Reklama

pátek 2. července 2021

Co ukázal experiment na Maláčové a Zaorálkovi

Petr Hampl
2. 7. 2021 PrvniZpravy

Experimentů na voličích máme docela dost. Od takových docela malých až test, co se stane, když do evropských měst nastěhujete tisíce militantních džihádistů. A k nim další statisíce zmatených lidí z blízkého východu, kteří jsou kulturně nekompatibilní, a o jejichž „integraci“ pečují místní buňky muslimského bratrstva, islámského státu a radikálních mešit řízených ze Saudské Arábie, Kataru a Turecka, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Petr Hampl.

Brzy budeme svědky dalšího experimentu. Evropský Zelený úděl nám umožní pozorovat, co se stane, když uvrhnete masy lidí do bídy, zdražíte jim energie i zboží každodenní potřeby, zlikvidujete místní zemědělství i místní podnikání, a ještě na ně budete dohlížet, aby si snad nevypěstovali potraviny sami. Jaký to bude mít dopad na sociální strukturu společnosti? Jak to změní politické poměry?

Neméně zajímavé by byly experimenty prováděné na členech politické třídy. Co kdybyste vzali nějakého úspěšného politicky korektního politika a přenesli do opačného prostředí? Dokázal by se stát militantním národovcem? Nebo islámským fundamentalistou? Jak rychle? Jaké podněty by potřeboval?

Malý kousek takového experimentu jsme viděli v debatě nad sborníkem Budoucnost levice bez liberalismu. Dva editoři sborníku (Ilona Švihlíková a Petr Drulák) jsou výrazné osobnosti, nemají problém mít silné názory a dokážou vytvořit nekorektní atmosféru. Proti nim organizátoři posadili Janu Maláčovou a Lubomíra Zaorálka, celoživotní přesvědčené globalisty a přívržence radikální anticivilizační levice. To platí zvláště o Janě Maláčové, i když na reklamních fotografiích působí poněkud jinak. Celá debata je ke shlédnutí zde.

Švihlíková a Drulák rozehráli situaci výborně. Mluvili jasně, jednoznačně a tak, že se jen obtížně hledaly námitky. Vlastně jen nerozumím, proč své myšlenky označovali za „levicové“. Stejně dobře by se daly označit jako rozumné, logické, lidové či národní.

Profesor Drulák připomněl, že národní stát je základním garantem demokracie. Že národní stát je v současné době ohrožován „alternativními aktéry“, kterými jsou nadnárodní korporace, nadnárodní úřady, nevládky a nezávislé úřady, kdy byrokracie rozhoduje sama. Připomněl i otázku tajných služeb. Pokud nemá vláda své zpravodajské služby pod kontrolou, začnou zpravodajské služby kontrolovat vládu. A na závěr rozstřílel Zelený nový úděl.

Následovala kanonáda docentky Švihlíkové. Nevolení aktéři parazitují na státu, obcházejí demokratický proces, a vynucují si svoje vlastní politiku.

Brilantním postřehem se dotkla i „žebříčků konkurenceschopnosti států.“ Měl jsem na toto téma cosi rozepsáno, ale Ilona Švihlíková to vyjádřila přesněji. Jde o to, že ještě někdy v 70. letech se „konkurenceschopnost ekonomiky“ neřešila. Šlo o to, jestli národní hospodářství dokáže vyrábět a pěstovat tolik, aby to obyvatelstvu zajistilo slušnou úroveň. A jestli někde se někde jinde daří ještě lépe, proč by to mělo vadit? Dnes jsme v situaci neustálého srovnávání. Hospodářská politika se nehodnotí primárně podle dopadů na obyvatelstvo, ale podle toho, nakolik přispívá k ziskům nadnárodních korporací. Některé státy přispívají hodně, a jsou chváleny, jiné přispívají málo, a jsou kritizovány. Čím hůře se zachází s pracujícími, tím je stát konkurenceschopnější. Ilona Švihlíková v této souvislosti připomněla pojem „závod ke dnu.“

Levice brala globalizaci jako přírodní zákon. Jako něco, čemu se musí podřídit, pokračovala nemilosrdně Švihlíková. A rovnou zmínila také, že ještě mnohem horší než čerpání dotací je situace, kdy nestátní aktéři určují zákony a politické poměry. Nešetřila ani neziskovky, které přispívají k „likvidaci demokracie“ a výslovně zmínila Člověka v tísni. Epidemie ale podle Švihlíkové naštěstí ukázala, že státy dokážou zavírat hranice, razantně zasahovat do ekonomiky a kontrolovat strategické sektory. Je to jen ideologie, která jim brání tak jednat.

