Reklama

neděle 11. července 2021

EU odmítla přispět na protiimigrantskou zeď v Litvě. Tak je jasno, o co tu jde, odhaluje Bašta

Jaroslav Bašta
11.7.2021  PrvníZprávy

Nelegální migrace představuje účinnou zbraň pro občany Evropské unie a zejména pro občany Litvy, o tom nás chtěl přesvědčit běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Litva proto staví další plot, na pomoc z EU ale může zapomenout. „Nepřímo jsme se dozvěděli, jaké jsou skutečné priority Evropské unie. Jde o postupnou výměnu původního evropského obyvatelstva lidmi z islámských zemí,“ glosuje dění pro Prvnízprávy.cz někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta, podle něhož si Lukašenko nevšiml, že nelegální migraci používají evropské elity proti svým vlastním spoluobčanům.


Právě v rámci odvety proti unijním sankcím podle Bašty uvolnil Lukašenko hranici mezi Běloruskem a Litvou pro přechod migrantů z Blízkého východu, Afghánistánu a Afriky, kteří přilétají nově zřízenými linkami do Minska. Počty zájemců o unijní blahobyt zatím nejsou nijak závratné (asi 1500 osob), ale potenciál nové trasy se může skokově zvýšit a Litevci se bojí vzniku humanitární krize ve své vlasti.

Původní zdroj ZDE

Délka její hranice s Běloruskem činí 680 kilometrů, takže ji chtějí zabezpečit plotem. Už s tím mají své zkušenosti, protože před lety postavili 160 km dlouhou zeď na hranici s Kaliningradskou oblastí, která patří Ruské federaci. Zdůvodnili to obranou proti pašování, uprchlíkům a provokacím. Protože Litva je hraničním státem Evropské unie, stavbu financovala Evropská komise. „Proto litevská armáda začala na hranici s Běloruskem protimigrantský plot s ostnatým drátem neprodleně stavět a vláda se žádostí o pomoc obrátila na Brusel. Ke svému údivu tentokrát neuspěla,“ dodává Bašta.

Migranti z Běloruska? Langšádlová varuje. Něco strašlivého

Evropská komise ve svém stanovisku mimo jiné uvedla, že EU nemůže financovat stavbu zdí, to odporuje jejím zásadám. „Ovšem jsou ochotni financovat takovou úpravu hranice, která na jedné straně zjistí každé její nelegální narušení, na druhé pak zabezpečí efektivní a rychlé řešení migrace a poskytování útočiště běžencům,“ podotýká politický analytik.

Stanovisko Evropské komise Bašta přeložil do srozumitelného jazyka. Zjistil následující:

„Migraci ze zemí Asie a Afriky do Evropské unie se nesmějí klást žádné překážky ani v Maďarsku, ani v Litvě.
Alexandr Lukašenko se hluboce mýlí, když se domnívá, že svojí pomstou za sankce vedení EU škodí. Naopak mu šetří náklady, které za dopravu nelegálních migrantů musí vyplácet neziskovkám.“

„Nepřímo jsme se dozvěděli, jaké jsou skutečné priority Evropské unie. Jde o postupnou výměnu původního evropského obyvatelstva lidmi z islámských zemí Asie a Afriky. K dosažení takové mety je i Lukašenko dobrý. Běloruský prezident sice správně odhadl, že nelegální migrace je nebezpečná zbraň, jen si nevšiml, že ji již dlouho používají nikým nevolené evropské elity proti svým vlastním spoluobčanům. Od diktátora holt nemůžeme očekávat, že pochopí principy a cíle západní liberální demokracie,“ uzavírá Jaroslav Bašta.


14 komentářů :

 1. Jsem zvedavej, az Evropu zaplavi, inzinyri a vedci z Afriky a Levanty, (Asia minor) a Ameriku Jihoamericane, kam se to jedno procento ci o neco vice uchyli.

  Mam obavy, aby jim nakonec nezbyla jen unikova cesta pres Litvu, Belorusko, na Sibir.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi,zda se mi,ze tobe se musi vysvetlovat metoda chucpe

   pouzivana na tvoji povahu ocekavani pusobeni zla,je vadna.
   "Diktatura smrti"ohrytanych hnatu,se musi zastavit spise nez se ujme dalsi jeste vetsi moci koncentraku zlych kapitalistu pod vlajkou pseudokomunistickych vykotlanych lebek a pak si s tebou starousi vytrou tvoji kapitalistisnadno i prdel!

   Vymazat
  2. 23,20
   Takových jsou díky Tuberovo otevřené náruči od roku 1998 plné Teplice!

   Vymazat
 2. Pan Bašta to asi četl, ale čtenářům , kteří se zajímají, bych doporučila knihu Věk zdí od Tima Marshalla.
  Poměrně odvážně je pojedna kapitola Izrael a Palestina a kapitola Spojené království je nejzásadnější.
  Je to opravdu hodně poučené čtivo, doplněné i několika přehlednými mapkami.

  OdpovědětVymazat
 3. Helanov,nepomuze,kdyz tady budeme cist hory knih,kdyz se nedovedeme nicim branit

  Takovou obranou je Program Narodnich Zajmu(PNZ),kde hned v bode nr.2 je deklatovan zpusob kontroly nami zvolenych "zastupitelu" a to pozor dnem i noci.

