Reklama

sobota 3. července 2021

Který národ se ještě bude bránit a který už to vzdal?

Ivan David

3. 7. 2021 FB

„Plakal jsem“, těmito slovy začíná otevřený dopis Christiana Schuchardta (CDU), primátora Würzburgu, kde minulý čtvrtek Somálec, žadatel o azyl, ubodal 3 lidi a další těžce zranil. "Plakal jsem za oběti a jejich blízké. Za lidi, kteří se najednou během krásného letního večera stali oběťmi útoku a byli zabiti nebo zraněni bodnou zbraní," řekl Schuchardt.
 
Starosta dále zdůraznil, že trestnou činnost jednotlivců nelze vztahovat k populačním skupinám, náboženstvím nebo národnostem. „Ani my Němci nebyli po druhé světové válce plošně odsouzeni. To se nyní netýká ani Somálců, ani uprchlíků obecně,“ zdůraznil a trval na tom, že se obyvatelé musí oprostit od podobného předsudečného uvažování. „Toto stereotypní myšlení musí skončit,“ napsal doslova. Tolik Německo. Kancléřka Angela Merkelová se, pokud vím, nevyjádřila vůbec.

Mezitím v Rakousku po znásilnění a vraždě 13 leté dívky minulý týden ve Vídni - rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) řekl vícekrát, že s ohledem na současný vývoj nevidí žádný základ pro diskusi o zastavení deportací do Afghánistánu, jak požaduje ministryně spravedlnosti za koaliční Zelené Alma Zadičová. Kancléř to ve středu znovu potvrdil pro eXXpress: „V takové situaci nevidím pro to žádný důvod.“ V této souvislosti varoval před špatně pochopenou tolerancí. Zájmy Rakušanů musí být v popředí. „Dokud budu v úřadě, budeme s velkou rozhodností postupovat proti žadatelům o azyl, kteří se dopouštějí trestných činů“, řekl Kurz.

Jistě – Deeds Not Words. Činy, nikoli jen slova. Ale pojmenováním začíná řešení problému. Pokud jsou pro německé politiky největší problém nikoli vraždy, ale fakt, že občané Německa by se mohli bouřit proti pachatelům těchto vražd, je země pro domorodé obyvatelstvo už ztracená.

72 komentářů :

 1. Takovým "starostům" a politikům patří nakopat ne do zádele, ale do hlavy !! Ti jsou pro svůj národ a obyvatele potřební stejně tak,jako použitý toaletní papír. Jsou prostě na ho*no ! Našim "politikům" bych rád vzkázal: jeďte se podívat do Maďarska, jak stavěli na jihu země plot. A koukejte, ať to samé máme na západní hranici co nejdříve. Řekněme, aby byli Skopčáci spokojeni, že od nás k nim z Afriky a Středního východu doktoři a inženýři nebudou imigrovat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Merekelvou a jejich tiskem a tv ohlupeny starosta nam tu vypravi o krokodylich slzach

   Ten poplantany chlap by si mel cist ka ka ram,ktery si prinaseji sebou okolokrku zaveseny, jako stredovekou ideologii zla,kde by ten kdo ji chce zmenit ma byt podle ni okamzite ZABIT.
   Sura 4-89 jim NARIZUJE,ze toto pry nabozenstvi,ktere zadnym nabozenstvim neni,ale ideolofii naprosto nepratelskou nasi krestanske vychove a civilizaci

   dokonce tim,ze pokud se kafir,to jsme my obcane obrati zady musi byt chycem a zabiti, vsude kde bude temi "vericimi" nalezen.
   Ano, to je vysoce nebezpecn, trestna predsudkova nenavist,kterou pry vnitraci CSSD maji prikaz ignorovat vcetne nami spatne zvolenych dalsich politickych formaci zla!

