Reklama

středa 7. července 2021

Z bláta do hnoje, popsal docent Valenčík volební vítězství opozice. Pátá kolona, velká vrbětická blamáž...


Rozhovor s Radimem Valenčíkem

7.7.2021 ParlementníListy

„Volby nebudou rozhodování o tom, zda z bláta do louže, ale o tom, zda z bahna do hnoje.“ Preference ANO rostou v logice výběru „nejmenšího zla“. Vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík analyzuje předvolební situaci a vrací se i ke kauze Vrbětice. Pokud by vláda skutečně chtěla odškodnění a ne jen poštvat naše občany proti Rusku, podala by žalobu. „Pokud to neudělá, pak se to může jevit jako absurdní, ale je to spíše křivárna.“ V rozhovoru také upozorňuje: „Proti blbům, kteří de facto říkají, že tornádo bylo Boží trest uvedené oblasti za to, že příliš mnoho obyvatel zde volilo Zemana, nelze dělat nic.“ Docent přidává v závěru i nápad, co dělat, pokud by to někdo se zvýšením role elektromobility myslel vážně a dodává: „Snaha jít cestou ekonomiky založené na diktátu globálně ovládané přerozdělovací moci je stále čitelnější. Je na čase se efektivně bránit.“


Většina předcházejících volebních průzkumů favorizovala Piráty a STAN před hnutím ANO. Byl předpoklad, že budou ve vládě Piráti se STAN společně s koalicí Spolu. Myslíte si, že je to pravděpodobné a co by to pro nás znamenalo?

Zjednodušeně řečeno, problém je v tom, že strany vládní koalice jsou špatné, ale strany opozice, ty takzvaně „demo“ i ty takzvaně „nedemo,“ jsou většinou ještě horší. Volby nebudou rozhodování o tom, zda z bláta do louže, ale o tom, zda z bahna do hnoje. Piráti, STAN, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL se zcela zjevně projevily jako pátá kolona současné globální moci. A bude nás to hodně stát. Vlastně už stojí. Reprezentace ANO a ČSSD jsou slabé a vydíratelné. Nechaly se pátou kolonou dotlačit k fatálním chybám v oblasti koronavirové epidemie a vztahů s Ruskem. Za „Velkou vrbětickou blamáž“ ponesou od dějin hodně špatný cejch.

KSČM i ČSSD selhávají jako programové strany, tj. strany, které znají příčiny problémů a ukazují lidem, jak se zapojit do jejich řešení. Proto jsou vyprázdněné a neatraktivní. SPD spadla do připravené léčky, že covid je jen podvod, což ji bude neustále připravovat o voliče, kteří se s dopady epidemie setkají. A těch bude ještě dlouho přibývat. Přísaha je velká neznámá. Takže shrnu: Největší nebezpečí je v selhání celého politického spektra, navíc i uvnitř jednotlivých politických stran je situace neradostná. Po volbách nás čekají asi těžké chvíle.

Piráti mají stále v programu přijatelnou verzi reformy penzijního systému, ale to, jak jsou globální mocí ovládáni v oblasti zahraniční politiky, představuje jedno z největších rizik pro naši zemi.

Měli by tedy zpozornět voliči, co se týká Pirátů a STAN nebo ODS v některé konkrétní otázce?

Stačí, když se poctivě seznámí s dostupnými materiály ke kauze Vrbětice a začnou používat rozum. Tady jsem dal dohromady takový souhrn. Mj. požadavek, který vznesla vláda ve vztahu k Rusku, je podraz na českou veřejnost a vrbětické občany zvlášť. Vláda chce, aby se Rusko přiznalo k tomu, co patrně neudělalo, dokonce chce, aby tím napomáhalo krýt velkou lumpárnu, kterou měl výbuch zahladit. Pokud by vláda skutečně chtěla odškodnění a ne jen poštvat naše občany proti Rusku, podala by žalobu. Právně a argumenty podloženou žalobu na Rusko. Pokud to neudělá, pak se to může jevit jako absurdní, ale je to spíše křivárna. Ale podívejme se, kdo vládu k takto nesmyslnému chování tlačí…

Preference hnutí ANO rostou. V době pandemie každopádně převládal klesající trend. Po čase, jak podle vás hnutí ANO zvládlo epidemickou krizi?

