok 1982: Ty to překonáš (Cena studentské poroty, Academiafilm 1983; Hlavní cena Zlaté slunce, FFM Trutnov 1984); Zkoušky dospělosti
 • Rok 1983: Kluci a holky z ČKD; Státní soubor písní a tanců; Dříve narozeným šťastnou cestu (Cena v novinářské soutěži primátora Vacka 1984)
 • Rok 1986: Talentované děti; Otec a dcera
 • Rok 1987: Zkus to dokázat (Čestné uznání, Parma 1988; Cena ministerstva zdravotnictví, 1988; Cena městské správy kin, Academiafilm 1988; Cena literárního fondu, Praha 1989); Za svou pravdou stát
 • Rok 1988: Baví mě vyhrávat (Cena CONI, Budapešť 1989; Cena CONI za nejlepší dokument, Torino 1990); Člověk žena
 • Rok 1989: Máte rádi Smetanu? (Čestné uznání FČSF, Bratislava 1990; Cena Ministerstva školství, Academiafilm 1990; Cena literárního fondu, Praha 1990); Dokument o zvláštních bytostech

Paní režisérka tuto část svého boje proti rakovině lidstva za totality blahosklonně nezmiňuje. Já si paradoxně myslím, že ty dokumenty vůbec nemusí být špatné. Některé z těch „totalitních“ byly dokonce oceněny v době takříkaje post-totalitní.

Tím spíš si myslím, že by měla nová paní poslankyně skutečně velmi, velmi vážit slova, a doporučil bych jí velmi naléhavě, aby se vyvarovala silných vyjádření, nota bene týkajících se minulého režimu, už kvůli její vlastní tvorbě v něm.

Použiji proto název jednoho jejího „rakovinotvorného“ dokumentu z dob „totality“. Měla by „Za svou pravdou stát“, a ne být podobná korku, který – ať se přes něj převalí jakékoliv splašky či výkaly – všechno přestojí a za jakéhokoliv režimu znovu pluje klidně na hladině ...


 

70 komentářů :

 1. Stojí ta osoba, která si chce na penzi pořídit výhodný šolich vůbec za ten článek? Důležité je, za co bude zvedat ruku. Za to samé, za co by ji zvedal i obšourník Feri.
  Navíc ve svém věku už nemá tu energii, horší by bylo, kdyby LES nasadil třeba Džamilu z jurty. To je žena sice taky v letech, ale energie z ní přímo stříká, navíc má nejmíň o 157,32% blbější nápady než režizérka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z obou stříká především blbost, z 3,14-či džamily navíc fanatizmus vymaštěného debila - somračka je pouze vychcaná.
   Ale jsem za somračku móóóc rád. Kdy jiný může topku z toho jejího "výběru" spolehlivěji vygumovat z naší politické mapy? Ale fakt je, že její "vůdcovství" mi rozum nebere. To v té topce vážně nikdo nemá drobátko kritického myšlení? Ale dobře tak. ODeeSku zazdí šedivák Fiala - ten chlap má vážně charisma jak zavařovačka -, no a ten zbytek se utluče sám. Aspon se to drobet pročistí.

   Vymazat
  2. Helanov, poslouchat Džamilu je na infarkt, v osobní rovině na paragraf.

   Vymazat
 2. "Šťastná" to žena, zřejmě má dnes jiné priority.

  OdpovědětVymazat
 3. Slováci mají takový bonmot: "Kdyby bylo opravdu tolik partyzánů, kolik se jich po válce přihlásilo o prebendy, museli bychom postavit ještě jedny Tatry, aby se tam všichni vešli". S našimi bojovníky proti totalitě je to úplně stejné. Všichni ti mluvčí Charty 77 byli vesměs kovaní bolševici z 50. let, kteří tady tu totalitu zaváděli a proto zastávali zpravidla vysoké stranické i státní funkce, nebo vedoucí funkce v médiích apod. V 68. vsadili na špatného koně a jejich soudruzi je vyhodili od koryt a obsadili je sami. Ale špatně se neměli, protože místo Moskvy je začala platit druhá strana. No a za dvacet let si to zase vyměnili. Na oplátku se postarali svým kamarádům o klidné stáří a důstojné důchody. Ale týkalo se to také mas. Asi jsem žil v nějaké jiné zemi, ale podle slov v mém okolí na 1. máje nikdo v průvodech nebyl, neslavil VŘSR, vlastně ani na komunisty nepracoval... A dneska je to podobné: nikdo na Letné v listopadu nebyl, nikdo nezvonil klíčema,... A největší bojovníci proti komunistům byli umělci. Zejména pak herci a režiséři. Hlavně ti, kteří neslezli z obrazovek, neobešla se bez nich žádná estráda, žádný seriál či pohádka... Oni neděkovali za ceny Klementa Gottwalda, Řády práce, tituly umělců zasloužilých i národních... Právě+ oni nejvíce trpěli. Takže paní Sommerová je pouze jednou z mnoha bojovnic. Akorát nevím, proč jim to tolik lidí žere! Vždyť už z hlediska věku všem musí být jasné, že šlapali brázdu a drželi krok i ústa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na podobný komentář jsem čekal. Vždycky se ptám známých koho volí a proč. Nikdo nikdy nevolil ODS,ANO,KDU a podobně,ale tyhle pseudostrany pořád obsazují posty u koryt. Nikdo za nic nemůže,všecko se děje samo. Lidé se bojí přiznat si i svoji vlastní blbost. Takoví jsme.