   Vymazat
 2. Jediné řešení je zákaz islámu jako zločinné ideologie s jediným cílem, kterým je naprosté podmanění světa. Neposkytovat azyl žadatelům, kteří se dopouštějí trestných činů je jenom chlácholení ovcí. Jednak nikdo není schopen objektivně zjistit, co vlastně ten žadatel páchal ve své rodné zemi. Jednak nelze dopředu predikovat bezúhonné chování lidí vychovávaných v prostředí netolerance a kultu násilí.

  OdpovědětVymazat
 3. Je těžké bránit svou vlast a své blízké.
  S tím tato soldateska počítá.
  Místo toho, aby pan Sucharda zaujal vůči vraždě, kategorické odsuzující stanovisko a byl na straně práva, má plná ústa proklamací na straně pachatele.
  Jsem plně na vaší straně ale chudák uprchlík za to nemůže. Ale kdo teda za to může?
  Já?
  Ti mrtví?
  My starousedlíci?
  Nebo:
  Neoliberální monopol?
  USS fašizace všeho ve světě?
  EU marxistickoněmecká diverze?
  ???
  Nestačí si zmapovat minulost všech těch kdo tohle prosazují?
  To samé u nás.
  Co politik, to v minulosti .......

  OdpovědětVymazat
 4. ........"Plakal jsem“, těmito slovy začíná otevřený dopis Christiana Schuchardta (CDU), primátora Würzburgu".......

  Tak jak to vidim ja, to se pan starosta jeste naplace.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když chlap napíše že plakal, zvlášť v okamžiku, kdy má sevřít pěst a udělit ránu, popadne mě zuřivost a mám sto chutí toho uplakance udeřit do gesichtu svou pěstí.

   Vymazat
 5. mimo toho ze Schuchart place, tak taky lze, nebo je blbej, nebo ....ale spis lze, protoze kolem 44-45 ci ke konci valky, Churcil verejne tvrdil ze

  VSICHNI NEMCI JSOU VINNI, TAKZE NEEXISTUJE NEVINNEJ NEMEC

  Mimo toho to zkuste rici Rusum, a mozna i tehdejsim Zidum, dnesnich uz bych se neptal.

  Takze ten starosta je skutecna bezcitna, zrejme nekomu podpindosnicka prolhana svine, ktera je ochotna zasantrocit vlastni narod.

  Mam o Nemcich sve mineni, ale mel jsem dojem, (i kdyz je nemusim) ze mimo nafoukanosti dokazi drzet slovo...kdysi jedna sekce mela moto

  """"" meine treue heißt ehre""""

  zrejme pan starosta zadnou cest nema, a rad bych vedel komu je verny,Nemeckemu lidu urcite ne

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je síla!
  Aby tak pánbů dal, a celou rodinu "panu" primátorovi obohacovatelé obohatili od batolat po vetcháče a ten s nejmocnějším obohacovákem aby obohatil primátora tak, že by ze samé rozkoše vyprdnul čerta i se řetězem!
  To by si teprve poplakal!

  OdpovědětVymazat

 7. "Ani my Němci nebyli po druhé světové válce plošně odsouzeni..."

  To ne, to máš pravdu - byli jsme k vám milostiví a namísto trestu smrti za vlastizradu jsme vás pouze, ze zemí kde jste páchali kurevstva, plošně navrátili zpět do vaší milované vrahounské vlasti.

  A přesně tak bys, ty zrůdo vymatlaná, měl jednat i ty!

  Kurva, já mám vztek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. milane

   kecas, Skopcaci byli odsouzeni jako narod, precti si muj blbolek nahore, ty moulo, ani neumis cist a kecas, kecas, pitomosti.....Rusaci k nim nebyli sichr milostivi, a dalsi taky ne, ale nemohli na ne, (treba Jugosi).... a my jako tehdejsi narod po osvobozeni Rusaky, jsme jim taky davali sodu, oproti tobe jsem toho byl svedkem.....ale bohuzel ti zasrani skopcasi jsou nepoucitelni, a ty si blbej

   Vymazat
  2. Basosi, když jsou nepoučitelní, tak co s nimi:

   Vymazat
  3. Bazosi, jsi osobní ty moulo?
   Neser!


