Reklama

pátek 16. července 2021

Mnoho mladých lidí si myslí, že existuje pouze jeden životní styl

 Petr Hampl
16. 7. 2021 Prvni zprávy.cz

Druhá část českého překladu rozhovoru se sociologem Petrem Hamplem, který vyšel na webu Counter-Currents.

první část rozhovoru jsme zveřejnili ZDE

Je možné zopakovat maďarskou cestu i v jiných zemích EU? Zejména v zemích V4?

Orbánova revoluce uspěla dříve, než se plně zformovala nová společenská struktura. Dříve, než došlo k plnému rozdělení na novou aristokracii a nižší třídy. Nyní by to bylo mnohem obtížnější – jak vidíme v Polsku – ale je to stále možné.

Promarněnou příležitostí byla covidová epidemie. Státy byly v rozvratu. Vládnoucí třída byla zmatena. To byl ten správný čas na změnu poměrů. Ale patriotická hnutí nebyla přepravena. Je důležité vidět, že Orbán udělal obrovský kus práce PŘED TÍM, než se v roce 2010 dostal k moci. Nikdo jiný neudělal srovnatelný obrovský kus práce před rokem 2020.

Co vlastenecká politika nejvíce potřebuje?

Pochopení toho, co se skutečně děje. To byl klíčový rozdíl mezi Orbánem a Trumpem. Orbán byl zvolen a okamžitě zaútočil na globalistické mocenské struktury v Maďarsku. Nezastavil se ani před dočasným převzetím kontroly nad zahraničními bankami.

Trump si často stěžoval na nespravedlnost, neférovost a morální selhání konkrétních lidí, hlavně v médiích. Obávám se, že nepochopil, že jádro zla spočívá v systému globálního volného trhu. Že je zapotřebí zkrotit nebo zničit největší technologické firmy, mezinárodní bankovní skupiny, velká média a politické neziskovky. Že je zapotřebí zamezit volnému pohybu kapitálu a volnému pohybu zboží. Nepochopil, že svým snižováním korporátních daní jen přikrmuje nestvůru. Nemá smysl bojovat jednotlivé bitvy, pokud nejste připraven zaútočit na celý systém.

Mnoho konzervativců obhajuje svobodu korporací, bank a vojensko-průmyslového komplexu. Ti samí lidé se diví, že neomarxismus vítězí. To je bláznivé.

Co vlasteneckému hnutí nejvíce chybí?

Pochopení, že starý dělnický socialismus je spojenec, nikoli nepřítel.

Je možné být v Česku vlastencem a zároveň patřit k hlavnímu proudu? Jste nejprodávanějším sociologem v České republice.

Nevím, jestli je možné ty dvě pozice sloučit. Já to neumím. Nemám přístup do mainstreamových médií. Že bych se mohl vrátit a znovu přednášet na vysoké škole, je nemyslitelné. Lidem, kteří mi poskytují sály na přednášky, je občas vyhrožováno. Ale na druhou stranu mám řadu příznivců. Opakovaně se mě zastávali někteří poslanci, i mluvčí českého prezidenta.

Za této situace jsem napsal dva bestsellery. Uživím se tedy. Na druhou stranu, kdybych měl plný přístup na trh a nebyl bojkotován velkými médii, prodával bych pětkrát vyšší náklady a byl bych zámožný člověk. Ale celkově mě život psance baví.

Jak byste popsal svou redneckovskou (buranskou) sociologii Rednecks? Jsou v České republice nějací redneckové?

Buran je pro mne člověk, který se nebojí klást politicky nekorektní otázky, a je ochoten přijmout politicky nekorektní odpovědi. Buranská sociologie je kombinací plnohodnotné akademické sociologie, třídního instinktu pracujících tříd a odhodláním říkat naplno i naprosto nevhodné věci.

Jsou v České republice nějací redneckové?

V České republice chybí kultura hrdých rednecků jednoduše proto, že nám chybí zkušenost s hlubokým třídním rozdělením. Ještě před jednou generací byl český národ relativně jednotný. Ano, byli tu papaláši, byli tu intelektuálové, byli tu zemědělští dělníci a řada dalších skupin. Ale neexistovalo mezi nimi tak hluboké rozdělní jako třeba v USA. Na to jsme příliš malý národ.

Hlubší třídní rozdělení přišlo až s mezinárodními korporacemi. Někteří se rychle včlenili do již hotové nadnárodní vyšší třídy a převzali její zvyky, názory a kulturu. Ale speciální samostatná kultura těch jakožto výraz vědomé opozice vůči panstvu, to neexistovalo. Připomínám, že o svébytné kultuře můžeme mluvit teprve tehdy, když se podaří předat určité názory a způsoby chování další generaci. Až potom je jisté, že to nebyla záležitost jedné party, ale celé společenské vrstvy. Formování specifické vědomé buranské kultury vyžaduje dost času. Dvě nebo tři desetiletí nestačí.