   Vymazat
  2. Danny 17:06. Přesně tak to vnímám i já, pologramotný starý blázen. Nikdo nikdy z naší rodiny nebyl v žádné politické straně a už v 68 jsem věděl o co jím šlo. Ty co se nejvíc zkompromitovaly, se po 89 musely nejvíc snažit aby se zase uchytily. Vzor Štětina.

   Vymazat
  3. Máš pravdu jmenovče.

   Vymazat
  4. Pro čerta a pradědu Komunisti vyhazovali od koryt, nikoliv z práce. To je rozdíl od dnešních "pravověrných". Právě parta okolo Husáka se postarala, aby nedošlo k nějakým excesům jako v 50. letech. A pokusy tu byly. Významnou roli sehrál i Ludvík Svoboda jako prezident. Nedovolil sestavit tzv. "Dělnicko-rolnickou revoluční vládu" se kterou za ním přišli v srpnu 1968 někteří horliví soudruzi. Doslova je vyhodil. Takže vše proběhlo v klidu a nekonaly se žádné monstrprocesy. No a naši disidenti na to nezapomněli, a když se u koryt zase vystřídali (v Zemanově vládě bylo z 18 ministrů 14 bývalých členů KSČ, vesměs vysokých funkcionářů nebo hospodářských pracovníků), tak jim to vrátili - "nejsme jako oni" a opět vše proběhlo v klidu. Jakýkoliv pokus o revanš byl v zárodku potlačen. I ze strany V. Havla (postavil se za Šabatu apod.). A to nepočítám i fakt, že tato vláda vládne pouze za podpory KSČM. Takže komunisti nám vládli ne 40 let, jak by se zdálo, ale více než 70 let. Ke generační výměně dochází teprve v těchto v podstatě měsících.

   Vymazat
  5. Sommerová je pravý příklad bezcharakterního člověka. Když komunisté rozdávali, byla první ve frontě. Já jsem vyjel do Rakouska a Německa před převratem jen jednou (exkurze ČSVTS). Co pojezdila ta falešná bába, je vidět ze seznamu.

   Za komunistů každý dobrý odborník měl otevřenou cestu do strany a k odpovědné funkci. Po převratu začali foristi kráglovat a dosazovat na vedoucí místa užvaněné mouly a hňupy. Byla to intelektuální genocida národa. To je doloženo stavem, ve kterém žijeme.

   Na pronásledování si ublíženci nemohou stěžovat. Neměli šéfovská místa, ale obvykle největší plat na oddělení nebo odboru. Sám jsem jednoho takového platil. Když se to obrátilo, nevrátil mi vůbec nic.

   Vymazat
  6. Skvěle napsáno, hlavně naprosto pravdivě.

   Vymazat
  7. Jó, danny 2. června 2021 21:54, "Ke generační výměně dochází teprve v těchto v podstatě měsících". A je to k lepšímu? JiH

