Reklama

sobota 20. února 2021

Je snad vyvěšování tibetské vlajky adorací sadistického otrokářského mučení?

Marek Adam

21. 2. 2021
Stalo se u nás už takovou nepsanou tradicí vyvěšovat na budovy (i na budovy státní, úřední) tibetskou vlajku. Iniciátoři těchto snah se zřejmě domnívají, že tímto krokem demonstrují jakési volání po rovnoprávnosti, svobodě a demokracii. „Chudák utlačovaný hodný Tibet pod nadvládou zlé Číny,“ myslí si zřejmě. Bohužel ani netuší (anebo to snad vědí?), že tím skutečné „demokracii“ prokazují tak trochu „medvědí službu“…

Otrok, kterému majitel za provinění vypíchl oči - předměty na trestání otroků

Demokracie nebo dobře placené podvracení?

Ivan David
20. 2. 2021

Spolehlivě prounijní a všech nápadů z Bruselu se zastávající Euractiv přinesl pěkný článek o tom, jak má vypadat unijní demokracie. Totiž, že každé zemi, která se nehodlá ztotožnit s "evropskými hodnotami", hrozí trest. Nemá už záležet na mínění, zájmech a volbě lidu členské země. Ta se má poddat "zušlechťování" neziskovkami, které sice nikdo nevolil, ale za to jsou financovány ze zahraničí. Nesmí se ani pátrat po tom, kým jsou financovány. Co je vám do toho, kdo provádí v cízím zájmu podvratnou činnost ve vaší zemi? 

Stephen Lendman: Časopis Time potvrdil špinavé triky, které instalovaly Bidena do úřadu

Stephen Lendman 
20. 2. 2021  StephanLendmanOrgOutsidermedia

V amerických volbách nebylo otevřeného, svobodného a férového nic – a to ani vzdáleně.
Opačná tvrzení velkých médií byla a zůstanou velkými a nestoudnými klamy.
Historikové se ctí v těle nazvou jednou souboj Trumpa s Bidenem nejohavněji zmanipulovaným příběhem amerických prezidentských voleb.
Děkovačka pro hrobníka

Lenka Procházková

20. 2. 2021 fejeton z archívu

Protože Shakespeare byl na režijní poznámky skoupý, lze se jen dohadovat, zda výstup s hrobníky mínil ve dne, nebo po setmění. To, že scéna vrcholí dramatickým pohřbem Ofélie, není pro určení času vodítkem. Tenkrát se možná běžně pohřbívalo až za tmy, zvlášť na tom hřbitůvku pod Elsinorem, a zvlášť když šlo o utonulou. Hrobníci a pak i kněz vedou řeči o tom, že tahle nebožka by správně měla ležet v neposvěcené půdě, jenže někdo to nedovolil. Kdo? Určitě královna! Tu přece musel už dívčin útek do šílenství přitahovat. A co teprve ta smrt!
"Tak dobře," ustoupil kněz, "ale bude to za tmy!" - a poslal někoho k hrobníkům, aby v rychlosti připravili to místo.


Zacharová: Zamítli jste návrh k Minským dohodám. Chystáte válku?

20. 2. 2021 EurAsia DailyPrvníZprávy

Partneři OBSE nepodpořili ruský návrh prohlášení o provádění minských dohod (Minsk-2), což může naznačovat přípravy na vojenské řešení problému, oznámila Maria Zacharova, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí.


(Na snímku Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí)


Putin udělá z Pobaltí "Achillovu patu" Západu

Alexandr Nosovič

20. 2. 2021 rubaltic
Prezident Ruska Vladimír Putin odsoudil zákaz ruských televizní kanálů v Lotyšsku. Zejména Putina rozhořčila absence reakce na tyto události Západu, který rád poučuje Moskvu o svobodě slova a demokracii, ale přitom ignoruje politickou cenzuru a právní nihilismus na svém území. Odpověď Putina mění Pobaltí na onu nepřekonatelnou bariéru, o kterou se rozbíjejí pokusy Západu hovořit s Ruskem z pozic morální převahy a své "příkladnosti" v otázkách dodržování lidských práv.

pátek 19. února 2021

Jsou Evropané stále hloupější?