Všechno ještě navíc komplikují různé „alternativní“ servery, které se snaží vytvářet představu, že pokud chcete být v opozici proti vládnoucí elitě, musíte být hloupý a nevzdělaný. Že znát fyzikální zákony nebo rozdíl mezi virem a bakterií jsou velkopanské móresy. Možná za to dostanou nějaké lajky a něco vydělají, ale národu tím neprospívají.

Proč podporujete českou pobočku Generace identity?

Mnoho mladých lidí má dnes pocit, že existuje pouze jeden životní styl a jeden pohled na svět. Že mimo korporátní kanceláře a velká média není života. To je případ zejména vzdělaných mladých lidí žijících ve velkoměstech. Musíte se stát součástí korporátního světa, protože není jiná možnost. Musíte usilovat o členství v globální elitě. Musíte pohrdat svým národem. Musíte jezdit na dovolené na správná místa. Není žádná alternativa, jak to kdysi shrnula Angela Merkelová.

Takový svět bez jiných možností je vhodný pro korporátní zisky. Je to ale špatné pro národy, a je to špatné pro životní šance těch mladých lidí. Svět korporací nakonec nepřinese nic jiného než neomezenou konkurenci a strach, že účetní někde na centrále spočítají, že nepřinášíte dostatečný zisk. Nadšení mladých lidí se snadno mění v bezradnost a zoufalství.

Je velmi důležité, aby existovaly alternativy. Generace Identity takovou alternativu nabízí. Chytří a vzdělaní mladí lidé ukazují, že je možné i jiné myšlení a jiný způsob života. 

Co může obyčejný člověk udělat pro budoucnost své vlastní země?

První český prezident Masaryk často říkal, že drobná každodenní práce je mnohem důležitější než revoluce. Měl pravdu. Rozhodující část práce je vždy vykonána v období PŘED významnými změnami. Revoluce většinou potvrzují a demonstrují mocenský posun, který již nastal. Dnešní každodenní práce rozhoduje o významných změnách v budoucnosti.

Např. Viktor Orbán strávil několik let budováním sítě místních skupin a úsilím o vznik vlasteneckých médií, než mohla vážně usilovat o převzetí moc. Takže média a vytváření skupin. Ale přidal bych k tomu ještě jednu věc. Vzdělání. Studium matematiky, přírodních věd, klíčových oblastí humanitních věd. Ve vědění je moc. A dnes je příliš velká část vědění vlastněna mocenskou elitou. Obyčejní lidé musí vědění získat nazpět. To nelze jinak než studiem. V určitém smyslu platí, že každý, kdo pomůže dětem z nízkopříjmových rodin zvládnout matematiku, fyziku a chemii, udělal pro změnu víc než ten, kdo ten čas věnoval demonstracím.

A samozřejmě podpora samozásobitelství a místních sítí.

Řekněte něco o Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek.

Na začátku to byl jenom takový žert. Zaregistrovali jsme politicky nekorektní neziskovku. Na našich schůzích jsme pili pivo a smáli se feministkám a představitelům „alternativní maskulinity.“ Občas mezi nás přišel nějaký univerzitní profesor, slavný spisovatel, poslanec nebo třeba bývalý ministr. Nebo přišla genderová expertka a hystericky na nás ječela. Prostě jsme si užili spoustu legrace.

Jenže časy se mění. Co bylo před pěti lety pokládáno za přijatelnou legraci, to je dnes chápáno jako protistátní záležitost. Zejména tam, kde jsou u moci Piráti. Ale pořád platí, že máme řádově větší svobodu, než bychom měli kdekoliv v západní Evropě.

Co je Vlastenecké setkání v Příčovech? Zaznamenali jste podobné akce i v zahraničí?

Jedná se o jednodenní setkání představitelů všech ideových proudů, které se nějak hlásí k vlastenectví. Zahrada příčovského zámku, několik set lidí, hudba, přednášky, knihy, osobní setkávání, přátelská atmosféra. Někdo tomu říká "vlastenecký Woodstock".

Pokud vím, v západní Evropě podobná akce není. V České republice navazujeme na tradici táborů lidu typických pro český nacionalismus v 19. století.

Podporujete širokou vlasteneckou koalici? Spojenectví staré levice, konzervativců, libertariánů i různých radikálů?

Ano i ne. Koalice se vytvářejí pro jednu bitvu či jednu války. Koalice nejsou určeny pro dlouhodobé vztahy. Nemá smysl investovat úsilí do integrace naprosto rozdílných hnutí jen proto, že se, mimo jiné, hlásí k národní myšlence. Často i té národní myšlence rozumí každý jinak. Tady by slučování či úzká spolupráce nevedlo k ničemu jinému než neustálým sporům a udobřování.

Nechť si každé hnutí vybuduje svou vlastní strukturu. Nechť každé hnutí posiluje a roste. Je důležité, aby mezi nimi existovaly osobní kontakty. Měly by se vyvarovat urážek a takového chování, které znemožní budoucí spolupráci. A možná jednou přijde čas vytvořit koalici pro jednu bitvu či krátkou válku.

 

 

 

44 komentářů :

 1. Přesně tak vlastizrádci si hrají na globální elitu a všichni vlastenci by se měli spojit. Jde to v Polsku a Maďarsku a u nás to nejde.

