Reklama

úterý 13. července 2021

Hra o dostavbu Temelína: Vlastizrada? Vláda a poslanci chtějí odříznout české ruce od vysoce kvalifikované práce. Bláznivá nenávist ke všemu ruskému. Jádro nutně potřebujeme. Koupíme vlastní "ostrov"? Proč máme být kolonií?

13. 7. 2021  ProtiProud

REDAKCE PROTIPROUD přináší komentář Spolku pro dostavbu Temelína k vazalské politice naší vlády a poslanců na úkor naší ekonomiky i suverenity.


Rozhodnutí hraničící s vlastizradou. Tak označila předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE Ivana Kerlesová přístup českých zákonodárců k dostavbě tuzemských jaderných bloků. Tím, že poslanci a senátoři v rámci opatření k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice de facto už zabránili čínským a ruským firmám účastnit se výstavby dukovanské elektrárny, vyřadili z dodavatelského řetězce také české firmy s majetkovou účastí ruských subjektů. Jde zejména o plzeňského dodavatele výrobků a služeb pro jadernou energetiku ŠKODA JS nebo producenta potrubních součástek ARAKO z Opavy.

„Naši politici tímto rozhodnutím zakazují českým inženýrům, technikům i dělníkům pracovat na výstavbě dukovanské elektrárny. Škoda JS nebo Arako sice mají ruské majitele, ale pracují v nich čeští občané. A právě je poslanci a senátoři připravují o práci,“ uvedla předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE Ivana Kerlesová v reakci na přijetí zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaného lex Dukovany.

Text, podle kterého nesmí být výstavba ani údržba nového jaderného bloku přímo či nepřímo závislá na technologiích od dodavatelů z Číny a Ruska, mají do zákona doplnit senátoři 21. července. Kerlesová zároveň upozornila na to, že politici jednají v rozporu s Národním akčním plánem rozvoje jaderné energetiky. Podle něj by podíl dodávek tuzemských firem měl dosáhnout až 75 procent celkových nákladů energetické výstavby.

Spolek Pro dostavbu JETE vnímá rozhodnutí českých politiků jako vítězství ideologie nad zdravým rozumem a nad českými zájmy. Upozorňuje zároveň na to, že Česká republika nemá příliš energetických možností a měla by začít diskutovat o výrobě vlastního zařízení. „Odmítáme názor, že to není reálné,“ řekla Kerlesová.

V této souvislosti spolek navrhuje zakoupit licencovaný a vyzkoušený projekt jaderného ostrova a výstavbu realizovat za účasti domácích firem. „Kvůli bohatým zkušenostem s provozováním a servisními pracemi na současných jaderných blocích na území Česka by bylo výhodné zakoupit projekt evoluční k nynějším temelínským blokům. Tím by se minimalizovala závislost na zahraničních dodavatelích,“ řekl Marcel Ambrož, technický poradce spolku Pro dostavbu JETE.

Česká republika podle Spolku doslova promrhala uplynulé roky, které měla využít k vývoji vlastního jaderného energetického zařízení generace III+. To mohla komerčně nabízet i dalším zemím. „Nelogicky a nekoncepčně se chová i nyní. Státní energetická koncepce počítá s dostavbou Dukovan i Temelína, jinak nebudeme mít dostatek elektřiny. A je veřejně známé, že dostavba obou elektráren se musí aktivně řešit už teď – je to běh na dlouhou trať. Proč tedy naši politici neuvažují ekonomicky a neřeší v rámci tendru dostavbu všech potřebných bloků, jak v Dukovanech, tak v Temelíně?“ dodala Kerlesová.


Historie a fakta

 • V ČR je aktuálně v provozu šest jaderných bloků, které jsme si postavili sami!
 • Zakoupili jsme projekt ruského jaderného ostrova a přizpůsobili jej českým možnostem.
 • Také dnes jsme schopni většinu zařízení, včetně systému kontroly a řízení, vyrobit a programovat sami.
 • Firmy, které se mohou podílet: ZAT Příbram (systém kontroly a řízení), Doosan Škoda Power (turbíny), Škoda JS (řízení a koordinace výstavby jaderného ostrova), české stavební firmy (celá stavební část)...

