Reklama

čtvrtek 8. července 2021

Hlasoval jsem proti vytunelování práva veta členských států v daňových otázkách

Ivan David
8. 7. 2021 FB

Součástí Zeleného údělu je i plán na zavádění nových daní placených rovnou do Bruselu a zvyšování již existujících daní. Nová uhlíková daň, o níž Komise jedná, by měla být třetí daní placenou z motorových paliv vedle dosavadní spotřební daně a DPH. Měla by fungovat podobně jako spotřební daň. Zákazník by ji platil v ceně, ale její výnos by nepřipadal státu, ale finanční úřady by jej měly posílat rovnou do rozpočtu EU. Podle návrhů, které zveřejnilo v prosinci německé předsednictví Rady, by nová daň měla zdražit benzín a naftu cca na 100 kč/l. Touto daní by měla být zatížena i elektřina, plyn a uhlí.

Zavedení nové uhlíkové daně by vyvolalo hyperinfalci. Podobnou, jaká je známa z 80. let 20. století z jihoamerických států. Skokové zdražení cen energií na několikanásobek původních hodnot by se okamžitě projevilo i zvýšením cen ostatních komodit. Pokud by se v reakci na to odborářům podařilo na vládách a zaměstnavatelích v kolektivním vyjednávání dohodnout či vystávkovat adekvátní zvýšení platů, došlo by „jen“ k roztočení inflační spirály. Pokud by se však odboráře podařilo zlomit, a zaměstnancům by při extrémním růstu cen nebyly adekvátně zvýšeny platy, většině lidí by se propadla životní úroveň někam do poměrů chudinských slumů v Nigérii. Ekonomiky členských států by se následně propadly někam na úroveň afrických států.

Podle současného znění Smlouvy o EU a o fungování EU musí být rozhodnutí o nových daní nebo zvýšení těch stávajících, v rámci v Radě schváleno jednomyslně. V cestě zavedení těchto nových daní, které jsou součástí Zeleného údělu, stojí právo kteréhokoli ministra financí libovolného členského státu. Maďarský premiér Viktor Orbán již před časem ohlásil, že Maďarsko bude v Radě ministrů financí (ECOFIN) vetovat návrhy na zavedení nových daní, které by zatížily spotřebitele – rodinné rozpočty. Stejný postup ohlásil i polský premiér Mateusz Morawiecki. Německý ministr zahraničí Heiko Maas vzápětí navrhl, aby bylo zrušeno právo veta členských států v daňových otázkách. Jeho záměr veřejně podpořili i čeští Piráti. Před zavedením nových daní, které by extrémně zdražily všechny výrobky a služby, nás tedy zatím chrání jen maďarské a polské veto. Čeká vláda ani premiér Andrej Babiš (ANO) se k tomuto problému zatím nevyjádřili. 

Zrušení práva veta v Radě ministrů financí je legálně možné pouze změnou Lisabonské smlouvy. Shodnout by se na tom v Evropské radě museli všichni předsedové vlád všech členských států EU. Následně by změna musela být ratifikována všemi národními parlamenty nebo cestou referend. Od schválení Lisabonské smlouvy v roce 2009 k žádné změně tohoto nejvyššího dokumentu EU nedošlo. Návrh Evropské ústavy, který jí předcházel a měl významově podobný dopad, občané Francie a Irska odmítli v referendech. Zrušení práva veta je tedy málo pravděpodobné – v podstatě vyloučené, protože by s ním museli souhlasit i Orbán a Morawiecki, kteří nemají důvod se této možnosti vzdávat.

Ví to dobře jak německý ministr financí Heiko Maas, tak i předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová. A ví to samozřejmě i rakouský komisař pro rozpočet EU Johannes Hahn (obr. 2), který se nyní pokouší oklikou právo veta členských států oslabit. Předložil návrh novely rámcové směrnice o DPH, která by umožnila změnit způsob hlasování ve výboru rozhodujícím o výkladu sporných ustanovení směrnice. Nyní se ve výboru hlasuje jednomyslně stejně jako v Radě ECOFIN. Každý zástupce národního ministerstva financí má ve výboru právo veta. Komisař Hahn navrhuje, aby se nově hlasovalo kvalifikovanou většinou. Při rozhodování by 60% členských států reprezentujících 60% obyvatel EU mohlo zbývající země přehlasovat.

