Reklama

úterý 20. července 2021

Promrhané hlasy voličů straniček vlastenců pomohly konkurenci

Jiří Kobza a -rp-
20. 7. 2021 PrvníZprávy

Lehkomyslně promrhané hlasy voličů vlasteneckých straniček a hnutíček pomohly konkurenci a nepřátelům v roce 2017. Pomohou jim i letos? zamýšlí se v komentáři poslanec Jiří Kobza.

Jiří Kobza, poslanec (SPD)

Už v kampani v roce 2017 jsem se snažil vysvětlovat záludnosti volebního zákona (autor JUDr.Rychetský v roce 2002), který byl principiálně koncipován tak, aby ochránil tehdejší velké strany (ODS a ČSSD) před nástupem malých stran-nespokojenců. Šlo o nastavení limitu vstupu do sněmovny na 5%, kdy hlasy stran, které nedosáhnou této hranice, jsou zahrnuty do tzv.scrutinia, přepočítány na mandáty a ty jsou pak rozděleny podle volebního výsledku nejsilnějším stranám.

Petr Hampl: Proč se česká antiglobalistická opozice nesjednotí?

Kromě tradičních malých stran se tehdy objevily jako houby po dešti i účelově zakládaná sdružení, většinou operující s částí anebo kopií části programu SPD.

Jak ukazuje statistický přehled následující za tímto textem, málokterá z těchto stran se dostala přes 1%, ale v celkovém součtu se již jednalo o velmi zajímavý počet hlasů, které odebraly především SPD. Jen v Praze se jednalo o 30 282 hlasů. Celostátně to pak bylo 241 269 hlasů, které padly do scrutinia - a tak tedy docházelo k tomu, že čeští vlastenci houfně volili zejména ANO a Piráty. Nedali si říci.

Nutno zde ještě hodně nahlas připomenout, že levičácká smečka touto roztříštěností netrpí, 6 „tradičních“ partají (včetně ČSSD) drží společný tvar a společně útočí na vlastence. Nyní, před letošními volbami do Sněmovny, je situace obdobná. Vznikají nové ministrany, některé staré se po čtyřleté letargii probouzí a historie se podle všeho bude opakovat.
(Pozn red. Nové republiky: Do "levičácké smečky" zahrnuje poslanec Kobza nesprávně všechny globalistické strany, které s levicí nemají téměř nic společného. Copak nadbíhání nadnárodnímu kapitálu, korporacím a "deep state" je levicové? -vd-)

Jenže je zde rozdíl, oproti minulým volbám. Vlastenci zde mají jasně definovaného nepřítele. Je jím 5. kolona EU, partaj zrádců vlastního národa, Piráti!

Je posláním vlastenců jejich nástup nyní zastavit, dokud to ještě jde.

Pokud vyhrají, tak v roce 2025 už je zastavit nepůjde. Budeme sevření mezi indoktrinací našich dětí jako prvovoličů a astronomickým zadlužením.

Zastavme společného nepřítele, zabraňme nástupu jejich extrémního socialismu (Pozn.red. N.R.: _nejde o žádný socializmus, ale silný náběh k totalitě odůvodněné svéráznou ideologií) a braňme svobodu pro naše děti! Můžeme vyhrát? Ano, můžeme. Stačí, aby si skuteční vlastenci uvědomili situaci a spojili své hlasy. Musíme vysvětlovat voličům, jak vážná je situace a že až za námi zaklapne past eura, migrace a zeleného eurošílenství, nebude již cesty zpět.

Ještě lze takový vývoj změnit. Tím, že voliči pošlou do Sněmovny hnutí SPD v takové síle, aby mohlo skutečně zastavit stahování ČR do bezedné jámy EU.

K tomu je třeba i společného úsilí ke zvednutí tradičních nevoličů s kanapíček, vysvětlit jim, jak vážná je situace a přivést je k volbám. Prosím, nahlédněte do přiložené tabulky, ať vidíte, jak snadno lze nejednotností, ignorací a sebestředností prohrát budoucnost našich dětí. Proč to celé píšu? Protože SPD je (se všemi chybami) pořád to nejsilnější a nejlepší co máme k zastavení zničujícího nástupu eurosocialistů (viz. globalistů - poznred.N.R.) a pirátské internacionály.

