Reklama

sobota 6. března 2021

Ne-konečné řešení v nekonečnu a jeden osobní příklad

Marek Adam

6. 3. 2021 Táborští vlastenci

Tak tu máme nastolen „covidový“ autoritativní režim. Už aby se člověk bál vystrčit čumák na ulici. A rozvolnění v nedohlednu. Vezměte lidem 100 procent práv a svobod, vraťte jim jen pětinu z toho zpět (slibem nezarmoutíš), a to si pište, že vám budou ještě vděční!

Julius Zeyer - básník v duchovním dění Evropy

Stanislava Kučerová
6. 3. 2021

Byla jsem tehdy v kvintě. Z útrap protektorátu, který nás nepřestajně sužoval, mě zachraňovala četba. Zvláště jsem měla ráda knížky od Julia Zeyera. A chtěla jsem, aby je četli i mí spolužáci. Nedávno jsem se octla v podvečer v kulturním domě na Střelnici, kvůli utajenému čtenářskému kroužku. Potkala jsem tam skupinu spolužáků. Byli rozjaření a kupovali si lístky do biografu. Na německý film, na který jsem zásadně nechodila. A s jakousi mužskou rozpustilostí obdivovali plakáty se svůdnými německými filmovými hvězdami, Zarah Leander a Marikou Roeck. Nahněvali mě. A tak když na mne přišla řada s mluvním cvičením, chtěla jsem ukázat, že v životě jde o víc, než co ukazuje pochybná filmová reklama.


Na snímku pomník Julia Zeyera v Chotkových sadech v Praze

"Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii"

Ivan David

6. 3. 2021
Tak zní oficiální zpráva. Co nám sdělil pan premiér sám: "Mluvili jsme o důležitosti spolupráce EU a USA v boji s pandemií a s jejími hospodářskými důsledky, stejně jako o dalších současných globálních výzvách." Dodal, že: "potvrdil závazek České republiky jako členské země NATO dále navyšovat obranný rozpočet, a projednával s Blinkenem také spolupráci na poli bezpečnosti 5G sítí".

Masarykova Nová Evropa v kontextu Masarykových předpokladů, cílů a reality

Marie L. Neudorflová
6. 3. 2021  Outsidermedia

V popularizující a odborné literatuře i na konferencích se ozývá občas názor, že rozpad Rakousko-Uherska byla chyba, že za rozpad může hlavně Masaryk a Češi, dokonce, že habsburská říše byla nejlepším státem v Evropě, a že její trvání by bylo v souladu s integračními snahami Evropy. V pozadí je obvykle politická motivace, ignorování negativních aspektů říše, či určitá pravicová německá a maďarská nostalgie po imperiální pozici ve střední Evropě, a nepodložená víra ve výhodnost velkých celků pro obecnou stabilitu a úroveň lidí. 

(Na snímku: Tomáš G. Masaryk se vrací do vlasti  -  Tábor, 21.12.1918)

To by v tom byl čert, abychom tu republiku nepoložili

Jaroslav Štefec a -rp-

6. 3. 2021  PrvníZprávy

Od minulého týdne mi vrtá hlavou, od čeho odvozuje tak zvaná Bezpečnostní rada státu svůj název. Tahle skupina amatérů totiž viditelně nemá ani potuchy o tom, co je bezpečnost státu a jak ji zajistit, píše na facebooku Jaroslav Štefec.


(Na snímku plk. v.z. Ing. Jaroslav Štefec, CSc.)

Lež o katastrofě: Pařížská dohoda dalším podvodem století. Zfalšované podklady stornovány. Hrozí planetě spíše ochlazování? Stokrát opakovaná lež se stala pravdou. Biden v čele boje za zelené zítřky? Zpět hned po Covidu

Valentin Katasonov
6.3.2021 FSK, překlad ProtiProud

VALENTIN KATASONOV připomíná základní souvislosti a pozadí lži o globálním oteplování a konstatuje, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nikoli změna klimatu, ale vykonstruovaná hysterie.


pátek 5. března 2021

Obchodní řetězec zvaný migrace

Ivan David
5. 3. 2021

Přehled vývoje od počátku roku přinesl dnes švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung (NZZ). Výběr dobře ilustruje, oč při celé migraci jde – o obchod s lidmi, pašeráctví a falešné (a výdělečné) pojetí „lásky k bližnímu“: 

Evropská unie umožnila zemím samostatně nakupovat ruské vakcíny

5. 3. 2021 RN

Členské státy EU by neměly vést paralelní jednání o dodávkách vakcín proti koronaviru s výrobci, kteří mají jménem Evropské komise centralizované smlouvy o nákupu, ale mají veškerá práva nezávisle nakupovat vakcíny od jiných výrobců, uvedl na briefingu mluvčí EK Eric Mamer v Bruselu .... 


Idioti mávaj světem. Tedy alespoň se o to snaží. Britský Facebook rozlišuje 71 pohlaví. Tak se na ně podívejme.

názorová redakce

5. 3. 2021  KurýrIn

Tušíte, kdo jsou androgynové, cis mani, cisgender mani, intersexuálové, trans*femaleové, transgender remalové nebo two-spiritsové? A co navíc? Na konci článku naleznete tajemství.