I když to tak na mnoho laiků může působit, nejde o bezvýznamnou změnu. V rámcové směrnici od DPH jsou definovány minimální procentní výše snížené a základní sazby daně a také seznam zboží a služeb, které jsou zdaňovány základní nebo sníženou sazbou. Vzhledem k tomu, že DPH se započítává do cen pro konečné spotřebitele, má zařazení jednotlivých komodit do tabulky pro sníženou nebo základní sazbu zásadní význam na jejich prodejnost.

Při jednomyslném hlasování se Radě ministrů financí podařilo vyjednat ve znění směrnice kompromisní znění, které umožňuje v jednotlivých členských státech uplatňovat DPH ohledem na potřeby domácích firem a kupujících. Tato různost je však Komisi „trnem v oku“. Cestou změny způsobu hlasování ve výboru pro výklad směrnice chce přinutit státy, které některé komodity zdaňují méně, k tomu, aby své občany a firmy daní zatížily více. Při jednomyslném hlasování to možné není. Pokud by způsob hlasování byl změněn na většinový, mohly by k tomu být rebelské země donuceny.

Včera jsme o tomto návrhu změny směrnice o DPH hlasovali na plénu europarlamentu. Hlasoval jsem proti této skryté formě vytunelování práva veta v daňových otázkách. Návrh změny směrnice pokládám za odporující Smlouvě o EU a smlouvě o fungování EU, který na úrovni unie plní stejnou funkci jako v národním státě ústava.

 

30 komentářů :

 1. Ivane,

  a neslo by to obracene? totiz snizit pocet ouredniku a ruznych komor v EU, nebo ten spolek uplne rozpustit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi, kapři si rybník nevypouští. Cesta je tedy rybník vypustit a kapry dát na normální pracovní trh, ten to přece vyřeší. Jan by mně zajímalo, kdo jim bude platit důchod, až EU nebude?

   Vymazat
  2. Tak jako nově vzniklé (1918) Československo převzalo adekvátní část závazků Rakousko- Uherska, tak současní členové EU převezmou závazky zanikající EU. Jinak by NATO nedovolilo EU rozpustit.

   Vymazat
  3. Re (03:23):
   NATO je jen jiným (silovým) nástrojem pro prosazování vůle těch samých, kteří vytvořili EU.
   Totiž mocných bankovních oligarchií a nadnár. korporací.
   Ano, a ti to nikdy nepřipustí, i kdyby k tomu NATO měli (zne)užít.

   Vymazat
  4. Jsem též pro zrušení EK která je úplně odtržena od reality ať si svůj zelený úděl strčí za klobouk.

   Vymazat
  5. Ano pane Smidl ,vlady platily do Rakouska jako mourovaty za to vsechno. Za zatazeni do straslive valky..Za rozvraceny hospodarstvi .
   Za desitky tisic obeti ty zrudy germansky F.J.
   Uz tenkrat bylo vsecko sileny..A.
   Pomniky padlych vsude.. Jejich rodiny cesky nedostali nic,ze?. Kazdou jiz tenkrat minutu nas vykradali..Prave za tim ucelem uloupili lidem ,Masaryk a spol. jejich osvobozeni..Ten ohlusujici jekot za Taticka Osvoboditele ..
   Nikdy to neskoncilo a nepratele kapitalismu komunisti ,vlastne nas pod jejich vedenim vydirali zase ke znarodneni, platili zase dal od 1948,ze si dovolili sahnout na majetek bohace.
   Ve valce nas zase zdimali cynicky sileny vyderaci/co nemaj nikdy dost/ pod vedenim zase te ceske svobodne vlady,zase dalsi Masaryk,vhodne tam umistene,aby nemohla vydirani odrict.
   Zase dalsi Masaryk , kterej si do nas jen kopal,aby nas vydiral, zamilovanej do Israele..
   A nema to koncu..A ty "odmeny" za to..
   Na prikladech Usa a EU vidime dobre, ze kdyz je treba , ustava je neco ,kdyz neni po ruce toaletni papir..

