Reklama

čtvrtek 22. července 2021

Vitásková odhalila, jak fungují české soudy. Urážky, hrubost. Stát morálně propadl, říká

rozhovor s Alenou Vitáskovou

22.7.2021 ParlamentníListy

Soudní spor Vitásková versus stát pokračuje. Vitásková žádá v této věci více než 35 mil. Kč odškodnění. Stát zastupovaný Milošem Borovičkou újmu ohodnotil na 450 tis. Kč.

Minulý týden jste opět stanula před soudem, tentokrát v postavení žalobkyně, a žalujete stát – Ministerstvo spravedlnosti. Jedná se o odškodnění za osmileté nezákonné trestní stíhání. Žádáte milionové odškodnění, přes 34 mil. Kč. Stát vám chce přiznat pouze 450 tis. Kč. Jak se na kauzu díváte?

Tristní na celé věci je, že mě tento stát poškodil nenapravitelným způsobem. A dál se chová jako… nenacházím slušných slov. Vzal mi všechno, co má v životě hodnotu. Pošlapali mi čest, dobrou pověst, zničili mi moji pracovní kariéru, zdraví mé i mých příbuzných, zničili společenské postavení. Prostě vše, co jsem od svých 17 let budovala, kdy jsem poprvé nastoupila do práce. Znemožnili mi nadále pracovat v oblasti, která mě naplňovala a odpovídá mému vzdělání, praxi a dosaženým úspěchům. Domáhám se odškodnění za škody, které mi byly způsobeny „nezákonným trestním stíháním“, jak zní rozsudky několika soudů. Já k tomu jen dodávám jedno slovo, které je nutné mít na paměti: „Vykonstruovaným.“

O tom, že se dá trestní stíhání u nás objednat, veřejně hovořil premiér Andrej Babiš i ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Já s nimi souhlasím, já to mohu potvrdit na svém případě a případě celé řady dalších občanů. Někteří v průběhu svých procesů zemřeli. Bohužel jak premiér Babiš, tak ministryně Benešová, přestože mají nejvyšší politickou moc zahájit nápravu systému, tak s nápravou vůbec nic neudělali, ve svém důsledku se těmto občanům vysmívají. Oni jsou spoluvinní za zničené životy takto pronásledovaných lidí v naší zemi. Takoví lidé nemají co dělat ve vrcholových politických funkcích.

Jak hodnotíte průběh jednání u pražského soudu a jaký verdikt očekáváte?

Stojím opět před soudem, tentokrát civilním. Proti mně stojí zase zástupce státu, ani nevím, jak se dotyčný úředník z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jmenoval, snad nějaký Miloš Borovička. O jeho morálním kreditu si udělejte obrázek sami. Čekali jsme na chodbě soudu před zahájením líčení. Tak tento člověk mě ani nepozdravil, což považuji za normální slušné chování. Choval se jako hulvát, jako bych nebyla právě já ta osoba, které on – zastupující stranu žalovanou – tak neskutečně ublížil. To již neberu v potaz, že jsem žena možná o dvě generace starší než on.

Naopak, v průběhu líčení se mě snažil dehonestovat před soudem, zpochybňovat mé nároky tak neurvalým způsobem, že chvílemi jsem nevěděla, zda jsem žalobce, nebo žalovaná, zda žijeme v právním státě. Celou škodu, která mi byla státem způsobena, ohodnotil na 450 000,00 Kč. Zcela nechápal, co to je Listina práv a svobod, jakou hodnotu má morálka, čest, zdraví a život člověka. Jaké dopady to má na společnost, ve které se morální a lidské hodnoty neuznávají. Taková společnost spěje k úpadku.