V krajských a komunálních volbách pak bude rovněž nutné spojit síly a především lidské zdroje, abychom mohli nabídnout kvalitní kandidáty na radnice a krajské úřady.

Spojuje nás vlastenectví a společný nepřítel. Protože když si to nepřipustíme, co odpovíme, až se nás naše děti budou ptát proč, když jsme měli všechny informace a varovné signály, jsme nebojovali o naši zemi, jejich dědictví? Chci mít pro ně čestnou odpověď: Já jsem se za vás popral…

Statistický přehled propadlých hlasů a údajů o volební neúčasti ve volbách do Sněmovny v roce 201744 komentářů :

 1. Jo pane Kobza to je pravda ale také je pravda že SPD s nikým nespolupracuje. Pokud nás dostanou kam chtěj tak budeme všichni nahraní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pane Dvoraku,

   jiste vite, ze do Vas nikdy "netrefuju" ale v tomto clanku a rikam to ve vsi uctee k Vam, jste udelal fakt strasnou pitomost, a to....


   NAZVAL JSTE PIRTATY ..""""VLASTENCI""""""

   pokud Jste to myslel vazne, tak vlastenci jake zeme? rozhodne tito hajzlove a podraznici, a hlavne prizivnici na narodnim duchodu CESKYMI VLASTENCI NEJSOU

   Vymazat
  2. Doslova:Jenže je zde rozdíl, oproti minulým volbám. Vlastenci zde mají jasně definovaného nepřítele. Je jím 5. kolona EU, partaj zrádců vlastního národa, Piráti!

   Vymazat
  3. A nebylo by dobré se spojit s ostatními strany co mají podobný program jako SPD. Nepřátele byli jasní dávno jen hodně občanů to neví.

   Vymazat
  4. 13,04
   Měli se spojit s Trikolorou.

   Vymazat
  5. Ave já a co Volný blok ANS.

   Vymazat
  6. 13,33
   S Volným se mi jsou někteří z SPD na kordy a ANS je sice fajn,ale nemám jistotu.....bohužel.

   Vymazat
  7. Ad 12:45, ale i pro další: Musím se ohradit proti Basosovu tvrzení, že jsem označil Piráty za vlastence. Opak je pravdou. Ostatně, článek napsal poslanec Jiří Kobza. Moje jsou jen výhrady v závorkách ke Kobzově terminologii. Kobza výslovně napsal, že vlastenecky orientovaní voliči v minulých volbách se mnohdy nechali zmást a volili Piráty, pravý to opak vlastenectví. Kobza i já chceme, aby se podobná zmýlená při letošních volbách neopakovala, ať by měl podobu volby Pirátů, Trikolóry či Přísahy. Ani jedna z těchto pidistran není vlastenecká, všechny nadbíhají cizím zájmům, cizím penězům a cizí politice! Stačí si pročíst jejich programy.

   Vymazat
  8. Trikolora neni s SPD kompatibilni.

   Vymazat
  9. 14,42
   Bohužel se ani nezkusili domluvit,dva jsou víc,než jeden.

   Vymazat
  10. Pan Kobza by si mel vsimnout,ze i kdyz je SPD svoboda a prima demolracie

   ma jen nedodělaný polovicaty program a NECHCE prevzit do neho PROGRAM NARODNICH ZAJMU a ani se tu mezi nami neobjevi,aby s nami prodiskutoval a zaradil si body PNZ do sveho programu s cilem rozvinout je tak,aby dosahl co nejvetsiho zastoupeni v Parlamentu.
   Pan Kobza by sam mel prijit tady mezi nas a vysvetlit proc nenapise neco o PNZ a zda i on chape,ze VSECHNY programy politickych formaci jsou bez neho obycejne makulatury coz je uz snad za 31 let snad i jemu jasne nebo snad ne?

   Vymazat
  11. Jednou pro vzdy TRIKKOLONA ma nyni jine vedeni,proc nikdo z nich se tady mezi nami neobjevi

   nasi aktiviste vyzvali Trikoloru k nasledovani programu SV,jakmile ho jejich sef uvidel polekal se tak,ze upaloval a nechal toho,radsi zmizel.
   Mluvit v jeho programu,ze se da zbohatnout jenom praci,aniz by si vsiml,ze jeho tatik tady implantoval nejhorsi druh kapitalismu bez privlastku,vychazejiciho z gangsterismu a ten krade dve tretiny mezd je totiz riziko,ze dostane od fotra rakoskou na holy zadek a tak radsi vzal roha!

