Reklama

sobota 6. února 2021

Zmatek loajalistů

Rostislav Iščenko

6. 2. 2021 ukraina
Tak zvaná vystoupení tak zvané ruské opozice 23. ledna 2021 ukázala její slabost a absenci společenské podpory. Pomocí zahraničních peněz, zahraničních médií a armády najatých botů byla opozice schopná dosáhnout určitého informačního efektu, určeného spíše pro objednatele, než pro výsledek. V Itálii a ve Francii, v USA a v Kanadě lidé mohou věřit místním médiím a myslet, že po městech a celém Rusku se prohnala mnohomilionová vlna protestů. Ale v samotném Rusku všichni dobře vědí, že bude dobře, když to celkový (po celé zemi) počet protestujících dotáhl na 50 tisíc.

Rusko tráví americké občany a prezident Biden to tak nenechá!

 

Ivan David
6. 2. 2021

Prezident Biden volal na konci ledna prezidentu Putinovi a podle toho, jak obsah rozhovoru poté shrnul ve svém projevu na americkém ministerstvu zahraničí, mu tvrdě vyčinil: "Prezidentovi Putinovi jsem dal jasně najevo, že se velmi liším od mého předchůdce, že dny, kdy Spojené státy podléhaly tváří v tvář agresivním akcím Ruska, kdy Rusko zasahovalo do našich voleb, pořádalo kybernetické útoky a trávilo občany, skončily," řekl Biden. O reakci ruského prezidenta jsme se z jeho řeči nedozvěděli nic, ale Putin byl zřejmě tak zdrcen, že celou dobu ani nešpitl, na konci se rozplakal a řekl, že už to víckrát neudělá...
 

Těžká volba zde i za oceánem: Strašná a méně strašná sebranka. Vládu jedné strany my pamatujeme. Dá se Amerika nějak zachránit? O čem nás poučila éra Donalda Trumpa. Bude opozice již v zárodku zlikvidována? Nebezpečí

Petr Hampl

6. 2. 2021 blog autora a ProtiProud

Petr Hampl, svým založením konzervativec, se zamýšlí nad současnou situací na americké politické scéně, konstatuje tendenci k vládnutí jen jedné politické strany - a pro případná východiska se obává dosti zásadních překážek

(Na snímku sociolog PhDr. Petr Hampl, Ph.D.)


Maso se musí zdražit: Sociální inženýrství Evropské unie řešící planetární problémy

Ivan David
6. 2. 2021
Jsem si jist, že čtenáři mých článků berou často informace o dění v Evropském parlamentu s velkou rezervou, protože popis skutečnosti se jim musí jevit jako silně přehnaný. Také bych asi neuvěřil, kdybych nebyl přímým svědkem. I mně se před lety zdálo vyprávění Jana Zahradila, kterého jsem potkal na letišti v Bruselu jako neuvěřitelné. I vyprávění Jana Kellera před pár lety se mi zdálo přehnané. Ale Západ je opravdu „mnohem dál“… Zprávy ze Západní Evropy nebo současných Spojených států nejsou přehnané… To co se ve Střední Evropě jeví jako silně ujeté, je na Západě norma.

Cyklem Generálové nám ČT pomáhá připravit se na příchod fašizmu

Lubomír Man

6. 2. 2021
Jestliže Česká televize vyrobí jakýkoli program týkající se naší historie, můžete si být jisti jen jediným: Že totiž ani v tom nejnepatrnějším nepůjde o program, jehož cílem by snad mělo být rozšíření vašich historických vědomostí a znalostí, ale jedině o indokrinaci, čili nálev nového evropského pohledu do vaší hlavy. Ukuchtěného tak, aby se ve všech ohledech kryl s Usnesením o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, přijatém Evropským parlamentem loňského září, který jako hlavní svou tezi uvádí, že Druhá světová válka nezačala útokem Německa na Polsko v r. 1939, ale paktem o neútočení, uzavřeném v témže roce mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem.

pátek 5. února 2021

Petice: Zahajujeme sběr případů cenzury - toto oznámení je asi nejdůležitější ze všech, které jsme vám dosud poslali

