Reklama

pondělí 5. července 2021

Čtvrtá říše v pasti: Švýcaři odmítli otrockou smlouvu "o spolupráci" s EU. Vyřízne si Brusel své energetické srdce? Chcípající drak už jen řve a kope. Inspirace pro nás: Máme bojovat, nebo si počkat? Podzimní volby hodně napoví

Pavel Kopecký

5. 7. 2021  ProtiProud

PAVEL KOPECKÝ komentuje snahu komisařů EU donutit Švýcary k podvolení i za cenu dalšího sebevražedného kroku Bruselu a bere to jako zajímavý test k úvahám, kterak snadno a rychle opustit Titanic

Elity Evropské unie v těchto dnech opět ukázaly svoji pravou tvář. Aby donutily Švýcary k poslušnosti, rozhodli se minulý týden Evropští komisaři, že odstřihnou vzpurnou alpskou zemi od unijní elektrické sítě. Jaký je důvod tohoto v podstatě teroristického opatření zvažovaného bruselskou věrchuškou? Bern si dovolil nepodepsat otrockou smlouvu „o spolupráci“, kterou mu Brusel předložil.

Smlouva připomíná spíše mnichovskou "dohodu", než vzájemně výhodný dokument. Krátce řečeno, kapitulační smlouva dělá ve všech oblastech ze Švýcarů, kteří členy EU nejsou, kolonii Bruselu. Od ekonomických diktátů, přes povinnost přijímat migranty, až po dodržování evropských pahodnot, podle bruselských notiček.

Globalistické kruhy nesou s nelibostí, že Švýcaři opakovaně odmítli dobrodiní, stát se bruselskou kolonií a v referendech nejenže neodhlasovali přistoupení k EU, ale nyní se dokonce odtáhli od metody, která jim měla unii nechat vlézt oknem na zadní dvorek.

Vyříznou si srdce z těla?


I když nyní bruselská obluda na Švýcary cení zuby a vyhrožuje, že pokud se nepodvolí, bude to mít pro zemi nedozírné ekonomické následky způsobené sérií blackoutů, Švýcaři zatím zůstávají v klidu. Věc totiž není tak jednoduchá, jak si soudruzi komisaři a jejich globální protektoři představují. Nápad bruselských „silovčiků“ pokud se nepodvolíte, tak vás vypneme, se sice snadno řekne, ale hůř realizuje.

Už teď se objevují zejména mezi odborníky ve Francii a v Německu, kteréžto země by byly tímto bezprecedentním opařením pověřeny, že takový zásah by mohl kriticky poškodit celou evropskou přenosovou soustavu, která je dnes natolik propojená, že odříznutí „alpské větve“ by mohlo přivodit kolaps celé evropské přenosové soustavy, už tak často balancující na hraně blackoutů. Připomeňme v této souvislosti, že častá dramata v evropské energetické síti jsou převážně způsobena, nevyváženými dodávkami z tzv. obnovitelných zdrojů (především větrníků) - důsledek katastrofální zelené energetické politiky Mutti Merkelové (bláznivé odstavení jaderných elektráren po Fukušimě).

Zosobněním „alpské větve“ a celé evropské přenosové soustavy je švýcarské městečko Laufenburg, jež se stalo symbolem evropské integrované elektrické sítě od doby, kdy se zde v roce 1958 propojily sítě Švýcarska, Německa a Francie. Takzvaná „hvězda Laufenburgu“, jak se rozvodna nazývá, pomáhá již více než 60 let zajistit stabilní dodávku energie pro Švýcarsko a zbytek Evropy.

Odborníci poukazují na to, že je prakticky nemožné přerušit tento základní kanál a vyhnout se při přenosu elektřiny Švýcarsku, aniž by to mělo zásadní dopad na celou evropskou energetickou soustavu. „Je to jako tělo, ze kterého vyříznete srdce, a budete chtít, aby přesto fungovalo“ uvedl minulý týden Eberhard Rohm - Malcotti ze společnosti Axpo Holding AG, největší energetické společnosti ve Švýcarsku.


