Reklama

úterý 6. července 2021

Za čí peníze se v Česku ostrakizuje?


Existuje hezké a pravdivé rčení „Follow The Money“, nebo jinak řečeno „Za vším hledej stopu peněz“. Když se podíváme na mapu rozmanitých „neziskových organizací“ v Česku, které mají mimo jiné ve svém programu detekci dezinformátorů, konspirátorů a naší slavné liberální demokracii nepřátelských osob a webů, vesměs se pyšní bohulibostí a nezištností svých aktivit.

(Na snímku panelová diskuze lobistického spolku Evropské hodnoty. Zleva: Jakub Janda, Libor Rouček, Marian Majer)

Nasazují zkrátka psí hlavu předem vytipovaným subjektům z lásky k pravdě a z nenávisti ke lži, abychom parafrázovali toho, jehož si většina z takových organizací věší na vlajku. A důvodně. Byl to právě Václav Havel, kdo soustavně mluvil o tom, že by se mnohé dosud státem organizované a zajišťované činnosti ve veřejném prostoru měly svěřit tzv. občanské společnosti. Tím otevřel doširoka dveře dnešnímu stavu, jehož charakteristickými rysy jsou udavačství, štvanice na lidi či alternativní média, všudypřítomná propaganda zájmů, které při nejlepší vůli nelze chápat jako zájmy naší vlasti. Proč? Stačí se podívat, kdo celý ten tyjátr platí, a pak si položit otázku, proč asi.


Příkladně spolek Evropské hodnoty (EH). V zatím nejnovější výroční zprávě uvádí mezi donátory svých akcí mj. tyto instituce: 
 • Evropská komise1 239 730 Kč, 
 • Nadace Konrada Adenauera 855 885 Kč,
 • Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář 415 401Kč, 
 • Nadace Hannse Seidela 229 028 Kč, 
 • Civil Contingency Agency – MSB 193 425 Kč, 
 • Ukraine Crisis Media Center 184 572 Kč,
 •  Endowment for Democracy 115 007 Kč , 
 • Velvyslanectví Kanady v České republice 52 800 Kč, 
 • Prague Security Studies Institute 45 000Kč, 
 • Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR 40 000 Kč, 
 • Evropský parlament 29 325 Kč atd.
Cudně se EH nezmiňují o tom, že jsou též financovány Ambasádou USA. Velvyslanectví sice neuvádí konkrétní částku a nedozvíme se ani o jakou jde činnost.

Mimochodem o rok dříve, v roce 2018 najdeme v rubrice příjmů výroční zprávy EH znovu 
Konrad Adenauer Stiftung - 652 035 Kč, 
opět Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska - 360 000 Kč, 
Česko-německý fond budoucnosti - 135 043 Kč, 
Zastoupení Evropské komise v ČR - 126 825 Kč, 
American Friends of the Czech Republic - 108 314 Kč, 
a tentokrát už přiznaně i Velvyslanectví Spojených států amerických - 218 568 Kč. 

Otázkou nepochybně je, čím EH mohou přispět Armádě ČR - její Krajské vojenské velitelství České Budějovice najdeme rovněž mezi donátory, 

a též jak se činnost EH dotýká oblasti kultury, kam jsou směřovány tzv. Norské fondy, z nichž část rovněž přistála na účtu EH.

(V dalším textu najdete zajímavosti o Sabině Slonkové a její společnosti Dead Line Madia s.r.o., o Člověku v tísni a Davidu Černém, jehož "sochy" čůrají na naši republiku a o dalších: Prague Security Studies Institute, Nadace Open Society Fund (sic!), Post Bellum, Člověk v tísni, o.p.s., EUROPEUM, Prague Pride, Nadace Michaela Kocába, Nadace Forum 2000, Meet Factory Davida Černého, Sdružení pro integraci a migraci (v jeho správní radě figuruje Jan Ruml) či Knihovna Václava Havla.


35 komentářů :

 1. Co to je za organizaci, která si do svého čela postaví onanistu. Snad ti donátoři vědí co podporují. Možná by měli dát funci i Rosenbergovi, ten má taky něco "odehráno".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není ani tak onanista, jako hlavně prodejný onanista. Pro mrzký groš cokoliv – základní kompetence, cokoliv jiného už je jen navíc.