   Vymazat
  4. Pane Milane,
   podepíší se pod Váši větu 16:21, následující už není můj styl. Názor na fašismus nelze měnit, ale když to budeme jejich všem dalším generacím stále předhazovat, tak si myslím, že tomu moc nepomůžeme. Navíc, když v lidech roste napětí, které může končit i násilím. Jsem přesvědčen, že bezprostředně nehrozí fašismus (i když v některých hlavičkách doutná i u nás), ale hrozí stále tlak pandemie nejen se zdravotními následky,ale navíc i s ekonomickými důsledky. Současně si zde v Evropě začínáme být vědomi hrozící islamizace snad zaviněné změnou klimatu. Z těchto příčin by bylo moudré, pokud to jde,zakopat válečné sekery mezi námi Evropany. Jinak to projedeme na všech frontách. Neoropaguji tímto současnou EU, ta dávno ztratila své poslání, ale chci pro posilnění našeho stàtu, který je pro mne na 1.místě vytvořit výhodné bilaterální vztahy, nebo alespoň si nedělat nepřítele. Vždyť nevíme co nás čeká.

   Vymazat
 8. Falesne vyji na verejnosti,aby si ziskali a udrzovali popularitu, ale kdyz v zakulisi, zvou dalsi a dalsi..
  Zadne obeti i deti je nikdy nezastavi..

  OdpovědětVymazat
 9. Každé řešení migrace, které nepočítá s tím, že existují kulturní okruhy, kde má lidský život, zvlášť žen, podstatně menší cenu, než tomu je obecně v Evropě, je buď nezměřitelně hloupé, nebo je založeno na nečistém úmyslu. Připouštět nebo dokonce podporovat mísení populací z takto rozdílných kulturních okruhů je zločin, směřující proti jedněm i druhým. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JiHu 3:26!!

   Konečně hřebík na hlavičku. Ještě chybí kauzalita. Proč vždy existují dvě až čtyři skupiny uvnitř jedné society (judai, křesťani, mochamedáni), (bílí, černí, žlutí), (zaměstnanci, zaměstnavatelé)????

   Protože odlišnost je vnimatelná a ve finálním stádiu ohrožující a vo to go.
   Kdo chce psa bít palici si musí najít a nejlepší je, když se ti čokli zadáví navzájem (polonci - Rusi - okrajinci).
   Takto jsou školeni chlapečci páníšků, již předškolního věku, protože potomci majitelů planetky musí být před jahvem čistí jako křišťál, aby mohli vládnout všem otrokům světa cizíma rukama. A nepřestanou (s tornády, pandemiemi, válkami a fanatismem) dokud se to vše neobrátí proti nim (diaspoře vše dobré - co přejí jiným to se jim 666-násobně vrátí).

   Vymazat
  2. Je to tak, vytvořit Babylonskou věž je nesmysl. Zajímavé je, že ti kteří ji zbourali se snaží ji znovu postavit.

   Vymazat
 10. Našich statisíců emigrantů, co utíkali před bodáky okupantů, taky neposílali postrkem zpátky. Ale oni neměli své domy rozbořeny, tak proč je posílat zpátky, že?

  BTW, proč je neposlat tam, kde jsou ti, co ty domy bořili? Oni tam přece maj tak rádi emigranty, otevřeli jim z Mexika brány dokořán...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. BTW, nepatříme my náhodou taky k těm, co jim tam ty domy bořili?

   Vymazat
  2. Tohle jsou typické "argumenty" sluníčkářů. Naši emigranti přece neutíkali na západ, aby tam zakládali komunistické buňky a nenáviděli místní obyvatelstvo. Naopak se snažili maximálně integrovat. Na druhé straně uznávám, že se podílíme na zločinné politice USA a NATO (boření domů).

   Vymazat
  3. Vlastimile, to s tím bořením je mnohem komplikovanější a my máme spíš víc pozitivnějších bodů než těch mínusových. Vůbec není třeba se podobnými myšlenkami zaobírat, ať to dělají ti, kteří tyto myšlenky zas za nějakým účelem prosazují.

