Reklama

úterý 6. července 2021

Peníze na pomoc - exekutorům?

Ivan David
6. 7. 2021 FB

Nevěřil jsem svým očím, když jsme četl příspěvek v Parlamentních listech, že v případě, že je rodina, postižená tornádem, v exekuci, dostane naše peníze, tedy od nás, kteří jsme pomohli, exekutor!
„Zdá se však, že někteří lidé by o darované peníze mohli přijít. Vedle tornáda je totiž v minulosti navštívil i exekutor. Podle informací Českého rozhlasu je až 300 rodin zasažených tornádem v exekuci, a mohou kvůli tomu přijít jak o materiální, tak o finanční pomoc“, řekl hejtman jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU/ČSL).

„Mohou přijít o veškeré peníze z pojištění, které se netýkaly nemovitosti jako takové. Mohou přijít o peníze z pojištění domácnosti, z pojištění vozidla. Mohou přijít o finanční dar a bohužel i o materiální pomoc ve chvíli, kdy se stane jejich majetkem“, poznamenal hejtman Jan Grolich s tím, že chce situaci řešit a pomoct i těmto lidem, jak to jen půjde. „Myslíme si, že jediná možnost, která existuje, jak jim pomoci, je podat žádosti o odklad exekuce. Takže budeme apelovat nejenom na Exekutorskou komoru, aby exekutoři sami tyto odklady na žádost povinných odsouhlasili, ale zároveň budeme apelovat na Ministerstvo spravedlnosti v případě, že to exekutor neudělá a odklad nepovolí, aby soudy byly ty, které odklady budou povolovat,“ rozvedl myšlenku Grolich. 

Problém je však v tom, že podle exekučního řádu nemá v této věci ani soud, natož pak Ministerstvo spravedlnosti, žádnou pravomoc. Exekuční řád neobsahuje žádné ustanovení, kterým by soud nebo kdokoli jiný mohl exekutorovi nařídit odklad exekuce ze sociálních nebo humanitárních důvodů. Neexistuje ani možnost, jak exekutorům zabránit, aby si z humanitární pomoci brali své nestydaté odměny a „náklady“ exekuce, které v mnoha případech přesahují výši vymáhané dlužné částky.

Kam se dostal náš stát, když hejtman kraje postiženého živelnou pohromou musí žebrat u Exekutorské komory, aby exekutoři nebrali veškerou pomoc lidem, kteří utrpěli ztrátu domova i majetku! Nikde v Evropě nemají exekutoři takové pravomoci jako u nás! Takovou zvůli! A protože mají prokorumpované vrcholné politiky napříč spektrem, musí hejtmani poníženě prosit, aby nezabavovali finanční dary a náhrady škod od pojišťoven obyvatelům kraje, postiženého živelnou pohromou! 

Proti obyvatelům ČR bylo v roce 2020 vedeno 4.500 000 exekucí. Nikde v Evropě nemá exekutor možnost zabavovat peníze a majetky na druhém konci republiky a přičítat si k bagatelním pohledávkám tisíce za napsání několika mailů. Tato praxe musí skončit a půjde to jedině zestátněním exekutorů, rozpuštěním exekutorské komory a opětným zařazením soudních exekutorů pod dohled státu. 

Podotýkám, že celkově činí pomoc od lidí díky mnoha sbírkám a nebývalé vlně solidarity přes miliardu korun. Na exekutory by se určitě tolik peněz nevybralo.

41 komentářů :

 1. Mimořádně velká sviňárna, že se exekuce staly soukromým byznysem. Děkujeme Václavové .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To podepsal Miloš, proto k tomuto tématu vždy férově mlčí.

   Vymazat
  2. 11:13 maximálně tak jako předseda vlády. V době kdy se tento zákon schválil, presidentem nebyl.

   Vymazat
  3. Ne, v exekutorské mafii nejel ani jeden Václav. V tom jede ministr Němec v socanské vládě za Unii svobody. Premiéři Gross a Paroubek. Tam byl položen základ zla.

   Vymazat
  4. Rezim kapitalismu bez privlastku vychazejici z gangsterismu

   produkuje bezcharakterni supy,kteri budou OS tj obcanskou spolecnost dale rabovat i kdyz se obcanum bude zdat,ze uz tzv "neni co".
   Navic tu mame na krku GR TV a jeho kamarilu,ktera pochopitelne nikdy nebude zubozene domorodce informovat na pr.o tom,ze je treba,aby se OS ztransformvala na SV,cilevedomou Spolecnost volicu,ktera uz dava k dispozici PROGRAM NARODNICH ZAJMU,kde jsou postulaty napravy,zejmena zmena tohoto svinskeho kapitalismu,ktery bez jakychkoli skrupuli, bez slitovani teziciho z brzke totalni cenzury policejniho statu,je jedoduchymi podvody vadnych zaknu je vyrabuje na plech!.
   Je naprosto zrudne,ze si k tomu platime politicke formace,ktere vyrabi vadne exekucni zakony a vnucuje domorodcum neustale nesmysly cenzury,zejmena,ze jsou oni sami sami vinni.

