Reklama

sobota 30. ledna 2021

Jiří Kobza: Co je a není dnes v Česku pravice

Jan Kobtza a -rp-

30. 1. 2021 PrvníZprávy

Úvodem je třeba říci, že proměna pojmů pravice a levice není jen nějakou českou specialitou, píše Jiří Kobza v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Jiří Kobza, poslanec (SPD)Božena Němcová z žabí perspektivy

Mojmír Grygar
30. 1. 2021

1. 
Film Božena její tři autorky (L. Wimmerová, H. Wlodarczyková, M. Komárková) uvedly tím, že chtějí národu ukázat tu pravou Boženu, kterou komunisté (ale měly říct, že také Jirásek, Tille, Černý, Novotný, Vodička a další vůbec ne bolševici) vykládali falešně; viděli v ní bojovnici za práva chudých, krásnou ženu, kterou básníci nazývali Naší paní, její dětství líčili jako líbeznou venkovskou idylu, ve starém bělidle, babiččině obydlí, viděli pozemský ráj, její vlastenectví líčili jako touhu po lepším životě, kterého se jednou český lid, jakmile padne vláda cizích pánů, dožije a tak podobně v oslavném duchu.

Retro: Kdo jsou skuteční nepřátelé kapitalismu?

Béda 
28. 1. 2021  Outsidermedia

Tradičně jsou za nepřátele kapitalistického systému považováni komunisté, socialisté, odboráři, početné skupiny sociálně slabých považované těmi úspěšnějšími za „socky“ parazitující na státu a mezinárodní teroristé. Osobně považuji takovéto vymezení pro aktuální současnost za nedostačující.

Kolik demokracie? Rozdíl mezi českým a unijním parlamentem

 

Ivan David

30. 1. 2021

Před dvaceti lety jsem byl členem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Velmi stručně popíši jak funguje a srovnám ho s Evropským parlamentem, jehož členem jsem nyní.

Trumpismus za liberální diktatury

Rostislav Iščenko

30. 1. 2021   ukraina
Stoupenci Trumpa v USA, stejně jako i mnozí zahraniční pozorovatelé, správně poukazují: levoliberální převrat, který přivedl k moci v USA tým Bidena, není koncem boje pravicového konzervativního průmyslového kapitálu s levoliberálním nadnárodním oligarchickým finančním kapitálem, ale jeho začátkem (boje). Toto tvrzení je oprávněné nejen pro USA. Tento boj bude v nejbližších dvou (a možná i více) desetiletích určovat tvář světa, jak ho po roce 1945 určoval souboj sovětského a amerického systému.

Ani zákon, ani tzv. ÚSTR nemohou, ani vyložit, ani cenzurovat, ani politrucky přepsat historii republiky!


Jiří Jaroš Nickelli

30. 1. 2021  ČeskéNárodníListy

Seriózní badatel pan Jiří Jírovec ve svém článku o zkoumání československé historie v krizi líčí velmi přesně a správně situaci v hodnocení naší novodobé historie s přesným výčtem konkrétních příkladů. Premisa jeho výkladu je však nesprávná. Proč?


(Na  snímku  PhDr. Jiří Jaroš Nickelli)


Porucha kyvadla

Jan Keller
30.1.2021  ČeskéNárodníListy

Události, které doprovázejí inauguraci 46. prezidenta Spojených států, a také celková atmosféra, která přitom vládne, ukazují ve zvlášť dramatické podobě, že s volebním kyvadlem je něco v nepořádku.