Vůbec nechápal, co to je zásah do práva na ochranu lidské důstojnosti, osobní cti, dobré pověsti a jména podle čl. 10 odst. 1 listiny. Nechápal, co to je zásah do práva na ochranu zdraví podle čl. 31 listiny. Katastrofální dopad mého stíhání a zásah do práva na soukromý a rodinný život podle čl. 10 odst. 2 listiny a čl. 8 úmluvy. Zásah jednak do práva na přístup k veřejným funkcím za rovných podmínek podle čl. 21 odst. 4 listiny, jednak do práva na svobodnou volbu povolání a práva pracovat podle čl. 26 listiny. Tak to vše jsou pro tohoto „zástupce státu, který je placen z našich daní“, asi neznámé pojmy, anebo je naše společnost v tak hlubokém morálním úpadku, že tyto atributy nejsou vůbec žádným měřítkem hodnot, protože hodnoty jsou u nás hrubě pošlapávány.

Neodpověděla jste, jaký verdikt očekáváte?

Vzpomínám na jeden rozhovor s bývalou ministryní spravedlnosti. Připravovala se novela legislativy o odškodnění občanů poškozených státem za nezákonné trestní stíhání. Tenkrát se mě ptala, jaké odškodnění bych považovala za dostačující? Odpověděla jsem, že ve dvou rovinách dát možnost, aby si poškozený občan vybral:

 1. Buďto finanční odškodnění v dostatečné výši, ....  (celý text rozhovoru najdete ZDE)


36 komentářů :

 1. Žádná výše odškodnění nevrátí důvěru, kterou stát svým chováním rozbil. Důvěra ve stát je erodována nejen u poškozeného, ale u všech, kteří znají detaily skutečnosti. Těch je násobně více.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Referente, ty jsi de. bil...

   Vymazat
  2. 06:17 Dyslektiku, nic z toho, co ty tu napíšeš se ti nevyrovná.

   Vymazat
  3. Nos doma přilbu. Často padáš na hlavu, škodí ti to.

   Vymazat
  4. 6,11
   TY svoje havlomOUDra si tapetuj u Šafra,pussynko!

   Vymazat
 3. Nějak jsem v průběhu let nepostřehl, že má paní Vitásková nějaký problém, ale podle rozhovoru mi to připadá, jako kdyby strávila 20 let v gulagu.

  Souhlasím s tím, že stát prosazuje svou moc arogantně. Stát, to jsou různí úředníci exekutivy a silové složky na různých stupních, soudní orgány, a na nich záleží, jak bude občan vliv státu vnímat. Platilo to i před převratem. Pokud některá z těchto složek hrubě pochybila a lze to dokázat, potom by měl být postihován především ten konkrétní člověk, jinak se soud mine účinkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeji si, aby za své chyby byl trestán konkrétní člověk, nebo skupina. Nechci jako daňový poplatník hradit ze svého za chyby nějaké soudkyně. Proč bych se měl podílet na odškodném, když jsem v té věci nic zlého paní Vitáskové nečinil?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. J.J Pusťte si rozhovor s paní Vitáskovou na Svcs nebo si přečtěte Solární barony. Též na Svcs jako audiokniha a pak možná pochopíte. Peníze, které státu zachránila bohatě pokryjí žádané odškodné.

   Vymazat
  4. Přání, přání. Záleží opravdu hodně na straně, kde se zrovna vyskytujete, tj. zda jste poškozený nebo žalovaný. Uvedu absurdní příklad. Z Vašeho pohledu po pádu letadla chybou pilota a smrti všech pasažérů (Vaší manželky s dětmi) nedostane nikdo nic, protože pilot je mrtev a letecká společnost za jeho chybu nemůže. Proč by se měla podílet na odškodném, když se ničím neprovinila, jen zaměstnala pilota?
   Pokud byla paní Vitásková na určité funkci, měla plat o jakém se nám ani nesní. (Byla souzena, že neoprávněně jmenovala Veseckou, která za 7 měsíců měla (1 000 000 plat + 700 000 odměn) bez odvodů. To měla být škoda, kterou Vitásková způsobila.) S pozicí souvisí i prestiž. Jestliže by jí někdo způsobil škodu "coby zaměstnanec z nedbalosti", pak musí zaplatit dle zákona max. 4,5 násobek svého platu. To je ale výsměch, za ta léta mimo pozici s jejím platem (který naznáme). Pokud by to bylo úmyslně, tak pak už firma zaměstnance asi propustí a on bude platit propuštěný škodu exekucí? Z čeho?
   Takže, protože škodu způsobil státní zaměstnanec, vymáhá paní škodu po státu. Stát má peníze z daní, tj. od těch, co plní státní kasu, tj. i od Vás. Z toho už se asi nevyvlíkneme. A mimochodem, zástupce státu nabízí něco zaplatit, takže stát svou vinu asi nepopírá, jinak by ho nezmocnil k jednání. Že je to pro paní Vitáskovou málo? Bude asi další soudní jednání.

