Reklama

pondělí 5. července 2021

Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová

Petr Pelz
5.7.2021 původně byl rozhovor otištěn v Parlamentních listech

„Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl. Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti. 

Určitě vás jako bývalého šéfa Vojenského zpravodajství zaujalo, co se v Česku v minulých dnech strhlo kolem více než šest let starého výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích. Jak to na Vás působilo

Normálně se k událostem domácí politiky nevyjadřuji, protože se zabývám zahraničněbezpečnostní tématikou, a ta mne zaměstnává nad míru. Zde činím výjimku, neboť se domnívám, že „Případ Vrbětice“ tak, jak je dnes předkládán veřejnosti, je událostí původu zahraničního. Naprosto totiž zapadá do série fantastických tvrzení amerických politických představitelů a médií hlavního proudu. Posuďte sami: Saddámovi vojáci vytahovali v Kuvajtu nedonošené kojence z inkubátorů (1991), Srbové prováděli v Kosovu genocidu (1999), Saddám měl zbraně hromadného ničení a podporoval Al-Káidu (2003), Kaddáfí rozdával vojákům prezervativy, aby mohli bezpečně znásilňovat (2011). Od událostí v Kyjevě v zimě 2014 je pak cílem výhradně Rusko - Rusové vojensky obsadili Krym a následně sestřelili malajské dopravní letadlo, řezník Asad plynuje v Sýrii vlastní lidi (nepřímo Ruská federace), agenti ruské GRU tráví v Bulharsku Emilijana Gebreva (2015 „obchodník z Vrbětic“; žije) novičokem, v Salisbury Skripalovi novičokem (žijí), Trump je ruský agent, Rusové roku 2016 hackli server Demokratického národního kongresu (DNK), Rusové v Afghánistánu platí odměny Tálibánu za zabité Američany, Navalnyj byl otráven novičokem (žije) a tak dále. 

Jedná se o tvrzení neprokázaná (například let MH17), americkými bezpečnostními orgány následně vyvrácená (například Trump jako Putinův agent) až po drze pitomá (odměny Tálibáncům). 

To je opravdu pořádný výčet amerických verzí událostí, které měly a mají k pravdě poněkud dál, než by bylo záhodno. Máte nějaké vysvětlení pro to, proč se takové informace, jejichž pravdivost se zpravidla neprokáže, objevují docela plynule jedna za druhou a jakoby na sebe navazují? 

Všimněme si: Vždy, když se schyluje k tomu, že by se obvinění veřejně ukázala jako lež, tato je bez dalšího opuštěna a vyrobena nová. Nikdo nic nezpochybňuje, nevysvětluje, neomlouvá se. To, že se jedná o nepřerušovaný řetězec tendenčních tvrzení, je nepřímým důkazem, že nejde o šlendrián, ale o jasný úmysl. 

Většinou se ukáže, že věc odhalila „nezávislá skupina internetových vyšetřovatelů“ Bellingcat, která, zdá se, toho ví víc, než všechny zpravodajské služby světa dohromady. Pan prezident Václav Klaus ve svém prohlášení k případu Vrbětice z 19. dubna 2021 mimo jiné píše: „Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala“. Nuže, já myslím, že je to ještě horší. Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo. 

Když premiér Andrej Babiš spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem opakovaně prohlásili, že existuje jen jediná vyšetřovací verze výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích, k čemuž se přidává sněmovní Výbor pro obranu, není už důvod zabývat se jakoukoli jinou, jak o tom hovořil prezident Miloš Zeman? 

Vy sám máte nějaké nejasnosti či pochybnosti? 

Začnu odzadu. Každý, kdo nečetl zprávu Policie ČR či bezpečnostních a zpravodajských služeb (dále Služeb), musí nutně mít pochybnosti. Slyšel jsem pana prezidenta Zemana a slyšel jsem různé poslance, kteří všichni byli údajně seznámeni se shrnujícími zprávami popisujícími tuto kauzu. Někteří tvrdí, že důkaz o pachatelích obsahují, někteří tvrdí, že ne. Připouštím, že někdo je od přírody více pochybující, někdo méně, ale v tomto případě musí prostě jedna skupina lhát. Důkazy buď jsou, nebo ne. Nejasnosti mám i z toho, že nikoho nezajímá, co se mělo s municí a zbraněmi stát. Sdílím pobouření nad smrtí dvou českých občanů, ale nerozumím bohorovností nad tím, koho měl vrbětický arzenál zabíjet primárně. 