Kdyby to všechno řekl třeba nějaký veřejný nepřítel typu Hampla (nebo třeba profesora Kellera, který je rychle vytlačován do podobného postavení), mohli by solidní politici reagovat předepsanými frázemi o extrémistovi, šovinistovi, islamofobovi atd. Jenže Švihlíková i Drulák jsou pořád ještě vážené autority, s akademickými tituly, blízcí sociální demokracii. 

Co teď? Myši vyrážejí do bludiště. Jak budou reagovat?

Reakce obou ministrů byla fascinující. Stačilo pár minut, a pokrokoví politici, co celý život hájí práva pseudomenšin, liberálních umělců, „závazky vůči spojencům“ a „vděčnost vůči EU“, byli úplně jinde.

Ministr Zaorálek přednesl strhující řeč o pseudointelektuálech, kteří mluví o pracujících, ale ve skutečnosti obyčejnými lidmi pohrdají. Tvrdě kritizoval intelektuálský pocit nadřazenosti. Kdybyste tu řeč četli na papíře, mysleli byste, že pochází od představitele SPD.

To ale nebylo nic proti ministryni Maláčové. Zejména, když Ilona Švihlíková prohlásila za naprosto nepřijatelné, aby byly disentní názory umlčovány tím, že jsou mluvčí označováni za xenofoby, fašisty a extrémisty. Maláčová reagovala tím, že jí to prý taky „strašně vadí“. Člověk by skoro čekal, že se omluví všem, kdo byli s její podporou vyštípáni za to, že nejsou dost genderově korektní. Že požádá kolegu Hamáčka, aby přestal blbnout s tou předsudečnou nenávistí. A že až Hamplovi zase zakážou besedu, půjčí mu zasedačku na ministerstvu.

A možná by to i udělala, kdyby v tom prostředí byla dost dlouho. Jenže nebude. Na schůzce Aspen Institutu a při jednání v Bruselu se bude stejně snadno přizpůsobovat něčemu úplně jinému.

Nejzajímavější je na tom ta snadnost. Žádný nátlak. Žádné vyhrožování. Žádné úkolování tajnými společenstvy. Stačí pár minut v jiném prostředí. Mozek vycvičený k dokonalé flexibilitě dokáže bleskově odpovídat na otázky typu: Co se ode mě očekává? Co mám říkat? Co si mám myslet? A zasahuje to i emoce. Umím si představit, že by paní Maláčová dokázala cítit rozhořčení nad tím, že byl Martinu Konvičkovi zrušen facebookový profil.

Je to samozřejmě jen částečná ukázka. Nevíme, jak by ti stejní lidé jednali v jiných situacích. A také vidíme ty nejlepší z nejlepších. Vidíme ty, kteří se dokázali prošplhat až na vrchol, zatímco ti méně obratní zůstali na úrovni sekčních šéfů nebo projektových manažerů v neziskovkách. Mimochodem, není to jen otázka levice. Vladimíru Dlouhému se v době jeho ministrování přezdívalo „pan flexibilní.“ A kam to dotáhl. 

Škoda, že nemůžeme říci, že by z této ohromující schopnosti vyplývalo cokoliv pozitivního pro naši zemi.

52 komentářů :

 1. Nemohu se zbavit dojmu, že zde již dlouho operuje podobná skupina bratrstva z východu se svými buňkami a nyní si jen zve své vzdálené příbuzné na dokončení, ač se nenávidí.

  OdpovědětVymazat
 2. Podívejte se na YT: Západ je v šoku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neškodil by odkaz na YT ...

   Vymazat
  2. Umím jen zapnout počítač, ostatní mám nastavené.

   Vymazat
  3. Pradědo, stačí jen uvést název, autora, cokoliv bližšího.

   Vymazat
  4. ......"Ministr Zaorálek přednesl strhující řeč o pseudointelektuálech, kteří mluví o pracujících, ale ve skutečnosti obyčejnými lidmi pohrdají. Tvrdě kritizoval intelektuálský pocit nadřazenosti. Kdybyste tu řeč četli na papíře, mysleli byste, že pochází od představitele SPD."

