Reklama

neděle 11. července 2021

UNFAIR PLAY

Jan Schneider
11. 7. 2021 První zprávy

Tak nás čeká fotbalové finále ve Wembley, kde si tisíce diváků budou předávat a kombinovat různé kovídky a pak je zase rozvezou do světa. Vzpomeňme si dobře, jak začala běsnit ta epidemie – nebylo to náhodou také po fotbalovém zápase, tehdy v Itálii? Když se ale protiepidemická opatření korigují finančními požadavky, nemůže to dopadnout dobře. 

Kdyby alespoň po sportovní stránce bylo na co koukat! Ale po tom semifinálovém „vítězství“ anglického týmu nad sportovním duchem zbývá pouze fandit Itálii, chtě-nechtě, protože takto hanebně postoupivší tým by opravdu neměl vyhrát.

Vyhrál totiž díky penaltě, která podle odborníků neměla být pískána, protože nebyl faul, a i kdyby byl, hra měla být ještě předtím přerušena, protože na hřišti byly dvě meruny současně, a když už byla přes to všechno penalta nařízena, neměla být kopána do té doby, dokud dánského brankáře oslňovaly lasery nesportovních diváků.

Kdo by si při té příležitosti nevzpomněl na jiné hanebné „vítězství“ Angličanů, na světovém mistrovství v roce 1966. Angličané, kterým určitě mnoho lidí proti Němcům fandilo, vyhráli způsobem, kterým to všechno velmi zhořklo. Za stavu 2:2 nastřelili břevno, míč se odrazil do země a pak zpět do pole, ale rozhodčí zničehonic odpískal „gól“. Přitom fyzikální zákony a poté i mnoho fotografií dokázaly, že míč brankovou čáru nepřešel. A čtvrtý gól dali Angličané ve chvíli, kdy po hřišti pobíhali fanoušci ....

Nojo, řeknete si, proč by ausgerechnet ve sportu měla být dodržována nějaká pravidla, když se skoro celý svět zbláznil a pravidla ani zákony ani smlouvy nedodržuje téměř nikdo. Něco se někde stane, někdo někoho otráví, stane se nějaký hackerský útok – a aniž je co vyšetřeno, hned je označen viník a hned je trestán. A to vše se děje v civilizaci, která po jiných vynucuje, aby dodržovali to, co sama nedodržuje – a když to údajně nedělají, zase je kritizuje a hnedle trestá. Žádných soudů netřeba!

Když jedna země staví bariéry proti nelegálním migrantům, je Evropskou unií hanobena a pomlouvána a kritizována. Když však jiná země staví bariéry proti nelegálním migrantům, je toutéž Evropskou unií chválena, podporována a dokonce i financována.

Anebo se třicet let po změně společenského systému nějací nébichové proberou, a začnou vyvíjet snahy zkrátit důchody lidem, kteří před třiceti a více lety zastávali nějaké funkce, a pak odešli do důchodu, ale těmto úchylům to celou dobu nevadilo, a teď se hrdinně chtějí z moci úřední pomstít starým lidem. Ještě by si měli za tu statečnost uzákonit nějaké medaile a řády a vzájemně se jimi dekorovat, protože nikdy by to nikoho už asi nenapadlo. Mohli by se jako zákonodárci, vykonávající tu těžkou práci, ještě sami zákonem přesunout do výhodnější důchodové kategorie.
A tak mě napadá – pojďme k ostudě těchto duševních mrzáků vzpomenout na příběhy „fair play“, které se skutečně staly!

Třeba na skvělého automobilového závodníka Stirlinga Mosse! Ten v roce 1958 odmítl podat proti svému největšímu sokovi Mike Hawthornovi protest, který by měl velkou šanci na úspěch, a připravil by ho o body za druhé místo za Mossem. Moss protest nepodal a prohrál šampionát formule 1 právě s Hawthornem o jediný bod.

Nebo kanoista Bohumil Kudrna, který na olympiádě v roce 1952 odmítl podat protest proti vítězným Dánům, kteří se i podle rozhodčích dopustili nedovoleného zkřížení dráhy, protože podle Kudrny „byli nejlepší a pravidla neporušili naschvál, nýbrž jen proto, že je zasáhla vlna od projíždějícího parníku. Takže by od nás bylo krajně nesportovní připravit je o prvenství“.

Nebo mladý šachista David Navara, který se možná dotkl figury, kterou nechtěl hrát, ale jisté to nebylo, a ani rozhodčí nic nenamítali. Navara soupeřovu pochybnost vyřešil tak, že mu ve vyhrané partii nabídl remízu, čímž sice přišel o dost peněz, protože se to stalo na významném šachovém turnaji, ale získal obdiv důstojných lidí.

