Reklama

pátek 16. července 2021

Na špatných vztazích ČR s Ruskem musí mít někdo zájem

Ivo Šebestík

16.7.2021  ČNL

Ivo Šebestík komentuje pokračování vrbětické kauzy v souvislosti s dalšími kroky Česka, které dialog s Ruskem hned dvakrát podmínilo. Cui bono?

(Ivo Šebestík - historik, překladatel, publicista)

Už dva a půl měsíce čeká česká veřejnost na předložení nezvratných důkazů o ruské vině na obou explozích arzenálu zbraní ve Vrběticích v roce 2014. Čeká marně. Přesto na základě neexistujících důkazů provedla česká strana skutečné kroky, které završily dlouhou sérii absurdních provokací Ruské federace ze strany konkrétních osob a kruhů v České republice. Ruská strana z nedoloženého obvinění a následných českých kroků vůči Rusku vyvodila postupy, které zčásti dopadají na Českou republiku okamžitě, ale zároveň, a to především, otvírají prostor k novým krokům, jejichž dopady závisejí pouze na ruské straně a ČR bude vůči nim bezmocná.

Je dost možné, že si česká strana – nebo alespoň její méně zfanatizovaná rusofobně se projevující část – vzápětí uvědomila nebezpečnost celé situace a pokusila se zařadit zpátečku. Další osoba zastávající z důvodů personálního vyprázdnění ČSSD post ministra zahraničí, Jakub Kulhánek, dokonce podnikla doma několik kroků emitovaných směrem k Rusku coby snaha o zahájení jakéhosi dialogu. V podstatě v téže chvíli ale tato česká strana (která rozhodně nereprezentuje většinové mínění národa) namísto toho, aby v souladu se známými fakty zaujala racionální přístup vyplývající z dobrého vědomí toho, kdo nese za zhoršení česko-ruských vztahů odpovědnost, tak začala případnou debatu o narovnání podmiňovat v podstatě novou vlnou provokací Ruska. Údajně má Ruská federace vyškrtnout nepřátelsky jednající Česko ze seznamu ne právě přátelských zemí vůči Ruské federaci. No a potom, ač neexistuje důkaz o ruské vině na obou explozích (ani na jedné) muničních skladů ve Vrběticích, žádá česká strana náhradu škod. Takto snad, s presumpcí viny, nefungoval právní systém ani u Čingischána. Po obvinění přece musí následovat předložení důkazů. A když důkazy nejsou, nemůže soud soudit a odsoudit.

Cílená sabotáž českých státních a národních zájmů

Tento Kulhánkův výsledek nijak nepřekvapuje, vezmeme-li v úvahu složení osob, se kterými se na postupu vůči Rusku poradil. Nic jiného než nové provokace Ruska výsledkem jednání tohoto „týmu“ být nemohlo. Takovéto jednání samozřejmě nemůže ruská strana akceptovat. A právě tak se zdá být vysoce pravděpodobné, že česká iniciativa k nějakému narovnání vztahů s Ruskem nebyla míněna vážně. Naopak je skoro jisté, že některé osoby či kruhy v ČR – a patrně s cizí podporou – se snaží česko-ruské vztahy udržet na co nejnižší, tedy nepřátelské úrovni. S vysvětlením, že se jedná o pro tyto osoby zcela standardní službu cizím zájmům, ale tentokrát výjimečně úplně nevystačíme. Ve hře je nejspíš ještě něco navíc.

Toto jednání je evidentně promyšlenou sabotáží českých národních a státních zájmů, neboť podobně se někteří lidé či celé zájmové kruhy snaží zničit české vztahy také s největší světovou ekonomikou, s Čínou. Máme-li přeložit tyto iniciativy do zcela srozumitelné řeči, nejedná se těmto lidem a kruhům vlastně o nic jiného než o to, aby Česká republika a český národ zůstaly v celém světě samy, opuštění a bezmocní, v extrémně nezdravé závislosti na západních mocnostech, tedy na velkém západním kapitálu. Aby prostě ČR už opravdu neměla nikdy na výběr a mohla se pohybovat pouze na tak dlouhém vodítku, jaké jí Západ ponechá. A pokud se Západ opět rozhodně ponechat Čechy jejich osudu, nebude už na světě nikoho, kdo by jim v nejtěžších chvílích pomohl. Jak se zdá, neexistuje dostatečně vděčná forma „poděkování“ lidem, kteří českému státu a národu chystají takovýto osud.

Vzhledem k tomu, že české země mají několikanásobnou špatnou zkušenost se spojenectvím či prostě postupem zemí nacházejících se většinou na západ či jihozápad od českých hranic , je kormidlování českého státu do pozice bezmocné jednostranné závislosti, strategií, kterou můžeme směle označit za zrádnou a trestuhodnou. Česká republika je takto a priori a bezdůvodně, bez příčiny a bez vyhlídek alespoň na nějakou kompenzaci škod zbavována solidních vztahů a potenciální spolupráce se dvěma ze tří světových supervelmocí. V mezinárodním prostoru o ničem nerozhoduje, je vždy postavena před hotovou věc, ale dobrovolně se dopouští sebepoškozování. Je těžké uvěřit, že takovouto politiku neprodukuje šílenec.

