Reklama

sobota 23. ledna 2021

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

 

Ivan David
23. 1. 2021

Lze si představit, co by se mohlo stát, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras vyznačující, že hlavním bodem bude Kapitol. „Taková směrnice by vedla ke globální hysterii americké politiky, včetně protiruských sloganů, hrozby sankcí a vyhoštění ruských diplomatů,“ uvedla dnes ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Protože přesně to udělalo velvyslanectví USA v Moskvě, které oznámilo dobu a místa demonstrací za propuštění Alexeje Navalného ještě předtím, než je oznámil jeho štáb.

Ivan David: Senát není určitě zbytečný, může například škodit

Ivan David a -rp-

23. 1. 2021   PrvníZprávy

Po schválení novely Zákona o potravinách a tabákových výrobcích se vyrojily komentáře pisálků, kteří buď z vlastního perverzního přesvědčení, nebo za zvláštní odměnu, napsali velkou spoustu lží, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Ivan David.

(Na snímku Ivan David, europoslanec)

Rudolf Faukner - Český Verne

Karel Sýs

23. 1. 2021
Rudolf Faukner se proslavil sci-fi romány Narovnaná zeměkoule, Ural-Uran 235, Záhada roku 2345, Kdo by Sattrech? a Explorer III. Všechny vyšly v rozpětí let 1945 až 1948. Soudobá kritika ho právem považovala za českého Julese Verna.

Naše kniha pojednává o jeho nesmírně zajímavém životě i díle a jejím cílem je obnovit zájem o tuto hvězdnou postavu české science-fiction. Knihu doplňuje 32 stránková černobílá a barevná fotopříloha.„Volný trh“ s potravinami, „Společná zemědělská politika“ a zemští škůdci

Ivan David

23. 1. 2021    První zprávy
Po schválení novely Zákona o potravinách a tabákových výrobcích se vyrojily komentáře pisálků, kteří buď z vlastního perverzního přesvědčení, nebo za zvláštní odměnu, napsali velkou spoustu lží. Proč? Buď pevně věří, že další poškozování českého zemědělství je to nejlepší, co si můžeme přát, nebo jsou podplaceni zahraničními obchodními řetězci, které nemravně bohatnou na předražených dovážených potravinách. Neprodejné přebytky nakupují pod výrobní cenou, což je v mezinárodním obchodě označováno jako nekalá obchodní praktika. Ale v Evropské unii je to „normální“ metoda, jak likvidovat konkurenci, která se nemůže takovým praktikám bránit, protože to je prý proti zásadám „volného trhu“.

Vy jste snad v Německu viděli tolik českých jablek? A v Rakousku české vepřové? Odbornice drtí křiklouny ze Senátu a Sněmovny. Fakta, fakta, fakta

rozhovor se zemědělskou expertkou Jarmilou Dubravskou

23. 1. 2021   ParlamentníListy

„Celé je to mystifikace. Drahé české potraviny? Nesmysly poslanců a řetězců. Jde do tuhého. Vyhraje zahraniční kapitál nebo pravda? Vrátíme se o pár století zpět a opět upálíme ty, kteří mluví pravdu?“ Ptá se odbornice na zemědělství a členka EHSV Jarmila Dubravská.

Jan Schneider: Jourová a její ptydepe


Jan Schneider a -rp-
23. 1. 2021 PrvníZprávy

Eurokomisařka Věra Jourová vystoupila v pořadu Interview ČT24 a řekla věci, které těžko nechat bez komentáře, píše Jan Schneider.pátek 22. ledna 2021

Okamurův gambit: Česká republika na prvním místě! Jak omezit dovoz cizích "odpadků", co nám cpou do úst jako drahé jídlo? Jak vrátit naší zemi soběstačnost? Globalisti ječí, jako by je bral čert. Kéž se tak brzy stane!

Petr Hájek
22. 1. 2021  ProtiProud

PETR HÁJEK s uznáním konstatuje, že tah, který se podařil SPD z opozičních lavic, má nejen praktický, ale i mnohem širší význam – bez ohledu na to, zda jej kolaboranti Čtvrté říše zadupou do země.

