Reklama

úterý 6. července 2021

Mediální hovínka LI.

LI LINA

6.7.2021 NonServiam

„Vegani a pescetariáni mají lehčí průběh covidu,“ říkají vědci. Vida. Touto informací jsem, ve světle toho, co se už pár let kolem nás děje, skutečně velice překvapený. Velice.


Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci

Tak už je to oficiální. Nová děla a rakety pro armádu budou o víc než půlku dražší. Kromě notoricky známé fenomenální schopnosti našich úředníků tvrdě vyjednat co nejnižší cenu, mimo jiné i proto, že „nebyla zohledněna inflace a spolupráce s českým obranným průmyslem.“ Což by pravděpodobně napadlo zakalkulovat i průměrně inteligentního orangutana. Problém je, že na ministerstvu obrany žádný nepracuje. Máme tam jen draze placené inkousty s akademickými tituly. Ale což, milé byrokratky, byrokrati a pane ministře, z vašeho to nepůjde, že. Tak proč bazírovat na nějaké té miliardě navíc. Za něco, co potřebujeme asi stejně nutně jako druhou díru do zadku. A kromě toho, my přece už nevíme, co s penězma, všechny potřeby společnosti už jsou přece bohatě uspokojeny, tak proč je nenacpat do chřtánu cizím zbrojovkám za nekřesťansky předražené kanóny. Aby nás spojenci v NATO měli i s novýma dělama za úplně stejné vocasy jako s těma starýma. Bravo. Jestli pan premiér fakt řídí svojí firmu stejně jako tenhle stát, pak to, co je tady všude kolem, rozhodně nemůže být kapitalismus.


Radost tady vládnout

„Aplikaci Tečka si už naistalovalo skoro půl milionu lidí.“ Co k tomu říct. Asi jen to, že si zcela zjevně zasloužíme úplně všechno to, co se nám teď děje. A ještě bude dít. Místo toho, aby půl milionu lidí přišlo před Strakovku a naházelo ty mamrdí hlavy konečně do Vltavy, tak radši zase poslušně stahujou další buzerační aplikaci. Aby mohli do Jugošky a na pivo. Češi v kostce. Tady je prostě radost vládnout.


My jsme vám to říkali!

„Zboží z Británie kvůli Brexitu zdražilo,“ hlásí vítězoslavně Hovinky. No, to je fakt hrozný. Ten zhoubný, pravicově extrémistický nacionalismus. Měli zůstat, že? Zboží ze zemí EU totiž trvale zlevňuje. A Brusel přece navíc udělal opravdu všechno proto, aby britské zboží po brexitu nezdražilo.


Počkáme, až vyjede nejvíc lidí v roce!

Dé jednička byla dva dny zavřená kvůli demolici mostu a objízdné trasy velice překvapivě komplet zkolabovaly. Počkat, až se po roce a půl slabého pandemického provozu vše vrátí k normálu a potom zašpérovat páteřní státní komunikaci na začátku prázdnin a navíc o prodlouženém víkendu, považuji za skutečně mimořádně geniální nápad a pěknou ukázku běžného způsobu státního plánování. Bravo Havlíček, Rýdl a spol., voni jsou tam všichni zjevně hlavy. No, a druhou zajímavou věcí je, jak tuto bizarní skutečnost pojala veřejnoprávní televize. Měli jsme možnost shlédnout opravdu poutavé propagandistické video ŘSD v podání reportérského imbecila v reflexní vestě, který se zhruba dvě a půl minuty rozplýval nad tím, jak jsou ti silničáři šikovní a těžká práce jim jde pěkně od ruky, protože to všechno úžasně naplánovali. Kolabující objízdné trasy pak pouze suše zmínil jako něco podobného přírodním zákonům, a tedy nevyhnutelného. Celkem toho namlel docela dost. Ovšem přímo se nabízející logická otázka, proč si, proboha, soudruzi silničáři vybrali ausgerechnet tohle šílené datum, oním adeptem na Pulitzerovu cenu bohužel v reportáži položena nebyla…


Jak vznikají fámy

„Pomoc po tornádu komplikuje sdílení fám,“ čílí se média i soudruh hejtman Grolich. Třeba fáma, že pro brigádníky není zajištěné jídlo. Zajímavé. Ten samý hejtman přitom o dva dny dříve v televizi oznámil všem dobrovolníkům, že na pracích mimo obce jídlo nedostanou a tudíž „je dobré se na to všechno vybavit sami.“


Nekorektně

Slovinsko zahájilo své předsednictví EU ve velkém stylu a nebere si přitom zrovna servítky. O slovinském premiérovi sice nevím vůbec nic, ale podle toho, jak se Brusel i unijní eurohujerská média v reakci společně zavzdušnily, soudím, že pán asi není levičák ani eurohujer. Zjevně bude jen prostě tak nějak úplně normální.