Petr Hampl

19. 2. 2021 PRVNÍZPRÁVY 

Narážíme na to znova a znova. Třeba, když vidíme, jaké diplomové práce teď procházejí. Když narážíme na katastrofální mezery ve znalostech. Když musí ministerstvo školství každých pár let snižovat úroveň maturit, protože tu dosavadní žáci nezvládají. Jak je možné, že je mezi příslušníky mladších generací tolik hloupých lidí? A z druhé strany – my padesátníci jenom tiše zíráme, kolik toho uměli a věděli někteří lidé o generaci starší.

Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo možnost přechodu na politiku zadržování USA

Janinna
18. 2. 2021 Pokec24

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru pro РИА Новости uvedl, že Kreml by mohl přejít k politice aktivního zadržování Spojených států, pokud se Washington nevzdá svého tlaku na Moskvu.Podle průzkumu SANEP je Petříček grogy (aneb malé nahlédnutí do trosek sociální demokracie - poznamenává redakce Nové republiky)

Jiří Paroubek

19. 2. 2021  VašeVěc

Jak je zvykem celé té party lidí kolem Pocheho, Pokorného a dalších, snaží se pokračovat beze změny ve "volební kampani" Petříčka na pozici předsedy ČSSD.Jako hmyz pod lupou

Lenka Procházková

19. 2. 2021

Před půl stoletím 20. února 1971 zemřel můj táta spisovatel Jan Procházka, autor třiceti filmových scénářů a deseti knih. Jako důvod předčasné smrti byla (po pitvě nařízené ministerstvem vnitra) uvedena metastázovaná rakovina. Nepochybuji o tom, že ji odstartovala mediální štvanice organizovaná státní tajnou policií s použitím nezákonných bytových odposlechů. Upravené nahrávky soukromého rozhovoru Jana Procházky s profesorem Václavem Černým doplněné nenávist vzbuzujícími komentáři odvysílala státní televize, následně potom státní rozhlas a na pokračování byly zveřejňovány i v tisku. Pod vlivem zhoubného šíření lži se stal známý spisovatel a politický glosátor v očích oklamané veřejnosti mužem beze cti, zrádcem a špiónem.
 

Kosovo - štát mafie a tábor Bondsteel

Ivan Štubňa

19.2.2021 HlavnéSprávySk

Kosovo je malý pozemok na jednom z najstrategickejších miest v celej Európe z geopolitického hľadiska. Toto územie bolo vyrvané zo štátneho celku Juhoslávia a neskôr Srbska. Kosovo má obrovské nerastné bohatstvo, strategický prístup k stredozemnému moru a na východ Európy, prístup k hlavným vetvám ropy a pod.

(Na snímku základna Bondsteel na Kosovu - kvůli své vojenské přítomnosti na západním Balkánu napadly Spojené státy a jejich servisní organizace NATO nezávislý suverénní stát. Dopustily se  zločinu proti mezinárodnímu právu a z NATO učinily zločineckou organizaci. K dovršení "všeho dobrého" předaly na okupovaném Kosovu moc do rukou místních zločineckých struktur a na svých vazalech si vynutili uznání kvazistátu kosovských Albánců.)Anticiganismus. Demolice bytů. Diskriminace většiny. Muslimský šátek ve škole. Takový bilanční rozhovor s ombudsmanem tu ještě nebyl

Rozhovor se Stanislavem Křečkem
19. 2. 2021 ParlamentníListy

„Přesto, že je dobrým zvykem každému, kdo nastupuje do nějaké funkce, dopřát alespoň oněch 100 dnů hájení, než jej začnu kritizovat, pro mne to neplatilo. Uplynula sotva polovina této doby a už snaživý aktivista zorganizoval petici, kterou podepsaly dvě stovky právníků, ve které jsem byl vyzýván, abych řádně vykonával svoji funkci. Rád bych věřil, že se mnozí z nich dnes za podpis stydí, ale chápu to tak, že to byla ta pěna dní v dnešní rozbouřené době,“ řekl v bilančním rozhovoru k prvnímu roku ve funkci ombudsman Stanislav Křeček.

(Na snímku  JUDr. Stanislav Křeček - veřejný ochránce práv - ombudsman)


čtvrtek 18. února 2021

Vučič pro Bild: Nejsme EU, nejsme USA ani Německo, jsme samostatní

18. 2. 2021 Informer.Rs a PrvníZprávy

V rozhovoru se srbským prezidentem Aleksandrom Vučićem novinář německého časopisu „Bild“ trval na tom, aby komentoval situaci v Rusku ohledně Navalného, ale také postoj k Číně a veřejné líbání vlajky „krvavé diktatury prezidenta Si, to je brutální.