   Dovolim si upozornit ctenou verejnost,ze avantgarda SV muze sepsat 100 navrhu reseni,ovsem pokud lhostejni domorodci sami budou volit ty,kteri nadale budou vyrabet vadne zakony typu ja jsem pitat zlocinec a odmitat svobodu a primou demokracii IHNED jak to vidime tady na NR vzorove a volit dokonce dalsi zlocince na pr. spatne koalicni podpindostniky piratu tedy pry starosty,prazske hole zadky reporyjcu a rozbijet a upalovat brzy znovu i sochy JANA HUSA,pak i jejich intelektualy pobiji a rezim vam da pozrat to TEMNO klidne, jako kdysi, dalsich 300 let
   NO NI?

   Vymazat
  5. Dnes už není důležité, kdo to tehdy vymyslel a posvětil. Dnes je důležité, že SPD chce ten problém z minulosti vyřešit zestátněním exekutorů a komory, ale všechny ostatní strany v parlamentu to blokují (nevím jak komunisti). A tohle by obyvatelé postižených vesnic měli vědět a SPD by s tím měla přijít na tiskovce, aby to lidé mohli slyšet.

   Vymazat
  6. Stím se nedá než souhlasit a všichni slušní lidé to musí podpořit proto volím SPD.

   Vymazat
 2. Jo to je ta neviditelná pařáta trhu, co všechno vyřeší sama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradedo,vsichni tady uz musi vedet,ze byli svinsky podvedeni

   a ted svou ironii zpusobujete obrovske veseli nasich tzv "zastupcu",kteri jsou de fakto uplne zbytecni a volici v pry 40% se jimi neciti zastoupeni a k volbam uz asi nepujdou,neni totiz koho volit krome SPD.
   Ucastnete se radsi propagace ZMENY REZIMU tedy na to co je napsani jako prvni postulat v programu NARODNICH ZAJMU a to vcas, nez tento web bude policejnim statem,ktery odsouhlasili "nasi zastupci"potrestan galejemi a zcenzurovan do mrte,jak to drze a otevrene uz deklaruji pry spatne zvoleni starostve a jejich podpindostnici pirati, poslani tady z prvniho bodu kapitalistickych 6 priorit k rizeni po stromech skakajicich, domorodcu,pricemz 6 priorita bude holenku znovu masakr valky!

   Vymazat
 3. Toho článku v PL jsem si všimnul taky a dost mě znervoznil. Vůbec jsem nečekal, že je něco podobného možné. Jsem zvědav, kdy se bude za dluhy, které kvůli podobným pohromám nebude moct dlužný subjekt splácet, platit rozprodejem vlastních orgánů nebo prodejem vlastních dětí. Ve světě to frčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. 7/53

   To máš tak, JáJo.
   Kdybys namísto naskočení na první vlak trochu přemýšlel a neposílal pomoc přes bůhvíjaké profi dobrosery - na jejichž účet se ti zlíbilo mě ve svém ušlechtilém morálním fackování odkázat (proč myslíš, že jsem nezareagoval?) - ale udělal to jako já a poslal pomoc přes někoho komu věříš, nemusel jsi teď být nervózní.
   Já to poslal přes svobodné rádio a jsem proto v klidu.
   Peníze budou osobně dopraveny autem (možná už jsou, nevím, už tři dny na rádiu nebyl) přímo do ruky matce-samoživitelce se dvěma dětmi, která přišla o barák i o auto.
   Dostane celý vybraný obnos, ne jen usraných 40% z vybraného obnosu, aby si 600 kaček z každého litru dobroserská organizace za svou ušlechtilost shrábla. A nedosáhne na ní exekutor, pokud spadla lichvářům do pasti. Což u samoživitelky nevylučuji.
   Takže tak.

   Vymazat
 4. Jednoduché řešení,zrušit exekutoři a vymáhat pohledávky jinak.Jak už bylo někde napsáno,tento blbí zákon o exekutorech,jde z dílny ČSSD,bohužel,všem stranám vyhovuje a mnoho informací jde o tom,jak někteří z toho zbohatli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za sebe bych uvítal i podrobnější popis historie vzniku soukromých exekutorů pro svoji lepší předvolební orientaci. Kdyby piráti slíbili zrušení exekutorů (předvolební sliby dodržovat netřeba), získali by dost hlasů svých dosavadních odpůrců.