   Zaoralek receny v CSD "Tluc- huba" pro zretelnost to nepisi dohromady ale socdemaci mu za jeho zady tak rikaji, je vzdelany a universalni ministr, cili zapada dobre do role ktera se mu udeli. Mimo toho co rekl o nasich Intelektualech ze jsou PSEUDOintelektualove je naprosta pravda, ovsem misto kecani ci recneni o nich by se do nich mel dat, a vykopat je aspon z jeho resortu.

   O Malacove mohu jen rici ze kdysi bejvala skutecne "sexy baba" ale jak se rika "bejvavalo"

   Ohledne importace ruznych atomovych ci jinych inzinyru pres stredozemni more, viz nas ochoceny Habesan. Mimo toho Topolanek byl v tom taky dobrej, a Necase to dokonce stalo flek, (a mne malem rozvod)

   vsepbecme. pri prochazkach v Prazske prirode potkavam cim dal tim vice maminek s detickami ktere doprovazi no nekdy jdou uz samy, uprchlicti tatinkove, takze zaciname zit lepe a radostneji, jak rikavali kdysi komousi

   vic uz neni treba vypravet

   Vymazat
  5. Dám si YT/YouTube/, napíši: Západ je v šoku a vyskočí mi to tam. Co dál?

   Vymazat
  6. Pradědo, pokud je to na mně, označil jsem si kurzorem a levým tlačítkem Váš text "Západ je v šoku", poté pravým tlačítkem a z nabídky vybral "vyhledat Googlem". Naběhnou vám nabídky, mezi jinými i z You tube několik na výběr, toť vše.

   Vymazat
  7. 7:07 bezejmenný, jedinými pradebily jste tady s kachnou vy.

   Vymazat
  8. 9:18, potrefená kachna taky kejhá?

   Vymazat
  9. Kachna 3 x smazána za lhaní a urážky. Z Hampla -velkého obdivovatele baronky Thatcherové udělal "levičáka", každý, kdo má jiný názor než drůbež, nazývá komunistou, kdo nechce válu s Ruskem je pro něj hned ruský zvěd. Kdyby nenadával, byl by svou pitomostí zábavný, ale imbecilní hrubostí se sám odsoudil k mazání.

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  13. Kachno, o mně je dohledatelné, jak jsem je v 68. "vítal".

   Vymazat
  14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  16. Kachno, já neútočím ale rány vracím!

   Vymazat
  17. 10:28, že jsem se promenádoval v Praze mezi tanky s naším praporem?

   Vymazat
  18. Autor by se mel naucit aspon, vyjadrovat aspon..
   Ze lopata je lopata, je lopata. A nic ostatniho.
   Jak muze bejt nekdo kulturne kompaktibilni /compact,tedy solidni ,pevny a zkoncentrovany/, kdyz nema kulturu. Teda ani umeni ani vedu ,beda tomu kdo by s tim prisel ,vegetuji kolem pousti tisice let a jedinou zmenu,technologickou maji od nas..
   A co pochytili.
   Uz dlouho dostavaji od nas obrovske financni injekce,bez nich by to neslo..
   Ales nimi to take nejde..Kdyz..
   Nemaji na nic cas. Jde o rozdilny a nerovnomerny vyvoj ,kterej se nedozene pristi patek.
   Jsou otroci antispolecenske ideologie..Nic vzajemnyho, nic k porozumeni, neni a byt nemuze..
   No space,nothing compactible. Agresivity only.Niceni.
   Pak jsou tu jak vidim nejake nezajimave spekulace,o nejakych garantovanych demokraciich a alternativni akteeeriii,neci soukromy vynalezy na neco.Co s tim.
   Zeleny udel je davno vyvracenej a z kloubu i kdyz si sili ,fake medialnim predstiranim dal..
   Za ucelem dalsiho klacku na nas ubijet,dalsim silenstvim , ktery uz vladne.
   Tak proc si o tom nepodiskutovat..A sirit.
   Vybleje se to na nas a cokoliv..
   Kdyz je cas na vse a s casem dobry vejplaty za show zvaneni.. Vzdyckosti, ubohosti a blbosti.Povrchnosti.
   Predstirani ze bezpaternich a modnich predposranosti neni..Priklady ani zase priciny se jako obvykle neuvadi ,pouze nasledky..
   A nejakych ideologicky zblitych a bez zajimavisti suterennich ynteligentu..
   Mozny moznosti..Bezbrehosti..
   Bidnosti spiritualne zbidacelych.