   Vymazat
  12. Dokud si pan OK SPD neda do programu,ze bude jako vzor vsem ostatnim polit.formacim

   prosazovat jednotlive body PNZ a vysvetli i proc, pak to zase prohraje a dosahne nedostatecneho % a vparlamentu bude jen taborovy recnik a nic vice.
   Zachranit veci lidu naopak muze vznik novych politickych formaci,ktere by byly schopny prevzit PROGRAM NARODNICH ZAJMU a pochopily jeho obsah.
   Chybi nejmene 3 takove formace tj

   KSH formace Krestansko Socialnich zajmu
   NR zde uz existuje
   AGRARNI STRANA navrhovana zdejsim diskutujicim panem Georgem a jinymi

   Bohuzel u KSCM se jeji vedeni zamerilo na jeji totalni destrukci pry v ocekavani,ze si mezi sebou rozeberou jeji majetek a zbude hrstka nadsencu,kteri si dodnes nevsimaji, kde vlastne jsou jejich volici,to je tak asi cele...

   no ni?

   Vymazat
  13. Panu V. Dvořákovi, pan Kobza to zas tak špatně neříká. Skutečnost je taková, že dnes už rozdělení na levici a pravici zcela neplatí. Dnes jsou tady vlastenecké strany a hnutí a ti ostatní, prosazující podle svých slov liberální demokracii, globální vládnutí a multikulturalismus. A pan Kobza říká, že jsou to levičáci, a proč ne. Vždyť naše ČSSD, která se považuje za levici, měla a možná ještě i má v programu podporu globálního vládnutí a multikulturalismu. A ve velké části evropských států vládnou strany, které se považují za levicové a jsou levicové i podle názvu, přitom podporují nadnárodní korporace. Bývalý předseda Evropské komise José Barroso byl v Portugalsku předsedou komunistické strany pracujících Portugalska. V Itálii vládnou také socialisté kopající za migraci a korporace, stojící proti vlastenecké Lize. A další levice (Die Linke), která má až maoistické znaky, získává převahu v Německu, má stejné znaky jako vládnoucí socialisté v Itálii a dalších EU zemích. Jsem přesvědčen, že to není jen tak náhodou, ale že to někdo záměrně podporuje.

   Vymazat
  14. 14:43 Ave, na cem by se domlouvali? SPD pritahuje byvale socany, trikolora se paktuje s libertariany. Ty dve strany maji diametralne odlisny pohled na fungovani statu a pochopitelne i odlisny elektorat. Predvolebni spoluprace by byla nesmysl.

   Vymazat
  15. Pane Basosi,jste tady nejvice aktivni starsi a zkuseny vlastenec

   nejste,ale sam,ktery by chtel neco zmenit,no ale jak.
   Co rikate na novou myslenku.
   Domnivam se,ze z tohoto webu by snad meli poslanci dostavat vypisy a pan BABIS taky.
   Co tak ho pozadat,aby dal velkoplosny inzerat do sveho tisku,navrhuji tento text..

   Vazeny pane BABISI,

   vas heroicky boj za svobodu a netto boze i primou demokracii vyvolal nesmirnou vlnu sympatii.
   Necekane se zacala davat dohroady SV-Spolecnost volicu.kde mate mnoho sympatizantu a ti maji radi nejen OK SPD,ale hlavne by vam prali hladke vitezstvi.
   Vsimli si,ze snad nemate pry program,takze na zaklade KSH Krestansko Socialnich Hodnot vznikl navrh vselidoveho programu( SV,Spolecnosti volicu ,ktera muze dosahnout az 8 395 132 clenu)!
   Je tu,ale problem s jeho uskutecnenim nebot SV nemuze najit nikde zadnou politickou formaci,nebo cele formace,ktere by chtely ve volbach monumentalne zvitezit nebot jak je znamo

   VULE LIDU JE VULE BOZI!

