Reklama

čtvrtek 17. června 2021

Zahraniční ocenění české 5. kolony0 - EXMINISTR KULTURY HERMAN (KDU-ČSL) převezme nejvyšší sudetoněmecké ocenění

Rudolf Hruboň
17. 6. 2021 NárodníNoviny

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámili zástupci sudetských Němců, jak informovala agentura ČTK (viz ZDE).

(Na snímku D. Herman spolu s vůdcem sudeťáků Posseltem "pod ochrannými křídly" vrcholných bavorských politiků)


Oblíbenec Sudeťáků

Nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt uvedl, že Herman je prý “mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem.” Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července. “Je to významná cena, jejíž laureáti jdou napříč politickým spektrem. Je to o stavění mostů, o kultuře připomínání, kterou jsem se vždy snažil uplatňovat,” řekl k ocenění sám Herman. Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením "milí krajané", připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi.


Příznivec sudetských Němců


Herman obdržel ocenění za loajalitu vůči Německu již na podzim loňského roku (viz ZDE). Vyznamenání, Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou, mu předal německý velvyslanec v České republice Christoph Israng. Herman byl ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky v letech 2014-2017. V minulosti byl také poslancem, ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů i mluvčím České biskupské konference. Působil i v česko-německých organizacích a byl spoluzakladatelem Česko-německého diskusního fóra. V roce 2016 jako první český ministr vystoupil na Sudetoněmeckém sněmu v Norimberku.

Poznámka Nové republiky: Občan České republiky Daniel Herman, podobně jako někteří další politici (Fiala - ODS, Sobotka - ČSSD, Bělobrádek - KDU-ČSL, ale i další) dlouhodobě nadbíhali organizaci, která jediná má v programu zničení naší země v jejích současných hranicích a velkou majetkovou újmu českých občanů. Tato vrcholná organizace "českých Němců" se nikdy neomluvila za vlastizrádné působení německé menšiny vedené henleinovci v předválečném Československu, za jeho rozbití, za vraždění Čechů před Mnichovem i v období okupace. Nikdy se ani slovem nezmínili o plánu na likvidaci českého národa, vzešlá z nejvyšší sudetoněmecké a říšské reprezentace (R.A.Heidrich, K.H.Frank atd.). Součástí Sudetoněmeckého landsmanšaftu je i silně nahnědlé sdružení Witikobund, jehož členové neskrývají revanšistické cíle vůči naší zemi. Kamarádšoft s podobnými organizacemi je nepochybně aktem vlastizrady a měl by tak být posuzována českými voliči, když na něj nereaguje česká jurisdikce.

55 komentářů :

 1. Udavač Havel měl Svatováclavskou orlici a další úlisnej dobytek,tentokrát z řad černoprdelníků bude mít řád Karla IV.za podkuřování a podporu nacistům.....prezident Beneš měl pravdu,když předvídal,že nacisti budou chtít revizi jeho dekretů a protiprávně nastartovat vracení majetků,které už mimochodem započal udavač Havel!K zblití!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však jsem tehdy udiveně kroutil hlavou,když na Wenzel platze Praha řvala z plna hrdla Havel na Hrad. Havel jehož houpal na kolenou největší vrah našeho národa Heydrich.Od převratu nám vládne příliš kolaborantů a národ mlčí!!!!!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,59
   F73.....to je omluva pro tebe!!!!!

   Vymazat
  4. Brblo,

   o tom nejvetsim vrahu naseho naroda Heydrichovi tak trosku kecas, ne ze bych skopcaky miloval, ale pravda je jedna, takze si misto plkani pitomosti zde precti historii protektoratu a zacni rokem 1938, a pak se dozvis pravdu

   Vymazat
  5. Pan Herman si svou cenu od Sudetských Němců plně zaslouží. Málokterý Čech udělal pro potomky vrahů českých občanů tolik, co on.

   Vymazat
  6. Nazdar Basosi, ještě trváš na tom, že potravinové příděly byly v Protektorátu B. u. M. vyšší, než ve Velkoněmecké říši? Nepočítaje rozdíl mezi těžce pracujícími a např. invalidy? JiH

   Vymazat
 2. Herman, jak typické jméno, že? Zmrd!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,00
   Halík je poměrně české a je to stejnej,ne-li větší ZMRD!

   Vymazat
 3. A strejček Brada je vosk??? 😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,37
   Strejda byl nesvépravná figurka,kterej jen skákal podle notiček toho zmrda Hermana!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,59
   Chceš vtipný a seš jen trapný.....inu,komu není shůry dáno....!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,04
   No a co se na tom jeho účinkování v tý taškařici mění?!Kulový!!!

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,52
   9,59
   Stavíte oba na svojí vrozený hlouposti....stavíte pevně a trvale!!!!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10,07
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!!!

   Vymazat
  4. IB na Jarka mi nešahej.
   Nebo se naštvu, budu zlý a pošlu tě tam, kam patříš.

   Vymazat
  5. 11,15
   Bohužel,laboratortní krysu z toho individua neudáme....zatím!

