Reklama

sobota 9. ledna 2021

Požár Reichstagu Reloaded

 

Ivan David
9. 1. 2021

Göring požár považoval za signál ke spuštění komunistického puče. Druhý den oficiální agentura Preussische Pressedienst (Pruská tisková služba) napsala, že tento „čin žhářství je nejnestvůrnějším teroristickým činem vykonaným bolševismem v Německu“.... Okamžitou reakcí bylo vydání Reichstagsbrandverordnung (Dekretu o požáru Říšského sněmu) prezidentem von Hindenburgem, který omezil mnohá lidská práva. První ze šesti článků dekretu pozastavil do odvolání platnost sedmi článků německé ústavy, týkajících se osobní svobody, svobody projevu, svobody tisku, práva shromažďovacího a telefonního a poštovního tajemství. V dalších článcích dekretu byly například převedeny některé pravomoci spolkových zemí na ústřední vládu a byly umožněny těžší tresty včetně trestu smrti za založení požáru veřejných budov."
Podobnost čistě náhodná…
 

Štefec: Proč jsme denně zaplavováni mlžinou „zásadních“ zpráv?

Jaroslav Štefec

9. 1. 2021 PrvníZprávy

Proč jsme dnes a denně bombardováni médii, a to i těmi tzv. veřejnoprávními, které si povinně (a naprosto marně) platíme údajně proto, abychom dostávali informace (aspoň částečně) odpovídající realitě, píše na facebooku Jaroslav Štefec
.

Mediální hovínka XLI.

Lu Lina
9. 1. 2021  NonServiam
Tak Putin prý podepsal nové restriktivní zákony. Hajzl jeden diktátorskej. Uvědomujete si, jaké máme tady u nás na Západě všichni velké štěstí, že žijeme v zemích, kde nikdo nikdy žádné restriktivní zákony nepodepisuje? 


Iščenko nazval zničení Ukrajiny otázkou bezpečnosti pro celý svět

Grigorij Jegorov 
9. 1. 2021      rueconomics
Politolog Rostislav Iščenko se vyjádřil o riziku technogenní katastrofy na Ukrajině a připustil, že se jí lze vyvarovat, když stát přestane existovat. Podle slov Iščenka Ukrajina prodlužuje životnost provozování jaderných elektráren pouze na papíru. Pokud hráze hydroelektráren i další nejaderné objekty infrastruktury může Kyjev "záplatovat" bez zvláštních následků, tak prodlužovat životnost atomových elektráren bez Ruska nelze - k tomu jsou zapotřebí předepsané práce, které Ukrajina a Západ nejsou schopni provádět.

Prezident Spojených států má na Twitteru trvalý zákaz činnosti

Paul Craig Roberts

9. 1. 2021   paulcraigroberts
Stalo se, co jsem předpověděl, že se stane. Prezident Trump, jehož znovuzvolení bylo ukradeno, nemá nyní žádnou možnost spojit se se svými příznivci, jelikož establishment připravuje jeho trestní stíhání. A to na základě stejných falešných obvinění, jakých proti němu použil už v aféře Russiagate. ZDE
Je Amerika ještě naší vlastí?

Překlad: Lubomír Man

Byl jsem přece jen překvapen rozšířením přijatelnosti vraždy

Ivan David
9. 1. 2021
V různých komentářích jsem se opakovaně setkal s názorem, že zastřelení aktivistky Ashli Babbitt, která vnikla do Capitolu společně s mnoha jinými aktivisty, bylo úplně v pořádku, jen houšť a větší kapky. Tento názor pokládám za projev patologie v kultuře, v níž ještě nedávno míval život absolutní cenu. Trest smrti je pokládán za nepřijatelný, ale vražda neznamená víc než zpestření večerních zpráv.

Hampl: Jak se bude žít v zemi s pirátskou vládou?

Petr Hampl a -rp-
9. 1. 2021   PrvníZprávy

Když se předseda Pirátů Ivan Bartoš před dvěma lety označil za budoucího premiéra, sklidil výsměch a byl označován za zkrachovalou fetku. Jenže časy se mění, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.„Deep state“ řídí Bidena. Návrat k válkám! A zavřené Česko? Možná spiknutí. Europoslanec David promluvil

rozhovor se zakladatelem webu Nová republika europoslancem Ivanem Davidem pro Parlamentní listy
9. 1.2021 ParlamentníListy

„V USA v posledních dnech šlo nejen o to, jak se bude jmenovat příští prezident; jde o přežití demokracie v celém světě. Máme se smířit s tím, že už napořád bude vládnout ‚deep state‘ prostřednictvím vybraných loutek, vědecky optimalizované propagandy a cenzury. Máme si zvyknout na dvojí metr jako na normu?“ ptá se europoslanec Ivan David (SPD). 

