Reklama

pátek 9. července 2021

Aliance NATO vykreslila moře v černých barvách

Pepe Escobar

9.7.2021  ICH, překlad Zvědavec

USA usilují o obnovení koncepce z dob po 1. světové válce o Intermariu - prostoru mezi Baltským a Černým mořem - jako studené válce 2.0, železné zdi proti Rusku


Vítejte v nejnovější show NATO: cvičení Sea Breeze (Mořský vánek) začíná dnes a potrvá až do 23. července. Spolupořadatelé jsou šestá flotila USA a ukrajinské námořnictvo. Hlavním protagonistou je stálá námořní skupina 2 aliance NATO.

Show je v řeči NATO jen nevinnou ukázkou „zesíleného odstrašování a obrany“. NATO to interpretuje tím způsobem, že cvičení „získává na popularitě“ a nyní se ho zúčastní přes 30 zemí „ze šesti kontinentů“, bude nasazeno 5 000 vojáků, 32 lodí, 40 letadel a „18 týmů pro speciální operace a potápění“. Všichni se zavázali, že budou realizovat a zlepšovat tu kouzelnou koncepci NATO: „součinnost“.

Nyní rozptýlíme mlhu a přejdeme k jádru věci. NATO vytváří dojem, že ve jménu „míru“ přebírá vybrané úseky Černého moře. Hlavními články víry, které aliance NATO zopakovala na svém posledním summitu, jsou „nezákonná anexe Krymu Ruskem“ a „podpora suverenity Ukrajiny“. Takže pro NATO je Rusko nepřítelem „míru“. Vše ostatní je zamlžení hybridní válkou.

NATO nejenže „neuznává a ani neuzná nezákonnou a nelegitimní anexi Krymu Ruskem“, ale také veřejně odsuzuje jeho „dočasnou okupaci“. Tento scénář, redigovaný ve Washingtonu, odříkává Kyjev a prakticky celá EU.

Aliance NATO o sobě uvádí, že je oddaná „transatlantické sjednocenosti“. Ze zeměpisu víme, že Černé moře nebylo připojeno k Atlantiku. To však není žádná překážka pro dobrou vůli NATO - která, jak ukazují záznamy, proměnila Libyi na severu Afriky v pustinu, ovládanou milicemi. Co se týče průsečíku střední a jižní Asie, banda otrhaných Paštunů vykopla bez dlouhých cavyků NATO za pomoci falešných kalašnikovů.


Seznamte se s Bukurešťskou devítkou


Bílý dům definuje své spojence na východním křídle NATO jako Bukurešťskou devítku.

Bukurešťská devítka zahrnuje členy Visegrádské čtyřky (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko), trojici pobaltských republik (Estonsko, Lotyšsko a Litva) a dva černomořské sousedy (Bulharsko a Rumunsko). Žádná Ukrajina - alespoň prozatím.

Když Bílý dům hovoří o „posilování transatlantických vztahů“, znamená to především „užší spolupráci s našimi devíti spojenci ve střední Evropě a v pobaltském a černomořském regionu v rámci celé škály výzev“. Překlad: „celá škála výzev“ znamená Rusko.

Takže vítejte zpět, a to stylově, do Intermaria - tj. „mezi moři“, především Baltským a Černým mořem, přičemž Jadran zůstává jako vedlejší atrakce.

Po první světové válce se snaha o vytvoření geopolitické dohody týkala tří pobaltských zemí, Jugoslávie, Československa, Maďarska, Rumunska, Běloruska a Ukrajiny. Toto zosnování vzniklo v Polsku.

Nyní se pod vedením hegemona a jeho ozbrojené paže NATO prosazuje obnovení mezimoří, prostoru mezi Baltským a Černým mořem, jako nová železná zeď proti Rusku, studená válka 2.0. Proto je pro Washington tak důležité, aby byla Ukrajina definitivně začleněna do NATO - protože by to jednou provždy upevnilo mezimoří.