Daniel Vávra, Marian Kechlibar, Vlastimil Veselý
5. 2. 2021   Outsidermedia

ZALOŽILI JSME SPOLEČNOST PRO OBRANU SVOBODY PROJEVU

Nyní se můžeme svobodě slova na sociálních sítích věnovat systematicky. Máme kontaktní prostory v Praze i v Brně, navazujeme spolupráci s podobnými iniciativami v zahraničí. Více se dozvíte z našeho nového webu.
www.sosp.cz

Máte slovo o potravinách: Nepadlo to podstatné

Ivan David

5. 2. 2021    
ceskatelevize
Nikdo neřekl to podstatné a stále dokola zaznívaly nesmysly, české produkty mají tvořit 55% hmotnosti všech potravin na seznamu 131 položek, nejde o 55% každé položky.
V úvodu M. Jílková pravila: „Bylo by pro zákazníky přínosné, aby supermarkety musely mít povinně u některých druhů potravin 55% českých produktů?“
Otázka je zavádějící, zaprvé...

Soudcokracie koná: Politický převrat jedenácti hlasy? Tíseň, chaos a nespravedlnost. Kavárna se potřebuje k moci dostat stůj co stůj. Možnost odvolání neexistuje. Podraz na občany

Tomáš Doležal

5. 2. 2021  ProtiProud

TOMÁŠ DOLEŽAL bez emocí vysvětluje, co že to vlastně třetí komora parlamentu zvaná kdoví proč Ústavní soud "nalezla" a v čem spočívá základní problém tohoto politicky motivovaného rozhodnutí jedenácti nevolených.


(Na snímku předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský - podle mnohých politický aktivista)

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Aleš Macháček

5. 1. 2021 e-Republika

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.


čtvrtek 4. února 2021

Evropská komise: nesmyslné se opět stává skutečností

Ivan David
5. 2. 2021
Na podzim loňského roku jsem jako koordinátor naší frakce Identita a demokracie v Evropském parlamentu, jejíž součástí je i SPD, na jednání Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova hovořil o návrhu na zákaz rybářských olůvek a olověného střeliva. Měl jsem k tomu jako podklad stanovisko Ministerstva zemědělství ČR, které bylo k návrhu zcela odmítavé, a to zejména proto, že zákaz zahrnoval použití olova i na místech daleko od vodních ploch včetně nahodilých louží po dešti. I koordinátoři z ostatních frakcí měli podobné připomínky. Ne nutně proto, že je to rozumný postoj, protože jindy klidně podporují největší nesmysly, ale proto, že v každé zemi jsou rybáři, lovci a sportovní střelci, a to dobře organizovaní početní a vlivní.

Zápisky anonymních udavačů

Ivan David
5. 2. 2021

Úplně náhodou jsem narazil na poklad. Jde o výsledky usilovné práce, patrně dobře honorované, neboť by bylo vrcholem perverze dělat pečlivě primitivní udavačskou činnost zdarma, ze záliby amatéra. Jedná se o jakési měsíční hlášení tajné organizace „Čeští elfové“, v jejichž čele je známá postava Bohumil Kartouz, kontroverzní podnikatel v českém školství a nadšený cenzor. V České televizi vystupuje jako „expert na problematiku vzdělávání“ (pořad Soud nad českou cestou), působí ve společnosti Scio, s.r.o. napojené na Ministerstvo školství ČR. Publikuje v Respektu, Hospodářských novinách, i-dnes. Nebereme mu jeho názory a politickou orientaci, každý má právo na svůj názor, mýlit se, a třeba se i zesměšnit, ale každý má také právo svoje názory šířit. Je to nedílnou součástí svobody slova, proto je nepřijatelné narušovat šíření názorů, které nejsou v rozporu se zákonem. Cenzuru bez výhrad zakazuje i Ústava ČR.


Štefec: Nákup vrtulníků a BVP je v současné ekonomické situaci šílený

Jaroslav Štefec
4. 2. 2021 VašeVěc

Záplavy v roce 2002 se staly pro českou vládu vítanou výmluvou a příležitostí pro vycouvání z nevýhodného nákupu 24 nadzvukových stíhacích letounů JAS 39 Gripen, z něhož navíc čišela korupce na sto honů, píše facebooku Jaroslav Štefec.