Ředitel BIS Koudelka se následně vyjádřil o Andreji Babišovi, že takhle se má chovat správný premiér. Co vás v souvislosti s pochvalou podřízeného nadřízenému napadá? 

Považuji to za jednak velmi bizarní, jednak za velmi podezřelé. Kdo koho vlastně řídí? V této souvislosti nemohu nevyjádřit určitý druh nervozity spojené s osobou pana Koudelky. Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu? 

Třeba, že slouží víc jí než vlastní zemi? Ne, o tom nebudeme spekulovat. Pojďme dál. Předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová, poté, co se seznámila s utajovanými informacemi, konstatovala, že důkazy jsou jednoznačné a že Vrbětice byl politický státní terorismus. Co si myslíte o jejím výroku? 

Jak již jsem řekl, někteří jiní se zase domnívají, že důkazy neexistují. Můj výklad všeho je, že jde o matení pojmů. Důkaz ve smyslu právním patrně neexistuje, to by nějak prosáklo. Služby nezacházejí s důkazy, ale s více či méně kvalifikovanými odhady. Paní poslankyně ovšem svoje tvrzení velmi oslabuje tím, když říká, že šlo o terorismus. Terorismus je definován zcela jinak, a tak nevím, zda paní poslankyně nezachází s termíny volně i v případě tvrzení o jasných důkazech. 

Dá se pochopit, jak to ve skladu ve Vrběticích v podání firmy Imex a Vojenského technického ústavu, který byl majitelem a správcem areálu, fungovalo, když v každé normální zemi je obchod a skladování munice pod přísnou regulací a kontrolou státu? 

Nevím přesně, jak to fungovalo, takže se radši nebudu k této otázce vyjadřovat. 

Je běžné, že podobné případy jako výbuch ve skladu ve Vrběticích, se objasní až po více než šesti letech? A je pro vás uvěřitelná historka, že si někdo po letech všiml na kamerových záznamech dvou agentů, kteří jsou spojováni s kauzou Skripal z března 2018? 

Možné to jistě je, ale pokud jsem správně pochopil informace médií, zde se jedná o to, že šest let české státní orgány na nic podstatného nepřišly, až pojednou zahraniční entity (Služby nebo snad dokonce Bellingcat) odhalily ruské rejdy u nás. Dokonce to bylo metodou pokusů a omylů. Dne 10. října 2018 (opět říjen) přinesl Český rozhlas Radiožurnál pozoruhodnou informaci. Alexander Miškin a Anatolij Čepiga, které Británie viní z otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije, byli v říjnu 2014 pod falešnou identitou v Česku. V téže době přijel do České republiky i sám Skripal, aby se tu setkal s českými zpravodajskými důstojníky, jimž pomáhal i s odhalováním údajných ruských špionů. Českému rozhlasu Radiožurnálu to měl tehdy sdělit „zdroj ze zpravodajských služeb“. „Vypadá to, že Rusové měli komando a Skripala sledovali dlouho před pokusem o vraždu,“ řekl Radiožurnálu tento zdroj. Podle Bellingcatu je Miškin „lékař ve službách ruské vojenské rozvědky GRU“. Tak sledoval doktor Miškin Skripala, nebo vyhodil do povětří muničák ve Vrběticích? Nebo ty Vrbětice vzal en passant? Fantasmagoriím se meze nekladou. Co když Skripal školil české kolegy ve Vrběticích diverzním operacím? To byl vtip. Jenže, o co je šílenější než to, co je nám předkládáno? 

Čím by se dalo vysvětlit, že ruská strana má mezi svými agenty takové amatéry, že ti po zpackané akci ve Vrběticích byli nasazeni na další významnou akci v anglickém městě Salisbury proti dvojitému agentu Segeji Skripalovi, při níž také selhali? 

Nevím, jestli výbuch ve Vrběticích byla podařená akce, zpackaná akce nebo nehoda, ale myslím, že spojovat tyto putovní rozvědčíky s Vrběticemi je zpackaná západní propaganda. Což neznamená, že to nemohli být jiní Rusové. Když v tomto koutě Evropy prohlásíte, že zde působí množství ruských zpravodajských důstojníků, nikdy se nemůžete mýlit. 