Tak by to mělo v civilizované společnosti být. Jména těch férových s úctou připomínat, a jména těch utrápenců nechat zapadnout a pro jistotu ještě spláchnout.
 
 

 

77 komentářů :

 1. Mno nic o sportu ať diskutují lidé co tomu rozumí máme daleko závažnější problémy třeba novou invazi migrantů a korák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:04 milý pařáte, až je cedník i ty budete mít doma, to už bude trošku pozdě-nemyslíš? Pokud po nich tak prahneš, tak si sbal 6 švestek a odstěhuj se za nimi. Určitě to ocení :-)

   Vymazat
  2. cabliku 11. července 2021 11:39 když morálku formovanou vzory, které autor zmiňuje, považujete za méně významnou než jevy, na kterých se podílí, jestli je nevyvolává, tak se Vám divím. JiH

   Vymazat
  3. **********************************************************************************************************
   PŘÁTELÉ

   Jak je to doopravdy s covidem a vakcinami najdete v odkazu na interwiev se Soňou Pekovou z 8. 7. 21, kterým sem dávám. Ještě ho ale pověsím pod jiné články.
   Nejde o to, abych dokazoval jakousi "svou pravdu", jak si myslí JiH a další diskutující - nejsem jako ten pádící pták, nebo howni a další - ale o vážné varování.

   Protože pokud má doktorka Peková pravdu - jako že má, ne darmo ji v japonských a amerických lékařských publikacích uveádějí jako NEJLEPŠÍHO SVĚTOVÉHO odborníka přes covid -, pokud tedy má doktorka Peková pravdu, pak zde hrozí velké nebezpečí všem důvěřivým. A hlavně dětem, ke kterým teď očkování směřuje.

   Slovensko je kvůli očkování ve varu, punktují do ulic a chtějí odstavit vládu (v českých médiích ticho po pěšině o tomto) a my? Ale zpět.

   Prostě se bojím, že na tzv. vakcinaci mohou, a velice krutým způsobem, doplatit naši potomci. Už se dokonce začíná otevřeně mluvit o tom, že aplikace mRNA vakciny NEVYLUČUJE sterilizaci - o již známých "záhadných" úmrtích po aplikaci "vakcíny" nemluvě. A nejedná se o desítky, či o stovky mrtvých, ale doslova o tisíce. A nejsou to info z agentury JPP, ale od vzbouřivších se lékařů, kteří berou vážně své poslání a svou lékařskou přísahu.
   Zde je ten odkaz, kde se doktorka Peková po dlouhé době rozhovořila. A pokud už ani toto s lidmi nepohne, není jim pomoci.

   youtube.com/watch?v=X6V5rvmY-QA

   Omlouvám se, že to věším sem, ale jak jinak vás varovat? Ještě to pověsím tak pod dva články a dám pokoj.
   **********************************************************************************************************

   Vymazat
 2. Krásně popsáno, stručně, jasně.
  Slovo nébich si musím hned poznamenat do svého černého notýsku.
  :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ve sportu je fér-pley vzácné,nyní jde o velké peníze.Aby zbylo více na "naše" reprezentanty(ty naše odkudkoliv ze západního světa),dostalo RUsko blok kvůli dopingu(jako by nikdo jiný nedopoval),pokud může závodit,jen pod "neutrální" vlajkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věci je potřeba posuzovat politicky z třídního hlediska. Z tohoto důvodu je opatření proti ruským sportovcům v pořádku.

   Vymazat
  2. Povšimněte si, že FAIR PLAY v češtině zůstalo s anglickým pravopisem. Na rozdíl třeba od striptýzu (STRIPTEASE). Prostě to slovo tu zůstalo cizí, s nesrozumitelným významem...