(Na snímku plk. v. z. Jaroslav Štefec)


Unfair hra Pavla Rychetského

Jaroslav Král
4. 1. 2021

Každý, kdo zná a dlouhodobě sleduje prezidenta M. Zemana, ví, že jeho výroky a činy nejsou intuitivní a nahodilé, ale že má vždy své kroky na šachovnici české politiky promyšlené několik tahů dopředu. Když vyhlásil s předstihem volby do Poslanecké sněmovny na 8. – 9. října 2021, mnozí komentátoři spekulovali o tom, co tím sleduje. Dnes je jasné, že měl informace o tom, jaké rozhodnutí se Ústavní soud pod taktovkou P. Rychetského připravuje vyhlásit, a snažil se tomu zabránit.


Eurořeč: Profesorka Visseren

4. 2. 2021
Dnes je kariéra politiků a i "vědecká" kariéra v mnoha oborech závislá na vyjadřování žádoucích frází a přijaté terminologie. Nezáleží na tom, že sdělení nevyjadřuje nic, co by směřovalo k řešení skutečných problémů. Jazyk je velmi podobný jako někdejším politbyru a ve všech systémech v nichž dominuje ideologie nad vnímáním reálného světa a řešením jeho problémů. Převládne-li ideologie, je to zaručená cesta do pekel. Na té nás tito experti doprovázejí.

Zde jde o vystoupení Prof. dr. Ingrid J. Visseren-Hamakers, vedoucí pracovní skupiny Enviromentálního řízení a politiky na Radboud University Nijmegen, Nizozemí (studovala na Yale) v panelové diskuzi "o zdravé dietě a udržitelné produkci" před výbory pro zemědělství a pro životní prostředí Evropského parlamentu 4. 2. 2021.

(Jde o vyjadřování, proto nízká kvalita obrazu - snížení objemu dat)

Spojení mezi panem dvouprocentním a západními tajnými službami (VIDEO)

Christelle Néant a -rp-

4. 2. 2021 AgoraVox a PrvníZprávy

Spojení mezi Alexejem Navalným a západními tajnými službami se prokázalo, když se Bellingcat prostřednictvím Christa Grozieva podílel na falešném volání „agentovi FSB“, který měl být zodpovědný za dekontaminaci spodků blogera.
Toto spojení bylo potvrzeno, když Bellingcat bránil svůj příběh jako ospravedlnitelný navzdory rozdílu mezi tím, co Navalnyj ukázal ve svém videu a realitou.


Čtyři soudci ÚS - Lidi jsme vystavili bezprecedentní nejistotě

Petr Kozelka

4. 2. 2021    ČNL

Rázného odsouzení se dočkalo plenární rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), kterým se pouhých osm měsíců před volbami zrušila část volebního zákona, od čtyřech ústavních soudců. Ti se postavili proti názoru většiny svých kolegů s tím, že ÚS svým rozhodnutím významně zasáhl do přípravy voleb a lidi v době nouzového stavu vystavil bezprecedentní nejistotě, zda se vůbec podaří během krátké doby v parlamentu přijmout novou zákonnou úpravu volebních pravidel.

(Na snímku budova Ústavního soudu v Brně)


středa 3. února 2021

Ústavní soud, Nancy Pelosi a dvojí metr

Únorová esej Petra Hampla

3. 2. 2021

Ústavní soud zasáhl do rozbíhající se volební kampaně. Během hry změnil pravidla a zvýhodnil ty subjekty, kterým předseda soudu opakovaně vyjadřoval sympatie v tisku. Svou roli možná hrálo i to, že někteří soudci ústavního soudu se ucházejí nebo brzy budou ucházet o místa u mezinárodních soudů. Aktivní podpora globalistických sil jim v tom může pomoci.