(Na snímku profesor Jan Keller, sociolog, bývalý europoslanec)

Drahá tvář

Lenka Procházková
30. 1. 2021


ARCHIV
Lidové noviny 27. srpna 1993


Nová pětistovka se prý nelíbí. Mně ano. Pokaždé, když jí platím, mám dobrý pocit, že jsem účastna na zarovnávání starého dluhu. Můžeme tomu také říkat Vyšší spravedlnost. Ale je v tom i kus českého smyslu pro absurditu, když tvář ženy, která rozdávala bohatství ducha a zemřela v naprosté bídě, je s půvabným poloúsměvem zobrazena na naší druhé nejvyšší bankovce. „...Prosím Tě, Lotinko, nehněvej se, nemohu zas dnes přijít. Mám jen jedny botky letní a jsou špatny a venku je bláto. To je příčina…“


pátek 29. ledna 2021

Doba mezi konspirační teorií a praxí se zkracuje

Jaroslav Bašta
29. 1. 2021 PrvniZpravy

Žijeme v opravdu zajímavých časech a každý, kdo se snaží najít bližší historické analogie k současnému dění, se musí vrátit zhruba o sto let zpátky do období konce I. světové války.
Nejen kvůli epidemii tzv. Španělské chřipky, jež během dvou let usmrtila desítky milionů lidí a na čas ochromila západní ekonomiku, ale hlavně kvůli dopadům na politické uspořádání světa. Dnešní módní výraz Klause Schwaba The Great Reset se tenkrát uskutečnil poprvé v praxi.


"Putinův palác": K pochopení není třeba umět rusky. Doplňte si seznam dezinformátorů

Ivan David
29. 1. 2021
Můžeme si položit otázku, zda cílem bylo zesměšnění Navalného a "jeho týmu", nebo dezinformačních médií hlavního proudu, jejichž zdaleka neúplný seznam je pod čarou. Že jde o lži nezachraňuje ani oblíbené "údajně", "tvrdí", "podle Navalného", "Putin popírá". Je to známá metoda šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Moc se mi líbí, že tato média, která si tak zakládají na spolehlivosti a na ověřování faktů, skočila tak snadno na špek známého hochštaplera Navalného. Důvěřujte jim i nadále, na jejich zprávy se můžete spolehnout!

Atlet a praprapravnuk milence Němcové se nečekaně obul do tvůrců minisérie: Z Boženy udělali couru

Václav Dvořák
29. 1. 2021

Kritika všeobecně odsuzovaného seriálu České televize Božena přišla i ze strany, odkud by to málokdo čekal.  Seriál představil spisovatelku a národní buditelku především v životních scénách, které se v hodinách literatury nevyučovaly. A jak e ukazuje, mnohdy ani neodpovídají realitě. Pro bulvární Blesk to tvrdí stříbrný medailista z ME 2016 v desetiboji Adam Sebastian Helcelet, praprapravnuk Jana Helceleta, vlastence a postavy příběhu z 19. století.

(Na snímku desetibojař Adam Sebastian Helcelet)


Tak jak to s tím palácem cara Putina vlastně je? (VIDEO - v ruštině)

X.Y. (redakci NR je identita autora známa)
29.1.2021

Zde je ve zkratce dnešní informace, která se objevila nejprve v diskusních pořadech ruských televizí a pak i ve zprávách. Měla být dost pádnou odpovědí na lživý dokument Navalného, který se díky lžimédiím celého světa (a hlavně uvnitř Ruské federace) podařilo šířit tak, že nabral jen v Youtube téměř 100 milionů shlédnutí (průměrná doba sledování je však jen 8 minut). Také českoamerický Seznam-Zprávy a S-hovinky si pochutnaly na tučném soustu a horlivě opisovaly nechutný, nevkusný luxus cara. Poslední, doufám, výpotky toho druhu jsou ještě z dnešního rána.Cenzurovat se bude cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady ...

Daniel Vávra
29. 1. 2021  FB

Tohle je dokonalá ukázka dnešních doby. A taky toho co nás čeká, co se cenzury týče, v blízké budoucnosti. Cenzurovat se budou nejen politická témata, ale i ekonomická a zřejmě cokoliv a kdokoliv, kdo si dovolí vystoupit z řady a chcát proti větru. A v epicentru jsou opět hráči videoher, kteří vyjebali ze spekulanty z Wall Streetu, což jim ale nejspíš dlouhodobě nemůže projít. Stejně jako když onehdá vyjebali s novináři.


