Reklama

středa 7. července 2021

Najväčší útok na americké sily. Irán útočil raketami na iracké letisko Erbil

Karol Jerguš

7.7.2021 ArmádnyMagazinSk

K útoku na medzinárodné letisko Erbil v regióne Kurdistan na severe Iraku došlo v utorok večer, a je to už tretí útok hlásený za posledné dva dni, ďalšie útoky sa od 4. júla zameriavali na americké sily na základni Asad a blízko veľvyslanectva USA v Bagdade. Išlo o ďalší raketový útok, deň po tom, čo bol v Bagdade ohlásený útok bezpilotných lietadiel na americké zariadenia v blízkosti veľvyslanectva USA. Najmenej tri drony sa zamerali na miesto v blízkosti veľvyslanectva.

(Na snímku útok na Erbil)

Útok na Erbil údajne zahŕňal 20 rakiet a 3 drony. To by z neho urobilo doteraz najväčší útok na americké sily a na Erbil. Irán už v minulosti používal pri útokoch kombinácie riadených striel a dronov. Naposledy bol Erbil napadnutý bezpilotnými lietadlami koncom júna a v apríli, keď sa dron zameral na hangár CIA. Keďže USA majú sily na letisku Erbil, proiránske milície sa čoraz častejšie zameriavajú na americké sily v Iraku.

Americký prezident Joe Biden nariadil koncom júna nálety na proiránske milície v Sýrii v reakcii na útok bezpilotnými lietadlami blízko Erbilu. Milície sľúbili, že budú reagovať, a vystrelili salvu na americké sily v Sýrii neďaleko ropného poľa Omar. Podľa informácií sa ďalší útok blízko Omara odohral 4. júla, ale koalícia vedená USA tento útok poprela. Útok na Erbil by preto bol tretím útokom za 36 hodín. Toto je veľká eskalácia proiránskych skupín, ktoré sa snažia vysťahovať USA z Iraku. Od začiatku roka došlo k zhruba 50 útokom, ktoré čoraz viac zahŕňali drony. Kurdský región je ohrozovaný 122 mm raketami založenými v Ninive a takisto 107 mm raketami, ktoré milície prepašovali bližšie k Erbilu.


23 komentářů :

 1. Není to poněkud odvážné, tvrdit že za tím útokem je Írán ???
  Mohl to být i Daeš, ne?
  Já jen, že když někdo bombí předměstí Damašku, tak si nikdo netroufne říct, že to byl Izrael.
  Holt Írán leží na ose planetárního Zla a Izraelci na té opačné, na straně planetárního Dobra.
  Není útok jako útok, ten jeden je zákeřný, Týn druhý dycinky jenom preventivní, v zájmu míru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hele Hele

   a byl to Iran, a aby to vypadalo ze to nebyl, tak je strilel z Vladivostoku

   Vymazat
  2. Helanov.
   Bude to asi tak,napíši to takto,Izrael potřebuje vyvolat válku mezi USA a Iránem.

   Vymazat
  3. Když střílel Irák na letiště Al Taquaddum v Iráku na US základnu, tak to byly vysoce přesné rakety s dlouhým doletem. Rakety 107 mm a 122 mm jsou neřízené, malého dosahu a používají je teroristé a polovojenské jednotky. Kdyby střílel Írán, tak by to byla větší prča

   Vymazat
  4. Jasně nenávidění okupanti a vrazi dostávají vlastní medicínu a to je správné.

   Vymazat
  5. 14:43
   Proč by to Izrael dělal?? Ti s touto verbeži poradi sami.

   Vymazat
  6. Lukáši, to asi né, Amíci dostali v Íránu na zadek, mají to v živé paměti. A ještě o té nakládačce natočili plačtivý film Argo.
   Spíš bych to viděla na úsilí poštvat proti sobě Saúdy a Írán. Proto také musel být zabit generál Sulejmání, dokázal se domluvit se všemi, byl to výjimečný diplomat. Spolupracoval i s Američany při potírání IS.

   Vymazat
  7. 16:15 bezejmenný, máte pravdu, Izrael bezostyšně vraždí mimo své území, posílá drony a bomby kam se mu zachce. Požaduje od USA jen politickou podporu. V záloze má i dost jaderných zbraní. Vivat Izrael?

   Vymazat
  8. Zdá se, že na Izrael se musí jemně, nebo jsem to zapomněl odeslat?

   Vymazat
  9. Tak ne, chyba byla na mé straně s určitým zpožděním.

   Vymazat
 2. Ještě něco.
  Vypadá to,že se něco chystá na BV,nějak mnoho voj,lodí v Černém moři,které by měli brzdit Ruskou sílu,jak po moři,tak i ve vzduchu.I toto bombardování USA základny do toho spadá.

  OdpovědětVymazat
 3. Je jasné,že USA tvrdě odpoví, tak jako vždy.Potom budou ukazovat ti komedianti, mrtvé děti.
  Společně s Izraelem těm darebákum ukáží kdo je tam pánem.
  🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pánem tvé hlavy, unknowne 16:11, je zabedněnost, nenávist a slouhovství. Normální slušný člověk by tohle nikdy nenapsal.

   Á propos: tvrdě odpoví jako v Afghánistánu? Nebo ve Vietnamu? Zdrhají kam vlezou. Z Bagrámu doslova utekli!

   Vymazat
  2. Unkrovne, já rád švestkový knedlíky. Vaří ti je někdy taky?

   Vymazat
  3. 16/11

   No, už by bylo na čase! Zatím, od války ve Vietnamu, ukazují, kde pány nejsou!
   Hezké sny, imbošku. Třeba jak tě pomiloval sympatickej černoušek z jůesej.

   Vymazat
 4. Pomalu, ale jistě budou ti US huni vystrnaděni ze všech zemí, které zločinně napadli a které okupují. Chce to čas, vůle k tomu a zdroje jsou.

  OdpovědětVymazat
 5. Nevím, jestli jsme tady všichni dospělí a víme, že nejsme na divadle a kdyby to bouchlo, tak bude úplně jedno " kdo si začal ". Potom nebude třeba shánět dřevo ani tašky na krovy. Tak se aspoň navzájem nehecujme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adiku,

   snad se z tebe nestal poseroutka? musime tam preci fsicki, preci vis, ze ti co upalili Husa uz to taky maj davno za sebou, takze historicky...kazdej tam musi

   Vymazat
  2. Adonisi, to je pravda. Je to šílené, tedka ty manévry NATO v Černém moři. Nezbývá než doufat, že budou mít Rusově nervy jako lana.

   Vymazat
 6. Odpovědi
  1. 19::22. P.. Asi nemá. Jinak by nemohl tohle napsat. Asi viděl válku jen televizi.

   Vymazat
 7. Milý Čerte. Vem, prosím Tě do pekla horoucího z našeho světa všechny válečné štváče, války chystače, války oslavovače, války startéry a vůbec všechny válečníky. Za splnění tohoto přání Ti i svou vlastní duši nesmrtelnou nabízím!

  OdpovědětVymazat
 8. Nesara Gesara odhaluje svět míru, který přijde? 4.7.2021
  https://marilynjwilliams.com/…me/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.