   Vymazat
  5. Tožtak, ani slovem jsem se nezmínil o odškodném. Zas spekulujete. O případu Vitásková nevím nič a nechce sei to vyhledávat (ani nemám čas), ale pokud se věc vyřeší jen tak, že vysoudí prachy na státu z peněz DP a úředník zůstane nadále nepostižený a rozesmátý ve státních službách.

   Vymazat
  6. Áááá JáJa opět perlí ve svej starej kůži.

   Přesto že, cituji: "O případu Vitásková nevím nič a nechce sei to vyhledávat (ani nemám čas)", neváhá jeduflusnout, cituji:
   "Nějak jsem v průběhu let nepostřehl, že má paní Vitásková nějaký problém,  ale ale podle rozhovoru mi to připadá, jako kdyby strávila 20 let v gulagu."

   Když nemáš čas a víš o tom hovno, tak aspoň drž hubu!

   Jo, a jestli si myslíš že ti na ten úkrok bokem, bys nebyl za chrapouna, ale za starostlivého občana, cituji:
   "...pokud se věc vyřeší jen tak, že vysoudí prachy na státu z peněz DP a úředník zůstane nadále nepostižený a rozesmátý ve státních službách."
   někdo skočí, pak sis spletl publikum; to by ti sežrala ještě tak tvá domovská kavárna, případně howni z této.

   Vymazat
  7. Jedna nepravem poskozena.
   A kdo ,ze si ta /self centered/horecne ukrivdena v deliriu pomsty ,ta poskozena mysli ,ze zaplati tech 34 milionu..Lide Ceska,stari a deti dostanou mene..
   Za zlocin persekuce zrejme nekolika byrokratu nasaklych penezi a majetkem,kteri samozrejme nic nezaplati ani se jim nic nestane..
   Prave na pravych a knkretnich pachatelich by mela poskozena samozrejme pozadovat jejich spravedlive odsouzeni a ztratu majetku..A nikde jinde.
   Samozrejme s ohledem na jejich rodiny..
   Dale by mela uvadet jen a pouze konkretni pachatele a nikoliv obvinovat s davkou hysterie vsechny a vlastne nikoho..Padlo jen jmeno jakehosi Borovicky.
   Poskozena tez neuvede ani jeden zly cin proti ni ,napr. neco budovala nekdo ji to prekazil, pouze nejasne mlhave udajne utoky na ni a dehonestaci.
   Ani jeden priklad, ani jeden fakt a dukaz..
   Utok vede verbalni na cely stat s patricnou hlucnou hysterii..
   Ale uvest jmena a konkretni ciny proti se zrejme velmi boji..

   Vymazat
  8. Jelikož se momentálně zaobírám něčím jiným, nějak jsem to nedopsal, takže Milánku, ... pokud se vyplatí odškodné, ale rozesmátý a nepostižený úředník zůstane na svém místě, to není řešení. Takový zmrd bude škodit dál a spousta lidí se ani zastání nedočká. Podobně jako můj známý, který kvůli chybě úřednice pojišťovny přišel v nultých letech nejen o živnost, ale i o úspory, dobré jméno a nakonec i o zdraví. Úřednice celá rozesmátá loni odešla do spokojeného důchodu.