   Vymazat
  3. Vladimír má vynikající postřeh! :-DDD

   Vymazat
  4. Muzeme napsat unfair unplay. Football je zpolitizovanej a stredem kde se odehravaji strety snad tisice zajmu..Lidskaprava hrala dulezitou roli v ustanoveni nejlepsich hracu na svete aby dostali co nejvic a nejdrive.
   Tak hrac Drogba vyhraval pro Chelsea vsecko kdyz pribehl do ctverce ,obranci vedeli co bude a nepriblizovali se ,ale hrac vyskocil 2 metry do vzduchu dopadl na zem a zacal strasne rvat,okusoval travu a svijet v poslednim tazeni,ale zakryval si ksicht, sotva rozhodci ukazal na penaltu vyskocil a penaltu sel kopnout. Byli dalsi reznici ,kdy jejich zakroky byly oceneny cervenou kartou,ale pro soupere atd..Cestne soutezeni odeslo aby se jiz nevratilo.
   Autor by nemel byt tak zaujaty,kdyz udajne jeho fyzikalni zakony a fotografie..
   Mel by myslet nez napise..Aby sam nebyl unfair.
   Utkani jsem sledoval a tenkrat se hralo s jinym micem, daleko tvrdsim ,nez jsou dnesni, kdy hrac vystreli 2m mimo branku ale da mici fales a lehky mic plachti dovnitr.
   Velmi tvrdou a rychlou ranu /delovku/do brevna a odraz byly tak prudke ze zalezelo na uhlu odkud na to rozhodci ziral. Aby postrehl co nejvice.
   Ve zlomku vteriny.To nebylo videt tenkrat. Taky jak daleko byl od branky.
   Mic sel asi trochu pred lajnu.
   Od toho je rozhodci aby ve spornych pripadech rozhodl co nejspravneji..
   Ze neni rozhodci vedec pres fyzikalni zakony ani fotografie nemel na posouzeni..
   To znamena ze rozhodl /a musel/,spatne?.
   Taky technologie TV snimani nebyla tak dokonala jako dnes..
   Nezminuje se autor o problemech a hojnych naseho tymu. Kdy finalove utkani s Nemeckem rozhodly zlate hodiny od nemcu rozhodcimu Culinovi. Branka z ofsajdu,kdyz se na praporek pomezniho nepodival..Nasbiral jich hodne ,nez byl "chycen"..
   Kdy nasi jindy v prvnich 20 minutach sebrali 2 cervene aby "spravnej" tym vyhral..
   V zajmu utoku diversit a diversantu.
   Pripad pan Kudrny je typicky v tom ,proc vlastne prijel na soutez neni jasne. Jestli soudit jine a delit je na lepsi nebo horsi atd. Nebo soutezit.
   Sport prinese pravidla a pravidla delaji sport.Zabranuji anarchii aby si kazdy nedelal co chce..A plati pro kazdeho bez rozdilu ??
   Tedy soutezici Kudrna se rozhodl rozhodovat /a nerespektovat pravidla/ o tom kdo je lepsi.
   To je asi absurdni trochu..Zavod se mohl opakovat pozdeji a bez parniku.
   Dale za co jsou soutezici zodpovedni ,co delaji schvalne a co ne rozhoduji a musi jini. A zcela dle pravidel. Pan Kudrna se tak rozhodl ignorovat pravidla sam, menit je rozhodovat dle potreby a nebo momentalni jeho nalady posuzovat,coz nebyla vubec jeho ani povinnost a zodpovednost.
   Ani ignorovat pravidla souteze.To uz vubec.
   Mel si odsoutezit svoje a dle platnych pravidel , nebo co?
   Nemel do pravidel vubec co kecat..
   Ale prispel tak k moznemu porusovani pravidel z jinych duvodu atd..Jako nasledek..Jindy..
   Kdyz si nekdo dostane k obedu pul kila dopingu /na misto parniku/,a uz davno chrape doma pri marathonu ,zatim co ostatni,jsou na 20.tem kilometru..
   Taky za to nemuze a je treba mozna i lepsi..
   V zenskem marathonu 20km prijela vitezka do cile autobusem..Napr.
   Jednou se pravidla ohnou je tezke to zastavit..
   Kdyz nevyhovuji jini je pak dle zkusenosti zmeni..
   Aby si sportovci sami nedelali aspon svoje pravidla,jak je napadne....

   Vymazat
 4. Ale né pane Šnajdr. Ti nejúspěšnější odpráskli své kamarády, aby se sami prodrali k vrcholu, bohatství a vešli tak do historie. A následně o těch svých kamarádech pokoutně rozšířili ošklivé historky, přičemž sami na veřejnosti o nich mluvili hezky, aby vypadali jako dobráci. Takhle se to dělá.

  OdpovědětVymazat
 5. Kolébka všeho možného nám dospěla do arogantního, sebestředného národa, přičemž ještě nedávno jsme si mysleli, že teleta pěstují pouze v Glasgow rangers. Je zajímavé sledovat, jak nám zrovna tihle nastavují zrcadlo a bučí při hymnách evropských zemí. Kdyby hráli s Burkina Fasso tak klečí všichni na obou kolenou při současném zpěvu jejich hymny. Pokrytci.

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes uplynulo 26 let od masakru v Srebrenici,kte srbští nacionalisti postříleli více jak 8 000 neozbrojených civilistů.
  Potom kritizujte spojence za nálety a tim k ukončení nesmyslné války,se 150 000 mrtvých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Provokuješ lží! Srebrenica je vojenský hřbitov, na kterém není pohřbena ani jedna žena, ani jedno děcko. Srebrenica je jeden velký protisrbský podvod. Muslimové si hrají na Osvětim.

   Vymazat
  2. 13:11 On se tam hrál fotbal? Něco o lovu mamutů by nebylo?.

