Reklama

sobota 13. února 2021

Soudruh Rychetský a Hlava XXII

Michal Brand

14. 2. 2021
Přepočet hlasů na mandáty je podle rozhodnutí Ústavního soudu protiústavní, protože dle tohoto rozhodnutí porušuje zásadu rovnosti hlasů.
To je dobrá zpráva.
To totiž znamená, že všechny zákony přijaté v ČR za posledních 20 let jsou neplatné, protože je přijal protiústavní parlament. Skupina lidí, kteří se protiústavně vydávají za zákonodárný sbor, nemůže přijmout nic, co by bylo zákonem.

Jourová: Proti Trumpovi bylo třeba zakročit!

Ivan David
13. 2. 2021
Tentokrát nabízím ze záznamu úvodní vystoupení eurokomisařky Jourové v rozpravě o potřebě potírat dezinformace a projevy nenávisti (10. 2. 2021). Tažení proti svobodě slova postupuje rychle, protože naráží na slabý odpor. Z vyjádření nejen Jourové, ale i z praxe sociálních sítí a českých "ověřovatelů pravdy" jako je Cemper vyplývá, že dezinformacemi nemíní zdaleka jen prokazatelně nepravdivou informaci, ale i jen jiný názor, který odporuje vládnoucí propagandě. Názor lze zablokovat a nepohodlného nositele "nesprávných názorů" lze odblokovat od možnosti ovlivňovat veřejnost. Čím se to liší od praxe v "nedemokratických zemích"? Že nositelé "nesprávných názorů" zatím nejsou vražděni? Zákaz šíření oponentních názorů je konec demokracie a začátek diktatury či "totality".
Nechtějí se spolehnout na vítězství v demokratické soutěži. Protože vyvolávají nenávist, musí nenávist potírat, tím nenávist znásobí, ale částečně umlčí její projevy.
Jourová měla pravdu, když řekla, že "mnoho lidí ztratilo důvěru v naše demokratické instituce". Ztráta důvěry ale vyplývá z poznání, že si důvěru nezaslouží, protože jsou čím dál méně demokratické. 

pátek 12. února 2021

Porošenko: Výměna moci ve Washingtonu je možností pro vstup Ukrajiny do NATO

12. 2. 2021 argumenti
Exprezident Ukrajiny, předseda strany Evropská solidarita Petr Porošenko zveřejnil výzvu prostřednictvím videa, v níž je krok za krokem plán euroatlantické integrace pro nynější úřady. Poukázal na to, že příchod do Bílého domu Jo Bidena dává Ukrajině šanci pro vstup do NATO už v dohledné budoucnosti. Píše o tom agentura "Interfax Ukrajina".

O co jde v procesu s Walterem Kraftem?

Petr Hampl

12. 2. 2021 PrvniZpravy

Možná jste si všimli zprávičky o tom, že příští týden má proběhnout soudní řízení proti Walteru Kraftovi, hudebníku, publicistovi, a také asistentu Jaroslava Foldyny, člověku známém mimo jiné skvělými a hlubokými rozbory neomarxistické ideologie. Člověk by nad tím mohl mávnout rukou. Natolik už jsme si zvykli, že vyjadřování nesouhlasu je trestně stíháno a bereme za normální, že plná svoboda projevu nepatří k našemu politickému systému. Někdo uvědomělejší či angažovanější by vám možná vysvětlil, že svoboda slova je součástí ruského totalitního systému, a že správná eurodemokracie své občany pečlivě chrání před neschválenými názory. A nemyslel by to jako sarkasmus. Oni tak opravdu vidí svět.