Euronews: Stavba Nord Stream 2 finišuje navzdory sankcím a tlaku

Naděžda Dryaminová a  -rp-
29. 1. 2021 
Euronews a PrvníZprávy

Plynovod Nord Stream 2, který spojí Rusko a Německo, je připraven na více než 90 procent. Ale v obavě ze sankcí USA 
několik evropských společností z projektu odstoupilo.

(Na snímku loď Fortuna, kladoucí potrubí Nord Stream 2 v Baltickém moři)


Bílý dům, vláda v USA a mýty o demokracii: Kdo a jak bude vládnout po politické popravě D. Trumpa?

Petr Sak
29. 1. 2021
Již před volbami, ale tím více po inauguraci, se objevují spekulace o tom, kdo bude v USA vládnout. Součástí těchto spekulací je zdravotní stav a věk Joe Bidena. Vyzdvihovány jsou jeho přeřeknutí, ztráta orientace v prostoru a podobné symptomy stařeckých nemocí. Nejdále jdou spekulace, které mluví o Joe Bidenovi jako o klíči pro prezidentství Kamaly Harrisové, která by volby nevyhrála, ale síly v pozadí si přejí její prezidentství, proto se k této funkci posouvá v zákrytu za Joe Bidnem.

Jak předseda Všeslovanského výboru spoluvyšetřoval Katyň v Norimberku 1946

PhDr. Jiří Jaroš Nickelli

29. 1. 2021

Už celá desetiletí se neustále omílají jak ze Západu, tak i z polské strany, ale zejména z USA, obvinění SSSR z katyňského zločinu. Nikdy se však kritikové neodváží připomenout ani slovem vyšetřování ruské strany podrobené šetření na Norimberském soudu. Případně doklady ruské strany označí bez důkazů za "bolševické výmysly"... Máme ovšem po rukou pramen, který pochází z pera oficiálního norimberského zpravodaje,delegovaného ČSR na Norimberský soud.

čtvrtek 28. ledna 2021

Bratwursti se zbláznili

Martin Koller

28. 1. 2021

Boj o vakcíny a vakcinaci ukazuje, že Německo kráčí s vlajícími prapory multikulturalismu, zelenosti a sexuální úchylnosti do vlastního hrobu, nejlépe za zvuků Ódy na radost, hymny německé EU. Jak se zdá, publikace kritizující rozvrat německé společnosti a pokles kognitivní kompetence toho, co zbylo z německého národa, mají pravdivý základ. Přitom Němci byli, od druhé poloviny devatenáctého, do téměř konce dvacátého století, národem špičkových vědců a techniků.

Božena Němcová bez pomluv a senzací, přesto úchvatná, milující, trpící

Marie Neudorflová
28. 1. 2021

Minulý rok 4. 2. 1820 uplynulo dvě stě let od narození naší největší spisovatelky Boženy Němcové (před sňatkem Barbory Panklové). Postupně vyšla řada článků, vznikl dokonce čtyřdílný televizní seriál, který vzbudil značně silné emoce u diváků i reakce. Většina recenzí je velmi kritická, podobně jako k některým tradičním spekulacím o jejím původu. Vzhledem k důrazu filmu na intimní stránku života Němcové se několik kritiků shodlo na tom, že tvůrci filmu udělali z Němcové „couru“ a nesnažili se pochopit a vyjádřit, proč je Němcová naší největší spisovatelkou. K tom by totiž potřebovali znalosti širšího kontextu doby a hluboký vhled do hloubky citů a mravních hodnot Němcové, které stály přirozeně a pevně na straně slabších, včetně žen. Ale neladily s hodnotami soudobého společenského systému spjatého s katolickou církví, v němž každá vzpoura proti hierarchickému společenskému řádu i v rodině byla krutě trestána.P. C. Roberts: Jak dlouho je třeba Rusko, Čínu a Irán démonizovat, než se na ně začne střílet?

