Reklama

úterý 29. června 2021

Žádná zpravodajská služba by neprovedla a ani by nedokázala provést akci, ze které NCOZ obviňuje ruskou GRU v kauze Vrbětice

Agentura EXANPRO

29. 6. 2021 EXANPRO
Souhrnná analýza a hodnocení s odborným výkladem (13104)

Velmi komplexní a rozsáhlejší rozbor údajné operace* ruské GRU v muničním areálu ve Vrběticích z pohledu jejího plánování, přípravy a provedení. I přes rozsáhlost odborného dokumentu jsme tento dokument ponechali jako jeden zpravodajský produkt* bez rozdělování do více produktů.


Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila trestní řízení* proti dvěma příslušníkům ruské vojenské zpravodajské služby* GRU* (GU*), které „důvodně“ podezřívá ze zapojení do výbuchů dvou skladů v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014. Vážný problém je však v tom, že cokoli se mělo v souvislosti s ruskou GRU a kauzou „Vrbětice“ řešit, tak se to mělo začít řešit nejpozději v roce 2018 včetně zahájení trestního řízení a informování vlády. Proč nejpozději v roce 2018, to je podrobně zdůvodněno v produktu 22039.

To, co se odehrálo v dubnu 2021 – rozuměj dramatické vystoupení dua Babiš–Hamáček a následné vyhoštění 18 ruských diplomatů – se mělo odehrát nejpozději na konci roku 2018. Pokud se tak nestalo a vše se odehrálo až na jaře 2021, a ještě k tomu na pozadí určitých politických událostí, měli by se všichni zákonodárci i členové vlády ptát, proč s tím policejní orgány, a především Bezpečnostní informační služba* (BIS) přicházejí až v roce 2021. Zákonodárci měli už dávno požadovat a členové vlády realizovat řízení proti odpovědným zpravodajským a policejním funkcionářům za zanedbání jejich zákonné odpovědnosti a povinností.

Pokud chtěly NCOZ a BIS spojit GRU s výbuchy ve Vrběticích, pak to měly učinit již v roce 2018. Informace, které obě složky předložily až nyní v roce 2021, musely být totiž dostupné už v roce 2018, kdy britské úřady uvolnily zásadní informaci, která měla být klíčovým dílkem do české skládanky (viz produkt 22039). Proč se BIS a NCOZ po téměř třech letech náhle probudily a přispěchaly s něčím, co měly předložit na podzim 2018? Buď mají obě složky neschopné vedení, anebo to hodně „smrdí“ komplotem ze strany bezpečnostních sil, což má svůj počátek u západního zahraničního partnera.

Závažnost situace je ale zvýšena tím, že ten zápach organizovaného spolčení páchne dvojnásob. Tu dvojnásobnou „smrdutou“ příchuť dodává vláda a zákonodárci, kteří toto nepochybné zpoždění vůbec neřeší a na nic se neptají (viz správné otázky v závěru produktu 22039 – odpovědi nejsou neznámé). To už pak není jen komplot bezpečnostních sil, ale také komplot vlády. A zdůrazňujeme, že se jedná o lehce doložitelná fakta, kterým nemůže nikdo uniknout. Všechno je otázkou času.

Toto dění je znakem úpadku České republiky, která se propadá stále hlouběji do područí cizí mocnosti, přičemž je zneužívána v boji proti předurčenému „nepříteli“. A je úplně jedno, že premiér Andrej Babiš neustále vykřikuje, že ČR je svrchovanou zemí, když se následně podřizuje cizím zájmům a souhlasí, aby český stát fungoval jako nástroj cizí mocnosti. Svrchovanost republiky navíc nezaručuje ani Ústava ČR, což by měl Babiš vědět a snažit se o nápravu (viz produkt 31016).

