Reklama

čtvrtek 22. července 2021

Zdeněk Lanz: Sudetoněmecká eskapáda exministra Hermana

Zdeněk Lanz a -rp-

22.7.2021 PrvníZprávy

Není divu, že sobotní (17. července 2021) mnichovské exposé bývalého ministra kultury Daniela Hermana vyvolalo vedle kladných především řadu velmi negativních reakcí, píše Zdeněk Lanz v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Zdeněk Lanz

Spíš než to, že obdržel nejvyšší vyznamenání sudetských Němců, stojí za pozornost právě Hermanův následný děkovný projev. Zde je jedna podstatná pasáž: „Staleté soužití Čechů a Němců, křesťanů a židů v českých zemích se před 70 lety zdálo trvale zničené. Nacionální socialismus, dvě světové války, nacistické zločiny s nepochopitelným holokaustem a následnou mstou vítězů, která vyústila ve vyhnání německých krajanů, a pak 40 let komunistického režimu naše soužití hluboce poškodily“.

Herman ve svém ultrakrátkém historickém exkurzu vedle sebe seřadil události zcela nesouměřitelné jako housky na krámě, některé si pak jednoduše vymyslel. Zkusme se na uvedenou pasáž Hermanova projevu podívat trochu podrobněji.Nacionální socialismus nepřilétl do Německa jako nějaký nový virus odkudsi z dálek, ale vzniknul tam, přímo v Německu. A to za podpory značné části obyvatel. V březnových volbách 1933 získala NSDAP 44% hlasů, což jí o třináct let později, v roce 1946, v našich prvních poválečných a na dlouhou dobu posledních svobodných volbách, mohli závidět i českoslovenští komunisté.

Ještě více pozornosti si zaslouží další část pasáže: „…, nacistické zločiny s nepochopitelným holokaustem a následnou mstou vítězů, která vyústila ve vyhnání německých krajanů,…“. V ní bývalý ministr kultury již překročil všechny historicky doložené meze.

Vzhledem k Hermanovu vzdělání se lze jen těžko domnívat, že by měl tak zásadní historické nedostatky. Je také nepravděpodobné, že by si nepřečetl Česko-německou deklaraci o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji ze dne 21. ledna 1997. Odstavec IV této deklarace zní: „Obě strany se shodují v tom, že spáchané křivdy náležejí minulosti, a že tudíž zaměří své vztahy do budoucnosti. Právě proto, že si zůstávají vědomy tragických kapitol svých dějin, jsou rozhodnuty nadále dávat při utváření svých vztahů přednost dorozumění a vzájemné shodě, přičemž každá strana zůstává vázána svým právním řádem a respektuje, že druhá strana má jiný právní názor. Obě strany proto prohlašují, že nebudou zatěžovat své vztahy politickými a právními otázkami pocházejícími z minulosti." Ano, tak by to mělo být!

Daniel Herman nekompromisně ve stopách Emanuela Moravce

Pokud svým překrucováním dějin Herman nesleduje nějaký vlastní zájem, je možné, že naši historii ve vztahu k Německu vidí opravdu tak, jak říká. V každém případě ale svými prohlášeními, dle mého názoru, poškozuje zájmy České republiky. A ta by to neměla tolerovat.

V posledních dnech a týdnech se někteří naši senátoři nesmyslně, ale vážně zabývali snahou zbavit prezidenta republiky funkce pro neschopnost vykonávat tento úřad. Aby si tito pánové svůj nemalý plat vůbec zasloužili, dovolil bych si jim doporučit, aby se zabývali něčím podstatným. Třeba právě výroky exministra Hermana v sobotu 17. července v Mnichově.

A také máme nového nejvyššího státního zástupce. Možná by to pro něj mohla být dobrá příležitost ukázat jím samým deklarované vystupování ve veřejném zájmu a nestrannost hned zkraje funkčního období.


59 komentářů :

 1. Herman by měl být olympionik. Napřed se snažil vybojovat medaili pro strejdu Bradyho, který byl vězněn, stejně mnozí jiní, v Osvětimi. Když se mu to nepodařilo, tak se rozhodl zabojovat o medaili pro sebe a to u těch, kteří se na věznění jeho strejdy, svým způsobem, podíleli. Charaktere, tvé jméno je Herman.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strejček snad ne, jenom nějaká příbuzná. Strejček byl instalatér, ale tím holocaustem si velmi slušně přivydělával.
   ( Tím tu tragédii nechci zlehčovat, ale velmi mnoho vyžírků se takhle živí. )

   Vymazat
  2. 07:14 Dlužno ještě podotknout, že spřízněnost s Bradym pan Herman "taktně" zamlčel,vyhrabal to až tisk.

