Reklama

středa 23. června 2021

Zbytečné nářky

Vidlák

23. 6. 2021 blog autora

V pondělí nám uplynulo kulatých 400 let od popravy sedmadvaceti českých pánů na Staroměstkém náměstí. Byla to taková tečka za českým stavovským povstáním a také taková tečka nad českou státností o které se pak 300 let nedalo moc mluvit. Původně jsem o této tragédii vůbec psát nechtěl, protože zrovna v tomto případě zastávám poněkud nevhodné postoje, ale když jsem si přečetl všechny ty články a komentáře na českém internetu, tož přidám svůj postoj k prokydání.
 


K českému stavovskému povstání mám osobní vztah. Předurčilo dráhu mojí a celé mé rodiny. Moji předci totiž byli tajní evangelíci, kteří sto let po Bílé hoře drželi v utajení svojí víru na svých gruntech v Horní Sloupnici. Tímto zdravím starostu Škeříka - mého vzdáleného bratrance se kterým jsem někdy kolem roku 1700 měl společné předky...

V roce 1749 byl můj předek František Škeřík povoláním sklenář povolán k místní vrchnosti, protože ho nějaký bodrý soused udal. On už věděl, že to špatně dopade a tak i když byl usedlým člověkem, využil toho, že je válka o Slezsko, že levý břeh Labe je víceméně okupován pruským vojskem a že se mezi lidmi šíří pruské edikty pro kolonisty do Slezska, kterým bude zaručena náboženská svoboda, i sebral rodinu a na dalších 200 let se moji předci stali českou menšinou v Německu. Náboženská svoboda byla, ale jinak to znamenalo porvat se s pralesem, vysušit močály, vybudovat si vesnici a nějak se popasovat s tou vírou, protože žádný státní peníz na faráře se nekonal.

V roce 1947 se pak moje babička v rámci postupimských dohod vrátila do dávno ztracené vlasti. Mluvila archaickou češtinou, ještě můj tatínek mluvil lépe německy jak česky i když se narodil už v Československu. Zkrátka a dobře - Bílá hora a následující události vyformovaly i mojí povahu a moje přesvědčení.

Víte, já sice souhlasím s tím, že šlo o hroznou národní tragédii. Ano já vím, že to znamenalo habsburskou knutu, že to znamenalo obrovské majetkové přesuny, že se do pozice vrchnosti dostali lidé, kteří k naší zemi neměli žádný vztah, že celý soud na českými pány měl do práva daleko... ale mezi námi... hlavně to byla tragédie pro dobové lepšolidi. Pro dobové lopaty a robotníky se zase tak moc nezměnilo a hlavně - od začátku je u povstání nikdo nechtěl, nikdo nechtěl poslouchat žádné hlasy lidových vrstev, od začátku do konce šlo o vzpouru elit, které bojovaly za svoje privilegia osobní výhody a maskovaly to svatým bojem za české království.

Jen došlo na defenestraci, projížděl Thun Prahou a uklidňoval davy. Všichni ti Šlikové, Budovcové, Harantové, Smiřičtí, představitelé královských měst, intelektuálové a další se od začátku nechtěli s nikým dělit. Výsledkem neměl být lepší svět pro každého. Výsledkem mělo být víc peněz pro ty nahoře a míň berní a účetních kontrol ze strany Vídně.

Navíc i ti lepšolidé byli od začátku dost nejednotní. Moravské stavy se v podstatě nepřidaly a musely být později v podstatě připřevratovány. Ani v samotné Praze nesouhlasili zdaleka všichni a leckdo se přidal vlastně jen díky tomu, že neměl na vybranou. A tak se sice pod listinami našlo dost podpisů, ale málokdo sahal do měšce, aby to svoje slavnostní "do statků a hrdel" podpořil i něčím jiným než řečičkama.

Když pak došlo na Bílou horu, jen pražská kořist od dost převýšila všechny povstalecké dluhy na armádu. Hoši si udělali polovičaté povstání, jen nečekali, že to nakonec do těch statků a hrdel doopravdy bude. A celá dobová pražská kavárna se všemi těmi rektory, doktory, chytrými lidmi, renesančními osobnostmi, bohatou kulturou a vším co považovali za důležité a cenné, šli do háje ani nemrkli. Habsburk jim všechno vzal, nikdo ze zahraničních kamarádů se jich vlastně nezastal, naopak si ještě také vzali svůj podíl na kořisti.

V exilu pak psali tklivé kšafty o tom, jak byli okradeni, jak to mysleli dobře, ale ne dost dobře a i když to někteří v nových vlastech dotáhli hodně vysoko, už navždy zůstali emisary cizích zájmů. I když se jim ještě několikrát podařilo přijít za pomoci cizích bodáků do domoviny, už tam nenesli českou korunu, ale saskou nebo švédskou.

Český národ od té doby byl národem lopat, plebejců, robotníků, buranů a nevolníků. Protože lopaty musejí zůstat a musejí na ty nahoře dělat. Pokud dneska někdo nadává na buranský český národ, tak je to tak právě proto, že dávní čeští lepšolidé chtěli vojnu, ale nechtěli jí platit. Chtěli privilegia, ale jen pro sebe. A i kdyby vyhráli, běžná česká lopata by se měla úplně stejně jak za Habsburka.