Deset hodin, které pohřbily demokracii ve Spojených státech

Admin Russtrat

9. 1. 2021 
Russtrat , překlad Outsidermedia

Americký kongres po deseti hodinách jednání, bez ohledu na vzniklé nepokoje, definitivně schválil volební výsledky. Joe Biden byl jmenován 46. ​​prezidentem Spojených států.

Toto rozhodnutí znamená konec americké demokracie a západní demokracie obecně. Před našimi očima zvítězila revoluce největšího finančního kapitálu v přední zemi kolektivního Západu. Tím však události nekončí. Jde pouze o první krok v průběhu dramatu.


pátek 8. ledna 2021

Co bych ještě dodal, a komentáře k článku na facebooku

Ivan David

8. 1. 2021
V dubnu 2015 jsem potkal Miloslava Ransdorfa. Řekl mi přibližně toto: "Ivane, právě definitivně skončila demokracie v USA. Bylo zrušeno omezení výše anonymních příspěvků do volebních fondů."

Některé komentáře na facebooku jsou vulgární, některé banální, ale velmi mnohé, alespoň pod mými příspěvky jsou přínosné a/nebo výstižné:

Bellingcat jako předsunutá organizace CIA a MI6 nechtěně obnažila slabou stránku těchto zpravodajských služeb a tím i propojení s nimi


8. 1. 2021 EXANPRO

Souhrnné hodnocení (12093)


Skupina Bellingcat se stále více dostává do popředí zájmu západních médií a s tím pochopitelně i médií ze států bývalého socialistického bloku, které se po kolapsu Sovětského svazu přeorientovaly na Západ (zapomněly být samy sebou, ale to už je trochu jiné téma). Tato média od skupiny Bellingcat přebírají „pozoruhodné“ výstupy, jenže už jaksi nerozlišují mezi fakty* a subjektivními či domnělými hodnoceními (domněnkami*), které tyto výstupy obsahují. 

Neskutečné pokrytectví!

The Saker

8. 1. 2021  TheSaker překlad Zvědavec

Právě jsem poslouchal Treye Gowdyho a několik dalších „hlavounů“ z Republikánské strany, jak odsuzují „hrozné porušení zákona“, kterého se dnes protestující dopustili. Smekám klobouk před těmito lidmi: jsou to skutečně pokrytci světové úrovně.
Demokratura anebo americká druhá republika?

Ivan David
8. 1. 2021

 
„Vítr si tiše hvízdá
po silnici spálený
V tom městě nikdo nezdraví
Šerif i soudce - gangsteři, oba řádně zvolený
A lidi strachem nezdraví 
 
Sto cizejch zabíječů s pistolema skotačí
a zákon džungle panuje, je, je, je
Provazník plete smyčky
Hrobař kopat nestačí
A truhlář rakve hobluje 
 
V městě je řád
a pro každého práce
Buď ještě rád, když huba oněmí
Může tě hřát, že nejseš na oprátce
nebo že neležíš pár inchů pod zemí“
 

Server idnes.cz lže jako když tiskne.

P. P.
8. 1. 2021 iDnes a P.P.

"Česko si samo nemůže schválit použití vakcíny Sputnik, říká šéfka SÚKL" (zdroj ZDE)
Titulek této zprávy je naprosto lživý a navíc zavádějící.

Státní ústav pro kontrolu léčiv - SÚKL může schválit použití vakcíny Sputnik-V v České Republice zcela samostatně, bez jakéhokoli zásahu jakékoli evropské lékové agentury. Zdravotnictví je plně v kompetenci České vlády.