   Vymazat
 3. Tahle "flexibilita v zásadních postojích" politiků, sociálně demokratických zvláště, je bohužel příčinou úpadku země a politického marasmu. U ČSSD platí jedna jediná zásada, za to zásadně a stoprocentně, že se nemusí dodržovat vůbec žádné zásady, pokud jde o kšeft a pašalíky. Proto je jen otázkou času, kdy skončí definitivně. Bohužel.
  Jiná věc je, že momentálně nemáme dostatečně silný politický subjekt, který by se dokázal postavit, ne(před)podělat se, a vyhrát. Něco jako Orbán a jeho strana v Maďarsku, jakkoliv nesouhlasím s mnohým, co hlásá. Ale ten základní princip suverenity, soběstačnosti, vlastenectví. Ne že by žádné takové nebyly,ale nemají, bohužel,a snad zatím, takový viv.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak oba "flexibilní" politici disponují alespoň určitou inteligencí. Taková M. Němcová se prodrala do významných funkcí a je přitom tupá až to bolí. Navíc je neuvěřitelně podlá, prolhaná a pokrytecká. Stačí si poslechnout její dnešní rozhovor na Streamu. Varuji ale slabší povahy, je to naprostý hnus...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Ado.
   a vado ti na ministryni Benesove co? treba ze vyhodila Zemana, ktery na rozkaz odnekud znovu zrusil vyrok sveho podrizeneho zalobce ktery Babise osvobodil?

   Nemusis mit Bemesovou rad, ale rozhodne tupa neni, spis ty. Osobne ji neznam, ale srovnej ji s Nemcovou, a tou pindou v EU, a pak kecej, joooo a jeste s tim hajzlikem jak podlezave vydal toho ruskyho hackera Amikum, jmeno ma po nakym ptakovi

   Vymazat
  4. Nazdar Basosi! Ten pták je Pelikán. Pelikán! Co má pytel na kořist hned naspod zobáku. JiH

   Vymazat
  5. Panebože, co to blábolíš 22:52? Mluvím přece o Němcové, o Benešové jsem nenapsal ani slovo!

   Vymazat
  6. Ale myslel si Marjanku Benesovou, ty mrcho mazana


   (mezi nama byl jsem tak nasranej, ze mi ty jmena preskocily)


   Ohledne te pani co jsi mluvil, pouzil bych nazev prosoulozila

   Vymazat
 5. Pane Hampl, moc by mě zajímal Váš názor na článek uvedený ve Zvědavci: Malé zamyšlení nad světovou populací a je tam hodně zajímavých komentářů. Nebo také názor pana Davida. Je to o velmi závažném problému depopulace.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo pane Hampl my tohle všechno víme ale mělo by to vědět co nejvíc Čechů aby poskoky globální moci nevolili. Soudruzi ministři to vědí nebo toho jsou součástí a podporují to. Že by opožděná lítost že se možná nedostanou do sněmovny.

  OdpovědětVymazat
 7. Už je to tady, už je to tady. To co jsem tady napsal před pár dny se potvrdilo. Kanadští vědci zjistily že koronou trpí i kočky a psi, takže byznys pojede na plné pecky. Dále to budou krávy, koně, prasata a nekonečné labůžo. Na Novinkách napsaly jak Babiš škemral o Pfaizra v Izraeli a dostal odpověd, že byl schválen pro Palestinu a nové schvalovací řízení by trvalo dlouho. CO JE TO ZA BOUDU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo o vakcínu u nás neprosil, lžeš. Izrael prodává milión vakcín, kdo se ozve, koupí.

   Vymazat
  2. Unknowne 14:36 četl jsem to na Novinkách, takže asi lžou oni.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Jen mazte,mazanci, az se umazete sami do svyho uplnyho vymazani..

   Vymazat
 8. Omlouvám se, že teď předávám odkaz z jiného soudku. Pokud je alespoň zčásti pravda v tomto šokujícím odkazu https://www.youtube.com/watch?v=TpYhBo5UFXw , který ukazuje na propojení špiček Evropské komise s evropskými soudci, kteří by měli být nezávislí, tak by to občané měli vědět.(měly se sejít na tzv.rudém pikniku v tričkách s Che Guevarou). A jak jsem se přesvědčil již vícekrát, pravda v těchto videích je z 80%, zbytek jsou obvykle dedukce osoby, která ta videa točí, a ty nemusí být vždy správné.

