Reklama

sobota 27. února 2021

P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Paul Craig Roberts 
27. 2. 2021 blog autora a Outsidermedia

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T. D. Wolters pronesl 24. února řeč, která by měla znepokojit každého. Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je „tvorba míru“ a že Spojené státy musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat.

(Na snímku generál T. D. Wolters při čemsi, co starším připomíná PŠM v naší lidové armádě)

Covidem upozaděné téma. Migranti! Ivan David prozradil, co se hlasuje v Bruselu při každém zasedání. A vakcíny? Temné podezření eurokomise

27. 2. 2021 Parlamentní listy (rozhovor)
„Evropská unie bojuje o svoji věrohodnost a uznání důležitosti. Tak se rozhodli „zajistit vakcíny pro všechny“. Poslanci Polčák, Zdechovský, Charanzová, Pospíšil a další sice tvrdí, že bez Evropské unie bychom vakcíny neměli, ale dnes každý ví, že Spojené království Velká Británie a Severní Irsko je bez Evropské unie, a v očkování je několikanásobně úspěšnější,“ konstatuje europoslanec Ivan David (SPD) s tím, že je za tím neschopnost reálného odhadu vedení EK. I co se týče úspěchu ruské vakcíny Sputnik, se kterým se na Západě nepočítalo. „Tak to dopadá, když někdo podlehne vlastní propagandě, a Rusy si představuje jako negramotné stále opilé mužiky,“ dodává.

Biden začíná úřadovat – a válčit

Ivan David
27. 2. 2021

USA zahájily tento čtvrtek nálety na východní Sýrii, konkrétně oblast Deir Ezzor. Útoky se zaměřily na místa spojená s činností skupin šíitských milicí podporovaných íránským režimem, o nichž se předpokládá, že jsou zapojeny do nedávných útoků na americké cíle v Iráku. Tyto útoky znamenají první zjevné použití vojenské síly prezidentem Joe Bidenem... Mimochodem, jak dlouho je to, co jsem psal, že po sporném vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách loni v listopadu je válka na spadnutí?

Zbořil: Výhra opozice nad menšinovou vládou je prohrou občanů (VIDEO)

Zdeněk Zbořil

27. 2. 2021  PrvníZprávy

Výhra nad menšinovou vládou nemusí být jenom výhrou opozice, ale je to prohra občanů a těch, kteří chtějí participovat na uskutečňování zájmu celé společnosti, celého státu, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz)


Paranoidní a politicky zprzněná Amerika: Ano, zfalšovali jsme volby, ale pro vaše dobro. Média v USA veřejně přiznávají pučistické nastolení Bidena. Účelem je zastrašit odpůrce režimu. Vzor demokracie? Kde je mu konec?

Viktorie Nikiforová

27. 2. 2021    RIANovosti

VIKTORIE NIKIFOROVÁ se vrací k podvodným prezidentským volbám v USA na základě amerického tisku, který bez skrupulí přiznává spiknutí mocenských elit proti americké demokraciipátek 26. února 2021

Jak by se současná epidemie řešila za Husáka?

Petr Hampl

26. 2. 2020 PrvníZprávy

Současná česká vláda epidemii katastrofálně nezvládá. Mrtvých už je téměř 20 tisíc. Ve všech případech se jednalo o lidi, kteří měli před sebou ještě kus života, kdyby je nesrazil covid.
Výmluvy na autonehody a „umírání s covidem“ už zabírá jenom uvnitř omezených konspiračních skupin. Vedle toho tu máme více než 100 tisíc lidí, kterým nemoc tak pocuchala organismus, že se nevrátí k normálnímu životu. Vedle toho umírají lidé v důsledku toho, že přehlcené nemocnice jim nedokážou zajistit péči na standardní úrovni – ty nikdo ani nepočítá. Vedle toho zdevastovaná ekonomika a morálně zdevastovaná společnost. Když si lidé jednou osvojili mentalitu „nechme ty ostatní pochcípat, abych se já nemusel omezovat,“ budou se toho těžko zbavovat.


