Reklama

středa 21. července 2021

Erdogan: Evropská unie jsou bezectní lháři!

Ivan David
21. 7. 2021 FB

Tohle bych si nikdy nedovolil napsat sám za sebe. I tak čekám, co s tím udělají cenzoři. Ale já jen cituji „významného obchodního partnera EU“, kterému se sypou každoročně miliardy eur na „uprchlickou politiku“ v rámci jednání o přístupu do Evropské unie.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan navštívil včera Tureckem okupovaný severní Kypr a spustil další ze svých tirád. Tentokrát prohlásil, že kyperští Řekové chtějí masakrovat Turky, a označil Evropskou unii a její vůdce za „nečestné lháře“.

"Strana kyperských Řeků trvá na zachování svého maximalistického, prolhaného a rozmazleného přístupu, který je oddělen od reality. Nemají v úmyslu změnit svůj přístup, ptát se sami sebe a upřímně usilovat o spravedlivé řešení situace na Kypru, “uvedl v úterý ve svém projevu na okupovaném severním Kypru. "Bez ohledu na záměry, které měli v minulosti, přistupují k této otázce ze stejného úhlu pohledu i dnes. Když se ponoříte trochu hlouběji, vidíme, že stále existují ti, kteří touží po masakrech před rokem 1974. Nejsou upřímní.“, řekl Erdogan a pokračoval: "Tady volám do Evropské unie. Jsou to všechno lži. V Evropské unii není demokracie. Evropská unie se prý chystá podpořit severní Kypr z finančního a administrativního hlediska. Udělala to? Ne, ne. Proč? Protože jejich životy jsou založeny na lžích. Nejsou upřímní.“, uvedl Erdogan.

"Říkali mi (vůdci Evropské unie): Slyšeli jsme, že 20. tohoto měsíce budete mít projev na severním Kypru, doufáme, že tam nebudou žádné rušivé řeči. A já jim říkám: Ke svému projevu nebudu potřebovat vaše povolení!“, zahartusil na Brusel turecký prezident.

Erdoğan také oznámil částečné znovuotevření Famagusty, což je militarizovaná zóna po turecké invazi na severní Kypr v roce 1974. Erdoğanovo oznámení se týká velmi malé oblasti okupovaného města, konkrétně Varoshy(Varosia), což odpovídá několika domům. Rada bezpečnosti přijala v roce 1984 rezoluci, ve které prohlásila, že jakékoli pokusy o osídlení jakékoli části Varoshy jinými osídlenci, než jsou její původní obyvatelé, je „nepřípustné“. Rezoluce z roku 1992 znovu potvrdila rezoluci z roku 1984 a požadovala, aby byla Varosha pod kontrolou mírových sil OSN na Kypru - ale nestalo se tak.

Shrneme si – Erdogan kašle na rezoluce OSN, nadává představitelům EU, hodlá zjevně obsadit severní Kypr – zatím jen severní – ale největší starostí představitelů EU je maďarský předseda vlády Viktor Orbán a jeho „zákaz homosexuální propagandy“. A nově údajně jakési špehování novinářů izraelským programem Pegasus. A nic neleží Komisi na srdci více, než osud právního státu v Polsku a Maďarsku, což vyjádřila právě dnes ve své zprávě o stavu právního státu ve všech 27 zemích EU. Nejohroženější je prý v Polsku a Maďarsku svoboda médií. Dále Brusel vyjádřil „vážné znepokojení“ nad skutečností, že polská vláda dosud neprovedla soudní příkazy od Evropského soudního dvora (ESD). Lucemburští soudci mimo jiné požadovali pozastavení kontroverzního disciplinárního orgánu pro polské soudce. „Ale ta nadále přijímá rozhodnutí, která mají přímý dopad,“ stěžovala si komise. Obavy „ohledně nezávislosti a legitimity Ústavního soudu stále nebyly rozptýleny. V Maďarsku nadále dochází k dalším změnám ve směru snižování stávajících záruk nezávislosti soudů, uvádí se ve zprávě. Například jmenování Zsolta Andrase Vargy za předsedu Ústavního soudu navzdory nesouhlasu Národní soudní rady je velmi diskutabilní.“, uvádí dnešní zpráva Komise. Několik příštích let se budeme zkrátka „bavit“ neustálými pokusy o svržení Orbána a o „nápravu“ Polska.

Z EU se definitivně stává superstát, který chce mít absolutní kontrolu nad svými vazaly a který chce rozhodovat o tom, kdo kde smí mít jakou veřejnou funkci, co má být šířeno médii a co má být obsahem vyučování. Pozitivní činy pro občany – viz nákup vakcín proti covidu – jim ale nejdou. Když jim někdo vynadá do bezectných lhářů a je mimo dosah jejich biče, ani nepípnou. Co kdyby se Erdogan rozzlobil a vypustil uprchlíky… rychle mu musíme dát víc peněz! I na okupaci severního Kypru. I na nákup nových zbraní, kterými vyrobí další uprchlíky. A až nás příště nechá ve svém paláci sedět na zemi, budeme taky zticha. Turecko je přece most mezi Evropou a Asií, jak nedávno ve vysílání se mnou pravila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU/ČSL). Občanská společnost je tam vlastně v pořádku a hlavně - je třeba udržovat dobré vztahy s Erdoganem za každou cenu!