(Originální grafika ProtiProoud)


Znepokojivá fakta o elektromobilech

Vojtěch Razima

22.01.2021 Kverulant.org

O elektromobilech dostává veřejnost často jen „politicky korektní“ zprávy. Často jsou to zprávy velmi zkreslující a zamlčující to podstatné. Patrně jen odborníci například vědí, že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují. 

To tvrdí prof. Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT v rozhovoru pro obecně prospěšnou společnost Kverulant.org.

(Na snímku ukázka z norského videa, jak to bude vypadat na sídlištích, která ovládnou elektromobily) 

Zákon o potravinách: Zpráva dezinformačního webu Seznam Zprávy

Ivan David

21. 1. 2021
V případě některých politiků a novinářů, protože je blíže neznám, váhám, zda je zařadit do kategorie „lajdák“, „blb“ nebo „darebák“, nebo dokonce patří do průniku těchto množin. Nejinak je tomu v případě Filipa Horáčka a jeho článku „55 procent prodaných lanýžů musí být z Česka. Potravinové kvóty v praxi“ ZDE. Buďto návrh novely „Zákona o potravinách…“ nečetl (lajdák), nebo bylo nad jeho síly ho pochopit (blb), nebo ho pochopil a přesto o něm uvádí nepravdy (darebák). Pokud jde o portál Seznam Zprávy, ten je dezinformační v každém případě, protože uvádí zásadní nepravdy. Na příčině nezáleží.

Jak EU předstírá boj s daňovými ráji

 

Ivan David
22. 1. 2021

Dnes máme programu pléna Evropského parlamentu závěrečné hlasování o rezoluci vyzývající k rozšíření seznamu daňových rájů vedeném EU. Kolegové z různých frakcí věnovali spoustu času výrobě pozměňovacích návrhů, kterými chtějí do rezoluce přidal další krásně formulované věty. Mnozí se určitě na sociálních sítích budou chlubit, jak to dnes „nandali“ nadnárodním korporacím, které vydělávají velké peníze ve všech členských státech EU a v žádném z nich je nezdaňují. Této „šaškárny“ jsem se odmítl účastnit a ani dnes rezoluci v konečném hlasování nepodpořím.

Na Ministerstvo zdravotnictví Ruska přišly dokumenty k vakcíně centra Čumakova proti koronaviru

22. 1. 2021 russian
"Na Ministerstvo zdravotnictví Ruska přišel soubor dokumentů pro registraci třetí ruské vakcíny na prevenci nové koronavirové infekce, zpracované Federálním vědeckým centrem pro výzkum a zpracování imunobiologických preparátů Čumakova Ruské akademie věd", uvádí Ruská informační agentura Novosti slova ministra zdravotnictví Ruska Michaila Muraško.

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

Igor Kravčenko

22. 1. 2021   Vzgljad, překlad Zvědavec

Kolektivní Západ jednohlasně požádal o propuštění blogera Alexeje Navalného na svobodu. V USA a Evropské unii o skandálním blogerovi hovoří jako o mocné politické postavě. Ale k čemu Západ potřebuje Navalného a k jaké misi jej připravují zahraniční kurátoři
?


(Na snímku ruský bloger a málo úspěšný politik Alexej Navalnyj, kterého si země NATO pěstují s cílem rozvrátit Ruskou federaci)

České je lepší

Zbyněk Fiala

22.1.2021  VašeVěc

Zákon o povinném podílu českých potravin v nabídce řetězců je signálem toho, že problém je naléhavý a že jsme si ho konečně všimli. Špatným se stane až v případě, že u toho skončíme.Expert: Ázerbájdžán, Turecko a Pákistán budují "nový pořádek" na Kavkazu

Anar Gusejnov

22. 1. 2021 eadaily
V těchto dnech se v Islámábádu konalo setkání hlav ministerstva zahraničí Ázerbájdžánu, Turecka a Pákistánu. Na základě výsledků strany podepsaly řadu dohod ve sféře vojensko-technické spolupráce a provedení společných vojenských cvičení za účasti speciálních útvarů těchto tří zemí. Zda je možno považovat tak úzkou spolupráci Baku, Ankary a Islámábádu za začátek vytváření nového třístranného vojenského svazu? Korespondent EADaily hovořil s ázerbájdžánským politologem Tofigem Abbasovem.