   Vymazat
  6. Paw/e 9. července 2021 15:52, ať dělám co dělám, nevím co tím svým textem chcete říct. Snad, že svět je Vám nesrozumitelný? Nebo, že nevíte jak byla vnitřně organizována Rakousko-Uherská monarchie? JiH

   Vymazat
  7. Nevim ,ani nemohu,nechci rict nic, jen neco informaci nasbiranych. Viditelne nic myho.

   Vymazat
  8. Kdyz se paskvil EU zrusi ,vznikne vakuum a viditelna potreba lepsiho ,silnejsiho a svobodnejsiho,jednim slovem, normalniho, EU.
   Nejak je neco takovyho treba,protoze uz dozral cas..
   Mozna na druhej pokus a s vyvarovanim tech imbecilismu jako na bezicim pase..
   Ovsem jednou sluha a otrok vzdycky totez.
   A kupodivu je to lehky a zaroven tezko mozny, jenom se najde najakej /druhej/,dalsi Putin..
   Zda se ,ze se piratum dlazdi cesta k moci.
   Jinak EU staty, pripominaji dukladne uvarene brambory,co cekaji na rozstouchani do eukase.
   Je zbytecny bejt vulgarni,to co delaji mluvi jasne.
   Jenom prisada vernosti risi, tedy tem, co ty brambory chteji rozdupat na uplnou kasi, mozna chybi..
   Aby se spojena zase Evropa mohla odebrat do dalsi vyhne pekla.

   Vymazat
 2. No prostě šílené, pane Davide, děkuji, že nás informujete o těch doslova zvěrstvech a totalitě, které se na nás z unie valí!
  Prosím, zasaďte se, pokud můžete s SPD, o zákon o referendu, abychom mohli už konečně vystoupit z toho žaláře národů!
  Tento zákon už je opravdu nezbytně potřebný!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Referendum o vystoupení z EU je nesmysl, dokud nebude ČT naplňovat svůj veřejnoprávní status a nebude tam připuštěna pluralita názorů. Sám TV-přijímač nemám a tak mohu dobře posoudit, jak mají běžní lidé kolem mě vymyté mozky. Většinou jsou to mí dlouholetí známí, které považuji za přátele a sám kolikrát nevím, jak se mám zachovat. Úplně nejhorší pak vždycky je, když řeknu nějaký logický důvod, pro který jsem (v daných volbách) volil SPD. Jako dlouholetý ekologický aktivista jsem se prostě ocitl v prostředí, které je vůči mým názorům velmi nepřátelské. Není to ale tím, že bych se nějak změnil já, ale tím, že se úplně vytratilo logické myšlení v těchto "společenských sférách". Není to komfortní situace a je potřeba s tím co nejdřív něco udělat.

   Vymazat
  2. Clenove SV tj Spolecnosti volicu neveri,ze je mozne 31 let trvajici embargo

   na zakon o referendu obejit zcela a uplne jinym mechanizmem.
   VZDYT JE NAVOD NA TO HO NAHRADIT v nr.3 Programu Narodnich Zajmu(PNZ).
   Neveri,ze by realizaci PNZ bylo embargo i sam zakon,ktery kdyby nakonec byl,byl jenom nepotrebny zmetek nic neresici.
   Je s podivem,ze o PNZ a o tom tady není a zda se nikdy nebude diskuse a jen zabejcena snaha prosazovat dale neco co NIKDY opavdu nevznikne a je to jen mrkvicka,pro ty,kteri dale budou praktikovat toho mistra sveta skoku na spek, naroda Svejku,kteri si asi mysli,ze se snad samospadem vrati socialismus az podupani neboheho SV (8 390 132 moznych clenu bude "nesnesitelne".