(Na snímku aplikace další ruské vakcíny Gem Kovid VAK)

Západ EU se obohacuje na účet Východu

Aleksander Piński

8. 1. 2021 Forsal a Reformy

I přes populární domněnky o pomoci se z Polska ve skutečnosti odvádí více peněz, než země dostává z fondů EU
Zahraniční speciální služby a pátá kolona Srbska připravují svržení Vučiče

Janinna

8. 1. 2021  ČeskéNárodníListy

Srbsko zahájilo rozsáhlé vyšetřování zaměstnanců Zvláštní vyšetřovací služby ředitelství kriminální policie, kteří nelegálně odposlouchávali rozhovory srbského prezidenta.

(Na snímku srbský prezident Alexandr Vučić na návštěvě u jednotky srbské armády. Vzhledem k hrozbám vyjádřenými kosovsko albánskými lídry slíbil zvýšení početního stavu srbské armády a modernizaci bojové techniky.)


Úkol české levice

BUK

8. 1. 2021   ČNL

Volby pro českou levici byly velkým zklamáním. PRÁVO píše o tom, že se ČSSD a KSČM nachází nad propastí… A toto vše je jednoznačný důsledek Bohumínské konference a jejího usnesení „že se nesmí spojit sociální demokracie s komunisty“.

 

čtvrtek 7. ledna 2021

Další "level" demokratury

Ivan David (rozhovor)

7. 1. 2021    Parlamentní listy
Jak se díváte na včerejší události ve Washingtonu?
V USA v posledních dnech nešlo jen o to, jak se bude jmenovat příští prezident, jde o přežití demokracie v celém světě. Máme se smířit s tím, že už napořád bude vládnout deep state prostřednictvím vybraných loutek, vědecky optimalizované propagandy a cenzury. Máme si zvyknout na dvojí metr jako na normu? Velká moc „velmoc“ je vždycky nebezpečná, protože vždy slouží lidem, kteří se vyhýbají pravidlům a chtějí tvořit vlastní, a počítají s tím, že „vítěze nikdo nesoudí“.

Zbořil: Čapek byl otřesen změnou chování Ferdinanda Peroutky

Zdeněk Zbořil

7. 1. 2021 PrvníZprávy a Youtube

V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout také jedno smutné výročí, a to je pohřeb Karla Čapka, který se konal 29.prosince 1938. V době, kdy Němci stáli na hranicích torza naší republiky.

(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)

„Great Reset": Konec občanské svobody a státní suverenity

-do- a -rp-

7. ledna 2021  DieFreieWelt a PrvníZprávy

Socialismus pro bohaté, kapitalismus pro chudé: Globální korporace a obchodní elity chtějí regulovat trhy a zabezpečit jejich privilegia. Občané nadále ztrácejí svobodu, píše se v komentáři na Die Freie Welt k plánům ekonomického fóra v Davosu.


Kongres potvrdil Bidenovo vítězství

7.1.2021 ColonelCassad a Outsidermedia

Kongres USA bez ohledu na pokračující srážky lidí protestujících ve Washingtonu s policií oficiálně potvrdil vítězství Bidena v presidentských volbách v USA.

(Na snímku demonstranti po dobytí Kapitolu)

Středeční a až dosud nejmohutnější důkaz nestrannosti ČT

Lubomír Man

7. 1. 2021
Pro dění, jež se včera, to je ve středu 6. ledna, odehrávalo ve Washingtonu, si zpravodajská redakce ČT ustavila tuto ideovou základnu, z níž je nutno při posuzování tohoto dění vycházet. Pro přehlednost obsahuje tato základna jen tyto tři body: Za prvé: americké volby byly v naprostém pořádku a k žádným podvodům při nich nedocházelo. Za druhé: Jestliže tedy Trump proti výsledkům těchto voleb protestuje a svolává k tomuto protestu do Washingtonu své příznivce, nedokazuje tím nic jiného, než to, že

Demonstrace 6-1-21 proti ukradeným volbám v USA. Záleží na všech životech!

Ivan David
7. 1. 2021
Protestovat proti volebním machinacím přišlo před Capitol ve Washington D.C. protestovat 3 milióny rozhněvaných Američanů. Video dokumentuje, že na rozdíl od loňských "demonstrací" BLM, které měly vyjadřovat, že na "černých životech záleží", se protestující nedopouštěli násilí, rozbíjení, vykrádání a vypalování obchodů. Prezident Donald Trump vyzval protestující, aby se pokojně rozešli do svých domovů. Při protestech byla ochrankou budovy zastřelena jedna z protestujících. Uvidíme, zda i na ženách protestujících proti porušování demokratických principů záleží. Uvidíme, jakým směrem se budou USA vyvíjet.Část ze 3 milionů demonstrantů proti volebním podvodům obsadila Capitol a přerušili sčítání hlasů volitelů. Jedna z protestujících byla zastřelena

Ivan David
7. 1. 2021

„Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svoje oprávněné pravomoci ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoliv počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustanovit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svoji pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za nejvhodnější pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.“, konstatovali otcové zakladatelé USA v Deklaraci nezávislosti ze 4. 7. 1776.

středa 6. ledna 2021

Proč máme strach třeba i jen pomyslet na to, co Merkelová učinila?