Komplot zástupců bezpečnostní komunity a politiků v kauze „Vrbětice“ byl již doložen několika zpravodajskými produkty, kde jsme se věnovali objasnění klamných* a vykonstruovaných stop*. K těmto falešným stopám* patří například údajný pobyt operativců* GRU v ostravském hotelu Corrado, kde oba ruští rozvědčíci měli zřejmě přechodné pomatení smyslů, když podle BIS a NCOZ oba v prostoru 30 x 50 m používali dva různé krycí doklady* (rozbor tohoto nesmyslu a dalších detailů viz produkt 12098 a produkt 13099). Další falešnou stopou je údajný e-mail, který měl být žádostí obou ruských zpravodajců* o vstup do muničního areálu ve Vrběticích (tuto stopu jsme kompletně „vygumovali“ v produktu 12099 a v produktu 12100). V tomto produktu se zaměříme na velmi chabé tvrzení NCOZ o akci GRU přímo uvnitř muničního areálu, která ale měla údajně vyvrcholit až mimo území ČR (za tímto výkladem samozřejmě původně stojí BIS a její zahraniční „našeptávači“).

Podle NCOZ byl cílem útoku vojenský ateriál, který měl být v nejbližších dnech inkriminovaného období roku 2014 dopraven do Bulharska. Proto NCOZ prohlašuje, že k výbuchům nemělo dojít na území České republiky, protože to údajně mělo poškodit bulharského odběratele v zahraničí (ten měl vojenský materiál – zbraně a munici – vyvážet na Ukrajinu, za což ho měli Rusové potrestat a znemožnit).

NCOZ tvrdí nebo se snaží vytvořit zdání, že důstojníci z GRU ve středu 15. října 2014 nepozorovaně pronikli do muničního areálu a následně do dvou skladových hal vzdálených od sebe zhruba 1,2 km, kde umístili výbušná zařízení. Co do skladových hal! Bylo to mnohem složitější. Po vniknutí do obou hal museli otevřít uzamčené a/nebo zaplombované bedny s vojenským materiálem (municí) a teprve do nich výbušná zařízení instalovat. Museli se dostat až do vnitřku beden, jelikož podle NCOZ a BIS mělo k výbuchům dojít mimo území ČR. Výbušná zařízení tak musela být umístěna uvnitř beden, které měly být transportovány.

Problém byl však v tom, že první výbuch nastal už 16. října 2014, a to uvnitř skladové haly č. 16 (viz obrázek). Po 48 dnech od prvního výbuchu čili 3. prosince 2014 nastala druhá exploze, a to ve skladové hale č. 12 (viz obrázek). Ministr vnitra Jan Hamáček k tomu v pořadu ČT „Otázky Václava Moravce“ vysílanem 18. dubna 2021 uvedl, že se v případě prvního výbuchu odehrálo něco, co nebylo takto plánováno, a že ten druhý výbuch nastal v situaci, která byla plánována, neboť bedny s vojenským materiálem měly být v té době už v Bulharsku. Větší hloupost už nemohl říct! Na jeho částečnou omluvu můžeme uvést, že to není z jeho hlavy. Původcem této náramné hlouposti je BIS a NCOZ, avšak Hamáček by měl být duševně natolik v kondici, aby tuto hloupost prohlédl. Ale jak se zdá, tak jeho schopnost myšlení je silně omezena, poněvadž si neuvědomuje, co znamená časový interval mezi oběma výbuchy či sériemi výbuchů pro prezentovanou údajnou sabotážní* akci GRU. Tuto nebetyčnou hloupost osvětlujeme dále v textu v části „Instalace výbušných zařízení“ a v části „Závěr“.

To, co uvedl Hamáček, který samozřejmě vycházel z informací od BIS a NCOZ, je ubohá fikce, která nemá s realitou nic společného. Je nutné zdůraznit, že Policie ČR, potažmo NCOZ nedisponuje žádným fotografickým materiálem nebo videozáznamem ani záznamem v „knize návštěv“ a ani jediným svědectvím o tom, že by dva dotyční Rusové byli uvnitř muničního areálu nebo se k němu jen přiblížili. Stejně tak NCOZ nedisponuje žádnými zbytkovými fragmenty údajných výbušných zařízení ani zbytkovými částicemi výbušniny použité v údajných výbušných zařízeních. Celé je to jen uměle vytvořený příběh, což někteří dnes nazývají preferovaným módním výrazem „narativ“ převzatým z anglického termínu „narrative“. Bylo to jako vymyslet filmový scénář, kde úkolem scénáristy bylo ztvárnit „poutavý“ příběh s propojením výbuchů ve Vrběticích na ruskou GRU a vše to sladit s určitými místy a dny. Ve filmovém scénáři je možné všechno, ale zpravodajští a policejní fabulátoři* zapomněli, že BIS a NCOZ nejsou filmové štáby.