Všechno, co tento národ dokázal později, to dokázal z odhodlání a schopností těch dole. Těch, kteří museli nejprve dlouhá desetiletí nabírat síly, aby se vůbec vzpamatovali z Bílé hory a třicetileté války. Nikdo je nešanoval, nikdo po nich nechtěl nic víc než práci a daně. Nikdo jim nechtěl ulevit. Museli si znovu postupně krok za krokem vybojovat práva, museli znovu objevit svojí řeč, museli znovu nechat vystudovat své profesory, techniky, inženýry i vojáky. Museli si vybudovat průmysl i získat renomé. Bez jakýchkoliv šlechtických peněz. I náš průmysl se budoval spíše z peněz židovských než šlechtických.

Ve stejné době, kdy moji předci schovávali Bibli Kralickou a vyprávěli svým dětem o dávné slávě, ve stejné době lužičtí Srbové mizeli z dějin...

Nářek nad Bílou horou je nářkem zbytečným. Je to nářek nad zhýčkanou, zpovykanou pražskou kavárnou, která se ve své honbě za osobním prospěchem postavila na špatnou stranu a nastavila tím trvalou tradici. Všimněte si, že od té doby burani volí vždycky jinak než elita a vždycky se nakonec ukáže, že burani měli pravdu. Národní obrozenci pocházeli takřka bez výjimky z prostých poměrů. Čeští legionáři navazovali na tradici husitskou a nikoliv na Radeckého, třebaže Radecký zvítězil nad Napoleonem u Lipska. A legie nevedl žádný šlechtic ani svobodný pán ani syn bohatého podnikatele. I ten Josef Hlávka pocházel z lidu.

Masaryk měl otce z těch nejprostších vrstev a neměl žádné panské manýry... ty měl až jeho synátor. Naši tehdejší umělci od Nerudy až po Nezvala byli levičáci... jednoduše proto, že jejich rodiče pěkně dřeli rukama a utrhávali si od huby, aby jejich děti jednou posloužily národu. Nebyl to žádný šlechtic, ani univerzitní profesor, kdo šel na Heydricha. Největší část odboje u nás nesli komunisté ať se to komu líbí nebo nelíbí.

A všimněte si, že dnešní elita nedělá nic jiného než ta tehdejší. Nehledají svůj základ v národu... Od Babiše po Bartoše - hlavně hledat spojence v cizině. Habsburk nebo Luterán, hlavně do toho nepřizvat burany a hnojkydy, protože oni by pak po vzoru husitů mohli něco chtít. Hlavně se opřít o nějakého Ojrofridricha Falckého nebo o nějakého transatlantského krále Jakuba a zapomenout, že to oni se pak na českém pádu nejvíc napakují... a uspořádají si nějakou další popravu.

Co se stalo po První světové? Elity se obrátily k Francii. A prachy tam tekly horem dolem, aby nás pak Francouzi s chutí obětovali. Nebyl to jen Čapek, co to nepřežil... Co se stalo po Mnichovu? Elity se obrátily k Německu. Poperoutkovsku bylo zapotřebí výti s Vlky, když nebylo možno zpívat s anděly. A co z toho bylo? Němci napochodovali a popravovali. A především ty bohaté. Tu kavárnu, která do jejich rukou vložila svůj osud. A burani zatím maskovali vysílačky a organizovali se v zahraničních vojscích. Co se stalo po válce? Ano, zase zvítězila myšlenka, že nějaký moskevský Karel z Leichtenštejna bude to nejlepší... A po roce 89? Však to žijeme... i s tím odlivem dividend, i s prodaným národním bohatstvím.

Pro nás - burany a lopaty je to prašť jak uhoď. SSSR totéž jako USA. Hlavně makej, nemysli, buď rádi, že ti hodíme nějaké drobty a kdyby ses náhodou vzmohl (třeba jako že tu máme nejvíc nemovitostí v osobním vlastnictví v Evropě) tak ti od toho musíme pomoci. Český pracant je přece už od Bílé hory jako vrba. Čím víc jí rveš, tím víc roste. Demokracie nebo diktatura jedno jsou, protože nám to ordinují zvenčí. Někdy cukr, jindy bič.

Spolehnutí je vlastně jen na jedno - nechtě někoho u nás vyrůst, nechte někomu, ať se vypracuje, ať má moc i majetek... spolehlivě se odrodí a půjde si pro podporu k Merkelové nebo do Brusele... raději prohrát volby než se opřít o českého člověka. Žijí tu totiž hrozní burani...

Tohle totiž pochopil Žižka. Že řád musí být pro všechny jen jeden. Stejný pro šlechtice i robotníka. Tohle vítězilo nad celou Evropou. Tohle způsobilo, že jsme byli líhní skvělých vojevůdců. Že po krátkou heroickou dobu platil na všechny stejný (a přísný) metr. Tohle také fungovalo v ruských legiích - klidně můžete volit velitele, ale pro všechny budou platit stejná pravidla. Pak můžete být i v těžkých chvílích bratři.

To co máme dneska skončí zase stejně... Po vichřicích hněvu valících se přes nás se budeme muset nejprve otřepávat, naučit se žít s novými pány, uschovat v srdcích naše kralické bible o normální rodině, o silných mužích, co neutíkají od manželek a dětí, o tažných ženách, které vydrží víc než člověk a o dětech, které se neodrodí ani když budou muset ve škole říkat něco jiného než co si budou myslet. A až tohle zmákneme, pak si v nových dobách vezmeme naší zemi postupně zase zpátky.