   Vymazat
  2. SPD je zatím jediná strana, která řeší věci systémově, nikoliv ad hoc zákony, přijímanýmy na podporu byznysu kámošů a stranických sponzorů.
   Stejně tak i jejich zákon o zestátnění exekutorů, který leží ve sněmovně už dlouho.

   Vymazat
  3. Jedine reseni, pozvat komando ISIL a nasmerovat je na soukrome exekutory.......🤩🐖

   Vymazat
  4. 13/53
   Získali by kulový ... s přehazovačkou, neb jim nikdo, krom několika zoufalců jako jsou zdejší howni a blátotrap, nevěří.
   A jinak - SPD volá po zestátnění exekutorů už pěkných pár let! Jenže xenofobním kokotům se Samuraj nezdá - "jak může bejt Japonec vlastenec, vole?" Tohle jsem slyšel nesčetněkrát.
   Škoda slov.

   Vymazat
 5. Exekutor má být státní zaměstnanec za fixní plat s jasně danými pravomocemi! Tečka.

  OdpovědětVymazat
 6. Unknown6. července 2021 9:03, takový "vlastenec" jako ty, byl taky znám: ČURDA!

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Hele nežijeme náhodou v kapitalismu ždímání peněz za každou cenu to vymyslel pěkný hajzl.

  OdpovědětVymazat
 9. Na určitou část dlužníků, kteří spoléhají na stát,že je zbaví dluhů, platí jen tvrdá ruka.
  Tady bych dlužníkům případně postavil nový dům,ale ani korunu do ruky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JO.

   ale exekutor mu ho sebere, takze nejdrive tomu dluznikovi nakopat prdel, za to ze hajzl delal dluhy, a pak ten barak postavit, a nechat toho dluznika v najmu za symbolickou castku,

   ale tu prdel by meli mit nakopanou -- tata vsecko prochlastal i svuj, (nas) obchod, mama se pak protloukala jako pradlena se mnou a nikdy dluhy nenadelala, takze ja s temi parchanty co delaji dluhy a nesplaci je, nemam soucit;;...snad s jejich detmi, pokud jsou male....

   Vymazat
 10. Před Vánocemi 2020 poslali každému důchodci 5000,- a částka nepodléhala exekuci. Nechápu proč to nejde nyní. Poslal jsem peníze na sbírku a když si teď pomyslím na to, že to sežere některé z těch asociálních hovad je mi z toho zle.

  OdpovědětVymazat
 11. 10:56
  Tohle asi ne, nikdo těm dlužníkům tyto peníze nesebere.
  Taky se říkalo na tornádo se pojistka nevztahuje, taky lež.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Howne, ty už lžeš snad jen ze zvyku, přece nemůžeš bejt až takovej blb.