Když BIS po dobu šesti let ve svých výročních zprávách, včetně jejich neveřejných částí, nikdy nezmiňovala kauzu Vrbětice, mohla to být taktika, nebo takhle to nefunguje? Prezident Zeman navíc upozornil, že ve zprávě BIS se píše, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito agenti byli ve vrbětickém areálu. 

Z médií jsem se dozvěděl, že informaci o spojení dua Miškin-Čepiga s Vrběticemi obdržely BIS a Policie ČR na přelomu října a listopadu loňského roku. Jako občan České republiky mohu pouze doufat, že naše státní orgány mají nějaký solidní důvod brát takovýto druh poznatku na zřetel. Například, že mají i něco jiného než „e-mail bez metadat“. 

Napadlo Vás byť jen na chvilku, že by mohl být pravdivý článek Janka Kroupy ze Seznamu, že ministr vnitra Jan Hamáček plánoval jet do Moskvy, aby tam směnil utajení kauzy Vrbětice za vakcíny Sputnik V? Dalo by se vůbec něco takového utajit? 

Trochu teorie na začátek odpovědi. V ideálním světě mají Služby včas a objektivně informovat politickou reprezentaci, tak, jak praví zákon. Příjemci informace mohou na tuto informaci reagovat, nebo, dokonce častěji, vůbec nereagovat. I to je reakce. Tvrzení opozice a médií, že vláda chtěla kauzu „zamést pod koberec“ sice může být pravdivé, ale pouze v tom kontextu, že vlády všech zemí takto zametají pod koberec 99,9 procenta veškerých zpravodajských informací. 

Ještě v sobotu 17. dubna odpoledne měla Česká republika takovouto prognózu: „Možnost relativně výhodného příslibu kvalitní vakcíny, potenciál pro obchod Česká republika – Ruská federace, možný summit Biden – Putin v Česku a tak dále“. Dnes je to takto: „Máme odhalení bez důkazu, oboustranné vyhoštění bezmála dvou desítek diplomatů, ochromení českého zastupitelského úřadu v Ruské federaci, konec Českého domu v Moskvě a posměšky světa. Co v mezičase tvrdí Babiš, Hamáček nebo Černochová je zcela bez významu. 

Jak byste tedy shrnul to podstatné, co se v posledních týdnech v kauze Vrbětice odehrálo? 

Horlivý tisk nás ujišťuje, že vláda měla informace o Vrběticích k dispozici několik týdnů či dokonce měsíců. Přesto, dle tohoto tisku, měla i nadále určitý zahraničně-politický záměr směrem k Ruské federaci. Ponechme stranou pro účely tohoto rozhovoru, zdali správný či nikoliv. Kdo, jak a proč přiměl v sobotu večer 17. dubna vládu České republiky změnit úmysly tak radikálně, že způsobila možná největší krizi v nějaké zahraniční relaci v dějinách Československa i České republiky s výjimkou událostí souvisejících s okupací Československa nacistickým Německem? Před parlamentními volbami musí občané České republiky znát na ono „Kdo, jak a proč“ odpovědi. A také kdo a jak se na tom na české straně podílel.


41 komentářů :

 1. Kašlete na populistické články o Rusku!!
  Raději domácí info, na Seznam Zprávy. tohle si pusťte
  Kde se při rozhovoru totálně ztrapnik vudce SPD Okamura, když tvrdil, že jsme byli před r.89 soběstační ve výrobě potravin. A JARMARK, maso za 54 kč, je opravdu velký podvod!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indická chcíplá slouhovská nudle Pan Okamura řekl pravdu v základních potravinách jsme byli soběstační. My jsme v té době žili. Pokus o dehonestaci pana Okamury a SPD selhal tady svoje lži neprodáš.

   Vymazat
  2. Indický omezenec není schopen dialogu. Jen do omrzení opakuje do omrzení lži. Pro ostatní_: diskuze o tvorbě cen potravin na videu zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=B-02wiClVaM
   nebo na Nové republice 1.7.2021.
   A ty se na to Indický omezenče raději nekoukej. Mohla by ti prasknout žilka.