Snad každý alespoň maličko soudný člověk uzná, že malý stát nacházející se nota bene na křižovatce s velkou pravděpodobností sotva odhadnutelného a vysoce riskantního vývoje, určitě nečiní dobře, když si sám dělá nepřátele u zemí, které jsou nesrovnatelně větší, mocnější, silnější, bohatší a v mezinárodním prostoru mají obrovský vliv. To, že osoby a okruhy osob, které Českou republiku směřují právě tímto ubohým směrem, nelze vysvětlit jinak než jako vědomou a cílenou snahu o definitivní zničení české autonomie a možná i státnosti. Je to vlastně už konečné řešení české otázky.


Co dodat k samotné vrbětické kauze? Co se vlastně (ne)vyšetřuje?


K samotné vrbětické kauze a takzvané ruské stopě v ní lze patrně dodat pouze to, že případné vyšetření příčin obou výbuchů v roce 2014 musí, a to na prvním místě, zahrnout vyšetření toho, co muniční sklady obsahovaly za zbraně, jak s nimi bylo nakládáno, zda měl stát vůbec nějakou kontrolu nad těmito sklady a nad případnými obchody s těmito zbraněmi. No a pochopitelně, kam tyto zbraně byly prodávány, pokud se ukáže, že sloužily k obchodování. Například ilegální obchody se zbraněmi patří v mezinárodním ohledu k těm nejvíce zavrženíhodným. Asi by to chtělo vyloučit právě toto podezření. Rovněž zůstává otázkou, co po výbuších zůstalo, o čem tyto pozůstatky asi tak svědčí, a kam se to všechno podělo? A také, jak to vlastně vybuchlo? A spousta dalších otázek.

Ovšem právě tyto naprosto zásadní otázky – „co tam bylo a co se s tím dělo“ – zůstávají u autorů kauzy a jejich horlivých rusofobních vykladačů ležet úplně nepovšimnuty. Vše, co se týká „zboží“ v těchto skladech, je stále obestřeno tajemstvím, a proto se to jeví mimořádně podezřelé. Až příliš mnoho tmy. A jen samá víra v nedoložené. Není vůbec od věci domnívat se, že právě vyšetření vrbětické kauzy by dostalo Českou republiku, nikoliv Ruskou federaci, do mimořádně trapné situace. Takovýmto věcem se v minulosti říkalo: špinavé prádlo. A to se má prát doma a nechodit s tím ven.

Proto se zdá, že dva a půl měsíce bezvýsledného vyšetřování téměř sedm let starého případu není ve skutečnosti vyšetřováním případu a možných obchodů vrbětických skladů, ale urputnou snahou nalézt pro osoby, které jsou za události ve Vrběticích a později za odpálení kauzy, jež České republice přinesla jen škody, opravdu odpovědné, nějaké východisko. Únikový otvor. A to pokud možno takový, aby špína ulpívala i nadále na Ruské federaci a na české straně nebyl nikdo potrestán. Dokonce ani šéf BIS, Koudelka, a to už je co říci.

S největší pravděpodobností je vrbětická kauza tou asi nejvíce zapáchající stokou české polistopadové „politiky“. Zdá se, že pokud existuje nějaká ruská stopa, pak logicky vede pouze k tomu, co je ale naprosto standardní. A sice k faktu, že Ruská federace eviduje skladiště zbraní v různých zemích, ze kterých se mohou tyto zbraně dostávat do rukou lidí, kteří Ruskou federaci nějaký způsobem ohrožují nebo poškozují. Na různá bojiště, k rukám fašizujících skupin nebo teroristů. Podobnou evidenci si s největší pravděpodobností pořizují tajné služby všech světových mocností. Bylo by vlastně podezřelé, kdyby si tyto tajné služby takovouto agendu nevedly. Možná jenom BIS nevěděla, co se děje ve Vrběticích.

Takže, jestli Koudelka z BIS dostal k dispozici informace o tom, že se nějací Rusové zajímali, dokonce osobně a na místě (na Moravě), o fungování muničních skladů ve Vrběticích, pak nemá v ruce vůbec NIC. A přesně na základě toho NIC přitlačili čeští rusofobové premiéra a ministra vnitra (v naději, že takto zničí vládní koalici, hlavně Babiše a možná i prezidenta Zemana) k činům, které na dlouhou dobu zničily česko-ruské vztahy. Česká republika nemá v podstatě diplomatickou misi v největší zemi světa, na jejíchž energetických dodávkách je závislá, a byla Moskvou vybrána ke zvláštnímu zacházení, tedy dostalo se jí „výsady“, jakou nebylo poctěno dokonce ani vůči Rusku nepokrytě nepřátelské Polsko.


Pravděpodobnost, že vrbětická kauza bude vyšetřena, se blíží nule


Co můžeme říci na závěr? Že s největší pravděpodobností nebude vrbětická kauza českou stranou nikdy vyšetřena. Především nebude vyšetřeno to hlavní, tedy co muniční sklady ukrývaly, proč to ukrývaly a jak s tím nakládaly. Nebude vyšetřeno, kdo za to může. Nikdo z těch, kteří mohou za tuto mezinárodní ostudu, nebude potrestán a stejně tak nestane před soudem ani skupina osob, která českému státu tímto krokem způsobila potenciálně obrovské škody v mnoha oblastech. A která Českou republiku posílá do pozice bezmocného osamoceného státečku bez vlastních zájmů a vlastní zahraniční politiky.