   Vymazat
  2. Jak onanistu ? Porňousek Janda je velký úmělec. A "firma" se jmenuje "Evropské hodnoty". A v čele tohoto Bohulibého spolku je chlapec mimo "jiné" pro svoji neúplatnost. Pro mrzký groš si maximálně nechá natrhnout koutky a dírky. Dál prý už nejde. Řekl bych ideální vykladač a strážce jakýchkoliv hodnot.

   Vymazat
  3. Jak onanistu ? Porňousek Janda je velký úmělec. A "firma" se jmenuje "Evropské hodnoty". A v čele tohoto Bohulibého spolku je chlapec mimo "jiné" pro svoji neúplatnost. Pro mrzký groš si maximálně nechá natrhnout koutky a dírky. Dál prý už nejde. Řekl bych ideální vykladač a strážce jakýchkoliv hodnot.

   Vymazat
  4. Všechny tyto organizace prosazují do života tzv. euroatlantické hodnoty: Křížové cesty, kolonialismus, otrokářství, genocidu domorodého obyvatelstva, fašismus, nacismus, holokaust židovského obyvatelstva, genocidu Slovanů ve 2. světové válce, zabíjení civilního obyvatelstva atomovými bombami, mírové mise ( Vietnam, Korea, Afghánistán, Irák, Sýrie, Libye, Jugoslávie atd.). Za všemi těmi hodnotami jsou miliony a miliony ztracených lidských životů. Ti lidé, co to prosazují, jsou fašisté, a je jedno, jestli se jmenuje Rouček či Janda.

   Vymazat
  5. Laco, napsal jste to velmi výstižně.

   Vymazat
 2. Asi jsem starej a zlomyslnej hajzl, tak si to nekteri z vas budou myslet, ale nest.....

  pred 89 jste se desitky let tesili a potichu mektali "Az k nam prindou kluci z Juuuueseeej, tak nam bude v republice hej....no par kluku po 89 z Juuuuesej skutecne prislo, co melo cenu tak zasantrocili... napada mne Tatra a par zbrojovek.... a zase odesli, zatimco vasi tatove a dedkove, cinkali klicema a palili svicky na Narodni.

  no a ted vy jejich pitomci spolu s vasimi otci a dedky kteri vas do tohodle pruseru privedli remcate.....

  Takze jsem zvedav koho si zvolite, abyste mu mohli za pul roku znovu nadavat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 19/32
   To poznáš při volbách, tu spokojenost, imboši.

   Hele, pirástký přiblblo, vystrčilo jsi vůbec posledních pětadvacet let ten svůj krysí ksicht z Kavárny? Myslím sám a jít mezi ty "spokojený lidi". Asiže ne, viď, ještě by ti ho někdo urazil.

   Vymazat
  3. 20/01
   Aje aje, to še nám to rožpumprlíkovalo.
   A v čompak to podnikalo imbošku, že je to tak pitomý? Houpalo šlonoj koule? Nebo žirafákoj? Na víč to pčeči nemá š tou švou dutou makovinkou.
   A ty dvě autíčka čo má - šou šlapací? Nebo na klíček?
   Že vono to vokradlo Krtečka!

   Hele, blbe, radši nereaguj. Ta tvá blbost dělá takovej kravál, že se plaší divá zvěř.

   Vymazat
  4. A hele, imboši než jsem dopsal, rak tě admin vymáznul. Ale už to tu nechám; vem to jako pohádku na dobrou noc.

   P.S.
   Ale moc hezky jsi prskal, Liborku. Díky moc. Hned mám lepší náladu.