  OdpovědětVymazat
 2. Piše pan HAMPL o Programu Národních zájmú(PNZ),ale neví o tom ignoruje snad jeho obsah?

  Až intelektuálové začnou v diskuzi probírat jeho programové body jeden po druhém,pak se véci začnou navracet zpét lidu a dají se do pohybu,anebo taky ne ,říká ANNA husita z KSH autorka prvních 4 postulátú!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právé jsem se podíval na program piratu a starostu

   Je to jen další špek na který mají skočit ovčane, nastaveny zuboženym občanúm voličúm!
   Žádný bod jejich programu uskutečnit nelze bez PNZ a je to komplet politická korektnost čili LEŽ!
   Bez námi voliči z SV deklarovaného PNZ není možne uskutečnit z tohoto programu zhola nic!

   Oni totiž pokládají své voliče dále za blbce a proto vztekle odmítají Programu Národních Zájmu PNZ a radši si hodí ze vzteku mašlí a budou se nám tu nanucovat svými podvodníky a zločinců dál!
   Budou prý brzy chodit po wencelplatzu a řvát,ze ten kdo jejich podvodníky nevoli není Čech a smát se u toho prý jako paviáni,no hrúza veliká!

   Vymazat
  2. Podle posledních zpráv se chystá předseda téch zločincú chodit po Wencelplatzu s raketou v zadku

   tam piratum po zveřejnění PNZ GŘ TV totiž spadne jejich prý vlastenecké srdce a bude si nést na tyčce transparent

   Podivejte se co mi udélal ten ADA Puttler!
   Lhostejni chodci mu tam fixem budou psát

   Imperátore pošli Sputnik,ten toho bacila aspoň spolehlivě zabije!

   Vymazat
  3. an Hampl pise:

    “Takže média a vytváření skupin. Ale přidal bych k tomu ještě jednu věc. Vzdělání. Studium matematiky, přírodních věd, klíčových oblastí humanitních věd. Ve vědění je moc. A dnes je příliš velká část vědění vlastněna mocenskou elitou. Obyčejní lidé musí vědění získat nazpět. To nelze jinak než studiem. V určitém smyslu platí, že každý, kdo pomůže dětem z nízkopříjmových rodin zvládnout matematiku, fyziku a chemii, udělal pro změnu víc než ten, kdo ten čas věnoval demonstracím. “

   Ale myli se o detech z “nizkoprijmovych rodin” ze nezvladaji matiku, a v tomhle pripade nema tak docela pravdu, vlada (Babise) rozhodne nemela zajem delat z chudych deti blbce, v tomhle ANO nejede, ale je do toho tlaceno nasimi post 89 dissidentskymi elitami, ktere se samy naucili flakat na ruznych humanistickych univeersitach, kde se matika delat nemusela... zase znova pripominam, ptectete si pokud ho sezenete KEFALINA, ve kterem Svandrlik perfektne popsal vzik dissidentstva kolem 50 let. Znova opakuji, vim to a byl jsem u toho.

   V 89 prave ti nasi humaniste, kteri komouse a jejich rezim nemuseli (nekteri nemeli spravny tridni puvod, jini se k dissentu pripojili z blbosti, nebo jim doslo, ze delat topice nebo cistice oken je docela dobre placenej svindl.

   Mimo toho, po 89 zde vznikla spousta novych universit, bohuzel ale skoro vsechny byly humanistickeho smeru, a take bez technickych predmetu, Matika a dalsi, takze I vycuranej blbec s dobrou hubou typu Minare, se mohl flakat za penize pracujicich na techto Universitach za nase dane az myslim do 25.

   Takze I pro chudou pakaz zde byla cesta ke kyzenemu glejtu, ktery jim zajistoval praci ktera se skladala z tluceni hubou, mam na mysli neziskovky, ruzne dobrocine organizace a I parlament ci mistni vlady. Ovsem do techto humanouniversit s curriculum studie vlivu nabozenstvi eskymaku na Bantu tribe, se hlasi I bohata blba ale vycurana pakaz, takze “vsjo rovno”

   Ohledne vlady piratu – jeste neni, ti hajzlikove jen zvysuji tlak na Babise, je to obdoba co se stala Trumpovi v USA. Srovnavat Orbana s Babisem nejde, Orban je chudej, a tim nevydiratelnej, ale Babis je bohuzel bohatej, mimo toho ma prachy zrejme ulozeny mimo Cesko take v Zahranici, takze se boji rebelovat'

   Ohledne Americkejch “Rednecku” neco vim, zil jsem tam pres 40 let, a to jejich “Vlastenectvi” kdy na kazdym baraku, a aute, I munduru mate “the 'Old Glory” s God Bless America” se osobne moc neztotoznuji, takze mam dojem ze obdivovat je, je pitomost, to radsi se dam k Nocnim Vlkum, kteri jsou Ruska obdoba redneku, ale da se s nimi oproti rednekum docela fajn kecat.

