Reklama

sobota 16. ledna 2021

Brexit, vakcíny a Kateřina Konečná

Ivan David

16. 1. 2021    První zprávy
Vysoce dominující prounijní propaganda čtenáře, posluchače a diváky nejdřív ubezpečovala, že většina obyvatel Spojeného království si přeje zůstat v Evropské unii, což se nepotvrdilo a pak masírovala tvrzením, že dopadne špatně už proto, že Evropská unie neustoupí od svých hodnot. Pak jsme byli ubezpečováni, že jednání váznou kvůli neústupnosti Spojeného království, což pro něj bude mít hrozné následky. Jenže neoficiální informace ukazovaly docela jiný obraz. Spojené království „kupodivu“ hájilo své zájmy a neochota ke kompromisu byla pochopitelná, neboť nabízený kompromis byl nevýhodný.

Odbornice na zemědělství naložila pirátovi s titulem Bc. z polytechnické školy. Ale jak

Rozhovor s Ing. Jarmilou Dubravskou
16. 1. 2021 ParlamentníListy

„Myslela jsem si, že v Parlamentu jsou vlastenci. Ale mýlila jsem se. Jsou placeni z našich daní, pro koho tedy pracují? Zákaz opět jen pro české chovatele,“ varuje před úplným zákazem klecových chovů slepic odbornice na zemědělství a členka EHSV Jarmila Dubravská.


Dvě podoby současného českého vlasteneckého myšlení

Lednová esej Petra Hampla

16. 1. 2021

V roce 2011 napsal Jan Keller knihu "Tři sociální světy," ve které konstatoval, že zatímco nová vyšší třída se chová jako skutečná sociální třída (vědomí společného zájmu, určitá spolupráce při udržování svého panství atd.), nižší třídy nejsou schopny své zájmy hájit. Jsou rozbity do řady skupin a neuvědomují si společný zájem.


Sociální sítě a směšnost jejich obhajoby

Rudolf Mládek
16. 1. 2021 PrvníZprávy

Názor, že sociální síť může vypnout kohokoliv, kdo „porušuje zásady její komunity“, protože je to soukromá firma, v žádném případě neobstojí. Přesto se s ní setkáváme na každém kroku, jako alibi pro cenzuru, píše Rudolf Mládek v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku: Mark Zuckerberg, spoluzakladatel, prezident a výkonný ředitel Facebooku)

Vážení čtenáři,

16. 1. 2021

děkujeme všem, kteří poskytli dary na přebudování webu Nová republika k dosažení jeho lepší kvality, a na podporu jeho částečné profesionalizace.
Sám jsem nevěřil v dosažení tak vysoké částky ve sbírce. Navrhoval jsem polovinu, ale odborníci, se kterými jsem hovořil, nás přesvědčovali, abychom byli ambicióznější. Cílové částky 400 000 bylo téměř dosaženo, a možná bude dosaženo během posledních tří dnů. Chybí jen několik tisíc.

pátek 15. ledna 2021

Hampl: Dokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

Petr Hampl a -rp-
15. 1. 2021   PrvníZprávy

Nedávné vystoupení na demonstraci Otevřete Česko je mnohými chápáno jako zahájení prezidentské kampaně, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Petr Hampl, nezávislý sociolog)

BLM v Kapitolu

 

Ivan David
15. 1. 2021

Podezření, že mezi lidmi, kteří přišli 6. ledna podpořit Donalda Trumpa k Bílému domu a následně Kapitolu, byli příslušníci krajní levice a skalní odpůrci Trumpa, je potvrzeno. Byly dokonce zveřejněny záběry, kde se demonstrující snaží zabránit některým jedincům ve vandalství a křičí na ně Antifa, Antifa. Jeden člen hnutí BLM byl zatčen hned po událostech na Kapitolu, následně propuštěn a nyní znovu zatčen. Jeho role nebyla zdaleka okrajová. Jak uvedlo ve čtvrtek ministerstvo spravedlnosti, aktivista organizace Black Lives Matter, který byl 6. ledna mezi těmi, kdo vstoupili od budovy Kapitolu, byl obviněn z podněcování k občanským nepokojům a z násilného vstupu a výtržnictví.

Pravdy a lži českých dějin

Stanislava Kučerová

15. 1. 2021  ČNL

K násilí, jímž byli a jsou lidé a národy ovládáni hmotně, přistoupila jako poslední vymoženost dvacátého století propaganda, která ovládla lidi a národy duševně. Násilí zbavuje lidi svobody vůle. Propaganda je zbavuje svobodného úsudku. Proti násilí se bojuje rukama a zbraní. Proti nepravdě a neprávu, proti fanatismu a demagogii se bojuje slovem a svědomím. Ve světové při o pravdu a právo asi neplatí přísloví, že moudřejší ustoupí.