Nebudou potrestáni ti, kteří komplikují českým podnikatelům jejich podnikání v Rusku a trestu uniknou i ti, kteří zastavili rozvoj české jaderné energetiky. Naopak bude snahou zamést vrbětickou kauzu pod koberec, ovšem ponechat Rusku černého petra v ruce. A Koudelkovi, u kterého není vůbec jasné, v jakých je vlastně službách, jeho nepřiměřeně vysokou plukovnickou hodnost. Absurdní!68 komentářů :

 1. Vylozene ubohy, ze Putin chce trestat celej narod za zhovadilosti nenormalnich jednotlivcu a dava si na tom jeste zalezet,aby dusledky byly poradny..
  Kdyz vi co se stalo, kdo je zatim a ze nic netusici narod s tim nema co delat. Ani nemuze..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, Putin je zločinec a grázl, stejně tak jako celé Rusko a všichni Rusové. Oni se tak chovají, mají to v povaze a proto je potřeba je zničit. Pamatujeme, že to samé dělali i za války, kdy zabíjeli německé vojáky Wehrmachtu a evropských divizí na ruské půdě. Zabíjeli obyčejné lidi, kteří šli do války, mnozí ani ne až tak dobrovolně, a byli zabiti daleko od domova na širých ruských pláních. A následně táhli celou Evropou až do Berlína, kde nasledně umíralo i ostatní obyvatelstvo, nejen vojáci Wehrmachtu a Waffen SS. To je důkaz, že Rusové jsou zvěř, která musí být zničena!

   Vymazat
  2. Akce Vrbětice je tak směšná a absurdní, že žádný normální člověk argumentaci "naší" protektorátní vlády nemůže věřit i kdyby se zbláznil !! Je to takové tvrzení jako v případě Covidu a to, že neočkovaní "ohrožují" naočkované !!

   Vymazat
  3. 5,52
   Už zase smoíš ty svoje mOUDra,havlolejno?!

   Vymazat
  4. 2/37
   Správně! Je to syčák, ten báťuška.
   Namísto co by k nám poslal Čuka s Gekem a vybavil je novičokem, aby u nás obě sněmovny drobet probrali, tak trestá nezaslouženě celej národ, kterej je zcela nevinně do jejich postů zvolil.
   Hanba mu!

   Vymazat
  5. Pane J.J., byť se začátkem lze určitě souhlasit, s tím zabíjením vojáků Wehrmachtu přeháníte. Byla to jasná obrana. Ale Rusům křivdíte, čím dál tím víc z nich se od putinismu distancuje, i když ho samozřejmě oligarchie v úřadu ještě nějakých 30 let podrží. S tím nikdo nic neudělá.

   Vymazat
  6. Martine, máte to trochu přeházené. Kde berete čísla k tvrzení, že "čím dál tím víc z nich (Rusů) se od putinismu distancuje"? NIc takového v Rusku není patrné.
   Putin šlápl na oligarchy a zatočil s nimi. Některé nechal zavřít. Oni do ruské politiky nesmí mluvit - tak jak ho mohou držet v úřadu?

   Vymazat
  7. Paw Nikdo z těch politiků moc neuchvátil. Byli zvoleni ve svobodných a demokratických volbách. To je neoddiskutovatelný fakt. Tu partičku jsme si zvolili my. Ne Rusové. Je to naše vláda, naši politici. Jsou představiteli našeho státu a náš stát ponese důsledky. Jako Němci po II. SV, jako my po únoru 1948 i po listopadu 1989. A jen my si to musíme dát do pořádku. Ne Rusové.

   Vymazat
  8. Tu partičku jsme si zvolili my. Ne Rusové. Je to naše vláda, naši politici...
   naše ostuda. 

   Vymazat
  9. Paw/e 16. července 2021 2:37, Vaše vývody jsou zřejmě výsledkem pozorování z úrovně trávy květnaté louky, když navíc Vám stínila kopretina. Domníváte se, že představitel mocnosti jako je Ruská federace, si může dovolit nechat bez povšimnutí a reakce tak provokující a urážlivé jednání státu našeho typu, aniž by to bylo na jeho osobní újmu i újmu státu, který vede?
   Jedním z důvodů poštěkávání ČR (sebevědomé suverénní politiky) je i neutralizace prezidenta Zemana. Třeba také i ukázkou, jak mocný je plukovník, kterému ne a ne, dopřát hodnost generála. Je zábavné vidět, jak prozíravě se Lubomír Zaorálek vyhnul trapné roli ministra zahraničí. Asi mu stačil případ Ukrajina. Schwarzenberg, být schopen poněkud déle nespat, tak ten by to nepochybně vzal. A rád. Řeporyjský Novotný, Daniel Herman a řada dalších jako Witovské Kolář, zajisté taky. JiH