   Ale podivejte se zde se skutecne bavime o nicem, pan Hampl ma pravdu, ale ale ale, musime pockat uz diky nasi zkorumpovane- ne to neni spravne, lepsi vyraz je zkurvene, vykradene (zprivatizovane nadutym pitomcem ktery si myslel ze je malej Panbu), az nase Vudkyne Andula toho necha, a prinde novej Fuehrer, a pak nas protektorat....ale nic, jen se tesim az se Pirati dostanou k veslu, a “Hin se hukaze”

   pana Hampla chapu, napsal to peclive a k veci, ale …...skoro bych se vsadil ze Pirati sestavit vladu nechteji, oni sami vi co jsou zac....

   Vymazat
  4. Není to tak složité. I bez univerzit lze pochopit, že páni legislativci narovnávají jen důsledky {energošmrjdy) a ne příčinu (stát se vzdal strategického vlastnictví energetiky výroby i přenosu). Potom vznikl prostor pro zdražování a různé ceny. Horší časy nastanou díky Zelené smlouvě. Očekávám tóčo cen za 1kW. Na Eauto nebudu mít a staré WVapíka budu muset zahofit i když žere jen 4-5l/100km. Gripen bude létat dál i když je nenažraný 3500l/10 minut letu.

   Vymazat
  5. P.S.
   Zapomněl jsem poděkovat straně a vládě, všem poslancům
   že myslí stále na své občany.

   Vymazat
  6. Basosi,awantgarda SV ti dékuje za rázné komentáře,

   musím se ti postéžovat,ti piráti jsou čučkaři a nenormální zločinci,
   Chtél jsem vylepší jejich program o PNZ štéstim všech voličú,aby to vyhráli,no a oni mi napsali,že si mám do své rusácké zemljanky dat okna,aby mi tam do toho kvartýru hodili granát!
   Píšeš,že se možná takoví krívaci,kteří chtéji své voliče pozabijet další diktaturou dostanou k moci,no pravé je vyzkoumáno,že se to musí zažehnout dřive,pan Hitler taky napsal MEIN KAMPF a lidé si mysleli,že si z nich ďéla srandu a proto ho zvolili a pak šli za nim na jatka na 6 priorité řízení ragú,no a taky chtěl baštit jen zelí,jako chtějí oni vegetariáni se svým zeleným údélem!-

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My tě chápeme indická chcíplá nudle aby jsme nevolili vlastizrádce demožumpu a pyjáty. Poskoky globální moci kteří chtějí zničit Český stát a národ. Navozit migranty zeleným údělem zlikvidovat ekonomiku a co zbude dát EUchalífátu.

   Vymazat
  2. 11,33
   Noooo joooo,milec pornoJandoPutny se nezapře!

   Vymazat
  3. 11.52 Jak mohu volit Piráty, když je podporuje takový lidský odpad jako jste vy? A Havel se musí obracet ve svých třech urnách, že má takového ctitele
   ...VIP 💩

   Vymazat
  4. unknowne z 15:04
   ty jistě volíš piráty, kteří se dle jejich vlastního vyjádření brání toaletní totalitě.

   Vymazat
 4. Někdy mi to připadá že pan Ind tu dělá masivní až brutální propagandu ve prospěch Ruska... VIP🥴

  OdpovědětVymazat
 5. ,,Není žádná alternativa" znám jako výrok Margarety
  Thatcherové , nikoli Angely Merkelové. There is no Alternative.