Paul Craig Roberts 
28.01.2021 blog autora

Okupant Bílého domu Biden a ruský prezident Putin mají za sebou první telefonický rozhovor. Putin v něm zdůraznil, že je v zájmu USA, Ruska a vůbec celého světa, aby se napjaté vztahy mezi Washingtonem a Kremlem normalizovaly. Biden k tomuto klíčovému bodu, s výjimkou zmínky o úmyslu obnovit Dohodu o snížení počtu strategických zbraní (START) z roku 1991, nic závazného nepoznamenal a jeho poznámky se nesly spíš v duchu americké protiruské propagandy.


(Na snímku letadlová loď USS Nimitz)

Jestliže europoslanec Zdechovský (KDÚ-ČSL) není schopen pochopit jednoduchý zákon, jak asi je na tom se složitějšími texty?

Ivan David
28. 1. 2021
Na webu Neviditelný pes ZDE vyšel článek Tomáše Zdechovského dokazující jeho defekt chápání textu. Nepředpokládám, že by se zesměšňoval jen proto, že chce lhát, přestože bude snadno usvědčen. Vyzývá čtenáře, aby zapomněli na švýcarskou čokoládu, italské sýry a norského lososa. Ze zákona nikterak nevyplývá, že by se měly přestat dovážet, nebo že by se měl jejich dovoz byť jen omezit. Mezi 131 položkami, jichž se zákon týká, není ani čokoláda, ani mořské ryby, ale pokud by byly, to podstatné je, že oněch 55% hmotnosti z podílu všech 131 položek má být dosaženo SOUČTEM HMOTNOSTI.

Ochrana nebo ochranářství? A musí v tom být rozpor?

Patrick Ungermann

28. 1. 2021
Vcelku věříme, že svými předchozími skutky spoluvytváříme prostředí, které se nás později bude týkat. Chlácholivé: „No, vždyť sis to zasloužil.“ anebo nepřejícné: „To si vypiješ!“ není nic jiného než víra v návaznost příčin a následků. Narodil jsem se do přírody stejně tak, jako do zemědělského prostředí. Do období normalizace stejně tak, jako do infrastruktury, která u nás na vsi byla dříve pestřejší než dnes.

středa 27. ledna 2021

Před 87 lety uzavřelo Polsko s Německem dohodu o neútočení

Rudolf Hruboň
27. 1. 2021 NárodníNoviny

Před sedmaosmdesáti lety, 26. ledna 1934, ministr zahraničí Třetí říše Konstantin von Neurath a polský velvyslanec Józef Lipski podepsali v Berlíně prohlášení mezi Německem a Polskem o nepoužití násilí, známé jako německo-polský pakt o neútočení.

(Na snímku polský vůdce maršál Piĺsudski a Hitlerův zmocněnec Dr. Goebbels)


Italové chtějí ruskou vakcínu, nechtějí být závislí na byrokratech EU

27. 1. 2021 NCzas a PrvníZprávy

Evropská agentura pro léčivé přípravky by měla rychle oznámit, zda lze použít ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru, uvedl Alessio D'Amato, vedoucí zdravotnické služby v italském regionu Lazio.


Není vakcína jako vakcína.

- vlkp-

27. 1. 2021  KozaZostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Ano, není vakcína jako vakcína. Myšleno na covid. Dělící rovina mezi nimi může vést hned po několika různých rovinách. Ačkoliv jde vždycky vlastně o tu samou.