   Vymazat
  8. Uvidíme. Něco jiného jsou předvolební plky a něco jiného pak konkrétní praxe. Ledacos se ale odhadnout dá. Je jasné, že přichází krize a někdo tu kovidovou merendu bude muset zatáhnout. Tak je na stole otázka, kolik máme vůbec peněz? A z toho vyplývající další otázky. Tak například: na co budeme mít peníze? Na investice? Do čeho? Na zvyšování životní rovně obyvatelstva? Třeba nižšími daněmi? Nebo na podporu sociálně ohrožených, jako jsou rodiny s dětmi, samoživitelé/samoživitelky, zdravotně hendikepovaní nebo důchodci? Jak se postavíme k trhu práce? Omezí stát dávky těm co nechtějí pracovat a na druhou stranu podpoří ty, kteří mají zájem? Zainvestuje stát do rekvalifikací? Zatím naši otcové a matky národa vyřešili kardinální problém: Češky mohou nebo nemusí přechylovat svoje příjmení dle svého uvážení. Jistě přijde na přetřes i otázka reciprocity, tedy jestli to bude platit i pro muže, případně ostatní pohlaví (až 100 a více). A v jednacím řádu je i další důležitá otázka: jestli v občance uvádět pohlaví nebo nikoliv. Víte co času to zabere? A bez toho se prostě nepohneme dál! A je tam toho podobně důležitého jistě více. Navíc ani v EU nespí a připravují sadu zákonů a nařízení od boji proti nepřátelské ideologii až po měření prdů krav. Ale nezoufejte! Hlavní máme za sebou. Máme stejný počet diplomatů v Rusku jako oni u nás! narovnali jsme hřbety. Sice nás vykopli z čínských obchodů a nyní i z ruských (pro začátek z jednání Arktické rady), ale my sušíme hubu, ale hrdě, zatímco naši kamarádi počítají grošíky! Tak uvidíme, s čím přijdou ti nástupci.

   Vymazat
 4. Ale možná, že byla dříve pomýlená, díky svému o 28 let staršímu manželovi Vladimíru Sommerovi, co skládal kantáty pro Klementa Gottwalda

  OdpovědětVymazat
 5. Ta somerova je něco jako ten Štětina.Poturčenec horší turka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unku,

   neslo by zkratit Stetina na Stetka?

   Vymazat
  2. Typickej chamtivej parasit s velkou snahou za kazdeho rezimu, plavat navrch, jako spina z nadobi v drezu.

   Vymazat
 6. Jedním z hendikepům starých lidí je, že se musí odlišit od svých kořenů z rodiny. To je i případ paní Sommerové. Stejnou politickou kulturu st ovšem zachovají!

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. V Indii rádi znásilňují pizdy. Jsi asi sexuální úchyl

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Běžec je gerontofil. Tak ho nechte. On za tu úchylku nemůže ...

   Vymazat
  5. Indický běžec = indický běženec, zkrátka Indočech, nó...😁

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inde zalez. K nám jste došli a děláte tady bordel cikáni jedni.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Indický běžec je další cikánské úchylné pohlaví - kačer bez penisu. Tak se morgoši uklidni.

   Vymazat
  4. Kachna, Schneider má narozdíl od Sommerové páteř. Ona se s minulým režimem narozdíl od Schneidera spolupracovala a těžila z něho a narozdíl od Schneidera ze sebe dnes dělá bývalou disidentku. Je pro tebe typické, že právě tohle, tenhle oportunistický ksindl, obhajuješ.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě netušíte, co činíte !

   Trestní zákoník
   ČÁST DRUHÁ HLAVA IX Díl 1 § 310
   § 310 Rozvracení republiky
   (1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

   (2) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,
   a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

   b) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt,

   c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,

   d) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo

   e) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

   (3) Příprava je trestná.
   http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-9-dil-1-paragraf-310

   Vymazat
  2. To nedůvěryhodní senátoři si vykládají ústavu podle sebe a nevadí jim,že nejsou legitimně zvolení. Lidi-
   voliči je odmítají ,ale oni se cpou do senátu jako
   stádo nenažraných hlodavců. Útoky na prezidenta ze zbytečného senátu jsou dílem psychopatů a neléčených magorů. Je to pokus o senátní puč proti prezidentovi zvolenému v přímých volbách - ve srovnání se senátory obrovským množstvím hlasů.
   Útoky na prezidenta a to že jim pro ně ČT dává prostor - by měla řešit vláda a policie. Je to destabilizace státu s využitím chorých mozků senátorů , co nemají důvěru občanů. Haňba vám škůdci státu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. První kdo si hrál s ústavou byl Havel. Ale o tom se dnes nesmí mluvit.
   Konec konců, i kritici Koblihy jsou na štíru s chápáním psaného textu. V ústavě napsáno "Každý občan má právo volit a být volen". Není tam ani zmínka o tom, že by miliardáři nesměli volit, nebo býti voleni.
   Tak že taky "demokrat"?

   Vymazat
 10. Venca asi natira ten plot ze zde neni uredni dohled??

