Reklama

středa 7. července 2021

Evropa podle Piráta: Tak si to představoval Hitler. Východ má jen makat ve fabrikách. Dementní, vydechl údivem analytik Štefec


Lze vůbec opustit Severoatlantickou alianci, pokud by to někdo chtěl? Podle vojenského experta Jaroslava Štefce nikoliv. Tedy technicky to možné je, nikoliv však reálně, protože by odstartovaly mechanismy, které by přiměly zemi se zaječími úmysly zůstat. A takové plány reálné jsou. Pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že v podstatě žijeme v Evropě Adolfa Hitlera postavené na elitních státech, které má Východ poslouchat a tvořit hodnoty i levnou pracovní sílu.

Jaroslav Štefec totiž ve videodiskusi s europoslancem Ivanem Davidem (ZDE, ZDE nebo na Nové republice ZDE) odpovídal na otázku, nakolik je složité vystoupit ze Severoatlantické aliance (dále jen NATO). A zmínil také plány, které mají případným odchodům zabránit. „Technicky to není vůbec složité, technicky je to velmi jednoduché, ale stejně jako se kdysi svého času Řecko snažilo trhnout ze Severoatlantické aliance, k nám v rámci Varšavské smlouvy vstoupila v srpnu vojska, došlo v rámci Řecka k povstání elitních jednotek, které vyvolaly vojenský puč. A nastala takzvaná hrůzovláda tří černých plukovníků. Během prvního měsíce přišlo o život přes osm tisíc Řeků. Vystoupit je jednoduché, ale politicky je to prakticky vyloučené,“ vysvětlil vojenský analytik.

Štefec redakci řekl, že zcela jistě existují konkrétní plány a jsou navázány na konkrétní kroky vytváření pátých kolon v jednotlivých zemích: „Jestliže vezmu techniku vystoupení z NATO, je to jednoduché, ale v momentě, kdyby se některá země začala reálně stavět proti členství v NATO, nastoupí externí mechanismy vedení příslušné země k poslušnosti. A tyto mechanismy mají dopředu připravené scénáře, samozřejmě mají i dopředu připravené lidi, kteří na to budou konkrétním způsobem reagovat. Oni mnohdy ani nemusejí vědět, že v tom mají svoji úlohu. Ale tu úlohu mohou do jisté míry sehrát,“ uvedl. Připomněl, že asi dva a půl roku zpátky napsal víceméně hypotetický návod pro pučisty – amatéry. V něm uvádí, jakým způsobem lze připravit státní převrat; a právě tento mechanismus přípravy státního převratu je podle něj v podstatě popis, jakým by došlo k umravnění příslušné země. Ať už na úrovni politické nebo případně vojenské, pokud by ta politická ne zcela zafungovala.


Velmoci plánují dopředu


„Tyto plány samozřejmě existují. Jsou to plány na úrovni nejvyššího velení NATO, ale na rovinu, mně se o nich příliš mluvit nechce. Jde o plány, které mají konkrétní názvy, ale původně byl plán připraven, když se rozjel komunistický převrat v Itálii v padesátých letech. Tam byly podniknuty konkrétní kroky podle konkrétních mechanismů. Plány se dále rozvíjely a Řecko bylo konkrétní realizací těchto plánů,“ popsal vojenský odborník. „Podobné plány mají i ostatní velmoci, ale tyto plány vznikají na úrovni těchto velmocí, protože velmoci musejí plánovat dlouho dopředu. Musejí vytvářet podmínky, aby v případě, že dojde k narušení mocenských plánů v rámci reakcí na konkrétní tahy protivníků, byly dlouhodobě připraveny provádět konkrétní kroky ještě předtím, než tyto kroky protistrany nastanou. Případně provádějí kroky, aby dokázali mocensky ovládnout konkrétní prostor,“ sdělil s tím, že kroky jsou v první řadě ekonomické a politické.

Jako konkrétní příklad uvedl ovládnutí Krymu, kde došlo k určitým postupům postavených na řadě znalostí a dlouhodobých smluv, určitých podmínek a pravidel. „Došlo k referendu, které naprosto legálně připojilo Krym k Ruské federaci bez ohledu na to, co si o tom kdo myslí. Došel k tomu i, tuším, Evropský soudní dvůr, který řekl, že kroky byly provedeny v souladu s mezinárodním právem a podle mezinárodních smluv. Stejně tak bylo připojeno Kosovo víceméně k Albánii, tam se vlastně také nikdo nikoho neptal. A to jsou konkrétní tahy, které jsou připravovány dlouhodobě a jsou jimi vytvářeny podmínky. Všechny velmoci hrají šachy na mezinárodní šachovnici a toto jsou konkrétní tahy dlouhodobě připravované dopředu,“ tvrdí Jaroslav Štefec.

Na otázku, kdo zmíněné kroky řídí, odvětil, že ti, kdo rozhodují o politikách států a jejich směrování, tedy elity v pozadí. „Ať už se jedná o obrovské ...