Bez opony

Lu Lina

27. 1. 2021 NonServiam

Pandemie šířená hlavně televizí většině lidí už silně leze krkem. Soudím tak z toho, co vidím kolem sebe a z toho, jak premiér neustále truchlivě a v mnoha formách opakuje, že vláda si ve všem vede nadmíru výtečně, ale lidi jí to bohužel furt kazí. Ale věc má ještě jednu rovinu. Virus nám dal nahlédnout za oponu.
Eurobyrokrati a europoslanci chtějí lidem určovat co mají a nemají jíst a poslankyně Hazenkamp chce chránit zvířata. Ještě neviděla prase, které by se smálo.

Ivan David
27. 1. 2021

Jednání unijních orgánů jsou naplněna směsicí bizarních ideologií a cynických komerčních zájmů, které se za nimi schovávají. To je ona "hybridní politika", o které ve své zatím poslední knížce píše Prof. Jan Keller. Je to dáno zvláštní symbiózou "nové levice“ ("neomarxistů") a neoliberálů. První myslí, že slouží lidstvu, druzí zpravidla vědí, že slouží nadnárodní hyperburžoazii. Té však ve skutečnosti slouží obě síly hybridní politiky. 
 

Putinův palác

Martin Koller
27. 1. 2021
Seznam, coby Sorosova hlavní internetová trouba v naší kolonii stále mocně troubí protiruskou propagandu, jako již řadu let. Samozřejmě se opírá o základní pilíř politiky německé EU, kterým je lež (zbývající dva hlavní pilíře jsou korupce a byrokratický teror). Seznam, stejně jako hlavní Sorosova televizní trouba, údajně veřejnoprávní ČT, placená z našich peněz, připomínají slona, který se přežral silně nadýmavého rostlinstva.

úterý 26. ledna 2021

Nová kniha Zdeňka Jemelíka - Škůdci v taláru - vyšla v tištěné podobě


26. 1. 2021


Autorovo vyjádření k vydání knížky: „Ve sbírce zpracovávám téměř výlučně poznatky z trestních řízení, jež jsem přímo sledoval. Dívám se na svět svýma vlastníma očima a mnohdy se rozcházím s pohledy oficiálních novinářů a také oficiálních představitelů justice. Často se mi stávalo, že po celodenním vysedávání v soudní síni jsem při sledování večerního televizního zpravodajství měl dojem, že jsem snad byl u jiného soudu než reportér. Je proto možné, že čtenáři, sycení informacemi z oficiálních zdrojů, budou některými mými názory pohoršeni.

Pohoršeni asi budou i justiční činitelé, o nichž píši, a nemohu vyloučit, že se mi někteří budou mstít. Patří to k ‚riziku povolání‘ laického kritika nepřístojností otalárovaných škůdců..

Knihu jsem zasvětil památce dobrého člověka JUDr. Pavla Kučery. Předmluvu napsala Alena Vitásková. Její obsah je trestí zkušeností a poznatků , postupně získávaných téměř 20 let v půtkách s orgány činnými v trestním řízení, které nekorektním vedením řízení poškozují obviněné. Zvlášť zajímavé „škůdce“ uvádím s plnými jmény, jejich oběti až na výjimky pouze s iniciálami."Kniha Škůdci v taláru je dostupná v knihkupectvích nebo přímo u vydavatele OLYMPIA na adrese sklad@iolympia.cz nebo info@iolympia.cz

 

Ami, go home!

Stephan Wertheim
Stephan Wertheim a Zbyněk Fiala
26.1.2021  VašeVěc

Vrátit se k jaderné dohodě s Íránem, zastavit rozšiřování NATO, stáhnout se z Afghánistánu a časem i z Jižní Koreje, radí novému prezidentu Bidenovi zahraničně politický expert Stephen Wertheim v obsáhlém příspěvku do Foreign Affairs na téma „iluzorní dominance“.