Preference ANO rostou v logice výběru „nejmenšího zla“. Ale epidemickou krizi zvládalo a zvládá špatně. Připomeňme si, k čemu všemu se nechalo ANO dotlačit opozicí. Včetně „vánočního rozvolnění“, které přineslo hodně „veselé Vánoce“. A k čemu se ANO nechalo dotlačit opozicí v kauze Vrbětice… Občan, který chápe současnost, je před těžkou volbou – volit ty, kteří to dotlačili do průšvihu, nebo ty, kteří je k tomu dotlačili?

Světem se šíří nakažlivější koronavirová varianta delta a výjimkou nejsou ani státy v asijsko-pacifickém regionu. Zatímco většina z nich se vrací k přísnějším opatřením, Singapur se rozhodl pro jinou cestu. Všechna omezení plánuje zrušit a přestane dokonce počítat denní přírůstek nových případů, uvedla CNN. Podobný přístup plánují i v Británii, kde se nebude nutné prokazovat potvrzením o prodělaném očkování. Co říkáte na tento přístup?

S tím Singapurem je to přece jinak. Tady se CNN pokouší hrát určitou hru a Novinky to papouškovaly po ní. Jak chcete počítat nové případy, když skoro žádné nejsou. Již několik měsíců je jich mezi 20 až 30, dnes dokonce jen 10 a žádný trend zvyšování není. Zde se můžete přesvědčit. Novinky šly dokonce tak daleko, že zveřejnily zfalšovaný graf, který nazvali „Sedmidenní průměr na sto tisíc obyvatel“, ale neuvedly čeho. Žádný podobný graf ve zdrojích, na které se Novinky odvolávají, jsem nenašel. Tady je ten článek v Novinkách i s grafem. Je to součást psychického tlaku.

V Singapuru naopak zůstává velmi přísné trasování, o kterém si můžeme nechat jen zdát, resp. které bychom u nás nazvali zavedením totality. Některá opatření Singapur ruší, protože již nejsou nutná. Ale import epidemie z ciziny si velmi hlídá. Pokud jde o Británii, tak ta spoléhá na to, že jejich vakcíny zabránily vzniku těžších případů. To je pravda. Počet nových případů však rychle narůstá a je otázka, zda to nebude mít dopad i na průběh případů. Stále se domnívám, že když koncentrace nákazy dosáhne určitého stupně a portfolio nákazy se určitým způsobem diverzifikuje, začne být virus agresivnější. Uvidíme.23 komentářů :

 1. Pan Valenčík má pravdu snažme se aby jsme zůstali jen v blátě a nespadli do hnoje z kterého není návratu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Promiňte, ale byl smazán, byl to jen dementní hlupák.

   Vymazat
  3. Cabliku, vidím to taky tak. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
   Tahleta sbírka recyklátů toho v minulosti moc nepředvedla.
   A o Pirátech ani neuvažuji, pamatuji se na Lidové milice a po Antifácích rozhodně netoužím.

   Vymazat
  4. S panem docentem Valecnikem nasi aktiviste z SV mluvili a nyni mu doporucuji

   jako intelektualvi, diskusi k bodum PROGRAMU NARODNICH HODNOT.
   Co tak kdyby napsal clanky k jeho konkretnim postulatum,nebo jeste lepe navrhl do PNZ nejaky ten bodik.
   Kdyz to dovede pani ANNA husita z KSH,pani Konecna z KSCM a zdejsi pan GEORG z ranku de fakto zastupcu lidovych komentatoru,tak se preci nemuze nechat zahanbit a strcit hlavu do pisku a tam zpivat pisen slepych o zlu z cehoz to zlo bude mit tak jedine prdel!

   Vymazat
  5. 15/27
   Byl, čas minulý?
   Doufám, že byl vyzmizíkován humánně - třeba louhem, kyselinou sírovou a tak.

