Reklama

středa 14. července 2021

Proč se BIS za 30 let nepodařilo odhalit ani jednoho ruského agenta?

Rudolf Hruboň

14. 7. 2021 NárodníNoviny

Zpravodajské služby všech zemí na světě si vybírají ty nejinteligentnější lidi. Zdá se, že Česko je výjimkou. Do zpravodajských služeb může v tuzemsku po všem, co se stalo v uplynulých 30 letech, vstoupit jen pošetilec, uvádí ve svém komentáři Václav Makrlík
(viz ZDE).

Politici se usnesli


Prezident Miloš Zeman se asi definitivního rozuzlení kauzy Vrbětice nedočká, přestože stále věří ve více jejích verzí. Politici z celého politického spektra – vládních i mnohých pozičních stran – se ale usnesli, že výbuch spáchali ruští agenti. Přijali tím výsledek téměř sedmiletého vyšetřování shrnutého ve zprávě Bezpečnostní informační služby (BIS). Proč v něm tedy pokračovat? Přestala platit i verze předložená veřejnosti Policií ČR krátce po výbuchu, že v muničním skladě nastal kvůli chybné, či neopatrné manipulaci s výbušninami. I ta však měla nedostatky. Chybělo v ní vysvětlení, jak se mohl několik dní po prvním výbuchu odehrát druhý v dalším skladě, když celý areál přísně kontrolovala policie a armáda.


Několikáté ztrapnění


Poté, co byl známý hlavní závěr zprávy BIS, že výbuch způsobili ruští agenti, informovala česká média, především Česká televize, že zaměstnanci skladu dostali den před výbuchem od vedení firmy IMEX Group, která si areál pronajímala, pokyn, aby následující den nechodili do zaměstnání, přičemž v den výbuchu se v areálu pohybovala osoba blízká jejímu vedení a ztratila se kniha návštěv. Přemýšlivý občan na jejich základě musel dospět ke třetí verzi – na likvidaci skladu mělo zájem vedení IMEX Group. Podobně se postupuje při likvidaci manka nebo získání pojistného plnění. Skutečností zůstává, že si BIS nechala svou zprávu o kauze Vrbětice znehodnotit médii.


Čučkaři


Plukovník Michal Koudelka, ředitel BIS, léta usiluje o hodnost generála, ale prezident Zeman ho tvrdošíjně odmítá povýšit, a o našich vrcholných bezpečnostních a zpravodajských službách se prohlásil, že jsou „čučkaři“. Vše nasvědčuje tomu, že má pravdu. Výsledkem zprávy BIS o Vrběticích je masakr českých diplomatických služeb v Rusku. Proč se BIS za 30 let nepodařilo odhalit ani jednoho ruského agenta, zatímco v okolních zemích několik? Ve Velké Británii a v USA se pod termínem „intelligence“ rozumí nejen zpravodajská činnost, ale i inteligence jako taková. Zpravodajské služby všech zemí na světě si vybírají ty nejinteligentnější lidi. Zdá se, že Česko je výjimkou. Do zpravodajských služeb, ať jako důstojník nebo agent, může v tuzemsku po všem, co se stalo v uplynulých 30 letech, vstoupit jen pošetilec.


Vyznamenání od lhářů


Plukovník Koudelka se bude muset nejspíše nadále spokojit jen s americkou Tenetovou cenou, kterou obdržel za své věrné služby a oddanost Američanům od CIA. George Tenet byl ředitelem CIA od prosince 1996 do července 2004, tedy i v době irácké krize, která vznikla na základě zpravodajské dezinformace, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení. Po válce se totiž zjistilo a bylo zveřejněno v médiích, že takové zbraně nevlastnil. Globální lapsus, nicméně zpravodajská informace svůj účel, totiž svržení Saddáma Husajna a nastolení proamerického loutkového režimu, splnila. Nejinak to možná je s kauzou Vrbětice. Tenetovu cenu si ředitel Koudelka nepochybně “zasloužil.”


Zpracoval Rudolf Hruboň

30 komentářů :

 1. 1/.Neschopnost
  2/.Špatné notičky od maxidemokratů za mořem
  3/.Omezenci v čele jakéhokoliv úřadu jsou neštěstí!

  No a pak chtějte výsledky....

  OdpovědětVymazat
 2. ... protože oni jsou rafinovaní...VIP 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proto budou zavření, až budou černí, jak říkala paní Müllerová, posluhovačka Josefa Švejka

   Vymazat
  2. 10:55

   A taky že jsou vybaveni manipulantem časoprostoru (jako ty ruské ponorky, co je angláni pronásledují, našež se vynoří v jiném moři) a volně tak kmitají časoprostorem, ba někdy jsou i na vícero místech současně.
   To má pak vrchní čučkař slynoucí blbostí, generál jižních Čech, soudruh Koudelka, těžkou pozici.

   Vymazat
 3. Oni někoho /resp. nějakou/ odhalili, copak o to, ale jinak, než nám podsouvají...