Karel Čapek

Noc vědců 2020: Na kafe s… Janem Kellerem (VIDEO 30 minut))

14.1.2021  Ostravská univerzita a Outsidermedia


Revoluce 4.0 jako příslib nebo hrozba?

Samotný termín Revoluce 4.0 je mladý a pochází z manažerských kruhů automobilek a chemických společností. Slova se chytili politici i novináři, kteří ve spojitosti s problematikou opakují, že nás čekají velké změny, na které se musíme adaptovat. Co ale vlastně přinesou? Po technologické stránce je představa jasná, ale jaký bude dopad v rovině ekonomické, sociální a psychologické? To už je zahaleno tajemstvím. V premiérové streamu diskuze poukáže na palčivost tématu Jan Keller
.

Ministerstvo zahraničí USA se bude zabývat popularizací politiky mise USA při NATO

Xenie Kalinkinová

15. 1. 2021 russian
Ministerstvo zahraničí USA plánuje vyčlenění prostředků na podporu "hlubšího pochopení" politiky amerického zastoupení při Severoatlantické alianci. Je to uvedeno v popisu grantu, s nímž se RT seznámila. Jako priorita jsou v rámci iniciativy na ministerstvu zahraničí označena témata, předpokládající i studium vzájemných vztahů Ruska a NATO, činnosti NATO na Blízkém východě, prozkoumání otázek boje s dezinformacemi, obranných rozpočtů a rovného rozdělení finančních povinností, a také situace v oblasti kybernetické bezpečnosti a kontroly vyzbrojení.

Marie Terezie: socha z vděčnosti

Tomáš Syrovátka

15.1.2021
Marie Terezie byla dědičná panovnice, pokračovatelka Habsburské monarchie. Českým zemím vládla 1743-1780. Habsburkové si České království přivlastnili trvale a dědičně vlastním rozhodnutím po roce 1620. Svrchovanost a veškerá státní moc se přenesla z Prahy na cizí feudály absolutisticky vládnoucí z Vídně. Panovník vládne a ve své moci není omezen žádnou jinou legální autoritou. V dnešním pochopení situace je to totalitní režim který připojenou zemi ekonomicky vysává.

Pod německým okapem

Martin Koller

15. 1. 2021
Naše republika je již třicet let objektem brutální a urážlivé kolonizace a ideologické propagandy ze strany Německa. Nechrání nás před tím německá EU, stejně jako americké NATO ježící se zbraněmi. NATO si ostatně neumí udělat pořádek ani ve vlastních řadách. Dlouhodobě nezasahuje proti nebezpečnému agresorovi, novému Islámskému státu Turecku, které ohrožuje nejen Řecko, ale i celou Evropu. Největší oporou turecké agresi je dlouhodobě právě Německo. Nelze přehlédnout, že právě Turecko převzalo aktuálně velení nad silami rychlé reakce NATO, což je doslova výsměch řečem o míru a v rozporu se zájmy celé Evropy.

Přichází digitální imperialismus! Svoboda slova skončila!

15.1.2021 SvobodnéNoviny

Španělský sociolog Manuel Castells si na počátku tisíciletí uvědomil, že síťová komunikace je nejdůležitější mocností na světě. Tvrdil, že moc se vždy odvozuje od toho, co si lidé myslí a o čem mluví, a v dnešní době se tento diskurz odehrává nikoli výlučně, ale téměř výhradně na platformách sociálních sítí.


Bojovníci za práva zvířat přispívají k likvidaci zvířat rychleji než koronavirus

Ivan David

15. 1. 2021
Včera jsem se ve Výboru pro zemědělství zúčastnil slyšení o norcích. Experti konstatovali, že koronavirus působící Covid-19 se šíří mezi norky v chovech, z norků na lidí a z lidí na norky.
V Evropě existovalo asi 2700 zemědělských podniků chovajících norky, celkem přes 20 000 000 jedinců, a to nejvíce v Nizozemí, Dánsku, Švédsku, Finsku, Polsku, Řecku, Španělsku, Francii, Itálii a Slovinsku. V Dánsku a Nizozemí byli norci v chovech vybiti, aby nešířili onemocnění Covid-19.