A měli bychom se možná už dneska zamýšlet, jak to udělat, aby příští elity vzešlé z našeho středu neměly jako obvykle tendenci volit si své krále někde ve Falcích.

110 komentářů :

 1. Skutečně velice zajímavý a podnětný článek. Ano, právo musí platit i pro Šláfenbergy, tedy takové, kterým v 1.republice odňaly tituly, odňaly hrady, zámky a jiné nemovitosti, které český stát vzal zpět, a který souvisí i s Bílou horou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,23
   Šláfendrek a ostatní vlastirádci by měli být zbaveni občanství,majetku a vyhoštěni stejně,jako protestanti po Bílé hoře!

   Vymazat
  2. Tak to v této naší kotlině chodilo a chodí. Děkuji za podnětný článek.

   Vymazat
  3. Vidlaku

   cetl jsem jenom kousek ale to co jsi napsal je PRAVDA A TA BOLI,,,,doctu si tvuj vyborny clanek, az prijedu z nakupu, a to dvakrat, protoze jen ty utrzky co jsem cetl z tebe udealy vyznacneho cloveka, takze bych ti mel rikat PANE VIDLAKU, ale protoze jsem rozenej Zizkovak, tedy odpad humanity a dobytek tak ti budu furt tykat, ale skutecne ti dekuji za tvuj clanek, ktery je napsan tak, ze i Bartos nebo ti hazjlove Lidofci mu budou rozumet. samozrejme budo drzet huby, ale radi te mit nebudou, ale ja ano

   Vymazat
  4. Tak výborný článek už jsem tady nečetla, ani nepamatuji.
   Já jsem starý pohan a považuji všechna tři abrahámistická náboženství za velkou tragédii.
   Záměr byl nepochybně dobrý, nastolit ŘÁD, odstranit zvůli.
   Ale postupně se to zvrtlo, jako vždycky, v potrhlou ideologii, ze které tyjí její kazatelé.
   “ Jestliže budeš sedět na místě a udržíš sebekázeň, jestliže jsi oddán svá práci, ať je jakákoli, jestliže si ve styku s lidmi počínáš s veškerou ušlechtilostí, pak se můžeš vypravit i k barbarům a budeš tam potřebný. “
   ( Konfucius, pohan a obyčejný státní úředník, cca 500 let před jurodivým Kristem, který chodil po vodě a sytil zástupy dvěma rybama. )

   Vymazat
  5. A to není jen o tom "Šláfenberkovi", kterému sám slovutný mistr přes stěhování kulis přidělil restituci !!!! On sám si ji přidělil navýsost bohatě. Žádná Lucerna, žádný Barrandov, nic "žádného" se nemělo NIKDY konat! Páč se na jeho rodinu vztahovaly velký i malý dekret prezidenta Beneše. Za co ? no přece za totální kolaboraci s K.H.Frankem od SS a dalšémi vééélmi vlivnými. Jak to mohl dostat ??? Ptejte se na vlivném Západě, ptejte se těch, kteří mu slíbili prebendy i hradní stolec mnoho roků předem !!! Ptejte se mnou, jakto, že veskrze komunistický Parlament, tedy Federální shromáždění jako jeden muž schválil všechno největšímu budižkničemu !! To by fakt jeden nepochopil. Ale z článku to čouhá jako sláma z bot vesničanovi !!

   Vymazat
  6. Pane Vidlaku,popisu sitaci je tu kazdy den HAFO

   v clanku chybi navod na napravu.
   Pry se bude zubozena OS tj obcanska spolecnost transformovat na cilevedomou SV tj Spolecnost volicu a ta ma panecku pekelny program napiste o nem nejaky ten clanecek a zahajte diskusi o jeho bodech drive nez vam naplasti zalepi pusu!

   C vy na to vidlacky valecniku,vite vo co de?

   Vymazat
  7. 21,59
   Já to tvrdím od začátku,že za prolomení Bnešových dekretů a za omluvu Němcům měl udavač jako vlastizrádce viset!

   Vymazat
  8. Krtecek
   Jaký má autor psát návody? Je svobodný člověk s vlastním názorem s kterym můžeš souhlasit nebo ne. Rozumně uvažující člověk nepotřebuje návod nato či ono. Tady jde o Českou povahu a uvažování. Naprosto přesně vše popsal.

   Vymazat
  9. Cela republika uz ma dost takoveho parlamentu,ktery dovedl domorodce do dnesnich sracek

   Z vasich komentaru vyplyva,ze jste produkt z dilny polovzdelanych piratu,kteri tady behaji s ohlodanymi hnaty prazdnou lebkou pod vlajkou zla to vse maji na te cerne cerne vlajce radostneho neomarxistickeho rozvalu republiky.
   Vam natloukli do te prazdene lebky na te vlajce ze mate obdivovat krizactvo,ktere nas domorodce vysaje o zbytek aktiv,ukradne nam vsechny penize vymenou za srot eura, nebo dokonce za NZP nepodmineneho zakladniho prijemu,ktery bude stacit akorat na nakup jimi vysusenych cervu, pritom mame byt za to vdecni a s pokorou drit za tretinu platu a rajtovat na mrtvych oslech vadne zvoleneho parlamentu?
   Vy dokonce tvrdite,cizi mantru vrazeniu do te vasi bile lebky,ze husitsvi bylo drancvani a vrazdeni ve jmenu kalicha?.