Bolševici se jen přestěhovali


Stejné názory se stále častěji ozývají i z Francie a Německa, které nad nápadem Bruselu, použít energetický klacek na Švýcary, kroutí s hrůzou hlavou. Tak jako v případě dostavby plynovodu Nord Stream 2, který je těsně před dokončením a který po likvidaci svých silových elektráren Německo nutně potřebuje, tak i v tomto případě se zájmy jednotlivých zemí střetávají se zničující zelenou ideologií globalistů.

Zhysterizovaný Brusel v poslední době přitvrzuje. Dává najevo, že nebude tolerovat žádný odpor, který by vzhledem k chatrnosti umělého evropského projektu, mohl vést k jeho rychlému pádu. To se minulý týden znovu projevilo i ve vztahu k Orbánovu Maďarsku. Stále více bolševický hybrid, který dnešní Brusel (opět spojený s bidenovským Washingtonem) přestavuje, jde v omezování suverenity členských zemí EU mnohem dále než jeho komunistický předchůdce. O faktu, že komunismus posilněný současnými technologickými vymoženostmi pouze přesídlil z Moskvy do Bruselu, mluvil ve svém nedávném projevu i Viktor Orbán, jehož země stojí v čele pokusu o obnovení relativní svobody v Evropě.


Zajímavá inspirace - aneb jak ven?


Rozhodnutí použít teroristické metody proti vzpurným Švýcarům, přestože by smrtícím způsobem poškodili i energetiku Čtvrté říše je ze stejného soudku, jako výroky německého ministra vnitra Horsta Seehofera, když minulý týden navrhl odstřihnout Budapešť od bruselských peněz. Tedy peněz, které sami Maďaři spolu s ostatními zeměmi EU do Bruselu posílají. V normální společnosti se tomu říká loupež.

Ministr tak "pobruselsku" reagoval na maďarský zákon proti homosexuální propagandě (a pedofilii) ve školách. Představa, že děti nepatří státu, ale rodičům, kteří jako jediní mají právo vychovávat své děti podle svého přesvědčení, se soudruhů ostře dotkla. Ještě dál šel ve svých vyjádřeních holandský premiér Mark Rutte, jehož země se pod jeho vedením stala laboratoří, kde se zavádění všech možných úchylek coby následných evropských norem již desetiletí testuje. Podle něho už Maďarsko v bruselské sedmadvacítce nemá co dělat. Reakce Viktora Orbána tento týden byla jasná a stručná. „Nikdo nebude Maďarům předepisovat, jak mají žít ve vlastní zemi,“ prohlásil.

Maďarsko ovšem nechce unii opustit. Chce ji změnit. Vrátit zpět. To je ovšem úkol prakticky nesplnitelný. Mnohem jednodušší je potápějící se Titanic včas opustit. Ruttem nastíněná možnost by se nám mohla stát docela hezkou inspirací. Jenže to bychom museli mít vládu, která se skutečně k Orbánovi přidá. Andrej Babiš to určitě nebude. Sice slovně Orbána podporuje, ale když dojde na skutky, podvolí se Bruselu.

Ostatně ono "vyhodit" někoho z EU ani nejde. Ale myšlenka je to hezká, a neměli bychom ji zapomenout. Stejně jako vyhrožování Švýcarsku. Ukazuje se totiž, že bruselský drak je značně papírový. Řve, ale sebevražednou politikou stále více slábne. Podzimní volby (v Německu i u nás) hodně napoví v klíčové otázce:

Postavit se mužně na odpor, nebo alibisticky počkat, až se ten proděravělý kolos potopí? Pro první případ už víme: od proudu nás neodpojí. Jsme pro přenosovou soustavu ještě důležitější než Švýcaři. A podaří-li se dostavět Temelín (což bez Ruska nepůjde), stanou se naopak oni závislí na nás.

Docela hodně témat k přemýšlení komu dát na podzim svůj hlas.


17 komentářů :

 1. Proto také Německo buduje Nord-Stream II,pak může podobně vydírat státy,které bude zásobovat Ruským plynem,protože plynovody přes Ukrajinu budou zavřené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nebuduje Německo. Je to firemní investice, 50% Gazprom, 50% evropské firmy, německé, Royal Dutch Shell, OMV. OMV podle mne podíl prodá, změnilo strategii na uhlíkový neutrál do roku 2050 a recyklaci plastů. Proto prodává oil retail a Nord Stream bude následovat.