   Vymazat
  3. 9:38
   Tak jsem vydržel 10 min. Kolik stálo přesvědčit tu ženskou, aby říkala nehorázné bláboly??
   Že mají řeťezce vysoké marže je pravda, ale kolik zaměstnávají lidí. Ale na druhé straně, není možné prodávat maso za 54 kč, brambory za 4,60, je taky nesmysl, pravda bude někde uprostřed!!
   Žilka mně nepraskla, rudý fanatiku!!

   Vymazat
  4. Kachno, za socíku jsme byli nejen soběstační, ale dokonce jsme potraviny i vyváželi. A dokonce i na Západ. To, že tys byl odkázán na hnusnou šlichtu od své staré, která připálila i čaj, za to opravdu Husák nemohl. Márna snaha, odklon diskuse od tematu článku se ti nevyved, zase jsi za blba

   Václave Dvořáku, že nějaké Ave reaguje na kachnu zlostným způsobem, tomu rozumím, ale proč vy? Vždyť je srandovní.

   Mým oblíbeným jídlem už od socíku je pečená kachna se zelím. Zelí mám. Kachnu jsme zapoměli koupit a dneska je vše zavřené. Ale stačilo by, kdyby zdejší kachna udala koordináty svého pohybu, já si jí už najdu.

   Vymazat
  5. Ta !ženská" je velmi vzdělaná paní pracující v oboru a v Radě Evropy. Má přehled a z mnoho stran ověřeno, jak řetězce tvoří ceny. Ostatně to také vysvětlila i na konkrétních číslech. Zabedněci americkému čípku 10:29 to ale nedojde. Na to je potřeba mozek lidský a ne kachní.

   Vymazat
  6. To se tady nedá ten nick prostě zabanovat? Na všech jiných diskusích to jde, tak proč ne tady?

   Vymazat
  7. Soběstační jsme byli, pravda proti dnešní nesmyslné dnešní nabídce západních "přátel" 50druhů chemických jogortů byly pouze tři, čtyři druhy, ale byly to skutečné jogurty a tak to bylo i v mnoha dalších produktech, hold žili jsme proti dnešku skromně ale žili a bydleli bez obav co bude zítra, dnešní mladí jsou celoživotní otroci hypoték, skromnost je pro většinu z nich neznámý pojem

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  9. no byli, v základních potravinách určitě.. to nevíte? samosebou pomeranče a banány se musely vozit....

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  11. Myslím, že 100% soběstačnost v potravinách to nebyla, ale určitě jsme byli soběstační v základních potravinách na 100% nebo v čísle, které bylo od 100% nepatrně vzdáleno. To je prostě nesporné. A co si o tom myslí nějaký slimákožrout, je celkem jedno.

   Vymazat
  12. Myslím, že 100% soběstačnost v potravinách to nebyla, ale určitě jsme byli soběstační v základních potravinách na 100% nebo v čísle, které bylo od 100% nepatrně vzdáleno. To je prostě nesporné. A co si o tom myslí nějaký slimákožrout, je celkem jedno.

   Vymazat
 2. No jo prostě to nemá žádnou logiku proč to údajně Rusko udělalo co by z toho měli. Mít důkazy tak vyřvává celý západ ale nic nemají jen ostudu.

  OdpovědětVymazat
 3. Tady to dnes zase jede, v krátké době, další z mnoha starostí o Rusko. Co tak psát o dnešních obrovských problémech s covidem,se zaostalostí vesnic, katastrofální důchody, nic co. Jen podpora chcipajiciho Ruska.
  Odporný web, odporných zmetků Davida, Dvořáka a další ruští kolaborantnti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odporný web, který nepíše protiruskou ulhanou propagandu, kterou chci číst, a které, jako všichni blbečci, věřím! Fuj, už aby ho zakázali a provozovatele zavřeli, možné zastřelili a zahrabali do škarpy někde u silnice...

   Vymazat
  2. S Covidem nejsou žádné obrovské problémy. Problém je řešení, ke kterému se establishment přiklonil, aby řešil tento pseudovir. Tj. především bezuzdná očkovací kampaň.