   Vymazat
  3. Kde jsou ti civilisté, ženy, děti?
   Máš to trochu zašmodrchané v té duté hlavičce. Srebrenica je vojenský hřbitov.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Srbove maji jeden velky minus, ci lepe receno problem, nepisou latinkou a jsou pravoslavni, takze se nehodi do Evropy, kdezte Slovinci a Horvati (Chorvati) jsou z dob Uherska polidsteni, (tedy Katolici a pisou intelikentne jako my)

   Mimo toho agresivni kmen Skipetaru je dneska v mode, ac je to kriva sber (nevim odkud skutecne prisli, tak jako Madari) Ale je to agresivni kmen, zivici se vselijak, a mimo toho vlastne infiltrovali svym premnozenim srbskou kolebku naroda Kosovo,

   to ze hlavne Nemci byli autori rozpadu Jugoslavie, po Titove smrti je tim ze Srbove vzdy celili RakouskoUherske expanzi, a samozrejme Nemci a Rakusane, a potazmo i Madari, ......ale hovno, je videt ze vetsina nasich lepso-humanitnich EU prizivniku.....ale jak jsem jiz psal.....hovno

   Vymazat
  6. Nu něco jako Lidice. Postřílení muži.

   Vymazat
  7. Unku,

   kdyz reknes "A" musis rici i "B", takze ohledne Katynu Rusaci skutecne zabili ty Polaky, ale pokud nejsi uplne pitomej, tak se zeptej proc ty "kurvy z NKVD" zabili pouze dustojniky a ne zadne vojaky....protoze te povazuji za NEblbeho, pouze jednostrane zaujateho zmetka, tak te necham si to vykoumat sam... s malou napovedou.. podivej se na udalosti v Evrope kolem 1920+-

   Vymazat
  8. Martine, od kdy se popravuje střepinami od granátů nebo z minometů? O Srebrenici víte kulové, ale protisrbsky jste zaujatý jako muslimští džihádisté nebo chorvatští ustašovci. Vy se v Bosně vyznáte asi jako v Donbasu, že?

   Vymazat
  9. Dvořák, nedávno jsi tady psal, že VRAŽDY 8 000 LIDÍ V SREBRENICI BYLY NA OBJEDNÁVKU PREZIDENTA USA CLINTONA
   Omluviš se někdy za tak odpornou lež, lživý zmetku ???

   Vymazat
  10. Čučku, máš chybu v zapisníčku. Clinton si podle svědků objednal u Izetbegoviće 5000 zabitých, aby mohla US administrativa ospravedlnit vojenský zásah us-army na straně bosenských džihádistů.

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  12. Nerozumím vaší poznámce. Jaké zkušenosti?

   Vymazat
  13. Dvořák,viděl jsi před chvilkou ČT1, zprávy, tam byly záběry z GENOCIDY v Srebrenici z r. 95. Běž do háje d tou tvojí lží, že si masakr objednal prezident USA Clintn.
   Že se nestydíš tak odporně lhát, kde je tvoje morálka,kterou se tady chlubiš, jen zase ubohá protizápadní lež.

   Vymazat
  14. Nemohu za to, že nejste schopen pracovat s informacemi a jejich zdroji.

   Podle výpovědi šéfa srebrenické policie mu o objednávce na zabití 5000 bosenských muslimů řekl prezidenta Izetbegovič a ptal se ho , zda to jde ve Srebrenici zařídit!

   To, co vysílala redakce Zpravodajství ČT je pokračování protisrbského štvaní. konečně na hřbitov přivezli i ženské tělo. A prý chlapce. Ale zdrojem informací jsou bosenští muslimové a redakce Zpravodajství, jejímž zaměstnancům prý i ředitel Dvořák říká Talibán.
   Tvoje nadávky a žluč nemohou změnit pravdu. Jakápak genocida, když srebrenické ženy a děti přežily.

   Ti mrtví jsou z valné většiny muslimští vojáci válečného lorda Nasera Oriće, kteří se po dobu 3 let dopouštěli válečných zločinů při svých výpadech na Srby. Vypálili a vyvraždili přes 100 srbských vesnic a osad v okolí Srebrenice. Pokoušeli se probít do Tuzly ke svým a cestou sváděli s armádou Republiky srbské těžké boje. Někteří po zajetí byli popraveni (cca 410), západní autoři uvádějí odhad až 2.200, ostatní byli oběťmi bojů. Masové hroby, ve kterých byla nalezena jejich těla, lemují cestu bojů.

   Tak se nerozčiluj, že jsem "protizápadní". Co mám dělat, když Západ podporoval a podporuje zločince.