Cenzura se ohání bojem proti dezinformacím

Ivan David

12. 2. 2021
Ale ve skutečnosti jde hlavně o likvidaci oponentních názorů a umlčení jejich nositelů. Vůbec nemusí jít o chybnou nebo lživou informaci, může jít o osobní názor nebo pouhé vyslovení pochybnosti. V diskuzi s Jourovou v Evropském parlamentu mnozí europoslanci tvrdili, že nesmí jít o cenzuru, JENOM nesmí zaznít to, co je nesprávné. Nemá to dělat poskytovatel sociálních sítí, ale nějaký ORGÁN, občanská společnost = neziskovky. Maďarský opoziční poslanec řekl, že nesmíme dovolit, aby to dělal Orbán, chtějí to dělat sami.
Strašně rychlý nástup tvrdé diktatury. Ubráníme demokracii?

Nacisté si z nás za protektorátu udělali taková hospodářská zvířata

12. 2. 2021 Youtube

Archivní díl pořadu ŠTRUNC! ze dne 18. března 2019:
Nacisté si z nás za protektorátu udělali taková hospodářská zvířata, byli jsme pro ně užiteční, proto nás nestříleli na potkání jako králíky, tvrdí historik Vojtěch Šustek. V souvislosti s obdobím mezi lety 1939-1945 hovoří o silné protičeské propagandě, která v tuzemsku přetrvala až do dneška. Burácet prý začala hlavně od 90. let, kdy ji dle názoru Šustka pomáhal dotvořit i tehdejší prezident Václav Havel. Lži, podvratná svědectví i manipulace s fotkami dle Šustka vzbuzují dojem, že se tu za protektorátu vlastně zase tolik nestalo. Ostatně, tento výrok si v nedávné historii připsala i bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Jaká je realita? Proč je zavádějící mluvit o odsunu Němců jako o genocidě? Z jakého důvodu mluví o „tzv.“ Sudetech?čtvrtek 11. února 2021

Komentář na Twitteru

 12. 2. 2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 10.2.2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 10.2.2021
11. 2. 2021 RussVesna a NWOO

Web Ruské jaro (RussVesna) přináší denně zprávy z lidových republik Donbasu, Ruska a Ukrjainy, zrepublik sousedících s Ruskem, ale také o situaci ve světě. Stupně důležitosti zpráv i jejich hodnocení je značně odlišné od toho, co nám vypráví český mainstream či veřejnoprávní média. Posuďte sami.Chiméry kolem elektromobility.

-vlkp-

11. 2. 2021  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

"Vůbec nepochybuji o tom, že rok 2021 přinese velmi zesílený tlak evropských ekofanatiků. Jakmile přestane být korona hlavním tématem, nepochybně se okamžitě zase přihlásí a to mimořádně hlučně, aby si vykompenzovali komplex z toho, že skoro celý rok 2020museli mlčet, se svým obvyklým fanatismem,", začíná svoji dobře ozdrojovanou úvahu Petr Vlk z Kosy Zostra. Bohužel si v jinak kvalitním textu neodpustil své docela zbytečné šťouchance do prezidenta a premiéra. 


Co můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

Ogňan Tuleškov

11. 2. 2021    ČeskéNárodníListy

Velmi málo. Letitá zaběhnutá praxe nám o dění v „Sudetoněmeckém landsmanšaftu“, (SL), o projevech a jednáních jeho jednotlivých představitelů toho propouští velmi málo. Z důležitých informací z prostředí SL a s ním spřízněných německých politiků, např. Horsta Seehofera, dřívějšího bavorského premiéra a patrona „sudeťáků“, dnes spolkového ministra vnitra, se k nám dostanou pouze zlomky toho, co bychom měli vědět. Naše média, a dokonce i některá vlastenecky orientovaná, tuto tématiku systematicky přehlíží, a jen občas se dovídáme sem tam nějaký štěk, někdy však vyšperkovaný nepřesnostmi a hrubými politickými chybami.Joe Biden trvá na vydání Juliana Assange do USA

 

Ivan David
11. 2. 2021

Zatímco jeden politický proces je Západem horlivě odsuzován – soud Alexeje Navalného v Rusku – druhý je horlivě podporován – impeachment bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa – je ten třetí pro jistotu úplně ignorován – žádost o vydání Juliana Assange do USA, na němž trvá i nový prezident Joe Biden.