Evrposká komise a parlament pracují na zrušení Benešových dekretů


3. 2. 2021
Maďarští petenti usilují o zrušení Benešových dekretů a Evropská komise je vstřícná k jejich požadavkům. Delegace Evropského parlamentu a Evropské komise hodlá navštívit Slovensko a dosáhnout zrušení rezoluce Národní rady Slovenské republiky o nezrušitelnosti Benešových dekretů. Právní výbor Evropské komise konstatuje, že ve 21. století je uplatňování kolektivní viny na etnickém principu nepřijatelné a nároky Němců a Maďarů jsou oprávněné. Nekonstatuje, že německá armáda jen o rok dříve vraždila po celé Evropě bez jakékoli viny a na etnickém principu, německý stát rozkrádal a ničil cizí majetek a Německo nezaplatilo válečné reparace.

záznam z výboru v angličtině: https://youtu.be/_oQp2Desv9sTak jsme se konečně dočkali!

Karel Sýs

3. 2. 2021

Denní tisk s patřičnou hrdostí oznámil, že Praha začne dvaatřicet let po převratu obrovským nákladem renovovat zanedbané ulice od Obecního domu až po Florenc. Prý aby dostaly zpátky „prvorepublikovou eleganci“, o niž je připravili nepřející bolševici.

Impeachment občana Trumpa aneb Synod mrtvých 2.0

 

Ivan David
3. 2. 2021

Příští týden začne ve Washingtonu taškařice s obžalobou, tedy impeachmentem prezidenta, který už není v úřadu. Podle obžaloby Sněmovny reprezentantů, ve kterém mají většinu Demokraté, „podněcoval pochybnosti o integritě prezidentských voleb v roce 2020 a poštval dav, který 6. ledna vnikl do amerického Kapitolu“. Obžaloba míří do Senátu, kde by ale pro impeachment muselo hlasovat 17 republikánských senátorů, což je krajně nepravděpodobné i vzhledem k tomu, že 45 se jich již vyjádřilo proti. Mnozí vyzývají Sněmovnu, aby obžalobu stáhla, protože je protiústavní. Impeachment je ústavní řízení o dovolání z funkce. Odvolat z funkce totiž nelze někoho, kdo v ní již není. Žalující strana tvrdí, že protiústavní není, protože existují precedenty odvolání po skončení funkčního období, ovšem ne u prezidenta. Podle ústavy má o odvolání prezidenta hlasovat Senát za řízení předsedy Nejvyššího soudu USA. Taškařice se sesazováním občana Trumpa se však předseda Nejvyššího soudu John G. Roberts odmítl účastnit.

úterý 2. února 2021

Americká demokracie o krok dál: Hoši z Harvardu to zkrátka vezmou zkrátka

Lubomír Man
2. 2. 2021
Ta zpráva přišla od otce slavné tzv. reaganomics, čili ekonomické politiky, která na začátku devadesátých let minulého století vedla ke skončení Studené války. Tentokrát však sám otec této reaganomics a dnes jeden z nejvýznamnějších žurnalistů amerických neoficiálních médií P.C.Roberts psal o čemsi jiném: A to o požadavku nejelitnějších studentů Harvardu, čili tzv. Degree Students, kteří společně s absolventy Harvardu požádali před pár dny novou Bidenovu vládu, aby těm příznivcům Trumpa, kteří pracují ve státních úřadech, odebrali jejich akademické hodnosti a tituly. S tím, že si je vzhledem ke svému kladnému postoji k Trumpovi nezaslouží.

Trump znovu nominován na Nobelovu cenu míru

Ivan David
2. 2. 2021

Bývalý prezident Donald Trump byl v pondělí ráno nominován estonským poslancem Evropského parlamentu Jaakem Madisonem na Nobelovu cenu za mír. V příspěvku na sociálních médiích Madison uvedl: „Za posledních 30 let je Donald Trump prvním prezidentem Spojených států, který během svého působení nezačal žádnou válku. Kromě toho podepsal několik mírových dohod na Blízkém východě, které pomohly zajistit stabilitu v regionu a mír. “


Pokrytectví Západu ohledně Navalného

Finian Cunnigham

(na snímku autor)

2. 1. 2021 Zvědavec

Den poté, co byl minulý týden v Moskvě zatčen opoziční představitel Alexej Navalnyj během svého návratu z provokativního a dlouhodobějšího ukrývání se v Německu, západní média se mohla přetrhnout v odsuzování jeho zadržení.

pondělí 1. února 2021

KDÚ-ČSL, TOP09, Starostové a Piráti hlasovali v Evropském parlamentu za potrestání České republiky.