Lubomír Man

6. 1. 2021
Snad nikdy se naše postavení otroků, vrhajících se k nohám svého pána a líbající nejen je, ale i jeho prošvihané důtky, neprovalilo tak jasně, jako v našich mediálních debatách o tom, kterou že to očkovací látku (vakcínu), z ciziny koupíme a do vlasti dovezeme. Zda vakcínu americké firmy Pfizer (její nevýhodou je, že musí bý skladována při teplotě mínus 70 stupňů pod nulou – přesto vláda ČR už snad právě u této firmy objednala 5, 5 milionů očkovacích dávek), nebo vakcínu britské firmy AstraZeneva, anebo opět vakcínu americké firmy Moderna. Jen o jediné vakcíně nepadlo v těch debatách jediné slovo. A to o první vakcíně proti Covidu-19 na světě – Sputniku V.

Srbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání Ukrajiny

Alexej Toporov

6. 1. 2021      politnavigator
Srbsko, které plánovalo odevzdat svůj úsek plynovodu Turecký proud ne dřív než v březnu-dubnu, na požádání Ruska dokončilo všechny potřebné práce už v prosinci, aby se Moskva nemusela obracet na Kyjev ohledně prodeje dodatečné tranzitní kapacity. Kontrolu nad pracemi ve zrychleném tempu převzal osobně prezident Srbska Alexandr Vučič. Jak oznamuje korespondent PolitNavigatora, v souladu s projektem se plynovod Turecký proud skládá se ze dvou větví (potrubí o velkém průměru), schopných propouštět 15,75 miliardy krychlových metrů plynu ročně každá. První větev je směřována na turecký vnitřní trh, druhá – na trhy jihovýchodní a střední Evropy.

Část kongresmanů půjde na sčítání hlasů volitelů US prezidenta „kanálem“

Ivan David
6. 1. 2021

Dnes se v Capitolu sejdou ke společnému zasedání členové Sněmovny reprezentantů a Senátu, aby provedli součet hlasů odevzdaných voliteli v jednotlivých státech USA pro oba kandidáty na prezidenta USA. Šéf ochranky Kongresu Paul Irving vyzval včera podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times kongresmany, aby k cestě do jednacího sálu využili tunel, který hlavní budovu, v níž se uskuteční jednání, spojuje s vedlejšími kancelářskými a garážovými objekty. V hlavním městě USA již včera začala série protestů proti podvodům při volbě prezidenta USA. Hlavní demonstrace se má uskutečnit dnes právě v době společného jednání obou komor Kongresu.

Pozvání na veřejné slyšení do Senátu ČR

Radek Novotný
6. 1. 2021  Outsidermedia

Vážená paní/vážený pane šéfredaktorko/šéfredaktore, vážená redakce,

dne 11.1.2020 bude v Senátu ČR projednáván požadavek 31.000 občanů nápravy systému správy vody v ČR. Tzn. ukončení tunelů městských vodáren, vrácení prodeje vody do vodáren v rukou měst a vyvození odpovědnosti pachatelů za vyvedení peněžních toků a zisků z vody do rukou korporací. Viz pozvánka do senátu – v příloze.


US novinář: Bezprecedentní zločin USA a NATO v Srbsku! Co bude dál?

6. 1. 2021 Informer.rs a PrvníZprávy

Organizace spojených národů 5.ledna 2001 uvedla, že „důkazy o radioaktivitě byly nalezeny v osmi z 11 oblastí testovaných v Kosmetu“.