   Vymazat
  9. Nejakej urednik ji nepozdravil a nasleduje virval, tezko hledam /a nenachazim/,nejakou ucast, sympatie a aspon emocionalni solidaritu pro takovy pripad..
   Rovnez duvod publicity..

   Vymazat
  10. V neposledni rade , kdyz byla tak dotcena a urazena mela se ihned zeptat toho urednika,aby vysvetlil /a omluvil /sve neomalene chovani k zene a v pripade neuspokojiveho vysvetleni mela nasledova stavnata facka,aby to poradne plesklo..
   Jako soucast vychovy a co taky s nim...

   Vymazat
  11. 14/11
   Ale jo, JáJo, v tomto souhlas, jenže ta první vpravdě nestydatá věta tvého příserku v 7/07 byla na stejné úrovni, jako když to na nás Válková válela, že se za Protektorátu Čechům zas tak tolik nedělo.

   Vymazat
  12. 13/59
   Pawe, zase melete o něčem, o čem víte hovno, hlavně že melete!
   Vitásková konkrétně uvádí ty, co za to nesou odpovědnost, a to včetně Pavla Zemana.
   Namísto těch pitomých plků a znevažování statečné ženy s koulema, která měla odvahu jak tvrdě zakročit proti korupci, tak se postavit státu a soudit se sním, si udělejte čas a zjistěte si jak to je, než začnete se svými výmětky!

   Vymazat
  13. Jo, a těm lidem z česka, starým, mladým, zachránila Vitásková svým zákrokem miliardy!

   Vymazat
  14. J.J. 22. července 2021 7:07, že jste to zrovna Vy nepostřehl, tomu se nedivím. Pokud se Vám zdá líčení újmy tak, jak to popisuje Paní Vitásková jako přehnané, dovolím si pochybovat, že stejně postižen, vnímal byste to jinak. Leda jste mimořádně tvrdý, na nikom a ničem, nikomu ničím nezavázaný chlap, statečný a velkorysý, všemu odolávající, ničeho nelitující, nic nepostrádající hrdina. Takový pocit bych Vám nezáviděl. JiH

   Vymazat
  15. p.Milan. Ctu clanek podruhe,jmeno Zeman zase nenachazim,jeste stale nenachazim ,usuzuji tedy,ze tezko mohu premyslet a reagovat na to co neni..
   Kde vzit jmeno Zeman /a nekrast/,netusim..
   Na to jeste nemam.
   Je zde vase ukvapene horliva snaha /vytahovat Zemany a spol odnekud/ a se vyrajtovat prave na tom..
   Aby jste ,probuh nezmeskal..
   A spravit si ty neodbytne komplexy menencennosti a nevynechat jednu prilezitost..
   S velkou jako vzdy horecnou hysterii aktivisty na stopach zleho cinu..
   Na misto prosteho a strucneho vysvetleni a doplneni zakladnich informaci chybejicich v clanku,v clanku, v clanku, v clanku..chybejicich..atd.
   /Uvadim,nekolikrat,ze udaje v clanku chybi/.
   Ze vasi specialitou jsou nezname a neuverejnene informace pouzivane vami na poradne rozhorcene utoky kdyz nejsou v clanku,clanku, clanku, opakuji v clanku,zase nejsou a tak vase ucasti zase zustavaji zalozeny na neviditelnem ..
   Zrejme trpite hojnosti agresivity,nehodlate ji vynechat,stalym vybijenim i na ostatnich,znal jsem vam podobne casto ve funkcich pomocniku bezpecnosti...
   Nemohu za ty asociace z me minulosti..
   Tedy neblahe zkusenosti kombinovane se vzpominkami..
   Taky hojne poskytovali,zneuzivali neexistujici informace..
   Doufam,ze mne prestanete obtezovat vasimi vylevy..
   Jinde samozrejme najdou pro vas splne pochopeni..
   Nepomuze,kdyby vam nekdo obsah clanku podrobne vysvetlil..
   Ve vasem "mleti" beznadejne zaostavam ,daleko pozadu za vami..
   Co do obsahu /a poctu a tsunami/,vasich prispevku vsude, jednoduse jste /never/,nedostizny..
   Pro uplnost.
   Vase neunavne aktivity jsou vzdy plne v oficialnim zajmu rozvratu a rozbijeni spolecnosti,v diskusich zde a jsou bez diskuse..
   Vsude kde se vyskytnete.
   Jinak by jste jiz davno na misto te cinnosti, usporadal sbirku /soude dle vaseho posvatneho nadseni /za spravnou vec aby spravedlnost zvitezila a nezustalo pouze u nejakych nemohoucich a na skutecnosti nezalozenych verbalismu..
   Jiste se jini pripoji vcetne mne.
   Neusporadate, ja vim..
   Zivot je tak nespravedlivy, nekdo,nekde strasne nepozdravi..Vsichni se to musi dozvedet v poradi nejvyssi dulezitosti..