   Vymazat
  15. Plně potvrzuji, co píše pan Václav Dvořák 11. července 2021 20:05, když je to nejen logické, ale zcela ve shodě s poznatky řady věrohodných očitých svědků i dalších, kteří měli a mají v těch oblastech kontakty. Počítaje v to i vojáky naší armády, když nedokázali popřít, co skutečně viděli a zažili. Natolik široký okruh kontaktů mám z profese.
   Nakolik je veřejnoprávní ČTv objektivní, jak se se svou "nestranností" vyvíjela, vím dobře. Donedávna jsem měl tu trpělivost a pořad Události od 19ti hod. denně sledoval a znamenal si přešlapy. Dokonce na některé písemně ČTv upozornil. Odpovědi jsou přidrzlé, nesmyslné až přihlouplé. ČTv je zcela jednoznačně režimní, propagandistická hlásná trouba. Čas s ní už neztrácím. JiH

   Vymazat
  16. Omlouvám se za svůj předchozí, nepřesně napsaný komentář, zřejmě zapracoval našeptávač a nebo snad...? Prostě to vyznělo opačně než jsem myslel
   Jednoduše, v Jugoslávii bylo vše jinak, než se prezentuje v západním tisku. Byla to nejen vojenská, ale především propagandistická operace. Včetně falešných útoků na tržiště a okamžité přítomnosti západního tisku který o nich věděl dopředu a psal na zadání. Škoda, že Rusko, které hodilo vidle do západního vraždícího soukolí , odvolalo své výsadkáře a tím nechalo západ dokonat genocidu. Ano, genocidu zorganizoval západ, tahal za táhla a nese za ní plnou odpovědnost.

   Vymazat
 7. Tak jak se místo umění prodral pouhý kšeft ,tak ve "sportu" to platí vrchovatě.

  OdpovědětVymazat
 8. Unknohowne, jak je vidět, tak už tě páníček vyškolil, že nesmíš používat sprostá slova, tak už tě nemažou. Je to ale škoda, protože takové sr ačky co tu píšeš, nikoho nezajímají a bylo lepší, když tě mazali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rakytre, kurva a svině není sprosté slovo, vis výše? On to vydrží 5 minut a pak už zase jede. On se nevyléčí...VIP 🥴

   Vymazat
 9. Cinkali jste tak mlčte!!

  Vycinkali jste si úžeru nejen ve finančnictví, nýbrž i ve sportu, kultuře, školství i poblitice!! Teď se jí zbavíte (úžery) pouze tak, že zrušíte peníze a dluhy, což lze provést pouze tehdy, když drábům a ouřadům zaplatíte více než páníškové úžernící.

  Máte na to peníšky či koule??? Revoltou nic nezměníte, na tu jsou úžerové připraveni a vaše katy si již nýní platí!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém nebyl v cinkání klíči, ale ve vyhnání do emigrace všech potecionálních vůdců, kterým by bylo možno na konci vedoucí úlohy KSČ předat moc. Normalizace končila tím, že se komunisti sami vrhli do rozkradení společnosti a dnes máme několik miliardářů, u kterých nelze zjistit , čím že to vlastně vynikli, když společnost jako celek zchudla.

   Vymazat
  2. Trochu Vás Vladimíre poopravím. Tento převrat byl organizován již od 48. "ukomunisty". Teprve v 89. se jim to povedlo. A nemylte se, hodně z nich pro ten okamžik studovalo i za státní peníze na Západě.

   Vymazat
  3. 18:39
   Povolený, ty jsi hlava, co. Jak se studuje "" protikomunistický převrat na západě ""?? A kdo to byl,co studovali, třeba Havel, který byl věčně v base.
   Rudý soudruh povolený zase bláboly, dnes obzvláště výživné.
   T

   Vymazat
  4. 18:54 bezejmenný, V. Havel byl jen loutka, prapor, kterému i ten převrat museli na Hrádek oznámit.

   Vymazat
  5. 19;18
   Povolený, promiň,ale tyhle TVOJE žvásty, lež, nesmysly mně jen utvrzují, že tobě něco psát je ztráta času.
   Havel byl podle tebe loutka, který byl dvakrát PREZIDENT našeho státu a politika, kterého si vážil celý svět.
   BLABOLISTO.nesmyslu

   Vymazat
  6. 19:32 bezejmenný, možná nevíte, že V.H. byl poprvé zvolen ukomunisty a podruhé musel být zavřen Sládek na den volby aby byl zvolen.

   Vymazat
  7. Nemýlím-li se, tak na "Západě" studoval bratr Václava Ivan Havel.

   Vymazat
  8. Václave nejen, nehodlám to hledat.