007 předvádí Monty Python


Show NATO „Sea Breeze“ dějově předcházel minulý týden směšný senzační kousek s vlasteneckou písní „Britannia Rules The Waves“ (Británie vládne vlnám), který se odehrál jako skeč Monty Python - avšak s potenciálně výbušným nádechem.

Představte si, že čekáte na autobusové zastávce někde v Kentu a v odpadkovém koši uvidíte rozmočený chuchvalec - téměř 50 stran - tajných dokumentů s podrobnými informacemi, rozpracovanými ministerstvem obrany, ohledně vysloveně provokativního nasazení torpédoborce Defender poblíž Sevastopolu u krymského pobřeží.

Dokonce i novinář BBC, který byl na palubě torpédoborce, vyvrátil oficiální výmysl Londýna, že šlo o pouhou „nevinnou plavbu“. Navíc byly zbraně na Defenderu plně nabité - když proplouval dvě námořní míle v ruských teritoriálních vodách. Moskva zveřejnila video, dokumentující tento kaskadérský kousek.

Je to ještě lepší. Rozmočené dokumenty, nalezené v Kentu, odhalily nejen diskuse o možné reakci Ruska na „nevinnou plavbu“, ale také odbočení o Britech, „podporovaných“ Američany, kteří zanechají v Afghánistánu svá komanda, až se od příštího 11. září stáhnou vojska.

To by se dalo kvalifikovat jako další důkaz, že kombinace Británie-USA-NATO ve skutečnosti Afghánistán „neopustí“.

Na BBC se obrátil blíže neurčený „člen veřejnosti“, který nevinným způsobem objevil geopoliticky radioaktivní materiály. Nikdo neví, zda šlo o únik informací, past nebo hloupý omyl. Kdyby byl tento „člen veřejnosti“ skutečný informátor, šel by přes WikiLeaks, nikoli BBC.

K „nevinné plavbě“ došlo jen několik hodin poté, co Londýn podepsal dohodu s Kyjevem o „posílení námořních schopností Ukrajiny“.

Na ruském reakčním čele vše shrnula mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová: „Londýn předvedl další provokativní akci, po níž následovala snůška lží, která to měla zakrýt. Agenti 007 už nejsou to, co bývali.“

Mezitím na středomořské frontě, kterou NATO považuje za své Mare nostrum (Naše moře), byly minulý týden do Sýrie přesunuty dvě ruské stíhačky Mig-31k, schopné nést hypersonické střely Kinžál. Dosah střel Kinžál zahrnuje celé Středomoří, východní i západní.

Na celém globálním Jihu musí NATO, prosazující „globální mír“ v přístavu Oděsa v Černém moři, nutně evokovat stíny Libye společně s Afghánistánem. Austin Powers, samozvaný dvojitý agent Ach, chovej se!, by se dokonale hodil do eskapády s „tajnými dokumenty“ v odpadkovém koši v Kentu. „Ach, chovej se!“ se zcela hodí pro „Sea Breeze“. Jinak by se mohla naskytnout příležitost pozdravit pana Kinžála.38 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co sem neustále lezeš, fekální trolle. Jen smrdět debilnostmi.

   Vymazat
 2. A vo to de, hlupáku. Proti zločincům se musí psát denně. To nepochopíš.

  OdpovědětVymazat
 3. Tam, kde moře Černé
  vpluli vši dotěrné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen bychh podotkl ze i kdyz armada USA prcha z Afganistanu jsou zde jiz vrazi kteri pracuji za zold .Je jich nekolik tisic a nepocitaji se ani do ztrat ,v podstate je plati z cerneho fondu 1/2 bilionu rocne CIA