   Vymazat
 2. Píše paní Lorencová na FB: teď právě toto:
  No, řekli jsme si o to sami!!!!
  *Vážený pane velvyslanče, **na základě memoranda vaší vlády předaného
  Vámi ohledně kauzy výbuchu v muničním skladu Vrbětice ve kterém vláda ČR
  žádá od vlády RF vyplacení odškodnění ve výši cca 650 mil. Kč, vám
  sdělujeme toto stanovisko vlády Ruské federace:*
  *Vláda ČR ve svém požadavku o vyplacení cca 650 mil. kč nepředložila
  vládě RF jediný pádný důkaz k tomu, aby dokázala oprávněnost takového
  požadavku*
  *Vláda RF shledala v tomto ničím nepodloženém požadavku vlády ČR o
  vyplacení cca 650 mil. kč od vlády RF jasný pokus o vydírání a zostuzení
  Ruské federace před očima celého světu.*
  *Vláda RF shledala tento požadavek vlády ČR jako absolutně nepřijatelný
  v rámci vztahů mezi evropskými civilizovanými zeměmi. Je jasné, že vláda
  ČR vzhledem k tomu, že nepředložila jediný důkaz podporující výše
  zmíněný požadavek a přitom si je zcela zjevně plně vědoma absurdity a
  neoprávněnosti tohoto požadavku, a navíc a zcela záměrně a bez
  sebemenšího reálného důvodu se zlým úmyslem se pokusila narušit dobré
  sousedské vztahy mezi oběma národy a zeměmi.*
  *Ruská federace se rozhodla že nadále nenechá bez reakce výše uvedená
  příkoří učiněná bez důvodu před očima světového společenství*
  *Z výše uvedeného plynou konkrétní závěry a rozhodnutí, které učinila
  vláda RF:**Pokud bude vláda ČR dále trvat na svým požadavcích, odvolá
  vláda RF svého velvyslance z ČR**Pokud se vláda ČR neomluví za své
  nepřijatelné chování, které ničí dosud dobré vztahy mezi oběma zeměmi,
  bude NATRVALO zrušeno zastoupení RF v ČR**Vláda RF požádá vládu ČR o
  reciproční ukončení zastoupení ČR na území RF**Zastoupení zájmů RF v ČR
  bude delegováno buď na velvyslanectví v Rakousku nebo v
  Německu**Nemovitosti zrušeného zastoupení v ČR budou prodány*
  *ČR bude vyzvána k odprodeji nemovitostí v jejím vlastnictví nacházející
  se na území RF*
  *Vláda RF neměla v žádném úmyslu a žádným konkrétním skutkem narušit
  dobré vztahy mezi našimi zeměmi. Ale v žádném případě se nehodlá
  bezdůvodně a bez reakce napadat a zostouzet před očima celého světového
  společenství*
  Tak tohle svinstvo zlikviduje náš národ !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A aby nebylo pochyb o tom, jak jsem naformuloval poslední větu, tak dodávám, že tím svinstvem mám na mysli konání našich politiků. To je to největší svinstvo, které hrozí, že zlikviduje náš národ !! Několik darebáků hraje s českým národem podvratnou a zákeřnou hru. Opravdu by nebylo od věci vyházet tu sebranku z oken a vládu věcí veřejných nechat na prostém lidu.

   Vymazat
  2. Tak co, ještě někdo věří, že cinkáním klíči vznikla politická a hospodářská mezinárodní izolace? Ti, kdož vypovídají dnešní diplomaty a vykřikují o náhradě škod, o nichž nikdo ani neví, jak vznikly, tak ti nebyli v době převratu plnoletí. Zjistěte si, kde absolvovali svoji kvalifikaci.

   Vymazat
  3. A zatím Biden jedná s Putinem, 116 amerických firem se účastní petrohradského ekonomického fóra (nejvíce ze zahraničních účastníků), Merkelová dojednává obchody za miliardy EUR, to samé Francouzi, EU neuvažuje o dalších sankcích... zatím co my, kteří jsme měli exkluzivní vztahy s Ruskem a tomu odpovídající postavení na ruském trhu jsem se sami, dobrovolně a s nadšeným hýkáním lůzy v médiích odstřihli a přenechali vše našim "spojencům". Ti nás nechali v loji, jako vždy.

   Vymazat
  4. Jarda Růža. ADA plně podepisuji Váš názor na Vrbětice a na celou kauzu. Máte pravdu a perfektně jste rozebral k jakým koncúm díky Andreji Bab.a vládě dospějeme!!!!!

   Vymazat
  5. Asi zase nezapadnu do zdejší nálady. Myslím si, že chováním asi tsk odpovídáme době neandrtáské. Jsme to opravdu my,kdo věříme slibotechám politických stran a pokorně je volíme. Když se nám to nelíbí, tak si ulevujeme vulgaritou na netu. Jsem jeden u vás, jen bez vulgarit a s menším radikalismem a optimismem. Chodím k volbám a volím nejméně profláknutou stranu. Fungl novým seskupením nevěřím, taky nevěřím pohádkám o čestné levici a loupežící pravici, nevěřím na politiku o altruismu velmocí, zrovna tak,nevěřím že žábou na prameni je jen premiér. Jsem přesvědčen, že hlava chobotnice je mimo náš stát. Kdyby se povedlo díky programu vlasteneckch stran přerušit cizí ovládání, potom věřím že si dokážeme udělat pořádek doma sami. Už na to přišlo Maďarsko i Polsko.