   TEDA TO JE ALE OBLUDNA CHIMERA,CO?

   Vymazat
 3. Je to jen pokracovani "katolickych " odpustku kdysi vymyslenych zelenymi silenci a jejich prisluhovaci ,ktere musi platit podniky za vypousteni skodlivin .Tato zverstva prosla aniz by si jich nekdo vsiml ,mnoho lidi zbohatlo do bilionaru .Myslite ze by bylo mozne prosazovat "e" auta bez statnich dotaci po celem svete ?Ty penize se tedy musi nekde vybrat a to jako vzdy u tech kdo jeste maji na salam k svacine. Ti co zerou kaviar dane neplati a bezdomovci jsou vetsinou cvoci a stejne nemaji
  Vzdyt by cena nekryla ani vyrobni naklady nehlede na zivotnost baterii a naklady na jejich vyrobu a recyclaci .
  Vse je to vzdy podvod a opet bohatnou ti kteri maji dle V.K. nejvyssi IQ ale vdy byli pro lidstvo parasitem.
  Davide vzmuz se jako Farange a rekni jim to od plic a vstoupis do dejin .
  "Koho zastupujete Lejnove "?

  OdpovědětVymazat
 4. Moc by mi zajímalo, jak v této věci hlasovali poslanci ostatních stran. Nešlo by to tady zveřejnit, pěkně po jménech?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane doktore děkuji, že kopete za Čechy.

   Vymazat
  2. Pane doktore jste zřejmě první, kdo podává zevrubné informace o fungování a práci v evropském parlamentu VEŘEJNĚ. Ty informace jsou otřesné. Kladu si otázku, proč to někdo už nezveřejnil dřív. Proč většina českých zástupců často nehlasuje ve prospěch naší země. A napadlo mne zda nejsou zainteresováni finančně od šéfa frakce, kam spadají. To by se mi jevilo jako logické vysvětlení.

   Vymazat

 5. Dobrý den, pane doktore Davide.

  Jako vždy Vám děkuji za info. Ale...
  Ale měl bych k Vám dotaz.
  Toto jsou dva odstavce z článku v Novinkách:

  "Nejvýraznější kritici stávajících poměrů v Evropské unii napříč členskými státy spojili síly, aby si vynutili debatu o budoucnosti bloku. Lídři šestnácti nacionalisticky laděných partají ze čtrnácti zemí, včetně Jaroslava Kaczynského, Mattea Salviniho, Marie Le Penové nebo Viktora Orbána, minulý týden podepsali deklaraci požadující návrat kompetencí národům. Na září svolávají do Varšavy ideovou konferenci.

  Evropská unie potřebuje důkladnou reformu, protože se dnes místo ochrany Evropy a jejího dědictví sama stává zdrojem problémů a nejistoty,“ píše se v deklaraci, kterou minulý týden podepsali lídři šestnácti politických stran ze čtrnácti zemí.
  Žádná z českých stran se k iniciativě nepřipojila."
  Konec citace.

  Nyní ten dotaz - Proč?
  Proč jste se za SPD nepřipojili?

  Proto, že byste se připojili pouze v případě, že by se jednalo o czexit?
  Jenže co když co když bude po volbách situace taková, že sice bude SPD ve vládě (čemuž věřím), ale na protlačení referenda o vystoupení z EU jí síly stačit nebudou?
  Nebyla by pak každá přátelská ruka v europarlamentu dobrá?

  Nebo je ten článek dezinformace?

  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K té národní iniciativě se můžou další Evropské protiunijní strany dodatečně připojit, podle toho až bude více jasná "ideologie" té iniciativy ..

   V naší zemi jsou ale "ideoví demokraté" čím dál blbější a směřují k totální debilitě -totalitě ..