Selhání energetické strategie Angely Merkelové

Freeman a -rp-
11. 2. 2021 SchallUndRauch a PrvníZprávy

V Německu je mrazivá zima, uvnitř i venku. Nejen zima přichází se sněhem, ale velkou část země trápí arktické vzdušné masy. Mráz je obzvlášť nebezpečný v noci.
Meteorologové varují před vnějšími teplotami až do mínus 30 stupňů.


středa 10. února 2021

Solovjov poprvé zveřejnil, kdo stojí za Navalným uvnitř Ruska

Jelena Ostraková

10. 2. 2021 politnavigator
To, že protesty na podporu opozičního blogera Alexeje Navalného mají přimět prezidenta RF Vladimíra Putina určit nástupce, prospěšného jakýmsi silám, nacházejícím se ve stínu, několikrát prohlašovali liberální mluvčí.
Hlavní státní média dlouho preferovala řeči o západní objednávce na barevnou revoluci v Rusku, i když nepopírala existenci vlivných příznivců Navalného v Moskvě.

Paní eurokomisařka Jourová shrnuje diskuzi na závěr jednání o nutnosti zavedení cenzury (10. 2. 2021)

Ivan David
10. 2. 2021
Velká většina europoslanců podpořila zavedení cenzury, nejvášnivěji frakce Levice, také frakce Socialistů a frakce Liberálů (Renew), většina Lidovců a Zelených, proti byla velká většina konzervativců a všichni z naší frakce Identita a demokracie. K hlasování o "boji proti dezinformacím" se vrátím později. (Záznam není celý z technických důvodů, chybí asi 30 sekund).
Hlavní teze byly, že kontrolu a mazání obsahu nemají dělat firmy, ale "my", pomocí "nezávislých komisí" a spolehlivých nástrojů umělé inteligence.
Varování před důsledky cenzury a konstatování, že jde o popření svobody slova, nebyly brány v potaz. Je možné, že paní Jourová věří tomu, co říká.

K dvojímu metru bojovníků za lidská práva

 

Ivan David
10. 2. 2021

Zatímco je celá EU - alespoň verbálně - pobouřena uvězněním ruského opozičníka Alexeje Navalného za zpronevěru, což se samozřejmě neuznává, kritici Kremlu nemohou nikdy nic špatného udělat - a je to považováno za ryze politický proces, v Turecku je ve vězeních 50 000 politických vězňů! Daleko více na počet obyvatel než Rusko. Rusko nevede přístupové rozhovory s evropskou unií, Turecko ano a čerpá z rozpočtu EU 9 miliard eur ročně a kromě toho má nemálo výhod z celní unie s EU. 

Kdo s kým?

 

Karel Sýs

10. 2. 2021

V médiích vypukl hon na ministryni Janu Maláčovou. Rozčeřila již tak rozbouřenou hladinu českých, jindy stojatých vod výrokem, že „ani druhá světová válka nezpůsobila to co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol“.  

Jan Schneider: Potlesk Ústavnímu soudu

Jan Schneider 
10. 2. 2021 PrvníZprávy

Řeknete si, už mu kape kovid na karbid. Myslí ten titulek vážně? Myslí, ale vlastně moc ne. Zvolil ho vlastně jen proto, že o rozhodnutí Ústavního soudu toho bylo napsáno už tolik, že je třeba připoutat pozornost drobnou provokací, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku Jan Schneider)


Polednice - aktualizováno

autor neznámý

10. 2. 2021Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc,

ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic!

Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena,

když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena.

"Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!"


Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra - Deník the New York Times (NYT) nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu

Stephen Lendman 
10.02.2021 GlobaleResearch a Outsidermedia

Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným.
V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctít.