Aleksandar Vučič, srbský prezident

CNN a NBC platily aktivistovi Antify za záběry z vniknutí do Kapitolu

18. 2. 2021 theepochtimes
Tři zpravodajské agentury zaplatily muži, který se sám označuje jako aktivista Antify, a byl obviněn z údajného spáchání trestného činu během vniknutí do amerického Kapitolu 6. ledna za videozáznamy, které zachytil během chaosu. CNN, NBC a Australian Broadcasting Corp. (ABC) zaplatily Johnu Earlovi Sullivanovi tisíce dolarů za použití videoklipů, které natočil uvnitř budovy, podle nového soudního řízení. CNN zaplatila 35 000 $, NBC zaplatila 35 000 $ a ABC zaplatila 2375 $, podle faktur, které byly podány u amerického okresního soudu pro District of Columbia.

Salmové se chytají bludu u Ústavního soudu?

Jiří Jaroš Nickelli

18. 2. 2021  ČeskéNárodníListy

Jak známo, Salmové prohráli svou při o občanství předka u Nejvyššího správního soudu. Soud neumožnil žádné opravné prostředky. Salmové to zkoušejí již po čtvrté u Ústavního soudu. Ten jednou jejich při vrátil obecným soudům k přezkoumání, a posléze jejich stížnosti dvakrát zamítl - jednou v případě sporu o platnost přihlášky k říši (Fragebogen), podruhé ve sporu se zemědělským družstvem ZERA Rájec - Jestřebí

(Na snímku Jiří Jaroš Nickelli)

Další "nabídka Lavrova" nemusí přijít

Rostislav Iščenko

18. 2. 2021    zvezdaweekly
Tón ruské diplomacie se ostře přitvrdil, Západu se nabízí, aby se opravdu zamyslel a porval se o Rusko.
Je dobře, že novináři nevelí armádám. Jinak by se lidstvo dávno samo zlikvidovalo v totálním mlýnku na maso, zahájeném kvůli levné senzaci.
Dnes jsem od rána několikrát zaslechl (uviděl, přečetl), že "Rusko přerušuje vztahy s EU", "Rusko ukončilo vztahy s EU", nejměkčí "Lavrov upozornil EU na přerušení vztahů v případě zavedení dalších sankcí".

A nás tady straší jenom covidem...

Jaroslav Bašta
18. 2. 2021  Prvnizpravy
Téměř každému, kdo v minulém roce pozorně sledoval proměny našeho světa, muselo být jasné, že se nacházíme na osudové křižovatce, ke které se těžko hledají analogie. Lidé znalí Bible, konkrétně Starého zákona, si vzpomínají na deset ran egyptských, protože vloni se objevila mračna kobylek dlouhá přes tisíc kilometrů, která zakryla Slunce. Tropická vedra v létě a arktické mrazy v zimě už nikoho nepřekvapí, stejně jako střídání katastrofálního sucha se stejně zhoubnými povodněmi v průběhu jediného měsíce. Došlo i na ten mor v podobě COVIDu – 19.

Francouzské obavy z dovozu „made in USA“

Ivan David
18. 2. 2021

Po dvou týdnech intenzivní debaty přijali poslanci francouzského Národního shromáždění v úterý 16. února návrh zákona „posilující respekt k zásadám republiky“, jehož cílem je boj proti islamistickému „separatismu“. Návrh zákona byl schválen vysokým skóre 347 hlasy pro, 151 hlasy proti a 65 členů se zdrželo hlasování. Během diskuse o přijetí nového zákona řekl prezident Emmanuel Macron: „Nad republikánskými principy Francie se vznáší Damoklův meč, dokonce i nad samotnou identitou země. Nese název „separatismus“ a v neposlední řadě jej dostávají do popředí teorie společenských věd dovážené ze Spojených států.“

středa 17. února 2021

Odpověď premiéra Ing. A . Babiše Petičnímu výboru a Petičního výboru premiérovi Ing. A. Babišovi

17. 2. 2021   (dokument)
Předseda vlády České republiky
V Praze 21. ledna 2021
Čj. 46669/2020-UVCR

Vážený pane doktore,
obdržel jsem od Vás petici nazvanou "Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!", v níž požadujete, aby vláda bez zbytečných odkladů zahájila diplomatickou cestou jednání s Německem o zaplacení válečných reparací, a aby Parlament ČR ve zkráceném legislativním procesu přijal zákon o referendu.