   Vymazat
 4. NATO, to je ta proxy-armáda nadnárodních oligarchů, co prakticky NIKDY nebojuje za zájmy občanů svých členských zemí, ale především za zájmy té feudálně-finanční nadnárodní klaky .-) ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. Presne. Proto neni moznost nejake ucelene strategie ,tedy vyvoje, nejakeho planu a aspon programu, za co a za jaky cil vlastne chteji bojovat.
   Sluhove se zaplati a nakopnou nekam, kde je momentalne zajem..
   Jde o reakce a tak ani nevi poradne, kdo je asi jejich nepritel, chvili je to Cina , pak zase Rusko, potom zase Rusko a jeste Iran,potom chteji branit Tajvan , jindy zase utocit na S.Koreu,na Venezuelu atd.. Musi pak hadat kde asi vypukne konflikt.
   Mimo to jeste se potaceji na Str. Vychode... coz ma nasledky ,ze se neni mozne orientovat a soustredit na poradnou obranu, agresi a s tim hodne souvisi.
   V neposledni rade cviceni blizko Ruska je riziko ze cvicenci neprezijou nekolik minut..
   Britska lod prej taky dostala davku ochromeni,zivotne dulezitych pristroju..
   Opak a viditelny jsou Cina a Rusko,vi presne co chteji, vi presne kdo a kde je nepritel vi to kazdej, jejich priprava je zamerena a zkoncentrovana prave timhle smerem ,na presne cile a na maximalni efekt.
   V neposledni rade si vyrabi i zbrane prave pro tyto ucely.
   Neblouzni v agresich za kazdou cenu,pozorne sleduji z blizkosti rozvrat US armady, kancelarskymi generaly, byrokraty..
   Vladou a Bideny vseho druhu..
   Uprk z Afganistanu je dalsi rana bojove moralce, sebevedomi, kdyz je trpaslik vykopl a rozvrat uvnitr, samozrejme vetsinou pod povrchem kvasi.Prave ted.
   Tedy je jasny ze jim veleni ve valce shnilo.
   V neposledni rade jeste jsou zkusenosti,kdy spojenec nejblizsi se proste nepripoji a vzda vsechno, kdyz by slo do tuhyho, nebo vojaci zahodi flinty..
   To se taky neda predvidat protoze casto predtim hrozne a bojechtive jasaji a pocitej s nima potom..
   Kdyz Rusko a Cina vzbuzujou tezkej respekt ve svete, pri nejmensim..

   Vymazat
 5. Ten Krym prostě Američani nemohou rozdýchat. Hlavní cena za krvavý majdan byla na dosah ruky. Základna pár kilometrů od ruské a kavkazské ropy, ha hranici ruské obilnice Kubáně, přímá cesta do nitra Ruska - na Don a Povolží... To vše za pět miliard USD!!! To i lecjaká jachta je dražší. A Rusové jim to vyfouknou přímo před nosem! To prostě naštve! Jo, a unknow je idiot. Ale to všichni vědí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:20 Jenom on ne, jinak by se někde na veterině nechal humánně utratit.

   Vymazat
  2. Danny, prostě jim uniklo, že už nešéfuje Jelcin. A nerozdýchali to dodnes, joj, zo byly blažené časy.

   Vymazat
  3. Osvobození Krymu byl Putinuv majstrštych.
   Soudruzi z NATO a benderovci dodnes nechápou,jak to mohli zachrápat.

   Vymazat
  4. Ja nevim jak ten svet funguje.
   Videl jsem jednou francouzskej film,Vsecko spatny je k necemu dobry..
   Nestesti a hospodarskej rozvrat atd., ktery postihly Rusko se najednou obratily do Ruske suverenity, navrat k normalu asi k nadnormalu,dostali /kde se vzal tu se vzal/,Putina, kterej bez meskani vybudoval hospodarstvi a armadu s nejlepsima zbranema na svete , jinak by Rusko uz nebylo.. A pritom rusove nejsou/nebyli nic moc na technicky vyvoje a obchodovani..
   Jedno zavahani ,zakopnuti..
   Vyhnali bolsevika rychle aby je neznicil uplne,Jelcin taky skodil a najednou pohrbivany Rusko se jako zazrak vynorilo z rozvalin..
   Pres nepratelsvi okolniho sveta.
   Jak je to mozny a tak rychle,bez rusu se dnes nic neobejde, hraje hlavni roli a Usa si s nim,s SSSR vymenilo roli..
   Evropa se 100% povesila ted na zavislost na Rusku.
   Kdyz i NATO je zavisly na Rusku a taky upada..
   Jak je to mozny, kdyz to mozny neni..