   Ono existuje uz ANNA husita z KSH(Krestanskych Scialnich Hodnot), ktera sepsala prvni versi PROGRAMU NARODNICH ZAJMU nove vznikajici Spolecnsti volicu.

   Tak panacku Jan HUS vstava prave z mrtvych,ale tentokrat se upalit neda a bude bojovat za pravdu a uvidite ten tanec!
   Spolecnost volicu neni zadne orezavatko,ale ma miliony clenu nejmene 8 395 132 pekne se budicich navztekanych dusicek.
   Pokud jste z ni VYVRHEL neni vam pomoci a vratte se ze strany piratu do civilu a radsi se tam poveste na rahno vaseho shnileho krabu zla na znameni sve nepotrebnosti,aby vas tam vsichni zvolili do toho vetru se hezky pohupvat

   NO NI?

   A ne,aby jste patral co obsahuji NARODNI ZAJMY REPUBLIKY,mohla by vas z toho trefit mrtvice!
   Pri vhodne prilezitsti je chce AANA dat do placu tak at se mate na co tesit!
   Dejte tu radsi historii jak vas dokazali zli kapitalisti ohlupit 6 prioritami k manipulaci zubozeneho davu,znate je polovzdelance?

   Vymazat
 2. Blahopřeji Vám pane za článek. Těší mne,že tací jako Vy ještě v Česku žijí. Každý Čech může pro svůj stát něco málo udělat.
  Když se to dá dohromady - vznikne síla. Například takhle výstižně popsat realitu historie - ale dovede málokdo.

  OdpovědětVymazat
 3. Velice zajímavé rozuzlení České povahy. Ovšem pravdivé. Nazývat po Bílé Hoře dobou temná je hloupost. Ač chceme či ne nastolil Habsburk pořadek a Jezuité vzdělanost, pokoru i pracovitost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Habsburkové a pořádek - cizími vojsky a cizí "šlechtou".
   Jezuité a vzdělanost - zřejmě pálením knih a vyháněním české inteligence.
   Jezuité a pokora - všeho moc škodí; kde je vynucována silou, nejde o pokoru, ale strach.
   Jezuité a pracovitost - nevím, jaký na ni měli vliv, třeba sekundovali na poli drábům.

   Vymazat
  2. 14,01
   Koniáš byl milovník českého národa zrovna jako Hotler!A Habsburkové až na čestné výjímky byli k ničemu....Marie Terezie obzvlášť,snad jen její syn Josef II pro Čechy něco málo udělal.

   Vymazat
  3. 7,17
   Co dokázala Česká šlechta! Krást a užívat si. Skoro bych zapomněl na intriky. Pálení knh byl rituál, který měl spálit špatně myšlenky. Což znamená, že se to dělo velice zritka a inteligentní Jezuité moc dobře věděli, že to má své hranice a nebyla od nich podpora k pálení. Když vidím pohádku pekaruv císař, tak si velice snadno udělám názor na Českou slechtu.

   Vymazat
  4. 10,02
   A ta podporovaná Habsburky byla lepší????!!!!!To snad nemůžete myslet ani jako vtip!

   Vymazat
  5. 7:17...Haskův duchu, víte že Josef Dobrovský byl také “ u nich” ?
   Velký Čech a ochránce českého jazyka by členem Tovarysstva Ježíšova. Tehdy to byl pro dítě z chudé rodiny jediný způsob, jak se dostat ke vzdělání. Ono těch osvícených jezuitů bylo docela hodně.

   Vymazat
  6. Fridrich Falcky tzv. Zimní kral, kterého chtěla Česká šlechta bxk protestant. Jeho kněz totální protestantské hovado nechalo vypálit sv. Víta-část oltáře a další katolické symboly. Tovarisi byli jiní frajeri. Vzdělání,pokora a síla ducha.

   Vymazat
  7. 10,47
   Vzdělání,pokora......zákaz antické literatury a francouzkých filosofů k tomu samozřejmě patří také,že?Vždyť to byly kacířské bludy,tak v lepším prípadě na seznam zakázané literatury,v horším spálit.....koho dalšího mi to pálení knih připomíná????

   Vymazat
  8. P.S.
   S tím knězem Fridricha máte ovšem pravdu.

   Vymazat
  9. Dohledejte si stavby určené ke vzdělání a koleji, které vznikly za časů Jezuitů. I Svatá Hora u Příbrami. Seznam je venekdo lice rozsáhlý a těžko může Jezuitum vyčítat nečinnost a nezajem o chudé.

   Vymazat
  10. 11,50
   Měli zájem HLVNĚ O VLASTNÍ KAPSU!

   Vymazat
  11. Aha, od dob Jezuitů mají všichni zájem o vlastní kapsu. Zakážte lidem vydělávát peníze zemědělskou produkci, prodejem či vyrobou. Hned bude lépe

   Vymazat
  12. 13,48
   Jejich vnucování katolického vyznání,pálení knih a vyhánění protestantů....to jim nelze odpustit ani zapomenout.

   Vymazat
  13. A tak se vrátíme o 200 lež zpět a uděláme si menší konfrontaci s husictvim. Za dobu jejich drancovani a vraždění se České království ocitlo na pokraji zkazí a to vše ve jménu kalicha.