Hledej, šmudlo!

Různými vedlejšími kanály se zpožděně dozvídám, že slušný počet evropských vědců, včetně českých, podepsal petici proti politicky vnucované elektromobilitě. Zajímavé. Děkuji tímto velice všem českým veřejnoprávním médiím, že nejen mne nechtěla psychicky destabilizovat tím, že by o tom informovala.


Ejchuchůůů!

Tak v Tokiu na olympiádě nebude Český dům. Hm. No, tak to budou muset chudáci čeští olympionici v těch úchvatných japonsko-moravských národních krojích, co v nich vypadají jako personál panství Downton, po svých medailových žních asi trdlovat někde jinde.


Diktátor. Ale náš!

Palestinští Arabové na Západním břehu prý nejsou spokojeni s tím, že už dvacet let neměli volby. Proč se to teda u nás taky dokola neřeší? Proč nejsou televizní speciálky s mluvícími hlavami? Proč ministr zahraničí taky úderně nettwítuje? Kde jsou sankce? Jak to, že tam místo nich furt posíláme hromady peněz? Ze kterých se, jak známo, financují třeba rodiny teroristů, systémový antisemitismus u školáků, nebo teroristické akce proti Izraeli. Brání snad Izraelci Arabům uspořádat si volby? Přijde mi zajímavé, že s diktátorem a Velkým Taťkou Teroristou Abbásem se evropští politici plácají po zádech a zasypávají ho penězi a na celkem umírněné „diktátory“ Asada s Lukašenkem plivají. Přestože ti pořádají aspoň nějaké volby pravidelně a v porovnání s Abbásem tedy vládnou téměř vzorově demokraticky. Fakt záhada.


Krymská válka 2.0

„Ruské stíhačky u Krymu ohrožovaly naší fregatu, tvrdí Nizozemci.“ Jistě. A předtím ti zlí Rusové tamtéž „zaútočili“ na britský torpédoborec. Vždycky, když čtu rozhořčené články o tom, jak Rusko nebezpečně ohrožovalo nějakou válečnou loď či letadlo západních členů NATO v Černém nebo Baltském moři, dostanu záchvat smíchu. A představím si, jak by asi reagovali Britové na ruský torpédoborec vniknuvší do jejich vod blízko Portsmouthu, Nizozemci na ruskou fregatu u Rotterdamu nebo Američani na ruské výzvědné letadlo létající okolo Pearl Harboru. Ke kterému USA mimochodem přišly velmi podobně jako Rusko ke Krymu. Ovšem jen teoreticky, že. Neboť o podobných provokacích ruských válečných lodí u domovských základen NATO se v médiích bohužel nějak nedočítám. A mimochodem, zdůvodňovat podobná dobrodružství tím, že „Krym je přece stále ukrajinský,“ Ukrajinci jsou kámoši NATO a proto se v „ukrajinských vodách“ lze projíždět do alelujá, může jenom úplný imbecil.


Už se to smí psát

„Migranti v Německu zvyšují násilnou kriminalitu.“ Ha! Chce se mi hrozně zahalekat: Gooood mooooorning, Vieeetnaam! Aneb, dlouhá je cesta od šíření nenávisti, rasismu, xenofobie, islamofobie, pravicového extremismu a konspirační teorie k holému faktu.


Definice demokracie

„Lukašenko: Každá rodina musí být ozbrojena celým komplexem střelných zbraní.“ Prohlášení typického diktátora, co se u moci drží násilím, proti vůli lidu a skutečně to poslední, co potřebuje je, aby byl onen tvrdě utlačovaný lid dobře ozbrojený, viďte? George Orwell: „Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie.“ Jen pro pořádek, osvěžte si, jak to mají s držením zbraní „tradičně demokratické“ evropské státy na západ od nás…. Budu se smát až do vánoc.


Číňan není Dán

„Čína nesdílí naše hodnoty,“ zjistil soudruh Stoltenberg. Ne, opravdu? Se teda divím, že civilizace na opačném konci zeměkoule, složená z rasově zcela odlišných lidí, žijících naprosto jiným způsobem kontinuálně jen asi tak posledních pět tisíc let, majících diametrálně odlišnou historickou zkušenost a disponujících vyšší průměrnou inteligencí než máme my, nesdílí naše hodnoty.


Poslouchají se někdy?