  OdpovědětVymazat
 4. My nemáme inteligentní lidi?Podle toho co je v BIS,asi ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:23

   Máme, ale jsou nebezpeční, tak je vhodně vyřazujeme z veřejného dění. Viz poslední příklad doktorka Peková, vnímaná v japonských a amerických lékařských publikacích jako nějvětší SVĚTOVÝ odborník přes covid. Dnes v noci její interview (na které jsem zde odkazoval) vymázli z YT. Tak čemu se pak divit...

   Vymazat
 5. Protože tu žádní Ruští agenti nepůsobí co by tu dělali z rozkradené západní kolonie nic nekouká. To mají jen pro západní fašisti plné huby Ruských agentů a dokonce tak označují nás z SPD.

  Tak označil nácek pana generála Blaška:

  Marek Vondrák, který se sám označuje za pravicového liberála. „Té proruské SPD svini to přeju... Jen ať se mu v tom šťourají denně... Nulový soucit s takovým odpadem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,24
   Jak říkám,9 mm argumentů a zaházet KRTKEM!!!!!

   Vymazat
  2. cáblík, s těmi agenty jste to zazdil. I po tom vyhazovu z ambasády je v ČR spousta dalších. To, že po převratu napráskali západním službám ty naše u nich, to neznamená, že se Rusko chovalo úplně stejně. Svoje agenty na Západě ČR zrušila a v Rusku nevytvořila. BIS je jen nedůležitá pobočka CIA, podobně jako služby Ukrajiny, Polska, RuBu a Pobaltí.

   Vymazat
  3. J.J. Co jsem zazdil mě zajímá Český stát a ne tahanice mezi velmocemi. A pokud neustále oni lžou tak co si mám myslet???

   Vymazat
  4. Ještě jsem zapomněl dodat že vykopli diplomaty a ne prokázané Ruské agenty.

   Vymazat
 6. Klauniádu Vrbětice, tak jak byla veřejnosti předhozena, by si snad nedovolili předhodit jako pravdu ani komunisti a že to byli taky lumenové, kteří se rovněž snažili z občanů této země dělat blb-ce, avšak současná politická garnitura, v této věci zejména pak Hamáček, komunisty trumfli o několik koňských délek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wendy!

   Chybí vám správné měřítko.
   Několik koňských délek je cca 11 m. Já bych to odhadl na několik světelných let!!

   Vymazat
  2. Wendy, vy nemáte rád komunisty, viďte! Kde jste sakra byl, když ti hloupí a neschopní komunisté, co postavili přehrady, elektrárny včetně atomových a spoustu fabrik, aby zaměstnali naše lidi, předávali vládu schopným a vzdělaným nekomunistům, kteří měli vybudovat prosperující stát? Je to vaše vina, Wendy, že se tak nestalo a oni všichni na celé čáře selhali. Měl byste je přinutit posypat si hlavu popelem a lidu, který podvedli, se omluvili. Hledejte kořeny zla. Měl byste zhodnotit článek v Technickém magazínu a kuponovou privatizaci. Dál už si pomozte sám....

   Vymazat
  3. Nekamenujte Wendyho, v podstatě má pravdu. Dnes se lže a tají informace více než za komunistů.
   14:19, Wendy něco psal o přehradách atd.?

   Vymazat
  4. Wendy 14. července 2021 11:37, jen pro zajímavost, uveďte nějaký příklad toho, jak z nás komunistický režim dělal ty blbce. S tímtéž, za přibývajících zkušeností ze současnosti, mám čím dál větší potíž. JiH

   Vymazat
 7. Kdo mi napoví, jaký je rozdíl mezi námi a Maďarskem? Dvě přibližně stejně malé země, s přibližně rovnocenným postavením v projektu V4, na který dohlíží globalistický predátor (GP). A přece tak rozdílné chování jejich představitelů! Jedna země provádí "hrdou a nezávislou" politiku až se těm politikům od huby práší, a druhá ji opravdu provádí.
  Kde udělali soudruzi z GP (generální prokuratury) chybu??
  Přiznám se, že netuším...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je v národě být Polák nebo Maďar tak jsem v klidu bohužel u nás je mnoho zaprodanců.

   Vymazat
  2. Poláci jsou magoři...:-)

   Vymazat
  3. 13,19
   Pokud se týká základny pro amiokupanty,tak zcela jistě máte pravdu.

   Vymazat
  4. oli Souhlasím ale nedopustí zlikvidování svého státu což by u nás demožumpa a pyjáti rádi udělali.

   Vymazat

  5. Zacina tu to fakt bejt jako sdruzeni sluzek u obecni pumpy, ci kasny, kecy o nicem zatimco se ve svete deji veci, ale musim se pripojit..

   Rozdil mezi nami a Madarskem a i Polskem, je

   Polaci a Madari maji celkem chude predsedy vlady (pro vas prajmimistry) zatim co nas Babis je bohatej, a tim vydiratelnej jak od USA tak i od EU. Mam ho sice rad-- ted ale uz o hodne min, ale mel by jit od valu a dat tam treba OKIho. ten neni sice dokonaly, dela taky ksefty ale s Japonskem, a ti OKIho vydirat nebudou.