   Nemohl by jste dat do sveho tisku jednoduchcy inzerat?

   Prave vznikajici SV(Spolecnost VOLICU),ktera muze dosahnout az 8 395 132 clenu hleda pro svuj opravdu,ale opravdu skvely program ty politicke formace,ktere by chtely ve volbach zarazenim tohoto programu samotnych volicu ,

   MONUMENTALNE ZVITEZIT!

   Co vy na to pane BASOSI a hlavne i ostatni,to by bylo terno jak byk!

   Vymazat
  16. Připojím se k názorům, že dělení na pravici a levici už opravdu není dnes aktuální. Asi nevím co je globalismus, zjednodušil jsem si to jako opozitum ke vlastenectví. Jsem v rozpacích a navíc se do všeho zamotalo cosi čemu se říká neomarxismus. Nechci se přít o názvech, jediné co mi dnes dává smysl je vlastenectvíí a jsem přesvědčen,že je právě teď opravdu zapotřebí.

   Vymazat
 2. Jestli vyhrajou PYJSTARové nebo SPOLU,tak máme návrat do středověku díky jejich podpoře fašoEU a amiokupantů zajištěn!

  OdpovědětVymazat
 3. Kobza se snaží být aktivní v politice, ale jeho prohlášení dokazují, že je naprostý ignorant v chápání základních politologikých pojmů... Být tak hloupý, že vydává globalisty, a jejich převododou páku Evropskou unii a její orgány, tj. zosobnění nejvyššího patra pravice, za levičáky nebo dokonce socialisty - to už je na skotské střiky. Nebo aby se konečně vzdělal aspoň v základech a nemluvil nesmysly... nebo vědomě ideologicky nemanipuloval...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně ta rétorika, kterou když někdo ochotně přebírá od pravičáků, kteří jí vymysleli a vypustili do světa cíleně za účelem matení lidí a poškozování levice, tak se automaticky vylučuje z okruhu těch, jimž bych byl ochoten svěřit zastupování mých zájmů. Je mi přitom lhostejné, jestli to dělají záměrně, nebo pouze z hlouposti. Ať tak nebo tak, pro mě jsou nepoužitelní. Ale i tak si názory pana Kobzy vždy rád přečtu, mnohdy v nich nacházím zajímavé pohledy i zdroje inspirace.

   Vymazat
  2. 11:31 Unkas-hloupý jste spíše vy, ne pan Kobza. EU vydávat za prodlouženou ruku globalistů, to může jen hlupáček. EU kope zásadně za americkou elitu a ta rozhodně není globalistická.

   Vymazat
  3. 14,07
   A jaká podle Vás je ta elita amiokupantů?

   Vymazat
  4. 11/31
   Kobza se snaží bát aktivní v politice?!

   Pan Kobza JE aktivní v politice už od dob, kdy vy jste zřejmě - soudě dle vaší neznalosti - ještě říkal hovnu papů

   Vymazat
  5. Milane, proč zrovna rovnou s urážkami? Vždyť má Unkas 11:31 pravdu.

   Pan Kobza, při vší úctě, používá nesmyslnou terminologii. Kdo je globalista, nemůže být ani vlastenec ani vlevo (všem rovné šance).

   Globalisté nadbíhají a aktivně plní zadání nadnárodních korporací (NATO, EU, rušení národních států, nucené přijímání migrace, štvaní do války proti Rusku a Číně, Green Deal apod.). Vlastenci jsou proti násilné globalizaci. Mezi vlastenci jsou lidé jak levé orientace, ale i orientace křesťansko-konzervativní či pravicoví konzervativci (i když pár jich v poslední době odpadlo, viz Klaus mladší). Mezi globalisty patří nejen soc. dem. (ta sice o sobě vyhlašuje, že je levicová, či středová, ale to jsou jen slova, činy jsou jinde), ale i strany, která jsou čistě pravicové (ODS, STAN, TOP, Piráti a Lidovci).

   Spíš bych rozlišoval pro národní pravé a levé konzervativce (vlastence) a ostatní, kteří jdou za píšťalkou globalizujícího krysaře.