Srbský generál: Zločinecký generál NATO nám nebude nic přikazovat!

-rp-
17. 2. 2021 InfromerSr a PrvníZprávy

Bývalý velitel NATO generál Wesley Clark, muž, který nařídil bombardování Srbska v roce 1999, uvedl, že „vzájemné uznávání Srbska a Kosova“ je oficiální politikou americké správy a že Bělehrad s tím bude dříve či později muset souhlasit.

(Na snímku srbské město Aleksinac po náletu náletu bombardérů NATO)

Petříček a metoda kukaččího vejce

Lubomír Man

17. 2. 2021
Představujete-li si, že americký miliardář Soros do svých v Česku působících organizací, jako jsou Open Society Institute a Sorosovy nadace (Soros Foundations), kam např. patří nadace Open Society Fund Praha, Nadace OSF Praha v Česku, Soros Fund Management, Council of Foreign Relations, česká odbočka Sorosovy mezinárodní organizace Transparency international a dále česká nevládní nezisková organizace Evropské hodnoty (ředitel pornoherec Jakub Janda), či neziskovka Člověk v tísni, lije miliony a miliardy jen tak z plezíru bohatce a nic velkého a převratného za své peníze od těchto organizací neočekává, jste samozřejmě na velkém omylu.

Náš čtenář se rozlítil: Je to možné, záchod za cenu bytu? Praha 6 postavila toaletu za neuvěřitelných 3,6 milionu!

17.2.2021  Echo24 a čtenář A.B.

Tak zněl až příliš slušný nadpis nad fotografií nového záchodku, postavené pod vládou Pirátů a TOP09 v Praze 6. Ne ta slušně už psal do redakce rozlícený čtenář. Ostatně, jak byste reagovali vy? Nebo se vám zdá cena hajzlíku odpovídající? Nebo se za ni poměli ještě i jiní hajzlíci?


(Na snímku Vojtěcha Šeligy - Nové veřejné toalety na Břevnově.)


Bělochy je třeba „zrušit“. Někdo by mohl říct – „konečně vyřešit“

Ivan David
17. 2. 2021
Ředitel East Side Community School v New Yorku poslal bělošským rodičům tento „nástroj činu“, který jim říká, že by se měli stát „bílými zrádci“ a poté se zasazovat o úplné „zrušení bílých“.
Newyorská veřejná škola zaslala rodičům grafiku, ve které je povzbuzuje, aby se stali „bílými zrádci“ nebo „abolicionisty“, a podrobně popisuje osm předpokládaných fází „bělošství“.

Zastavený čas

Lenka Procházková

17. 2. 2021 fejeton 

Soudní jednání s panem Waltrem Kraftem mělo začínat v devět hodin. Ze Žižkova na Malostranské náměstí jela tramvaj šestnáct minut. Byla by to malebná jízda s výhledem na téměř prázdné ulice s neodklizeným sněhem, jenže má mysl se nedala ukolébat. Nepřijala nabízený odpočinkový rytmus, nedovolila mi obdivovat starobylé panoráma Hradčan,  místo toho mě při jízdě přes most nutila zkontrolovat obsah kabelky. Novinářský průkaz byl na svém místě v peněžence. Blok a tužka v postranní kapsičce, náhradní rouška v igelitovém sáčku, náramek s nahrávačem jsem si navlékla na pravé zápěstí. Mobil jsem nemusela přepínat na tichý chod, předvídavě to udělal sám už před dvěma dny, kdy zčistajasna přestal vyzvánět a jenom nehlasně vibroval.


Geopolitické věštění IV. - Rusko a jeho sousedéVlastimil Vondruška

17. 2. 2021 blog autora

Tohle téma je ze všech čtyř geopolitických příspěvků nejsložitější, a to hned z několika důvodů. Tři příspěvky jsem věnoval Evropské unii, která se rozkládá na cca 4,38 mil. km². Rusko je největší zemí na světě a současná rozloha činí 17 mil. km². Ba co víc, sousedí se spoustou států, které hrají v současné geopolitické proměně světa důležitou roli. Je to velmoc, která má reálnou sílu a ovládá řadu klíčových surovinových zdrojů. Je tedy logické, že její geopolitické zájmy jsou strukturovanější než ty naše evropské. Z těchto faktů lze v úvahách vycházet.