   Vymazat
  14. 14,13
   Katolíci začali řádit už v období Svatoplukově,pan jejim moc narůstala za Německého zaprodance Václava,údajně svatého.... a v době pobělohorské se to celé stupňovalo.Musím ovšem poctivě přiznat,že v dnešních časech je mi milejší Monsignor Duka,než samotný papež Francek,mimochodem z Tovaryšstva Ježíšova.....

   Vymazat
  15. Duka má své pozitiva a mluví Česky. Přiznám se, že jsem nevěděl kdo je papež Frantisek. Ovšem je fajn, když nastane zmena

   Vymazat
  16. 14,49
   Podle Nostradamova proroctví a jak to tak vypadá není daleko od pravdy,nastane po tomhle papežovi vláda Antikrista.Franta tomu od POČÁTKU SVÉHO NÁSTUPU SVÝM CHOVÁNÍM K MUHAMRDŮM NESKUEČNĚ NAPOMÁHÁ!

   Vymazat
 4. Děkuji za článek. Kydlají se, jako vždycky, jenom mocní, šlo , jako vždycky, hlavně o majetek. Ti dole jsou jenom kanónenfutr.
  Těm dole je většinou úplně fuk, Jestli Anon anebo Aton, důležitější je hodný pán, který jen nesebere pomalu celou úrodu. Nenažranci se pochopitelně vyskytují v obou táborech.
  V silně přepísklých církevních “ restitucích” si smočili zobák všichni, samozřejmě i kališníci a dokonce i církve, které v 48 ani neexistovaly.
  Ty “ restituce” šly až před císaře Josefa a týkaly se i majetků, které církve nikdy nevlastnily, ale měly jen v užívání.
  Ondyno se jedna farářka od husitů chlubila, jak velký úspěch má její mise v Číně. Sice tak sem tam nějaký farník skončí na převýchově v pracovním lágru, ale jakáž pomoc, trpěl i Kristus.
  Dámě tleskají i kardinálové ve Vatikánu, ale já bych z jejích aktivit blila.

  OdpovědětVymazat
 5. Vidím ta stejně ja ostatní.Podmětný článek,přesně vystihující vlastnosti českého národa-"šlechty"(kterou udělala ze sebe sama),a obyčejných lidí.Kéž by jsme jako ti obyčejní zmařili při volbách volbu těch,co se za šlechtu považují.

  OdpovědětVymazat
 6. Čo?!
  Toto je článok!
  Bez pátosu, bez fňukania.
  Vždy tvrdím, že:
  Padlo Rakúsko - Uhorsko a demokrati v ČSR plebsu nechali rakúske dane.
  Prišli nacisti a plebs mal robotu a dane, ako za demokratov.
  Prišli opäť demokrati, Rusi, komunisti, 68´, atď...
  A napokon, sme pod vedením Zifčáka spravili Sametovú revolúciu.
  Chceli sme "trochu opraviť" socializmus...
  ...a zobudili sme sa v kapitalizme.
  V Bratislave sme nadšene počúvali, ako "dobehneme Rakúsko" v platoch.
  A - v demokracii nám dane zostali komunistické a platy plebsu tiež.
  Prešlo 30 rokov...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...vtedy, pred 30 rokmi, keby mi niekto povedal, že som manipulovaný, tak by som mu je...(neveril).
   Dnes to viem.
   Ale dnes je neskoro.
   Vtedy prišiel na námestie počas revolučných dní, primátor Viedne, Zilk.
   Všetci boli nadšení, ale mne už vtedy vŕtalo hlavou:
   Primátor Viedne, ide robiť revolúciu do ČSR?
   AKo to?
   A v r. 2013, na Majdane vystupoval mimister zahraničia SR Lajčák, váš Schwarzenberg (to spojenie šľachty, cirkvi a elít je permanentné), poľský minister...
   Vtedy som napísal dotaz na MZV, kto schválil Lajčákovi cestu na Majdan.
   Odpoveď som čítal neskôr v Sorošovom liste Hillary Clintonovej, keď jej oznamoval že NAVRHOL !!!Komisii EU, aby do Tirany za zástupcu EU vymenovala Lajčáka (resp. Bildta a Asahartiho).
   List jej poslal v piatok a v pondelok Lajčák už v Tirane komandoval albánskeho premiera.
   Ešte predtým:
   Lajčák, po konflikte v Juhoslávii bol menovaný fakticky US protektorom v Bosne, s právom RUŠIŤ ! rozhodnutia Bosenského parlamentu (ktoré aj niekoľkokrát využil).
   Presne, ako Heydrich v Protektoráte...

   Vymazat
  2. Domino, to nejste sám. Já když si vzpomenu, jak jsem hltala každé slovo hodné Lídy Rakušanové, tak bych blila.
   Dneska vidím, že je to sekernice, Švorcová hadr, tenkrát mi vůbec nenapadlo, že jí notičky píše CIA.
   Opravdu bych se kopala do hlavy, jak dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, že Vasík a jeho parta chtěli jenom tu Lucernu, zkrátka majetky, o které je oloupil bolševik. Nic víc.
   Skoro všichni se přisáli k erárnímu cecku a pořád mají pocit, že by se měli přisát ještě víc a pevněji.
   Takoví dědiční havloidi, brzy budou sosat i jejich vnuci. Takovýhle nepotismus nepraktikovali snad ani ti bolševici.

   Vymazat
  3. A vlastně pro koho to ten Vašík chtěl? Jak si toho užil? A kdo si toho bude užívat teď?

   Zrovna tak ten druhej, kdopak si toho bude po něm užívat?