čtvrtek 21. ledna 2021

CNN: Podporovatelům Trumpa bychom měli vypnout mikrofony!

 

Ivan David
21. 1. 2021

Člověk opravdu žasne, co se stane v průběhu dvou týdnů – když doba dozraje. Nic není tak křehké, jako hranice mezi svobodou slova a „nenávistným projevem“ či „podněcováním k násilí“. Zejména, když se vysvětlování těchto pojmů ujmou nikoli soudci a zákonodárci, ale komerční média a technologičtí giganti. Reportér televizní stanice Newsmax Greg Kelly věnuje ve své show Greg Kelly Reports pozornost vítěznému tažení CNN mediálním prostorem. Jeho pořad má hlavní titulek – Ministerstvo pravdy. 

Úryvek z komedie Diktátor: Už tak činí

 21. 1. 2021 (z Prvních zpráv jako příloha k článku E. Chmelára ZDE)středa 20. ledna 2021

Vítězné hlasování o větším zastoupení českých potravin v obchodech ČR a co dál...

Ivan David
20. 1. 2021
Povím Vám něco o eurounijní diplomacii a vrcholu drzosti
Bakalovy Hospodářské noviny bijí na poplach. Bijí se jako lvi za cizí zájmy a proti zájmům České republiky. Bakalovy Hospodářské noviny jsou protektorátní tiskovina bojující za upevnění nadvlády nadnárodních firem, které na naší republice parazitují. Ty země se tváří, že se laskavě ujaly České republiky. Ano, chrání nás před našimi vlastními zájmy.
O co jde? Češi si dovolili pomyslet na částečnou potravinovou bezpečnost. Ti, kterým leží na srdci zájem českých zemědělců a spotřebitelů si dovolili pomyslet na to, že 55% potravin, které jsme si dříve dovadli ze 100% vyrobit sami, by mělo pocházet z české produkce.

Novotný: Budeme i nadále oslavovat protičeské panovníky a esesáky?

Stanislav Novotný
20.1.2021  PrvníZprávy 

22. března 2021 uplyne 550 let od smrti Jiřího z Poděbrad, přičemž loni v dubnu jsme prakticky ignorovali 600. výročí jeho narození a Stanislav Novotný se ptá „Budeme i v roce 550. výročí smrti Jiřího z Poděbrad dávat přednost oslavám protičeských panovníků a esesáků?"


(Na snímku  Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident, dnes předseda Asociace nezávislých médií)

Umělá inteligence: Cože, už dnes?

Patrick Ungermann

20. 1. 2021
Co je na tom špatného, když mi robot, který si bezvadně načetl naši místnost, můj velící hlas i vzhled, vyluxuje podlahu. Mám se dívat, jak to dělá žena? Máme se feministicky hádat, kdo vysaje prach dnes, když dětem se právě nechce? No, co je na tom špatného? Neodbytnému tazateli doporučuji přečíst si Karla Čapka. Nejlépe celého nebo alespoň výřez z díla. Karel Čapek věřil v dobrého člověka. Znal špatné lidské vlastnosti a věděl o lidských chybách. Jestli mě robotický vysavač, sytý údaji z mého bytu či domu, v něčem někomu nenapráší, nemuselo by ještě být tak zle
.

A dobře nám pak (se lží), bude na zemi

Lubomír Man
20.1.2021  NWOO

Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti ještě vyšší vrchností euroatlantickou, naráží u nás na potíže a jeho plnění neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by bylo třeba a jak by si euroatlantická vrchnost představovala. 


Z demokratické kukly se klube fašismus

Jan Vítek

20. 1. 2021   Zvědavec

Američtí demokraté mají jen krůček k tomu, aby zavedli v zemi „vládu jedné strany“. Ovládají Bílý dům, Kongres i Senát a stačí jim už jen utvrdit většinu v Nejvyšším soudu.