   Vymazat
 5. Tak to jsou u nás ještě nedoceněný adepti na železný kříž a je jich dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,15
   Vynechal jste dubové ratolesti a pro ty megaUDAVAČE A KOLABORANTY to bude i s diamanty okolo!

   Vymazat
  2. Ave já Tak si určitě ty slouhy slouhů necení že by jim dali dubové ratolesti.

   Vymazat
  3. Dovoluji si navrhnout i vyfotografování před rozvinutou standartou EU.

   Vymazat
 6. Herman je součástí odporné plísně kterou přivedli do vlády,parlamentu a senátu lidé jako Sobotka,Topolánek i Nečas.
  Tyto politiky vykadilo na lidi prostředí ODS,TOP,Lidovci,
  část ČSSD a STAN kde se šmejdům daří. Tyto strany vedou ČR do koloniální závislosti a nevadí jim provokace Hermana,Halíka , knýšete Tatrmana a jejich sponzorů.
  Ti už mluví o Čechách v rámci nové říše Římské,Německa a katolického panství. Všechno se to zrádné prasení ČR podporuje především z ČT, a s pomocí hnědavých historiků a umělců z Prahy. Těch pacholků není málo, proto je nebezpečí
  našemu státu ze strany této páté kolony - docela reálné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejte, že jej podporoval Babiš ("Bureš"), se kterým se podílel na tom svinstvu při odkoupení vepřína v Letech, aby tam zbudovali památník ke sběrnému pracovnímu táboru (cikánskému). Jako by ten památník co tam je nestačil, těm 50 cikánům co tam chodí.

   Vymazat
  2. Nerad to říkám, ale kromě toho jak Herman slouží cizímu státu - nevypadá fyzicky dobře. Snad není nemocný.Někdy
   ani nevidím přesně zda místo obličeje nemá zadnici a obráceně.

   Vymazat
  3. Sun C 17. června 2021 13:37 na to, jaký jste si vybral nick strategickým nadhledem neplýtváte. Jakpak je rozhodné, že zrovna "Bureš" si nedovolil vystavit se "anticiganismu", když podstatné jsou průkazně vstřícné aktivity shora jmenovaných politiků, když zapomínány jsou i političky. Takhle jen rozmělňujete argumentaci pod vlivem mainstream propagandy. JiH

   Vymazat
 7. Proč se tu někdo rozčiluje? On to ocenění od nich dostal zcela oprávněně...Jejich problém. Pro mne je to a i po ocenění bude protičeský gauner!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen v jeho případě lze v budoucnosti postupovat dle dekretů prezidenta Edvarda Beneše...

   Vymazat
 8. Demoblok ovládá ČR , stačilo k tomu 30let vývoje demokracie.Národ Český je konečně spokojen , ve žlabu má vše co si přál ,jen národní hrdost-vlastenectví se vytratilo,proto Herman jásá.

  OdpovědětVymazat
 9. Mašírbota je obuta,
  trčí z ní noha Posselta.
  Komu není rady nelze pomoci,
  z našich dětí budou otroci.

  OdpovědětVymazat
 10. Na Posseltovi je zajímavá jen pěšina na pravé straně, knírek pod nosem a "nabubřelost" nejen těla. To říká mnohé.

  OdpovědětVymazat
 11. Rozhodně to ocenění není i oceněním pro stát jak se někdy říká. Spíše naopak. Je to urážka státu jak hluboko až jeho příslušník klesl!!! VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 12. Je to stejne sranda, co se tu ventiluje, tak Posselt dale metal nejakemu nasemu pitomci, ktery zrejme Bavory a jejich pivo (no je to skoro jako Branik) miluje, ze?

  Ale o tom hajzlovi ktery v 92 roce zlikvidoval nas narodni prumysl, a nechal rozkrast 200 lete prumyslove dedticti a zabil nasi technickou dovednost, tim ze se hromadne rusily delnicke profese, o tom ani hovno, vy pitomci.

  to ze se sem stale vic a vic stahuji Afro a Levanto inzinyri, je taky dobry co? A ze polovicka z vas milovala kudrnatyho hajzlika z Habese taky dobry.

  A to ze vetsina naroda uz bere Putina jako valecneho zlocince ktery mimo pulky Anglie zlikvidoval nase sklady munice ve Vrbeticich, a ted nas chce travit mimo Novicoku take Sputnikem je taky vlastne nic.

  Nemam Nemce nic moc rad, ale jsou to proti Anglicanum kteri nas okradali od konce prvni svetove valky tenkrat celkem mazane na pajcovani Skodovackych patentu, a ukradeni Zbrojovackych patentu az skoro do tedka.. zpet k nemcum... takze proti Anglicanum jsou Nemci skoro nasi bratri. a dopadne li to tak jak se obavam, tak v jejich naruci jako Kreis Boehmen skoncime, dopadne li to lip, tak nas mozna nechaji byt, ale to by museli Rusaci.....

  zpet k Bavorakum, pokud Bavoraci budou udelovat medaile a eisenkrojcy nasim tak at, ale vetsinou se Bavorove kamosi s Moravakama, ti to pangermanstvi maji od rakusaku v krvi, a jsou to hlavne moravsti Katolici rikalo se jim Lidovci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi, ono je to složitější. Hermann, Halík a mnoho dalších konvertovali ke katolíkům a využili sílu Německa k prosazení svých zájmů. Myslím na Sefardské, pro které, pro které bylo tehdy Německo důležité a v současnosti se pohybují především v USA.