   V parlamentu to projevili dostatečně při jednání o volebním zákoně, kdy poslance Volného demokraticky zpacifikovali ..
   Dali mu jako nezařazenému poslanci (v parlamentu s kolegou Bojkem musí sedět odděleně za plexisklem) 5 minut na přednesení návrhu pro přednesení pozměňujícího návrhu k jejich "demokratickému" volebnímu zákonu, který otevírá snadné možnosti falšování nadcházejících parlamentních voleb.
   Aby nemohl p. Volný předložit návrch na jejich odstranění z volebního zákona, tak "demokraté" řvali jako opice, aby nemohl promluvit, potom nechali vypnout kamery a poslance nechali ochrankou vyvést z parlamentu, potom ten volební paskvil schválili ..

   Tím si to ti demoktaričtí opičáci (až na několik výjimek) definitivně podělali, už jim nikdo z normálních lidí nebude věřit ..

   Vymazat
  2. maxi

   poslanec Volny, si sam kaka do bot, ne ze bych s nim nesouhlasil, ale nekdy dela detske pitomossti, jako treba s tou rouskou- ty rousky jsou asi pitomost (ja ale pro sichr nosim v kapse usmudlanou rousku uz od lonskeho roku, a vzdy kdyz nekam jdu dam si ji na hubu a pak pokud v krame nejsou lidi tak ji sundam, oni taky a je to), takze Volny by se mohl chovat takticky, a byl by daleko vice citelnej, a hlavne by nedal tem pitomcum v Padlamente duvod ho umlcovat.

   nevidel jsem ten zaznam, ale pokud nekteri rvali, tak ja bych to asi risknul, nasel bych toho nejurvanejsiho a jednu bych mu plesknul (myslim jako Volny, je to kus chlapa) a cekal bych co se z toho vyvrbi... no byl by to asi pruser, ale Volny by dal najevo svuj postoj... tim koncim o Volnym.

   problem v Parlamentu ci v nastavajicich volbach je, ze Babis zase ziskava pudu, a tim se dostanete, ci dostaneme do patove situace, kde Babis bude muset si najit nejake partnery, a to zase bude pruser.....Nevidim totiz mezi partajemi zadnou nadeji, snad Okamurovci, ale v tom pripade Tomi (mam ho rad) by se mel prestat chovat jako samuraj, nekteri lide se ho totiz budou bat, a to je problem.

   Osobne bych videl spojenectvi ANO, SPD, a komouse, pokud se dostanou na scenu, ale problem je, ze Tomio je paranoidni s tou jeho nelaskou ke komousum, mel by si uvedomit, ze uz vlastne komousi nejsou, ale jsou z toho Augiasova chliva ti nejslusnejsi.... Nadeje by taky byla, aby Hamza rozebral Socany a svoje kridlo prevedl pod ANO nebo zpet ke komousum. (prosim nenadavat)

   Druha varianta je, a podle mne lepsi, to nechat skutecne jit do kelu, dat to ODS, TOP, a Piratum. Tim by se cela ceska agonie ktera po volbach nastane, urychlila a vsecko by se poradne posralo..... a potom az ti pitomci v Praze skutecne ztrati praci, ci ksefty, tak si uvedomi, ze Pirati a fraternici s Klausovymi ODS Pitomky je podvedli, a pak si zvoli ci vybuduji nejakou slusnou Ceskou stranu.

   Jako manazer mne napada Andrejko, ale skutecne se ukazal, tedy politicky jako naivni posera, takze mozna ministr financi, a klidne bych nechal vladnout Benesovou, nebo Alenku, obe jsou skutecne jako Bulldog, lepsi by byla Benesova, tu bych bral i jako presidentku...ale uz dost

   Vymazat
  3. Basosi,proc si pred spanim nectes PNZ a hned rano k jednotlivym bodum

   nezavedes diskusi.Neverim,ze jsi tak zabejcene stare projimadlo,ze tu pises neco,co se asi nikdy neuskutecni a vykladas tu po vyspani svoje sny.