  OdpovědětVymazat
 6. Nevypada,ze by nekdo z nich mohl byt hrabe, ale vsichni jsou hrabata kdyz hrabou jako sileny pod sebe..
  Klicovy rozdil mezi Orbanem a Trumpem je uplne jednoduchy a jediny.
  Kdyby Orban byl presidentem usa, bylo by vse jinak.
  I v celym svete..
  Trump byl jenom agresor masakru a kecu ,s temi schopnostmi agresivne bankrotoval taky sam sebe.
  Neni divu, manzelku jeho tri deti, poslal delat reditelku jeho nekolika podniku..Chudaci deti jeho a vlastni tak osireli,zrusil si rodinu a poridil si navic diktatora doma kdyz se porad snazila resit ty nekonecny a neresitelny problemy v byznysu..
  Znicil si rodinu, domacnost a znicil zivot svych deti a dulezity casti sveho zivota, ponevadz se potom musel dlouho a bolestive rozvadet...A jeste pobihat s devkama,
  k financni radosti damskych magazinu a byl tak stastne a proslule popularni..Stredem spise vredem,pozornosti.
  Touha po popularite v nem rostla.
  To se opakovalo v jeho vlade..Dodnes nikdo nevi, kdo vlastne vlad a jak a vlada se podobala bordelu , kde kazdej patek nekdo pribyl a jinej ubyl..Nikdo se neujal, jenom ten divnej vicepr. Pence. Tech co rozhodovali bylo taky hodne..Optimismus v nadeji,ze by Trump neco pochopil vladne dodnes..Chlap ale dela a nespokojena "zena" si vecne stezuje..Kdyz zrovna nepoucuje..
  Co to je stary delnicky socialismus,nevim..
  Ani jak je starej.
  Nemuzou to bejt aspon odbory?
  Redneckova a burani. Definice je mi nesrozumitelna..
  Vypada to na velky Slozitce. Komplikisty.
  Co ja vidim je, ze se karieristicky sluhove prevlikli z komunistu na sluhy korporaci..A zacali zase opacne vrestet na narod. A klickovat s minulosti,nepriznat se k nicemu a vylhavat se za kazdych okolnosti.
  Psat o jejich hledani kultury je mimo mne. Jak by se asi k tomu dopracovali..
  Kdo by se dopracoval za tricet let k buranstvi neni zas jasne,proc jak a co ma tech 30let delat a buranovat..
  Neni to nahodou ,ze by se mel stat dotycny ,kazdy !!plnohodnotnym obcanem sveho naroda ? Jen hadam..
  Svebytna kultura zase nevim.
  Generace maji jiste vlivy na novou generaci ,ale ta nova si musi vybojovat sve misto na slunci svymi schopnostmi,svou zivotnosti,energii , bez bazne prehodnotit co bylo odhodit, pritez a vydat se na cestu..
  Aby vybudovala co nejvice dusevniho a materialniho bohatstvi a prospela takovym dedictvim nove generaci..
  A pak predala,ale nikoliv zadarmo potomkum..
  Aby nezacali hnit.
  Dedictvi poslusnosti k versailistum vedouci rovnou do Mnichova, krisi, vyhazovu z prace, milionu nezamestnanych a milionu hladovych deti,bylo nejen dedictvi ,ale predevsim,prave tohle byly skutecne zkazy jejich cinnosti a vzdelavani, akademiku, profesoru a doktoru,spolu s bohaci a zahranicnimi korporacemi, co nas zavliklo do komunismu bez problemu..Pekne dekuju..
  Zadny ovlivnovatelnosti nevidim..Kecy tech starych mi vzdy lezly krkem i jinudy..Kdybych byl dneska mladej tak jeste horsi..Moznosti ktere nabizeji chytri mladi lide jsem jeste nepotkal.
  Ani Masarykuv rozdil mezi revoluci a drobnou praci mne nevzrusuje..Jednodussi je kdyz kazdej dela na sebe, rodinu a narod,samozrejme nejvic co muze ,nepripada mi tady nic k deleni. Prevej opak.Sjednocovani je navrch dulezity...
  Nic jinyho taky cech na praci nema..
  Kdyz ma tak neni cech..
  Masaryk a vlady tregicky selhali ve vsem..
  Asi dulezity rady jsou posuzovany a opakovany dle toho jak dulezitej je pronasi..
  Na schuze jsem nechodil a na nich pivo nepil, ale divnou zabavu poslouchat u dobryho piva, nejaky kecy hysterek bych nikdy neprovozoval..Ztrata dobryho casu s kamarady pri nejmensim..Nebylo toho casu zase tolik..Kazdej neco delal.
  Neschuzoval..
  Sdruzovani skupin a jednotlivcu za ucelem neco delat je velmi positivni a nelehky ukol, preju hodne stesti v tom neco delat..A.
  Vice presnych konkretnosti, srozumitelnosti, mene bizarnich rednecku,/kopirovani nejakych omezencu z usa,co strileli v jednom kuse zvirata,co se pohnulo a na indiany,tedy universalni nicitele sveho okoli / a navazani na uzitecnou praci nasich predku, na jejich tradicni tvorive budovani statu a naroda..Preji..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pawe, o té první Masarykově republice je to dobrý, proč ji mít za vzor když to dovedla k Mnichovu ..
   I další myšlenky z tvého souvislého psaní zdánlivě neuspořádaných myšlenek jsou inspirující ..

   Vymazat
  2. Maxi,

   je to ale pitomost vinit prvni republiku z toho ze Nemcum prekazela?

   Vymazat
  3. Basosi,
   je to jako všechno složitější, nejde o překážení němcům ale o zahraničně politickou orientaci první ČSR na různá nerovnoprávná spojenectví, která skončila zradou spojenců ...,
   Byla to špatná a podřizující se falešnému spojenectví zahraniční politika první ČSR, stejně jako dnes ..

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat

  5. zcela jsi mi nerozumel, podivej se na mapu Evropy, kde Cesi a potom CSR Nemecku skutecne po staleti prekazeli. Sice to do 1867+- Nemeckym kralovstvim a vevodstvim tak moc nevadilo, ale kdyz Nemce sjednotil Bismarck, tak to Nemecke Risi zacalo vadit, a vadi jim to dodnes

   Vymazat
  6. Basosi,
   podival jsem se na mapu Evropy po r. 1945, kdy se ČR v zahraniční politice přeorientovala na SSSR ..
   Vypadá to tak, že západní Německo "překáží" nám Slovanům, slovanskému ČR, sovětskému NDR a sovětskému Rakousku (bylo pod správou SSSR) ..