  PROTO SE TOMU MAJITELE LIDU UKRADENE MOCI VZTEKLE BRANI!

  Nasi intelektualove nechapou,ze clanky typu "Proc se hrouti nami oblibena EU" tady jsou na webu co 5 minut.
  Svymi hlasy totiz davame duveru svym tzv zastupitelum,ale ti zadni zastupitele nejsou,jsou to prohnani zastupci kapitalismu bez privlastku a jejich Aspen institut jehoz clenove na pr.CSSD (klamacek) maji za ukol co nejprohnaneji dat odsouhlasit prdlamentu "hlupaku "vadne zakony,kterymi pumpnou nebohe slovanske duverive ovecky.
  Tak CSSD dalo tomu parlamentu odsouhlasit POLICEJNI STAT a tito "zastupci" i kdyz si to precetli nepochopili,co odhajlovavavaji.

  TAK TO PUJDE DAL,ZVOLIMEJINE PODVODNIKY KDYZ CSSD JE DNES

  jen bily kun kapitalistu,kteri ocekavaji,ze se budeme sami jako volici branit,jinak jsme svym udelem poklesu z 11 mista industrializovane zeme na 40 misto bananove republiky SAMI VINNI,tedy podvedeni hlupaci!!!
  Tento zpusob CHUCPE, prichazi z AMERU prave dobre usite na nase holubicti povahu Slovanu,kteri primo volaji po svem podvadeni a byli proto na tyto podvody pocinaje vytunelovanim aktiv republiky vytypovani!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krtečku, o tom právě ta kniha je.
   O rozporu mezi vzdělanci, kteří jsou všude doma a slovo vlast je pro ně prázdný pojem, a vidláky, kteří milují místo kde žijí a bráněj se náplavě cizích.

   Vymazat
  2. Pani Helanow,dekuji za hezkou odpoved.Co tak se stat dulni odstrelovackou

   a zajistovat cteni knih a muj zastup,kdyz me zli piratiska zabji,protoze jejich pohlavar ma jen dve pomocne skoly a nechape,co je obsahem PNZ jinak by se pridal a nedelal ze sebe idiota zla,udavace podpindostnika Pavku MOROZOVA,ktery uda i svoje rodice a obere je o vsechny penize, pseudokomunistu kazdym coulem.

   SMRT KAPITALISMU BEZ PRIVLASTKU NEBO TAKY NE!?

   Vymazat
 4. Mezi zakladni chyby intelektualu patri,ze neustale pisi clanky a my tleskame

  To je preci pravda,no ni?Pan Basta to dela,ale nesmi napsat,ze uz existuje Program lidu pod nazvem PROGRAM NARODNICH ZAJMU.
  Nerozumi mozna ani tomu co se tam v jednotlivych postulatech pise a proto neotevre v tomto smeru probrani jednotlivych bodu PNZ diskusi.

  PANE PASTA NAPISTE KDO TEN ZASMOLENY MARAS MA RESIT A JAK!

  OdpovědětVymazat
 5. A takový krásný plot jsme měli na hranicích! Teď by se hodil. Ať se ten Zrzavý hradní skřet smaží v pekle!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne jen on ale také jeho pohrobci co by nás rádi islamizovali a zničili stát a národ.

   Vymazat
 6. Nejhlavnější je stavět zdi s Ruskem, protože jak známo, Rusové migrují na vozech plných hladových dětí tažených voly nebo jako invazní grupy přez široširé stepní pláně. Ruští migranti nemají žádné doklady.
  V Evropě se následně ruští muži, neschopní vykonávat jakoukokoliv kvalifikovanější práci a bez pracovních návyků, stávají součástí kriminálního podsvětí. Tomuto je třeba zabránit zdí.
  Afričtí inženýřia lékaři přece doletí první třídou na letiště do požadované destinace buď s platným vízem anebo vetšinově v rámci bezvízového styku, to ví každý. Taky každý ví, že to jsou pouze turistické cesty, pracovní cesty, anebo na platný cizinecký pobyt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, JéJe.
   Zrovna nedávno jeden z řad muslimských lékařů nedaleko mého bydliště, v polích u Lukavce, provedl gynekologické vyšetření jedné dívky.
   Za odměnu dostal napřed dva roky pobytu se státní penzí v naší vlasti, které mu pak byli navýšeny na čtyři. Dle mého je ta odměna nedostatečná. Myslím, ža by to mělo být tak osm let pobytu s plným zaopatřením, včetně kastrace, by ho již libido netrápilo. A samosebou výhost.

   Vymazat
  2. 8,53
   Měli by si vzít v takových případech mustr z Izraele....kdysi tam měli vraždícího taxikáře,který za odměnu dostal 100 ran a pak ho veřejně pohoupali na jeřábu...ABY VŠICHNI VIDĚLI,CO SE PŘÍPADNÝM NÁSLEDOVNÍKŮM ONOHO KSINDLA TAKOVÝM STANE!

   Vymazat
 7. Vadila jim zeď už v Matiční a to šlo v podstatě o bobek. Přeci, když založím Frontex, aby mi je sem vozil a legalizoval jejich pobyt, tak nemůžu stavět zdi, to dá rozum. Teď se navíc hodí kouřová clona z covidu, pro nové starosti se zapomíná na staré. Tak se pěkně očkujte, ať to nechytnete z dovozu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.