V následující části zpravodajského produktu vysvětlíme, jak je to s plánováním sabotážních či destrukčních akcí, respektive jaké klíčové položky se při tomto plánování posuzují a co všechno se při plánování těchto akcí bere v úvahu. Na kauze „Vrbětice“ názorně ukážeme, jak si vedoucí funkcionáři BIS a NCOZ a členové vlády s tímto smyšleným sabotážním příběhem se zapojením ruské GRU pořádně „naběhli“ (popis akce je ve více bodech v „těžkém“ rozporu s realitou, přesněji s proveditelností některých popisovaných úkonů). S tím zároveň ozřejmíme, proč by žádná zpravodajská služba* neprovedla a ani by nedokázala provést akci, která je českými bezpečnostními složkami a politiky prostoduše a bez jediného přímého důkazu* a bez jediného pravého nepřímého důkazu* servírována veřejnosti.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

61 komentářů :

 1. Sedmilhář Koudelník a spol. v roli NEužitěčného mopsla,který skáče,jak západní pánýšek píská....!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jihočeský generál. Hejtman Kuba z ODS mu udělil tuto hodnost. Takto jsme se my i dnešní malí kluci povyšovali, když jsme si hráli na vojáky. Dneska už si kluci na vojáky nesmějí hrát. V rámci genderové vyváženosti si musí hrát s panenkami. Doporučeno oblékat je i do holčičích šatů. U Cimrmana to fungovalo (viz film Jára Cimrman ležící a spící).

   Vymazat
  2. Přesně tak ještě taková šaškárna njn páníčkové zapískají a slouhové skákají.

   Vymazat
  3. Chudák Koudelník neví,že:
   Zrádci jsou v nenávisti i u těch,kterým dávají přednost!

   Vymazat
  4. Aviku

   ze se timhle hnojem vuvw zabyvas, BIS je podle mne neco jako SENAT. s jezatym paranoidnim ucitelem poctu v cele

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,33
   Když NEumíš číst v českém jazyce,ale vydáváš jen skřeky,musíš jinam,tady není Šafrovo!

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,44
   A to,že máš jako dědičný dárek F73 spolu s A52 za to může taky Rusko?!

   Vymazat
 4. Článek přišel s křížkem po funuse. O tuto kauzu už se nikdo nezajímá. Už splnila účel, jsme za debily před celým světem. Ještě, že na nás svět kašle, tak to není tolik vidět. Kulhánek a spol. nevědí, kudy z konopí. Prý nastavíme vztahy s Ruskem podle našich not. Zatím žádné noty nemá. A Rusko jede dál, po svém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím proč by Rusko mělo jet podle námi nastavených not. Ono nás nějak potřebuje? VIP 🥴

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10,08
   Hloupost je největší zlo!

   Vymazat
  4. 9:47 Zřejmě se mýlíte. "Kauza" má pokračování:

   Česko oficiálně vystavilo Rusku účet za Vrbětice. Vyděračství, zní z Ruska
   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vrbetice-nahrada-skody-cesko-rusko-pozadavek.A210628_153754_domaci_remy

   "Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek předal ruskému velvyslanci Alexandru Zmejevskému diplomatickou nótu požadující plnou náhradu škod způsobených výbuchem ve Vrběticích. Ty se odhadují na 650 milionů korun."

   Vymazat
  5. Pro VIP píšu: že MY si myslíme, že Rusko pojede po našem. Rusko jede po svém. Pro LS: účet jsme vystavili, ale nedodali důkazy. Takže nazdar.

