Reklama

neděle 18. července 2021

Nepokoje na Kubě: Typická barevná revoluce v režii USA? Algoritmus jim nikdo neodpáře. Problémy existují, férové řešení je jinde. Vyhladovět, rozvrátit a přivlastnit? Proč Kuba odmítá importované vakcíny?

Karol Jarguš

18. 7. 2021   ArmádnyMagazínSk a ProtiProud
 
KAROL JERGUŠ se zamýšlí nad podstatou současného neklidu na Kubě a přes to, že tamní poměry jsou komplikované, čte zde jasný americký rukopis


Hlavní událostí, která uplynulý víkend přitáhla pozornost celého světa, byly největší opoziční demonstrace na Kubě za téměř tři desetiletí.

Oficiálními důvody masivního vypuknutí protestů podle západních médií, jsou touha "svrhnout diktaturu", exponovanost koronavirové epidemie a s tím spojená krize dosud stabilního systému zdravotní péče, krize v cestovním ruchu - a tedy i zhoršení životní úrovně Kubánců. Přestože v zemi začalo očkování domácí vakcínou "Abdala", odmítnutí dovozu zahraničních vakcín významně komplikuje i tak složitou situaci.


Podobnost čistě náhodná


Komunistický stát se skutečně nachází v mimořádně složité hospodářské situaci způsobené embargem a sankcemi uvalenými Washingtonem, jakož i nedostatkem vazeb s mezinárodním finančním systémem. V tomto ohledu je zvláště zajímavá strategie USA: Bidenova otevřená podpora demonstrantů a snaha uspořádat "humanitární koridor" - technika vypracovaná ve Venezuele a Jugoslávii, v jejímž rámci se tato "humanitární pomoc" realizuje v režii amerických specialistů spolu s podněcováním barevné revoluce, kdy v nejobecnější podobě jde o přímý vojenský zásah do záležitostí jiného státu.

Nejdříve USA tlačí na Kubu prostřednictvím sankcí (není vyloučeno, že i novou vlnou covidu, jak se domnívají mnozí odborníci), a poté spěchají pomáhat při rozšiřování svých vlastních zájmů. Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodriguez uvedl, že tento scénář se s vysokou pravděpodobností použije, přičemž dostal souhlasnou podporu ze strany Ruska, Číny a Íránu.

Podle amerického politického experta Andrewa Korybka ač mohou být problémy Kubánců, které vyvolaly protesty, oprávněné, nelze popřít přítomnost zahraničních osob se zájmem o svržení vlády. "Metoda, která se pravidelně využívá v americké informační válce, je postupné zasévání semen pochybností především do myslí mladých lidí v každé zemi, jejíž vláda zcela nedodržuje americký diktát. Kuba byla jejich cílem již celá desetiletí, ale až revoluce informačních a komunikačních technologií v 90. letech začala mít na ostrov znatelný vliv. Protože se internet neustále rozšiřuje a stále více mladých se seznamuje s americkým narativem a někteří z nich mohou ztratit důvěru v systém své země," vyjádřil expert svůj názor na analytické platformě OneWorld Global Think Tank.

Podle něj je to právě poměrně velký úspěch, který Kuba dosáhla po osvobození od sevření Spojených států, což zemi udržuje v aktivní pozici. V tomto ohledu se nová vlna covidu, která odzbrojila kubánské obyvatelstvo, stala vhodným důvodem pro další pokus o svržení režimu. Washington se tak pomocí informační války snaží naroubovat své názory do kubánské aktivní mládeže a doplnit tak masy demonstrantů naplňující ulice velkých měst.

"Není pochyb o tom, že současné události svědčí o barevné revoluci podporované USA, i když protesty vyvolává i globální hospodářská krize vyvolaná pandemií covid-19. Ne každý, kdo je nespokojen se současným stavem a zejména zhoršující se životní úrovní, je 'americký agent'. Avšak ti, kteří se vzpírají zákonům a vykřikují slogany o změně režimu, jsou přinejmenším 'užiteční agenti' nepřátel země."


Vlastní cestou


Moskva vyzvala Washington, aby nezasahoval do kubánských vnitřních záležitostí: "Vyzýváme Washington, aby zaujal vyvážený postoj, odhodil pokrytectví a dvojí metr v politice. Dopřejte Kubáncům, jejich vládě a národu, ať se samostatně zorientují v situaci a rozhodnou o svém osudu," uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. "Pokud Washington opravdu trápí humanitární situace na Kubě a chce něčím pomoci obyčejným Kubáncům, tak je třeba začít od sebe - od zrušení blokády, kterou od začátku odmítalo celé světové společenství," dodala.