čtvrtek 14. ledna 2021

Vysvětlení k článku o norcích a bojovnících za práva zvířat

Ivan David
15. 1. 2021
Ano, bylo mi řečeno, že nemám používat ironii, že dnes všichni umějí číst, ale velmi mnozí mají problém s chápáním textu jinak než doslovně, že se ztrácejí v složitějších souvětích, že naopak jasně rozpoznají, a ostře kritizují myšlenky, které článek vůbec neobsahuje. Mnozí nutně potřebují okopávat kotníky, protože výš nedosáhnou a trpí životem ve směsi nenávisti a závisti. A velmi mnozí bez kritiky přijímají návody, co si mají myslet, od novinářů a politiků, kteří uvěřili svojí vlastní nenávistné ideologii. Pokládají ji za jedině správný výklad světa a nejlepší návod jak dál. Přesto odmítám psát pro blbce, i když jich je hodně, a jejich přízeň se počítá.

Vlastimil Vondruška: Turbulentní roky

Vlastimil Vondruška
14. 1. 2021 vlastimilvondruska

Skončil rok plný zmatků a nejistoty, které nejspíše předznamenávají počátek velké hospodářské, ale i politické a společenské recese, píše na blogu Vlastimil Vondruška.


(Na snímku jeden z nejprodávanějších českých autorů - historik Vlastimil Vondruška)


Z moci soukromé zavřeno

14. 1. 2021 Outsidermedia 

Pokus o dobytí amerického Kapitolu trumpisty, altrightisty, qannonisty a jinou patologickou sedlinou 6. ledna 2021 skončil po pár hodinách, pěti mrtvých a spoustě rozbitého skla tím, že se na nevýhře Donalda Trumpa v prezidentských volbách nic nezměnilo. Nejhmatatelnější výsledek tohoto povstání ve sklenici piva tak nakonec bylo zablokování skoro všech účtů stále ještě pár dní úřadujícího amerického prezidenta na sociálních sítích, jeho první jednoznačná deklarace, že úřad Bidenovi předá, a zděšení Američanů z toho, jak chutná jejich vlastní medicína. Tedy ne že by si to oni sami většinově uvědomovali, ale zbytek světě vidí jasně, že útok na Kapitol se odehrál přesně v intencích barevných revolucí a dalších USA podporovaných hnutí požadujících z ulice revizi výsledků voleb, a to včetně organizace protestů na sociálních sítích. A tím se dostáváme k jádru pudla…


Brusel jedná o zákazu rebarbory a řešetláku – další na řadě může být zelí a hrášek

 

 Ivan David
14. 1. 2021

Máte rádi vepřo-knedlo-zelo? Tak si jej uvařte. dokud to ještě lze! Na seznamu zakázaných potravin se celkem rychle může ocitnout zelí. Je to zelenina, které hrozí zákaz kvůli tomu, že obsahuje hydroxyanthracenové deriváty. U této látky sice v mnohaletém řízení před Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) nebylo spolehlivě prokázáno, že by ohrožovala život nebo zdraví člověka. Evropská komise však mezi Vánocemi a Silvestrem vydala prováděcí nařízení, kterým by bylo zakázáno v potravinách používat hydroxyanthracenové deriváty vyráběné jako extrakty z rebarbory, řešetláku a aloe vera. Zelí a hrášek které tuto látku také obsahují, mohou být další na řadě.

středa 13. ledna 2021

Jak se v tom vyznat

LEO K.

13. 1. 2021  KosaZostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Vrátím se, až svět bude zase normální“ řekl iRozhlasu.cz jeden z aktérů současných diskusí, senátor a lékař prof. Žaloudík. Víme ještě vůbec co to je „normální svět“? Co je za velkými slovy, které tak rádi používáme? Jakou reálnou a života schopnou podobu mají slova jako svoboda, demokracie, lidská práva, která v těchto dnech tak často někteří rádi používají? Kde jsou svobody a práva platící pro všechny bez rozdílu? Nebo platí zvláštní práva jen pro některé?


Kdo napsal 4 miliony udání?

Apolitikus 
 13. 1. 2021   Politrus a Outsidermedia

Osmnáctiletá Helena Duke zahlédla na videu z protestů stoupenců Trumpa svoji mámu, tetu a strýce… A udala jejich jména bezpečnostním orgánům.