   Vymazat
  2. Vakcíny zřejmě obsahují čip v podobě oxidu grafenu, který umí být pamětí a nosičem informací (o konkrétním člověku):

   https://www.hlavnespravy.sk/…530

   Oxid grafenu dále umí navázat stopové prvky, které by se mohly řízeně do těla uvolňovat (nechci domýšlet nebezpečí z toho plynoucí):

   https://upozornujeme.cz/…nu/

   Pokud by se tato informace potvrdila, mohlo by jít o celosvětový skandál, neboť by rázem pravý důvod očkování vyšel najevo, nehledě na to, že se očkování touto nebezpečnou látkou může za nedlouho stát povinným!

   Vymazat
 2. Jak dopadnou volby?
  Jako vždycky. ovčané jsou nepoučitelní a pošlou do parlamentu své staré známé...
  Konkrétně:
  ANO 24%
  ODS a spol. 18%
  Piráti a spol 18%
  SPD 15%
  Přísaha 8%
  KSČM 6%
  Trikolora 5%
  Možné (i nemožné) koalice si sestavte po večerech sami...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anofert a ODS. To je můj tip. Ne, že bych skákal radostí, ale dohromady budou mít pohodlnou většinu. Trikolóra se do PS nedostane.

   Vymazat
  2. Co naděláme ale furt je přijatelné ANO než vláda globalizačních poskoků. Čím dřív se EU rozpadne tím lépe pro nás.

   Vymazat
  3. SPD, jestli má Samuraj rozum, by se měla po volbách koaličně spřáhnout s KSČM (ta by měla vymést Filipa) a, dostane-li se do parlamentu, s Trikolórou.
   No a potom by se mi líbilo, kdyby tato koalice utvořila koalici s ANO (kéž by pánbů dal a podařilo se Bureše sundat s postu přecedy); prostě podmnožina koaliční množiny.
   A protože by tato podmnožina SPD+KSČM+Trajfus měla více hlasů než ANO, mohlo by se jí podařit Bureše už jako premiéra k veslu nepustit, neb jest to špína chlap a bruselí vydíratelná vejvrtka.
   Prostě tomu slovenskému Rusínovi nevěřím a než bychom se nadáli, vyfásli bychom k řetězům ještě otrocké jho.
   Než se do mě pustíte - netvrdím: "tak bude", říkám: "s tím bych se dokázal smířit."
   Ale i Blok+DSSS bych v parlamentu uvítal.
   Uvidíme.

   Vymazat
 3. Místo toho, aby jako každý racionálně uvažující člověk začal u výdajů, u omezení neskutečně přebujelé státní správy, ráda by sáhla na peníze těm, kteří je na ni vydělávají. Každý z Vás vydělává na bezmála 500 000 státních úředníků a každý rok jim společně posíláme přes 200 mld. korun. Každý z Vás více než půl roku pracuje pouze na tento stát a jeho režii. Teprve potom pracujete sami na sebe a můžete ty vydělané peníze pro sebe použít. Třeba na nákup bytu, pozemku, zahrady. Ještě můžete. Brzy to jít ale nemusí a ta hrozba je velmi reálná. Pseudosocialisté totiž nikdy nesahají do peněženek svých, ale právě do těch Vašich. Pod pozlátkem sociální spravedlnosti a výhod pro ty nejchudší tuto vrstvu lidí sami zdárně tvoří. více na https://pravyprostor.cz/predvolebni-varena-nudle-ministryne-malacove-koho-na-ni-utahne/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anone

   je naprosto nemozne snizit pocet statnich uredniku, z jednoho prosteho duvodu.....kazdy z nich totiz vi neco na toho druheho. Nezapomen ze kazda partaj si prinesla na svoje ministerstva sve lidi, jednak aby mela prehled, a aby odmenila ty, na ktere se nedostaly vladni ci parlamentni, nebo i jina verejna mista,

   takze i kdyby chteli, tak to nejde, protoze je nemozne, vyhodit nekoho at dole ci lepe nahore, kazdy z nich totiz vi neco na nekoho vedle sebe

   Vymazat
  2. Pánové, děláte oučet bez hospodského, zapomínáte na zákon o státní službě!