   Vymazat
 12. V Ruku platí od loňska nový soudní řád. Je vytvořena profese "soudní vykonavatel". Jsou zařazení mezi silové složky (jako třeba soudní stráž), mají vojenské hodnosti (šéf je generálmajor), a patří pod ministerstvo spravedlnosti. Soudní výrok je nepromlčitelný. Tedy každý dluh musí projít soudním procesem, musí být dokázáno, že pohledávka vznikla, jak vznikla, kdo je dlužník... Soud stanoví způsob splácení. A teprve potom mohou nastoupit tito hoši (a děvčata). Jinými slovy, věřitel si musí ověřit komu svěří svoje peníze a zajistit si možnost jejich návratnosti. Přesně jako každý jiný podnikatel. I to co se neživí půjčováním peněz (nechci rovnou říci lichvou) musí vědět, komu dodají zboží nebo služby a za jakých podmínek. Jen u nás lichváři nikoliv. Exekutor prakticky může vzít komukoliv cokoliv. Prostě prohlásí, že zjistil, že dlužník u dotyčného přespal a tedy má podezření, že si u dotyčného ukryl majetek (nábytek, zařízení,,,) a klidně vybílit byt. Je zde něco jako vylučovací žaloba, ale to postižený musí dokázat, že váza po babičce nebo počítač byl jeho. Tedy schovávat si účty navěky. Drtivou většinu dluhů totiž nesplácejí ti, kdo je udělali a dokonce ani vymožené částky nedostanou ti, kterým by patřily. protože ti, včetně bank, polostátních organizací a podniků (dopravních podniků,...) prodají dluh za 1/3 vymahačské firmě a ta přes exekutory vymáhá všechno + "oprávněné" náklady. Tak na dluh 700,- (pokuta za černou jízdu) zjišťovací náklady činí 8500,-Kč. Odměna exekutorovi, +... klidně se dostanete i na 50 tisíc! Exekutoři nechávají dluh trčet i deset let, aby mihli vymáhat úroky z prodlení a tak by se dalo pokračovat. Jakákoliv akce byla pouze dalším zastíracím manévrem, aby se jako ukázalo, že s tím politici něco dělají, ale výsledek je totální NULA! Jak chcete, aby s tím politici něco dělali, když je majitelka největší exekutorské firmy na jihu Moravy manželkou ministra spravedlnosti (za ODS i v době jeho působení? Všichni věí, že jde o mimořádně odpornou praxi, která přináší nejen ekonomické škody - lidi nepracují nebo pracují načerno, protože jim vše sebere exekutor. neplatí tedy ani daně a odvody na zdravotní a sociální pojištění. naopak, ještě čerpají další sociální dávky (na bydlení apod.). Ale tato praxe vede k tomu, že se mladí nechtějí brát, protože dluhy automaticky přecházejí i na partnera, který o nich nemusí mít ani tušení! Navíc hvězda několika partají (momentálně TOP9) pan Pospíšil v paskvilu zvaném Občanský zákoník zajistil že dluhy přecházejí i na partnera z dalšího vztahu. tento zákoník právníci dlouho nechtěli aktivovat právě pro jeho nekvalitu. Do praxe ho uvedla až současní ministryně spravedlnosti. Tehdy stejně jako dnes za ČSSD. Exekuce vedou k rozpadu již existujících rodin, ba i k sebevraždám. Ale řešení v nedohlednu. Není zájem, protože je to velmi výnosný obor podnikání. V Evropě jsme v tomto naprostou raritou. Toto novodobé otrokářství nikdo jinde nefunguje. Ani u muslimů ne. Tam je lichva smrtelným hříchem. U křesťanů sice taky, ale ti si to tak neberou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15/20
   Já když toho pederasta, co domrdal co mohl (a nejvíc ten zákoník s kterým se prsí) vidím, je mi fyzicky ne dobře. Nekecám. Doslova ne dobře.
   Tuhle jsem koukal na YT (TV jsem vyhodil) na Arénu a musel jsem toho kvůli tomu praseti nechat.
   Arogantní buzerant, který když mu dojdou argumenty zvedne hlas a oponenta válcuje, to je na mě vážně moc. A ten blb Soukupů čumí jak vůl na zamrzlý pití a neusekne tu jeho exhibici.

   Vymazat
  2. Slováci mají pro lichváře mnohem výstižnější slovo: "Úžerník".

   (Já slovenštinu celkem ovládám, ale tohle jsem neznal. Není ostatně divu, za komárů nebyli, tak jsem ho od žádného Slováka nezachytil. Tak jsem si ho musel (když jsem sledoval ten slovenský parlamentní seriál "Pokus o odvolání magora Matoviče") zadat do slovníku.)

   Vymazat
 13. Pane Danny,
  připojím pár vět k vašemu hororu. Znám jednu starší (bezdětnou vdovu) v důchodu, která musí žádat o státní příspěvek, protože už nedokáže platit rostoucí nájem. Je nemravné, že se stát dělá laskavým a přitom tu částku by měl rovnou dát majiteli bytu. Něco podobného řeší v Rakousku tak, že pro občany starší 70ti let ve stejném bytě, nárůst nájemného automaticky hradí rovnou stát. Údajně v Berlíně, kde docházelo také k enornímu růstu nájmů byla stanovena limitní cena plochy. Je vidět, že je víc řešení a stát si nemusí hrát na dárce sociálně slabým, když dává dary majitelům nemovitostí.

  OdpovědětVymazat
 14. Všichni postižení by se mohli obrátit na církev. Ta má prostředků dost a dle svědectví mnoha lidí to tornádo bylo, cituji: "Boží dopuštění".