   Vymazat
  6. Danny, celá tahle záležitost je/může být pro Česko katastrofou.
   To nejdůležitější, co se stalo, je přímá dálnice ke ztrátě energetické nezávislosti a k závislosti na Německu.

   Nejen, že je nutné tento nastavený proces zvrátit, ale pro budoucnost "duše" národa je nutné pohnat viníky k odpovědnosti.

   Vymazat
  7. 10,55
   To chce celou havlolejnolahvárenskou stoku pozavírat?

   Vymazat
  8. Také vidím, že stopa vede do Německa. To je totiž jediný člen v rovnici, který z toho má nebo bude mít prospěch. Rusko jsme si tímto znepřátelili. S Čínou jsme v nepřátelském vztahu dlouhodobě. USA a většina světa nás má za hlupáky, proto také po našema "dramatu" následovalo hluboké ticho. Z výše uvedených důvodů se musíme více otevřít Německu, protože to drží veškeré nitky k naší hospodářaké prosperitě. Když se v Německu zítra rozhodnou, že v Česku nebude výroba automobilů nebo většiny našich produktů, zavřeme brány fabrik a půjdeme žebrat o jídlo. Jsme na Německo plně odkázáni a to platí i pro Babiše, který vlastní v Německu několik chemiček. Stačí jedna kontrola státu (ochrana zdraví, Bezpečnost, požární předpisy, daně...) a Babiš se může klouzat. A tak slouží. Pokud se změní vláda, nezmění se podřízený vztah k Německu. I vrabci na střeše už ví, že Piráti jsou stranou z Německa založenou a Němci řízenou. Nepomůže nám nikdo, protože se kamarádíme jen se Slováky. Zato nepřátel máme všude okolo sebe spoustu.

   Vymazat
  9. Zadnej bojovnik za svobodu Krymu se tam neodvazi odjet bojovat. Vi presne co by nasledovalo..

   Vymazat
 5. Demence na MZV se prohlubuje. Ten nehorázný bordel, který ve Vrběticích panoval nikoho nezajímá? Spíš by to měl zaplatit jihočeský generál Koudelka, který je v žoldu CIA a který udělal z ČR stát debilů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10,07
   PRO HLUPÁKA JAKO TY NEBUDE NIKDY RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,06
   Hlouposti mohou být půvabné,HLOUPOST NIKDY!!!

   Vymazat
 7. Fór století: OKAMŽITĚ nám zaplaťte škodu, kterou jsme nám způsobili odpálením Vrbětic. Okamžitě !!! Jinak uvidíte! Bu, bu, bu !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,13
   Dopadneme hůř,než pohádkový Smolíček.....žádný jelen nepřijde.

   Vymazat
  2. Podpora "našeho" požadavku bude Západem jistě vehementně podporována. Panem Indem jistě! VIP 🥴

   Vymazat
 8. Nějak uniká podstata problému.Soud prokázal,že se ve Vrběticích skladovaly rozebrané protipěchotní zbraně což je hrubé porušení mezinárodních závazků ČR. Dále jsou důkazy, že naše samopaly byly u Kurdů i islamistů v Sýrii. Když sklady vybuchly byly všechny nalezené části soustředěny v kovové hale. Přece nemůže být problém určení kolik bylo vyhozeno do vzduchu samopalů a munice. Na tomto základě může být určen rozdíl mezi evidovanou hodnotou- tedy manko. Kdo tedy dodával samopaly a munici do Sýrie? A nyní navíc MZ žádá RF o kompenzaci za výbuchy a škody. Nebyl soud, nebyly dodány žádné relevantní důkazy a takto se chová česká vláda. Co si má myslet obyčejný občan o našem právu a soudech? Ví to již dlouho- nespravedlnost, úplatky, VIP mají fešácké kriminály, zloděj v samoobsluze dostane vyšší trest než bankéř, který prošustroval miliardy atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jen provokace Ruska, kterou se chce ČSSD zalíbit pravicové pětikoalici (rozdělené do dvou bloků) a popřípadě získat její voliče. Což se nedaří. ČSSD ví, že to je lež a pouhá provokace, ale chce se svézt na vlně protiruské nenávisti.