   Vymazat
  5. Unknowne 6. července 2021 19:32, bezdomovci, ti pod exekucí a na minimálce asi moc spokojení nejsou. Další, bez bytu nebo pod hypotékou nejspíš v bůhvíjaké pohodě taky nebudou. Všichni šetřílci a „z ruky do huby“ hnaní inflací, jak by smet. Ovšem takové vy, hádám, mezi hodné pozornosti nepočítáte. Leda až na vás nevyhnutelný cyklus hospodářské recese taky dopadne.
   O tom českém hospodářství mi něco povídejte. Jak vzkvétá zemědělství a venkov celkem, Pak něco o průmyslu, kdeže jsme si udrželi, nebo dosáhli uznávanou úroveň. O tom se rozpovídejte. Vámi zmiňovaná Tatra sice dýchá, měl byste ale vědět, pod jakými je to „kádry“. Jenže, Dakary už nevyhrává. Nestačí na Kamazy. To jen příkladem.
   Tak se věcně předveďte. Vždyť uplynulo třicet let! A nikdo, nikdo nás neembarguje, cla nás netísní, plánované hospodářství taky ne, armádu málem nemáme a k ní zálohy vůbec ne. Kde to tedy jsme? Zchudlí a v dluzích. To nepochybně. JiH

   Vymazat
  6. Vážený Basosi,
   Je sice možné vládnout v zájmu silnější nebo slabší většiny, ale vládnout nebudou nikdy průvody demonstrantů na ulicích, ti mohou nanejvýš upozornit, že ,,už je čas". Ale pak musí přijít někdo, kdo to bude dělat jinak a ten bude z nějaké početní menšiny ,která musí být kvalifikovaná a dobře organizovaná. Během normalizace nám tady vyrostli jen jedinci, kteří uznávali demokracii jako restituci Lucerny nebo Orlíku. Situaci popisuje například účastník Oskar Krejčí v knížce Sametová revoluce (ke stažení na Uložto). Na stránkách OM je též popis sabotáže za desítky milionů korun z roku 1989 (Jedenadvacátý srpen po jedenadvacáté ) , kterou amnestoval Václav Havel. Zákon o státním podniku, který umožnil privatizaci , pochází z roku 1988. Demonstranti byli jen občané, nikoli aktéři. Zvažte, zda jsou to občané, kdo sabotoval tendr na Dukovany a vyobcoval ruské diplomaty.

   Vymazat
  7. Ja bych neustale nezduraznoval jaci ze to volove cinkali klicema .Radeji se pochlub proc jsi ty hrdinne utek , kdyz nebyl zadny duvod? A nesrovnavej emigraci 1948 s emigraci 1968

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19/10
   Jenom na čtrnáct? Asi měl dobrou náladu. Nejspíš mu o tobě vyprávěli, jak po něm tvrdě jdeš, a to ho rozesmálo.

   Vymazat
 4. 19:10 Neztrácej čas a vyraž manifestovat do ulic. Nebo požádej Jandu o autogram,třeba ti půjčí své péro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19/20
   Kostěji, vy jste takovej hloubavej typ, tak vám posílám něco k zamyšlení.
   Po pravdě by bylo dobře, aby si to povinně přečetl, obzvláště teď, každý občan.
   Ale je to dlouhé, tak si na to najděte čas, pokud budete chtít. Pokud ne, nebo jste to už četl, tak nic. Popravdě doufám, že na to ze zvědavosti zabrousí více diskutérů.
   Je to, jinak to říct nelze, otřesné. Ale napřed něco na odlehčení. To si naklikněte jako první. Ohromně to koresponduje s mojí představou, jak má vypadat správnej průvod hrdosti pederastů. Kéž by se ho tam zúčastnili buzny Putna, Pospíšilová, Moravcová, Jandová a další - máme jich nadúrodu.

   (A aby bylo, howni a další šmejdi, jasno, homosexuály (za všechny Cupák, M. Moravec, Chytra), lesbičky (sakra, zrovna mě žádná nenapadá) i trans (Terezka Spencerová) beru, ale z toho, co se prezentuje v "Průvodech hrdosti" (hrdost na co? že se předvádím? máme se i my, heteráci, předvádět s brky v řiti a být na to hrdí?!) bych blil!

   Jo ten odkaz na "průvod hradosti. Zde:

   pokec24.cz/nezarazene/brutalni-v-tbilisi-se-prvni-gruzinska-gay-pride-fakt-nepovedla-uplne-ignorovani-evropskych-hodnot/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   No a tady je odkaz na to, co mnou otřáslo. Ten dlouhej:

   pokec24.cz/historie/casova-osa-genocidy-populace-planety-zeme/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jseš v depresi asi po očkování. Jinak podzimní volby budou odloženy až na jaro. Současní poblitici jsou až na velmi malé vyjímky nevolitelní-budou čelit trestním jednáním. Nové kádry jsou připraveny.