   Vymazat
  9. študioze šmíde!! 17:43

   O třepání klíči nešlo, proto tvůj jmenovec musel předstírat smrt a nachladl na ledviny i mozek.
   Mirek Povolný to pojmenoval správně. Za převrat mohou Ukomunisté (hajzli bez názoru, morálky a cti), kteří fungovali od roku 1948 jako pátá kolona nacistů v ČR a později jako nomenklaturní kádry v KSČ. Inu dvě věci řídí život každého hlupáka:

   1) osobní prospěch a participace na budoucí změně
   2) výchova v rodině v dětství (indoktrinace dětí ideologií)

   Každá generace podlehne jiné lži. Bohužel lží o světě, člověku a řádu je nekonečno, pravda o tomtéž pouze jedna (chutí máme na výběr slaná - sladká - kyselá, ale vždy to skončí u hořké - díky bohu).

   Vymazat
  10. vladimíre šmídle 11. července 2021 17:43, váš projev si nedovedu vysvětlit jinak, než chorobným antikomunizmem. Pokud byste totiž ráčil celý ten vývoj sledovat, vnímal skutečné jednání a motivace osob dost nepředpojatě, takovou volovinu nenapíšete. Takhle pramálo víte o životě, natož o společenských mechanizmech. Je mi líto. JiH

   Vymazat
  11. JiH 0:46
   Nastupoval jsem do státního podniku (Škoda Plzeň) a po 15 létech praxe viděl, kterak se ,,privatizoval".O sabotáži roku 1989(založení požáru budovy č.49) už jsem se zmiňoval tento týden na jiném místě. Ale existovalo nařízení generálního ředitele o pomoci rozvoji soukromému podnikání, které je z pohledu správy státního majetku přinejmenším podezřelé (netržní).
   Dělníci si povšimli, že firma, která provede lakýrnické práce na jisté zakázce, nemá lakýrnu, jen telefon a číslo popisné a IČO.Z výrobního oddělení odcházeli šéfové a brali si s sebou část výrobního programu Škodovky. Za nimi odcházeli i někteří zaměstnanci. Totiž, v televizi a rádiu se zpochybňovaly položky výrobního programu jako Gabčíkovo-Nagymaros, Temelín, Paks a o lokomotivách, které si ČSD objednaly a nekoupily, prohlašoval pan ministr Stráský, že nejekonomičtější by bylo je sešrotovat(část z nich, po dvacetiletém provozu v Itálii jste mohl vidět u firmy Regiojet) .Asi 70 lokomotiv stálo na kdejaké odstavné koleji v podniku, takže atmosféra byla tristní. Lukrativní bylo odejít, převzít vedení venkovské fabriky a prodat její sklady (připomínám, že závoz do skladu se neplánoval na minuty, jako dnes, ale byli jste povinni součástky
   přijmout v dodací lhůtě , a to byly kvartály, takže materiál měl i odpovídající cenu).Materiály ze skladů
   Škodovky se v podniku Universum (byl provozován na dvou místech) prodávaly několik let. Současně, když jsem upozornil své bývalé šéfy, že materiál, který zůstal v podniku po dokončených zakázkách (legálně, v souladu se smlouvou) mohou darovat odborné škole, na kterou jsem odešel učit, sešrotovali jej. Pro mne ovšem konec vedoucí úlohy strany představoval cestu k výdělku, který mírně (klid, jenom mírně) přesahoval průměr. Po dobu vedoucí úlohy ovšem soudruzi s nečleny KSČ zacházeli jak s lidmi horší kategorie.
   Narodil jsem se do státu, kde státní vlastnictví výrobních prostředků a správa školství i zdravotnictví byla hotovou věcí. Nikdy jsem proti státnímu vlastnictví nevystupoval a skládal jsem vojenskou přísahu ČSSR, kvůli poslednímu vojenskému
   cvičení(konalo se ,,shodou okolností" ve stejnou dobu jako státní závěrečné zkoušky na elektrotechnické fakultě) jsem odložil promoci (individuální studium)
   až na dobu po převratu. Tolik k chorobnému antikomunismu.

   Vymazat
  12. No, pane Šmídle 12. července 2021 2:59, já si to v těch padesátkách slíznul, když mi jako premiantovi nebyla umožněna střední škola, ale dostal jsem na výběr vyučit se buď horníkem, nebo hutníkem. Možná proto, že synkům z „reakcionářských“ rodin se tak dopřávalo. Díky podpoře rodičů nešel jsem nikam a po dvou měsících mi bylo umožněno vyučit se elektromechanikem. Obor mi sednul a stal se mi koníčkem.
   Za celou pracovní kariéru v minulém režimu jsem nezažil, že by se mnou soudruzi zacházeli jako s příslušníkem nějak horší kategorie. Tvrdím, kdo svou práci uměl, měl spíš opačný problém: Nestat se nomenklaturním kádrem. Převrat mi rozhodně nepohoršil, řekl bych naopak. Když vy tvrdě, já taky tak.
   S popřevratovou privatizací máme zážitek téměř shodný s tím, že „mou“ nemalou, v oboru přední a tradiční fabriku dovedli k bankrotu za deset let. Nejsem sám, koho to straší i ve snu, když měli jsme ji, většinou, za svou a rostli jsme s ní. Nevím, že by v tom ti opravdoví komunisti nějak vadili. Nakonec něco pozitivního. Ti skuteční fachmani vzali „know how“ leccos praktického, odešli včas a tradici i to co se umělo, komunista nekomunista, nesou, docela úspěšně, dál. Pod původní firmou, jsem si jist, tomu přáno docela zjevně nebylo. Měl jsem a mám to před očima. JiH