Zacharovová připomněla, že USA jednají na Kubě podle klasického scénáře barevných revolucí. "Logika je to jednoduchá. Washington ji už mnohokrát vyzkoušel v různých situacích, ale vždy ve stejném směru - inspirací barevnými revolucemi vůči nepohodlným režimům. Nejdříve jsou vůči nim uvaleny sankce, vytvářejí se, nebo se zvenku přinesou umělé problémy zatěžující sociální a ekonomickou situaci. Na tomto základě vyprovokují napětí, pak vzplanou protivládní nálady. A když se nahromadí kritická masa, veškerá vina se svalí na národní vládu. Ocejchují ji, všemožně diskreditují její činnost, čímž dojde ke zlomu. Tento algoritmus se nyní snaží aplikovat na Kubu." 

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí navzdory všem snahám místní vlády přijmout opatření na podporu ekonomiky a pomoci obyvatelům právě ji Washington obviňuje ze vzniklé krize.

"Američané přitom zatajují své vlastní podvratné akce a záměry. Chtěli bychom v této souvislosti připomenout nedávné události v jejich vlastním domácím politickém životě. Kde byly jejich starosti o humanitární hodnoty, politický pluralismus a demokratické svobody, když po celé Americe lovili účastníky takzvaného 'útoku' na Kapitol 6. ledna, kteří jsou za jiné politické názory obviněni z vnitřního terorismu a stíháni?" ptá se Zacharovová.

Má sice pravdu, ale je to úplně jedno. Na dvojím metru stojí Západ již tradičně. A rozumí pouze síle.

17 komentářů :

 1. Preji unknovnum propagatorum pry budouciho jejich digitalniho koncentraku a digitalniho eura

  aby konecne pochopili Program Narodnich Zajmu opravdove svobody a prime demokracie IHNED

  1.

  Zmena zleho rezimu gangsterismu kapitalismu na SOLIDARNI STAT

  2.

  Zajisteni permanentni kontroly obcany zvolenych zastupitelu a to dnem i noci,kterou mohu vyuzit vsichni obcane volici!

  3.

  Odstraneni 31 let trvajiciho embarga na Zakon o referendu s pomoci doposud nevidaneho mechanizmu info revoluce!

  4.

  Obcane budou muset pozadovat,aby GR TV se delil o svuj lup 50% z koncesionarskych poplatku fifty fifty s obcany,aby si mohli vytvorit vlastni inf pole pravdy a svobody a prestal se zamestnavat nasim ohlupovanim

  Solidarni stat je ten druh spolecnosti,kdy vlada prejima odpovednost za politickou,ekonomickou a socialni prosperitu a neotravuje nas C19 kapitalistickych zmetku!

  Vidite slovo lidu neboli slovo bozi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pripominam,ze prvni ctyri postulaty zkonstruvala ANNA husita z KSH

   tj krestansko,socialnich hodnot,ktere NEZASTUPUJI zejmena KDU a dalsi tzv zastupitele,kterymi se asi 40% volicu neciti zastoupena a proto k volbam
   ani nejdou!
   Dalsi boddy PNZ 5,6,7 se formuluji.
   5 bude o tom jak koncerny znici male a stredni podnikatele a zivnostniky a zmocni se jejich aktiv,pricemz vyuziji C19
   6 bod navrhla pani Knecna z KSCM a tyka se zniceni bacilu a viru C19 i s pomoci sputniku "V",ktery je ve vyzbroji vice nez pry 70 zemi sveta a nam tu kredencuji mRNA,abchom pry vyrabeli dalsi varianty c19 nemoci,kterou nam nakredencovali nenazrani kapitalisticti zlocinci,dali 6 institutum a 9 mezinarodnim tzv "vedcum"penize,aby tento vir,ktey v prirode neexistoval vyrobili.

   pise o tom nejstarsi vedecky casopis sveta v clanku z 9.11.2015,kde uz v nadpise se holedba jak se jim to skvele podarilo1
   7 bod navrhl pan Georg zdejsi lidovy komentator,ktery nechce misto bifteku konzumovat susene konbylky a ponravy pry v Babisovych vurtech jemne pomlete pod nazvem ZELENY UDEL!.
   tady by to chtelo zalozeni AGRARNI STRANY,ktera nam pry s programem NZ da zdrava stavnate bifteky a ne vegetarianskou stravu typu pan Hitler,ktery pry jedl jenom zeli!

   Veci,ktere se maji vratit znovu zpet lidu,jak se to pise na pomnicich,ktere maji proto jit do srotu a slouzit na nakup travy pro nase osly,na kterych mame znovu rajtovat pod dozorem zlocinnych piratu a jejich podpindostniku!

   Fuj,fuj,fuj to je hnuj!