   Vymazat
 6. Všechny, výše uvedené donátorské organizace, smrdí úplně stejně ! Zákeřně, silně a protistátně ! ,,Vyhnali" jsme politiku ze škol, ale tam nevzniklo vakuum, tam se natáhla politika jiná. Politika nepřátelská našim tradicím a našim národům. Získá li nepřítel naše děti, má vyhráno. Bohužel !

  OdpovědětVymazat
 7. Tyto kalaborantské svině budou jednou podléhat exekuci na hrdle ! A zaslouží si to !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se zesměšní a vyřídí sami. Ještě uvidíte, že s těmito osůbkami zažijeme mnoho legrace.

   Vymazat
 8. Shortly thereafter, the three officers weighing the military’s case found Schiff guilty and recommended he receive capitol punishment for his crimes against America. Vice Adm. Hannink concurred, and scheduled Schiff’s execution for August 13.
  Jen aby stacily konopne provazy je plno execuci zradcu a i kdyz to s Trump dotuje ze svych nasetrenych skvarku ,penize nestaci /Zaslete proto na provazy donation
  Schiff je zakonodarce kongresman ktery rad jezdil v otevrenem voze s buzeranty po Hoolywood blvd.

  OdpovědětVymazat
 9. https://www.washingtonpost.com/news/post-politics/wp/2013/05/22/biden-jewish-leaders-helped-gay-marriage-succeed/

  Toto buzerantske ovladani spolecnosti neni nic vcera Je toto z dob homo 1/2 Onany ktery to tajne organisoval Zde je projev Bidena k zidovskym lidrum jiz v r 2013 tedy tato priprava trvala dobu delsi Hnus kdo ted veli svtovym poopets ,za Babisteine?

  OdpovědětVymazat
 10. Porno-Janda a Rouček je mimořádně odporným duem zmetků. Jinak NIC.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni si říkají "think - tank": myšlenkoví tanci. Ale fuj, pane Džanda... Vy jste plnej úplně něčeho jinýho.

   Vymazat
 11. Jo jo za prachy mají plné huby nějakých hodnot které neexistují a neziskovky to samé jen zaplacení poskoci.

  OdpovědětVymazat
 12. Běloruský prezident Lukašenko pohrozil EU migranty a odvetou za sankce

  https://cz.sputniknews.com/20210706/belorusky-prezident-lukasenko-pohrozil-eu-migranty-a-odvetou-za-sankce-15070546.html

  Na ruském ministerstvu zahraničí vyzvali, aby Černé moře zůstalo mírové

  https://cz.sputniknews.com/20210706/na-ruskem-ministerstvu-zahranici-vyzvali-aby-cerne-more-zustalo-mirove-15067837.html

  „EU už nemá vlastně s nikým dobré vztahy.“ Ovčáček komentuje situaci v Evropě

  https://cz.sputniknews.com/20210706/eu-uz-nema-vlastne-s-nikym-dobre-vztahy-ovcacek-komentuje-situaci-v-evrope-15068498.html

  OdpovědětVymazat
 13. Nemá asi cenu zdejší partu oslovovat pánové. Přesto pokládám za nezbytné vás upozornit, že i když patřím do hetero party a naše rodina není příbuzná s králem Davidem,bych byl velmi rád žil v blízkosti E.Cupáka, A.Turinga, nebo dokonce A.Einsteina. S vámi bych si nedal ani pivo. Navíc, když s někým nesouhlasím, tak nevařím vodu, nebo nesháním špagát. Jste asi v přesile, tak se do mne pusťte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. adonis Tak proč sem vůbec chodíte když jste spokojen s tím co se děje. Ještě hemzy že by si s námi nedal pivo já bych si ho nedal z žádných liberálním rasistou.

   Vymazat
  2. Spokojen nejsem, ale násilí nemám rád. Nakonec historie potvrzuje, že nikdy nikam nevedlo.

   Vymazat
 14. https://pravyprostor.cz/pirati-v-objeti-jakuba-jandy/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.