Pokud jde o přínosy období prezidentování Donalda Trumpa, najdou se. Na jeden poukazuje zásadní příspěvek Stephena Wertheima k úvahám o další orientaci zahraniční politiky USA:


Čemu slouží „Bettina“

Marek Adam

26.1.2021 přišlo do redakce

Do redakce Nové republiky přišel příspěvek našeho dlouholetého čtenáře, který jsme se rozhodli otisknout. Jsme přesvědčeni, že úlety, manipulace a prohřešky organizace, která žije z našich koncesionářských poplatků se mají veřejně diskutovat a že máme jako plátci právo žádat nápravu. Panu Markovi do jižních Čech pak děkujeme za uveřejněný text a posíláme pozdrav.


Socha Marie Terezie a pomník št. kpt. Václava Morávka

Pamětní deska na místě posledního boje
št.kpt. Morávka
Ogňan Tuleškov

26.1.2021  ČeskéNárodníListy

Připomíná zcela viditelně panovnici a chudého příbuzného. I jejich přínos pro náš národ je zcela rozdílný. Zatímco Marii Terezii nikdy nezapomeneme, že nám prohrála větší část Slezska, a to za cenu mnohých českých životů i českých zlatých. Též vzpomínka na její germanizační úsilí je stále živá. To vše bychom měli zaznamenat na desce, která by toto i další osvětlovala příchozím.Russiagate Redux

Paul Craig Roberts

26.1.2021 blog autora, překlad Zvědavec

Hillary a Nancy prohlásily, že americkou demokracii nezdiskreditovaly ukradené volby, ale Putinův rozkaz Trumpovi, aby 6. ledna vyvolal vzpouru.

Poslechněte si ty idioty, do jejichž rukou byla naše země vložena:


ČR ústy Petříčka porušuje hlavní cíl Charty OSN, jímž je udržení Míru

Lubomír Man

26. 1. 2021
Charta OSN, kterou v červnu 1945 v San Francisku podepsala i ČSR, byla sepsána s cílem vyhnout se v budoucnu hrůzám válečných konfliktů mezi zeměmi, samozřejmě včetně konfliktu světového, ze kterého se Svět právě vzpamatovával.
Tato Charta si proto jako hlavní svůj cíl určuje udržení mezinárodního míru a formuluje zásady, kterými se OSN i její jednotliví její členové MUSÍ v zájmu udržení Míru řídit. Mezi nejdůležitější patří tyto zásady:
– Zásada svrchované rovnosti států.
– Zákaz použití síly či hrozby silou vůči jinému státu.
– Zákaz nevměšování se do vnitřních záležitostí států.

Uvalí EU sankce na USA za "nemístný protekcionismus"?

 

Ivan David
26. 1. 2021

US prezident Joe Biden má v úmyslu v pondělí podepsat exekutivní nařízení „Made in America“, které se snaží zvýšit nákupy produktů vyrobených ve Spojených státech, zejména zpřísněním pravidel týkajících se federálních veřejných zakázek a poskytnutím větší role vládě při podpoře amerických podniků. Čin Bidenovy exekutivy má podpořit federální nákupy zboží vyrobeného v USA tím, že federálním agenturám ztěžuje nákup dovážených produktů, mimo jiné zvýšením požadavků na místní obsah, potlačením výjimek ze současných pravidel Buy American Act, a vytvořením nové vedoucí role Úřadu pro správu a rozpočet, který bude dohlížet na provádění nové politiky.

pondělí 25. ledna 2021

Okamura: Díky SPD mají zemědělci svůj zákon. A začal jekot! Kvílení bruselistů. Zde je pravda


25. 1. 2021    Parlamentní listy
Podařilo se nám zrušit dvojí kvalitu potravin. Tak hodnotí předseda SPD Tomio Okamura úspěch jeho hnutí při přijímání zákona o potravinách. A je to podle něj ještě důležitější než tolik připomínané stanovené podíly českých potravin ve velkých supermarketech. U něj zároveň vyvrací všechny fámy a pomluvy, které političtí odpůrci a lobby prodejců okamžitě začaly vytvářet.