  OdpovědětVymazat
 9. Dají vám Piráti do bytu podnájemníka? Tak to jsou padesátá léta. Všichni se tu bojí EU a neziskovek. Prezident Klaus od voleb nečeká změnu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Daji-vam-Pirati-do-bytu-podnajemnika-Tak-to-jsou-padesata-leta-Vsichni-se-tu-boji-EU-a-neziskovek-Prezident-Klaus-od-voleb-neceka-zmenu-669456

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kachno, pokud je budete rozdělovat Vy, je to určitě nesmysl.

   Vymazat
  3. 11:04 Četl jsem dost šíleností od pýjátských nanynek kterak máme brát sta tisíce migrantů a udělat jim lepší život. Samy bydlí u maminek a o životě nemají ani páru a teď před volbami se to snažíte zatloukat. I kdyby ne migrace tak kdo může volit bruselské patolízali a práskače jen stejný odpad společnosti.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane "Inde" (IB),
  gratuluji vám k vaší "statečnosti". Doufám, že pojedete na dovolenou do Indie. Já i když fandím vakcinaci, protože zatím není jiné lepší řešení, tak bych raději nehujeřil. Myslím si, že je velký prostor chování mezi techtlemechtlemi a stahováním kalhot před brodem. Když chci, aby děti nemusely nosit roušky, tak pro to udělám co budu moci a nebudu hujeřit a schovávat se za "moje lidská práva". Vždyť to má každý z nás ve svých rukách i bez státních hygienických nařízení. Když vydržíme chvíli poslouchat a nediskutovat, nebo dokonce dnes rady porušovat. Tak zítra se nám to vrátí s zase budeme na špici nejhorších. Nejsem placený státní agent, je mnoho jiných vládních usnesení, která neberu, ale tentokrát se mi zdají dokonce až moc měkká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknowne 3. července 2021 14:28, kde berete to "prokremelské", fanatické? Jste schopen to doložit? To hovado je samozřejmě nadávkou podobně jako magor vylepšený sraním. To celé korunováno, není jasné proč zrovna "rudým" lhářem.
   Že tady vytrvale předhazujete oněch 400 tisíc Kč, když už nemůžete nevědět, že jsou k dohledání na veřejném účtu NR, znamená úmyslné špinění s účinností na blbé.
   To, vzato dohromady, už nemůže být přesvědčením ani vírou blba, to už je systematickým trollením. Patříte k té amorální, primitivně reagující a nenávistné společenské spodině. Pokud byste kdy skutečně pobyl na moři v klidu a s rybolovem, budete uvažovat docela jinak. Takhle se jen hloupě, hnán míndrákem, vytahujete. JiH

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Unknowne 3. července 2021 20:14, dík za reakci. Docela hloupě chrlíte vulgarity. I když panu Dvořákovi odjakživa mazání rozmlouvám, nezbývá než uznat, že s tím co jste nablinkal, se moc co jiného dělat nedá. Krom toho, že to slouží jako dokonalý důkaz vaší nedostatečnosti. JiH

   Vymazat
 12. Děkuji za odmítnutí zdejšího prostoru, pro zveřejňování myšlenek občanů postižených OCD + ADHD. (IB, UN...) Nejlepších by bylo, místo toho, jim poradit ambulantní psychoporadnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 13. Sebedestrukce západu: "V minulých letech nás dostatečně zneklidňovaly „jen“ jednotlivé, i když velmi důležité trendy a tendence (nadměrná a stále rostoucí regulace trhu a jeho potlačování, centralizace a dedemokratizace Evropy, klimatické šílenství a jeho zcela neúnosné ekonomické náklady, masová migrace, multikulturalismus, feminismus a další podobné „ismy“), dnes však nastalo něco jiného. Nyní se všechna tato témata spojují a slévají do širokého globálního levičáckého pokrokářského proudu, jehož ambicí není nic menšího než naprostá přeměna světa, jak jej známe."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Apelovat nebo spoléhat na EU nemá smysl . EU je totiž již zanořena do sociálních a ekonomických zmatků kvůli nekvalifikovaným politickým rozhodnutím dávno a až po krk … a její rozpad je toužebně očekáván masami lidí a je to navíc jediná cesta k normálnímu světu a svobodě – smést tu ohavnou instituci do kanálu dějin jako odstrašující příklad! Obracet se na EU v současnosti s rozumným požadavkem, když vše je ŘÍZENÝ PROCES, nemá za mák smyslu , přesně tak! Už aby ten odpornej moloch, co si říká evropská unie, skončil v propadlišti dějin a viníci byli potrestáni. BOUŘE se rychle blíží ....

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.