Twitter říká, že provedl čistku tuctů účtů „podvracejících důvěru v NATO“

Tyler Durde
26. 2. 2021   ZeroHedge, překlad ReformyCz

Twitter oznámil, že nedávno suspendoval tucty účtů za podvracení důvěry v NATO. To bylo součástí širší čistky téměř 400 twitterových účtů, o nichž panovalo přesvědčení, že mají „vazby na Rusko, Arménii a Írán,“ tudíž státní aktéry, kteří byli shledáni, že „porušují politiky manipulace jejich platformy,“ uvádí Reuters.


Orbán: Mám spoustu špatných zpráv

Jan Urbach

26. 2. 2021 VašeVěc

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán uvedl, že země bude čelit nejtěžším dvěma týdnům pandemie koronaviru. Současně povzbudil veřejnost k registraci na vakcinaci.Německo na cestě ke sjednocení a k nové imperiální politice (lekce z historie)

Wolfgang Michal
26. 2. 2021  ČeskéNárodníListy

Již krátce po pádu berlínské zdi se snažil F. Mitterand znovusjednocení Německa blokovat. Snažil se ovlivnit Rusko a dosáhnout trvalého rozdělení Německa. V prosinci 1989 řekl Mitterand v Kyjevě: „Oba německé státy musí respektovat rovnováhu v Evropě. V budoucnosti by se jim nemělo dovolit dělat samostatnou a společnou politiku.“To je přece něco úplně jiného!

Vladimír Kornilov 
 26. 2. 2021 RIA, překlad Outsidermedia

Pokud si někdo myslel, že po skončení dalšího procesu impeachmentu Donalda Trumpa skončí v USA „hon na čarodějnice“, zahájený po útoku na Kapitol, tak se hluboce mýlí.Sedm let po Majdanu: Biden s Kyjevem se snaží rozehřát konflikt na Donbasu. Ostřelování Doněcka a první mrtví. Tvoří se válečná aliance? Pozvání NATO nad Krym. Budeme mít brzy mnohem větší problémy než kabaret Covid?

Václav Danda

26. 2. 2021   ProtiProud

VÁCLAV DANDA se zamýšlí nad posledním vývojem na zamrzlé ukrajinské frontě, která se po Bidenově nástupu začíná nebezpečně zahřívat


A ven! Venezuela vykázala velvyslankyni EU

-bj- 
26. 2. 2021 teleSur a Eurabia

Poté, co v pondělí EU oznámila sankce proti Venezuele, protože prý nesplňuje evropské představy o demokracii, vykopla Venezuela velvyslankyni EU Brilhanteovou. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza jí předal dekret presidenta Nicoláse Madura o prohlášení jí za osobu “non grata” a dal jí 72 hodin na opuštění země.

(Na snímku velvyslankyně EU Isabela Brilhant Pedrosaová doprovázená venezuelským ministrem zahraničních věcí Jorge Arreazou si nese v podpaží desky s rozhodnutím o vyhoštění ze země).

Stačí ukrást jednu generaci dětí a společnost může jít … úplně jinam!

Marek Adam

26. 2. 2021


V nadpisu dnešního článku o problematice formování a možného ohrožení historického vědomí parafrázuji výrok paní doktorky Vladimíry Vítové, předsedkyně Českého mírového fóra. Paní doktorka odvážně upozornila na zákeřnou manipulaci dnešních elit s nejmladší generací.

V posledních několika měsících se setkávám též s termínem „ztracená generace“, aniž bych měl přitom na mysli skupinu spisovatelů, kteří prožili první světovou válku.


čtvrtek 25. února 2021

Odpovědi na komentáře č. 1 (odpovědi na komentáře k mým článkům nebo videím)

Ivan David
25. 2. 2021
Nedokážu odpovědět jedfnotlivě na všechny komentáře k mým článkům. Budu se snažit regovat na některé, které se opakují, nebo ukazují na nepřesnou představu čtenáře, nebo jde o zajímavé postřehy.