Geopolitické věštění III. - Balkán a Turecko

Vlastimil Vondruška

17. 2. 2021  blog autora

Historik a autor oblíbených epopejí o našich Přemyslovcích či husitech, autor mnoha středověkých detektivek se vydal na cestu "věštce" a připravil pro nás několik historických předpovědí. Dvě jsme uveřejnili ZDE a po této třetí bude hned následovat čtvrtá.


Nechceme nic menšího než změnu režimu v Rusku


17. 2. 2021  ColonelCassad

Pokračování příběhu s úniky informací o britské operaci „Integrity Initiative“.

Nechceme nic menšího než změnu režimu v Rusku

Nové dokumenty naznačují nové pokusy Spojeného království podkopat pozici Ruska. V roce 2018 jsme napsali  (ZDE)  o Iniciativě integrity - vojenská operace zpravodajských maskované jako charitu s cílem vytvořit „ruskou hrozbu“Zpráva byla založena na interních souborech Britské iniciativy pro integritu, které byly získány a zveřejněny nějakou „anonymní“ organizací.


pondělí 15. února 2021

Kdo chce pohřbít stát…

Marek Řezanka

(16.2.2021  ČNL)


Ján Čarnogurský: Co se děje s Evropskou unií?

Ján Čarnogurský a -rp-

15. 2. 2021  FBPrvníZprávy a zdroj

Americkému deep state se stěží podařilo odstranit Donalda Trumpa od pokračování v prezidentské funkci. Ale odkaz, že Amerika je unavená z ochrany Západu a - řekněme - řízení světa, zůstává, píše Jan Čarnogurský na facebooku.


(Na snímku Ján Čarnogurský, bývalý místopředseda federální vlády ČSR, předseda vlády R, ministr spravedlnosti) 


Kobza o koaličních pokusech "demobloku"

Jiří Kobza

15. 2. 2021

Sleduji jednání o dvou chystaných „liberálních“ volebních koalicích a mám dojem, že se konečně zúčastněné strany odkopaly a toto jejich spojenectví nese jasné poselství voličům: Spojení Pirátů a STAN, společně s prohlášením, že zde vzniká nová česká levice, je alarmující z několika důvodů. Předně se nejedná o tradiční demokratickou levici (která by měla upřímný zájem o sociální práva zaměstnanců, seniorů apod.), ale o nedemokratickou ultralevici, která neuznává svobodnou politickou soutěž, kde rozhoduje většina za respektování menšinových práv, ale preferuje autoritářské uspořádání společnosti s ohromnou mocí nevolených struktur a omezováním základních občanských práv.

Ředitel SVR Sergej Naryškin potvrdil informace ministerstva zahraničí RF o spolupráci nesystémové opozice se Západem

12. 2. 2021 interfax
Ruské ministerstvo zahraničí nezveličuje, když mluví o kontaktech nesystémové opozice se Západem, a že termín "opozice" bude v řadě případů nevhodný, prohlásil ředitel Služby vnější rozvědky Ruska Sergej Naryškin. Novináři ho požádali, aby okomentoval prohlášení MZ o tom, že ruská opozice bezprostředně pracuje se Západem. Rovněž se jej zeptali, zda existují u informace Služby vnější rozvědky (SVR) o faktech spolupráce organizátorů nepovolených shromáždění se zahraničními zvláštními službami.

Hádanka

Jiří Jírovec

15. 2. 2021
Je známo, že někteří lidé čtou jen novinové titulky. Někdy dávají smysl a nebo alespoň naznačují obsah článku. Když narazíte na titulek „Policie vyklízí Hlavní nádraží,“ mohou vás napadnout bezdomovci nebo rvačka mezi fotbalovými fanoušky. Nadpis „Zastavte zbytečné umírání lidí!“ se může týkat konfliktu mezi nepřátelskými frakcemi, změn klimatu nebo znečistění životního prostředí.
V obou případech si čtenáři alespoň něco představí.

"Masové" demonstrace za Navalného v Rusku. Proč o tom masmédia neuvedou ani řádku?