   Vymazat
  4. Vlastimil.
   Nejen Covid má rozvrátit stát,ale i migranti.
   Pozdravuji Vás i s kydů.

   Vymazat
  5. Děkuji za pozdrav! Kydy čtu pravidelně.

   Vymazat
  6. really? 4. července 2021 4:39, zmiňujete nesrovnatelné. "Našich" emigrantů mohly být statisíce leda za celou dohlednou historii a nikdy, v rozhodujícím proudu, nebyli pro hostitelskou zemi cizorodým živlem co do kulturních návyků. To je to podstatné. JiH

   Vymazat
 11. Takoví bláhoví „politici“ vykořeňují národy a zdomácnělé obyvatele v jejich vlastních zemích. Přivandrovalí gauneři, kteří zde terorizují původní obyvatele a výrazným způsobem zhoršují naší původní kvalitu života, se stále mají kam vrátit ; ke svým příbuzným domů.My ale už nemáme kam ...

  OdpovědětVymazat
 12. Vidím to jako Vl.7,08.Když nejde odstranit příčinu,odstranit následky je již těžké.No,máme co jsme chtěli.

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown 9:59
   Vy dokážete vymyslet něco i tam, kde se nic vymyslet nedá, viďte? Proboha mlčte alespoň teď!
   Že se čerta nebojíte. Nebo božích mlýnů.

   Vymazat
  2. Co vám vadí, smazány příspěveky hovadem Dvořákem.
   Na co odpovidate??

   Vymazat
 14. Zase problém skopčáků za svým vůdcem až o hořkého konce ten primátor je pěkný zmetek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podvolení migrantům, neuvěřitelná drzost. Odsoudit a odlifrovat odkud přišel, nabádá generál Blaško

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Podvoleni-migrantum-neuveritelna-drzost-Odsoudit-a-odlifrovat-odkud-prisel-nabada-general-Blasko-669522

   Vymazat
 15. Vystrčil, trabant mezi politiky. On pokřikuje na mercedes, směje se Ivan Vyskočil. A námořní lupič vyrazil udávat do Bruselu...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vystrcil-trabant-mezi-politiky-On-pokrikuje-na-mercedes-smeje-se-Ivan-Vyskocil-A-namorni-lupic-vyrazil-udavat-do-Bruselu-669533

  Pirátostan volby nevyhraje. Zkušený Jaroslav Bašta nabízí vysvětlení

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Piratostan-volby-nevyhraje-Zkuseny-Jaroslav-Basta-nabizi-vysvetleni-669552

  Americká akademička ohromila Francouze: Vaše jídlo je bílé a rasistické

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americka-akademicka-ohromila-Francouze-Vase-jidlo-je-bile-a-rasisticke-669523

  Senátoři rozjíždějí akci za korespondenční volby. Tlačí to hlavně Hilšer

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senatori-rozjizdeji-akci-za-korespondencni-volby-Tlaci-to-hlavne-Hilser-669500

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky INDICKÝ BĚŽČE, že jste to tady tak rozmáz. Ani by si člověk toho článku nevšiml, kdybyste mu neudělal takovou reklamu.

   Vymazat
 17. Dokud bude zejména Německo, ale i další země, přijímat migranty se zvyky středověku můžeme odmítat migranty jako doposud ale je to o ničem, v okamžiku kdy dostanou statut té které země v rámci EU mohou cestovat a žít kde se jim zlíbí , je jen otázkou času kdy přijdou na výhodnost levného žití u nás za štědré dávky od Němců, a že jim to ve smyslu vlastních výhod myslí o tom není pochyb........

  OdpovědětVymazat
 18. Amsterodam se omlouval za staletí obchodu s otroky
  https://colonelcassad.livejournal.com/6885485.html

  "Ve čtvrtek přednesl v amsterodamském Osterparku historický projev. Starosta Amsterodamu Femke Halsema se omluvil za zapojení nizozemského hlavního města do obchodu s otroky. "Nastal čas zkrotit velkou nespravedlnost koloniálního otroctví v naší městské identitě - upřímným a bezpodmínečným uznáním," řekl politik Zelené levice Halsema. Amsterodam je prvním městem v zemi, které učinilo tento krok."