   Ohledne hrdych a nezavislych politik...Madarsko, hovno zemicka srovnatelna diky Klausovi s nami (drive i za bolsevika to byli proti nam zaostali zebraci, a to same i s Polaky, ovsem tech je o neco vic.

   Jsem zvedav jak Madarum ta jejich politika vydrzi. Sice jim drzim palce, ale je jich malo. Polaci, ac machruji, maji strach jak z Ruska, tak i z Nemecka, oba staty s nima maji neuzavrene ucty, zvlaste Nemci.

   O tech Vrbeticich uz vsichni nebo nekteri tak docela NEblbi z nas vi asi pravdu, a je to jen cas, kdy to nekdo zezhora vyzbleptne, abych to rikal ja, ci nekdo podobnej mne, nema cenu, ti blbci by nas urvali, tak co se snazit

   Vymazat
  6. Basi,
   bohatý je vydíratelný, chudý koupitelný, záleží na charakteru. Každý si
   může vybrat.

   Vymazat
  7. "Madari jsou hovno zemicka", to jsou zhovadilosti..
   Stale dokola..Malokdo to svede..

   Vymazat
 8. K tomu, aby bylo dosaženo rozvratu republiky, je v čelných funkcích natolik uspokojivý dostatek zdejších politických darebáků a škůdců, že Rusové by byli vysloveně marnotratní, pokud by sem posílali nějaké agenty, aby zde škodili ještě k tomu dopuštění, které levou zadní zvládá zdejší vládní a senátní "reprezentace".
  Jedna - parlamentem prohlasovaná vyšetřovací verze - je stejná ideologicky motivovaná blbost, jako bylo dobové tvrzení církve o tom, že kameny z nebes nepadají, protože nemohou.
  Je smutné, že od těch dob se (u nás i jinde) mnoho nezměnilo.
  ----
  Cílené poškozování zájmů republiky a jejího lidu obecného jakýmisi mocenskými hrátkami řízenými ze zahraničí už ani není trestné? Vždyť tady jde o stamiliony či miliardy! ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu hodnocení našich mnohých vysoce postavených politiků nemůžu bohužel nic namítat.
   Ale musím se zastat církevního učení o tom, že kameny z nebes padat nemohou, ačkoliv jsem doposud o takovém učení neměl tušení. Jsem sice pokřtěný, ale na katechizmus jsem už nechodil.
   Jenomže se nabízí otázka - co by tak asi v nebi dělaly kameny? K čemu by tam jako byly? Přece kdyby měly být v nebi kameny, tak už by to žádné nebe nebylo. Ale zas jen nějaká taková ušmudlaná Země, země.

   Vymazat
  2. Re (17:27):
   A že co by tam ty "kameny" dělaly? Lítaly přece podle fyzikálních zákonů. A tu i tam se potkaly s nějakým jiným vesmírným tělesem, třeba Zemí, ne? Zrovna dnes na večer jsem zahlédl jeden bolid (který sice nespadl, jen zasvítil a neušmudlal). To bych v jisté době jen tak říci nemohl, aniž bych se tím neprotivil onomu dogmatu ...

   Vymazat
 9. https://www.euportal.cz/Articles/43587-smerujeme-k-prevzeti-moci-piraty-a-spol-vitez-ziska-mandat-zlikvidovat-zbytky-narodni-samostatnosti-i-zbytky-demokracie-k-radikalnimu-snizeni-zivotni-urovne-a-otevreni-zeme-neomezene-migraci.aspx
  https://necenzurovanapravda.cz/2021/05/pirati-jasne-podporuji-muslimskou-invazi-dukazu-o-jejich-vitacstvi-je-nepreberne/

  OdpovědětVymazat
 10. Dle mého soudu tajné služby ČR neuspěly hlavně v oblasti
  ekonomické ochrany zájmů státu. Ten byl a je sužován
  mizernou státní správou, oligarchií a politiky,kteří otevřeně pracují pro cizí státy a pomáhají realizovat jejich majetkové požadavky na ČR. ( Církevní a šlechtické
  restituce, zlodějské restituce a privatizace typu OKD,
  neuvěřitelné zlodějiny při armádních a zdravotnických
  zakázkách, justiční prohry státu ve velkých kauzách,
  nebo i neuvěřitelně slabé figurky dosazované politiky do
  funkcí ministrů kde škodili státu - např. soudruh Dadouš Herman a jeho sponzor z ČSSD pan Sobotka nebo různí Petříčkové nebo třeba i duo Topolánek a Dalík z ODS atd. Například strana Lidovců a její vedení otevřeně podporuje zájmy cizích spolků a fandí starým pořádkům za Habsburků a Hitlera. Mnohdy mluví i o tom,že ČR je součástí "staré říše" a naše pasy jsou vlastně už doklady staré Německé říše v Evropě. ... Tak mluvil například poživačný lidovec Herman. Dostane za to od sudeťáků vyznamenání. Takové drzost že ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.