Radioaktivita vznikla v 90. letech, kdy se v této oblasti vedly tvrdé boje mezi srbskými a teroristickými albánskými silami.Poté, co EU nesplnila v nákupu vakcíny očekávání, hledá maďarský premiér alternativy na Východě

6. 1. 2021 Sputnik

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová trvala na tom, aby žádný členský stát EU nezahájil očkování dřív než ostatní. Navíc, dávky vakcíny, kterou objednala od společnosti Pfizer, bude stačit pro naočkování jenom třetiny obyvatelstva EU. Ostatní existující ruské a čínské vakcíny zohledněny nebyly.


Aktuální seznam lidí, kteří by skončili na hranici jako Jan Hus aneb Má na tohle ČT vůbec právo?

Lubomír Man

6. 1. 2021 iReportér

Skutečný majstrštyk se v první den Nového roku vydařil redaktoru ČT Přemyslu Čechovi, když svůj dopolední historický pořad o jakési osobnosti z doby posrpnové normalizace zakončil těmito slovy: „Od tohoto okamžiku měla (myšlena ona zřejmě tehdejším režimem postižená osoba – pozn.LM), v televizi samozřejmě utrum“. Docela jako by netušil, že oním výrazem „utrum“ se dotýká čehosi, co je mnohem choulostivější pro současnou ČT, jež ho zaměstnává, než pro jakoukoli televizi jinou či předcházející, a to proto, že to do své odpornosti dorostl „utrum“ teprve až se setkal s licoměrností. 


Karasjov: Rusko zahájilo ideologickou demontáž Ukrajiny

Vadim Moskalenko

6. 1. 2021  politnavigator
Rusko, které s úspěchem zvládlo epidemií koronaviru a jako první vyvinulo levnou a účinnou vakcínu, se stalo novým světovým lídrem. To ve vysílání televizního kanálu "Naš" prohlásil ukrajinský politolog Vadim Karasjov, oznamuje korespondent PolitNavigatora. "Vakcína je celosvětové blaho. A kdo vyrábí celosvětové blaho, ten je i světovým lídrem, hegemonem. Sputnik V je přece také ideový koncept.

úterý 5. ledna 2021

Emír Islámského státu plánoval vražedné útoky ve Francii a Švýcarsku

 

Ivan David
5. 12. 2021

V Paříži probíhá za nevalného zájmu médií z EU proces se skupinou islamistů, plánujících útoky v Evropě, především ve Francii a Švýcarsku. Jedním z hlavních obžalovaných je mladý muž s občanstvím Švýcarska a Bosny. Občan M. žil naposledy v kantonu Neuchâtel a byl zatčen ve Francii v listopadu 2017 současně s několika údajnými spolupachateli a se svou kolumbijskou manželkou, která byla zatčena ve Švýcarsku.

Obliba EU roste? Češi prý doufají ve změnu EU, nevěří, že je nám prospěšná, ale chtějí v ní zůstat. Důležité prý je mluvit a psát o EU jen v dobrém a nepřipustit možnost Czexitu.

Ivan David

5. 1. 2021
Přijmout nabízenou představu je mnohem snazší, než žít v pochybnostech. Proto EU dbá na šíření příznivých sdělení o sobě a v poslední době čím dál víc na potlačování nepříznivých zpráv. Ty jsou označovány jako dezinformace. Pracuje se na zdokonalení cenzury. A tak jsme si mohli přečíst 9. prosince 2020: „U Čechů prudce narostla obliba EU, jsou unii vděční za vakcínu i pomoc proti pandemii, ukázal průzkum STEM“. Uvádí se, že s členstvím v EU je spokojeno 57% občanů, což je nejvyšší údaj za posledních 10 let. Odkazují na průzkum STEM. V květnu a červenci byla ale „obliba“ 46%. Ovšem před rokem (říjen 2019) to bylo 52%. Tedy hovořit o „prudkém nárustu“ je čirá demagogie.

Pod vlajkou institucionálního násilí

Leo

5. 1. 2021  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Použitý nadpis není ani jednoduchý, ani výstižný. Před patnácti lety bych napsal „Pod pirátskou vlajkou.“ Jenže časy se změnily a název Piráti si privatizovala politická strana. Tím zmizela z češtiny možnost jednoslovně vyjádřit situaci, kdy pravda musí (sic!) být jednoduchá jak rána pěstí. Nebo ještě lépe pro bývalé čtenáře Rodokapsů a dnešní hráče Cyberpunku – „Pravdu má jenom bouchačka!“


pondělí 4. ledna 2021

Britská okresní soudkyně Vanessa Baraitserová rozhodla o zamítnutí žádosti USA o vydání zakladatele a informátora WikiLeaks Juliana Assange

Ivan David
4. 1. 2021

Baraitserová uvedla, že vydání by mělo negativní dopad na duševní zdraví Assange, a uvedla, že rozhodla proti žádosti USA kvůli obavám, že oznamovatel má v důsledku toho vysoké riziko spáchání sebevraždy. "Rozhoduji, že by bylo nespravedlivé vydat pana Assange," uvedla soudkyně.