   NO,NI?

   Vymazat
  4. krte,

   laskave mi to vysvetli v cem nemam pravdu a nemel floskule. tady v ceskem kotliku se "uskutecnilo" od 89 tolik neuskutecnitelnych veci, ze Neskutecne se zde stava pravidlem.

   zase se budu opakovat, ale....podivej se zpet jaK jste vy cely narod nalitli.. a ted nerikam Vencovi Havlu, ten celkem az na tu amnestii a zruseni armady ci tak nejak ji zkriploval...toho moc nezkurvil.

   Ale podivej se na ty jeho dissidentsky kamarady, to byl skutecne vybranej hnuj.... kdysi jsem zde breptnul abyste si precetli tedy pokud ho dostanete ke koupi KEFALINA, napsal to Svandrlik, je to vlastne predehra k Cernym Baronum.. a myslim ze uz to nekoupis- tam se totiz dozvis, jaka to byla pakaz ti dissidenti (parkrat jsem byl s nekterymi z nich kolem 62???? roku chlastat... vlastne ne bojovali jsme (chlastem a smelinou) proti rudymu teroru.

   ale nic, podivej se ale nic, doufej jen ze na moje slova nedojde, a toho Kefalina si precti pokud ho sezenes, a pak uvidis......

   Vymazat

  5. Díky, pane doktore.
   Odpověď jsem si právě přečetl - rozumí se že ne v Novinkách.
   Tam jsem se sice dočetl srdcetrhací příběh, kterak chtěl psa zahnat vidlemi a ejčkon z toho bude mít popotahovačky, že namísto aby nechal pokousat svou dcerku volně pobíhajícím čoklem, hodil po něm vidle, čímž čokla týral (aniž by se řešilo, že majitelka čokla by měla zacvakat pokutu až by se prohnula, by si zapamatovala, že za čokla odpovídá), nebo kterak jelenec zadupal káně, čímž zachránil život ušákovi, případně že iluze obří kočky uchvátila Japonce, ale o tom, že jsme se připojili k deklaraci, ničehož nic.
   Takže sory jako. Omlouvám se za malověrnost.

   Vymazat
  6. Basosi,pry jsi byval novinar.Tvoje soucasna nejvetsi chyba je,ze

   neumis vysvetlit panu Babisovi,ktery na ten svuj cirkus pry dastal penize od starych londynskch bank a ted tu ohlupuje uz zubozene Cechy tim,ze neumi ani sestavit pry zadny svuj program a ty mu chces na to vakuum naletet na to znovu a znovu opakovane!

   Posli BABISOVI origo PROGRAM NARODNICH ZAJMU(PNZ),ale predem to tady dej do placu k diskusi,by tomu ostatni rozumeli,ze namaji na vybranou a na zaklade jeho jednotlivych bodu a to vcas se dozvi,ze zas pujdou do prdele vesele nez tento web NR bude rozdupan neomarxistickym pochodem institucemi na sracku!.

   TAK MU POMUZES k EXTRA ORBITALNIMU VITEZSTVI VE VOLBACH.

   A zkus se zeptat byvaleho presidenta ODS co nam tu nakredencoval za kapitalismus bez privlastku,vychazejici z gangsterismua a kdy se za tu cernotu zla omluvi.

   Co ty a ostatni valecnici ,na to?
   Uvedomujete si,ze cinkate zas do voleb znovu klici,ktere vam budou uplne brzy uloupeny?

   Vymazat
  7. Pane Milan, super odhaleni. Klobouk dolu.
   Skutecnosti,vyvoj situace a necekany ,odhalil tu propast, vrchovate zaplnenou verbalni bezmoci.Jejich.
   Prazdnota,zjevena nahlym odhalenim pretvarek..
   Ale napr. brexit neni asi nic jineho nez umysl odrovnat brity jejich vlastnim pricinenim a soucasne dalsi utok /pomoci brexitu/,k organizovanemu zneskodneni a rozpadu EU..
   Referendum pak muze zasahnout v jejich zajmu.Kdyz.
   Jednotlive staty a narody se zrusi a znici snadneji a vedeni EU pracuje tim smerem..Predevsim. V usili.
   Nedovolit evropanum za zadnou cenu ,jejich "jine" ,tedy skutecne a opravdove sjednoceni..
   Za dohledu nejvyssich zajmu.