   Vymazat
 10. 14:48
  Někdo neustále bulí, brečí, nadává, někdo jako já cinkal a dnes je vycinkanej, spokojený, proč si dělat zbytrčné problémy ve své duši, když sám nic nezměnim.

  OdpovědětVymazat
 11. Unknowne 11. července 2021 15:25, je dobře, že jste v té jediné větě ukázal svůj charakter. Hlavně, že vy máte "vycinkáno". Světe poser se. Jste odporný. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan unknown je sprostý i když nepoužívá sprostá slova... Jeho sprostota vychází z jeho sprostého a hlavně nenávistného myšlení proti všemu a proti všem. No myšlení...VIP 🥴

   Vymazat
  2. On to může být i Kartouzův troll.

   Vymazat
  3. Unknowne zajímalo by mne čím jste se živil. Jako zaměstnance by vás asi nikdo nezaměstnal a pod vámi by nikdo nedělal. Věru s vaší příšernou povahou a zjevným psychickým postižením zřejmě žijete na státní útraty...VIP 🥴

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 18:58 bezejmenný, nic tak dokonale nevyjadřuje Vaši nicotu, jako tohle přiznání, rodina již čeká na Vaši smrt?

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 19:25 bezejmenný, mně ale Vaše nicota nezajímá, to sám ji zda prezentujete.

   Vymazat
  8. Unknowne vy jste takový malý český chvástal, takové bezejmenné bezvýznamné nic. Jen tu se cítíte jak nadčlověk. Přitom jste jen takový malý prdeček...VIP 🥴

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. unku,

   tak mi to pripada, ze ses bud v Americe, nebo v Nemecku, protoze pitomci ci rvouni tvyho typu se vyskytuji jen v techto dvou zemich. Pises treba moudre ze nic neovlivnis, ale proc teda tak nadavas? Vole mam dojem, ze jsi nekde zasitej, moc dobre se ti nevede, a proto ses nasranej a kecas.

   pripominas mi jak se rikavalo drivejc, honorace s nahou prdeli, kde jedna baba zavidela druhy treba novy zaclony....nebo si pamatuju jak asi v 65 roce stara Kubatova, kdyz koupili dceri a jejimu manzelovi auto, tak vzdycky sla na ulici, obehla Spartaka, a zacala obihat a zabouchavat vsecky dvere u te sunky, a divala se do oken jestli nekdo cumi.....

   Ovsem jinak te lituji, blbe, protoze zrejme si taky cinkal (ja ne) a pak sis neco vycinkal, at v cesku nebo jinda.....

   ses ale vul, misto abys byl rad ze je ti dobre, tak furt meles hubou...totiz vole , ja v cesku zil i za Komousu, a bylo mne tenkrat dobre (byl jsem dissident) a zivil se smelinou, takze nemusim oslavovat ani jednoho z Vencu, nebo cinkace.... helevole jeste bycch ti s chuti nadaval, ale zacinaj mne bolet prsty

   Vymazat
 13. Ale něco takového přece už nikoho neudivuje. Vyhrávat musí zásadně anglossasové, případně občas za odměnu jejich poskokové, jako např tým lyžařských astmatiků - Norů.
  Takových příkladů se najde bezpočet. Teď se jede TdF, každý si jistě vzpomene na etapu v ročníku 2016, kdy Froome přijel se ztrátou a přišel by o žlutý dres, načež rozhodčí promptně etapu "neutralizovali" a všem přiřkli stejný čas, prý to byl zásah vyšší moci- ta ztráta. Neozval se nikdo...
  Takže Dánům to jistě nevadilo, vědí, kde je jejich místo.

  OdpovědětVymazat
 14. Dnešní sportovci jsou za prvé podnikatelé, které sport živí a musí je zabezpečit i do budoucna. Za druhé sázení. Špičkový tenista za vypadnutí v prvním kole dostane mnohdy více než kdyby vyhrál celý turnaj. Za třetí zájmy majitelů klubů. A za čtvrté politika která je tak patrná na Euru. Je příšerně když chtějí naší senátoři bojkotovat kdysi svátky sportu a míru, Olympijské hry...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 15. Anglosaské národy asi dopuji méně, jak Ruskem řízený dopingu svých sportovců.
  Tour byla zrušena z důvodu špatného počasí. Správné, neozval se nikdo, potom je jasné,že vše bylo v pořádku.
  Heroin, trochu rozumu, než něco placneš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:18 bezejmenný, Vy už si nevzpomínáte na aféru x násobného vítěze, cyklistického šampiona z USA?