   Vymazat
 6. Doufám, že jsme na to cvígro poslali jeden z našich obrněných kajaků. Po "zdárně" ukončené a "úspěšné" okupaci Afghanistánu nás zřejmě očekává nová anekdota, "U Krymu se cvičí za Prahu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. i,

   a jakou armadu, smim li se ptat?

   Vymazat
  2. Kachno, zeptejte se veteránů z USA, zda se cítí být vlastenci, tedy těch, co bojovali v Korei, Vietnamu, Iráku atd. Rodin padlých i jen občanů jak to vidí oni.

   Jsou války dobyvačné a obranné, jen hovada ten rozdíl nevidí!

   Vymazat
  3. To jsou pořád jen ti samí a nepoučitelní, případně jejich omýlení potomci: dostali na prdel všude, kam strčili svůj špinavý rypák ! Teď akorát lezou po štyrech z Afganistánu. Ve Vietamu je vyprčáskali zemědělci od rýže, v Afganistánu do hader omotaní sběrači makovic...... A tihle, tíííhle, se snaží nasírat Ruskou armádu ??! Je vidět, že si koledují o pořádnou přes držku. Tak, že se jim to kousavé otočí dozadu !

   Vymazat
 7. Pepé Escobar... To bude asi bratr mnohem "slavnějšího" Pabla...

  OdpovědětVymazat
 8. Co se divíte!|Do současné doby,byl i Afganistán kdesi na "severu Evropy" a proto tam byly ty síly NATA !No a nějakej běžec,já je mám na slimáky,má nejspíš od nich zalepený zobák a proto jenom žvaní!A jak řekl Putin,Rusové půjdou do nebe a ti ostatní přijdou do pekla/samozřejmě v případě svět.konfliktu/.Rusové na to mají PROSTŘEDKY !!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. O Rusy strach nemám. Amík měl vždy svaly okolo držky a hrdinné filmy. Rusů se bojí až serou a aby se všem zdálo, že se jakoby nebojí, tak poštěkávají u plotu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:24 Popros náčelníka ať ti dodá nový text. Tohle tu meleš pořád dokola.

   Vymazat
 10. Osádky těch lodí musí mít bobky když si představí kdyby se něco stalo tak přiletí Kalibry a bude po loďstvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. cabo,

   tady mas kousek smlouvy mezi Ukry a Anglii

   "Spojené království má s Ukrajinou silné dvoustranné vztahy a je odhodláno zajistit svou bezpečnost. Od roku 2015 Spojené království vycvičilo v rámci operace Orbital a iniciativy pro námořní výcvik pod vedením Spojeného království více než 21 000 ozbrojených sil Ukrajiny v lékařských dovednostech, logistice, kontraimprovizovaných výbušných zařízeních (C-IED), vedení, plánování a pěchotě"

   bude nova Krymska valka, a chudak Putin, tak nejak si vzpominam na Anglickej expedicni sbor ve Francii 1940

   Vymazat
  2. 11/40
   Nemluvě o ponorkách...

   Vymazat
  3. Velmi dobrej clanek,ukazuje jak se vtiraji a vnucujou kde nemaji co delat. Ukrove nejsou clenove,jenom se zcvokli /a co jich takovejch je/, do vlastni zahuby.
   Nebezpeci prameni z toho ,ze kde jakej blbec muze vyprovokovat valku /neco nekde zmackne/a nebo udelat nechtenou chybu, kdyz uz cas na dotazy a vysvetlovani neni,ani nemuze bejt..