   Vymazat
 2. Problém všech politických stran je v neschopnosti formulovat problém, který chtějí řešit. Všichni mají relativně naprané peněženky a pak fantazírují.
  Piráti mluví o důchodové reformě a jakémsi základním příjmu, který by nahradil (skoro) všechny dávky, které poskytuje MPSV.
  Důchod, tedy příjem jednotlivce, který odpovídá prostředkům vloženým do systému spoření, je jen částí zabezpečení občanů ve stáří. Ne každý je schopen pracovat a ne každý odpracuje potřebný počet let. Jenže každý potřebuje příjem, aby udržel střechu nad hlavou a měl na jídlo a běžné potřeby. Z tohoto zorného úhlu je zřejmé, že základem současných problémů je cena bydlení. Deregulace nájmů a absurdní cena nových bytů vede k tomu, že průměrný důchod nebo minimální mzda na nájem nestačí. Minimální mzda je 4x vyšší než byl slušný příjem před rokem 1989. Naproti tomu nájmy vzrostly více než 40x. Kdyby byl zaručený příjem 15000/osobu jedinec by z něj nepokryl náklady na bydlení. Kdyby takový základní příjem pobíralo 5000000 odčanů, znamenalo by to roční vydání 900 miliard. Tito lidé by ovšem nevyprodukovali žádné hodnoty. Zde se narazí na práci načerno, kterou stát neumí a nebo spíš nechce odstranit.
  Aby mohl stát udržet služby, které potřebuje, musí mít odpovídající příjem. Předseda ODS se radoval, že odstranění superhrubé mzdy přinese nižší daně a tak jeho strana hlasovala pro balíček Aleny Schillerové. Je to hlupák, protože neví, jak vyplnit díru v rozpočtu, která je asi 80 miliard ročně.
  Před časem, tedy již Potůčkovi a pak i Nerudové nabízel souhrn ontarijského systému zabezpečení občanů ve stáří (pro občany 65+). Moje informace je absolutně nezajímala a nezajímá. Dá se to pochopit, protože v Ontariu existuje pro nás nepřijatelný progresivního daňový systém.
  Je-li Česko sebevědomé a svéprávné, jak se domnívá Vystrčil, pak by mělo přestat podporovat vojenské mise NATO, odmítnout 2%HDP na zbrojení (to je 50 miliard ročně proti současnému stavu a nafurt) a co nejdříve vyhlásit neutralitu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:28... Naformulovat problém uměj výborně, ale né plnit program.
   Je to pěkně vidět na důchodové reformě, která je nezbytná, ale nikdo do toho neřízne.
   ODSka hlásala úspory. Když do toho ale Julínek s Drábkem řízli, tak je rodná strana hbitě zařízla. Neb lid reptal.
   Chtělo by to novou Teacherovou.

   Vymazat
 3. A za koho kopete vy , Valenčík.
  Tyhle předvolební kecy,je jedna velká PRDEL.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč se Valenčík tak snaží pomlouvat ty lepší strany,pokud tady ten hnůj NR prakticky nikdo nečte,jen několik prokremelských blbu.
  10 - 20 zoufalců, Novinky několik desítek tisíc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Denně nás čte 35-55 tisíc čtenářů, ty jedna novinko! Ty tvoje "lepší strany" voličům už dávno zapáchají.

   Vymazat
  2. 15:31 vy asi čtete NR taky, tak jsme alespoň dva "zoufalci".

   Vymazat
  3. 15/31unknovne pry to tady nikdo necte,tak proc ty pirate neprosazujes

   bod nr.4 Programu volicu,ktery v NARODNICH ZAJMECH PNZ vypisuje,aby GR TV se s obcany delil o svuj lup kncesionarskych popplatku fifty fifty a my tu s temi 50% vytvorime konkurencni informacni pole po cele republice,kdyz ti nestaci jen zdejsi Nova republika.
   Tak co priteli,kdy si to daji pirati do programu plneho pouze srotu a dovozu nestastniku z Afriky,kterym zli kapitaliste v te AFRICE po svem zdaneni 90% z toho oblusu nevyplaceji na miste tem chudakum rentu a nyni ti lakomci ji chteji dkonce vydojit na nas, za vaseho ohluovani ovecek,ktere se vydaly do kapitalismu pro vlnu a nyni je chcete vy obrat o zbytek jejich vlny a platit jen tretinu mezd dale a za to budete i zvoleni.

   Tak proc radeji nevolite jak pirati, svobodu a primou demokracii SPD i kdyz tam je pry jen podle vas jen vystraseny japonsky popelar,co?