12 komentářů :

 1. No jo to u nás by převrat dělala kavárna která bez západních páníčků neumí žít. Můžeme jen spoléhat na to až je dluhy položí tak tyto struktury zaniknou.

  OdpovědětVymazat
 2. „Ať jdete před soud.“ Masakr v Německu: Bouře kolem Merkelové a policie

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-At-jdete-pred-soud-Masakr-v-Nemecku-Boure-kolem-Merkelove-a-policie-669788

  ,,Evropské hodnoty? Ne." Další s Orbánem: Slovinský premiér ostře na Brusel

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Evropske-hodnoty-Ne-Dalsi-s-Orbanem-Slovinsky-premier-ostre-na-Brusel-669795

  Hrozba prolitím krve: Piráti teď znechutili všechny. I Piráta. To tu ještě nebylo

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrozba-prolitim-krve-Pirati-ted-znechutili-vsechny-I-Pirata-To-tu-jeste-nebylo-669722

  OdpovědětVymazat
 3. ‚Odmítám se stát menšinou ve své vlastní zemi‘ – Exkluzivní rozhovor s mluvčí rozpuštěné Generace Identity

  http://svobodnenoviny.eu/odmitam-se-stat-mensinou-ve-sve-vlastni-zemi-exkluzivni-rozhovor-s-mluvci-rozpustene-generace-identity/

  OdpovědětVymazat
 4. Demokraté ovládající naší kotlinu všemožně brzdí rozvoj.Chtějí mít bezmyšlenkovité lokaje za třetinovou mzdu oproti Německu.

  OdpovědětVymazat
 5. Uvádění do souvislosti mezi Krymem a Kosovem považuji za hrubě zavádějící - viz věta "Stejně tak bylo připojeno Kosovo víceméně k Albánii, tam se vlastně také nikdo nikoho neptal". Příběh Krymu a jeho historie referend o nezávislosti se velmi liší od uloupení Kosova s násilím, které tomu předcházelo. Kosovo se stalo vředem Evropy se zločinci typu H.Thaciho v čele - a politici západních velmocí v čele s krvavou Madlou tam kromě mocenských zájmů prosadili i své výnosné kšefty. Pan Štefec je v tomto na můj vkus trochu moc nad věcí, mírně řečeno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je presne a p.S velmi mluvi a tvrdohlave opakuje o vsem, ale toho slona,vic slonu, v prodejne porcelanu nevidi, tedy ze obrovita vojenska moc cely stado prcha z Afg.
   A dulezity je dodat zcela panicky.
   Generalove krici na Taliban aby nechali utikajici vojacky na pokoji..
   Tedy v dnesni dobe hospodarsky a vojensky neunosne armady jsou zastarale..Dobre ,Pouze na obranu statu.
   Uz ale mensi pocty vojaku postacuji..
   Na Strednim vychode taky skonci..
   Zakladny z doby rimskeho imperia jsou akorat priklad ztrnulosti /zpatecnictvi a tupe neschopnosti pentagonu,a kvuli ziskum konglomeratu/vyzkum a zkousky novych zbrani stoji majland/,neco zmenit v spolu se soucasnym bleskovym vyvojem vojenske technologie/,zakladny jsou"sedici kachny", kdy nekdo jde kolem a rekne si proc do nich nepicnout, nejsou zajic a tak neutecou..
   Dalsi problem je odveta na par raketostrelcu s raketami za stovku ,ale ta odveta leteckeho bomardovani, je zatracene draha, jdou zkratka s kanonem na vrabce..
   Utoci letadlem za 1.7 trilionu..
   Jiny a chytry uz vedeli davno, strategie a taktika Mao Ce Tunga zvana "Ryba ve vode" aktivity skupin zijicch a bojujicich uvnitr populace a z populace zijicich, prave take zvitezila v Afganistanu.
   Ovsem prirodni podminky a podpora zvenku se take neda uprit..Jsou tady tez vzory z minulosti.
   Tedy sjednoceni vsech na skonceni okupace zeme a statu.
   Boje o svobodu a nezavislost naroda uz dnes nemaji tu intezitu.
   Jde o uporny boj vedeny po desetileti tech nejodhodlanejsich..
   Myslim ze vyvoj pdobny zatim neni mozny..
   Ani mlaceni na Husovy bubny nic nezmeni.
   Nad takovou armadou kterou asi chce zalozit pan S. si kde kdo smlsne..Nejen my hospodarsky ale ,Na dnesni technologii nema uz ani Usa.
   Ujel jim vlak..
   Dalsi vec a dulezita,kterou je treba vzit v uvahu je usili zapadu, ale pouze reakcni.
   Reaguji casto na vymyslene nebezpeci a utoky jsou vedeny reakcemi na paniku a sileny strach..
   Velmoci ovsem neplanuji, napr. utek z Afganistanu naplanoval kdo a kdy??
   Sam uvadi jak zapad a Usa pouze reagoval!!! na udalosti v Recku a v Italii. Na misto aby tem predesel..!!
   Tady jsou mezery v chapani strategie a taktiky dneska.
   Bohuzel pro ne jejich zbyrokratizovany totalne vyzvedaci selhavaji umerne s tim kolik dostavaji trilionu..
   Prevraty dnesni a jejich provedeni ,vidi kazdy a neni potreba moc, staci penize a otevrene nekontrolovane hranice../Nuland a kolacky/.
   Pak se vzdycky najdou ty pravy ,nebo se dodaji gangy najmutych krveziznivych mezinarodnich teroristu,co udelaj vsecko z nenavisti a za kus chleba..
   Jsou sireni vsude..
   Jako v letech 45-55 a potom Zhruba od vlady Reagana zase oziveny.
   A naposled ,kde ty vojska vubec kdy vyhrali neco a co, kdyz pripustime planovani, tak kdo a jak planoval ty katastrofy a dojdeme k zaveru ze Nato uz je taky slon ale neskodnej, vzdychajici hrozby a zaroven belhajici se na hrbitov tech velkoarmad..
   V neposledni rade vladne uz docela slusnej rozkol ,tady je taky ryba ,ale mocne zapachajici od hlavy..
   Zadna strategie a taktika, pokrik v nebezpeci vojacek prchne,kdyz pri nejvetsi vuli neni mozne zjistit za co bojovat. Kdyz...Za okupaci okupanty jako Merkel, Leyno,Macrona, rovnou do pekel..