89 komentářů :

 1. To co udělali s Dukovany je sabotáž ve prospěch Ameriky. Nesoběstačnost znamená vleklé problémy české kolonie = úpadku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,05
   Česká republika díky hadráku a lezení do amianálu,které započal udavač Havel existuje už leda na papíře....de fakto jsme jsme na tom jako v době Protektorátu B und M!

   Vymazat
  2. 9,00
   Spíš koho ten zmetek prašivej,kterej si protiprávně (prolomením Benešových dekretů)přivalstnil Lucernu a ostatní majetky po udavačském strýci NEUDAL?!

   Vymazat
  3. Já jenom vím koho neudal a to je tebe. A to udělal obrovskou chybu, ty velezdoprdýlko.

   Vymazat
  4. 9,16
   A že byl ten vožralej udavač ZVOLEN JEN A JEN HLASY KOMINISTŮ TI NEVADÍ,VYGUME?!
   A podle té tvé dokolala se opakující modlitby to vidím jasně na F73....!

   Vymazat
  5. Tento stát není svobodný, pokud musí poslouchat povely z Bruselu nebo Washingtonu a není ani demokratický, pokud nedbá na zájmy vlastních občanů. Výstavba atomovek, která je pro Česko nezbytností, je dnes téměř nemožná bez ruské účasti, pokud nesklouzneme do role pokusných králíků, na kterých se budou provádět pokusy s atomovou energií od nejistých a nezaručených dodavatelů. A právě do takové situace se nechala vláda vmanévrovat.

   Vymazat
  6. Unklown je takový Jidáš,stačí sledovat jeho příspěvky zde uváděné.O Havlovi si nedělám žádné iluze.Divil jsem se,že po převratu řvali lidé Havel na Hrad,aniž ho dobře znali,pokud vůbec.Oba vaškové dokázali za pouhé tři roky rozdělit republiku,byť protizákonně,bez referenda,jak bylo v Ústavě Československa.Nikdo se neptal národa,zda chce výprodej podniků a bank do zahraničí.Havel NEBYL žádný politik,stejně tak druhý Vašek nehleděl na zájmy státu a národa.Vyprodat všechno,včetně vody a nerostů,z toho už se nelze vyhrabat.Navíc senát je jednak zbytečný a za druhé spíš škodí,než by byl prospěšný.Vidím,že jdeme opačným trendem pravdy a lásky,spíš se propaguje lež a nenávist.S takovými "politiky" stát nejspíš zanikne.

   Vymazat
  7. 9:16 bezejmenný, "Krásný život ve svobodné zemi"? Jak pro koho. Užívejte si, nebude to věčně.

   Vymazat
  8. To je opravdu maras zdravý rozum nikde vše je na elektřinu potřebujeme ji. A nemůže to stavět nějaký nýmand co tomu nerozumí.

   Vymazat
  9. Dokud budou rozhodovat zmetci typu Vystrčila, fanatičky Němcové a další jim podobní, kteří se nasáčkovali do politiky pro své nadpřirozené schopnosti intrikaření a nenávisti vůči vlastní zemi a občanům této země budou pokračovat antilogická rozhodnutí ve prospěch cizáků, tento marasmus, zejména v poslední době sílící, by měl zvednout ze židle všechny myslící a projevit svůj odpor k těmto poskokům cizáků ve volbách

   Vymazat
 2. Hajek s Protiprdem je specialista na jadernou techniku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,24
   Ynteligent s F73+F100....

   Vymazat
  2. 8:24 bezejmenný, pokud jste specialista Vy, máte něco proti jejich tvrzení v posledním odstavci "Historie a fakta"?