Konec boje proti nelegální migraci v USA a žaloba státu Texas


Ivan David
25. 1. 2021

Nový prezident USA je u moci pár dní a již se projevují důsledky jeho nařízení. Bývalý americký komisař pro cla a ochranu hranic Mark Morgan obvinil Bidenovu administrativu, že „učinila USA méně bezpečnými“ během několika hodin od složení přísahy.

Drsná pravda o Putinovi

Rado Miko

25. 1. 2021 Outsidermedia

Nedávno nám nějaký pán Navalnyj, který dostane metál za to, že přežil tu nejstrašnější bojovou látku, která v jiných případech kosí celé armády, odhalil Putinův palác.
„Sleepy Joe“ zcela nepopulární na kanálu Bílého domu

24. 1. 2021      První zprávy
Nový americký prezident Joe Biden se zjevně nedokáže vyrovnat s kritikou. A spousty z nich sbírá na oficiálním kanálu YouTube v Bílém domě. Po pouhých třech dnech ve funkci Bidenova administrativa deaktivovala komentáře ke všem třinácti videím, která tam byla zveřejněna.
Tímto způsobem byly smazány tisíce komentářů. Kanál Bílého domu obdržel neúnavné negativní komentáře od mnoha Američanů. Funkce palec dolů byla stisknuta tisíckrát, jen málokdo podporuje svého nového levicového prezidenta palcem nahoru. Tzv. Downvotes překonal upvotes více než významně.

neděle 24. ledna 2021

Co s tím?

24. 1. 2021 RokAJehoDny

Nerudovské dilema, co se starým slamníkem? Co s Navalným, jehož liberální ideje nejsou než trouchnivým podvodem a metody jakbysmet. 

Vyšla nová kniha Alexe Koenigsmarka – Mezi židlemi

24. 1. 2021
V den osmého výročí úmrtí vynikajícího českého spisovatele, dramatika a scénáristy Alexe Koenigsmarka, 23. ledna t.r., vyšla jeho nová (!) kniha s názvem Mezi židlemi aneb Hra na černocha. Jedná se o text z pozůstalosti, který navíc ještě za autorova života prošel několika úpravami, z nichž ta poslední, autorem schválená, vyšla na světlo světa právě v tento výroční den.

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem! (VIDEO)

Martina Kociánová
24. 1. 2021 video 4´5" 

Izraelský analytik Kedmi: Kvôli Rusku nemôžu už Spojené štáty s nikým viesť vojnu

Milan Novický

24.1.2021 ArmádnyMagazín

Washington už nebude môcť odvrátiť pozornosť Američanov od vnútorných problémov pomocou nekonečných vojen kvôli vážnemu posilneniu ruskej vojenskej sily. Občiansky konflikt v USA dosiahol takú intenzitu, že už nie je možné „vypustiť paru“ pomocou ďalšej „malej víťaznej vojny“ v zámorí. Vyjadruje to s presvedčením izraelský vojensko-politický expert Jakov Kedmi, ktorý sa podelil o svoj názor na rozhlasovú stanicu Vesti FM.


„Putinova rezidence“ u Černého moře aneb druhá (závěrečná?) vlna protiputinovské informační války, viz dnešní článek ve „Zprávách Seznamu“ (1)

Ivo Rušák

24. 1. 2021
Když před několika dny proběhly všemi našimi médii zprávy o údajné „rezidenci Vladimíra Putina“ u Černého moře, nedalo mi to a začal jsem ji tedy hledat. Ono totiž ve všech těch zprávách (které vypadaly ve všech médiích téměř jako přes kopírák) chybělo to podstatné: Kde to vlastně je? Ve všech těch zprávách totiž bylo vložené video s kouskem té „reportáže“ toho Navalného týmu, kde byly záběry zevnitř té údajné „Putinovy rezidence“. A ty všechny (ale i záběry zvenku, ze zahrad apod.) jevily známky toho, že je to od začátku do konce počítačová animace.

Budou naše soudy vydávat české občany do SRN k věznění za urážku spolkové kancléřky?