   Vymazat
  2. Lance je něco jiného, to je Amík a tam jsou jiná pravidla.

   Vymazat
  3. Rosťo, tam na to mají specializované soukromé firmy aby to nešlo za státem ale je to stejné svinstvo.

   Vymazat
  4. Serena Williams je od dětství těžce nemocná. Od amerického tenisového svazu má potvrzeny léky, které jsou normálně brány jako doping. Mezinárodní svaz se proti tomuto rozhodnutí ani neohradil. Že lžu? Tak se na ni podívejte...VIP 🥴

   Vymazat
  5. 19:18. Ale jdi brepto. V roce 2016 Tour zrušena nebyla. Nevíš o čem mluvíš.
   Bylo to přesně tak jak jsem popsal v etapě na Mount Ventoux, krásné slunné počasí...Druhý den se jelo samozřejmě dál.
   Froome byl rok na to přistižen při dopingu - trest žádný, jen trošku prý přehnal lék na astma.
   Jestli je někde státem řízený doping maskovaný soukromými firmami, tak je to právě v USA a jejich satelitech.

   Vymazat
  6. pisi to za stavu 1-0, takze normalka, prece Amerika a Anglie jsou JAHVEM pozehnani, takze to Taliani musi prohrat, vzomente si jen jak nasi dopadli ve Skotsku.

   Vymazat
 16. No jo, fandit Italům ... když se nestydí klekat, zatímco jejich opravdu národoveckého a dnes už bývalého premiéra tahají po soudech za to, že Itálii bránil před zamořením.
  A že rozhodčí nařídil penaltu, když se naskytla asi poslední příležitost? Vždyť klečel spolu s Angličany. Tak jaký div?!
  Přesto se budu dívat. Mnozí z těch čutálistů májí asi v hlavách či srdcích nas..no, ale s mičudou to umí. A pak taky rád pozoruju fanoušky na stadionu, jak to vše prožívají a je jim šumafuk, jestli rozhodčí nařídí penaltu v rozporu s pravidly. Jen když se rozvlní síť za zády protivníkova brankáře. To je jásotu!
  Stále platí Chléb a hry, a vůbec přitom nevadí, že jsou falešné. Dnes už i ten chléb...

  OdpovědětVymazat
 17. kolokole 11. července 2021 19:55, pravda, mnoho z těch výkonů, které je při prezentaci z vrcholových "sportů" vidět, je pozoruhodných. To je tak všechno. Kvůli tomu ovšem nehodlám podporovat "sledovanost" tak, abych sloužil za vola, co přikládá pod kotel falešných kšeftů. JiH

  OdpovědětVymazat
 18. No ,tak nakonec podlehla bývalá světová koloniální říše
  zaslouženě Italům. A to je O.K.

  OdpovědětVymazat
 19. Pane Kolokole,
  teatrální pokleky jsou falešné, do fotbalu nepatří. Přesto zůstávám fandou a jsem rád, že vyhrála Itálie. Musím přiznat, že to nebyl žádný luxus, ale napětí bylo na maximu. Prohru přeji zlomyslným anglofandům, hlavně za bučení do hymny Dánům. Výhru si zasloužil a vychytal brankář. Pane Kolokole, neodsuzuje nás fandy u televize, nachvilku jsme zapomněli na tvrdou realitu. Vypnul jsem televizi a hned mě napadlo, co bude dál.
  Borísek rozvolňuje a na stadionu bylo 60 000 bez roušek zpívajících diváků z celé Evropy. Tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američtí bojovníci proti rasismu osvobozují jedno klenotnictví za druhým a přibírají k tomu navíc i další obchody se zbožím. Jsou tak rychlí, že tam vnikají výkladními skříněmi. Poklekněte!

   Vymazat
  2. Podle statistik městského úřadu zašlápnutého hrdiny Flojda bylo za minulý rok v jeho rodném městě zabito na 900 bělochů! Místní radní stále nevědí, kam ušetřené peníze za policii investovat. Starostkou tam je žena. Zdroj CNN.

   Vymazat
 20. Já neodsuzuji, sám jsem se díval, přeze všechny výhrady. A mělo to finále vysokou kvalitu. I klekač rozhodčí. Chápu, že se fotbalisti podrobují politickému rozhodnutí svazu, či něčeho takového. Ale ovšem velice se mi to protiví.

  OdpovědětVymazat
 21. Jsem rád, že italští fotbalisté dokázali přání autora, J. Schneidera, splnit.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.