   Vymazat
  16. Pawe, vaše žvahlavy obvykle jen prolétnu, ale co je moc je moc.
   Jistěže v článku jste jméno Zeman nezaznamenal, je však v obžalobě i obhajobě Vitáskové. Soudě dle dlouhatánskosti plodů vašeho ducha zde, máte času přehršel, tak zvedněte prdel od počítače a půjčte si knihu "Ve stínu gilotiny" a Solární baroni od paní Vitáskové. A pokud vás to příliš obtěžuje, tak si to najděte na netu, o co šlo a nehlásejte hovadiny.
   Nebo snad máte za to, že sem měl admin hodit celý spis, co doplněk rozhovoru?
   Admin zkrátka předpokládá, že na stránkách NR jsou průměrně inteligentní čtenáři s povšechným rozhledem o dění, jinak řečeno, že čtenářstvo NR causu Vitásková zná - už jen proto, že, zde byla povícerokrát rozebírána.
   Evidentně se zmýlil.
   Jo a vaše poslední věta, že někdo někde strašně nepozdraví jen dokladuje vaši omezenou chápavost čteného.

   Vymazat
  17. Netusil jsem ze bych musel studovat nejake knihy , ktere mne nezajimaji.
   Nedostavam ani ctenim z knih nejaka presvedceni.
   Kdy a kde byl na NR pripad vicekrat rozebiran. Neuvadite.Nevite.Snad si povsimnout ze mam diskusi s nedostatecnym clankem ,ale to by jste se zase nemohl hystericky ventilovat a agresivne samozrejme..
   Mne jsou povsechne rozhledy nekde,/co to je??/, vcetne vasich velkych usetrenych milionu ktere nikdo nikdy nevidel.
   Dal bych prednost strizlive analyze pripadu neutralnimi osobam pred knihami ,ktere zrejme hlavne presvedcuji ..
   A nezaujate k zadne strane , jestli vite co to je.
   Tedy jen na okraj..Rad bych uvedl,ze zde vim o cem pisu,moc dobre a bohuzel..
   Je tady jedna vec.
   Kdyz p. Vitaskova zjistila,ze se octla uprostred nejakych universalne zlocinnych gangsteru, musela zrejme ucinit zavazne rozhodnuti , jestli chce s nimi denne se stykat vice nez 8 hodin,s moznostmi ,ze na ni jiste neco tezkeho spachaji a nejednou , budovat svoji karieru mezi nimi, zarucene poskozujici ji znicenim zdravi, poskozenim psychiky, povesti,a mnozstvi urazek atd. atd. a nebo odejit stredem a vse potrebne k zivotu si udrzet a zachovat..
   A zacit zit normalne ,zdrave, mezi slusnymi lidmi..
   Rozhodla se tedy pro dlouhe roky v parte zlocincu..
   A nikdy jinak.
   Zrejme velmi nebezpecnych svemu okoli..
   Myslela si celou dobu, ze jsou to andele??..
   Nebo to vypada na nahle prozreni za 17 let.
   Na nahle prozreni az za 17 let.
   Svata dala nevedela komu.
   Poskytla tak udanym gangsterum vsechny bajecne moznosti a veskere prilezitosti ,jak tvrdi ji 17 roku ,ustavicne totalne nicit..
   Ja bych to neriskoval..Vim,co dovedou.
   Ted je pro zmenu presvedcena,ze ji 35 milionu/instant/ uzdravi..