   Záleží to na pohledu a době, může se stát že za nějakou dobu se situace obrátí, a nám Slovanům bude vadit islámské Německo a s bratry východními Slovany ten tisíciletý problém definitivně vyřešíme :-))

   Vymazat
  7. Pane Maxim vase vysvetleni je zcela jasne spolu s vasimi nazory. V prvni rade je videt,ze myslite a to je skoro dnes vzacnost.
   Je snadne vase vyjadrene myslenky pochopit. Tez je potesujici a sympaticke ,ze chapete jine diskutujici..Jiste neni vse odsouzenihodne z prvni republiky ,ale uz vite co mam na mysli, ze cely pohled na tehdejsi doby je treba od zakladu prehodnotit. Neni mozne vse a porad chvalit.
   Coz je role nove generace, ktera ale chybi, neni.
   Myslenky jak pisete jsou nahodile, zhustene a urcene na stimulaci, /forma kratkeho prispevku asi sotva povoluje neco jineho/, tedy povzbuzeni predevsim myslet,nesouhlasit, oponovat,zaujmout postoj, /think big/,nepisu jak vidite /dik za to videni/,uhlazene slohove cviceni pro patou obecnou..
   Jde o snahu uvest neco informaci a nikoliv poucovani, doufam. Napr. u versajlistu hral od te doby v Evrope,hlavni roli Lloyd George, velky otrocky obdivovatel,nacistu Hitlera..Z toho se lecos muze odvozovat,atd..
   Velka nevyhoda je ta nase mirumilovnost v kontrastu tech vsech na zapad od nas..
   Prispevek je hlavne reakce /od shora dolu/,na jednotlive udaje autora clanku..
   Zase na videnou. P.

   Vymazat
  8. maxime, v historii neplatí co by kdyby, ale napsat, že První čs. republika to dovedla k Mnichovu, je archaický komunistický argument, který byl, jimi samotnými, jako blbý opuštěn. V době po roce 1918 byly možné pouze dvě zahraničně politické orientace, tou třetí po roce 1933 byla "orientace" na Německo. Můžete nabízet ještě orientaci na SSSR, snad spolu s vývojem za Velké hospodářské krize, pokud by to ČSR mocensky vůbec prošlo. Ani takové spojenectví by Druhé světové válce zabránit stejně nemohlo, snad by se poněkud jinak pohybovaly válečné fronty. Výsledek války by byl stejný, možná jen s tím, že ČSR by se stala Svazovou republikou a díky rozpadu SSSR, se "osvobodila"? Tak si to představujete vědouc, že český stát, ani spolu se Slováky, dějiny Evropy zdaleka nemodeloval? JiH

   Vymazat
  9. Unknowne Jihu, nenapsal jsi jaké byly ty dvě zahraničně politické orientace po r. 1918, tak nevím jak na to co jsi napsal reagovat ..

   Paw to napsal srozumitelně :
   Napr. u versajlistu hral od te doby v Evrope,hlavni roli Lloyd George, velky otrocky obdivovatel,nacistu Hitlera..Z toho se lecos muze odvozovat,atd..

   Já zjednodušeně upřesním svůj názor :
   Vždy od počátku republiky bylo různými politickými silami prosazováno více zahraničně politických orientací..
   Geopolitiky východní orientace, monarchista Kramář a spol., proletáři legionáři v Rusku, proletáři v domácí sociální demokracii ..., a geopoliticky západní orientace, Masaryk a "mafie", "bílí legionáři", renegáti v domácí sociální demokracii, atd., a ti to nad východní orientací vyhráli v r. 1920. Různé byly pravo levé názory ..

   Západní orientace zahraniční politiky ČSR, jak napsal Paw, se podřídila "dohodovému" anglo francouzskému vlivu, vytvořila úplně zbytečné spolenectví "Malé dohody" s Francií, Jugoslávií a Rumunskem proti ve Versajským mírem ublíženému Maďarsku, prostě debilita .., proti německu nic, spoléhaha na anglo francouzskou debilní a falešnou politiku s Německem, další debilita .., a tak dále a dále ..

   Vymazat
  10. maxime 18. července 2021 9:18, byly to Británie a Francie jako vítězné mocnosti První světové války, rozumí se, když tehdejší technické prostředky neumožňovaly tak dalece aktivní roli USA v Evropě. Itálie sice také aspirovala, jenže vůči jmenovaným natolik silnou pozici neměla. Rozdělením zájmových sfér byla dána Francie tak, jak po Druhé světové byl dán Sovětský svaz. JiH
   PS Účastníkem Malé dohody (ČSR, Jugoslávie, Rumunsko) jako víceméně vojenského paktu Francie nebyla. I když k jeho utvoření významě přispěla a jeho existenci podporovala. Jenže zájmy účastnických států se brzy rozešly.