   Vymazat
 9. Transgenderová móda. Konzervativec Joch tvrdě: Mrzačení dětí, vydávané za lidské právo. Jednou se její obhájci budou stydět

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Transgenderova-moda-Konzervativec-Joch-tvrde-Mrzaceni-deti-vydavane-za-lidske-pravo-Jednou-se-jeji-obhajci-budou-stydet-668976

  Předseda bezpečnostního výboru sněmovny Koten: Protežování gaunerů podle etnicity. Je to ještě horší, než jsem si předtím dokázal představit

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Predseda-bezpecnostniho-vyboru-snemovny-Koten-Protezovani-gauneru-podle-etnicity-Je-to-jeste-horsi-nez-jsem-si-predtim-dokazal-predstavit-668498

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joch je tak trochu extremista (křesťanský), obdivovatel americké křesťanské pravice, nenávidějící Rusko, nicméně v tomto ohledu má pravdu. Jako znalec USA, západní Evropy a rovněž jako lékař, Joch odhaluje rub transgenderové euforie, kterou sdílí i Pražská kavárna. V podstatě dává za pravdu Zemanovi.

   Vymazat
 10. Putin: Rusko-čínská koordinace hraje ve světových záležitostech stabilizační roli

  https://cz.sputniknews.com/20210628/putin-rusko-cinska-koordinace-hraje-ve-svetovych-zalezitostech-stabilizacni-roli-14984229.html

  Útočící Somálec ve Würzburgu: Němci vidí příznaky islamistického motivu

  https://cz.sputniknews.com/20210628/utocici-somalec-ve-wrzburgu-nemci-vidi-priznaky-islamistickeho-motivu-14983125.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,52
   Toho bubáka měla policie zlikvidovat....už dávno

   Vymazat
  2. Přesně tak, na místě odpicnout a po ftákách. S čím kdo zachází na to by měl také zajít ...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. Vrbětický příběh je dobrá zábava pro letošní léto, namísto příběhů českých učitelek sežraných žralokem na Jadranu. Hlavně to nebrat vážně a bavit se tím, jak se naši politici a PMI zamotávají a zamotávají, jak ze sebe dělají šmouly a neví kudy kam. Já si myslím, že Rusové z toho mají zábavu také, protože když nám zakázali vyvážet do Ruska žrádlo pro psy a kočky, tak nám tím naznačili, že si máme dát do nosu.
  Přece jakýkoliv dokument nebo trasovací sledování, které může kterákoliv tajná služba vyrobit v kanceláři, nemůže být důkazem pro cokoliv.
  Vžijte se do role pana Babiše a jeho party, co může dělat, když má na krku takové nesmyslné oplétačky s EU. Někdo sepsal scénář, Koudelníkova rodinka ho zpackala a on nese kůži na trh a nakonec to odnese.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobřemu tak, když 17.4. neměl odvahu říct národu k čemu ho ty ku...vy dotlačili, tak ať to odnese.A ještě ze sebe dělá vola s vymáháním jakéhosi dluhu.

   Vymazat
  2. Zkusme se na Vrbětice podívat prakticky a od počátku. Sklady byly původně určené ČA, tedy státu. Byly vyklizeny a pronajaty? Pokud byl "inventář" prodán, kým a komu? Byly zbraně a obchod s nimi monitorován BIS a státem? Já bych tam poslal všechny kontrolní mechanizmy státu, od MF po ty protikorupční. Asi bychom se divili, kdo vše zametá stopy, včetně Koudelky! Účast ruské strany nevylučuji, Izraelci si také dělají pořádek v předpolí.

   Obchod se zbraněmi má být pod kontrolou státu a jeho zodpovědností. Byla vláda obejita?

   Vymazat
  3. Velmi dobre,srozumitelne vysvetleny.