   Vymazat
  3. Chudák Herman dostal jen nějakou medaili, ale on si tolik přál Svatováclavskou orlici, kterou by mu předal někdo z rodiny K.H.Franka, jeho rodák a krevní skupina !! Teď už aspoň víme, kdo a proč financoval Listopadový puč u nás !!

   Vymazat
  4. 7,59
   Svatováclavskou orlici mu poslala VEŠkrnová jako posmrtný dar od flašky Wenzla!

   Vymazat
  5. Jo a takové odporné kecy které má slouha slouhů potrestat by ho měli.

   Vymazat
  6. Jo a dnes Herman přebírá metály od těch co do lágru jeho možná strejdu strčili.Na to musí být žaludek z nerezu

   Vymazat
 2. A strejček Brada zase nic. V Hanině kufříku je přitom ještě hromada místa na ňákej ten metál. 🤔

  OdpovědětVymazat
 3. Odkud začít? Sudetský Němec je a byl vždy docela široký pojem. Ne všichni volili Henleina a ne všichni co jej volili, sdíleli jeho náhled na politiku Hitlera.
  Zrovna tak dnes nesmiřitelná skupinka kolem Posselta nejsou VŠICHNI Sudetští Němci. Po převratu k nám hodně z nich jezdilo, byli rádi, že mohli ještě navštívit své rodiště a většina z nich říkala "všechno dobré, zapomeňme, odpusťme si vzájemně a pojďme společně dál".
  Existuje ale zpolitizovaná skupinka těch, co mají v programu nikdy se nesmířit a čekat na vhodnou dobu. No a zde vidím největší hňupství Hermanna v tom, že ne VŠEM Sudetským Němcům, ale právě této radikální skupině jde dnes na ruku. Přitom i jemu musí být jasné, že jim jde hlavně o zrušení Benešových dekretů a pak už prostřednictvím zákonů EU by následovaly další kroky k odškodnění z naší strany. A EU bude přirozeně pak vycházet z toho a populistické výroky českých politiků o tom, že tyto dekrety už jsou stejně passé, nemusí při jejich zrušení souznít s následnými výroky právníků.
  Tedy shrňme si to, Hermann nekoná kroky k usmíření mezi národy, ale kope za jednu jedinou skupinku radikálních Sudetských Němců vedenou Posseltem, skupinku jejíž program je naopak pro ČR velkým nebezpečím do budoucna. A Hermann to moc dobře ví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne všichni volili Henleina? Kolik jich stranu tohoto Turnera nevolilo nebo nepodporovalo? Kolik bylo antifašistů a německých sudetských odbojářů kteří se postavili proti své fašistické zemi jako třeba statečnik Vlasov proti Rusku? Na těch pár odpůrců režimu stačilo několik koncentráků. Stačí vidět záběry freneticky šílícího davu vítajíciho Hitlera na náměstí v Chebu. Tady byla jaká koliv kolektivní na místě. Na druhou stranu i Židé byli přeci taky kolektivně trestání a to jen za to, že byli Židé...VIP 🥴

   Vymazat
 4. Herman je svině jsoucí ve stopách udavače Havla a knýšete von Poserplíny!

  OdpovědětVymazat
 5. Němci, kteří se neprovinili na našem národu a obecně proti lidskosti, mohli tu po válce zůstat. Pocházím z vesnice u Žatce a ve školní třídě jsem měl 3 spolužáky, kteří měli alespoň jednoho z rodičů Němce. S těmi jsme nikdy žádný problém neměli. Ale je asi nekonečně příběhů, jak se zachovali Němci z tzv. Sudet vůči Čechům, kteří po zabrání pohraničí odcházeli do, zatím nezabraných, Čech. Kamarádův děda měl v Lounech povoznictví, jezdil na hranici, která po zabrání pohraničí byla u Března u Postoloprt, tam naložil utečence a vezl je dál do Loun, tj. prvního města mimo Sudety. Vzpomínal, jak musela česká máma s dvěma malými dětmi v náručí projít špalírem ordnerů, kteří ji z obou stran bili. Myslím, že tohle by si Herman zasloužil. Zrádci národa jsou horší než nepřátelé.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak kdo podá na Hermana to trestní oznámení ???
  Když naše slavná justice se nemá k činu ..
  Ti kašpaři se radši zabývají stíháním lékařky za šíření poplašných zpráv, když napsala co zjišťuje o covid očkovaných ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,47
   ""Naše sOUDy"" mají teď na strarosti Ty,kteří NEvěří covidpropagandě a dovolí si o očkování říkat PRAVDU,vlastizrádci nejsou na pořadu dne!