  OdpovědětVymazat
 11. Bába Sommerová se přetvařovala za socíku a nic proti té
  strašlivé totalitě neděla. Naopak budovala společnost jako všichni a tím zradila "demokracii založenou na zisku". Proč byla tak krotká a rozčiluje se až teď ? Protože chce oblbovat České občany a utajit skutečnost,že pracovala pro Husákův režim. Bohužel báby tohoto typu jsou opravdu povahově nejhnusnější. Fuj .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi vůl, běžče. Ano, Gott pracoval pro režim. Ale po jeho pádu do něj nekopal. Nesnažil se o rádoby "odboj" jako Somerová.

   Vymazat
  2. zhnusený, Gotta nepracoval pro režim, ale pro své publikum, kterému byl celý život vděčný.

   Vymazat
  3. Asi takhle, kdyz neco umite a mate talent a schopnosti, tak politickou nebo jinou funkci s desem opovrhujete a vidite jako znemozneni ,paralysu,zanik sve tvorive prace..Tvurci cinnost u vas je hlavni,ovlada vas, pak dlouho nic, pak je vase osoba a pak zase nic..
   Vase fyzicka osoba je pak akorat dobra k tomu aby jste se..
   Radeji sel ozrat do nejblizsi hospody..Protoze.
   Legenda o Sysifovi je tady na vysvetleni..
   Kamen ,co drete do vrchu je pro vas snaha neco udelat a kamen je nejake dilo ktere hodlate vytvorit.
   Jedno vase dilo. To se okamzite odvali pryc s kopce..
   Musite vzit dalsi a tezsi kamen /aby jste se trochu zlepsil, jinak vas servou/, splhani skalami na vrchol je vase tvurci cinnost a pak je zase kamen ten tam..
   A to cele se opakuje bez milosti a hospoda je vase prestavka a uleva z toho nelidskeho trapeni bez konce..
   Aby jste z toho nevysel tak snadno, jste casto oznacovan za vyvrhela a asociala ,/diky p. H.jste se trefila/ a plivaji na vas i male deti, tim oznacenim povzbuzovane../Trochu prehanim/.
   Mimo jine persekuce, kdyz sve vrozenosti do nejake tvurci cinnosti a talentu od narozeni si nejen nemuzete vybrat a nejen za ne nerucite, ale ani v dusledku za ty "dary"nezodpovidate..
   Jednoduse je tady neco, s cim se i perete, neco /co si na vas zasedlo/,vytvari neco ,nevite ani kde se to bere,zbyva nejak pokora a nelehka sluzba ,spise otrocina a zoufalstvi aspon predstirat,ze jste normalni jako kazdej....
   Zminka o vyroku Formana presne sedi. Sam Forman byl privitan ve zkomirajicim Hollywoodu,to vedel kdyz tam jel, a dostaval od svych...ty nejlepsi scenare..
   Ktery udelal bajecny..Ale.
   Ktere, ani nejhorsi reziser nemuze znehodnotit..

   Vymazat
  4. Nevím,proč paní Sommerovou pomlouváte. Vždyť patřila je skupině, která byla tehdy utiskována. Mám podobné kolegy, kteří si stěžují jak kdysi trpěli a proto jí chápu. Já jsem hrdě patřil k vládnoucí třídě, proletariátu. Otec řidič autobusu, máma dělnice v JZD. Všichni jsme v sezóně vzali motyky a okopávali družstevní lány. Inu, vládnoucí třída! To ti utiskovaní museli jezdit a trpět do kapitalistické ciziny, k moři atd, no prostě hnus. A já se krásně opaloval na nekonečných družstevních lánech, doma v Československu. Bohužel mi ten režim umožnil vzdělání, které se mým rodičům nedostalo. Naštěstí proletariát již nevládne, a já nemusím litovat, že k němu nadále nepatřím. Zůstal mi ovšem takový zlý názor, pozůstatek totality. Přesvědčení, že člověk má nejdříve povinnosti a až pak práva. A, co je nejhorší já to vtloukam svým dětem i vnoučatům

   Vymazat
 12. Rád bych znal názor psychiatra na lidi tvaru Sommerové ,co si představují pod pojmem demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co všichni stoupenci západních režimů. Vládu nejbohatší vrstvy, v níž tito lokajové nachází dobře placené uplatnění při oblbování ovládané většiny.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, tak si o tvých favoritech nejdřív něco nastuduj. Většina z nich, před svým "odbojem" byla právě kovanými bolševiky. Překabátili se až když je jiní kovaní odstavili od lizu.