úterý 9. února 2021

Co už není dovoleno v sociologii

9. 2. 2021   (video 19 minut)
Rozhovor Ivana Davida se sociologem Petrem Hamplem, autorem bestsellerů Prolomení hradeb a Cesta z nevolnictví, o tabu ve společenských vědách, a o tom proč a jak mizí akademické svobody v západní společnosti, a co lze udělat pro nápravu.

KRAJINA VE STÍNU … FILM, KTERÝ VYKRESLUJE ČECHY JAKO KRVELAČNÉ A DEGENEROVANÉ BESTIE

Matouš Bulíř

9. 2. 2021  zdroj

Tak jsem si konečně pustil KRAJINU VE STÍNU, film který je opěvován z mnoha stran a JÁ si od něj mnohé sliboval, což jak se ukázalo, byla chyba. V úvodu rovnou píši, že se jedná o revizionistické ideologické dílko, které má jediný cíl – politovat sudetské Němce a ukázat na skutečné viníky toho nejhoršího co se během války a po válce událo, tedy na krvelačné a degenerované Čechy.

Ústavní soud a změna volebního zákona pro volby na podzim 2021

Marie L. Neudorflová
9. 2. 2021

Většinové rozhodnutí Ústavního soudu zrušit ustanovení volebního zákona o multiplikačním kvóru pro vstup koalice do sněmovny, aby koalicím stačilo pro vstup do poslanecké sněmovny pouze 5% hlasů a zrušení D’Hondtovu metodu sčítání a bonusy pro vítěze voleb, může mít velmi závažné implikace pro český národ do budoucna. Není to jen snaha ovlivnit říjnové volby tak, aby Babiš nemohl po volbách v říjnu 2021 sestavit vládu. Jak řada politologů píše, nelegitimní pokus o ovlivnění podzimních voleb je ve skutečnosti snahou o destabilizaci politického systému s dosahem na destabilizaci státu.

pondělí 8. února 2021

Josep Borrell v Moskvě málo tvrdý?

Ivan David
8. 2. 2021
Jiří Pospíšil (TOP09) a Ivan David (SPD) diskutují na stanici Český rozhlas plus o cestě šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella do Moskvy a o snaze o jeho odvolání pro údajné selhání. Jiří Pospíšil vyslovil názor, že s Ruskem je třeba jednat tvrdě podle odkazu Václava Havla, Ivan David zastává odchylný názor. (Zmínka o evropské nespolehlivosti byl vtip.)


Evropská unie chce být světovým četníkem

Ivan David
8. 2. 2021
Evropská komise chce zřídit stálý vojenský sbor, který by zasahoval vojensky po celém světě a zejména v sousedství EU, počítá se zvýšením výdajů EU na vojenské účely. EU obdržela Nobelovu cenu míru, nyní chce „urovnávat“ konflikty všude na světě. Pro návrh hlasovali europoslanci KDÚ-ČSL, TOP09, STAN, Piráti (jediní z frakce Zelených), KSČM a ANO. Návrh počítá s podporou Turecka proti Rusku (ODS). Frakce Identita a demokracie (členem je SPD) jako jediná hlasovala pro stanovisko, že EU nemá na rozdíl od OSN mandát pro provádění vojenských akcí v zahraničí. Naše frakce ID byla jediná na rozdíl od ostatních frakcí pro ukončení přístupových rozhovorů s Tureckem.


Eurozatykač

8. 2. 2021

Evropský parlament pokračuje krok za krokem v budování superstátu. V tomto případě Ivan David a Tomio Okamura hovoří o nové snaze zavést právní nástroj, který by umožňoval zatknout občana jiného státu EU i pro skutek, který na území jeho domovského státu není trestný. neděle 7. února 2021

Možná bychom neměli volit ale losovat

Jaroslav Bašta

7. 2. 2021 PrvniZpravy

Událostí tohoto týdne se stal výrok Ústavního soudu, v němž jedenáct soudců označilo za neústavní hned čtyři paragrafy zákona o volbách. Vyhověli tak stížnosti 21 senátorů podané 13. prosince 2017.