   Vymazat
 4. Tak jako se zbortil hliněný kolos RVHP, dopadne i ten bažinatý EU.
  Pokud nás naši soudruzi neodevzdají plně pod jejich direktivu. To bude o něco složitější a o mnoho více bolestivé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrej priklad jak nenavistnici radeji zbouraji celej strom /na misto vetve/jen aby ukajeli svoji nezmernou nenavist na male Madarsko..
   Po velmi zanedbatelnou pricinu.
   Ubijeni v Turecku a v Gruzii je nezajima!!Nesmi!!
   Netusi ve sve horecne ideologicke zaslepenosti a touhou po destrukci i sebedestrukci,ale ani nechteji vedet,ze mohou vystartovat celou lavinu za prikladem britu..
   Kdzy v jistych a celkem malo na povrchu viditelnych podminkach ,vlady pred hodinu velmi stabilni s absolutni moci ,satnou se a bleskove minulosti

   Vymazat
 5. V Bruselu nejsou žádní bolševici, ale jsou tam jenom obyčejní blbci. Bolševici s Leninem, když přesídlili z Petrohradu do Moskvy, tak v počátku budování socialismu vyhlásili nej nej plán elektrifikace celého Ruska, a do několika let ho realizovali ..

  Blbci v Bruselu a my s nimi máme zelený plán k návratu na stromy, po kterém elektřinu nebude z čeho vyrobit ..
  Tak k čemu potom budeme potřebovat nějakou přes Švýcarsko propojenou celoevropskou rozvodnou síť s řízením distribuce elektřiny pro zamezení blackoutu ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. maxi

   V bruselu nejsou blbci, jen vychcani bezpaterni nefachcenkove - tedy politici, kteri jsou ovladani nekolika manipulatory zezhora> Nekdo tem manipulatorum rika Deep State, Prediktor, Kabalisti, zlata miliarda. a vice..... Puvodni mise EU byla kdysi vznesena, ale to uz je davno, a to co EU predstavuje nebo mysli ze predstavuje, ona sama (EU)nevi, proste kecaji o humanite, a lasce k uprchlikum a pri tom nevi, a ani je to nezajima, ze o lasku ci humanitu nejde, jde jen o to vyvovolat poradny konflikt, (anglicky Mayhem) ktery prejde v globalni konflikt ktery zajisti likvidaci nepotrebne masy lidi.....Otazka je kterou ale jeste nevyresili, jak identifikovat a oddelit ty nedulezite/nepotrebne od dulezitych lidi pro dalsi chod civilizace.... Dalo by se o tom rozumovat a spekulovat az do nekonecna, ale ani ta zlata miliarda v tom nema jasno, a tak to vselijak zkousi, a cekaji co jim vyjde a jak to dopadne

   Vymazat
  2. Basosi,
   zmiňuješ se o vychcaných bezpáteřních nefachačencích, kteří nejsou blbci, a jsou ovládáni ze zhora manipulátory Deep State a pod., elitou "zlaté miliardy" ...
   A při tom o nich jako o EU uvádíš, že sami neví co představují, nebo myslí si že představují, že tím vyvolají jenom depopulační konflikt, a že ani "zlatá miliarda" nemá jasno a jenom něco zkouší a čeká jak to dopadne ..

   To není vychcanost ale blbost EU i Deep State, elity zlaté miliardy ..., nevědí jak ten jejich pošahaný plán "depopulace" dopadne, a tak jsou to jenom blbci, kteří si řežou větev na které sedí, ani opice se tak nechovají ..

   Vymazat
 6. esce ze to mam za sebuuuu! vulgo receno mam v anusu kdo to tu povede! zatim tu bylo nejlepe za vladnuti Ano! takze ac uz jsem nechtel volit tak pujdu jen podporit Ano a hlavne aby se nepodarilo vladnou bandam "pirstan
  nebo spolu"!a Andrej uz mozna premierstvi hodi na hrebik a na jeho misto by mohl jit ondracek(treba?)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.