   Vymazat
  2. Máme "demokracii", tak asi trestní stíhání Hermana nebude ..
   V demokracii každý debil může poškozovat svůj stát debilními kecy jak se mu zlíbí ..
   Blížíme se k Ukrajinské demokracii, "Vrbětický teror Ruska" a teď k tomu "Sudetská msta velmocí (SSSR, USA, atd)", v debilitě budeme světové jedničky ..

   Vymazat
  3. 9,14
   Banderostán jsme jsme ještě nepředběhli,ale pokud by vládli PYJSTRARové SPOLU,tak jsme na nejlepší cestě je při nejmenším dohnat ve slouhovství k amiokupantům a k NEEXISTENCI NÁRODA ČECHŮ,MORAVANANŮ A SLEZANŮ DE JURE A DE FACTO!

   Vymazat
 7. Není co řešit, rovný rovného si hledá, vrána k bráně šedá. Mám několik kamarádů Němců, názory na fašismus a revanš máme stejné.Pan Posselt je jiný, ale má opravdu okonalou shodu obsahu i formy (viz foto),

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU ma dva ukoly, znicit staty a narody Evropy a jine taky a znicit EU..
   Na to je kazdej dobrej, vsechny "cizinecky legie",posraltove,uprchlici,Erdogan politici, organizace v tisicich,NATO,mistni vlady ,urady a organizace,Holandsko se velmi snazi ,Soros ,utoci a covid znamena dalsi ofensivu na uchvaceni prostoru a koncentraci obcanu, doma. A zadne protesty a domu si prijdou v dalsi fazi..
   Kazdej kdo dodava statu neco zakladniho, jako obili,plyn ma vyhodu zavislosti toho kterej to nema..Merekel a Macron neprosadili ani vyjednavani s Ruskem a Cinou.
   Zavislost hospodarska na Rusku a Cine poroste,stale roste i ted, uz proto ze jsou bliz nez Usa s bajdou,kterej vypomaha..
   Kdyz armady sveta se velmi staraji o severni asii, nebo zase jizni asii,nebo zase Arktidu,potom Jemen a zase Syrii, kde jsou asi desaty kolo u vozu, atd.
   Vtipy o policajtech nebyly kdysi pro nic za nic a kdyz dnes v cele EU brutalni policie a "bezpecnosti" tezkoodencu mlati vsude demonstranty, zajimalo by mne co si mysli o tech vsech ktere tak krute ubijeji a mrzaci ale KTERI BOJUJI PRAVE I ZA NE JAKO ZA SEBE, za psychopathicke agresory v jejich radach ,za jejich rodiny ,deti pribuzne,aby take prezili !!!
   Nebo jim na nich a na sobe uz vubec nezalezi??

   Vymazat
 8. Evropská unie určuje, kdo bude po volbách premiérem?

  https://cz.sputniknews.com/20210721/evropska-unie-urcuje-kdo-bude-po-volbach-premierem-15221191.html

  Radní ČT Lipovská oznámila, že podala trestní oznámení na vedení ČT a společnosti Médea

  https://cz.sputniknews.com/20210721/radni-ct-lipovska-oznamila-ze-podala-trestni-oznameni-na-vedeni-ct-a-spolecnosti-medea-15223216.html

  Orbán vynesl trumf v boji proti Bruselu kvůli zákonu o LGBT. Chystá referendum o ochraně dětí

  https://cz.sputniknews.com/20210721/orban-vynesl-trumf-v-boji-proti-bruselu-kvuli-zakonu-o-lgbt-chysta-referendum-o-ochrane-deti-15219931.html

  Ukrajina přesunula vojska k ruským hranicím

  https://cz.sputniknews.com/20210721/ukrajina-presunula-vojska-k-ruskym-hranicim-15221635.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,25
   Ty Banderovský svině budou tak dlouho provokovat,až se Putin nasere a zrychtuje tu svoloč jak svině pytel!