   Vymazat
  2. Fotr tvého idolu - Havla, byl usvědčený kolaborant. A Havlům nesebrali majetky komunisté. Asi mezery ve vzdělání? Inu, na Wikipedii se to nedočteš...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Jsi zase mimo? O Srbsku jsme se hádali na jiném vláknu. Raději nám poreferuj o komunistech Zemanovi, Klausovi, Pithartovi, Rychetském,....
   A o kolaborantovi - "demokratovi" Havlovi

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Hmmm? Že by došel střelný prach? (inteligence)

   Vymazat
  7. Jdu něco užitečného dělat. Placeného nemíním přeplácet a volovi neimplantují mozek ani ti nejlepší felčaři světa.

   Vymazat
  8. Je až úsměvné jak se sem pan
   Ind snaží vtírat. Přesto že jsem nic od něj nestihl přečíst obsah dávno znám. Vztek žlučovitost nenávist. A to jen proto že si tu léčí své mindráky osamocení a postižení...VIP 🥴

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fajn, ale tohle jsem od Zemanovo kritiků nikdy neslyšel. Asi by se muselo ukázat i na jiné...
   Já jsem slyšel jenom "kundy a slivovici". To vám na něm vadí nejvíc. Inu, hned se pozná "ynteligent".

   Vymazat
 15. O. Sommerová mluví o bývalých komunistech a totalitářích. To sedí od manželky Vladimíra Sommera, skladatele budovatelských písní - například Hej Stalinovci, Kantáta o Gottwaldovi...Olga Sommerová LŽE... a hodně https://www.youtube.com/watch?v=F_pFhyHKOPY&t=14s

  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8733-jak-se-olga-sommerova-zavcas-vzpamatovala.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že vy jí závidíte ten její žaludek?

   Vymazat
  2. 19:12 Oni se měli dobře za socialismu ale za korporátního fašismu se mají daleko lépe. Jen další štětina v sukních.

   Vymazat
 16. Díky paní Sommrové v duchu vyčítám dodatečně Frirmu jeho hříšnost. Další pro mne nepřijatelná perzona je pan senátor Fischer. V tom senátu se opravdu sešla divná parta. Dnes se opět zviditelnili.

  OdpovědětVymazat
 17. V tom senátu jsou skutečně mentálně postižení pražáci, jako třeba neuveřitelně nesympatický holohlav Fišer, který neví, že prezident USA Rooswelt vykonával úřad 3 funkční období na vozíku až do smrti. Nikdo mu to nevyčítal. A náš prezident je na vozíku pouze asi měsíc, a hlava mu funguje perfektně, jediný on se snaží odvrátit blamáž Koudelkových čučkařu ve věci Vrbětice. Na Fišera a jeho partu neplatí české zákony?

  OdpovědětVymazat
 18. To je ta Dommerová, která požaduje, aby se "chudým" zakázalo volit, protože jsou tak hloupí, že nejen si neumí vydělat dostatek peněz, aby byli za vodou, ale volí samé špatné politiky jako treba Zemana?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Senát je pojistka demokracie. Jejich demokracie. Proto se tam všichni sešli, díky jednoduchosti volebních obvodů, kde stačí účast širší rodiny ke zvolení. Zbylí političtí analfabeti nebo "bratři ve víře" typu bezejmenného "rodinu" rádi doplní.

   Vymazat
  2. Pane Miroslave,
   ona i ta dolní sněmovna nezůstala pozadu. Po dvou hodinách rétorických cvičení,když odešli komunisti, bylo jasné, že vláda padat nebude, ale přesto se pokračovalo asi až do noci. Ještě že v TV byl hokej.


   Vymazat
 19. Sommerova, velka obdivovatelka Bozeny Nemcove, v jednom rozhovoru prohlasila: "Před patnácti lety jsem natočila film Nesmrtelná hvězda Božena Němcová, chtěla jsem Boženu představit jako současnou ženu bez nánosu unylých vlasteneckých vzdychů, kdy se předčítají stále stejné sentence z její korespondence." Myslim, ze profesorku Kucerovou by z ni kleplo...