Facka od Procházkové (Petry), kecy mainstreamu a jak to vlastně bylo s tou provokací. Dopouští se Sputnik nezákonností? A co Vladimír Franta, je manipulátor ve službách Vladimíra Vladimíroviče? (VIDEO, a doplněno o další VIDEO))

7. 2. 2021 Jordanka TV

Novinářka Jordanka Jirásková vyzpovídala inzultovaného novináře Vladimíra Frantu jak to bylo a proč Petře Procházkové tu facku nevrátil.


A zde je video, jak "novinářka" Petra Procházková napadla Vladimíra Frantu:Poslední profese

Jiří Jírovec

7. 2. 2021
Žebrák se musí vyhýbat drahým kožešinám a zásadně nevyhrožuje. Jára Cimrman: Metodika žebrání
Dobrá zpráva chodí ruku v ruce se špatnou.
Nejprve tedy tu dobrou:
Na stará kolena jsem se ještě nestal žebrákemi, přestože bych základní prvky Cimrmanovy metodiky snadno splnil: Nemám kožich, nejsem zvyklý někomu vyhrožovat a můj běh již dávno nahradila chůze šouráním.

Podivnosti kolem vakcín a mezinárodní politika

Jan Campbell

7. 2. 2021   prvnizpravy
Překotné dění ve světě mě vybízí připomenout několik aktualit a definici EU: Chudí jsou lidé, domácnosti, skupiny osob, kteří disponují tak malým objemem materiálních, kulturních a sociálních prostředků, že jsou vyloučeni ze způsobu života, který je v členské zemi, v níž žijí, považován za přijatelné minimum. Politické strany by proto měly využít předvolební možnost k vysvětlování definice, rozdílu mezi chudobou a bídou a jak se chovat na pokraji exekuční a dluhové pasti. Po dovolené již bude pro mnohé pozdě. Zástupně k dění ve světě připomínám:

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Václav Umlauf
7. 2. 2021    e-Republika

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.k Google nakupuje média: Tento týden investoval 21,5 milionu euro

-DM- a -rp-
7. 2. 2021 JournalistWatch a PrvníZprávy

Velcí technologičtí giganti, jako nadrozměrná chobotnice, jsou stále více chamtiví po digitální a informační světové nadvládě.
Žádná společnost, žádný průmyslový magnát v historii - dokonce ani v rané fázi industrialismu - nikdy nedosáhl takové globální dominance v klíčových průmyslových odvětvích, jako Google & Co. Poté, co ovládají prakticky vše online, chtějí nyní také kontrolu nad analogovými médii.


Lidské právo na vynucené sňatky - jak hlasovali čeští poslanci v Evropském parlamentu

Ivan David
7. 2. 2021
S Tomiem Okamurou referuji o hlasování v Evropském parlamentu o "iniciativní zprávě" Lidská práva v Evropské unii v roce 2019. Ve zprávě se objevila tato témata, o kterých s hlasovalo: Vynucené sňatky, vraždění křesťanů, zavedení většinového hlasování místo práva veta, podpora "klimatickým uprchlíkům", uplatňování práva šaría, vytvoření legálních cest pro imigranty, tedy zrušení ilegality nezvaných imigrantů.


Vzkaz našim vědcům

Jiří Jírovec

7. 2. 2021
S podělaností sobě vlastní se pouštíte do ministra Blatného. Je vysunutý nad politické bojiště a tak je snadným cílem. Vy ho jednou uštvete. On má nese odpovědnost, kdežto vy jenom prázdné kecy. Pokud máte alespoň trochu smyslu pro realitu, víte že v naší gubernii vůbec nejde o koronavirus, ale o povalení Babišovy vlády. Obáváte se znepřátelit si ty, kteří se momentálně hrnou ke korytům. Před nimi budete jednou pokorně panáčkovat, abyste dostali nějaký ten groš navíc.