   Vymazat
  2. A o návštěve von Lejna si nikdo normální iluze nedělá....

   P.S.
   Škoda jen,že Orbán je v Maďarsku a ne tady!

   Vymazat
  3. Pane Ave, co říkáte na C5 ?

   Vymazat
  4. 9:34 Jestli nám opravdu zdraží energie tak tu bude Okamura protože se Češi konečně naštvou.

   Vymazat
  5. 10,48
   Zdraží se elektřina,plyn,potraviny,bydlení.....to jsou po více,než 30 ty výDOBTKY KAPITALISTŮ!

   Vymazat
  6. 9/33
   Putin je hlavně stratég s myšlením za dva rohy a často i do vejvrtky a jako takový se neukvapuje. Stačí sledovat tu hru jakou po Jelcinovi rozehrál.
   Řekl bych, že teď vyčkává. A tom umí - vyčkávat.
   V podstatě jsou jen dvě možnosti - buď si udělají ukrajinci pořádek sami a svoloč odstavěj - čiže antimajdan - nebo si banderovci ve své tuposti sami naběhnou - prostě to přepísknou tak, že až je srovná, nikdo mu to vyčítat nebude.
   Jó, nějaký brblání, jakože hluboké znepokojení a tak, to jó, ale jinak si všichni oddychnou a bude za pašáka.

   Vymazat
  7. 15/13

   Bingo!

   Máš pravdu dementku, že nikde jinde nenajdu tolik extra idiotů jako zde! Tak sem nelez pako, a idioti ubudou.

   youtube.com/watch?v=CgCN6XhAVXk

   Vymazat
 9. Pro mne je problémem chování našich nynějších politiků ze všech stran z nichž nejhorší byl Sobotka z podivné části protistátní ČSSD. Ten z Hermana udělal ministra kultury a dozorce nad prováděním církevních restitucí. To byl ovšem střet zájmů jako prase. A nenechma se ani dnes oblafnout pokusy o odklánění své pozornosti od šejdířů kterým jde o další restituce majetku a odbourání platnosti Benešových dekretů.
  V této oblasti bude zřejmě brzy Herman zase vyznamenán
  pohrobky Habsburků,cizí šlechty a Hitlerovců. Už totiž maká ve prospěch Lichtensteina. Jak je možné, že si toho
  Česká vláda a bezpečnost nevšímá ?

  OdpovědětVymazat
 10. On ten Herman nejen, že je také Němec, ale navíc hloupý a neskutečně nesympatický tvor. Nevyrovná se mu ani Fišer ze senátu či Rychetský z ÚS a to nemluvím o šláfenbergovia jeho Vopěnkové!

  OdpovědětVymazat
 11. Příslušníci SdL nejsou v žádném ohledu našimi krajany!
  Jsou to občané cizího státu. Pravda, mnozí s netajenými choutkami po majetku občanů jiného státu.
  Pokud se tedy D. Herman cítí být jejich krajanem, nic mu dnes nebrání se k nim v jejich domovině (SRN) občansky připojit. Volný pohyb kapitálu, zboží či osob po EU je jednou z jejích deklarovaných hodnot.
  Takto D. Herman jen uměle/cíleně vyvolává jakoby dialog česko-německý (v němž stran poválečného odsunu není, co by mělo být ještě řešeno) a nahrazuje jej dialogem česko-böhmisch(ovským), který se má stát falešnou platformou pro revizi a úplné zrušení dekretů a poválečného uspořádání česko-německých poměrů. To aby tlak na revizi nesměřoval jen ze SRN, ale hlavně z prostředí česko-böhmisch(ovského) či (ještě lépe) z českého prostředí.
  To je ovšem v lepším podlost, v horším promyšlený trestní čin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni nejdou po majetku, jako domech a tak, to je nezajímá. Oni jdou po území a opětném odtržení tzv. Sudet od Čech. To je jejich cíl.