   Vymazat
  3. 8:31 Dekuji, ze jste se predstavil.

   Vymazat
  4. 8,37
   Čtení v jazyce českém není tvoje nejsilnější stránka.Ostatně nikdy jsi nebyl nejostřejší tužkou v penále...spíš tupým úhlem!

   Vymazat
  5. U tebe to sedí s tím představováním.

   Vymazat
  6. Proč se bavíte s pubertálním pirátem?

   Vymazat
  7. 9,03
   Není to zvláštní,že do prázdné hlavy se vždycky nejmíň vejde.....????

   Vymazat
  8. Heleď kafemleinku, ještě se posráváš?

   Vymazat
  9. Jsi rychlejší, potom to vypadá ,že je to pro tebe.

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. 9,19
   Genitální odpvěď!

   Vymazat
  12. 9:19 bezejmenný a na mé vlně mi odpovíte (8:32)?

   Vymazat
 3. Když někdo něco, cokoli, dostavuje po někom, tak je to velké riziko. Tady je to riziko pro občany státu opravdu bezpečnostní. Pamatujme si jména kdo nás do něho uvrhl...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Němci a Rakušané nám v žádném případě nedovolí postavit tady nějaký prototyp čehosi. Tím rozhodnutím čeští politici minimálně odložili dostavbu Dukovan o několik let, než se změní politická garnitura nebo nenajdeme cestu, jak potichu tato idiotská opatření potichu obejít. Do té doby budou Dukovany nedostavěné.

   Vymazat
  2. danny, Němci a Rakušané se neodváží postavit proti projektu WH, který možná opravdu nebude dostavěn, ale bude stát ohromné prostředky. Není ovšem ani pochyb o tom, že Škoda žádnou zakázku od WH nedostane, stejně tak jí nedostane ani žádná další domácí firma. A pokud ano, tak jen jako velice levný subdodavatel třetího subdodavatele generálního dodavatele, přičemž generálním dodavatelem vůbec nemusí být vítěz tendru či vybraná firma z přímého zadání, ale firma vítězem pověřená. Nemusím ovšem říkat, že Škoda nebude figurovat ani v těchto dodavatelských vztazích, protože její účast v jakékoliv podobě vylučuje zákon.

   Škoda JS frčí z velké míry i na zakázkách z Ruska, ale už jsem zaznamenal snahy zbavit tuhle firmu majitelů a to i za cenu jejího bankrotu. Nevím, co je na tom pravdy. Dosud jsem považoval podobné hlášky za usměvný blud, jenže po posledních událostech začínám přemýšlet o tom, že by se ty bludy mohly zakládat buď na pravdě anebo alespoň na tužbě lidí s určitým vlivem. V každém případě je velký tlak na zrušení smlouvy na dodávku paliva, minimálně jen do Temelína, ale jsou prý také velké snahy zapojit další země provozující VVER 440 do procesu na zrušení smluv s firmou TVEL pro tyhle reaktory a skupinový přechod na nového dodavatele. Tedy také zrušení dodávek paliva do Dukovan. Někde jsem zaslechl i termín "česká jaderná iniciativa", možná se jedná o tohle. Což je ohledně rentability pochybné, protože životnost poslední 440ky končí někdy kolem 40.let.

   Vymazat
  3. To mi přijde jako rozumné zhodnocení, danny. I s tím Rakouskem. Zmiňoval to i Pjakin, že vzhledem k situaci v ČR se budou jisté záležitosti řešit zprostředkovaně přes Vídeň.
   A dostavba Temelína... to je nadlouho. Tolik času Westinghause (jako i celé USA) nedostane.

   Vymazat
  4. kolokol, Westinghouse AP1000 není žádný prototyp, prototypem by byly upravené ty francouzské a korejské reaktory. Takže ten nový v Dukovanech vypadá spíš na WH, který po vyřazení Číny a Ruska nemá konkurenci. Vlastně Čína se ještě může vrátit. Ta žádný sklad do vzduchu nevyhodila a není na zákaz zákon.