   Vymazat
 3. Dobré ráno. Občas to tady čtu a zoufám si nad stavem mysli v této společnosti ovlivněné emerickými televizními kanály, filmy, seriály a reklamami. Je jasné, že držitelé a ovladatelé serverů, novin a výnosných firem mají kapitál svázán s dolarem, nebo dokonce přišli že zámoří.
  Rusko tam bylo vždy vykreslováno jako zlý Komunistán, který jim potenciálně majetek může sebrat. Mozek našeho obyvatelstva je cílevědomě opracovávan a nebude už jinak. Podívejte se jak to dopadlo v Afghánistánu, tam sto let bude středovék, protože mamon tam způsobil tenhle chaos. Naše země spěje k těmuž, pokud obyvatelstvo bude nerozhodné a zcela z peněz nezblbne, nebo nedá přednost vlastním jiným zájmům. Dnes jsou lidi k sobě agresivní, nesnášenliví, narůstá aversita k důchodcům, ekonomicky silní válcují slabé a reklamu si dělají tím, že jim teatrálně pomáhají. Dohnat júesej a předehnat, toť náš cíl. Nic není však navěky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snahy rozdělovat národ ze všech možných hledisek panuje už minimálně od dob monarchy Topolánka. Pamatujete si? Volič ODS je mladý, úspěšný, z velkého města, s VŠ vzděláním... Ještě že nám neměřil lebky.
   A pak se připojovaly další a další "důvody" dělení. Vítači x nevítači, tolerující Čínu / Rusko x nepřátelé Číny / Ruska, Babišovci x Antibabišovci, nejnověji očkovaní x neočkovaní vč. odpůrců atd. Cílem je hledat jakékoliv kritérium, podle nějž lze rozeštvávat jinak homogenní občanskou společnost této země. Nic není dost ubohé, dost sprosté, dost urážlivé. A jak každý vidí, nejintenzivněji se těchto snah účastní kromě politických stran hlavně veřejnoprávní televize, rozhlas, další média včetně internetových.
   Lidi, vyserte se na ně a nesledujte jejich upocené snažení. Držte se svého rozumu.
   Naopak - jsem potěšen, když nastane nějaká kritická situace, národ je stále schopen se vzchopit a pomoci si. Přes všechny jalové kecy politicky korektních pisálků a opozičních stran.

   Vymazat
  2. Máte naprostou pravdu, 30 let stačilo na to, aby skutečné hodnoty pravdy a férového jednání byly nahrazeny podlostmi s prosazováním zájmů cizáků na úkor občanů této země, třicet let stačilo na to, aby se zničilo školství které dnes produkuje nepotřebné tituláře ochotné sloužit cizákům na úkor této země. V současné době nenávist a dehonestace každého, kdo si zachovává vlastní názor proti tomu jedinému správnému hlásanému našimi médii v čele s ČT, totalita a omezování svobody se navrací v takové síle o které se mohlo režimu před 1989 pouze zdát

   Vymazat
 4. Babiš musí jít od válu, je to člověk bez nejmenších morálních zábran, fuj, je mi z něho na zvracení. Vždyť je to také Chazar sloužícím jiným zájmům, stejnou svoloč mají na Ukrajině, to se těm volečum Babiše zachtělo ukrajinského scénáře?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,50
   Vy byste měl raději vládu PYJSTARů SPOLU?

   Vymazat
  2. Nasralah 7:50

   Řekl jste A, řekněte i B. Komu vy dáte svůj hlas?

   Vymazat
  3. Právě tyto výkřiky společnost rozdělují. Spíše je třeba hledat alternativu a vyjadřovat svůj názor ve volbàch a ne se snažit nèkoho názor v médiích za každou cenu ovlivňovat. Ovlivněný volič bez názoru propadá snadněji deziluzi.

   Vymazat
  4. No tak, Nasraláhu, nestyďte se, zkuste prezentovat nějaký názor a ne pouze zoufalé provokativní výkřiky... Jste schopen vlastního názoru? Rádi si jej přečteme, protože si myslíme, že bude stát za to.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9,28
   Tvojí Achillovu patou je tvoje hlava!!!!

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. 9,53
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

   Vymazat
  9. Já dám hlas KSČM, minule to bylo SPD

   Vymazat
  10. Nasralahu 16. července 2021 7:50, vy jste takový ten střelec, co střílí do roští, když tam zachrastí. Že by tam moh bejt kanec. Jenže tam je hajnej, kerej by toho kance rád dovopravdy trefil. JiH

   Vymazat
 5. Pane Dvořák, unknown se stal J.J. 5.52, opakovaně zavile nénavistné vůči Rusku a Rusům, havloidní trollí hovno na scéně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, a já myslel, že jde o docela dobrou parodii čili žert beroucí si na mušku největší blbce, co se píší z trolí farmy - Indického běžce a onoho zaburalého Unknowna. On to J.J.myslí skutečně vážně?! No to mne potržte!

   Vymazat
  2. Sleduješ ten šrumec JáJo?
   Jojo, k sarkasmu třeba dodat vysvětlivky, to nevíš?

   Vymazat
  3. 9,22
   Hloupost je největší zlo!!!!