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akt zoufalství pominutého člověka...VIP 🥴

   Vymazat
  2. Indický běžec je k#kot.Hádat se s ním znamená klesnout na jeho k#kotskou úroveň.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. K#kote nauč se češtinu alespoň na úrovni ZŠ když tady chceš prezentovat své hluboké myšlenky.


   Vymazat
  5. Unknowne 18.20 S plynem přilezlo Německo a USA zrušilo sankce. Co to má společného s revanšisty? Evropa se bez ruských surovin neobejde! Frštéhe? Jinak Stalinovi neustále staví pomníky hlavně naší přátelé Gruzínci. Opravdu by mě zajímalo kdo jsou ti vaši přátelé Posselta a kolik vás je. Rozhodně v českém národě, který bojoval za války na straně vítězů proti Němcům nemáte místo. To snad chápete, že?...VIP 🥴

   Vymazat
  6. Vidláku ty 3,14čo, proč potom odpovídáš, ty kořenitý IDIOTE.
   Zavři tlamu a nic nepiš.

   Vymazat
  7. Inde 19.24 vy jste fakt kořenitý...VIP 😀

   Vymazat
 13. Hele, já už delší dobu koumám, jak Posert lulá. Rukama si na něj přece přes ten břuch nedosáhne. Nechce mu Herman dělat podržptáka? Třeba za to dostane víc než jako podržtaška.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde koná velkou potřebu, to mi nejde na rozum.

   Vymazat
  2. 18:06
   Jen dobytek jako ty milánku, se může smát tak jak někdo vypadá. Co ty,ty budeš velký krasavec, stejně jako pod tebou menhira, taky takové hloupé prase

   Vymazat
  3. Unknown 19.21
   rozhodně podle stavu vyjadřování vy musíte být krasavec min. s 10 dioptriemi, upoután na vozíku a psychicky narušen. A co vy když tu napadáte postiženého prezidenta, kolegu vozíčkáře Zemana? Na 100% jsem přesvědčen, že jste tělesně postižený. Žádných 180 cm a 100 kilo...VIP 😀

   Vymazat
  4. Liborku, ty volečku z kravárny, drž pozice!
   Posert je krásnej chlap a není vyžranej jak čuně v prosinci. Slovem - kluk jak proutek. Jen s ním do hoven švihnout.
   A co ty, taky jsi takovej kluk jak proutek?

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 15. Jak se to mohlo stát, že Hermana v Česku jmenovali ministrem a zrovna kultůry? Kdo v tom má prsty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:57
   Kdo tady dovolil, tady ty PRORUSKÉ, prolhané, špinavé weby,jako tady ten hnůj,kdo v tom má prsty.

   Vymazat
  2. 19,17
   Csendes kutyakáki,csendes!!!!

   Vymazat
 16. Ať vám, protiněmeckým šmejdum nepraskne žilka.
  Ják jste vy, ubozí žebráci protestovali, když si u nás rozdávali ruští okupanti s našimi soudruhy metály.
  Drželi jste hubu a tleskali, rudá špíno,tak zaklapněte vaše špinavé držky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.15 Co vlastně tím chtěl autor říci? Trochu primitivni jak samotný autor...
   VIP 🥴

   Vymazat
  2. 19:37
   Tě jsi hlupàk,o tom se ví a že nechápeš často psaný text, není nic neobvyklého.

   Vymazat
  3. 19.46 Netykat!... VIP 🥴

   Vymazat
 17. Každý, kdo dlouhodobě sleduje politiku EU nepochybuje, že právě odtud je řízena nejen globalizace, tedy cílená likvidace evropských národních států, ale také likvidace jednotlivých národů a s tím související islamizace. https://necenzurovanapravda.cz/rizena-invaze/

  OdpovědětVymazat
 18. Nesmíme zapomenout, že se pan Hermann přilepil na Lichtenstejny a bude mít za ně v Brně kancelář. Udělá vše pro to, aby se jim vrátil veškerý majetek zabavený podle dekretů prezidenta Beneše. Anton

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Anrtone,
   je tedy zaděláno na pěkný průser, asi 1/4 Moravy by mohla být fuč.

   Vymazat
  2. P.S. když přidáme Sudety, tak bude nutný guvernér pro nová území...?

   Vymazat
  3. 12,21
   On von Poserplína pověří Hermana,ten na to má ty správný vlohy!

   Vymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.