   Vymazat
  4. 8:15... Majetek = moc a moc je čarovné afrodisiakum. Možná si chtěli jenom kvalitně z@šukat, ten první s Dášou, ten druhy aspoň se slečnou Vopěnkovou. Kdo ví...🤔

   Vymazat
 7. ...česká lopata by se měla úplně stejně jak za Habsburka...

  Hele Vidláku, stejné to bylo i u francouzské, nemecké, holandské, polské... lopaty. Chtít po tehdejší kavárně, aby se sklonila tak hluboko, to tehdy nebylo možné nikde. Prohra na BH znamenala skutečnou ztrátu. Už jen to několikaleté plenění a exodus lidí, jakým byl J.A.Komenský. Česká lopata se stala druhořadým živočichem, jelikož noví majitelé země si samozřejmě dotáhli s sebou i svoje lopaty. Likvidace inteligence a degradace národa jako takového, to byla ta hlavní ztráta, jelikož hrozilo, že se definitivně rozplizneme jako bezprizorní svoloč v germánském světě. Nový pán českému sedlákovi nerozuměl, pohrdal jím víc než tím německým, a to je ještě mnohem tragičtější. Cítit se spřízněn s německou lopatou je fajn, jenže mít německého pána je úplně něco jiného. Pokud to někdo nedokáže vnímat, potom měla germanizace docela úspěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úpadek hospodářských vztahů po Bílé Hoře signalizovalo i zavedení nucené práce zvané robota, což tu předtím nebylo.

   Vymazat
  2. 23/41
   Ale bylo. Jenže!
   Jenže do bělohorské ostudy to bylo mezi deseti až dvaceti dny ročně, a ještě lid remcal, po ní to už bylo cca sto padesát dní a na remcání proto už nezbýval čas. Inu, lidu ubylo, tak co chudákům feudálům zbývalo?
   Ale pokrok je pokrok.
   Ejčkon máme pro změnu daně. A tak zatímco Kajetán Tylů remcal na daně v době, kdy byl den "daňové svobody" někdy v únoru, teď je, tuším, v červnu, a remcání rovněž značně utichlo. (AŤ žije ČSSD, tvrdě hájící zájmy dělného lidu!!! Vivat Fiala!)
   A až bude za pár let díky členství v EU onen den někdy v listopadu, budeme už držet huby zúplna, neb si, dle moudré průpovídky mého strejdy Pepy, cituji: "Otroctví není ten bič v rukách otrokáře, ale to, že si na něj zvykneš, blbečku", taktéž zvykneme.
   Hezkej den.
   (Sobě dobrou noc.)

   Vymazat
 8. Neboj blbečku, i tady k tomu dojde a sníží ti ten tvůj taky. Něčím se ti nově příchozí zaplatit musí - tak to bude z tvého důchodu.

  OdpovědětVymazat
 9. Musím reagovat taky kacířsky. Dnes už lopatou makat nikdo nechce, je to tu samej manažér a podnikatel a taky pochybuji, jestli veškeré bohatství vzešlo ohýbáním hřbetu bez fištrónu.
  Žvanění o národu se taky nic nevyřeší, když se už volové neodvádéjí, ale vydatně rostou v médiích a v uměle vytvořených partajích. Jsem pesimista, ale souhlasím, že si člověk nemá všechno nechat líbit.

  OdpovědětVymazat
 10. Článek je to skvělý. O to horší je si to přiznat. Dnešní vrchnost: Slovenský premiér České vlády, Tchajwanec předseda senátu, na hradě se vyvěšuje Izraelská vlajka a příležitostně nasazuje jarmulka, nevětší vlastenec je Korejec a sociálno reprezentuje Sorošteam. Co se tlačí k moci je horší. Sudetenlandsmaschat ve více stranách, zbytek v pokleku před obojí zahraniční vrchností (jak EU komise, tak USA).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:00... Narodila jsem se v Československu a tak se musím přiznat, ze mi slovenská národnost u předsedy vlády vůbec nevadí.
   Pokud mi na něm něco vadí, tak jsou to jiné věci, třeba ta smečka parazitů, kterou poslal do EP.

   Vymazat
  2. Píšete mi z duše! Ovšem jeho voliči si myslí, že pan Babiš za to nemůže, že si jeho europoslanci dělají co chtějí, proti jeho vědomí. To by člověk brečel!

   Vymazat
 11. 17:18 bezejmenný, u nás to nedovolí předseda ÚS ani politické strany včetně Pirátů. Doma by je peskovali rodiče, u Pirátů i pra.

  OdpovědětVymazat
 12. 17:18...Myslíte, že byl každý kdo u nich byl darebák? Svatá prostoto!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:30
   V naprosté většině ano!!

   Vymazat
  2. 21:30... No takže zase by snížení penze postihlo i nevinné. Takhle se chovali bolševici, sfině byl každý, kdo měl víc než xy arů pole. Jde o tu paušalizaci.

   Vymazat
  3. 21;38
   Slováci jasně řekli, snížit těm, co dělali vysoké funkce, nebo těm darebákum co byli v StB.
   Sama píšete,co byli bolševický komouši za darebáky.

   Vymazat
  4. Budou je trestat za to, že z chudého zaostalého Slovenska udělali moderní průmyslovou zemi. Těm dnešním vládcům Slovenska běhá v hlavách Meluzína.