Pozvánka k poslechu Ivana Davida na Svobodném rádiu

 

25. 2. 2021
Dnes večer  od 19.00 do 21.00 hovoří Ivan David na Svobodném rádiu beta Svobodne-radio.cz
 V první hodině vysílání bude odpovídat na otázky kladené redaktorem Vladimírem Kapalem, po přestávce odpoví na otázky posluchačů. Dotazy můžete psát jako SMS nebo od 20. 15 hod. pokládat v přímém vstupu do vysílání telefonicky na čísle
731 720 756.

Pokud se spoléháte na americká média, žijete v řízeném světě lží

Paul Craig Roberts

25. 2. 2021    prvnizpravy
The NY Times radí, abyste nemysleli. Myšlení vyžaduje použití vašeho nespolehlivého mozku a povede vás ke konspiračním teoriím. Věřte, co vám NY Times řeknou, a budete mít schválený zdroj informací. NY Times považuje svou vlastní propagandu za pravdu. Vzpomínáte si na „násilné vzkříšení na Kapitolu“, kdy byli Trumpovi příznivci zodpovědní za pět úmrtí? 

středa 24. února 2021

Nechceme aktivistický Ústavní soud

 

Jan Schneider

24. 2. 2021 PRVNÍZPRÁVY

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá. Příliš časté vyjadřování se k celkem běžným životním situacím devalvuje stanoviska i pozici Ústavního soudu, který by spíše měl být méně dostupný, zdrženlivý, věhlasem se oblak dotýkající, a odtud se vyjadřující, musí-li už tomu tak být, hlasem hromu podobným.

Svět ruskýma očima 599

Zajoch 
24. 2. 2021 Outsidermedia

Zánik západního světa? * Jaderná energetika nemá alternativu * Berlín a Washington připravují strategii transatlantického zásobování energiemiDoba je zlá jako Česká televize v neděli večer s vyNořeným pořadem

-ps-

24. 2. 2021 PrvníZprávy

Sledovali jste také v neděli 21. února 2021 pořad 168 hodin včetně divákem Václavem mobilem natočeným videem, na kterém se ten ireportér snažil vynadat Romanu Prymulovi za diváckou účast v hledišti při fotbale v Praze v Edenu. Ta štvanice mě vyděsila," uvedl student politologie.


(Televizní pořad pořádající štvanice na lidi má název ... 168 hodin)


úterý 23. února 2021

Ostrá střelba na řecko – turecké námořní hranici

 

Ivan David
23. 2. 2021

Ve středozemí pomalu nastupuje jaro. Na vnější schengenské hranici EU to v posledních letech znamená, že na moře směrem EU vyplouvají migranti. Minulý týden přistály na italském ostrově Lampedusa první 3 pašerácké lodi vezoucí po 150 nelegálních migrantech ze subsaharské Afriky. 

Je to jasné, za problémy mohou vakcíny, protože se zpozdily

 

Ivan David
23. 2. 2021

Činitelé Evropské komise v čele s von der Leynovou nemohou najít žádnou pro veřejnost přijatelnou „objektivní příčinu“ svého selhání. O kvalitě vedení a řízení svědčí už samotná neschopnost realisticky odhadnout možnosti. Uzavřeli smlouvu, podle níž platí cizími penězi, penězi poplatníků a utajují obsah smlouvy. To není drobné darebáctví úředníčka městského zastupitelstva, které má naději, že unikne pozornosti. To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých. Kde je demokratická kontrola, když si na jiné lze došlápnout pro drobnou korupci příjemců dotací v členských zemích, v nichž hrozí trest už i jen za jiný názor. Nepřipomíná Evropská komise spíš administrativní aparát konstituční monarchie, kde je parlament, aby se neřeklo?

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludek

Lubomír Man

23. 2. 2021
Už kdysi jsem psal o tom, že jen to nejprimitivnější a současně i nejpodlejší je pro propagandisty ČT k použití to pravé ořechové. Tak třeba přenos vlajky. Provádí se tak, že co bylo dílem bývalého Sovětského Svazu a co nebylo zrovna vzorné a příkladné, se už nebude označovat jako sovětské, ale vždy a zásadně jen jako ruské. Anebo řečeno jinak. To nevoňavé a zlé, nad čím kdysi visela rudá vlajka se srpem a kladivem, se teď jednoduše pověsí tříbarevná vlajka ruská. A je po ftákách.