  Teď ještě poskytnout postiženým státům a národům finanční a hmotné náhrady, vč. úroků z prodlení, přijmout jejich občany, apod.
  To "nevymyslíš", Nizozemsko je v EU, my jsme v EU...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je také závažný důvod vystoupit z EU my s tím nemáme nic společného a nechci aby jsme něco takového platili. Navíc otroky chytali místní otrokáři tak jim za to ještě zaplatí hlupáci hloupý.

   Vymazat
  2. Potom nechápu, proč se nizozemská armáda sere do Ruska v oblasti Černého moře. Možná chtějí rozpoutat válku, aby se jejich potomci za sto let zas někomu omlouvali. Ačkoliv Rusku bude neomluvili ani kdyby na ně shodili jadernou bombu, kterou nemají.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Copak pupíku 15:13, nesedl oběd, že máš neustálou potřebu se míchat do diskuse, aniž by o tebe kdokoliv stál?

   Vymazat
 19. Pokud se sem někdo dostane nelegálně, tak by měl být, čistě z preventivních důvodů, okamžitě vymrštěn do země původu. Kdo věří tomu, že je možné např.v Somálsku ověřit, co je ten,který, imigrant zač, tak je neskutečně naivní. Navíc pokud se země původu bude chtít nějakého vejlupka zbavit, tak nám ho popíše jako kandidáta na svatořečení. Naše země je povinna zajistit především ochranu nám a ne nás nechat ohrožovat potencionální hrozbu o jejíž totožnosti časti nikdo nic neví. Co nám nakukají, to jim zbaštíme. A že tu nejsou? A kde je ta vrátnice ve které hlásí příchod?. To, co zadrží PČR je pouze špičkou ledovce,přičemž té špičce je zajištěn patřičný komfort, včetně dotazu, zda zde hodlá požádat o azyl. V případě nelegálního vstupu jde vysloveně o pamlsek.

  OdpovědětVymazat
 20. Možná Vám to něco připomene...

  https://wp.me/pbYbqw-l9t

  "bratr" Google rád přeloží...

  OdpovědětVymazat
 21. Udiv zřejmě nekončí...

  https://wp.me/pbYbqw-l9A

  OdpovědětVymazat
 22. Kostěji,

  problémy vytvářejí válečné akce USA, podporované "spřízněnými" státy. My jsme bohužel součástí tohoto barbarského počínání. Pán nařídil, tak jsme šli do Afghanistánu, pán teď nařídil opak a tak jsme odtáhli domů. Můžeme se podělat z Navalného, který slouží západním zájmům a podporujeme sankce proti kapitalistickému Rusku. Ukažte mi jediného českého politika, který kdy protestoval proti barbarskémmu výroku Albrightové, že několik set předčasně zemřelých iráckých dětí (v důsledku sankcí) byla přijatelná cena za odstranění Husseina. Ukažte mi jediného, který protestoval proti dohodě z Rambouillet, která vedla k bombardování Srbska. V podstatě šlo o válečný zločin, jenže mezinárodí soudy jsou jen pro jednnu stranu.
  Ukažte mi jediného politika, který protestuje proti naší účasti na vojenské misi v Mali, která chrání uran pro francouzské jaderné elektrárny.

  Problém je v tom, že se Západu podařilo rozesrat svět tak, že přestaly fungovat Dublinské dohody.

  Podle nich, se každý, kdo z nesvobodné země (tou je třeba Turecko a byla jí i ČR, alespoň podle kanadských měřítek) vstoupí na svobodnou zem, má právo požádat o politický asyl. Pokud bylo jeho žádosti vyhověno, byl mu umožněn kontakt s některou z cílových zemí, která se rozhodla, jestli asyl poskytne. Ti, jimž byla žádost v první svobodné zemi zamítnuta, byli deportováni tam odkud přišli. Potíž je v tom, že odmítnuté uchazeče o asyl není kam vracet.