   Vymazat
  5. J.J. A Rusové nějaký sklad do vzduchu vyhodili? Myslím tím u nás v poslední obě. Jestli to víte, tak víte více, než všechny naše tajné služby i s policií dohromady. Z WH nám dodali jednou jaderné palivo, ale asi ty tyče našli někde na skládce, či co. Protože byla každá jiná a začaly se kroutit. A tak jsme je potichu vrátili a přešli zpátky na osvědčené ruské. Navíc ta pofidérní parta už zkrachovala. Při její pověsti se ani není co divit. Takže než oni, tak raději petrolejky a jako pohon vodní kolo a žentour.

   Vymazat
  6. danny, ten výbuch jsem myslel obrazně ve stylu hlavního proudu. Co se týká paliva od WH pro VVER, už lehce pokročili a není pravda, že by bylo v současné době až tak závadné. Ruské je spolehlivé, jenže má jeden problém, který tady rozebírat nebudu. Zavážka v Temelínu v současnosti obsahuje několik testovacích souborů z USA a je velký tlak na vyloučení toho ruského. V brzku očekávám masivní kampaň proti ruskému a pro americké palivo. Jen je otázkou, kdy to začne, zvlášť po tom průseru Westinghouse na počátku výroby v Temelínu.

   Vymazat
  7. Pánové, doporučuji navštívit Rusvesnu; on vám to PC přeloží.n Výživné.
   A jinak - doporučuji předzásobit potomky petrolejkami a několika sudy petroleje.

   Vymazat
 4. Temelín s velkou pravděpodobností vypoví predčasně smlouvu o dodávce paliva od TVEL. Ještě není rozhodnuto, co bude s Dukovany. V tomto by mohli spolupracovat se slovenskými, maďarskými, finskými a ukrajinskými provozovately, aby se to pro nového dodavatele vyplatilo. VVER 440 budou všude uzavřeny okolí roku 2030.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdy by měl být ten nový dodavatel? Když vezmu v úvahu, že jsme v kapitalismu, tak to musí to být nějaká vyšší bytost, když zákazníci musí spolupracovat a zajišťovat, aby se mu jeho podnikání vyplatilo. Proč by měli všichni okolo nás vypnout svoje běžící a bezproblémové JE a zrušit spolupráci se spolehlivým obchodním partnerem? Aby se to nějakému novému dodavateli vyplatilo? A nemělo by to být jaksi naopak? Právě dodavatel a hlavně nový dodavatel musí dokázat, že vyplatí jim a když už jsme u toho tak hlavně nám? Máte to nějak pomotané, pane JJ.

   Vymazat
  2. Novým dodavatelem by měl být Rosatom. Má na to všechny předpoklady pro naše podmínky. Jenže politická zakázka evidentně přesně tohle definitivně zatrhla. Dokonce i jaderná dáma Drábová brojí proti Rosatomu a ona bez pochyby ví, jak se věci mají. O tomhle píšu, takže určitě nic pomotané nemám.

   Vymazat
  3. Ono to holt dost záleží na volbách - a tím pádem na nás, občanech - jak to všechno dopadne. Pokud nedopadne, pánbůh nás opatruj. Tedyco mě se týká, tak potomky, já už to nějak doklepu.

   Vymazat
  4. 18:59
   Atomová baba udělala veletoč, pokud ti to uniklo. Takže sice ví, jak se věci mají, i jak by se měli mít, ale nám je to lautr k hovnu, neb hude dle jiných not.

   Vymazat
 5. Stačí si vzpomenou,jaký průsery měl s dostavbou jaderných elektráren Westingouse v emerice.....haldy peněz přišly vniveč a obě stavby nedodělaly!

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,54
   Říct o tobě,že seš idiot není urážka,ale diagnóza!

   Vymazat
  2. 9,07
   A co to má společného s dostavbou jaderné elektrárny,ynteligente?