   Vymazat
  6. Možná by se levice globalistická a národní měla lépe profilovat. Pokud vím, cílem "dělnické" levice byla světová revoluce. Současná neolevice také myslí v globálu, tak co s tím?
   Napřed se bude muset řešit, zda zůstanou národní státy, teprve potom sociální otázky. Zatím má převahu EU, která je určuje.

   Proto jsem především konzervativec a z levicovosti si ponechám jen sociální cítění. Teprve po porážce kapitalistické kominterny se vrátíme k sociální revizi kapitalismu.

   Vymazat

  7. 20:09

   Václave,
   já reagoval na to, že pan Kobza se snaží být aktivní v politice, ne na zmatené pojmosloví. A v tom jsem měl pravdu - pan Kobza se nesnaží být "aktivní v politice", ale JE aktivní politik, a to již jednu generaci.

   K tomu levičáctví - pravičáctví. Jen nálepky, nic víc.

   Nechci to příliš rozvádět, jen tolik - všichni občané jsou si co majitelé věčného hovna rovni - levice.
   Jsou si rovni co majitelé věčného hovna ve prospěch korporací - pravice.
   (Ve skutečnosti ve prospěch pana Globálního, protože i korporace má pan Globální pod palcem.)
   Takže levicovými prostředky ve prospěch pravice.

   Stačí zaměnit socialistického všeholida (majetek je všeho lidu) za korporace... a z Loupežníků jsou pravičáci jako by je vymaloval.
   Vynecháme korporace - a z loupežníků jsou levičáci jak vyšití. Já vím, beru to hákem, ale snad to takto postačí.

   Přikláním se k pracovnímu termínu maoisté - odvozeno od velkého skoku. A je fuk kterým směrem a kam. Prostě velký skok. Maoismus.
   Také by odpovídaly termíny Velký otrokář (deep state, bankovní domy etc. etc. prostě finanční oligarchie na samém vrcholu pyramidy, zkrátka vrchní hybatel pan Globální), náhončí otroků (politici, Zelení - u nás Piráti -, prostě všichni ti šmejdi) a otroci - my, občanstvo.

   Co se týká pana Kobzy, mám takové neblahé tušení, vypěstované za totáče, o spodních proudech - odpovídalo by tomu dění, ale k ničemu dobrému by, rozvádět to dál, patlání nevedlo, takže nechám tak. Jen tolik - používání "nesmyslné terminologie" je, dle mého, zástupný argument.
   Takže tak.

   Vymazat
  8. 13/20

   Přátelé, omlouvám se, leč v obavách, že by mohl JK získat mylný dojem, že jsem mu odešel z mlácení prázdné slámy, tedy z výměny názorů, pod článkem: "Rusko se odklání od našeho západního světa a směřuje...", lepím to sem.
   JK
   Vzhledem k tomu, že vše, co jsem říci chtěl (i nechtěl), jsem už řekl, reaguji pouze na tuto větu. Cituji:
   "Tak a teď já vás znovu, doufám že naposledy žádám, doložte, že "KSČM je korupční stranou". " Konec citace.
   Inu, sice jste mi opomněl zaslat žádanku, ale jak je ctěná libost:

   forum24.cz/je-istvan-pripraven-premier-se-chysta-uplacet-komunisty/

   dvojka.rozhlas.cz/bohumil-pecinka-komuniste-budou-babise-podporovat-docela-radi-nebude-zadarmo-7449236

   lidovky.cz/domov/za-co-bere-filipuv-clovek-desitky-tisic-v-ceske-poste-policie-proverovala-podvod-posta-mlci.A181004_102620_ln_domov_jho

   dvojka.rozhlas.cz/prepis-jak-vidi-bohumil-pecinka-25-dubna-7449239

   irozhlas.cz/zpravy-domov/institut-ceske-levice-komuniste-filip-grospic-knihovna_1908300600_aje

   A tak dále a tak dále...
   Nechutné čtení.

   A jinak, milý kryptosoudruhu, byla to nádherná nasturbace ega! Tleskám!
   A tím odcházím z tohoto mlatu a další mlácení slámy přenechávám vám. Nebo si namalujte na jednu dlaň pětku, na druhou devítku, a když budete mít nutkání mentorovat a plácat pátý přes devátý, zatleskejte si.
   S pozdravem
   Slova, vzhůru leťte, však myšlenko, dole stůj!