"Imunita se začne vytvářet za týden": v Moskvě byly odstartovány klinické zkoušky vakcíny Sputnik light

Roman Šimajev, Natalija Sergijevská

23. 2. 2021 russian
Primátor Moskvy Sergej Sobjanin informoval o zahájení mezinárodních klinických zkoušek vakcíny proti koronavirové infekci Sputnik light. Napsal o tom na svém blogu. Ruská část zkoušek bude probíhat v Moskvě na deseti městských poliklinikách, upřesnil primátor, zúčastnit se jich bude moci každý plnoletý občan RF. Mezinárodních zkoušek se zúčastní 6 tisíc osob: po 3 tisících z Ruska a Sjednocených arabských emirát
ů.

Jak to bylo s Juliem Fučíkem? Ke 118. výročí narození českého komunistického redaktora a spisovatele

Petr Kužvart (p.kuzvart@email.cz)

23. 2. 2021

Dne 23. února 1903 se na Smíchově narodil pozdější literát, redaktor a odbojář Julius Fučík. Je málo osobností v našich novodobých dějinách, jež by byly v běhu času vnímány a chápány rozporněji. Od nábožné adorace zidealizovaného mladistvého, krásného a hrdinného odbojáře bez bázně a hany, nezlomného hrdiny a oficiálně propagovaného ideálu mládeže v 50. letech se časem přešlo k opačnému extrému, drsnému odsuzuvání nejen předchozího kvazináboženského kultu a trapných režimních oslavných hagiografií, ale i k tvrdému odsudku samotné osoby. Začaly pochybnosti, obviňování z konfidentství a udávání odbojářů a byly vytvářeny nové mýty – třeba o tom, že jako konfident Gestapa vlastně nebyl popraven ale žil následně se změněnou identitou kdesi v jižní Americe.


Havlíčkův Brixen

Stanislava Kučerová

23. 2. 2021

Není tomu dávno, co jsem se zúčastnila zájezdu do Jižního Tyrolska a navštívila město Brixen-Bressanone. Místo Havlíčkova vyhnanství. Došla jsem až k hotelu U slona, abych si jej prohlédla očima vzpomínek a památky na jednoho z našich čelných obroditelů, Karla Havlíčka Borovského (1821 – 1856). Byl to prvotřídní novinář, demokratický politik a básník. Stoupenec Františka Palackého. Pro autora jeho životopisu k 50. výročí jeho úmrtí to byl „Neohrožený bojovník za práva národu českého.“


pondělí 22. února 2021

Náprava restitucemi?

Luděk Ševčík
22. 2. 2021
Na Seznamu se objevila zpráva, že stát chce zpět vzít rodu Czerninů to, co už vydal. Ponechme stranou oprávněnost dle dnešních zákonů. Zamysleme se nad samotným restitučním zákonem. Ten byl přijat, aby napravil majetkové křivdy. Kupodivu v roce 1918 žádný restituční zákon přijat nebyl. Jen částečná pozemková reforma. A že toho k nápravě tenkrát bylo mnohem více, než v devadesátkách!

Rozhodující volby jsou za dveřmi?

Vladimír Zlínský

22. 2. 2021
Vážení občané České republiky, opět se ocitáme s velkou pravděpodobností na dějinné křižovatce. Současní zástupci globalistů a progresivistů nabývají v České republice na síle. Mají chytře pokryto zastoupení téměř ve všech hlavních sdělovacích prostředcích, na rozhodujících řídících společenských postech, na školách a téměř ve všech politických stranách. Tyto strany se tváří, že jsou rozdílné ,pravicové či levicové, ale v souhrnu vždy budou plnit základní úkoly- další začlenění naší společnosti do globálního sdílení kapitálu, informací, obyvatel i myšlení.