   Vymazat
 7. Bohužel,to co probíhá zde v diskuzi mezi unknown,indický běžec vers ostatní diskutující,je ukázka,co snámi bude.Raději jsme zapoměli na pruty Svatoplukovy,v zájmu nyní již malé skupiny zaprodanců,kteří se sešli v zákonodárných sborech.Jak těžce se našim vlastencům podařilo vybudovat vlastní stát,tak oni lehce ho v době peněz prodají.Nevěřím,že by někdo takto zrazoval stát a vlast zadarmo.Je to i naše vina,zblbli jsme ze "svobody a demokrcie",a nedalo jim to moc práce nás dostat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,22
   Mít vlastizrádce a zaprodance z havlostoky za kamarády.....to už můžete rovnou podat přihlášku do Landsmanšaftu!

   Vymazat
  2. 10,03
   Trouba z Reichnbergu,která by to ráda na hlásnou troubu....jako u všech hlupáků opět jazyk předběhl BEZmyšlenku!

   Vymazat
  3. Nakonec námi vyvolané nepřátelství s Ruskem odnesou normální lidé. Rusové hromadně ruší i uzavřené kontrakty, české firmy budou propouštět. Naše firma musí vyvážet do Ruska přes německého partnera a Němců se nějaká omezení vůbec netýkají. Jo kačere tobě se to píše ty seš v klidu na svém polohovém lůžku a vymýšlíš si bláboly. Zřízenci ti utřou rpdel a seš v pohodě.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,32
   F73 spolu s F100 a A52....rodinné stříbro,že?

   Vymazat
  6. 10.32 Kačere do každého domu se vchází dveřmi. Přes zelenou hranici chodili pašeráci, agenti co zapalovali stohy i soukromníkům a dnes muslimáci. I Američané si již přes deset let drátují část svých hranic.

   Vymazat
  7. 10,39
   U amiokupanta je to ovšem v pořádku,tak se i demokraticky vraždí!

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. 10,56
   11,01
   Kolik blbostí tady ještě sesmolíš,než z tebe vypadne něco alespoň trochu chytrého....???????

   Vymazat
  11. Tedy nechci se do toho míchat ale Inde vy podnikatel? Se svojí povahou? No comment. No jo na ty dva bavoráky jste si musel nějak vydělat...VIP 🥴

   Vymazat
  12. 11,45
   Podnikal jako pištec na fujary u pornoJandoPutny.....

   Vymazat
 8. Článek zní velice rozumně,nepochybně by to byla správná cesta!Vyfláknout se na neschopný Westing..Budou to další vyhozené peníze!

  OdpovědětVymazat
 9. Proč dávat tak významnou zakázku státu, který nás zařadí,mezi NEPŘÁTELSKÉ ZEMĚ.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,52
   V Jižní Karolíně taky stavěl Rus?!

   Vymazat
  2. Kachno, neomlouvejte se, nejde o gramatiku ale o myšlení.

   Vymazat
  3. 10,05
   V notách mají prázdné hlavičky větší hodnotu,než ty plné....bohužel,nejen v notách!

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kačere, voni ti nepíchli raní dávku!? Neomluvitelné!

   Vymazat
  2. 10,29
   Ty tvoje kokotiny jsou stejně vomšelý a okoukaný,jako přirození vyžilý striptérky!VERSTEHN DUMKOPFF?

   Vymazat
 12. Nejsilnějším politickým argumentem kromě vojenského převratu je blackout .
  Blackout je slovo, které nemá jednoslovný český ekvivalent ,slovník na Seznamu.cz je dokonce ani neumí přeložit do ruštiny, ale ztichnou při něm všichni. Není to ,,černá hodinka".

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kačere, co říká na tvé protiruské výpady Napoleon ze sousedního pokoje? On ti řekne jak s Rusákem dopad. Hnal ho až domů.