   Vymazat
  2. Mirku,

   taky ses docela peknej jedovatej hajzl, na todle jsem fakt neprisel, myslis ze to bylo jako v 1918 kdy starej Moric se prejmenoval na Michalek?

   Vymazat
  3. Dík 17:47, 18:05 a 18:07. Já pořád odkud ta, snad historicky daná, přítulnost. I s tím výrazem tváře. JiH

   Vymazat
  4. JiHu, poznáte je snadno, podle ovládané němčiny, kterou preferují před angličtinou. V soukromí mluví jazykem, kterému nerozumím.

   Vymazat
  5. PS. Jako "náš" bezejmenný, který německy mluví s Chorvaty.

   Vymazat
 13. Když byl svět ještě normalni tak se vlastizradci věšeli.Dnes dostavají metal

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Povolný a Basosi to vám to trvalo, než vám to došlo. Protože jak je známo, poturčenec horší Turka, musí se SCH a komouši hodně snažit aby se udržely a bezpracně dobře měly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradědo, proč myslíte, že požaduji po každém politikovi rodokmen? Jablka nepadají opravdu daleko od stromů.

   Vymazat
  2. Pane Povolný 18. června 2021 12:16, tuším, že tím ze 17. června 2021 20:41 nemá praděda na mysli dost určité souvislosti. JiH

   Vymazat
  3. JiHu, myslím že má. Nelze to paušalizovat, byl by to antisemitismus. Pokud to vezmete z historie staré dva tisíce let od poradců po bankéře k současnosti ve vedení stran, zavedení tržního(středovýchodního) hospodářství, dojdete ke stejnému závěru. Pokud narážíte na "komouše" i tam se od VŘSR protlačili do vedoucích rolí, za krásnou myšlenkou, kterou znehodnotili. Jako naši "demokracii". Proto žádám rodokmen, až potom líbivá slova.

   Vymazat
  4. PS. Této sortě SCH nejde o Židy, což dokázali účastí i na holocaustu.

   Vymazat
 15. Musím se moc smát.

  Ó,jak je to hezké,že vyznamenání dávají revizionisté a revanšisté Židovi Hermanovi!
  A že další Žid-FIALA z ODS je šéfem Sudetoněmeckého landsmanšaftu!

  Ještě by ti dva měli dát Posseltovi vyznamenání za zásluhy Němců na provozu koncentračních táborů a i vyhlazování Židů za 2.WW!

  OdpovědětVymazat
 16. Musím se moc smát.

  Ó,jak je to hezké,že vyznamenání dávají revizionisté a revanšisté Židovi Hermanovi!
  A že další Žid-FIALA z ODS je šéfem české pobočky Sudetoněmeckého landsmanšaftu!

  Ještě by ti dva měli dát Posseltovi vyznamenání za zásluhy Němců na provozu koncentračních táborů a i vyhlazování Židů za 2.WW!

  OdpovědětVymazat
 17. Kolikrát to ještě budu psát? Velký finanční obolus tzv. Chátra 77 dostávala od vepřových sudetaku. Soudruh Uhl by mohl vyprávět. A to byl prosím trockista. Chátra 77 měla vnitřní kruh příjmu. A ten činil kolem 10ti klacku měsíčně. Celé to prasklo, když kvůli úspoře několik výživných kousků pustili do výživy na nižším levelu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Orinoko, to mohu potvrdit, tu nevoli "plebsu", když zjistili, na jak vysoké noze žili jejich vůdci. Mnoho z nich to "nevydýchalo" ale boj již byl vyhrán, tak se vrátili mezi dělný lid, jen věrchuška zůstala věrná, díky funkcím. Už s nimi nemám kontakt, tak nevím, jak se vyrovnali se svojí "funkcí" užitečných idiotů ale věřím, že jsou na naší straně.

   Vymazat
 18. Hermana přivedl do vlády ČR lidovecký kámoš Sobotka a udělal z něho ministra co dohlížel na výkon církevních restitucí.
  ČSSD dojela na mizery co měli sedět spíše ve straně Lidové. Pak by tomu jejich činy (- podrazili Zemana při volbě prezidenta a sestavovali vždy vládu s jedovatými Lidofci )-
  odpovídaly. Lidé jako Sobotka,Špidla,Štěch,Dolinek,Poche,
  Petříček,Pavlík, Marxová, Dienstbier, Buzková atd. - do levicové ČSSD vůbec nepatřili. Nakonec ji zradili a spářili se s šmejdy z ODS a Lidovci. Byla to sebevražda a vražda původně levicové strany která klesla do hajzlu a přivedla do vlády i šmejda Hermana. Kde je dnes ČSSD ? Fuj té bandě nemyté.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.