   Vymazat
  11. Snad vedet co psat by melo byt povinnosti..
   "Jenze zajmy ucastnickych statu se brzy rozesly"..
   Takhle se pisou cely stohy a potom misto uvedeni aspon pricin, vysvetleni , autori uvedou, "SE, proste rozejdou"./Pozor,pohov,rozchod/.
   Ani nejake vysvetleni proc Francie nebyla ucastnikem neni,chybi..
   Protoze zvasty musi nahradit vysvetleni..
   Takze diskutujte s takovyma..
   Jestlize byl argument "komunisty opusten,jako blby",zadna namaha neni treba na aspon nejmensi vysvetleni /U./.
   Kdyz komanc rozhodne,ze je neco blby,tak to musi bejt zarucene blby..I kdyby to nebylo..
   Dale ani jedna myslenecka, proc jsme museli byt,
   kdyz nasi lide si sami vybojvali svobodu pro cely narod, to a nebo tamto, proc nase vlady nemohly od sameho zacatku zvolit svobodu pro narod, ktery si ji vybojoval a zaplatil krvi a statecnym bojem ,nebo aspon neutralitu.
   Proc se neustale musely /cs.vlady 1921-38/,pajtlovat zoufale ode ke zdi ,jak je velmoci fackovaly a dokopavaly..
   A zalozeni Ligy narodu pres. Wilsonem,na co ta byla..
   Wilson a spol,neuznali chytre Versail Dohodu,aby jim nesvazovala ruce,jenom jinym v Evrope.
   Kam pak,ze nas Masaryk ,ktery nas MUSEL VYSVOBODIT ,kormidloval? /A vi nekdo jak? Pobihanim po Petrohrade behem revoluce, kdy nebyl nikdo nschopen z ruske strany nejakeho vyjednavani//.
   Kdyz s tim nemel nic spolecneho. Lide odkopli okupaci Rakouska v rijnu a Legie vznikly ,existovaly a bojovaly bez nej !!!
   Jako "Osvoboditel" Pribehl,byl poslan rovnou k hotovemu..
   Aby s dalsimi narod osvobodil od prave od Osvobozeni.. Do zavislosti na tech ....
   V neposledni rade je tady prace topicu , kteri po cele zimy vytapeji bloky budov a jsou oznacovana p.B. jako svindl..To sou perly..Komiku pribyva..

   Vymazat
  12. Asi velmi pozdě, ale mám chuť si taky přikecnout. Je dobře, že naši
   prapra předkové během stěhování národů nám vybrali zdejší kotlinku, Díky jim jsme opravdu v srdci Evropy. Od nepaměti přes náš vedly cesty a nejen obchodní. Díky tomu, že nejsme periferií, jsme vždy udrželi krok s vývojem Evropy. Často jsme byli i premianti. Želbohu naše poloha byla a je dodnes trnem v oku vojenským i obchodním stratégům a proto jsme cílem hry na přetahovanou mezi mocnostmi, která často končívala pro nás rolí válečného pole. Je mi líto, dnes se sice technologie změnily, ale choutky jsou stále stejné. Proto i dnes nepokládám vlastenectví za anachronismus, ale právě naopak za aktuální jinak nemáme šanci.

   Vymazat
  13. Paw/e 19. července 2021 6:46, to všechno co Vám v těchto komentech chybí, byste mohl z běhu svého života vědět. V této diskuzi lze jen co nejstručněji vyvracet hrubé omyly, hlouposti a úmyslné lži. Podrobnosti nezbývá než si, z věrohodných pramenů, dostudovat sám. JiH

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane unknown vy mi říkejte že nejste taky Ind. Jak to že používáte jeho křupanskou mluvu a slovní obraty? Slušnost vám velí netykat! 🥴

   Vymazat
 8. Unklhovne ! Co tě vede k tomu, že zahlcuješ tento plátek svými havloidními zaručenými pravdami co ti natloukli do palice havlozmrdi a nikdo si tady toho neváží a ještě si tě dovolí mazat. Takovou pravdoláskařskou kapacitu, jako jsi ty ocení jedině v reflexu a jim podobným bakalovým webům. Takže se seber, vem si všechny ty sračky, co jsi tady vyblil a přestěhuj se k nim, tady tě nikdy nikdo neocení a dokonce si o tobě myslí, že jsi debil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Pan Hampl také věřil směru V.Klause, tak jako já,ale po 3letech jsem pochopil o co jde demokracii a přestal volit ODS.Nevím jestli to byl záměr,ale zničením pracujících ve fabrikách a možnost půjčit si velký kapitál přivedl naší zem tam ,kde je.Za 30let se podařilo vytvořit nesourodou společnost a nevím ,jestli se podaří zlomit nenávist demokratůry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Treba demokracie a covid a co maji spolecneho..
   Co vsechno?