   Vymazat
 11. Žádám Indického běžce, alias Unknowna, aby nevydával mé názory na jeho myšlenkové astma, za projev sympatií k Rusku. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 12. Válka byla připravena ke startu v roce 2014. Jsme o sedm let vedle. Okno možností se uzavřelo, jak tvrdí Pjakin. Zato se vede světová válka virologická psychologická ideologická, a to taky není k zahození. Co je proti tomu těch pár kocábek na moři?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kocábky na móóři ? Jedna salva a moře je čisté. A pak musíme naše "bratry" cikány vyškolit v potápění: vždyť tóóóóho železa na dně..... :)

   Vymazat
 13. Putin: I kdybychom potopili britský torpédoborec, světová válka by se nekonala - Rusko 24

  https://www.youtube.com/watch?v=otkccmxuAmQ

  Pozn.: Lze nastavit české titulky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biden jasně řekl, že válka mezi USA a Ruskem nebude. A Britové jsou poskoci USA. Takže by opravdu nebyla.

   Vymazat
  2. Naivko ,Biden je ten posledni poskok ktery o necem rozhoduje .Nejmene polovina "jeho" aparatu jsou buzeranti a jak znamo opet ti Vyvoleni .
   To ti jeste nedoslo proc si vybrali senilniho dedka do cela ? On jen cte z telepromtru co si pres noc vymysleli na upevneni sve moci a i stim ma znacne potize .

   Vymazat
  3. Senilního vybrali, protože toho přemýšlivého nechtěla věrchuška poslouchat. Ale určitě teď bude věrchuška spokojená. Nějakou (nejspíš nedlouhou) dobu...

   Vymazat
  4. at biden nebo trumf a dalsi vsichni jsou rizeni Vyvolenymi
   jiz dlouho velmi dlouho!🤮🤮🤮

   Vymazat
 14. Nejvetsi chozjájín na tomto serveru je jakysi danny.
  Nejdriv tady vypravel Dvorak, ze sice Rus neumi vyrobit auto, lednicku, pracku, ale jsou obrovsti vyvozci investicnich celku. A pak mu to chozjájín danny zrusi tim, ze se zacne chlubit, ze tamhle v Rusku (okupovanem Rusy) maji turbiny Siemens, tamhle ono, tamhle zase neco jineho.
  Tak se chlapi proboha domluvte, at nevypadate jako troubove:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz velikan vykroci
   ptaka sveho zastrci
   zpet hezky svet to napohled

   Vymazat
  2. Pupíku 20:49, nevadí ti, že Rusáci ledničky, pračky a dokonce i auta vyrábějí? A představ si, že furt mají svoji vlastní výrobu, narozdíl od nás. Vyrábí i vlastní vagony, lokomotivy, tramvaje, kombajny, procesory, přístroje a nástroje, obráběcí stroje... až po ty investiční celky, jako třeba jaderné elektrárny. To, že některé produkty nakoupí jinde, to je úplně normální, představ si. Zvlášť když je jednou z mála zemí nebo dokonce jedinou zemí, která dokáže vyrábět zcela specifické materiály a například dopravit cokoliv a kohokoliv na orbitu Země. Je toho samozřejmě mnohem víc. Je zajímavé, že ti to tak vadí, přitom Američané taktéž nakupují kdeco po celé planetě včetně Ruska, pokud to je pro ně ekonomicky výhodnější. Takže tak je to. Možná bych mohl ještě dodat, že ačkoliv všichni nakupují v Číně, sama Čína nakupuje také. Říká se tomu obchod nebo třeba ekonomická spolupráce, ale chápu, že to je těžké pro tebe pochopit.

   Vymazat
 15. Vietnamci jim také nakopali prdel.
  Dnes je vyhnali jejich kamarádi mudžahedini.
  Stop NATO!

  OdpovědětVymazat
 16. Byl bych rád, že pochopíme, oni i my, že si hrajeme na jednom písečku. Že vyplazovat na sebe jazyk a plivat se nemá. Vzájemné provokace obvykle končí rozdupáním hradu (z písku). Že navzájem si krást lopatičky a kýblíčky se nemá. Je sice radostné, když nepřítel dostane na pr#del, ale radostné jen dočasně.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.