   Vymazat
  4. 9,42
   Kde blb,tam nebezpečno!

   Vymazat
  5. 9,54
   Vesmír a tvoje blbost jsou NEkonečné!

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 11,23
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

   Vymazat
  8. Ave já,
   čiže Kroupo (nobo snad Zdrávasi?), kdybyste nebyl (zřejmě) Kroupa, tak bych si myslel, že jsme příbuzní. Přes mou babičku Annu. Díky ní jsem totiž vyrůstal na příslovích a úslovích, což mě taktéž dost ovlivnilo.
   Na howna jich platí habaděj.

   Vymazat
 6. "Nebudou potrestáni ti, kteří komplikují českým podnikatelům jejich podnikání v Rusku a trestu uniknou i ti, kteří zastavili rozvoj české jaderné energetiky. Naopak bude snahou zamést vrbětickou kauzu pod koberec, ovšem ponechat Rusku černého petra v ruce. A Koudelkovi, u kterého není vůbec jasné, v jakých je vlastně službách, jeho nepřiměřeně vysokou plukovnickou hodnost. Absurdní!"

  Trestat je? Absurdní!
  Stačí jít k volbám, pak veškerou svoloč odstřihnout od penězovodů a moci, potom protlačit protikorupční zákon, načež svoloči veškerý "nadmajetek" nejasného původu zatížit stoprocentní daní, případně zkonfiskovat, a je.
  Nic jiného by se s tím totiž stejně nedalo dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,02
   Idioty mámě,chybí Dostojevští...!

   Vymazat
  2. Koho by jste chtělodstřihnout od penězovodů?ANO?ČSSD?Celý Dmbil blok?Tolik lidí pro toto hlasovat ve volbách nenajdeme.Stačilo 30 let,a máme vymyté hlavy.KOmunisty nechcete,SPD není čitelná(referendum je málo).

   Vymazat
  3. 12:47
   Všechny zkorumpované šmejdy napříč stranami, padni komu padni!
   A tu korupci není zas tak těžké dokázat, stačí zákon o původu "nadmajetku". K čemu se dlouze po desetiletí soudit když stačí tento jednoduchý zákon?
   Komunisty neberu, protože v tom vychcaném spolku vidím jediného autentického komunistu, Josefa Skálu. Komunistická strana? Ta sebranka, co tam je?
   A referendum není málo - je to první a naprosto demokratický krok.
   Blbnu - první, úplně první krok, musí být nový zákon o tzv. veřejnoprávních médiích.
   Jaká nečitelnost? Pro mě je SPD čitelná.

   Vymazat
  4. Pro Vás, Milane ze Zahrady Čech, jak to vypadá, je snadno čitelné snad všechno. Čteno ovšem po Vašem. Výhodu máte, například i v tom, že všechny ty dosavadní komunisty osobně znáte. To se Vám to posuje snadno, že? A referendum? To samozřejmě vyjde podle Vašich představ o čitelnosti. A zákon o "tzv. veřejnoprávních médiích", ten už přece existuje. Jenže není respektován. Jak víte, že ten nový respektován bude? Když ti „spravedliví“ budou vládnout až potom, kdy zafunguje? JiH

   Vymazat
 7. Kdo za tím je to je jasné demožumpa, pyjáti a lidi kterým slouží a kteří nás chtějí začlenit do EUchalífátu.

  OdpovědětVymazat
 8. Jméno autora mi bylo dosud neznámé (nebo jsem i možná něco od něho četl), ale velice oceňuji takový komplexní a možná by se dlo říct i koncepční přístup pana Šebestíka k tématu.
  To, že nás taková zahraniční politika, jakou v současnosti provádí vláda, vede k celonárodnímu úpadku (jak uvádí autor) je zřejmé. A zřejmé by mělo být i to, že Rusko něco takového nemůže nechat bez odpovědi. To není o nějaké pomstě nevinnému národu. To je prostě realita, kterou vyprodukovali naši představitelé. A národ má takovou vládu, jakou si zasluží! Už jen zodpovědět, proč tedy takovou?

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,26
   Hlouposti mohou být půvabné,HLOUPOST NIKDY!!!

   Vymazat
  2. Co se bude dít po volbách indiánský idiote? Pouč nás. To co po každých volbách. Ti nahoře se nějak dohodnou, aby nikdo nebyl škodný. Klidně i s komunisty. Jak jsi mohl vidět, ty debile už po kolikáté za těch 30 let. Na vládě i na vládnutí. Při každém hlasování o čemkoliv. Jen ty a tobě podobní kreténi pořád doufají, že je někdo bude brát vážně. Že tu bude hnědo a oni budou kápové. Ty budeš vždycky jenom nýmand a lůzr. Na víc prostě nemáš. Už podle svojí slovní zásoby.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,37
   Říkat o tobě,že jsi IDIOT není urážka,ale diagnóza!