   Vymazat
  2. Nekteri se musi potacet od ideje k ideji a k nejake ideologii,kdyz zivot a predevsim ziti zivota je casto uplne nekde jinde.
   Na vine je vetsinou prazdnota a nadseni ji zaplnit..
   Treba masovym studiem za dozoru tech vynikajicich..
   Takze ty nekonecne valky ruznych ideologii nabyvaji stale urcitejsi podobu nekonecneho zla..
   I kdyz maji vzdy /ideologie/a v principech hodne spolecneho , musi se najit jine terminy, nazvy, klise, hesla vnucovane uz od raneho veku..
   Aby se nejak odlisily.
   V nelitostnem boji potlacit ty jine./Hitler a Stalin/
   Napr. povinna prace pro risi a zase povinost na budovani komunismu..Petilete plany. Nikdo neunikne.
   To vse vnucuji,vsugeruji a hypnotizuji do zaku a studentu, pedagogove a media...Od raneho veku..vyuzivaji agresivne neznalosti mladych, duverivych a tvarnych,jejich touhy se neco dozvedet....
   Kdyz nic jineho, nez studovat neni mozne..
   Stavaji se z nich brzy a vsichni..
   Zajatci ideologii. Casto jako zavislaci kolisaji z jedne do druhe,z druhe do treti a potlacuji zivot a nejen svuj. Vse se musi podridit.
   Neni zkratka zivota bez "berly" ideologie.
   To neni vse,mnozi hledaji ideologii vsude a za vsim.
   Dnes uplne prirozeny normalni clovek se opet nachazi jako zurivy odpurce ideologie a neni s to nic pochopit. Aniz by neco rekl, udelal.
   Navic je pro ne i nechapave hloupy.
   Napr. ty nepricetne stvave utoky agresivnich ucitelek na Madarsko. Kdyz si tam chteji poridit jenom nejakej asi normalni zivot..Jen pro sebe.
   Navic kazdy rozumny nazor rozpaluje idelogy do silenstvi. Potom zacnou delit ideologii do pod-ideologii aby si vyrizovali pomoci jich ucty mezi sebou..Kazdy den, vykrikuji neco jineho a neni mozne neco permanentniho najit pochopit a zavest..
   Obeti samozrejme i nevinne,chaosu, se take potom mnozi../Revoluce francouzska/.Vsichni jsou podezreli.
   Veci normalni,samozrejmy mechanismy kazdodenniho,kazda snaha po zlepseni zivota se hrouti pomoci nesmyslnych,nesrozumitelnych ,predevsim konfliktnich zamerne opatreni ,ktere zaroven maji ukol provokovat,aby mohly vypuknout zurive stupnujici se agresivni reakce na stale vetsi pocet populace..
   Deti podlehaji nejvice a tak jejich vychova se vzdy uplatnuje celodenni formou natlaku ,psychonasili ,kdyz se neumi a nemohou a netusi,ze by se meli branit..Autorita pedagogismu se stupnuje, studium stoji miliony,/napr Harvard business school,London economic./, prisnej vyber tech vhodnych, nikdo jinej nic neumi ani nesmi vedet..Kdyz Nema diplom..
   Jenom a pouze absolventi smi vest prumysl, korporace a vlady/svet/, s pomoci naverbovanych sluhu..
   Napr. vedi nejlip ze vsech,ze nevi nic o covidu.Taky.
   Proto "musi" vladnout..
   Bojuji tak za lidska prava a vladu covidu nad svetem proti vsem..A nejen to..Obeti se zase mnozi..
   Ideologie se lisi ale princip ovladnout vse po dobrem nebo zlem hrstkou vyvolenych ,zustava stale stejny..
   Kdyz se ale /ideologie a pouzivane metody/nestupnuji,zanikaji temer beze stopy..
   Od nektere doby se pro nedostatek ve vynalezani, opakuji ,oprasuji ty stare..
   Dnes je to napriklad dokonce smes nabozenstvi a nekolika odrud ideologii /ktere si odporuji/, spatlanych/arbitrary/nahodne, dohromady..

   Vymazat
 10. Příští rok, by se měl v Praze konat sjezd sudetoněmeckého krajanského združeni.
  Je dobře, rozvíjet přátelské vztahy s německými přáteli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sdružení, sdružení, sdružení - napiš 100x "sdružení", provokující pitomečku.

   Vymazat
  2. 20/11 unknovne říkáš,že Pražáci budou pořádat sjezd Landsmančaftu?

   No a přivezou tam naší némečti přátelé i 3,6 bílionu, které nám dluží z reparací?
   Mohli bychom za to nakoupit HAFO zbraní a vyzbrojit ARMY TYPU SWEIZ
   Mohli bychom zachraňovat jejich rozpadávající se NATO co ty na to zlý piratisko huculisko?

   Vymazat
 11. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusko-hlasi-rekordnich-786-umrti-nakazenych-pribyva-po-tisicich-169833

  OdpovědětVymazat
 12. Unknovne 9/17 pan mluvčí Kremlu Pjakin hlásil,že se tam budou zabíjet podpindostnici zla

  Píšeš,že to tam C19 ZABIJI na fleku,myslíš,že už to tam začalo,nebo se budou zabíjet i novináři,ale jenom ti špatní,přines více odkazú přímo z Kremelbudky,tady je hrozná cenzura!

  OdpovědětVymazat
 13. Jak krásně je napsána Charta OSN, v podstatě o mírové spolupráci a přátelství mezi národy. A jaká je skutečnost? Postavena na hlavu! Agresivní soupeření mocností především USA a jeho spojenců přivádí svět k apokalyptickému konci. Kde nebude vítězů a ale ani nás. Velmocenské ambice některých hroutících se a také astronomicky zadlužených zemí chtějí právě své problémy řešit na účet jiných. Ano je to především USA jejich agresivní orán NATO na čele se Štolverkem, loutkou v rukách USA!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.