   Vymazat
 2. Na pripomenutie odkaz od Romany Didulo:
  Ahoj Kanado, jsem Romana Didulo. Jsem zakladatelka strany „Kanada´s first“. Od února 2021 jsem hlava státu a vrchní velitel republiky Kanada. Ptáte se, kdo mě do těchto funkcí jmenoval. Lidé, kteří mě jmenovali, jsou White Hats, Bílé klobouky, spolu s armádou US a globálními online skupinami a jejich vládami. Ty stejné skupiny lidí, které pomáhaly prezidentu Trumpovi, které zabavily majetek Vatikánu, majetek falešné královské rodiny spojeného království (které si převáděli od centrálních bank přes 200 let). Ti samí lidé, kteří zabavili majetek 13 pokrevním rodinám a majetek královským rodinám v celé Evropě. Stejná skupina lidí, která odstraňovala kriminální vlády na celém světě. Nyní bych chtěla zvláště pozdravit a poděkovat ozbrojeným složkám US i Kanady. Děkuji jim za jejich oběti a službu lidem. Především vám děkuji ve jménu lidí Kanady. Zvláštní poděkování patří digitálním vojákům. Tito lidé obětovali spoustu svého času, aby informovali lidi po celém světě. Nyní bych chtěla mluvit o očkování a injekcích, které v celé republice od února a března tohoto roku probíhají. Jako vrchní velitel Kanady jsem Kanadu prohlásila za zemi osvobozenou od očkování. Všechna očkování a injekce jsou protizákonné a jsou zločinem proti lidskosti. A pro skupiny a lidi, kteří to možná nevědí, nechť je řečeno následující: Uvnitř republiky je trestem za zločin proti lidskosti, zradu, hospodářskou sabotáž a bioterorismus smrt. Budou za zločiny proti lidskosti postaveni před soud podle Norimberského kodexu. A pokud to nestačí, já je povolám jako nejvyšší velitel před tribunál, kde budou za zločiny obžalováni a zde dostanou za uvedené zločiny trest smrti. Upozorňuji vás, že vláda, pro kterou nyní pracujete a která řídí stát jako firmu, od níž dostáváte příkazy, tu nebude, aby vás chránila a obhajovala. Nebude už existovat. Bankovní systém a tato vláda nebudou existovat. Proto vám doporučuji, abyste velmi dobře přemýšleli a své jednání přehodnotili a přestali dodávat, šířit a podávat očkovací látku. Nejsou to jen očkovací látky, nejsou povoleny pro použití, jedná se o nouzové případy. Experimentujete s těmito látkami, je to drogový a jedový koktejl, který namíchaly farmaceutické průmysly a používá národ Kanady jako laboratorní krysy. A tyto akce neprojdou bez trestu

  OdpovědětVymazat
 3. dokončení
  Přijde čas, kdy vůdce kanady, a to jsem já, bude podepisovat soudní příkazy a já to udělám. V BRD vypadá situace tak, že vrchní velitel ještě není uveden. Přenos jeho funkce závisí na special forces, armádě a globální Alianci a federativních silách a speciálních mezigalaktických silách obrany Země a lidskosti a na Bílých kloboucích, kteří ve své většině, pokud ne všichni, vznikli od skutečných a starých královských rodin, pokrevních linií. Pro zjednodušení, jsou zde struktury, které leží nad německou říší, to je firma BRD a firma Výmarská republika, jsou označovány jako německá říše. Bez ohledu na státní hranice. Nový velitel vyhlásí Německo s okamžitou účinností za zónu bez testů a očkování. Protože naplňují známky zločinu proti lidskosti, vražedného úmyslu podle přírodního práva, nejvyššího práva tohoto vesmíru a dalších práv a článků mezinárodního soudního dvora, norimberského kodexu atd. Všichni budou souzeni bez výjimky za své činy před národním tribunálem. V zónách budou vše zpočátku řídit armády, aby chránily lidi, a budou se konat tribunály za zradu, biosabotáž, provinění proti lidskosti atd. Nový vrchní velitel vyzve všechny zúčastněné, aby zastavili veškerá jednání v souvislosti s dodávkami, žádostmi atd. s těmito očkovacími látkami. Velmi dobře si musí rozmyslet své konání, protože nejen v Německu, ale v celém světě jim pak nebude udělena výjimka. zdroj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 18:37
   Co je tohle za blázna?? O čem vlastně píše ??

   Vymazat
  3. 19:31 To on sám neví. Je to stupído a jen potvrzuje skutečnost, že očkovaní jsou přenašeči viru a mohou se snadno nakazit. Takže ve výsledku je to šumák, očkovaný, neočkovaný, všichni jsou na tom stejně. jenže tomuhle gumákovi to nevysvětlíte.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 4. Nezbývá, než jim držet drápky obouruč.
  Jako děti jsme říkali před místním konzumem : Kubasí, jamkinó, koupíme si Eskymo.
  Od těch , kteří tam byli , jsem slyšela rozličné zprávy. Třeba že jsou v těžké pohodě, chlap sedí v pokoji, kterému chybí jedna stěna, a čeká, až to někdo přijde napravit. Anebo nepřijde. Pohoda, tabáček, džez.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helčo, vřele doporučuji knihu od Waltra Komárka "Kronika zoufalství a naděje" (jsou to dva díly, takže knihy), fakt to stojí za to.