   Vymazat
  2. NATO se musi rozpadnout uz kvuli tomu,ze je to byrokraticky monstr a neni uz lautr nic na jeho udrzeni..

   Vymazat
 6. Nechci polemizovat s autorem tohohle clanku, jen by mne zajimalo z jakych "kadru" by se utovorily v cesku "Pate kolony" a cim by byly vyzbrojene, na Ajfounech sice de strilet, ale jen na obrazovce,=== takze osobne vidim, jak lepsokluci kteri po absolvovani humano universit kde se vysoko vzdelavali v oborech treba politicke mapovani migracnich tras tulenu, a mrozu, nebo nativnich tancu v Burundi, chopili (za spravny konec) kveru, a zacli pochodovat ve stylu Lidovych milic po Vaclavaku pres mustek a kadluf most na hrad

  OdpovědětVymazat
 7. Basi,
  mám podezření, díky vyhecování davů, že by už na Karlově mostě, tekla krev a jak bývá zvykem opět nevinných. Taková řešení neberu. Já sázím na jejich nedostatek peněz k živení armádních monster, signalizuje to odchod z Afganistánu. Dnes "díky" pandemii celá planeta chudne et item velmoci. Elity si budou muset posílit vlastní bezpečnost uvnitř státu, před naštvanými podanými. Budou posilovat svou policii, rozvědky apod. na úkor expedičních armád. Naději vidím v jejich jinak nevynuceném odchodu zatím z Afganistánu.

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyby došlo k dalším navýšením nutných nákupů amer. "šrotu" umím si představit, že by více zemí začalo pochybovat o nutnosti a úloze US army v NATO. Než vystupovat, bylo by lepší spolupráci obrátit i na východ. Naše země není ani Západ, ani Východ ani Sever a ani Jih. Spolupráce na východ je z hlediska bezpečnosti to nejlacinější a nejefektivnější. Otázkou je tedy spíše ne jak odejít, ale jak začít udržitelně, a to nejen na tomto kontinentu, spolupracovat v otázce základní bezpečnosti a důvěry jednotlivých států.
  Jinak pan Štefec s tím Krymem a Kosovem skutečně trefil kozla...

  OdpovědětVymazat
 9. Během Norimberských procesů se žalobce zeptal Hermana Göringa: „Jak jste Němce přiměli k poslušnosti?” A Göring řekl: „Nejde jen o Německo. Tohle funguje v jakékoliv zemi, ať je to fašistická země, komunistická země, nebo monarchie či demokracie. To, co vládci musí udělat, je říct lidem, že je tu něco, čeho se musí bát. Ukázat prstem na zdroj jejich strachu, a tak můžete lidi přimět udělat cokoliv, co chcete. Můžete je přimět, aby jako ovce šli na jatka. Můžete je přimět k poslušnosti.”

  OdpovědětVymazat
 10. Vždy jsem se pozastavoval nad tím jak Hitler a spol.zblbli německý národ.myslel jsem si že je to germánská specialita jejich vrozený a výchovou uchopený dril.Měl jsem za to.že hašteřiví Slované jsou vůči zakové manipulaci imunní viz naše ticé ale trvajícíodmítání socialismu myšlenky komunismu.Vidím ale z posledních dvou desetiletí že jsou lidé všude stejní lze z nich bez větších problémů dělat a udělat stádo nemyslících a blbosti omílajících individuí líných myslet a vzdor tomu že je internet přetékající nechutí se něco dovědět o pravé podstatě událostí kterým se diví a považují je a jejich tvůrce za nahodilé hlupáčky a nedomyšlené přehmaty.... hahahahhaha

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.