X.Y.
15. 2. 2021 přišlo mejlem

Pěkný večer,
sledoval jsem dnešní protestní akce za Navalného v RF, řízené Leonidem Volkovem z Pobaltí a ženou Julií z Německa a teď marně hledám nějakou informaci v českojazyčném prostředí. Copak akce podpory člověka, který je málem budoucím prezidentem, jehož dokument o "paláci Putina" nabral přes 100 milionů shlédnutí, není zajímavá pro naše pisatele a hlasatele?


neděle 14. února 2021

Tak nám neimpíčovali Trumpa, paní Müllerová…

Ivan David
14. 2. 2021

Politické divadlo zvané impeachment občana Trumpa je za námi. K „odejmutí úřadu“ již neúřadujícímu prezidentovi bylo v senátním soudu třeba 67 senátorů, pro obžalobu jich hlasovalo 57, tedy i 7 Republikánů. Představení skončilo, otázky zůstávají. Nejen pro budoucnost Spojených států, ale celého světa.

S „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost

The Saker
14. 2. 2021 The Saker

Nejdříve začnu jedním vysvětlením. Když mluvím o „Bidenovi“, nemám tím na mysli tu plíseň (abych použil trefný výraz Toma Luonga), která se nedávno dostala do Bílého domu, ale „kolektivního Bidena“, což jsem definoval zde [„Kolektivní Biden“ - tzn. součet následujícího: přímé osazenstvo Bílého domu, loutkáři Demokratického národního výboru, válečná lobby, „deep state“, americká nomenklatura, izraelská lobby, „třípísmenkové“ agentury, zábavní lobby („Hollywood“), korporační média, Big Pharma, americký vězeňský průmyslový komplex, vyšinuté feministky, protibělošští rasisté, (skutečně) fašističtí (pseudo) liberálové, atd., seznam je nekonečně dlouhý]. S tímto objasněním se nyní podívejme na to, proč by Rusko mělo v roce 2021 přeřadit rychlost.

Jaroslav Bašta: Konec doby digitální?

Jaroslav Bašta

14. 2. 2021  PrvníZprávy

Téměř každému, kdo v minulém roce pozorně sledoval proměny našeho světa, muselo být jasné, že se nacházíme na osudové křižovatce, ke které se těžko hledají analogie, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku Jaroslav Bašta)


Před 76 lety Praha hořela.

Přemysl Votava

14. 2. 2021
Historie klopí studem oči. Ve středu 14.února 1945, krátce po poledni nad Prahou ztmavlo nebe, stověžatá Praha zaplakala. Přes 60 amerických létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno, stovky dalších poškozeny. Nejvíce utrpěla oblast kolem Karlova náměstí, Nového Města, Vinohrad, Nuslí,…. Zcela vyhořel benediktinský klášter Na Slovanech, založený císařem Karlem IV. roku 1347.

Opozice se přechytračila

Jiří Jírovec

14. 2. 2021
Opozice přišla na velkou myšlenkou, jak zatočit s Babišem. Neodhlasujeme mu ve Sněmovně prodloužení nouzového stavu, a tak bude vypadat škůdce. jemuž je nutné vzít z ruky boj s koronavirem a možná i celou vládu. Houstnoucí atmosférou Sněmovny létaly věty o chaosu a neschopnosti, výroky, že opatření nefungují a bla bla bla. Odpovědnost převezmou kraje a vláda ztratí jeden ze smyslů své existence.

Pozůstatky mučedníka archeologa zabitého DAESHEM nalezené v Sýrii

14. 2. 2021 Syrian Lebanese Daily Newsroom 

Chálid Al-Asa'ad, vysoce uznávaný šéf archeologie ve městě Palmýra byl v roce 2015 sťat poté, co odmítl předat cenné starožitnosti, které schoval na bezpečném místě před bojovník Islámského státu (DAESH).

(Na snímku Chálid Al-Asa´ad ve sbírkách palmýrského muzea)

P. C. Roberts: Rusko už má infantilního Západu tak akorát dost

Paul Craig Roberts 
14. 2. 2021 blog autora a Outsidermedia

Už nějaký ten rok poukazuji na to, že kremelská politika zdrženlivosti a sebeovládání vůči západním provokacím provokuje provokace další a další, čímž se stává politikou nebezpečnou, která může vést až k riziku války. 

(Na snímku autor Paul Craig Roberts, bývalý tvůrce americké ekonomiky za vlády prezidenta R.Reagana)