   Vymazat
  9. Pane Václave, výše jsem vám napsal svůj názor na terminologii. Teď bych jen rád doplnil, že zcela nesprávné je označování sil podporujících EU a globální vládnutí pojmem neomarxisté. Proč? Marxismus chtěl zestátnit podniky a korporace, ale dnešní liberální demokraté chtějí zespolečenštit obyčejné lidi (nikoli ty majitele korporací, kterých se nic týkat nebude). Ti obyčejní lidé nemají nic vlastnit a všechno včetně aut, domů, chat, kol a koloběžek atd. mají sdílet, a to i s novými Čechy. Každý bude na každém kroku sledován jako v současné Číně a podle toho bude hodnocen. Protože mají být zrušeny hotové peníze,bude možno ty, kteří nebudou patřičně poslouchat a mít správné názory, potrestat hladovkou zablokováním platební karty. Dohled nad dodržováním těchto pravidel budou pro nadnárodní korporace provádět aktivisté z řad pirátské strany,Stan,TOP09, kteří budou vše vyhodnocovat v rámci činnosti nově vzniklých neziskovek. Ti také budou požívat určitých výhod oproti ostatnímu plebsu.

   Vymazat
 4. Chudé ochráníme. Zelená politika EU je neohrozí, slibuje Brabec

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chude-ochranime-Zelena-politika-EU-je-neohrozi-slibuje-Brabec-671134

  Sýrie uvedla, že odrazila izraelský útok

  https://cz.sputniknews.com/20210720/syrie-uvedla-ze-odrazila-izraelsky-utok-15201774.html

  OdpovědětVymazat
 5. Hele, možná jste četli, že v Brdech u tamních jezer dnes vybuchla nějaká munice. Očekávám, že se ta komická vemena z BIS, Bezpečnostní informační služby, co nevidět vymrští a začnou vykřikovat, že je to práce "ruských agentů." Anebo že by se s tím šmoulové a čulibrci Michala Koudelky vytasili až za sedm let ? Haha, hahaha !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,44
   To dopadne stejně,jako při české Policejní akademii vyprávěnou Izerem,když se při přijímacím pohovoru ptali Laktoše,
   """Kdo postavil Karlův most""""
   A z Lakotoše po úporném přemýšlení a domluvám Zhorného vypadlo,že to ""ON A JEHO DVA BRÁCHOVÉ""!.-)

   Vymazat
  2. Bacha, Čuk a Gek se vrátili.

   Vymazat
  3. 12,32
   Omyl,je to Šuk a Hek a poslali je PYJSTARové.

   Vymazat
 6. Je otázka, kolik voličů pochopí p.Kobzu a budou volit opravdové vlastence nikoliv eurohujery či amerikanofily?

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím, že nás ta parazitická nestvůra má v drápech a bude nutné projít katastrofou, aby se oddělilo zrno od plev. Co je kapitalistický systém jsme věděly všichni moc dobře a přes to si mnoho lidí myslelo, že v něm bude nějaká demokracie nebo dokonce spravedlnost. Vždyť je to v podstatě parazitizmus, který to nemůže připustit. To by byl jeho konec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono je to matoucí. U nás byl, dle mého, vnímán kapitalismus jednostejně, což byla chyba.
   My doufali v kapitalismus švýcarský nebo švédský a nakonec zde máme americký lumpenkapitalismus střihlý s koloniálním zřízením.

   Vymazat
 8. Ten článek je dobrá výzva, byť se zmatenými pojmy. Mnohem důležitější je odkaz na jeho konci. Co ovšem SPD naprosto nezvládá, je taktika před volbami. Ten článek měl vyjít začátkem září, na němm měla být postavena část kampaně a ten odkaz musí SPD namnožit, doplnit stručným komentářem proč volit zrovna SPD a roznést do poštovních schránek všech domácností v ČR. Lidská paměť trva cca dva týdny a přelom září a října je právě ten čas, kdy je potřeba přesvědčit nerozhodnuté a přilákat nevolící. Ale na to asi v SPD nemají IQ. Oni tak nanejvýš okopírovat Zemanův autobus s farmářskými párky a čalamádou...