Senátoři chtějí zastavit instalování Bidena

Ivan David 

4. 1. 2021

Už i rakouská ORF, která se horlivě držela hesla – pro volební podvody nejsou důkazy – se cítila včera nucena napsat, že skupina 12 senátorů vznese námitky proti volbě Joea Bidena prezidentem USA. Zároveň chlácholí, že to bude jen symbolické narušitelské gesto bez šance na úspěch.

Dnes to bol Lučanský. Kto príde na rad zajtra?

Ľuboš Blaha

4.1.2021 Facebook a VašeVěc

Mám 10 otázok k najväčšej politickej kauze slovenských dejín od roku 1993 - k možnej vražde generála Lučanského:


Zbořil: V naší kultuře je strach vývozní „evropskou hodnotou“ (video)

4. 1. 2021  PrvníZprávy

My tuto výuku strachu chceme vyvážet do ostatního světa, možná, že bychom se měli trochu víc zamyslet a říct si jestli bychom se nemohli v těch jiných světech taky něco dobrého přiučit, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

(Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)

Usvědčeni ze lži. Kritizovali Zemana, ale sami si naběhli. Petr Žantovský přehlušil výkřiky Pospíšila, Šafra a dalších

Petr Žantovský

4. 1. 2021 ParlementníListy

Tolik lži a nenávisti, kolik se objevilo v reakcích na svatoštěpánský projev prezidenta Miloše Zemana, by se asi těžko dalo najít někde jinde. Petr Žantovský vybral několik z nich a třeba europoslance Jiřího Pospíšila usvědčuje z toho, že se naopak on dopustil lži. Za pořádný přešlap považuje tvrzení, že média, především ČT a ČRo, odvádějí vynikající servis. Přitom Česká televize pravidelně odvádí velice šupáckou a velice lajdáckou práci a navíc propagandisticky namířenou ve prospěch jedné a v neprospěch jiné strany. Například také v neprospěch hlavy státu.


Reportáž ze světa konspirací

Petr Bajnar

4. 1. 2021 blog autora

Chcete-li dnes veřejně zpochybnit jakákoliv fakta, jednoduše je prohlásíte za konspirační teorii. A pak jen přidáte obligátní větu: v konspirační teorie nevěřím.


neděle 3. ledna 2021

Ekonomické záležitosti na Ukrajině se zastavily

Paul Antonopoulos 

4. 1. 2021  GlobalResearch, překlad Messin

Pro Ukrajinu se svými problémy to byl klidný rok ve srovnání s těmi předchozími, alespoň očima většiny obyvatel Západu. Větší pozornost a mezinárodní zaměření získaly jiné globální otázky, jako pandemie COVID-19 a volby v Bělorusku. Většina mezinárodního společenství a médií už nemá zájem o situaci na Ukrajině, pouze se zmíní, když Evropská unie nebo USA obnoví svůj sankční režim vůči Rusku za jeho sjednocení s Krymem. I když se v odtržené oblasti Donbas vyskytnou občas nějaké potyčky, většinou se dál nerozvíjejí, stejně jako požadavky Kyjeva ohledně Krymu – o ukrajinské záležitosti se stará pouze Polsko.

)Na snímku populační vývoj na Ukrajině od roku 1950 do roku 3020 jako zrcadlo ekonomické "prosperity" země. Zdroj Wikipedie))

Kdo byl ze „svaté trojice“ větší humanista?

-red-

3. 1. 2021 ČNL

Výrok V. Havla v rozhovoru pro agenturu Reuters zněl takto: Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární.


Svět ruskýma očima 592

Zajoch
3. 1. 2021 Outsidermedia

Kovářská dílna kádrů pro diktatury * Lukašenko není člověk schopný se domluvit * Všechno vede k tomu, že klasická škola a klasické vzdělávání zaniknouMá na tohle ČT vůbec právo?