   Vymazat
  2. 10,44
   KDO MÁ PRŮVAN V HLAVĚ,TOMU NEZPLESNIVÍ MYŠLENKY!!!!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11,05
   Blázen každého za blázna soudí!!!

   Vymazat
 14. Lidé dostali oprávněný strach z vlády Pirátů. Když se vymkne společnost v Německu, máme důvod být ostražití, obává se Václav Krása

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lide-dostali-opravneny-strach-z-vlady-Piratu-Kdyz-se-vymkne-spolecnost-v-Nemecku-mame-duvod-byt-ostraziti-obava-se-Vaclav-Krasa-670310

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,56
   Bývalého člena ODA určitě nelze považovat za proruského,ale za myslícího pána nemající hlavu jen na to,aby mu nepršelo do krku.....jako tady Indoběhně!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11,11
   11,15
   NEJSEM ZA JEDNO S MATEMATIKY.
   DOMNÍVÁM SE,ŽE SOUHRN NUL JE NEBEZPEČNÉ ČÍSLO!

   Vymazat
 15. Evropa může povstat proti Bruselu, říká americký politolog

  http://svobodnenoviny.eu/evropa-muze-povstat-proti-bruselu-rika-americky-politolog/

  Proč seznam nejbohatších lidí podle Forbes nezahrnuje skutečné nejbohatší rodiny na planetě?

  http://svobodnenoviny.eu/proc-seznam-nejbohatsich-lidi-podle-forbes-nezahrnuje-skutecne-nejbohatsi-rodiny-na-planete/

  Vůdce Švédských demokratů: Masová migrace „zničila“ Švédsko

  http://svobodnenoviny.eu/vudce-svedskych-demokratu-masova-migrace-znicila-svedsko/

  Spojené království zavede drakonické tresty pro nelegální migranty a pašeráky lidí

  http://svobodnenoviny.eu/spojene-kralovstvi-zavede-drakonicke-tresty-pro-nelegalni-migranty-a-paseraky-lidi/

  Maďarsko bojuje s EU za tradiční rodinné hodnoty!

  http://svobodnenoviny.eu/madarsko-bojuje-s-eu-za-tradicni-rodinne-hodnoty/

  Merkelová kritizuje maďarský zákon o ochraně dětí, ale ignoruje islámský teroristický útok ve Würzburgu, který si vyžádal tři obět

  http://svobodnenoviny.eu/merkelova-kritizuje-madarsky-zakon-o-ochrane-deti-ale-ignoruje-islamsky-teroristicky-utok-ve-wurzburgu-ktery-si-vyzadal-tri-obeti/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 13,34
   Někdo tě nutí je číst,Volotrku?

   Vymazat
 16. No doufám, že si nechali politici udělat tečku a bude brzy od eurohujeristu pokoj.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,37
   Narodit se hloupý je nevyléčitelná choroba!!!

   Vymazat
  2. No tak od tebe to sedí, šupáku. Zase tě stará zbouchala, tak tu řádíš, co? Už tady končíš, smiř se s tím.

   Vymazat
  3. 14,11
   Vždyť ten ubožák nemá ani nafukovací pannu!

   Vymazat
  4. 14:15
   Půjčuje si ji od pádícího ptáka.

   Vymazat
 18. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rekordni-pocet-obeti-covidu-v-rusku-40366071

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skutečně INFORMOVANÝ člověk dávno ví, že hovinky a vůbec všechna světová masmédia jsou hloupou propagandou Kabalistů. Sledování MSM je pouze ztrátou času a životní ENERGIE. TEMNOTA končí-SVĚTLO VÍTĚZÍ a nikdo už to nemůže změnit-pouze oddálit, což přinese více materiálních ztrát i lidských obětí!

   Vymazat
  2. 16:17

   youtube.com/watch?v=X6V5rvmY-QA

   Vymazat
  3. Na seznamu "nejbohatších" lidi jsou jen chudaci, ti opravdu bohati na seznamu nefiguruji.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.