   Vymazat
  5. 7:49
   Tady nejde průmyslovou zem, hlupáku, ale o to,že rudá verbež nás všechny držela v jednom koncentráku, pod JEDNOU rudou doktrínou. A ti co se ozvali,byli zabiti, nebo skončili na mnoho let v kriminalech.Dvořak, ty svou hloupost opravdu nezapreš, nezapomeň pravdu zase SMAZAT, rudé HOVADO.

   Vymazat
  6. 14,40
   Škoda,že zrovna ty a tvoje unt.....nsch familie v tom koncentáku NEZDECHLI!!!!

   Vymazat
 13. Co nás čeká:

  „Těžké časy vytvářejí silné muže, silní muži vytvářejí snadné časy. Snadné časy vytvářejí slabé muže, slabí muži vytvářejí těžké časy.“ ( šejk Rashid, zakladatel Dubaje )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm... A kdy, medle, byly ty snadné časy v Zemi české?

   Vymazat
  2. A tak se těším Vlasto, že konečně budeme mít silné muže. Ta poroba jistě stála za to...

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je článek o událostech po Bílé hoře.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 2127, u blbce je ten problém, že celé okolí trpí a jenom on nemá tušení že je blb. Vyřešte si démony ve své hlavě, čiší z vás ublíženost a komplexy. Pak se prosím vraťte do diskuse, rád si přečtu něco podnětného

   Vymazat
  4. 21,27
   TY VYGUMOVANÁ HAVLO3,14ČO,STUL PYSK!

   Vymazat
  5. 21/27
   Ty tak víš co je teror, kašpare.
   Jo, aha, už si vzpomínám. 36 let si makal v nějaké fabrice a tvůj plat brambory stály za hovno.
   Ale proč jsi měl malej plat, šášo? A proč jsi pracoval 36 let za malej plat? Protože jsi byl línej a uměl jsi hovno? A proto si teď vylejváš vztek?
   Hele, šášo, já házel čtvrt století 50 kg. pytle (nakládal vagony) a nestěžuji si. Také jsem dělal v kamenolomu a v lese. Jo, a semo tamo melouchy.
   A víš proč si nestěžuju? Protože jsem měl díky tomu plat na úrovni náměstka. A protože mě, věř nevěř, tvrdá práce bavila. Divný, žejo?
   Tak zas někdy, imbošku.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 8:26... Já jsem pracovala na dráze v turnusu, měla jsem dvojnásobný plat, než kdybych byla v administrativě. A k tomu navrch 3+1 v králikárně, to už dneska nikomu nehrozí. Služební byt v králikárně.
   Dělala jsem to dobrovolně, i když to nebyla lehká práce.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. 11,12
   IDIOT DĚKUJE UDAVAČI A VĚČNĚ ZLITÝ ZDRDCOVSKÝ SVINI.....JAK DEMOKRATICKÉ!

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. 11,25
   Zase potvrdilo,že DO TVÉ PRÁZDNÉ HLAVY SE NEJMÍŇ VEJDE!

   Vymazat
  12. 8:26
   Jen hloupá lopata, jako ty milánku maká jak černý. To my podnikatelé, právě takové hlupáky potřebujeme a odíráme je co to jen jde.
   A potom si užíváme měsíc v Karibiku!!
   A ty pičo dvořák mazej dál stejně nic jiného neumíš

   Vymazat
  13. 11,54
   Udávání jako Havel vynášelo vždycky,viď?!

   Vymazat
  14. 7:35
   A co ty, smradlavýho kokota Dvořáka syn.
   Tohle je prdel, všichni se smáznou,ale ten největší AVEBLB,se tady nechá, Dvořáku tys OPRAVDU SUPER IDIOT. Velká gratulace, PRORUSKÝ fanatický zmrde.

   Vymazat
  15. 14,43
   KDO MÁ V HLAVĚ PRŮVAN,TOMU NEZPLESNIVÍ MYŠLENKY!!!!!

   Vymazat
  16. 11/54
   A v čem jsi za komančů podnikal, imbošku? V práskání? A teď podnikáš v čem? Paseš štětule nebo tak něco?

   Vymazat
 15. Úžasné, nejsem schopen k tomu nic rozumného napsat.

  OdpovědětVymazat
 16. Pan ředitel ČT Dvořák,dostane odměnu 1,6 milionů Kč.
  Za dobrou práci, si každý zaslouží slušnou odměnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako ironie dobré. Ale jestli to myslíte vážně, pak je to na ústavní léčbu.

   Vymazat
  2. Snad mu nezávidíš, imbošku? A co ty, jaká odměna tě čeká za to zoufalé trolení? Víš to? Já jo.
   Kopnou tě do prdele, šášo.

   Vymazat
  3. No vidíš Dvořák, ty hovado, jen mazat proruský fanatiku.
   Není Dvořák jako Dvořák, jeden dostane za výbornou práci 1,6 milionu a druhý Dvořák, darebák, vymrdaná rudá palice jen maže, který je na tom lépe co, magore!!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 11,09
   Řekni si pornoJandoPutnovi,Milan ti nevyhoví!!!!

   Vymazat
  6. 11,05
   Škoda,že hloupost není bolestivá....!!!!

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Stále stejné výrony idiota, nekrofila z prosektury, s velkou podporou Dvořáka. Dvořák má taky rád mrtvolky, aveblbe!!?

   Vymazat
  9. 11,34
   když máš místo ÍQ leda ÍÁ nechlub se tím!

