Reklama

pátek 16. července 2021

Od války k válce

Pavel Letko
16.7.2021  e-Republika

Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let (§ 140 tr.zákoníku). Kdo naplánuje, podporuje nebo provede čin uvedený v § 140 se souhlasem většiny poslanců Parlamentu ČR, má nárok na používání odznáčků či jinou odměnu s doživotní platností (praxe našeho křesťanského kulturního okruhu).


(Na snímku moment z podpisu smlouvy mezi Tálibánem a USA o ukončení okupace Afghánistánu a stažení armád USA a jejich satelitů)

Spojené státy a jejich spojenci opouštějí Afghánistán v souladu s dohodou mezi USA a Tálibánem z loňského 29. února podepsanou oběma stranami v v Dauhá, hlavním městě Kataru. V rámci této dohody USA a jejich spojenci vyškrtli Tálibán ze seznamu teroristických organizací a zavázali se nevměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu. I proto se Spojené státy neobtěžovaly informovat své dosavadní spojence, tedy kolaboranty, či tzv. Afghánskou armádu o konkrétních postupech stahování, ale naopak nechaly své vojenské vybavení dárkem pro Tálibán. Ten se na oplátku v dohodě zavázal neposkytovat zázemí útokům na Spojené státy a jejich spojence. Možná proto se prezident Biden může chlubit, že při stahování vojáků USA nepadl ani jediný jejich voják. Konečný termín symbolické tečky za prohranou válku stanovil Biden symbolicky na 11. září 2021. Asi proto, aby se ten celonárodní patos nějak sečetl či znásobil, a mohl si vychutnat takovou nechutnost úplně každý, kdo má uši a oči.

Ohledně Afghánistánu jde o zdařilý ústup do předem připravených pozic, vzhledem ke světu je třeba vybrat si krátký oddechový čas a připravit se na další válku, minimálně tak úspěšnou jako byla ta v Afghánistánu. Částka jeden, dva či tři biliony dolarů, podle odborného odhadu toho kterého odborníka, umožnila dobré bydlo pro tisíce pracovních sil vyrábějících rakety, bomby, pistole, pušky, drony a další humanitární propriety našeho kulturně vyspělého světa vyzbrojeného nejvyspělejší křesťansko- židovskou etikou. Ještě lepší bydlo bylo připraveno pro řadu směšných kašparů navlečených do ještě směšnějších hadrů vyzdobených řadou odznáčků. A čím více hvězd a pruhů, tím více sexy dolarů. A čím více vražd, tedy zabití lidské bytosti bez soudu, tím více odznáčků. A to se vyplatí.

Kdo přijde při této adrenalinové hře o zub, oko či nohu, dostane od vděčných spoluobčanů za ztracené orgány peněžní náhradu. A to se vyplatí. Kdo přijde o život, dostane erární rakev a při pohřbu se bude hodně střílet. Nezapomeneme. K popelu nebo práchnivějícím kostem budeme klást pilně věnce. Pionýři či skauti fascinováni důležitostí události, o jejímž významu nemají potuchy stanou v němém úžasu v pozoru. Až jednou pochopí, že potuchy nemá nikdo, nejméně ten, kdo je ke hrobu postavil. A kdo mrtvé vraždit do války poslal? Soubor výkvětu národa. v roce 2004 a v roce 2018 .

Nějaká sebereflexe za prohranou válku? Za zničenou zemi, desetitisíce úkladně zavražděných a prošustrované finanční prostředky? Na to zapomeňme. Nezapomeňme je však zase zvolit! To se vyplatí.


7 komentářů :

 1. Skvěle napsáno!
  Snad jen titulek článku doplnit o charakteristiku těch válek.
  Jsou zločinné!
  A všichni, kteří je podporují, ať již to halí do vzletných floskulí, jak umí, jsou spolupachatelé zločinných válek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano souhlas všechny ty války označované jako proti teroristické kdyby se sečetli oběti to by bylo milionů.

   Vymazat
 2. Velmi trefné a současně strašně smutné.
  A navíc Afghánci se těžko mohou zavázat, ze nebudou podporovat cizokrajné džihádisty. Nikdy je nepodporovali, jsou to pro ně vetřelci , stejně jako každý cizinec.
  Al Kajdě jenom poskytli azyl, na základě zákona Paštů , který přikazuje pomoc souvěrci.
  Araby mají rádi asi jako osinu mezi půlkami.
  ( Stejně tak jeden čas Bin Ládin se svým dvorem bivakoval v Sůdánu, k malé radosti Sůdánců. )
  Že všechny ty hrdlořezy vyzbrojili Američané, tak to ví už snad každý. Holt studená válka, nó...

  OdpovědětVymazat
 3. ohledně této války se převedl neslavně i Zeman se svým " U Kábulu se bojuje za Ptahu"

  OdpovědětVymazat
 4. A vám Unknowne 17. července 2021 10:34, ještě nedošlo, že v jistém smyslu měl Prezident ČR Miloš Zeman pravdu? Nebo se domníváte, že teď bude mít Ruská federace a pořád ještě nějak křesťanská Evropa, méně starostí? JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.