   Vymazat
 12. Hamáček (preference 3 procenta) žádné důkazy nemá, ale chtěl by od Putina, aby mu vyplaril 650 milionů. :) "Generál" Koudelka je otevřeným spolupracovníkem CIA a MI6. české vládě odmátá sloužit (o českém lidu ani nemluvě.) Koudelka odmítá české obrození, úkoluje ministerstvo školství, aby české obrození zmizelo z učebnic. :) Koudelka patří k lidem, kteří oslavují absolutní německou nadvládu nad českými zeměmi po dobu 300 let. Neuvěřitelné.

  OdpovědětVymazat
 13. nevim proc nasi tak blbnou, kdyz Biden rika:

  Vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy musí být stabilní a předvídatelné.

  Oznámil to americký prezident Joe Biden během videokonferenční akce amerického Demokratického národního výboru. Přepis jeho projevu obíhal tiskový fond Bílého domu.

  "Prezidentovi Putinovi v Rusku jsem dal jasně najevo, že vztahy mezi Amerikou (pravděpodobně šéf Bílého domu myslel vztahy s Ruskem - pozn. Red.) By měly být stabilní a předvídatelné, měli bychom být schopni spolupracovat tam, kde máme společné zájmy, - na nešíření jaderných zbraní a změna klimatu, “uvedl Biden.


  Источник: https://rusvesna.su/news/1624945960

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Príslovie : " Reči sa hovoria, chlieb sa je. " Platí na Západ od ruských hraníc. Čo všetko už Bidet natáral ! Už pred sammitom sa dalo predvídať, že nech sa dohodnú na čomkoľvek, na druhý deň to pre amíkov nebude platiť. A tak sa aj stalo. Vypočujte si Sergeja Lavrova. Ten to potvrdil.
   Pred médiami a poslancami sa kadečo natára, ale za oponou ide všetko po starom. Amíci vždy sľúbia len to, čo na druhý deň môžu zrušiť. Sľuby ešte nikomu neublížili. Trumpovská politika pokračuje, len v červenom a s úsmevom. S tým rozdielom, že Bidet dostal súhlas od G7 , EÚ i NATO. Tak prečo by mal niečo na natovskej/ americkej politike meniť ?

   Vymazat
  2. To myslíš vážně, Anglosasům je možno věřit? Už jsi slyšel něco o Mnichovské smlouvě? Tak tam se pouč, jak důvěryhodné jsou západní země.

   Vymazat
 14. Čo sa týka Vrbětic - je to amatérsky spackaná aféra, ktorá má slúžiť ako výstrel z dela proti jednému spoločnému nepriateľovi.
  Žiadosť zaslaná RF o preplatenie škôd - bez rukolapných dôkazov, bez súdneho verdiktu, bez férového vyšetrovania - je zdrap papiera nehodný inteligentné národa a jeho predstaviteľov. Ale, ČR nie je sama medzi servilnými poskokmi, ktorým pravda prekáža, lož slúži ako nástroj. Takých je 30 + 180 štátov z 220 členov OSN. Zostalo 10 štátov o ktorých nič nevieme.

  OdpovědětVymazat
 15. Tohle da dohromady za pořádný ranec Belingcant, čučkaři by takový komplot nedokázaly vypracovat ani za tisíc let. Teď ještě odnesly to hovno na Ruskou ambasádu a chtějí doláče. Nám nejsou schopni sdělit důkazy a tak si umím představit, co za hovadinu sesmolil Koudelka a jeho melody boys.

  OdpovědětVymazat
 16. EXANPRO ? Není to ta česká dceřinka KGB ?

  OdpovědětVymazat
 17. Vazne ma smysl resit detaily, kdyz nikdo jeste nepredlozil dostatecne verohodny motiv, ktery by byl natolik vyznamny, aby ospravedlnil pripadne skody zpusobene provalenim operace?
  Poskozeni povesti nejakeho Bulhara je Bulhara je do nebe volajici absurdita, ktera skutecne testuje ne inteligenci, ale stupiditu tohoto naroda. Klidne mohli prohlasit, ze se GRU nudila, davalo by to zhruba stejny smysl...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Dukazy nejsou zadne, to vime od prezidenta, ktery tu zpravu tajnych sluzeb cetl. Ja se ale ptam na motiv, ktery vedle dukazu zuzuje okruh podezrelych. V prubehu celeho puvodniho vysetrovani se ocividne nikdo nedomnival, ze by Rusko nejaky motiv melo, jinak by se vysetrovani zamerilo i na ne. Udajny motiv se dovidame az po obvineni (bez dukazu) a nedava zadny smysl...