   Sichr se nudit nebudete a krom toho jak fungoval "komunismus" u nás, se i dozvíte, jak fungoval v Rusku a na Kubě. Že tam byl Komárek vyslán by jim helfnul a že byl s Che Guevarou kámoš snad víte. Ujišťuji vás, že je to psáno velice velmi čtivě.
   Jo, a je to autobiografie. Zhltnul jsem to - oba díly! - za osmačtyřicet hodin.
   Takhle jsem se zažral, když pominu v dětství Verneovky a Mayovky, jen do Milénia, co si tak vzpomínám.

   Hm... To je nápad! Půjčím si to ještě jednou! A hned zítra, kdy mám naplánovanou knihovnu.

   Vymazat
  2. Milane, díky za tip!
   Kvůli tomu si obnovím průkaz, snad těch 50 vočí nevyhodím a nebude zase lockdaun.

   Vymazat

  3. 20:16
   No a už je zítra a já ve službě. A před sebou mám oba díly. Ještě prolétnu kde co nového a pustím se do toho.

   K tomu zarachu - máze to udělat jako já. Když jsem loni cítil jaké to nabírá obrátky a že hrozí zarach, půjčil jsem si 65 knih a vystačil jsem s tím až do uvolnění. Pravda, šetřil jsem si je a odskakoval jsem nasírat howna a bejt chytrej vůkol, ale vyšlo mi to akorát.

   Ale fakt je, že jsem si půjčil komplet Husitskou a Přemyslovskou epopej a kvartet Ostatků od Vondrušky - což je bratru cca 9 000 stran, spíš víc - a prožil jsem si je ještě jednou. Byla to pohoda, něco jako vklouznout do pohodlnejch bačkor. Nebo se jít pokochat na nějaký místo, kde nám bylo hezky. (To tedy jsou příměry!) Jinak by mi to asi nevyšlo.

   A před tím letošním zarachem jsem to udělal zrovna tak; to jsem si zase krom jednotlivých titulů sbalil celou Agathu Christie - tedy to, co tam zbývalo, zhruba půl metru Agathy - a k ní ještě kus - asi šedesát čísel - Tremayna. Fakt je, že jsem všechno, co jsem si půjčil, četl už podruhé, ale zase jsem si všechno hezky v klídku vychutnal. Ono by to bylo totiž dost riskantní, půjčit si pro případ toho zaracha něco, co jsem neznal. Jen bych ne sebe dostal vztek, co jsem si to půjčil za kraviny. Kdepak, zajíce v pytli na zaracha ani náhodou. Ale i tak občas člověk riskuje a nasere se.

   Stalo se mi tuhle, že jsem si půjčil Pattersona, kterého jsem ještě nečetl, a těšil se. A dojdu takhle do druhé kapitoly a tu máš káčo lívanec - hlavní hrdina je bukvice a usiluje s bukvicí II. o adopci dítěte.
   A dostal jsem na Pattersona děsnej vztek. Protože mi bylo jasný, že se jedná o úlitbu "politické korektnosti" - zkrátka o literární prostituci.
   Tak jsem vzal tužku (aby se to dalo vygumovat, kdyby to někoho popudilo) a vepsal jsem za tu druhou kapitolu svůj necenzurovanej názor na autora. Já vím, barbarství, ale ulevil jsem si. A pak, je to tužkou.

   Protože.
   Protože to byla prostituce!!!
   Protože když dva dělají totéž, není to totéž.
   Třeba takovej Robert B. Parker. Tomu se jeho knihy jen hemží všemi možnými rasami, náboženstvími, jinakostmi a potvornostmi - ale !!!
   Ale hemží se to jimi v jeho příbězích dáááávno před tím, než to začalo být "politicky korektní" a žádané. Parkerové gaye, ať již je to gay policista, nebo gay, šéf mafie, zkrátka beru. A jo, možná i proto, že nikoho z nich nikdy nenapadlo adoptovat si děcko.
   Sem se nějak rozjel.

   Jo, a tu průkazku si oživte. A toho Komárka si půjčte. Ono to je skoro jako byste četla dobrodružnej román. Třeba jeho život v Rusku, když tam studoval...
   A dost!
   Tak zatím.

   P.S.
   Až se bude schylovat k zarachu, tak si prostě vezměte dvě ty óbrtašky co prodávaj v marketech, naplníte je až po uši, a je.
   Hm... Fakt je, že mám výhodu, že senioři mají v litoměřické knihovně průkazku zadara.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Furt to samé dokola je třeba se bránit a těch pár amerických poskoků kopnout do (__)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.