24 komentářů :

 1. Od události v Azerbajdžánu,nabylo o Erdoganovi slýšet.
  Tam moc neuspěl,podobně v Lybii,tak mu otrnulo a znovu zkouší na sebe upozornit,asi by chtěl další mld.od EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V otázce Ázerbájdžánu měli konečné slovo Rusové. Arméni museli vrátit to, co neoprávněně zabrali v 90. letech a Ázerbájdžánu stanovili hranice, které nesmí překročit. A na styčnou linii (novou hranici) neposlali nějaké "pozorovatele" bez jakýchkoliv pravomocí (jako jsou mise OSN), ale elitní bojovou formaci na plných stavech a kompletně vyzbrojenou. A ta má jednoznačný rozkaz zahájit okamžitě bojové operace proti tomu, kdo naruší dohodnuté podmínky. Jinými slovy, kdo napadne druhu stranu utká se s Ruskem. a tak si dali jedni i druzí zajít chuť. Najmě pak Alijev, který cítil podporu Erdogana a myslel si na oslnivé vítězství a zabrání celého Náhorního Karabachu. A pitomec z Jerevanu okusil "nehynoucí a jednoznačnou podporu" EU a Západu vůbec. Takže je rád, že nevisí. Zatím.

   Vymazat
  2. Presne. Kypr okupuje Turek 47 let a OSN je neschopna jako vzdy pokud ji nenakopne Usa bota. Turecko je v Nato stejne jako Recko a dalsi staty. Jaky pak caviky, Reckou cast ostrova tvori 59% a Tureckou 40%. Clanek o nicem. Nic se nezmeni ve prospech Reku, protoze Tureckou prioritou je ropa a plyn.

   Vymazat
  3. Evropská unie jsou bezectní lháři!

   A nejen to. Jsou to největší potlačovatelé pravdy.

   Vymazat
  4. Jak Erdogana nemusím, tak v tomhle mu dávám za pravdu. Jen bych jeho slova upřesnil: PŔEDSTAVITELÉ Evropské unie jsou bezectní lháři!

   Vymazat
  5. Souhlas EU jsou malí liberální diktátoři a s sultánem si nezadají oba stojí za velký kulový.

   Vymazat
 2. Unie řeěí esmyslnou zelenou politiku a ještě nesmyslnějěší další věci: LGBT, uhlíkovou daň a podobné nesmysly. Proto se nedivím Erdoganovi. Má pravdu v tom, že EU je zralá na sklizeň! Muslivové si s LGBT poradí velice rychle.

  OdpovědětVymazat
 3. A nejsou?
  Desetiletí tahali Turka za nohu, oblbovali, slibovali vstup do EU.
  Ačkoli každému bylo jasné, že už takhle je v Evropě přeturkováno. A nikdo netouží, aby se z Evropanů stali Orientálci a místo zvonů halekal k modlitbě muezín.
  Turek byl dobrý, jako kladivo na Rusa. Proto ta přízeň, klasika, vyhánění čerta ďáblem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane, myslela jsem vyznavači Alláha. Ti Afričané jsou také ( většinou) muslimové a tedy vyznavači orientálního náboženství.
   Jedno orientální náboženství se už v Evropě dávno etablovalo, teď má tah na branku i to druhé, mladší.

   Vymazat
 4. Chudak Erda,

  uz z nej Pasa asi nebude

  OdpovědětVymazat
 5. Imboši, blotošlapové a howni nástup!
  Chci vám udělat radost!

  Tady máte něco o ISS, neschopnosti rudých mužiků v láptích, a americkém pokroku v dobývání vesmíru!

  Přeloženo z Livejournalu - https://bit.ly/3BnMfSx

  Americké rakety budou znovu používat ruské motory.
  Vláda USA schválila nákup nového motoru RD-181M od společnosti Roskosmos, uvedl Vladimir Ustimenko, vedoucí tiskové služby státní korporace.
  „Navzdory politickým vichřicím, všem sankcím, které znemožňují normální spolupráci, bylo včera oznámeno, že Roskosmos dostal povolení exportovat nový motor RD-181M do Spojených států. Vláda USA schválila uzavření smlouvy mezi NPO Energomash (součást státní korporace Roskosmos) a americkou společností Orbital Science LLS,“ napsal v Telegramu.
  To podle jeho slov znamená, že dojde k novým dodávkám motorů a novým startům „amerických raket s ruskými „srdci“.
  Ustimenko vyjádřil názor, že v této dohodě existuje naděje na možnou normalizaci vztahů, kde obchod a efektivita budou hrát důležitější roli než „okamžitá rozhodnutí, která nemají nic společného s průzkumem vesmíru“.
  „Mezitím zbývá jen popřát úspěch NPO Energomash, která vytváří tak úžasná „díla motorového umění,“ řekl.
  Jak připomíná Roskosmos, RD-181 se dodává do Spojených států od roku 2015. S jejich pomocí dodává americká nosná raketa Antares náklad na ISS.