  OdpovědětVymazat
 9. Také by SPD mohla někdy hledat chyby u sebe. Stačilo by strčit na kandidátní listiny několik zástupců těch škodlivých straniček, ale to by se pak nedostalo třeba v Pardubicích na soudem potvrzeného lichváře a vymahače. Ve Svitavách sestavoval kandidátní listinu do komunálních voleb za SPD člověk, který neměl ponětí o volebních zákonech, takže listina nebyla vůbec podána(!!!). A dalo by se pokračovat....

  OdpovědětVymazat
 10. https://www.spd.cz/volby2021/program-do-voleb-2021/?fbclid=IwAR3HuEOWdtdpS-fjPTGwxUZvEhsUhTL7PC1MH3kbz0B4HoUuY4kZVBsZ2_4

  OdpovědětVymazat
 11. Zmatky nasi katky a jsou neuveritelne..
  Demokracie jsou jako namluvy,kde muz slibuje raje a brzy po svatbe zacne mlatit zenu, jeji rodice,zmocni se vseho zazene je do sklepa a vrhne se na pribuzne ,na sousedy,a spolu s jinym podobnymi manzely na cele mesto atd..
  Mame tedy i socialismus a komunismu prednostne demokraticky s parlamenty atd..
  Nejprve tedy vznikla Socialni demokracie/za prava a sbratreni vsech pracujicich a velmi uspesna v obrovskem poctu clenu a hlasu a podstatnem zastoupeni ve vsech parlamentech v mnoha statech Evropy.
  Kdyz si tak elita socdem osedlala "osla" tedy delnickou tridu, bez meskani hlasovala v 1914 pro valku v zajmech soudruha Wilhelma a imperialistu a chystanych masakru proti svym "bratrskym" internacionalnim stranam a pracujicicm v cele Evrope. Zdareny trik.
  Aby toho nebylo dost v Reichstagu se silne strany socdem a komunistu od 33, nespojili,to ani neslo proti proslulemu velko socialistovi Hitlerovi,aby zabranili jeho umyslum..
  Take na ne doslo vlastnim pricinenim..A vsude jinde.
  Kam se narodni socialisti /naci/,nacpali..
  Mezitim se socialismu jinde zmocnila frakce silenych gangsteru s pouckami marx a leninistu vsichni ziveni imperialisty,az se zmocnili Ruska po dlouhem radeni teroristu uvnitr..
  Aby zase nebyla nouze o nepritele na dalsi vyzbrojeni a jako zaminka na valku vsemi take podporovaneho a zmineneho ubersocialisty Hitlera..I vatikan zehnal vsem takovym..
  Krestansko demokraticka strana v Nemecku se chova prave jako uvedeny manzel a nynejsi demokracie podporuji usili na dalsi rozvraty prave tech rozmlacenych ideologickych gangu se jmeny marx,lenin,trockij,socdem,bolseviku Gorbachev a Jelcin !!!,jak ti v duchu tradice zrazovali, komunistu, hledajich zoufale volebni hlasy zbylych,stale vericich oslu ,/kdyz pracujici zmizeli nenavratne/, dychti po nejake podpore mocnych sveta,k udrzeni vyse uvedenych totalne zkorumpovanych gangsteru..Ochotnych spachat vse.
  Tedy opet rozvrat, katastrofy a nic jineho..
  Jejich zlociny se dnes vyrovnaji nebo prevysuji ty nacisticke..

  OdpovědětVymazat
 12. Souhlasím s názorem, že SPD chybuje, a takticky kampaň nezvládá. Přitom je to momentálně jediný subjekt, který má potenciál sjednotit a přitáhnout vlastenecky a demokraticky smýšlející voliče ze širokého spektra. Ale, někdy svou nabubřelostí, přezíravostí a tupostí (bohužel) nasírá i lidi, kteří je volí a volit chtějí, a chtějí pomáhat. A pozor, jde to od "hlavy". Píšu to takhle tvrdě jen proto, že mi to není jedno. Jestliže je tu jen jeden jediný, kdo může, tak musí...(Trikoloru nepočítám). Ale důvodně tvrdím, že se toho úkolu (a zodpovědnosti) vedení SPD zatím dost bojí. Pokud se pletu, a výsledky to ukáží, tak se omluvím. Ale zatím ....

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.