   Vymazat
  2. Milý unku, je mi vás vážně líto.Musíte vidět nebo podvědomě cítit, že současný režim po celém světě mele z posledního a chcípají kobyla západu kolem sebe kope, leč je jí to houby platné-brzy zdechne. Musí být frustrující číst příspěvky na tomto webu a dokonce i na vámi opěvovaném seznamu, který také pomalu otáčí a hlavně obyčejní lidé se začínají probouzet a chápat, že tento shnilý režim je k odpisu. Jste z toho zoufalý a je vám jasné, že právě vámi nenáviděný Putin je toho strůjccem a že pomalu, ale jistě osvobozuje Rusko od podpindosů, kteří už jen naprázdno žvaní a osočují všechny kolem sebe, stejně jako vy. Mohu vás ujistit, že se namáháte zbytečně, jste všem volný u krku a nebetyčně směšný, jak se snažíte všechny urážet, v domnění, že právě vy někoho urazit ještě můžete. Omyl-chudáčku ubohý, vy můžete urazit pouze sobě rovného a to my zde na této platformě rozhodně nejsme. Takže hlavně klid, ať vám nerupne brzlík, nebo se té změny k lepšímu ani nedočkáte :-)

   Vymazat
  3. 11.37 Ruskem opovrhujete hlavně vy. Nenanášejte to na celý svět. Je to hloupé. Naopak od vás mě Rusko nevadí a nepovažuji ho za svého nepřítele. Každý máme svůj názor. Nebo jste ten celý svět objel?...
   VIP 🥴

   Vymazat
  4. Tak nevím, skoro je mi líto, že mne IB nepostavil ke Zdi Komunardů. Zato pan UN je už nad všemi mocnáři, u sebe nepoužívá "my", to mu nestačí on je Svět. Vzhledem k obsahu, co napsal je zdejší prostor pro něj nedostačující, bylo by vhodnějši, kdyby vydal své myšlenky knižně, jako Poučení z krizového vývoje, nejlépe ve vydavatelství Akademie věd.

   Vymazat
 11. První sklad hořel cca 2 hodiny a potom vybouchl a hořel velmi intenzivně ještě několik dní, nebylo možno se vůbec přiblížit, takže tam byla fosforová munice,která tam neměla co dělat , nebyla na soupisu uskladněné munice a munice s obsahem fosforu je velmi nabezpečná po dlouhém skladování právě samovznícením!! Druhý sklad byl již pouze kriminální útok, kdy bylo potřeba zamaskovat černé obchody se zbraněmi a "manko" ve skladu proti protokolu o obsahu skladu!! Proto také dostali všichni zaměstnanci na den exploze volno a to určitě nedostali od GRU a Čuka a Geka!!! Proto také nebudou žádné důkazy o příčinách exploze ze strany Ruska!!!

  OdpovědětVymazat
 12. ted jsem prave otevrel pocitac, -- nova Republika, a moudro od pana Sebestika. Ve vsi ucte pana Sebestika neznam, takze... videl jsem jen ten nazev, a vzpenila se mi krev, prestal jsem videt, a musim to sem ted placnout.

  Ten pan Sebestik ale musi bejt hlavicka, kdyz prisel na to ze svinarna na Vrbeticich byla hoznena na Rusy.... a az prijde na to, kdo ma ci nema Rusy rad, ci je chce znicit, mimo Americanu, Anglicanu, Polaku, patolizalskejch hovnostatecku zapadni, cili lepsi EU, a dale z hovnostatecku Cesko, treba Pirati, ODSaci, Topolankovci, toho chemika ozralu Kalouse, Cernoprdelniky, a dalsi, tak at mi to laskave sdeli.

  a hlavne az na to on prijde, tak at mi napise proc jim Rusko prekazi...ja to totiz tusim, a da se rici ze to skoro na tutti vim.

  jinak vic o tom diskutovat nebudu, mam vysokej krevni tlak a mimo toho stale o tom mlit a HOVNO s tim delat mne unavuje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi, Basosi 16. července 2021 12:31, nadpis článku směřuáje k otázce kdo konkrétně a proč. Následující rozbor je obsahem, logikou i srozumitelností perfektní. Pokud "neznáte" autora, tak mimo NR mnoho dalšího asi nečtete. Ten článek Vás zřejmě zastihnul v těžké nenáladě. Hádal bych. JiH

   Vymazat
 13. Je už naprosto zřejmé, že kauza Vrbětice je podvrh zahraniční imperialistů a zájem poškodit česko-ruské vztahy na věky. A jak to vyplývá i z diskuse na stránkách NR stále více lidí to pochopilo a nemá zájem na narušení přátelstvi a mírové spolupráce ČR s Ruskem a jeho lidem. Vždyť už se mluví o zvyšování cen elektřiny a ale také plynu, což je důsledek Vrbětické kauzy. A co prázdné hotely a muzea, které mohli navštěvovat Rusové a také Číňané. USA nás v tom nezachrání. Do vlády ČR musí nastoupit nová vládní garnitura, která vyloučí ovládání státu piráty, lidovci či manekýnskými provokatéry navždy. Musí rozbít EU jako přívěšek USA a vytvořit z ní svéprávný a nezávislý federální či spolkový útvar.