„Nepřejímejme automaticky všechny nápady eurokratů z Bruselu,“ řekl Babiš. Hm. Říká ten, co během svého vládnutí doposud automaticky přijal úplně všechny nápady eurokratů z Bruselu, včetně těch nejšílenějších. Jedinou výjimku tvořily „kvóty“ na černoušky, které byly ovšem v době, kdy je tak slavně odmítl přijmout, už asi půl roku po smrti. Ty vole, poslouchají se někdy?
24 komentářů :

 1. Jo to je opravdu k smíchu jak západ řve že jsou ohrožovány jejich lodě v Černém moři. Ať tam vůbec nejezdí podporou banderovců se řadí též k fašistům ostatně mají stejné cíle jako fuhrer. Migranti v Německu zvyšují násilnou kriminalitu a když na to normální lidé poukázali tak byli označeni za xenofoby a rasisty.

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle patří sem. Je to copy a pasta. Ale vynikající.

  Prijdou elektroauta a ropa nebude potreba. A proud bude z vetrniku a prdu. Merklova chce vyuzit tez plyn z lidi, uz ma ve vyvoji specialni nastavec do kazdeho zadku a prenosny zasobnik plynu, ktery budou lide nosit na zadech. Do koronapasu se bude zaznamenavat kolik litru kazdy vyprdel a mala produkce bude pokutovana.

  OdpovědětVymazat
 3. Politici sa už nemusia počúvať, ani kontrolovať svoje vyjadrenia. Ovčané sú už tak sprostí, že si nepamätajú, čo bolo povedané včera. Mainstream podporuje všetko, čo je v prospech oficiálnej politiky. Takto osprostení ovčané a ich
  politici môžu bláboliť čo sa im zachce. Hlavné je, že ich počujú na veľvyslanectvách....
  K uvedeným hovínkam pridám jedno veľké : v tichomorí sa vytvára druhé NATO, vraj proti RF. Pod vedením USA sú už istí členovia : Japonsko, Austrália, India, Indonézia. Iste sa pridá Južná Kórea, Nový Zéland, Filipíny.. V Oblasti sa nachádza 200 amerických strážnych miest, 50 amerických vojenských základní. Hovoria, že proti RF, ale je to aj proti Číne.
  No a my si tu hráme na piesočku a staviame svoje bábovičky. Komu to vyhovuje ? Kto potrebuje ovčanov a nie občanov ?

  OdpovědětVymazat
 4. Mega souhlas ,toť demokracie viděná normálním Čechem.

  OdpovědětVymazat
 5. Mne ty informace o veganech a covidu vůbec nepřekvapila.
  Vědci zjistili, že tím morybundusem trpí i psi a kočky. A mezi těmi se vyskytují vegetariáni fakt jenom vzácně. 🤔

  OdpovědětVymazat
 6. Armáda je důležitá. Před Němci a Sověty jsme se sice neubránili, ale jeden nikdy neví. Kdyby nás přepadli domorodci z Pobřeží slonovony, možná bychom se ubránili.
  A nebo taky ne.

  OdpovědětVymazat
 7. Na Hovinky mi nesahejte !!!
  Jsem tam už pomalu týden bez banu , dokonce mi skoro nic nesmazali.
  Je tam výýborný kolektif a hodný moderátor diskuse.
  Ať žijou Hovinky, mám je ráda.
  ( A hlavně tam v jednom kuse nevidím hlášku Jejda, chyba. ( Jako tady. )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele

   a ty fakt nemas prachy na poradnej hajzlpapir??????

   Vymazat
  2. 14/20
   Týden bez banu?
   Tak proto si sem chodíte zaskotačit!

   Vymazat
  3. Milan mě prokouknul.
   Chodila bych sem ráda i častěji, ale když shlédnutí Jejda chyba desetkrát za sebou, tak se naštvu a dám si pauzu. Ách jo.

   Vymazat
  4. Když vám to zajejduje, tak na to hoďte bobek a najeďte si na jiný článek. Po čase se vraťte a mělo by to jít. Všiml jsem si, že to jejduje když admin maže idioty jako jsou howni a kačer.
   Já totiž jednoi zrovna dehonestoval kačera a když jsem to chtěl publikovat, tak to na mě zajejdovalo. Což mě našňuplo, páč to bylo delší. Tak jsem šel na jiný článek, a když jsem se vrátil, koukám - howni i kačer vymazáni. Pak se mi to stalo ještě parkrát, a pokažný jsem po návratu zjistil, že idioti jsou smazáni. Asi je to technická záležitost, když admin maže,tak to jejduje ať odepisujete komukoli.
   No, ale teď už mám proti tomu obranu.
   Když se rozjedu a koukám že toho bude víc, tak si nakliknu psaný text - ono stačí poznámky, pokud nemáte stažený program na text - co jsem napsal zamodřím, hodím si to na ten virtuální list, a pak to čase celý zamodřím a hodím opět sem. No a když to zajejduje, nic se neděje - odskočím si opět na jiný článek, pak se vrátím, a hodím to sem. Takže teď už pro sichr, když vidím že to bude delší, raději píši napřed na ten virtuální list a pak to teprve hodím sem. A také že to tak je, v případě delšího textu, přehlednější než těch 5 řádků tady.
   Zrovna dneska se mi to vyplatilo. Já jsem totiž od přírody línej a štvalo by mě, aby plody mého...
   Já vůl! Jinak. Ani si to nemusíte psát nanečisto. Když vám to zajejduje, klikněte si na šipku ať se to vrátí, a co jste napsala se vám zase objeví. No a pak zamodřit, hodit na virtuál list a po čase se vrátit a přenést to sem.
   Já vím vypadá to moc jako drbat se pravačkou za levým uchem.