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíme si pomoct sami OBČANSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ...
   https://www.skrytapravda.cz/ekonomika/4105-brutalni-podvod-ministryne-schillerove-rozdala-na-chlast-a-tanecky-na-horni-palubu-titaniku-a-lod-jde-ke-dnu
   https://www.youtube.com/watch?v=wChOAISJi-s Výzva všem členským zemím NATO vládu,policii a justici v ČR ovládl organizovaný zločin...

   Vymazat
  2. Dude čučkaři a jejich poskoci z vlády udělali blbce ze všech. I z vás. Oni nepředložili vůbec žádné důkazy nikomu. Nám nemuseli. Stačilo je předložit Rusům. Ti je chtěli vidět. A jaké konce to má? Zatím nás vykopli z Arktické rady. Dále jsme skončili ve všech projektech a ekonomických fórech. Nepostavil se za nás ani jeden spojenec. Blbečky z Pobaltí neberu. Ani Němci ani Američani. Podle vyhodnocení posledního Ekonomického fóra z Petrohradu počet účastnických firem bylo více než 600 Nejvíce z USA (116) a pak Německa, Itálie a Francie. Zúčastnil se ho i rakouský kancléř Kurz. Není divu že o tom fóru nebylo na našich médiích ani slovo. Jsme za debily. Ostatní se pakují a my blábolíme cosi o suverenitě. A ještě takoví troubové jako ty se z toho radují. To samé v otázce Dukovan. Ty prostě dostavěny nebudou. Jediní, kdo to umí jsou Rusové a Číňani. A ty jsme vyškrtli. ostatní to umí pouze na papíře. A Němci nám nedovolí postavit tady nějaký nevyzkoušený prototyp! Takže si nachystej spolu s námi peněženku. Třeba Pekarová se tomu veřejně smála. Buď nevěděla, že budeme solit až o 1/3 více za energie (a následně za všechno), pak se smála vlastní blbosti, nebo o tom ví a pak se vysmívá nám všem! Rusko to v žádném případě nepoloží. To si na své přijde jinde. Němcům dodá o to více plynu a my ho koupíme ta německé ceny i s německou zelenou přirážkou. Němci už drží hlavní energetický kohout (SP I. i II.) a svoji bezuhlíkovou politiku si nechají zaplatit svými východními přáteli. Tak se vesel.

   Vymazat
  3. Teď jde o to zda ty americké příruby budou v Dukovanech pasovat na ty ruské? Co když nebudou těsnit? Nebude to bezpečnostní riziko? VIP 🥴

   Vymazat
  4. Proč by netěsnily, když budou vyrobené v Rusku?

   Vymazat
 19. ODS rozkradla Československo.ČSSD je užitečný idiot ODS a ANO dokázalo nemožné stát se loutkou USA.

  OdpovědětVymazat
 20. Přátelé, velmi mne mrzí, že se Česká republika neúčastní námořních manévrů v Černém moři. Máme dvě hrozivé zbraně proti Rusům, Železného a Moravce z české televize. Vláda by se složila na nafukovací člun, který by nafoukli Koudelnikův syn a ten uslintaný frajer, ministr zahraničních věcí. Nenávisti posedlí televizní moderátoři by řvali přes megafon na pobřeží Krymu.

  OdpovědětVymazat
 21. Pisou ze rusove vyhnali nejakou ceskou neziskovku..
  Aby nas ty Koudeliska nedostali do opravdovyho maleru, muzou rusove nam priste zaplatit zavrenim plynu a nafty, na misto tech 650 milionu..At zije...
  Vyhozeni municniho skladu je to velky cin pro svetovy mir..

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.