!Ahoj, mami, vzpomínáš si, jak jsi mi zakázala chodit na protesty BLM, protože mohou skončit potyčkami: …Kdo by to byl řekl."Volební podvody v USA „nebyly" a každý to ví

Rudolf  Mládek a -rp-
13. 1. 2021 PrvníZprávy

Ví to hlavní média, ví to i Nejvyšší soud v USA. A basta fidli. Navíc je všem jasné, že Donald Trump, který vyzval své příznivce k ozbrojené vzpouře (že takový záznam slov neexistuje je nepodstatné), je škůdcem demokracie a je nutné jej odstavit od všech sociálních sítí.


(Na snímku: "doplňování" volebních lístků po uzavření volební místnosti)

"Opravdový úspěch ruských vědců": západní novináři uvedli důvody, proč můžeme důvěřovat vakcíně Sputnik V

Sergej Gusarov

13. 1. 2021     russian
V západních médiích se objevily publikace, v nichž se posuzují přednosti ruské vakcíny Sputnik V, zpracované pro boj se šířením koronaviru. V materiálu, zveřejněném Bloombergem, novinář Sam Fazeli věnoval pozornost žádanosti ruského preparátu v zahraničí. Dříve se autor The New York Times Andrew Kramer nechal naočkovat Sputnikem V a poznamenal, že politizace otázky vakcín odpoutala pozornost od práce ruských vědců, kterou lze nazvat významným úspěchem.

úterý 12. ledna 2021

Budoucnost EU: Pohoda zvířat a přechod na rostlinnou stravu

Ivan David
12. 1. 2021
Včera jsem se zúčastnil diskuze stínových zpravodajů ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova o pohodě zvířat. Jednání bylo svoláno za účelem stanovení postupu prací při přípravě zprávy pro Evropskou komisi. Podobné zprávy jsou jakousi objednávkou Evropského parlamentu, aby Komise vypracovala nařízení, která by pak byla závazná pro členské země. Záležitost klecí včetně velkých „obohacených“ není taková legrace, jako když si domů pořídíte domeček pro domácího mazlíčka.

Česká stopa v „nesrovnalostech“ při volbě prezidenta USA

 

Ivan David
12. 1. 2021

Data, která exkluzivně získal zpravodajský web The American Report dokazují, že prezidentské volby 2020 byly hacknuty z adres v Číně, Rusku, Hongkongu, Německu, Kanadě a České republice. K napadení softwaru volebního systému údajně došlo ve státech Michigan, Georgia, Pensylvánie a Nevada. Hacknutí voleb umožnilo připojení sčítacích stojů k internetu, které zákony těchto států výslovně zakazují.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Petr Kužvart 
12.1.2021 e-Republika

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.


(Na snímku autor Petr Kužvart)

Vídeňský institut humanitních věd lituje, že si najal ukrajinskou nacistku

12. 1. 2021  IWM, EurAsiaDayly a PrvníZprávy

Institut humanitních věd (Institut für die Wissenschaften vom Menschen, IWM) se sídlem v rakouském hlavním městě Vídni pozastavil nábor ukrajinské Jeleny Semenjakové, sekretářky pro mezinárodní záležitosti neonacistického Národního sboru.(Na snímku Jelena Semenjaková)

Vávra popsal, co by se stalo, kdyby se někdo pokusil založit alternativní síť

12.1.2021  Sputnik a FB profil D.V.

Český vývojář počítačových her Daniel Vávra otevřel na svém profilu na Facebooku zajímavé téma. Zabýval se totiž otázkou, jak by to vypadalo, kdyby chtěl člověk založit alternativní sociální síť.


Ať jí koláče!

Jan Vítek
12. 1. 2021 VašeVěc
Schválení státního rozpočtu je - útlocitné duše prominou—jako velkostatkářská zabijačka. Maso pánům, zůstatky kmánům.


pondělí 11. ledna 2021

Otrokářský volební zákon

Zbyněk Fiala
11.1.2021 VašeVěc

Byl útok na Kongres jen projevem nespokojenosti voličů, které prezident Trump přesvědčil o neférovosti voleb, nebo šlo o pokus o převrat, který měl kombinovat zohýbané parlamentní procedury a násilí? A proč je volební systém v USA tak komplikovaný?

Foto: Ashli Babbit, narozená 1985, veteránka Letectva spojených států a Národní gardy, zastřelená za ne zcela jasných okolností na Capitolu. Stala se první obětí zákroku proti demonstrantům. 

Skvělá relace! Solovjev doslova smáznul bývalého amerického velvyslance (VIDEO v ruštině, český překlad)

Vladimír Solovjev 
11. 1. 2021  Outsidermedia

Vladimir Solovjev v rozhovoru s Johnem Herbstem, bývalým americkým velvyslancem v Kyjevě v letech 2003-2006
(Musím uznat, že se excelence v Solovjevově palbě držela…. – pozn. překl.)