Lubomír Man

3. 1. 2021
Skutečný majstrštyk se v první den Nového roku vydařil redaktoru ČT Přemyslu Čechovi, když svůj dopolední historický pořad o jakési osobnosti z doby posrpnové normalizace zakončil těmito slovy: „Od tohoto okamžiku měla (myšlena ona zřejmě tehdejším režimem postižená osoba – pozn.LM), v televizi samozřejmě utrum“. Docela jako by netušil, že oním výrazem „utrum“ se dotýká čehosi, co je mnohem choulostivější pro současnou ČT, jež ho zaměstnává, než pro jakoukoli televizi jinou či předcházející, a to proto, že to do své odpornosti dorostl „utrum“ teprve až se setkal s licoměrností.

Připravovaný státní převrat v Rusku: Kdo za ním stál a komu se podařilo rozbít plán - názory expertů

3. 1. 2021      tsargrad
Na začátku roku 2020 byl v Rusku uskutečněn pokus o státní převrat, který byl odvrácen prezidentem Vladimírem Putinem a hlavou MO Ruska Sergejem Šojgu. Detaily skrytého boje po zrnkách shromáždili experti. V Rusku začal rok 2020 náhlou demisí vlády, která se stala překvapením pro mnohé politology a experty. Podle názoru řady z nich se v Rusku jednalo o pokus o státní převrat.

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

Thierry Meyssen

3.1.2021  VoltaireNet, překlad Zvědavec

Problém již není v tom, kdo byl legitimně zvolen prezidentem Spojených států, ale na jak dlouho může být občanská válka pozdržena? Zdaleka už nejde o boj mezi narcistickým televizním moderátorem a senilním starcem. Země je rozdělována kvůli zásadní kulturní otázce, která doutná již od svého počátku.

(Na snímku: prezident Donald Trump nechal umístit portrét svého předchůdce Andrew Jacksona do Oválné pracovny Bílého domu.)

Německý Spolkový úřad pro ochranu ústavy varuje před islamisty v rouše beránčím

 

Ivan David
3. 1. 2021
 
Éra spolkové kancléřky Angely Merkelové bude jednou hodnocena jako katastrofa nejen německá, ale celoevropská. Pět let poté, kdy především do Německa přišly statisíce muslimů v rámci nekontrolované uprchlické vlny, se objevují články, které píší o tom, co soudným lidem muselo být známo od počátku, ale nesměli o tom ani pípnout. Kdo se odvážil, byl okamžitě mainstreamem a hysterickými aktivisty, nekriticky podporujícími politiku "integrace", označen jako islamofob. Pro nás poučení, abychom to nenechali zajít tak daleko. Cituji deník WELT z minulého týdne:

Lučanského smrť a problém zneužívania väzby

Branislav Fábry

3.1.2021  blog autora

Je zrejmé, že v roku 2020 sa na Slovensku odstránili mnohé princípy právneho štátu. Medzi obvyklé príklady tohto faktu patrí neprimerané obmedzovanie základných práv a slobôd, zvyšovanie právnej neistoty, prijímanie retroaktívnych zákonov, zásahy do nezávislosti súdnictva, atď. Na konci roku 2020 sa sem zaradila aj kauza bývalého policajného prezidenta M. Lučanského. 

(Na snímku bývalý slovenský policejní prezident generál Milan Lučanský - pronásledoval mafiány, zemřel ve vyšetřovací vazbě)

Byl jsem při tom: Etnická čistka jako z partesu. Soužití muslimů s naší civilizací není možné. Fňukáme nad koronou, za humny se vraždí. Chceme na Silvestra slavit? Mrkněme na fotky a video: Vzpomínky na budoucnost...

Ladislav Větvička
3.1.2021  ProtiProud

LADISLAV VĚTVIČKA namísto všeobecného trapného bilancování roku "počátku apokalypsy naší civilizace" přináší fotoreportáž a video, které jednu její tvář ostře dokumentuje na likvidaci prvního křesťanského národa muslimskou invazí 2.0


„Etnická čistka je proces nebo politika eliminace nechtěné etnické nebo náboženské skupiny pomocí deportací, nuceného vysídlení, masových vražd nebo hrozeb těmito činy. Cílem takové politiky je vytvořit území obývané lidmi se stejnou etnicitou, náboženstvím, kulturou a historii… (Wikipedie)“