Proč věřím doktorce Pekové

Martin Koller

22. 2. 2021
Stejně jako mnozí jiní občané naší kolonie sleduji vývoj COVIDového šílení a propagandu kolem vakcinace obyvatelstva. V posledním období mne zaujal zásadní rozpor mezi názory doktorky Pekové a doktora Prymuly. Nejsem virolog, ani imunolog, takže dávám k posouzení svůj názor vyplývající z dosažitelných informací, životních zkušeností a logické úvahy.
Pozn. red. I.D. Nevěřím ničemu kolem Covidu, nic si nemohu ověřit, a jde o příliš velké peníze...  

Co se děje v Rakousku aneb Kdo se bojí kancléře Kurze?

 

Ivan David
22. 2. 2021

Již několikátý týden či spíše měsíc sleduji snahy o „sestřelení“ jednotlivých ministrů rakouské vlády, v níž vládnou v koalici lidovci (ÖVP) a Zelení (Grüne). Rakouští lidovci drtivě vyhráli poslední volby na podzim roku 2019 se ziskem 37 % hlasů. Po delších jednáních nakonec uzavřeli dohodu o vládě se Zelenými, kteří získali téměř 14 %. Opozici tvoří jednak rakouští Svobodní (FPÖ), ve volbách získali 16 %, což byl prudký propad po „skandálu Ibiza“, dále liberální NEOS, kteří získali kolem 8 % a konečně kdysi dlouho vládní socialisté (SPÖ) se ziskem 21 %.

Európska únia a Rusko na križovatke dejín

Branislav Fábry
22. 2. 2021  blog autora
 
Konflikt medzi EÚ a Ruskom dosiahol v roku 2021 nový rozmer a otvorene sa hovorí o križovatke, za ktorou sa nachádza veľký konflikt. Vzťah oboch subjektov je však už dnes konfrontačný a otázkou je len to, akú mieru nepriateľstva dosiahne. Zdá sa, že ani EÚ, ani Rusko nie sú ochotné ustupovať zo svojich pozícií. Netreba opakovať, že aktívnu úlohu pri zhoršovaní európsko-ruských vzťahov zohráva aj slovenská zahraničná politika, v ktorej dominujú subjekty s rusofóbnymi postojmi. Aj minulá vláda sa pritom v rozhodujúcich otázkach vyjadrovala euro-atlanticky, dokázala však udržať rozumnú mieru zdržanlivosti a diplomacie. Existuje viacero dôvodov, pre ktoré sa vzťah medzi EÚ a Ruskom zhoršuje, nezanedbateľnú úlohu však zohráva obraz vonkajšieho nepriateľa, ktorý môže ospravedlniť potlačovanie princípov právneho štátu vo vnútri vlastnej krajiny. Tento jav existuje tak v RF, ako aj v EÚ.Chtějí udělat ze seniorů hlupáky, kteří si nezaslouží ani volební právo?! A za naše peníze! Petr Žantovský se zhrozil nad kampaní pirátské europolitičky

Petr Žantovský

22. 2. 2021 ParlamentníListy

Odstraňování nepohodlných názorů i jejich nositelů z akademické půdy by ve Velké Británii měl učinit přítrž zákon na ochranu svobody slova. Stejné vymisťování probíhá i v médiích, a to nejen u nás, kde to na vlastní kůži zažíváme dnes a denně. Petr Žantovský s údivem pozoruje, na jakou kampaň dostává peníze pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Vzpomínku pak věnuje novináři Otovi Černému, který odváděl profesionální výkon při diskusních pořadech, kde hlavní slovo měli hosté. Nebylo to jako dnes, kdy máme zírat a obdivovat, jak je moderátor úžasný a ti ostatní jsou jen jako stafáž.


Bašta: Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

Jaroslav Bašta
21. 2. 2021 PrvníZprávy

V roce 1989 vydal významný německý levicový ekonom profesor Karl Georg Zinn knihu zabývající se vznikem novověké evropské civilizace. Nazval ji „Kanóny a mor. Počátky novověku ve čtrnáctém a patnáctém století (Kanonen und Pest)“.


(Na snímku Jaroslav Bašta - disident, diplomat, historik, spisovatel)