Proti syrskému prezidentu Asadovi byla opět použita falešná obvinění

Steven Sahiounie

20. 1. 2021     Global Research a Messin

Znovu se vynořila nová obvinění syrského prezidenta Bašára Asada, podle nichž je nějak spojen s výbuchem v bejrútském přístavu. Obvinění nepotřebují důkazy a jsou nástrojem, který USA opakovaně používají proti národům a vůdcům, které považují za nepřítele.úterý 19. ledna 2021

Více českých potravin do obchodů v ČR

Ivan David
19. 1. 2021

V Českém parlamentu čekáme jeden z klíčových momentů, který ukáže, kdo to myslí dobře s českými zemědělci a venkovem, a zejména, kdo to myslí dobře s českými spotřebiteli.

Na Ukrajině proběhla druhá vlna totální ukrajinizace - Jazykový problém Ukrajiny je politickým problémem jejího národa

Vladimír Pojmanov

19.1.2021  FondSK, překlad Zvědavec

16. ledna vstupuje na Ukrajině v platnost norma zákona o totální ukrajinizaci, podle které má celá oblast služeb přejít na tzv. „мову“ (translit.: movu, čes.: ukrajinský jazyk) jako jediný úřední jazyk.

(Na snímku zachyceni dva ukrajinští náckové, propagující "movu" nadpisem, typickým pro jejich banderovské vyjadřování "Uč se movu, kurvo!")


Zjednotenie Nemecka alebo anšlus NDR?

Pavol Janík

19. 1. 2021 LiteraturaUměníKultura

Niekdajší generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu a následne prvý i posledný prezident ZSSR Michail Gorbačov medzičasom tvrdí, že jeho cieľom bolo odstránenie etablovaného politického a ideologického systému. Lenže rozpad vlastnej krajiny, ktorá dovtedy mala pozíciu jednej z dvoch svetových superveľmocí, je už celkom iná otázka. Odpoveďou na ňu môže byť Gorbačovova nadácia so sídlom v USA, ktorá organizuje bezzubé mierové konferencie na hony vzdialené realite neutíchajúceho horúčkovitého zbrojenia, rozširovania NATO na východ a eskalácie ozbrojených konfliktov aj priamo na území bývalých sovietskych republík.

Francouzské školství v sevření islamistů

Ivan David

19. 1. 2021
 

Násilí proti židovským studentům, autocenzura mezi učiteli – to je to, co dělají islamisté ve francouzských školách. Nová kniha školního inspektora Jean-Pierre Obina, který po celá desetiletí sledoval šíření islamistických myšlenkových vzorů ve Francii, je varováním pro ty, kteří tento problém raději popírají a ignorují. Cituji z článku Luciena Scherrera pro Neue Zürcher Zeitung (NZZ):

Švédsko ničí nezvládnutá integrace imigrantů

Filip Andler

19.1.2021 VašeVěc

Masivní vlna imigrantů z muslimských zemí a jejich nezvládnutá integrace učinila z kdysi jedné z nejbezpečnějších zemí světa stát, kde jsou přestřelky mezi různými kriminálními gangy na denním pořádku. Může za to „politika otevřených dveří“ levicových vlád, které si s důsledky svého počínání nevědí rady. A proto strmě roste popularita krajní pravice.

pondělí 18. ledna 2021

USA a krize: jak a proč oligarchové bojují s trumpismem

Rostislav Iščenko

18. 1. 2021   ukraina
Když mluvíme o vnitropolitické krizi v USA, nejednou jsme poukazovali na její přímou závislost na globální systémové krizi - krizi světového politicko-ekonomického systému, vytvořené USA, která (podle úmyslu) měla zabezpečovat trvalou dominanci USA, a udržela se sotva dvacet let.
Je pravdou, že deset let se nachází v permanentní vzestupné krizi.
Rovněž jsme uváděli, že vnitřní krize v USA získala podobu boje finančního (kompradorského) kapitálu s průmyslovým (národním). V tomto boji se Demokratická strana celkově ocitla na straně finančního kapitálu, a Republikánská (kvůli fenoménu Trumpa) na straně kapitálu průmyslového.