   Vymazat
  3. Unknown 9:29
   Proč chodíte na web, který je vám odporný, a který píše o věcech, které vás nezajímají a nenajdete si web, který píše o věcech, které jsou pro vás relevantní? Tak se chová dítě. A vy už jste snad velkej kluk, ne? Potřebujete nějak pomoc, poradit? Možná, že se ve vašem případě jedná o nějakou fobii či mánii. Zkuste to nejdřív sám. Kdybyste nic nenašel, tak se zase ozvěte. Ale nick určitě změňte. Tenhle se moc nepovedl a už je takový "propíchnutý" a nevěrohodný.

   Vymazat
 4. Tak jsem se dozvěděl, že Vrbětice vznikly na popud CIA z USA.
  Soudruhu Pelzi, padesátá léta hadr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakta proti nemáš, chceš věřit lžím našich nových "přátel". Tak ti nezbývá nic jiného než z přítmí anonymity kydat nesmysly a dehonestovat lidi. Pak se div, že tě mažou!

   Vymazat
  2. Dvořák: vždyť evidentně nechápe situaci dnes a 50.léta. Pelz není pracovník systému a ještě stále tady není diktatura jedné strany. A nejsme (zatím) ani po válce. Neznámý pupík nedělá nic jiného než celé dny sedí u webu NR a "komentuje" každý článek a odezvu na něj. To není kdovíjaký život.

   Vymazat
  3. Ano, je to ubíjející, hlídat takový podvratný web, ale je to velmi záslužné. Jinak by se nám to NATO rozsypalo a to nemůžeme, soudruzi, připustit.

   Se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak! NATO - přátelství ve zbrani - bok po boku, rameno na rameni, křídlo na křídlo, pás na pás ....

   Už se nám to sem opět vrátilo, tentokrát v barvě modré.

   Vymazat
  4. Omilanim autor /a dalsi/ nema nic noveho a tak slape pouze vodu.
   Zvlaste ted tu Vrbetickou..

   Vymazat
 5. Unknown5. července 2021 9:29, placená špíno, za kolik bys podřízl rodiče? Nebo udal? Tipuji tak od 100kč do 150kč! A to ti ještě lichotím, hnoji neziskovej-parazitní!

  OdpovědětVymazat
 6. Petr Pelz píše, že BIS a kriminálka žádné podezření do roku 2018 neměla, ale Mazánek tvrdí, že prý právě tito dva byli v hledáčku hned od samotného počátku, snad ještě před tím druhým výbuchem. Finální informace (od MI6 ?) prý získali až loni na podzim. Zajímavé, že s tím do března nikdo nevyšel ven, ani nekontaktoval RF. Nikdo to nevytáhl ani v letech 2017 a 2018, kdy kandidovali Zeman i Babiš do svých funkcí.

  Ohledně Kroupy: "Hamáček v Moskvě", myslím, že to by musel být Hamáček úplný debil, kdyby se na výměnu "Sputnik V za Vrbětice" podujal, a to zas až tak není. I když chytrý taky moc není, protože si nevzal ohledně Sputniku vzor od Matoviče, kde bylo od samotného počátku jasné, že se jedná o totální fiasko, které nakonec stálo Matoviče funkci. Myslím, že Hamáček a Babiš v té době buď o nové teorii ohledně Vrbětic ještě nevěděli, anebo jí pokládali za fantasmagorii.

  Stejně tak Klausův předpoklad, že v případě Trumpova vítězství by se žádné Vrbětice neudály, je podle mě mylný. Tohle se muselo připravovat už za Trumpovy vlády a tajné služby USA nemusely být tím jediným iniciátorem.

  Černochová: "státní terorismus" je skutečně mimo mísu a je zoufalství, Když si dáma na takovém postě s politickým vlivem nedokáže dohledat definici anebo jí neporozumí. Ona ovšem bude tvrdit, že tohle vše zvládá, potom za jejími výroky bude stát něco jiného.