 

Ivan David
24. 1. 2021

Na plénu Evropského parlamentu (EP) jsme tento týden projednávali iniciativní zprávu vyzývající k rozšíření působnosti Evropského zatýkacího rozkazu. Média hlavního proudu si tohoto dokumentu prakticky nevšimla, i když jde o výbušný materiál, který vyzývá k dalšímu narušení ústavního pořádku nejen ČR.

Jaroslav Bašta: Doba mezi konspirační teorií a praxí se zkracuje


Jaroslav Bašta a -rp-
24. 1. 2021    PrvníZprávy

Žijeme v opravdu zajímavých časech a každý, kdo se snaží najít bližší historické analogie k současnému dění, se musí vrátit zhruba o sto let zpátky do období konce I. světové války, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Jaroslav BaštaNavalnyj - provalnyj (volně přeloženo Navalný Propadák)


24.1.2021  přišlo do redakce

Dnes dopoledne přišel do redakce Nové republiky mail se postřehy o aktuálním děni v Ruské federace. Jsou to sice jen poznámky, ale určitě budou pro naše čtenáře zajímavé.

Přátelé,
v rychlosti jsem sepsal některé mé poznatky o včerejším dni v RF. Nemám, bohužel, čas to po sobě ani kontrolovat, jsou to jen neuspořádané poznámky, ale třeba by vám mohly být k něčemu užitečné. 
Pěkný den, X.Y. (osobnost autora je redakci NR známa)

(Na snímku jeden z mnoha fyzických útoků na policistu během demonstrací. V tomto případě jde o dopraváka napadeného boxerem. Útočník byl zadržen a půjde před soud. Pomatenci budou jistě žádat jeho propuštění jako nevinného "bojovníka za svobodu".)


Kdo jak hlasoval o novele zákona napravující znevýhodnění českých zemědělců vůči EU

24. 1. 2021   JCKurýr a Zvědavec

Poslaneckou sněmovnou prošla 20.1.2021 těsnou většinou novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. O klíčovém bodu se muselo hlasovat dokonce nadvakrát. Nyní míří do senátu. Zde však není nic jisté.Čtení na neděli: Geopolitické věštění Vlastimila Vondrušky (1. a 2. část)

Vlastimil Vondruška
24. 1. 2021 blog autora

Nejprodávanější a velmi oblíbený český spisovatel Vlastimil Vondruška (na snímku), vzděláním historik, je na základě historických srovnání a zkušeností plně vybaven k politologické úvaze, co nás v Evropě čeká a co nás s největší pravděpodobností nemine.

Odsouzení bosenského generála připomnělo řádění zahraničních džihádistů v Bosně

Messin

24. 1. 2021  
Messin
 
Bývalý generál bosenské armády (během občanské války strana bosenských Muslimů) Sakib Mahmuljin byl včera v Sarajevu odsouzen k deseti letům vězení za válečné zločiny během občanské války v Bosně. Válka probíhala v letech 1992-1995.

(Na snímku odsouzený generál Mahmuljin a jeho mudžahedíni z Arábie a Afghánistánu)


Blbost vždy vydrží ze všeho nejdéle (aneb úvaha předvolební)

Taras2
24. 1. 2021  TarasovaTerasa

Patrně znáte Gottwaldův výrok z února 1948, když on, ateista z povinnosti, prohlásil, že se v noci modlil, aby „jim ta blbost vydržeti ráčila“. Jednalo se o to, že ministři pravicových (tzv. demokratických) stran ve vládě, jíž byl Klement předsedou, podali demisi, aniž by měli zajištěno, že vláda skutečně padne. No a po dvaasedmdesáti letech to tu máme znova: pět pravicových a tedy „demokratických“ stran se shloučilo do dvou bloků: ODS, TOP09 a KDU vytvořilo jeden trojspolek, Piráti se Starosty druhý. Samozřejmě dvojspolek.