   Vymazat
 5. Nevím o jaké pasti, do níž měla spadnout SPD, to pan Valenčík mluví. SPD se staví proti diskriminaci těch, ktěří se nechtějí dát očkovat a dále se zasazují o pouze dobrovolné očkování proti covidu. Jestli je snad toto připravuje o voliče?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kolokole 7. července 2021 15:50, SPD se staví za ty, kteří nejsou ochotni podstoupit Covid vakcinaci, tak nic "neriskovat", nepřispět ke kolektivní imunitě, potom z ní těžit, možná i jistou incidenci podmínky pro mutace viru udržovat. Ať to zdůvodňují jakkoli, je to proti dobré historické praxi i zkušenosti.
   Takových se zastávat demokratické není. Takhle Okamury SPD hraje na nižší pudy. Jak by se asi chovala u moci? Kultivovaně? O co a koho by se opírala? O referenda? Že by to vedlo k efektivní práci vlády? Spíš bych čekal, že si ponechá výhodu opozice s protestní rolí. Je to pohodlné, nijak riskantní a nakonec nikoli nerentabilní. JiH

   Vymazat
 6. Z uveřejněného mě zaujal ten Singapur(viděl jsem něco v ČT).Země,která nemá žádné suroviny,si vede výborně ve všem-zatím co my?To je předzvěst nástupu Aziatů do lepšího světa.

  OdpovědětVymazat
 7. Pane bruciore,
  já si myslím, že jsou pracovitější a drží pospolu. Všimněte si našich Vietnamců. Dnes mají dostupnější nové technologie a za stejnou dobu udělali ohromný skok dopředu. Já nehledám rozdíl v "izmech", ale v lidech a jejich výchově.

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyz nic jineho, tak se docent dopousti tezkeho hrichu pychy, povysovani, zalozeneho ,ja vim vic a proto jste vsichni blbove, zalozeneho na cem. Je snad taky nadclovek? Ano.
  Studia ,zamerna isolace nektere snadno deformuji..
  Navic neschopny lidskosti, kdy bezmocni lide v nestesti nemaji nic jineho nez toho boha ?
  Yntelygent ani tohle nemuze pochopit, nejen nenavist ale povysovani oslepuje, odlidstuje a samozrejme zavadi rovnou do pekel..Jsem docente jeden z tech vasich blbu ale s vami bych nemenil ani za nic..Kdyz.
  Byl jsem v situacich kdyz zbylo jen na modleni a prosby o bozi pomoc..
  Jdete uz k certu vy nabubrely bubliny,zijicich v pohodlnych peklech kancelari..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Paw 7. července 2021 17:38, podle Vás tedy každý, kdo má co dodat nad to, co Vy víte a o čem jste přesvědčen, dopouští se hříchu pýchy? Jak víte, kdo co jak a proč chápe? Když chápe a jedná jinak než Vy si představujete, tak proto, že nic neví, ničemu nerozumí nebo rozumět nechce, jen se povyšuje? Jste takhle uvažujíc nějakým způsobem lepší? JiH

   Vymazat
 9. „Keď sa niekto stal premiérom, prezidentom, guvernérom centrálnej banky atď. navštevovali ho orgány Vatikánskej banky,“ tvrdí slobodomurár P2, ktorý tieto informacie odovzdal Benjaminovi Fulfordovi. „Nový svetový líder dostal od 100 miliónov až po viac ako 1 miliardu amerických dolárov ako privítanie v exkluzívnom klube pod varovaním, že ak odmietne spolupracovať, bude zabitý.“ Objavovali sa ďalšie odhalenia o hĺbke ďalších vatikánskych zločinov, najmä v Kanade – po stáročia horúcom mieste vatikánskych zverstiev. Vatikán odmietol žiadosti o vykopanie viac ako 34 detských masových hrobov, o ktorých sa predpokladá, že sú plné zohavených tiel viac ako 60 000 detí, ktoré zmizli z anglikánskych, Spojených cirkevných kanadských, hoci najmä 80 katolíckych domorodých internátnych škôl po celej Kanade.
  Ľudia musia prestať slepo „poslúchať“ a musia namiesto toho robiť to, čo je správne; spravodlivé; zákonné a v súlade s našimi zakladajúcimi dokumentmi, ústavami a listinami práv a slobôd. Našou povinnosťou NIE JE poslušnosť tyranom a psychopatom. Musíme prestať robiť to, čo nám kážu postavy vnímané ako autority. To, že vydajú mandát alebo „príkaz“ neznamená, že sú zákonné alebo záväzné. Ani „stanovy“ nie sú „zákonom“. Ak sa vám pokyny zdajú nesprávne, jednoducho prestaňte robiť to, čo vám hovoria. Všetko, čo potrebujeme, je prirodzené právo / obyčajné právo. Je to proste zdravý rozum.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.