 

Ivan David
1. 2. 2021

Uprostřed ledna tohoto roku byl v Evropském parlamentu projednáván návrh zprávy O aplikaci práva EU 2017, 2018 a 2019 (A9-0270/2020). Jedná se o soubor návrhů směřujících k dalšímu potlačení suverenity jednotlivých států. Občany ČR by mělo zajímat, jak hlasovali poslanci zvolení v České republice.

Mnichovský Davos

Rostislav Iščenko

1. 2. 2021 ukraina
Projev Vladimíra Putina, přednesený ve formátu vzdálené účasti na každoročním fóru v Davosu, je již často srovnáván také s jeho Mnichovským projevem v roce 2007. Nu což, něco společného zde je. Například cosi obecného, jako mezi stalinským "Bratři a sestry" v roce 1941 a přípitkem "Za veliký ruský národ!" v roce 1945.  

Bidenův kamarád Tači zůstává ve vazbě

Messin

1.2.2021 ČeskéNárodníListy

Soudce speciálního soudu v Haagu, který se má zabývat válečnými zločiny takzvané Kosovské osvobozenecké armády – UCK v úterý rozhodl, že bývalý prezident Kosova a dřívější velitel UCK Hashim Thaci, spolu se svými spoluobžalovanými kumpány (Kadri Veseli, Redžep Selimi a Jakub Krasiči) musí i nadále zůstat ve vazbě v Holandsku.

(Na snímku v družném objetí J. Biden a H. Tači)


Rychle a náhle - USA vypracovaly scénář preventivního útoku NATO na Kaliningradskou oblast

Janinna

1. 2. 2021 VO a Pokec24.cz

Byl publikován scénář preventivního úderu NATO na Kaliningradskou oblast.
Americké námořní analytické centrum (Center for Naval Analyses) vypracovalo scénář „preventivního útoku“ na Kaliningradskou oblast, který zahrnuje eliminaci čtyř hlavních složek obrany enklávy.

(Na snímku ruská balistická raketa Iskander-E v palebném postavení v Kalinigradské oblasti)


Svět ruskýma očima 596

Zajoch

1. 2. 2021 Outsidermedia

Nazpět do roku 1937 nebo vpřed do roku1984? * Otazníky kolem smrti Benjamina Rotshchilda dne 15. ledna * Putinův „palác“ * Nazpět do roku 1937 nebo vpřed do roku 1984?


Studená válka nikdy neskončila – nyní pokračuje už svou třetí fází a blíží se do bodu konfrontace, a to i za podpory a spoluúčasti ČR


Agentura EXANPRO

1. 2. 2021 EXANPRO

Souhrnné hodnocení a předpověď (11147)

O studené válce* panuje obecně nesprávné povědomí, že skončila rozpadem Sovětského svazu (rok 1991). Avšak ve skutečnosti pádem Sovětského svazu skončila jen její první fáze, případně období. Rokem 1992 začala druhá fáze studené války a politickým převratem na Ukrajině (rok 2014) byla zahájena fáze třetí.


neděle 31. ledna 2021

Turecko milosrdnější Německa? Aneb zajímavý vývoj ve věci deportace Kurda z Německa do Íránu.

 
 
Ivan David
31. 1. 2021

Nejprve – Bavorsko vydalo do Íránu Kurda Ebrahima Abdiho Jenekanla, jak se píše na Facebooku Kurdské německé obce: „Včera byl do Íránu deportován Ebrahim Abdi Jenekanlo, Kurd z východního Kurdistánu (Rojhelat). Ebrahim hledal v Německu ochranu před zadržováním a mučením ze strany íránských orgánů, které zakoušejí také jeho rodinní příslušníci.

Neohánějme se babičkami

Daniela Kovářová
31. 1. 2021 blog autorky

Prý jde zejména o ně, o seniory. To kvůli nim údajně zakazujeme vycházení a vztyčujeme ploty, pro jejich dobro a životy zamykáme kavárny a nařizujeme zákaz sdružování. Senior jako ohrožený druh, seniorka jako symbol největší ochrany. Jenomže odpovídá realita všem těm vzletným slovům? 


O čo ide v kauze Navaľný?