  Pořád doufám, že se kriminálka ČR v brzku vytasí s někým jako třeba paní Lucia S. z Dubnice nad Váhom, která poskytne i rukolapné důkazy. Zvlášť když "věděli" o těch dvou už na konci roku 2014. Určitě mají svědectví z půjčovny aut v Ostravě, stejně tak z kamer ve Valašském Meziříčí, kudy ti dva projížděli, určitě mají odtrasovanou cestu přez mobilního operátora i třeba přez kamery dálniční sítě Slovenské republiky. A samozřejmě mají svědectví od těch tří brigádníků, kteří stihli utéct. Určitě to byli oni, kdo upozornil policii na dva podezřelé Rusy v areálu. Možná si ještě vzpomenou, že v tom skladu přece jen ty kamery byly a nebude třeba ani svědectví. Je hrozné, že nic z toho nám policie neukáže a ví to už skoro sedm let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, na všech frontách "tiché války" probíhá boj proti rubaškám a laptím. Díky našim novým přátelům zpoza Kanálu a zpoza Oceánu samozřejmě slavně vítězíme. Jak jinak? Ještě přitvrdíme na poli sankcí a embarga, vyšleme Člověka v tísni a další placené dobrovolníky. Vyklidíme zbytelk ruského trhu v e prospěch našich nových přátel, protože nám jde o principy a ne o nějaké miliardy! To by v tom byl čert, abychom nakonec nebyli úspěšnější než Hitler.

   Vymazat
  2. Václave Dvořáku, vy jste se dnes nějak rozčertil...

   Vymazat
  3. Nezapomeňte pánové, že tajné služby plánují a hrají šachy podle pozic, poker podle trumfů. Svět ve světě, jiná dimenze, pro nás nepochopitelná. Nám zbývá jen to srdce a rozum.

   Vymazat
  4. J.J.10:07
   To, že se takové kauzy připravovaly už za Trumpa je docela dobře možné. Ale to nevyvrací tvrzení, že kdyby Trump vyhrál, neudály-by se. Spíš to může napovídat (i vzhledem k výsledku voleb), že Trump neměl CIA plně na své straně (nebo možná vůbec).

   Vymazat
  5. Pokud Mazanek tvrdi, ze Pata a Mata meli v hledacku uz mezi vybuchy, kdy stopy jeste nevychladly (svedci by si je pamatovali atd.), tak je nad slunce jasne, ze nemaji lautr nic s cim by mohli uspet u soudu.

   Vymazat
 7. Konečně také další šéf ZS po Šándorovi, kterému se vrátil rozum. Bohužel je to typické, že během aktivní služby drží hubu a krok a v rámci loajality jsou ochotni plácat nesmysly.A nejsou to jen tito VIP představitelé státu.Ano, jedna lež z USA nahrazuje druhou bez důkazů a vysvětlení. Sověti nás ani v nejhorších představách nedrželi pod krkem tak, jako ta tzv. americká a západní demokraciíí!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další jsou důstojníci z agentury EXANPRO. Zpravodajští analytici, zjevně naštvaní na systém lhaní a slouhovství v ve zločinecké alianaci NATO.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. Petr Pelz patrí k tým nemnohým českým analytikom, ktorých uznávam a rešpektujem, ktorý presne odhaduje realitu, je objektívny a svoj názor zakladá na poznaní minulosti. Dokáže veľmi presne predvídať udalosti - práve na základe svojich
  znalostí a vysokej inteligencie. Kiež by bolo takých viac !

  OdpovědětVymazat
 9. Že jsou tihle jako Pelz, chytří až když opustí funkci.