  OdpovědětVymazat
 15. Podíval jsem se na rozhovor, vysílání Michala a Petra. Mluví o tom, že Putin se s Bidetem domluvili na ukončení harašení zbraní, že us armáda se stahuje z oblasti Černeho moře, Ukrajiny. My víme, že Bidet je jen loutka, náhradník, který dělá jen to, co mu trumpova armáda nařídí. Budou uznány samostatné republiky Doněcká a Luhanská. A to za přitakání Merkelové a Macrona. A to vše před vyhlášením „války“ Rusku za Vrbětice. K popukání.
  V okamžiku, kdy se trumpovci domluvili ( rozjíždějí ukončení DS) s ostatními na ukončení všeho zlého, tak o tom pražská kavárna ještě nevěděla, ani čukař Koudelka. Aby později vyhlašovali Rusku válku, hahaha. Bude asi ještě hodně NEVESELO u čučkařů, Hamáčků i u všech přisluhovačů KABALY.
  Nesara Gesara odhaluje svět míru, který přijde?
  https://marilynjwilliams.com/…me/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. usa fašistická junta a svět míru? to je vtip terorista trump bránil dostavbě nord stream II. provedl teroristický útok na iránského generála, poslal peníze 100 milionů dolarů islámistům bílých přileb, armáda usa napadla syrskou armádu, trumpofašisti okupují syrská ropná pole......jak moc rád bych věřil v pohádku o hodných usa indiáni jim taky věřili,sssr jim taky věřil a kde je dnes nato?

   Vymazat
 16. Řádění exekutorů začalo po obšírné novele exekučního zákona od 1.11.2009,
  Topolánkova modrá mafie(Nečas v tom pokračuje) schválil zákon bez konzultace s opozicí tak,aby uzákonila lichvu v režii státu.Je to nový způsob jak obrat lidi o obrovské peníze.Dlužník,který dluží v řádu stokoruny může být existenčně zlikvidovaný a přijít třeba i o dům!!!Zákon je naprostou světovou raritou-dlužník nemusí o dluhu vědět a zjistí to až tehdy,když se mu do bytu vloupají exekutoři a zabavují majetek. http://www.epravo.cz/top/prehled-zmen-z-novely-exekucniho-radu-59087.html
  exekutorské mafie chrání ods,topstan,kdu,piráti,čssd, ano

  OdpovědětVymazat
 17. Systém exekucí v ČR je postaven na naprosté nepřiměřenosti
  vykazovaných nákladů na exekuce. ( Poplatky,úroky nezřídka
  převyšují stonásobně původní dlužnou jistinu). Proč si
  dobře placený soudce nevšimne nepřiměřenosti výše exekuce
  v případě původní pokuty např. za nezaplacení jízdenky která po letech účelové nečinnosti advokátů,exekutorů a soudů udělá ze sta korun 50 tisíc ? To je jak ve špatném románu.
  A stát na toto vydírání čumí a nevadí mu. Těchto případů
  exekucí je příliš mnoho - takže nejde o náhodu - ale "výrobní" linku zavšivených advokátů,exekutorů a soudců
  kteří to tolerují a účelově na tom vyd+ělávají. Tyto dluhy se často i přeprodávají je to tučný kšeft. Fuj sviním které takto činí. Často je za tím i machinace a nedoručení
  soudní obsílky dítěti, která je vymáhána třeba až po deseti letech. Tento systém je svinský a zločinný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Korporace exekutoru samozrejme soucast vlady a zdroj korupcnich prijmu tech co nemaji nikdy dost.
   Zpusob vydirani tomu nasvedcuje..
   Je asi nezbytne zjistit kdo gang vyderacu vede a jejich styky a kym..Zase jeden pozustatek z prvni republiky ,spolu velkou moci nad kazdym majitelu domu, kteri pronajimali..Neni tezke uhodnout odkud se to zkopirovalo..

   Vymazat
  2. Jestli se nepletu, tak exekutoři nejsou součástí státní správy i když i ta potřebuje generálku. Organizačně i vzhledem k odpovědnosti by exekuce patřili pod stát, není to přece spolek zahrádkářů.

   Vymazat
 18. Zajímavý je postoj České justiční "elity" - pana Rychetského nebo šéfů advokátní komory, kterým praktiky jejich soudruhů pranic nevadí. Měli by si za ta zavedená svinstva hodit mašli - tak je to hnusné.
  Jejich komora ani Ústavní soud nic neřeší - asi s tím vydíráním a okrádáním lidí co nemají sílu se bránit souhlasí. Proč si nevšímají nepřiměřenosti vymáhaných
  dluhů ? K čemu takové odborníky platíme ? Fuj,ostuda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáši, soudní, vymáhající úředník byl moc měkký, jel podle platného práva, proto museli nastoupit soukromí dravci. že již ve středověku byla sedmiletá lhůta, kdy se nedobytné pohledávky dávaly k tíži věřitelům, tito pacholci to dovedli k dokonalosti zadlužením potomků! Nejen bývalý prezident Slovenska v té mafii jede, proč myslíte, že nekandidoval podruhé? "Úžer" vynáší a jak by řekl "krteček" a né že ne!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.