Branislav Fábry

31. 1. 2021   NovéSlovo

V posledných týždňoch bola hlavnou témou vo vzťahu Ruska a Západu kauza Alexeja Navaľného a otázka jeho väzby. Pri tejto téme treba otvorene povedať, že Rusko je krajina, kde sa často porušujú princípy právneho štátu aj ľudské práva. Ruský politický systém už dlho čelí výzvam, ktoré sa nedajú zvaliť iba na A. Navaľného či vplyv zahraničia a januárové demonštrácie poskytujú ventil pre narastajúcu nespokojnosť v krajine. Problém je však v tom, že mnohí na Západe sa snažia tieto problémy využiť pre vlastné geopolitické záujmy a práve v kauze A. Navaľného je to najzreteľnejšie. Pre pochopenie celej kauzy sa preto treba pozrieť na niektoré súvislosti, ktoré sa v našich médiách príliš neobjavujú. 

(Na snímku slovenský právník Branislav Fábry)

Maďarská ministryně spravedlnosti zlořečí zaujatosti německých médií ohledně stažení Frontexu ze země. Maďarsko má právo bránit své území stejně jako jakýkoliv jiný členský stát EU

Maďarská ministrině spravedlnosti
Judit Varga
Albert Dénes

31. 1. 2021 REMIX NEWSReformyCz

Maďarsko má naprosté právo bránit své území před „davy migrantů zaplavujících Evropu,“ řekla v reakci na pomluvy mezinárodních – zejména německých – médií, že posílat migranty zpět do Srbska je ilegální, ministryně spravedlnosti Judit Varga.

Uvnitř „Putinova paláce“ našli novináři jenom staveniště

-rp-
31. 1. 2021 EADaily a PrvníZprávy

Telegram-kanál Mash zveřejnil zprávu ze staveniště paláce v Gelendžiku, který podle blogera Alexeje Navaľného údajně patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.


Ze „zámku"


No, řekněte, není to sranda?

Bedřich Vinopalník

31. 1. 2021    Outsidermedia

Joe Biden a jeho administrace vydala ihned po inauguraci řadu změn v těch dekretech, které „změnil“ ještě Trump a jedním z nich je ten o „boji s diskriminací podle genderových příznaků a sexuální orientaci“. Co to znamená, jak bylo v článku zde: Co nás také čeká a co nás nemine aneb „Mumie“ udělala kříž nad ženským sportem v USA, jak tam bylo naznačeno, to otevřeně diskriminuje americké ženy a zákonitě i feministky. Je nutné si uvědomit, že univerzitní sport v USA je co do významu, po armádě, druhý sociální „výtah“, který úspěšným a i chudým studentům a studentkám umožňuje získat stipendium na prestižních univerzitách, možnost dosáhnout na „vysoký i profesionální sport“, možnost získat mnohem lépe placenou práci atd.Bůh nás zachraň od vzdělané mládeže

Paul Craig Roberts

31. 1. 2021      První zprávy      paulcraigroberts
Když jsem byl studentem univerzity, mottem liberálů byl citát připisovaný Voltairovi: „Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale budu bránit na smrt tvé právo to říci.“. Liberálové použili tento citát jako svolení k dekonstrukci rodiny, společnosti, náboženství a systému víry, který držel pohromadě různorodou americkou populaci.

Udavači a cenzoři všech zemí spojte se

Jaroslav Bašta

31. 1. 2021 PrvniZpravy

 Miroslava Kalouska jako politika znám asi 25 let. Když jsem byl v roce 1996 zvolen za sociální demokracii do Poslanecké sněmovny a stal se místopředsedou výboru pro obranu a bezpečnost, hned na jednom z prvních jednáních mě zaujal velmi tvrdý názorový střet mezi předsedou Petrem Nečasem z ODS a tehdejším lidoveckým náměstkem ministra obrany Miroslavem Kalouskem. Spor se týkal možných podezření z korupce a měl velmi osobní povahu, což jsem si vysvětloval tím, že ještě nedávno byli oba „kolegy“ náměstky na obraně. V rámci historické objektivity musím poznamenat, že pan Kalousek svůj postup vysvětlil a podezření vyvrátil.