  OdpovědětVymazat
 10. "Nikdy prece tak nebude,aby nebylo, jak bylo,aby se to selske bricho nekdy zplna nasytilo",/ Krleza/.
  Hodne politiku se zmeni a hodne sotva opusti funkci, to je jasne ,ze poslouchaji rozkazy.
  Otacive dvere funguji ,kdy politk prijde do vlady z korporaci, kde jako ziskal kvalifikaci a z vlady po nezvoleni opet do korporaci s milionovymi platy, kdyz pro korporace prihraval obrovske ksefty a zakazky atd.
  Nejlip videt v usa. Koho zajmy a zamery pak provadi.
  Co vam mezinarodni zpravodajec nevyzpravodajcuje..
  Neco pricin..
  Mame zde priklad velmi podobny z nedavne minulosti a neni bez zajimavosti, kdy obcanska valka 700 tisic mrtvych a rozvrat zeme,v usa a jeji dusledky uchopeni moci totalni vladou korporaci a bohacu a poslusnych vlad,jimi dosazenych se vrhla na druhou cast sve populace a svych statu za ucelem je zmasakrovat..Pod rouskou zase tech prav.
  Tedy pocatek dneska a rozvoje globalizace zacina uchopenim totalni vlady financnich baronu a jejich neomezene moci a svobody radit bez omezeni..
  Lincolna zvolila tehdy pouze mensina 39% naroda a to se mnohym demokraticky nelibilo, bylo jasny,ze vladu ma ridit mensinovej diktator a ze byl zvolen z vule mocnych bohacu, bankeru, magnatem Clayem predevsim a v nekterych statech nedostal ani jediny hlas..
  Coz se ukazal uplna skutecnost kdy na usa vyhlasil valku v zajmy elity mocnych...Na coz byl prave L. zvolen..
  V usa se tenkrat demokratizovalo,ze bohaci sponzorovali politiky a bez toho chudak ,obyc clovek nemel zadnou moznost byt zvolen nebo aspon kandidovat..
  Tedy nesmel, mohl by vladnout spatne..
  Volby se tenkrat nedaly osvindlovat..
  Ze to hovori k dnesku neni nahodou..
  Bohaci /a jeste podvodny, kterym bohatstvi prihrali a ted slouzi protoze musi a plati vsechno/dale,zrejme podvodem zvoleny ,predem vybrany a spolehlivy sluhove a kdyz nikdo jinej nemuze kandidovat je moc zarucena po volbach zase 100%.. atd. ted utoci pres vlady na cely svet..
  Kdo se umi podivat na udalosti z uhlu ,co vlady prohlasuji a uskutecnuji muze videt jak jednaji v zajmech tech kteri chteji uchvatit svet a covid je pro ne neco jako velmi stedry vanoce, kdy se darky ani nevejdou na jedno konto v bance..
  Tedy tehdejsi obcanska valka v jiny forme..
  A tech Lincolnu je taky hodne..
  "Cokoli kdy bylo,vzdycky tomu stejne bylo/at si bylo jak bylo,je i bude , jak to bylo..vejit v nebe ani v zemi chrapounu se neurcilo, nakonec nas Turcin vsecky pobije a odzvonilo"../Krleza/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neni proto divu,ze se cela podobna zalezitost opakovala v Nemecku v 1933, kdy valecny zlocinec Hindenburk a nepotrestany,a za ucelem dalsich zlocinu do kresla presidenta, demokraticky samozrejme "zvoleny",dosadil machinacemi v zakulisi dalsiho valecnyho zlocince prikazem, kdy ten se netajil,nikdy,ze ma taky plany ovladnout svet valkami a masakry..
   Tedy zase mensinovy diktator a dalsi jeste horsi katastrofy,orgie smrti atd..
   Podobne jako v mnoha dalsich statech s mensim dopadem a s mensim poctem obeti za patronatu a dohledu usa..
   Tedy zase slo o obhajeni "lidskych prav" zase a vskutku lidumilnych, tentokrate nemeckeho lidu..
   Asi nic horsiho ,nez ty prava neexistuje..

   Vymazat
 11. Musíme vzít v úvahu, že i reportéři z novin jsou řízení z CIA, takže u Vrbětic se jednalo o koordinovanou akci tlačenou ze dvou stran. V každém případě ukázal Babiš,pro koho tu pracuje, že je absolutně bezcharakterní člověk prodejný jako stará děvka cizím zájmům. Nechápu, jak mohou Češi volit Slováka, v roce 1939 vyhnali Slováci od nich 600.000 Čechů, aby mohli pohodlně vlézt do řiti Hitlerovi. To nemáme kouska národní hrdosti?

  OdpovědětVymazat
 12. No - ta pochvala Koudelky premierovi je skutečně průšvih.
  Copak takhle se chová úředník velící tajné službě ? A ten Babiš to tak nechá ? Jak vám kluci má běžný daňový poplatník něco věřit. Vždyť to vypadá ,že rozkazy vydává někdo úplně jiný než má. Kdo tedy koho a za co v ČR platí - v čím zájmu ?

  OdpovědětVymazat
 13. Generál Petr Pelz je velmi dobrý analytik ,kde také působil jako náš velvyslanec v Afganistánu a přesně tam popsal naše působení a vojsk NATO, kde řekl , že zde jsme tak cca 2 roky "osvobozovali" a 18 let působili jako okupanti,což nepotřebuje komentář!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.