   Ted je presvedcena,ze presne 35 milionu za vterinu vse zazracne zmeni..Ze bude jako rybicka..
   17 let pachani zlocinu na ni zmizi..Musi je mit.
   Nebo je uz ted jako rybicka??
   Znicena,nemocna ,kupodivu nevadi ji vest po leta dlouhe ,narocne,vycerpavajici po vsech strankach velke soudni spory. Pripravy na ty soudy jsou tez vycerpavajici a vyzadujici pevne zdravi a spousty tezkeho usili,velke odolnosti ,velke nadlidske energie,fyzicke a jeste snad vice psychicke.
   Vim na rozdil nekterych, o cem tady pisu.
   A do desitek dalsich soudu ,se bez vahani chysta a vrha..
   Dokonce stacila sepsat velkou knihu ,coz take neni zrovna snadna zalezitost ,zvlaste pro vazne nemocne,kteri se potykaji s dalsimi,vaznymi,vseho druhu jak sama uvadi,problemy...
   Nepomyslela ani na usetreni sveho zdravi ,z vycerpani organismu ,ktere ji urcite uz dlouho hrozi ,clovek muze skoncit v psychiatricke peci..
   A bylo tech hodne..
   Nebo se Nejak se sama usvedcuje, a dokazuje ,ze to co tvrdi, nebude tak strasna skutecnost jak vehementne a mozna i sama sebe zaroven presvedcuje..
   Taky ty, co nerozeznaji,nevi co je a neni skutecne..
   A nikdy se evidentne nedovi..Nemohou.
   To je mi zatracene lito.../Usetril bych si cas/.

   Vymazat
  18. Upozorneni. Jisty milan se vyjadruje jako nepricetny,nenavistny fasista.
   Ma pravo reditelka podniku na miliony, ktere nenechala rozkrast si pridelit do vlastni kapsy?
   Jake ma asi povinnosti. A jake nema..

   Vymazat
  19. Zdravím, Václave!
   Tak já to napíši kulantně, ju?

   Pawe, oceňuji hloubku vašeho myšlení, brilantní objektivní úsudek, ale nejvíc to, že víte o čem mluvíte.
   Váš rozhled je facinující - už jen kousilínek, a zastíníte dokonce i prchajícího ptáka, o hownech nemluvě. Ty už jste trhnul.
   Jistý Milan, nepříčetný, nenávistný fašista,
   zdraví
   Velkého Tlučhubu
   páva, obdivujícího své peří.

   Vymazat
 4. Jaké soudce asi může vychovat tento stát. Pro některé lidi zákony neplatí a není síly, která by s tím pohla. No a zbytek má smůlu, pak stačí nakreslit tykadla a odsoudí vás manželka "zneuctěného" . Zkrátka soudní tribunál se sešel v pelechu. A takhle si tu žijeme.

  OdpovědětVymazat
 5. Jako správný ateista se každý den modlím, abych s těmi "judry" se nikdy nepotkal.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 09:15 Náhodou, já se s jednou potkal, vešla v civilu do soudní síně, na tykvi měla fialový melír, když se ohla, tak se mi vybavila Macocha. Tak jsem si pomyslel, ha, uklízečka. Omyl, vklouzla do taláru a "proces" mohl začít.

   Vymazat
  2. Já bych pro sichr k tomu modlení ještě přibral i pohanskej mančaft bohů.