  To je přece problém Maďarska, které je na některých trasách první svobodnou zemí. Orbán dobře ví, že odmítnuté žadatele není kam vrátit a ty přijaté není kam posunout dál. Proto má ty ploty na hranicích.

  Válka v Sýrii "vygenerovala" asi 6-7 miliónů uprchlíků, z nichž polovina zůstala v "nesvobodném" Turecku. Proto vznikla "balkánská cesta" a proto EU později uplatila Turecko, aby ji uzavřelo.

  Je třeba vědět, že Česko není první svobodnou zemi, na kterou by mohl uprchlík vstoupit pozemskou trasou. Nemáme tedy povinnost přijímat žádost o asyl, ledaže uprchlík přiletí (například) z Turecka do Prahy. Mimochodem, cikáni mohli emigrovat do Kanady díky přímým letům do Montreálu a Toronta.

  Naše země si zadělává na problém tím, že přijímá migranty (údajně jich u nás je asi 500000 a ročně dává povolení k trvalému pobytu asi 15000). Přicházejí, aby vykonávali práce, jichž se čeští běloručkové štítí.

  Česká politika nemá dost odvahy říct Západu "v tomhle s vámi nejedeme. Vyřešte si tu šlamastyku bez nás."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:31
   Typický ČECHÁČEK, natažená ruka k EU, pobírat peníze, dotace, výhody, ale vaše problémy mě nezajímají,to si vyřešte sami. Je dobře,že takových hlupáků není zase tak moc.

   Vymazat
  2. 15:10 Můžeš příští kudle nastavit záda, když se chceš mermomocí dělit? Prosím.

   Vymazat
  3. Kostěj, pupík 15:10 je nešťastná, osamělá troska, která si tímto způsobem krátí čas, než ho ta zubatá přesune do jiné sféry. Třeba někam do výkrmny jako prase. On to dělá schválně.

   Vymazat
  4. Jirka, těmi 500k migranty myslíte doufám třeba Účka nebo Balkánce...

   Vymazat
  5. Občas dávám za příklad Izrael, občas jsem kritizován za to. Kdo si dá práci a zjistí, jaká je jeho imigrační politika doma a jakou prosazují majitelé dvojího občanství?

   Vymazat
  6. Pane Jiří,
   sice dodátečně, ale máte u mne palec nahoru ��

   Vymazat
 23. Jsou to pokrytci a zločinci. Na této devastaci se pracuje už hodně dlouho a protože už žádná klasická vojenská válka v Evropě nebude, nedá se to už nijak vyřešit. Zrušily nám armádu, průmysl, potravinovou soběstačnost a převychovaly na parazity, motroky a lůzu. Nebo si myslíte, že to co se děje je přirozený jev?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. unku

   dedek je trosku ubrecenej, a zoufalej... ale nemusis mu nadavat i kdyz mast maloucko pravdu, ale

   trosku taky kecas, ty dve auta ma strasne malo lidi, a vetsinou jsou to 12+ let stare sunky typu AAA auto, vestsina pritazenych z Nemecka.

   Mimo toho ti so maji slusnejsi auta je maji na liiiiisink, nebo u daam si je vysloulozily. Ale jinak pravdu mas, nekteri maji dve auta, a taky dve dovolene, ovsem to nerikas ze vetsina ted dvouautodovlenych ofcanu to ma na dluh, a nemnozi z nich padaj do exekuci....

   nastesti my bydlime mezi samymi mladymi rodinami v novostavbe, a mimo par ruskaku jsme asi jedini co maji jak byt tak i auto zaplaceny, a nekupujujeme kazdejk den pytlik rohliku


   Faktem ale je ze jsou zde lide kteri mim hypoteky nemaji zadne dluhy, a dokonce maji jedno dite, ale take je zde jeden majitel bordelu ktery si koupil nove auto a ma dve deti

   takze bud tak laskav a najdi si nekde nezavislou statistiku financni uroven "motroku" a pak nam to laskave napis......a jestli se toho doziju, tak se te zeptam asi za pul roku jak se nam/vam vede pokud to vyhraji Pirati. ci dalsi hajzlikove