  No, uznejte, nejsou ti amíci pašáci?
  Takovej pokrok!
  Už nepotřebujou katapult!

  Hip hip hurááááá !!!
  Glory America !!!

  OdpovědětVymazat
 6. 18:35... Díky za info! Tohle se z naší/ vaší nedozvíme...

  OdpovědětVymazat
 7. Erdogan je podle mně jenom ubohej,Turek který vůbec nemá co dělat v UNII a popravdě řečeno ani My tam určitě nepatříme!!!! Vladimír-SLOVAN!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Erdogan má na Kypru 40(!) tisíc vojáků tak čeho se tam boji? Jedno si u něj cením a to když na setkání s EU papaláši posadil paní Lejno do kouta na gauč mimo dosah kamer...VIP 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:00... A Řekové tam vojáky nemají?
   Je tam dusno, tak tam mají vojáky obě strany konfliktu.
   Že Erďa prudce nedůvěřuje Západu není nic divného.
   Během podivného puče/ nepuče si Amerika i Evropa mnula pacičky,
   naštěstí se nezadařilo. Také bychom mohli mít rozvrácené Turecko a mraky bezprizorných Turků v Evropě. ( I tak je jich tady až až. )
   Bílý dům hostí v Pensylvánii Erdova soupeře Gülena s celým dvorem. To se těžko může Erdoganovi líbit.

   Vymazat
  2. 20/00
   "Pořádek především," řekla babička a kopla hovno pod skříň."
   Ještě že Erďa nečet tu parodii Babičky! Pak by mohla Lejno skončit pod tím faulencem, místo na něm.

   Vymazat
  3. Videl snad nekdo Ottomanskou risi, ktera by neutocila a neokupovala stale vice narodu a uzemi..
   Predcasne by asi E.vykopl cele Brusel i s NATO , nez ti dokonci sve dilo.. Velmi se zamlouva vsem masochistum,svym tupym nasilim,hrozbami a valkami s mnoha zmasakrovanymi , maji z toho ulevu a ukojeni..
   Vypada to jako,ze..
   Souteziva snaha probiha kdo nejvice napodobi Hitera a spol...

   Vymazat
  4. Pane Paw(e),
   je to dávno, ještě před spojením Němecek, že tenkrát jen v Bundes rep. se k turecké národnosti hlásilo 8 molionu. Vzhledem k tomu, že mají početnější rodiny, než je v Evropě zvykem, nedovedu odhadnout kolik jich tam je dnes. Němci budou mít brzy problémy uvnitř doma.

   Vymazat
 9. Na Jourovou už je podána ze strany Maďarska žaloba za výrok, který pronesla v Německu , že je v Maďarsku "špatná" demokracie a jsem zvědav, jak to soud EU bude brát, protože Maďaři se jasně vyslovili, že takhle "sprostou" a prolhanou komisařku, která je bez důkazů pomlouvá a špiní, nechtějí v komisi EU mít!! A myslím, že i když Lejnová tvrdí , že za ní stojí , tak jsem zvědav, až dá soud po právu Maďarům za pravdu, jak bude Lejnová "mektat" a zda jí podpora vydrží!!! Já se strašně dívím,že je ta Jourová tak hloupá a že nedrží pysk, když mele nesmysly , které u soudu nedoloží!! Něco jiného je "vykřikovat" do médií, politická prohlášení, o tom jak je v Maďarsku "špatná" demokracie a potom bude jiná káva u soudu, až to bude muset obhájit a podložit důkazy!! Orbán má v Maďarsku dlouhodobě ústavní většinu v parlamentě a velkou podporu obyvatel , už jenom jak se postavil , když se do Maďarska hrnula nezákonná migrace a Orbán byl pevný a zadrátoval hranice a měli v Bruselu "vítači" po ptákách, jenom mu nadávali, že je fašista a rasista!! Teď , když to samé dělá Litva, tak to je najednou v pořádku!! Tak bych směrem k Bruselu a EU prohlásil,ať si z nás přestanou dělat srandu!! Brexit byl a mohou nějaké další exity následovat!! Když budou dále pokračovat, tak se v Bruselu mohou "prolhat" až k rozpadu EU!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlo konají lidé často z nevědomosti a právě nevědomost je podle Védy ten nejtěžší hřích, protože je matkou všech dalších nesprávných rozhodnutí.

   Vymazat
  2. Jourova bejvala pekna kdyz byla mladsi, a taky svou ci sve prednosti pravdepodobne chytre vyuzila, vzpominam si na pointu z vtipu "no pane doktore komu se nelelni, tomu se zeleni". Celkem te pani aplauduji, je vlastne vdana?

   a vy -- byste si meli uvedomit, ze i kdyz je stado jednolite z dalky, zblizka kazda krava neni bila,ale nektere jsou i strakate, a sem tam najdete cernou kravu, proste nektera se tomu stadu nepovede.

   Vymazat
 10. A mně se ten Erdogan líbí.Jde si svou cestou a nikomu neleze do oneho

  OdpovědětVymazat
 11. No, on ani tak nejde jako spíš kličkuje.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.