Doba post-ústavní

 

Ivan David
11. 1. 2021

V období císařství antičtí Římané říkali, že „čím zkorumpovanější stát, tím více má zákonů“. V té době to bylo s jejích vymáháním jaksi „na štíru“. Kdo měl peníze a moc, nemusel je zase až tak moc dodržovat. Na ostatní sloužila změť paragrafů jako bič, který mohl z kteréhokoli svobodného občana udělat otroka. Otcové zakladatelé USA si při psaní Ústavy USA vzali za vzor Řím v době, kdy byl ještě republikou. Dnes mají USA – stejně jako EU – zákonů přehršel. Z Washingtonu prý pochází vtip, který je velmi oblíbený mezi advokáty. Podle něj je definičním znakem „právního státu“ to, že se v něm dobře daří právníkům. Jenže ty časy možná právě končí.

Koordinovaný útok technologických gigantů pokračuje

11. 1. 2021   prvnizpravy

Generální ředitel společnosti Parler John Matze reagoval na odebrání platformy z hostitelské služby Amazonu a nazval ji „koordinovaným útokem“. V neděli Amazon vypnul online síť Parler, což znamená, že platforma bude offline, dokud nebude nalezen nový poskytovatel. V příspěvku na Parleru Matze napsal, že „Amazon vypne všechny naše servery v neděli o půlnoci ve snaze zcela odstranit svobodu projevu z internetu.

neděle 10. ledna 2021

Modrá „revoluce“: Nástup diktatury pod nadvládou „Demokratů“

Ivan David
10. 1. 2021

Demokratura v USA postupuje velmi rychle. Posílila cenzura zablokováním přístupu k veřejnosti nepohodlným politikům v čele s prezidentem Trumpem, pokračuje zatýkání a výzvy k sankcím. V USA je to v celostátním měřítku nové. Kariéristů a lidí připravených si vyřídit účty je vždycky dost. Z videí, která se dosud nepodařilo zablokovat je jasné, že demonstranti se nevlámali do Kapitolu, jak je nám předkládáno, ale byli přímo pozváni dovnitř bočními vchody za asistence policie. Samozřejmě včetně provokatérů. Do ulic nastoupí skutečná agresivní lůza, ne váhaví chaotičtí demonstranti s prapory. Nastupuje tradiční americký soudce lynč. Barevná revoluce v plném proudu. Navrhuji říkat jí „modrá“ podle barvy „Demokratů“. Nikdy jsem nebyl nekritických příznivcem Trumpa, ale ve srovnání s tím, co teď nastupuje…

Americký Majdan ukončil volební podvod v USA aneb Konec první etapy korporátního fašismu

Václav Umlauf
10. 1. 2021 e-Republika

Každý kritický pozorovatel vidí, že v USA skončila jedna etapa vlády, kterou vyhrála hlubinná chobotnice napojená na prodejné partaje, zpolitizovanou administrativu a vojensko-průmyslový komplex.


Vražda generála Lučanského

Ivan Stubňa

10. 1. 2021   Zvědavec

Mozaika sa skladá síce pomaly, ale isto. Prvé podozrenie sa objavilo po vražde J. Kuciaka a jeho priateľky M. Kušnírovej...

(Na snímku svíce položené na schody slovenského policejního prezídia - lidé uctívají památku generála Lučanského)


Pokud by Česká republika byla suverénním státem, mrtvých pravděpodobně mohlo být méně.

Jan Žižka
10. 1. 2021 Outsidermedia

Pokud by Česká republika byla suverénním státem, mrtvých na kovid možná mohlo být méně.

Dnes se Televize Nova odhodlala k tomu, k čemu se Česká televize ani rozhlas neodhodlaly nikdy, a to, optala se prof. Prymuly, jak kvalitní je ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V. Ten odpověděl, že „po medicínské stránce je jistě velmi kvalitní – má vyšší účinnost než britská vakcína vyvinuta společností Astra Zeneca“, která možná proto požádala ruské vědce o spolupráci. Při porovnání s látkou od společnosti BionTech se dá skladovat i při dostupných teplotách a nikoli při – 70.
Nikdo z české vlády ani médií se dosud neodvážil zmínit se veřejně jinak než s despektem o látce Sputnik V. I přesto, že jistě věděli o kvalitách, použitelnosti i dostupnosti ruské vakcíny. Proč?