  OdpovědětVymazat
 14. Zveřejněno na Protiproudu... Putin má svoje poradce, odborník Štefec spekuloval, že proti ČR stačí 4 jaderné údery, nevím zda myslel jednonásobnou hlavici, nebo vícenásobné. Já bych zdvonásobil, 2 jaderné elektrárny, Peaha, Brno, 2 hlavní letiště... |Tak proti snahám německého a švédské MZV bych urychloval jaderné zbrojení, především posílil třídu raket středního doletu, do nedávna zakázané, ale kvuli USA opět volné. Přesně v duchu filosofie Piutina, pokud má být zničeno Rusko, ať to odnesou všichni!!

  https://www.protiproud.cz/politika/5912-scenar-valky-v-degenerovane-evrope-vsechny-rakety-budou-padat-sem-chteji-to-evropsti-politici-jsme-jen-odrazovym-mustkem-cim-blize-je-nato-k-rusku-tim-blize-je-apokalypsa-kdosi-to-tu-podnecuje-jedine-reseni.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plk. Štěfec neřekl, že na ČR "stačí" 4 nukleární střely, ale že v ČR vytvořilo NATO 4 klamné cíle pro ruské jaderné zbraně, z toho 2 jsou blízko Prahy.

   Vymazat
  2. Sun C 16. července 2021 16:44, rozumím vám tak, že svým nickem myslíte věhlasného vojevůdce z dávné čínské historie. Pokud tak, je to z vaší strany nechutné znectění, když jste schopen dopustit se tak zásadního zkreslení natolik srozumitelného pojmu, jako je "klamný cíl“. Dopřejte si laskavě skromnější nick, stratégu.
   V bývalé ČSSR měl Severoatlantický pakt pro jaderný útok stanoveno 14 cílů, významných výhradně z pohledu vojenské výroby. V současné ČR významné cíle tohoto typu už prakticky nejsou, což je ještě horší. Za konfliktu by byly řešeny otázky průchodnosti prostoru pro vojensky významná uskupení s technikou ať jedné, nebo druhé strany. Pak by pravděpodobně šlo o údery účinné plošně, tedy mohutnými jadernými náložemi a z větší výšky. JiH

   Vymazat
 15. Na špatných vztazích ČR a Ruska má největší zájem 2/3 občanov Českej republiky, politici - Kolárovci, Hřib, Novotný, demoblok, celý senát, cirkev, havloidi .....+ NAT/EÚ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím, prozraďte zdroj této informace. Ptal jste se, jestli ti, co mají zájem na špatných vztazích, by šli do Ruska vraždit?

   Vymazat
  2. Myslím, že by se báli. Oni jen poštěkávají a dělají to, co si přeje páníček.

   Vymazat
 16. Myslím si, že pro Vrbětickou kauzu se důkazy již vyrábějí a že nějaké po čase mainstream přinese. A také věřím, že mnozí aktéři podněcující u nás zhoršování vztahů s RF, budou jednou za to po právu potrestáni, protože nic netrvá věčně a EU se snad v dohledné době zhroutí, možná právě v souvislosti z celosvětovou ekonomickou krizí, která ale začne spíše v USA v souvislosti s definitivním koncem dolaru jako rezervní měny.

  OdpovědětVymazat
 17. Na Vrběticích je nejzajímavější to, že z vlády, tedy od Babiše a Hamáčka, neunikly žádné informace o tom, proč byla tisková konference uskutečněna narychlo v onu sobotu večer. Kdejaký novinář dostane tajné informace z BIS, ale úřad vlády mlčí jako hrob. Nešlo o trhák: zatkli jsem x mužiků, kteří se přiznali, měli ještě za nehty zem, jak se prohrabávali pod plotem ve Vrběticích. Měli u sebe instrukce, jak nastavit odpalovací zařízení ... atd, atd.

  Nic takového se nestalo. Lid se dozvěděl jen to, že akce byla zpackána, že vlastně neměl explodovat sklad, ale zásilka směrovaná do Bulharska. Informace o druhém výbuchu byla potlačena. To vše stačilo na vypovězení ruských agentů, kteří se maskují jako diplomaté.

  Protože žijeme v post-konspirační době, nestojí proti sobě "oficiální" teorie, jak to bylo a proti ní ucelená teorie, že to bylo úplně jinak. Dnes dostáváme jakýsi nástin, proti kterému se okamžitě objeví námitky, že to či ono nemohlo nastat. Oficiální místa tedy nějaký údaj přihodí a kolotoč pokračuje. Z případu zcela zmizela bulharská stopa, a nedostupné jsou výsledky původního čtyřletého vyšetřování. Nevíme, jakou stopu policie tehdy sledovala. Vše pozvolna utichlo a zůstalo jen obvinění Ruska a snaha získat podporu spojenců proti Putinovi. Do hry vstoupilo varování o naší a potažmo evropské bezpečnosti respektive ohrožení téže. Musíme tedy zbrojit, a odstrašovat. 2% HDP na zbrojeníjsou minimum. Tedy v případě ČR znamená dorovnání výdajů 50 miliard korun ročně a nafurt. To je jeden jaderný reaktor/5 let.

  Ve hře jsou geopolitické zájmy USA. Pokus o rozkulačení Ruska byl na dobré cestě za Jelcina, ale Putin ty snahy zarazil. Z krátkodobého hlediska jde o peníze, zastavení Nord Streamu 2 a poškozování kapitalistického Ruska sankcemi. Česko v tom hraje roli užitečného idiota, nic víc.

  OdpovědětVymazat
 18. ....Ať je to, kdo je to, je to nepřítel !

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.