   Vymazat
 6. A pak, že žijeme v "demokratické" společnosti? Žijeme v systému, kde platí právo silnějšího. Bylo to za komunistů a ještě zrůdnější je to dnes. To vidíme na Šláfenbergovi. V ČR si v dobách Havlovských nakradl a dokonce si za drahé peníze chodí pospávat do PS. Ale pravičáci neustále útočí na Babiše, ačkoliv se nic protiprávního nedopustil. Možná, že kdybyste byla Naďová, žilo by se Vám lépe. Ale vím, že jste čestnou a statečnou ženou, rozhodně čestnější než Jourová!

  OdpovědětVymazat
 7. Vitásková jednou v rozhovoru pro Parlamentní listy řekla, že bychom se divili, kolik politiků, ale i soudců, státních zástupců, exekutorů vlastní svoje fotovoltaické elektrárny, na kterých rýžují. Vitásková jim jako šéfka energetického úřadu ochrožovala kšefty, tak s ní zametli. Solární mafie, to jsou hlavně tito lidé, kteří mají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí sloužit státu a národu a ne je okrádat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je také jeden povedený politik na nejvyšším postě
   https://tadesco.org/sef-snemovny-vondracek-a-dalsi-clenove-kromerizskeho-ano-spolupracovali-s-lichvari-odsouzenymi-za-podvody/

   Vymazat
  2. anonyme 22. července 2021 21:19, vy jste věrohodný podobně, jak ty zdroje, na které ukazujete. Kro toho, nezdá se vám obvyklé, že advokáti spolupracují s obžalovanými? Dokonce to mohou mít ex offo... JiH

   Vymazat
  3. Kdo a jak zametl z te solarni mafie. Neni jeden fakt ,kazdej diskutuje a kde je neco o cem..
   Samozrejme stupidni clanek ,anonymni idiot vedl "rozhovor" o anonymnim odhaleni,kdy nic neodhalil a za urazky a hrubost a nevi se ani jake..
   Radim , nepoustet k pocitaci , kdyz rozhovorista velmi hrube urazi ctenare..!!!
   Obet Vitaskovou sesadili z funkce. Nic zadna informace ..Ohrozovala a jak.
   Blbost a tupost se siri...

   Vymazat
 8. Jde o nejake anonymni politiky a soudce ,nebo je poctive vsechny vyjmenovala a usvedcila..
  Jestlize nevime,co vse spachali a jak, neni mozne nicemu podobnemu ani zabranit.
  Hlavne se pripad tyka tech, kteri maji takove povinnosti.!!!
  Aby tahle vse obvineni vedeli a mohli zakrocit.
  Obetovala se 17 let aby to zjistila a informovala nas verejnost , ktera, svete nediv se, to vidi a vi sama a nepotrebuje dalsi zpravy a zrejme anonymni ,cokoliv..
  A stejne nema moznost /verejnost/neco vysetrit, zjistit a po zasluze potrestat..
  Hlavne se to tyka tech,kteri maji tyhle povinnosti v naplni sve prace..
  Reditelka energetickeho uradu, ale ma velkou moc.
  Reditelka uradu ma velkou moc.
  Kdyz nema tak je jen loutka.
  Muze propoustet spatne zlodeje a podvodniky,co beda neslouzi narodu, vybrat ,vyzkouset prijimat,zamestnat jine /poctive/ daleko lepsi ,povolat policii a nechat vysetrit kazde, sebemensi podezreni, muze naridit podrobne revize uctu,financni kontroly ,vzdy razne zakrocit ,varovat,durazne ,ze pouzije vsechny svoje povinnosti,ktere ji funkce uklada, velke moznosti funkce reditelky ,aby dotycni padousi okamzite prestali,nebo zmizeli, muze hodne..
  Vod toho pocitam , je reditel,reditel a reditelka, reditelka..
  Nebo neni? Kdyz.
  Podvodnici a zlodeji se zrejme jeste rozmnozili a kradli stale vice..A prestali aspon dnes..
  A co novy reditel toho uradu???

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.