   Vymazat
  10. 8:31
   Právě takové IDIOTY,lopaty jako ty milánku potřebujeme, takoví " siláci " nám vydělávají penízky na dovolené,nám podnikatelům v Karibiku, jen tak dál rudý úderníku.

   Vymazat
  11. 12,25
   Když dospěla blbost k mozku bývá pozdě na rákosku!

   Vymazat
  12. 8:31... Chápu, když má někdo hodně peněz a celý den trollí na tabletu, tak je to jedině někdo, kdo pŕiběhl z Indie, domorodec musí makat. Děkuji za odhalení vaší identity. ��

   Vymazat
  13. 13:26
   Helenko,zase mimo. Já jsem z žádné Indie nepribehl, hlupačko.
   Jen mám několik miláčku na zahradě, INDICKÉ BĚŽCE, ti svou inteligencí zdaleka přesahují místní idioty jako cáblik,milanek, JJ a hlavně, totální Magor avejá,to nemluvím o blbovi zaostalem hovadu, který má ve vymrdane palicí jen milující rusko.
   Helčo,vy se proberte, dnes se žije už třicet roků velice dobře,jen rudí líní, neschopní darebáci si stěžují.
   Tady ten hnůj NR,je jeden z posledních webů,kde se schází tupí rudorušti IDIOTI.

   Vymazat
  14. 14,52
   F73+A52+F100.....TÍM SE CHLUBÍŠ,IMBECILE RATRDOVANÁ?!

   Vymazat
  15. Ten kretén AVEBLB nemá chybu, takový magor z ústavu pro choromyslné se jen tak nevidí.

   Vymazat
  16. 15,54
   F73+A52+F100....TÍM SE CHLUBÍŠ TY IMBECILE RETARDOVANÁ?!

   Vymazat
 17. Několikrát týdně lze najít na youtube živé vysílání besedy Večer se Solovjovem. Včera tam vzpomněli ruského profesora Zubova, který nyní působí na Masarykově univerzitě v Brně
  https://www.youtube.com/watch?v=N138bn24QHQ

  Pusťte si tu besedu od 9. minuty. Dozvíte se, že Zubov by považoval Hitlera za anděla ruských dějin, jestli by se Rusové nechali Němci porazit. Pak by prý podle Zubova Rusko osvobodili Američané a zavedli by tam demokracii. Zubov zatajil, pro kolik Rusů by ta demokracie byla.

  Podívejte se, jak Zubova v Brně odměnili
  https://www.em.muni.cz/udalosti/11564-rusky-historik-zubov-se-stal-cestnym-doktorem-muni-vyzval-k-slovanske-solidarite


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, kouknu. Ale teď jdu spát.
   Hm... Každej národ má holt své krystlíky, pitharty, havly, hermany, dredy ... jdu od toho. Moc dlouhej seznam.

   Vymazat
  2. 22,12
   Zubov,Nevalný.....tak se říká v Rusku vlastizdrádům

   Vymazat
  3. Fašoun Adolf Putin z opozice sere strachy. Proto ten darebák všechny kolem tráví a zabíjí. Biden o něm řekl pravdu ZABIJÁK PUTIN !!

   Vymazat
  4. 11,37
   Škoda,že nemá na triku tebe,vohone jednobuněčnej!!!!

   Vymazat
  5. 22:12... To není Zubov sám, kdo velebí Hitlera.
   Ondyno velebili Hitlera dva vojenští rabíni, Hitler měl možnost vybudovat moderní Evropu, jenom měl tu jednu špatnou vlastnost, že neměl rád židy. Ti by mu bývali byli nejlepší oporou, což nepochopil.
   Natočil to na video nějaký vojáček, tak to proběhlo deníkem Haaretz a rabíni byli přesunuti na jiný post. Ten Zubov nemohl skončit jinde než na MU , tam dělá můůů i vrátnej.

   Vymazat
  6. 14,10
   Nemáte stoprocentně pravdu,takový Žid jako byl Emil Moris byl dokonce Hitlerův osobní strážce a jeden ze zakládajích členů NSDAP.

   Vymazat
 18. Dobře napsáno a pravdivě. A pak že se historie neopakuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opakuje Danny, opakuje. Podruhé jako fraška.
   (Bohužel, cizí peří. Ale dobrý, ne? A hlavně pravdivý.)

   Vymazat
  2. Jo článek je dobře napsaný ale konec je až moc optimistický co chtějí s Čechy udělat tak to už národ nerozchodí. Pokud nás zavezou migranty tak je konec s Čechy.

   Vymazat
  3. Zdravím pane kolego. I mně ten příspěvek mluví z duše. Vidím to stejně nebo velmi podobně.

   Vymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. Co nám USA neřekly. Profesor Krejčí: Pravda o změnách ve světě

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Co-nam-USA-nerekly-Profesor-Krejci-Pravda-o-zmenach-ve-svete-668481

  Drazí Piráti? Vyšší daně ano, řekl kandidát na ministra

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drazi-Pirati-Vyssi-dane-ano-rekl-kandidat-na-ministra-668515

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,13
   Noooo,to bylo ranní počteníčko.....

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10,28
   Achilova pata a tupý úhel opět na scéně!?

   Vymazat
  4. Popřeji všem dobrou noc.
   Dnes debata silně zhoustla, snad je to tím počasím. Výměnu názorů nahradit volným stylem, neberu.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.