  OdpovědětVymazat
 20. Svoboda slova? Zapomeňte. Jourová s EU rozjíždějí cenzuru

  Jak říkal už Tomáš Garrigue Masaryk: „Demokracie je diskuse.“ Tuhle diskusi se však bohužel Věra Jourová a Evropská komise pokoušejí zabít. Nedovolme jim to.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Svoboda-slova-Zapomente-Jourova-s-EU-rozjizdeji-cenzuru-665992

  Klimatické běsnění zničí naše hospodářství. Poslanec Hrnčíř počítá, co všechno se prodraží

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klimaticke-besneni-znici-nase-hospodarstvi-Poslanec-Hrncir-pocita-co-vsechno-se-prodrazi-666046

  OdpovědětVymazat
 21. Na zapade se zeny rozdeluji na ty,ktere se ve spravne loznici narodi a ty, ktere do te spravne loznice skoci..Skocili.
  Za ucelem vytezit z takoveho loznicoveho zlateho dolu co nejvice bohatstvi a zdroj prostredku,jak si ukajet hysterii slavy pramenici z penez.
  Pro ty bezvyznamne ale chtive bez konce.
  Symbol toho je nekde dokonce ztvarnen materialne v Praze.
  Tady je zdroj te silne maniakalni energie..
  Silny Komplex podradnosti ,vetsinou oduvodnene osobni neschopnosti a menecennosti../Low selfesteem/.
  Tedy ulovit sobe postarsiho ale bohace se styky.
  Nikdo se nema soudit dle nezlocinne minulosti,ale silne kriceni proti komunismu take prozrazuje vse o te ubohe splhajici osobe ,nikdy nicim neukojeneho zavislaka na titulech a funkcich do nekonecna, v roli vesaku na medajle,uznani, cen,slavy pochybne ovsem, kdyz schopnost a sebevedomi neni a musi byt stale,stale takovym podepiranim ukajeno..
  Treba I.Trumpova,ktera ale nejezdila nekam ,po zadech Trumpa. Kterou T. udelal reditelku nekterych podniku a tim ji zmenil a znicil jeji krasu ,puvab zenskosti.
  To byl duvod k rozvodu.
  Uz jsem psal konkurence na Akademii byla velka a pomoc "tlacenky"nutna na preskoceni a potlaceni tech kteri meli opravdu talent. Okolo odhadem az 70%.
  Uchazec bez protekce byl v situaci pred komisi,jako nahy v Arktide..Jeho prace byly casto rozkradeny a zpenezeny jinymi.. Zminena v pozici jizdy na zadech manzela, ktere se vsude klaneli z duvodu manzela a neopovazovali se neco jineho,, vzdy taktika takovych ,pak manzela vykopla a pojala Spatu,/zmena smeru vetru,korouhvicka se musi otocit/ ,povazovaneho za lepsiho kameramana../Zase ukazuje na nedostatecnost reziserky a nutnost schopneho dokumentaristy,rezisera a kameramana,jako zdroje kdyz bez moci komunistu nyni v zadech a taky logicky ani manzela, a kde ten ma aspon jednu medajlicku za Tyhle zasluhy//,Dalsi svetovy rekord je pocet del 128 a svych, kdyz se autori scenaru jsou zamlceni..
  Asi 1500 filmovych festivalu /3 za den/a dalsich podfestivalu propagandy ideologie dale podleha vlivu a stykum Sommerum manzelum ,za ucelem splhani v kariere nepostradatelnym, ktere pak manzelka sikovne prevezme,hlavne v radach nadsenych a poslusnych feministek rozmnozenych..Jinak to nejde..A kde vzit penize na filmy v desitkach milionu v tomhle pripade..
  Spolehlive je tak zabita nase slavna kinematografie, jako ostatne yntel. s tituly RSdr. Rozhodnutim strany doktor,kdy se lide posklebovali ze husakovci maji stezi trojtridku..
  Samozrejme v takovem mnozstvi filmu zakonite nemuzete najit i prodiranim se pres oceneni zadnou kvalitu..
  Kdyz neco sekate jako Bata cvicky..
  Protoze chcete stejnou slavu jako ten Bata..
  Za vytvory "sracek" ,nikoliv uzitecne obuvi..

  OdpovědětVymazat
 22. Sommerová může oslovit pouze stejné morální špinavce jako je sama, svou nenávistí se řadí mezi ty, kteří do naší společnosti umí vnášet pouze zlo a nepřátelství vůči všem, kteří si dovolují vyjádřit vlastní názor odlišný od názorů fanatiků její "skvadry"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6,18
   Vždyť taky oslovila ty pravé.....havlolejnolahvárenskou stoku!

   Vymazat
  2. A rozhodně i "našeho" Inda=unknowna. Stejná láce...VIP 🥴

   Vymazat

 23. Dle mého názoru, každý idiot stojí za svým názorem.
  Somerová není výjimkou.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.