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Unknowne 4. července 2021 15:05, míra vašich neznalostí je až zdrcující. Zvlášť v otázce úrovně průmyslu ČR. Dnes se tady, až na cizí automobilky a minoritní výjimky, leda podle cizí dokumentace stříhají, ohýbají, děrují a pokovují plechy. Často ještě na Trumaticu z dob bolševiků. Za komunistů vládly technologie, které kryly málem 90 % světového strojírenského i elektrotechnického sortimentu. S názorem, jak ho prezentujete, musíte být nutně nejen nevzdělaný, ale i řádně zabedněný. Nemáte tušení, jaká míra znalostí a dovedností za ČSSR panovala. Teď panují dluhy spolu s hloupou prodejností. JiH

   Vymazat
 24. Pokud budou volně neprůchodné hranice, tak je mi záchud u prdele. Že máme stále více lidí v base a deviantů? No přece žijeme v kapitalizmu. Modrý parazite, já mám tři auta a na pivo do Chorvatska by mě nikdo nedostal. To jako od kdy jsou žoldnéři armáda? To samé ten průmysl co patří cizím státním příslušníkům, kteří motrokům poskytují třetinové platy než doma a daní v daňových rájích? Nebo snad máš na mysly Babišovy fabriky? Ten aspoň tady daní. SPD bude mít víc jak 15% a paraziti se z toho poserou. Co tady sereš ty MACHO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Kachna, pupíček 15:52 - ty jezdíš akorát tak do prdele, ne do Chorvátska. Celé dny se nepohneš z bytu a celé dny pliveš ty tvoje slinty. Kdo bude volit koho, to se uvidí po volbách. Naštěstí dosud nebudou korespondenční, takže zatím nehrozí, že by je ta progresivní sebranka zfalšovala.

   Vymazat
  3. 15:52 Unknowne, klidně si nadále říkej Indický běžec a nepřetvařuj se. Tvé debility jsou poměrně snadno identifikovatelné. Co ti náčelník nepověsí na nástěnku, ty nevymyslíš.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Pane pradědo,
   dnes s vámi souhlasím. Pokud se jedná o Babiše, tak jsem změnil názor. Přivedli mne k tomu novináři, na začátku v Ženevě se to podařilo paní Slonkové a panu Kubíčkovi nechutným útokem na premiérovi rodinu. Pokračovalo to stvořením "Lex Babiš" a teď je aktivní pirátská žaloba na něj u EU. Na tomto Olympu určitě najde plné pochopení i díky karieristům rodné strany. Máme tedy jasného nepřítele a škůdce národa, tak jsem přemýšlel proč ta snaha. Mám podezření, že víc než mě, vadí monopol premiéra nadnárodním korporacím, kterým narušuje řetězec ovládající potravinářskoagrární komplet. Nebudu sice volit ANO, ale na premiéra si nenechám vnutit pohled naordinovaný globalizátory.

   Vymazat
 25. Unku,

  domaci se dycky sem tam mordovali, a jinak, ale to sou domaci, kteri si resi sve neshody, ale na to fakt nepotrebuju nejakyho migranta, kterymu se nelibi ceckata holka s minisuknemi.

  Jestli David lovi volice, to je dobre, rozhodne lepsi nez ti zasrani Pirati vedeni Voodoo knezem Bartosem, nebo zasrani cernoprdelnici kteeri se ted dali na lezdoprdeleni Bavorakum

  Helevole a za koho "kopes" vlastne ty?