Svět ruskýma očima 594

Zajoch

18. 1. 2021 Outsidermedi

Trump mohl získat čestné místo v historii své země  * * *  Každý člověk přináší užitek, jen je potřeba, aby byl zařazen na správné místo  * * *  Konec smlouvy o otevřeném nebiCenzura na veřejných serverech

Luděk Mazurek

18. 1. 2021  blog autora

Dne 16.12.2020 jsem na svém zdejším blogu napsal článek s názvem "Jsme znovu před rokem 1989? Kde je svoboda a demokracie, po které jsme tehdy volali?", ve kterém jsem popisoval současnou tvrdou cenzuru na Novinkách.cz.


Může Andrew Torba z Gab knokautovat Marka Zuckerberga?

BAZYLI1969

18. 1. 2021 SALON24.PL, překlad ReformyCz

Lidé by měli kráčet ve stopách zakladatele sociálního média GAB a ne se podvolovat tlaku od Technologických mamutů, píše na svém blogu na salon24.pl autor Bazyli1969

(Na snímku Andrew Torba, zakladatel GAB)


Zbořil: Boj s dezinformacemi, to je dobře placené povolání (VIDEO)

Zdeněk Zbořil a -rp-

18. 1. 2021 PrvníZprávy

Jsou to dobře placená pracovní místa, pro které se stále víc a víc musí shánět nějaké budovy a nedej bůh nějaké nové stavět,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)


neděle 17. ledna 2021

Metafora: Jak přinutit dítě, aby jedlo kaši, která je mu protivná

Michal Mikulenka

17. 1. 2021
Zde je pár jednoduchých rad, jak na to.
1. STRACH – Vzbuďte v dítěti strach: když nebudeš jíst ovesnou kaši, budeš slabý a nemocný. Nevyrosteš a kamarádi si s tebou nebudou hrát.
2. VÝHODY – nabídněte dítěti výhody: když budeš jíst kaši, můžeš si s ostatními hrát na pískovišti, dovolíme ti jezdit na kole.
3. ILUZE NEDOSTATKU – vytvořte v dítěti pocit, že kaši chtějí všechny děti: rychle jez, nebo na tebe nezbude. Probudíte v něm stádní instinkt, když to chtějí všichni, musím to mít taky, i kdybych to nepotřeboval.
4. OPAKOVÁNÍ – každý den nabízejte strach a výhody, podsunujte nedostatek. Zafunguje pravidlo že stokrát opakovaná lež se stává iluzí pravdy.
5. VÝBĚR – nabídněte více možností, tak, aby dítě přestalo řešit, jestli kaši ANO nebo NE, ale jestli si má dát s jahodami nebo čokoládou.
VÝHRA: DÍTĚ JE NAFORMÁTOVANÉ, JÍ CO MU NECHUTNÁ.
Takto můžete přinutit malé i dospělé děti, aby dělaly cokoliv, co nemají rády, co půjde proti jejich přirozenosti a ještě se budou předbíhat, aby na ně zbylo. Stačí použít STRACH, VÝHODY, NEDOSTATEK, OPAKOVÁNÍ a odvedení pozornosti pomocí nabídnutého VÝBĚRU. Jinak nic proti ovesné kaši, tu mám velice rád :-)

Chceme v naších obchodech čerstvé české potraviny nebo na Západě neprodejné přebytky?

Ivan David
17. 1. 2021
Soběstačnost České republiky klesla za třicet let téměř na polovinu. Ale může být hůř, protože nová unijní "strategie z pole na vidličku" trvá mimo jiné na velkém snížení rozsahu obdělávané půdy v celé Evropě. V české republice to má být o 410 000 hektarů. Výpadek produkce se má nahradit dovozem z Ukrajiny, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Asie, kde se na množství pesticidů, hormonů, antibiotik, fytosanitární a veterinární opatření moc nehledí. Proto se připravuje novela Zákona o potravinách, abychom chránili naše spotřebitele a výrobce. Uvidíme, kdo je vlastenec, a kdo pracuje pro zahraniční firmy.

JE PRAVDA, ŽE NÁM EVROPSKÁ UNIE DÁVÁ VÍCE PENĚZ, NEŽ-LI MY JÍ?

