Reklama

středa 14. července 2021

První obětí nového US velvyslance na Ukrajině se stal ministr vnitra Avakov

Natalija Poluljach a -rp-
14. 7. 2021 StranaUa a PrvníZprávy

Dlouholetý ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, od roku 2014, napsal rezignační dopis den po setkání s novýma americkým velvyslancem na Ukrajině Georgem Kentem.


(Grafika: takto je prezentován Arsen Avakov, bývalý ukrajinský ministr vnitra, na ukrajinském webu Centra proti korupci)

Navíc se to stalo krátce poté, co Avakov na svém Twitteru zveřejnil fotografii s novým šéfem velvyslanectví USA na Ukrajině Georgem Kentem . A udělal to jako první mezi všemi ukrajinskými úředníky.

Podle zdrojů v Radě ukrajinského webu Strana.ua a v prezidentské kanceláři přímo souvisí s Avakovovou rezignací jeho setkání s Kentem. Interpretace rezignace je však odlišná.

Verze 1: Zelenskij ukazuje, že má na starosti zemi, nikoli Kenta.
Podle jedné z verzí Avakovovo setkání s Kentem velmi rozzlobilo Vladimíra Zelenského, který v tom cítil hrozbu samostatné hry vlivného ministra s Američany, který již dlouho vede svou vlastní linii, oddělenou od prezidenta, v zásadních otázkách, jako jsou sankce uložené Radou národní bezpečnosti a obrany.

Podle zdrojů měl Zelenskij navíc nesmírně obavy z příchodu Kenta a dokonce zakázal úředníkům a zástupcům strany Služebník lidu setkat se s ním bez svolení Bankovy.

Proto po schůzce ministra s Kentem položil Zelenskij otázku přímo Avakovovi a on prohlásil. „To znamená, že Zelenskij ukazuje, že zemi má na starosti on, ne Kent,“

Verze 2: byl požádán Kentem, aby opustil úřad
Podle druhé verze, byl Avakov požádán o rezignaci samotným Kentem, protože Američané a ukrajinští „protikorupční aktivisté“ jim blízcí považují šéfa ministerstva vnitřních věcí za „brzdu reforem“ a jednoho z hlavních lobbistů za zachování vlivu oligarchů na Ukrajině ...

„Proto Kent sliboval klidné stáří a poradil Avakovovi, aby podal rezignaci sám, “ řekl zdroj.

Je zajímavé, že Avakovova rezignace již vyvolala pozitivní emoce v kruzích pozemních aktivistů poblíž západních ambasád. Zde je příklad toho, jak protikorupční centrum Vitalije Šabunina reagovalo na tuto zprávu:

„Je-li druhá verze pravdivá - že Kent podnítil Avakovovu rezignaci, nebudou problémy s hlasováním pro ni ve Nejvyšší radě. S dalším chováním ministra nebudou žádné problémy: bude jen klidně stát na vedlejší koleji situace se nezmění tak, aby mohl znovu vstoupit do velké hry.

Pokud je první verze správná, možnosti se mohou velmi lišit. Včetně ulic Kyjeva.

Mezitím zdroj obklopený šéfem ministerstva vnitra řekl Straně o Avakovových plánech takto: „Arsen Borisovič pracoval na této pozici 2694 dní. Je unavený."

Kdo nahradí Avakova
Prezident Zelenskij již nominoval šéfa Rady pro prosazování práva, který nahradí Avakova Denise Monastyrského jako šéfa ministerstva vnitra.

„Monastyrsk byl dříve považován za Avakovova muže. V poslední době se však přeorientoval na Kancelář prezidenta,“ uvedl zdroj pro web Strana.ua

Připomeňme, že Avakovovo oznámení o rezignaci bylo známé večer 13. července .

Přestože loni v létě Rada pro profil Rady doporučila zástupcům lidu, aby zvážili otázku rezignace Avakova, tak Zelenskij se postavil proti jeho odchodu ..
15 komentářů :

 1. Co je nám do hrátek banderovských lumpů? Nebo si někdo myslí, že hlavu korupčníků Avakova nahradí nějaký Mirek Dušín? Na věci je zajímavé to, že se veřejně přiznává, že o personálním složení ukrajinské vlády se rozhoduje v Bílém domě. Ale i to je známo dávno. Jen se to alespoň trochu zakrývalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Bílém Domě, ještě donedávna, ne a ani teď si nemyslím, že by "sleepy Joe" o něčem rozhodoval.
   Na Doníka byl přece impeachment, když chtěl, aby se ty korupční aféry na Ukrajině vyšetrovaly.

   Vymazat
  2. Ať piratiska,huculiska vidí jak se zacházi se zrádci

   Z jimi schváleného policejního naseho státu ČSSD klamáčkova Aspen institutu zrádců námi zvolenych.
   Pocem Awaku pomáhat mučit naše podpindostniky,jejich GŘ TV jich vyrobí jesté HAFO!
   No bude rachoty!

   Vymazat
  3. Zpětně oceňuji našeho prezidenta, že odkázal americkou bukvici do patřičných mezí, když nám chtěla co velvyslanec USA kecat do našich věcí a poučovala prezidenta.
   Bohužel zůstal, jak je to u nás ostatně obvyklé, se svým postojem opět sám.

   Vymazat
  4. Normálně se do hodnocení politiky cizáků nepletu, mám dost starostí s naším státečkem, ale pan Danny se trefil do černého.

   Vymazat
 2. Banderoksindl věřil 1000000x provařenýmu amiksidlu a výsledek,podle očekávání!.-)

  OdpovědětVymazat
 3. No tak ho nahradí stejný vejlupek možná i horší pokud fašisti nepadnou bude to tam stát za starou bačkoru.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdo si myslíte že řídí zemi?No,velvyslanec spoza moře.Takto je to všude,i u nás.

  OdpovědětVymazat
 5. CNN dnes: skupina vojenských veteránů se domáhala vstupu do ukrajinského parlamentu v čemž jim bylo zabráněno. Jakých veteránů a další podrobnosti nebyly sděleny...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mělo jít o bývalé zaměstnance ministerstva vnitra (pokud jsem pochopil, tak exekutoři).

   Vymazat
 6. Pane VIP, veteráni chtěli přepadnout parlamentní buffet

  Nemají čo pít a musí si zvykat na vegetariánskou stravu,jako kdysi jejich pan fašista Hitler!
  A to je maleur!

  OdpovědětVymazat
 7. Takže kdo ovlivňuje život v proamerických státech. Ne Rusko, ale sami US zločinci.

  OdpovědětVymazat
 8. https://blog.hlavnespravy.sk/27000/oleg-carev-uviedol-sokujuce-fakty-o-maidane-na-pode-osn/
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jeste-jedna-krize-a-ukrajina-se-vrati-do-stredoveku/

  OdpovědětVymazat
 9. Pravá ruka Satanáše na Ukrajině - zmetek Avakov - je nejhorší krysa a škůdce zdejších Slovanů. Proto řadu let vedl vnitro a dohlížel na mlácení opozice, prasení voleb, upalování demonstrantů v Oděse a řádění benderovců
  na ulicích. Není horšího šmejda na Ukrajině. Bohužel ta
  fašistická loutka vychovala na Ukrajině tisíce fašounů a
  deviantů ,které podporuje prašivá ukrajinská oligarchie.
  Trvá zájem světových šmejdů zneužít ukrajiny ve válce
  proti Rusku,které je příliš bohaté. Představme si,že by někdo finančně podpořil v USA "Jih" proti "Severu" a
  spustil tam občanskou válku. Svinstvo na ukrajině se tomu prašivostí podobá.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.