  OdpovědětVymazat
 26. Je zvláštní, že Němci (především jejich LdS) nás dokážou donekonečna peskovat za domnělá poválečná příkoří, která mají za nespravedlivý projev pojetí kolektivní viny za rozpoutání zločinné 2. světové a všechna jimi spáchaná zvěrstva. A tím pádem i vytrvale odmítají poválečný trest, mj. i odsuny.
  A přitom jeden jejich (pokrytecký) politik nyní dokáže jedním dechem účelově prohlásit, že kolektivně trestáni nebyli! (Což není pravda!) A to jen proto, aby mohl veřejně a autoritativně obhajovat proimigrační šílenosti, které dnes působí a působit budou kolektivní strádání jinak nezúčastněných Němců. Kdo se v nich pak má vyznat?? ...
  Ano, autor článku, dr. David, má pravdu v tom, že jsou ztraceni, protože si ke své škodě dokážou opakovaně volit do čelných polit. funkcí sociopaty aj. zrůdy. Pak se ale nemohou podivovat nad tím, že kolektivní idiocie zpravidla vede k důsledkům, ... a ke kolektivnímu trestu či odplatě. Jakoby se ze svých přehmatů a poklesků nedokázali kdy poučit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Františku Opluštile 4. července 2021 15:45, není to tak, že by byl odsun Němců z ČSR míněn jako trest. Měl být prevencí, aby znovu nemohli být jednou z aktivních záminek k vyvolání války. Natolik drsný akt byl umožněn i jejich občansko právní pozicí. Platilo např. pravidlo, že důvodně neodsunutí měli být přesidlováni do vnitrozemí, nejméně 50 km od státní hranice.
   Takže ne trest, ale prevence umožněná vzniklou právní a mocenskou situací, navíc tlačenou náladami ve společnosti, když hrozily protiněmecké excesy. Pohled na odsun mám dodnes před očima. Nerad jsem se loučil s kamarády. Mám s nimi, povětšině, kontakt dodnes. Moje ze „Sudet“ utečenecká rodina, taková přátelství podporovala a udržovala.
   Jenže, žádné omlouvání ani návraty a kompenzace z naší strany nepřipouštím. Stalo se, a stalo se právem. Navíc tvrdím, že národnostně homogénní stát je přirozený a má zcela nesporné výhody. Nějaké takové úmyslné multikulti „obohacování“ je pustý, trestuhodný nesmysl, produkovaný blbci a záškodníky. JiH

   Vymazat
  2. Re (21:36):
   Díky za váš pohled i poučení. Nedá se než s vámi souhlasit ...

   Vymazat
  3. Pane Unknown, to opatreni jak asi vidite prislo az bohuzel pro nas 30 let pozde a co zverstev bylo mezitim..
   Aspon uz jsme potom nemeli zadny Masaryky..
   A diky Rude Armade prislo a milionum jejich obeti, diky jejich statecnosti a ochoty zahynout i pro nas....
   A meli jsme od nich pokoj na dalsi leta..
   Aby se to zase vracelo..

   Vymazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 28. Alma Zadič-ova, uprichlik z Tuzly/Bosna.
  Hm, neco mi rika ze ta ma uprdele nejake Rakousku.

  OdpovědětVymazat
 29. Ja bych ty helmuty nelitoval.Mají na hrbu dvě světové války,miliony mrtvých tak je to asi ve stylu Boží mlyny melou pomalu,ale jistě

  OdpovědětVymazat
 30. Takovyhle diskuse jsou bezcenny, kdyz si skoro kazdej plete nasledky s pricinami, bez jedineho pohledu na zajmy a zamery elity,to je potiz a problem se vymanit a prekrocit aspon na chvilku ze sveho detskeho ja /ega /, ktere nedovoluje neco videt,cokoliv, dale zakryvanimi nevedomosti ubohymi sprostotami a zahlceni nepodstatnymi detaily...
  A neni videt zadne zlepseni ,stale dokola nikdo skoro neni ochoten neco pochopit a tak se mele a mele a z chaosu hlav a analni posedlosti /posedlost vlastni prdeli a jeji stale stejne vytvory,jsou bez konce/ se ventiluje bezvyznamny pisteni na spatnej strom..
  Z hovna totiz hovno pojde.
  Neschopnost myslet/to da praci/,samostatne ,je ocividna..
  A reagovat a dlouze na provokace jen vse potvrzuje..

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.