   Vymazat
  8. Basos 13:52
   Pane Basosi, mluvíte s přehledem a odstupem... tak nechápu, že si nepřipouští realitu v celé své hrůze. NENÍ v našich silách bojovat s mocnými tohoto světa. Vůbec nevěřím průzkumům, že by piráti bývali měli takové preference. To mělo jen obyvatele na jejich "vítězství" připravit. Úkolem pirátů je přivést Českou republiku k definitivnímu konci a vyměnit její obyvatele tak, jak se na tom pracuje v celé Evropě. Takže triky typu nechat opozici to přivést do kelu jsou sebevražedné. Pak už bude pozdě na všechno. Pak už budou volby buď zfalšovány, nebo zrušeny. A opozice sloučena do jednoho celku vládnoucího na věčné časy.
   Naše jediná možnost je zpomalit ten pád! A doufat, že změny ve světě, které jsou zákonité, nám třeba přinesou něco pozitivního.
   Vždyť vy žijete iluzi, že máme demokracii! Nemáme! Nemáme! Máme ZDÁNÍ demokracie. Co jednou ztratíme, navždy ztratíme.
   Nezbývá, než volit to nejmenší zlo.

   Vymazat
  9. Anonyme a ostatní diskutéři, současná politika točící se kolem iluze demokracie je jenom jako to bývá v případě válek, pouhou bitvou "válečnými prostředky" minulosti ..
   Politické spory a budoucnost rozhodne "politická debilo šaškárna" kolem "covidového ohrožení našeho světa" ..
   Poslance Volného a jeho blok v současnosti většina odsuzuje a považuje za mimoně, ale směrování jeho politiky z hlediska budoucnosti je jediné správné směrování v našem skanzenu demokratických iluzí ..

   Jenom ještě malá poznámka k hnutí (nebo straně) Přísaha, je to zase jenom další iluze o záchraně před "nespravedlnosti" v kapitalistickém predátorském systému..
   Babiš se dostal k moci po svržení Nečase pučem plubovníků a státních zástupců, které organizovala bis a cia. Hlavním přínosem pro uvedené čučkaře bylo zdiskreditování konkurenční služby vojenského obranného zpravodajství -vos, kdy se potřebovali dostat k je kompromitujícím dokumentům (o cia a bis ilegálních operacích ohrožujících bezpečnost státu), to se jim podařilo při té přepadové akci v kancelářích služby vos ..
   Závěry z uvedeného si snad dokáže udělat každý sám ..

   Vymazat
 6. 2021-06-08 Už jim zvoní hrana? (2)-Fauci,zfalšované volby v USA,Vrbětice. Kdo je na špičce pyramidy? https://www.youtube.com/watch?v=Przj1Ol2UFI

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji panu Dr. Davidovi za jeho hlasování a za informace z jednání EU, které nám poskytuje. K čemu tam jsou ti ostatní ubozí podržtaškové, proč nejsou vyměněni? Náš lid a jeho názory určitě nezastupují!

  OdpovědětVymazat
 8. Právě u pana Davida je nejlépe vidět jak zoufale malá skupinka lidí v evropském parlamentu používá zdravý rozum a jak marný vede boj. Navíc většina lidí u nás o tom díky ideologické práci "naší" TV neví vůbec nic a tak dál v klidu volí lidi, kteří nás zrazují a směřují k postupnému zániku.

  OdpovědětVymazat
 9. Slované odjakživa

  bojovali s germánama a musí to přijít časem znovu .Může nás téšit že slované v dějinách bílý lepší válečníci.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.