   Vymazat
 8. S tou palestinskou “ samosprávou” se pan autor mýlí.
  Ty prachy tam sice jdou, ale ne Palestincům na anektovaném území, ale do izraelských bank.
  Palestincům nejde poslat ani fň, i když se někteří, třeba Katar, snaží.
  Ta tzv. samospráva je zkorumpovaná smečka a právě proto se odkládají volby.
  Vyhrál by zase Hamás a “ volby” by se musely znova zrušit.

  OdpovědětVymazat
 9. Ještě k té Palestině. Evropa tam posílá peníze asi proto, že je jí žinantní nechat ty domorodce pochcípat hlady.
  Sami se živit nemohou, na jejich půdě hospodařej Izraelci. A tak to mají složité, ne každému se chce dělat nádenika na půdě, která po staletí patřila jejich předkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to přeci Češi dobře ví, vždyť oni byli taky okupovaný a ne jen jednou, že... A taky jim buldozerovali domy a stříleli je na počkání. Rak jakýpak volby. U nás máme volby dvakrát do roka a co? Je to lepší?

   A když si zvolej Hamase, tak se to stejně nepočítá, neb jsou zaštúfovaný jako teroristi.

   A OSN uznali oficielně, že jsou to okupovaná teritoria, tak co chtěj víc? Akorát se zamlčuje decentně, kdo to tam vlastně okupuje...

   Ale to asi pan Autor ví, nebo ne?

   Vymazat
  2. Really , pan autor asi sleduje Palestinu jen okrajově. A to co napsal se bere v české kotlince jako hotová věc.

   Vymazat
 10. Stoltenberg holt nemá hlavu jen na čepici.
  Nejenže nesdílej, ale dokonce mají i šikmé oči, darebáci. :-DDDDDD Číňani jedni, oškliví, drzí, fůůůj...

  OdpovědětVymazat
 11. Na DAMU bouchly saze. Neuvěříte, co se může v Praze odehrávat

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fotili-nam-nohy-chteli-nas-nahe-Tolik-prace-Mlade-umelkyne-narikaji-na-skolu-Vse-popsaly-669750

  Kdo za to může?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .......Jiná studentka si prožila zničující románek se ženatým pedagogem.......

   Stara vojenska pisnicka zacina "kdyz jsi chtela panou byti, tak jsi mela husy past, nemela jsi za vojaky do kasaren chodivat....."

   Vymazat
  2. Meetky po česku. Z těchhle asi moc oběživa nevyrazej. ;-)

   Vymazat
  3. Jsou to citlivé dívky. Ondyno se režimní Andula svěřila, že jí v Bohnicích rovnou prdli injekci a ani si s ní nepopovídali. A ona si představovala léčbu jinak, injekce není žádná terapie.

   Vymazat
 12. Lidstvo se dozví mnoho pravdy a velká část z ní nebude pěkná. Zdá se, že konspirační teorie, na které jsme se snažili upozornit, ve skutečnosti vůbec nejsou teoriemi.
  https://qanon.sk/spravy-11-06-2021/
  25 TAJNÝCH AMERICKÝCH BIOLOGICKÝCH LABORATOŘÍ PO CELÉM SVĚTĚ. Americká armáda produkuje smrtící viry, bakterie a toxiny v rozporu s Úmluvou OSN, který zakazuje výrobu biologických zbraní. Dokumenty Pentagonu odhalují šokující fakta o programu vojenských biologických experimentů v USA a na celém světě. Vojenští vědci testují uměle vytvořené viry v laboratořích Pentagonu v 25 zemích světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:17, lze s jistotou tvrdit, že biologické zbraně se vyvíjí, tedy se musí i testovat. Vojenští vědci mohou být "zajatci", kdo z nich promluví jako první?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.