17. 1. 2021 NášRestart

V rámci výměny názorů mezi mnou a redaktorem Haló novin Romanem Janouchem vyplynul více než pozoruhodný fakt. Dle R. Janoucha Evropská unie strádá nemocí pod názvem perpetuum mobile, tedy, že z pokladny Evropské unie si rok co rok bereme více, než tam vložíme. Chtělo by se říci zázrak, jaký se jen tak nevidí.Klonování Angely Merkelové

Ivan David 

17. 1. 2021

Dnes proběhly v Německu volby nikoli celostátní ba ani zemské, ale přesto velmi významné. Volby digitální, které musí být ještě posvěceny korespondenčně - volby nového předsedy a předsednictva CDU. Tedy německé vládní strany, za kterou je Angela Merkelová kancléřkou pomalu stejnou dobu, jaká jinak náleží většinou papežům v čele katolické církve. Od roku 2005 je jednou z nejvýznamnějších světových političek i politiků. A její éra bude pokračovat i nadále, i když zprostředkovaně – jejím nástupcem v čele Křesťansko-Demokratické Unie (CDU) se dnes stal její favorit Armin Laschet, předseda vlády Severního Porýní – Vestfálska. Většina delegátů tedy volila podle jejího doporučení. Titulek Neue Zürcher Zeitung (NZZ) zní jasně: „Armin Laschet zvolen předsedou – hlavní vítězkou je ale Angela Merkelová“


Vážení čtenáři, sbírka končí až v pondělí ve 24:00 hod.

17. 1. 2021 

Vážení čtenáři,

děkujeme všem, kteří poskytli dary na přebudování webu Nová republika k dosažení jeho lepší kvality, a na podporu jeho částečné profesionalizace. 

Sám jsem nevěřil v dosažení tak vysoké částky ve sbírce. Navrhoval jsem polovinu, ale odborníci, se kterými jsem hovořil, nás přesvědčovali, abychom byli ambicióznější. Cílové částky 400 000 bylo dosaženo včera v sobotu 16. ledna 2021.  Ale sbírka běží do pondělní půlnoci.

Amerika pod cenzurou Twitter blokuje určité hlasy a myšlenky. Prezidentství Bidena potvrzeno, svoboda projevu může zmizet

Catherine Shakdam

17. 1. 2021    GlobalResearch, překlad Zvědavec

„Je-li ztracena svoboda projevu, tak hloupí a mlčící mohou být vedeni jako ovce na porážku.“ - George Washington

Ke dni 6. ledna 2021 se Twitter rozhodl natrvalo zablokovat účet amerického prezidenta Donalda Trumpa, jen aby ho prakticky umlčeli, protože už JE nebavilo brát v potaz jeho politické tirády. Přestože mnozí budou tvrdit, že takováto opatření k umlčení pana Trumpa byla použita v nejlepším zájmu veřejnosti, v kontextu násilí, které jsme všichni tuto středu viděli v okolí Capitol Hill, ráda bych, abyste na chvíli zvážili důsledky tohoto jednostranného kroku.


Ben Kuras: V USA za týden stihli, co Gottwald za rok. Bude z toho katastrofa pro celý svět

Jaroslav Polanský vedll rozhovor s Benjaminem Kurasem

17. 1. 2021    Europortal

Poté, co Donald Trump úspěšně tlumil progresivismus v USA, mu svou chybou, která vyústila v nepokoje v Kapitolu, totálně otevřel dveře, zoufá si spisovatel a publicista Benjamin Kuras. ,,V tom spočívá jeho osobní tragédie, která hrozí přerůst v tragédii národní, s následky pro celou západní civilizaci, a to rozměrů – jak se dnes rádo říká – „biblických“ či dokonce „apokalyptických“," sdělil Kuras ParlamentnímListům.cz v rámci svého pravidelného shrnutí globálních událostí. Odpojování od sociálních sítí, cenzura, vyhazování z práce, veřejná ostrakizace Trumpových příznivců? ,,Za týden toho stihli víc, než Gottwaldovi komunisté za rok," soudí Kuras.

(Na snímku Benjamin Kuras, spisovatel a publicista)