Poznámka redakce Nové republiky: následující článek podle nás patří spíš do humoristického časopisu či do aprílového čísla, ale domyšleno dokonce nejde o legraci. Je to představa některých představitelů světových elit o nás lidech a o společnosti, kterou nám plánují. A přiznejme si, že v takové společnosti se normálním lidem, mužům i ženám, bude žít velmi těžko.

Obchod na korze

5. 3. 2021 zdroj

Konečně jsem si doplnil vzdělání a shlédl Obchod na korze, československý film ověnčený Oscarem, o kterém jsem zatím věděl jen tolik, že má zvláštní název a zvláštní je i tím, že má dva režiséry, Kadára a Klose. Když film začal, byl jsem trochu rozpačitý a říkal si, že to bude další černobílá artovka postavená na tom, že se v ní nic neděje, o nic nejde a všichni hrají, jako že nehrají. Chyba lávky! Obchod na korze je totiž výborně vygradovaný a počáteční rozpaky se rychle změní v přikování k obrazovce. 


Proč bude Ivan Bartoš premiérem

Petr Hampl

5. 3. 2021 PrvníZprávy

Piráti jsou si tak jistí svým vítězstvím, že přestali předstírat poctivost, slušnost a respektování základních demokratických pravidel. Kandidát na ředitele olomouckých nemocnic bude zkoušen z recitace pirátských pouček. Při výběru kandidátů to bude hrát větší roli než znalost zdravotnictví. To není fáma ani utajovaná praxe. Tak to zapsali do oficiálního dokumentu při vyhlášení výběrového řízení.

Systém v síti a Síť v systému Dobrý sluha, špatný pán?

Marek Adam

5. 3. 2021
Říká se, že z každého z nás s postupem let něco zmizí. A naopak v nás něco přibude. Například prožitek vnitřní radosti, ale též vnitřní bolesti. To patří k historii každého lidského života. Člověk žije v kontextu. V kontextu svého vlastního života i v kontextu životů svých blízkých. Nikdy nevnímáme toho druhého jen tak samotného o sobě. Vždycky jen tak, jak se nám jeví.

Vědec a politické školení mužstva o Sputniku

Ivan David

5. 3. 2021
Samozřejmě, že Sputnik V je také nástroj propagandy.
Asi jako osvobození Sovětským svazem, nebo pomoc USA prostřednictvím UNRA, jako dodávky obilí ze Sovětského svazu po suchu v roce 1947, jako Marschallův plán (byť zdaleka nikoli bez podmínek), jako každá pomoc za kterou je vidět šlechetný dárce nebo pomocník, například laskavá Evropská unie, která nás zachraňuje ze spárů pandemie a nic za to nechce a skromně nepřipomíná, že nakoupila za peníze, které nebyly její a uzavřela smlouvu, kterou nesmíme vidět.

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

5. 3. 2021 ParlamentníListy

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové vyplatit 80 tisíc korun za lež, která zazněla v Událostech 8. ledna 2018. Rozsudek je pravomocný, jde totiž o rozhodnutí odvolací instance.


Vládní krize na Slovensku kvůli Sputniku-V

-vlkp-

5. 3. 2021   KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Nepochybně registrujete trmu vrmu na Slovensku, která se strhla v okamžiku, kdy premiér Matovič dostal záchvat státnické vize a dohodl z Ruska dodávku Sputniku V v okamžiku, kdy slovenské nemocnice praskají ve švech a jeho země je po České republice, dodávám s politováním, že se značným odstupem za Babišlandem, koronavirovým rektem Evropy. Takže když nejsou dostupné ty jedině ideologicky správné vakcíny, sáhl po vakcínách s ideologicky závadným rodokmenem. Aby zachránil životy slovenských občanů.

(Na snímku slovenský premiér Matovič přebírá ruskou vakcínu Sputnik-V z vojenského speciálu)


Proč chce pravice drahou elektřinu?

Jiří Paroubek

5. 3. 2021  VašeVěc

Jako obvykle vystupuje poněkud prostá poslankyně TOP 09 Langšadlová s velkým entuziasmem. Mám na mysli nadšení, kterým veřejně vyjadřuje svou patologickou rusofóbii a sinofóbii. Langšádlová se jako sv. Johanka z Arku české pravice ujala svatého boje proti rus
ké a čínské účasti ve výběrovém řízení na dodavatele jednoho bloku jaderné elektrárny (JE) Dukovany. Langšádlová se dokonce vyjádřila takto: „To, že vláda chce oslovit i Rusko, navzdory tomu, že naprostá většina občanů České republiky je zásadně proti, je opravdu nesmírně velký hazard s naší suverenitou a naší budoucností“.Stephen Lendman: Do čeho nás to establishment svou krádeží voleb uvrhl

Stephen Lendman
 
5. 3. 2021  Ledman, překlad Outsidermedia

Stižen demencí je Biden znatelně nezpůsobilý a neschopen plnit povinnosti úřadu, který zastává. Jeho zdravotní stav přejde pravděpodobně v Alzheimerovu chorobu, která jej pak už z normální lidské činnosti vyřadí beze zbytku.čtvrtek 4. března 2021

Blatný je prd platný

Jan Schneider
4. 3. 2021 PrvníZprávy

Pandemie covidu 19 eskaluje, nemocnice jsou přetíženy, vakcinace obyvatelstva pokulhává kvůli nedostatku vakcín – a ministr zdravotnictví odmítá zahájit proces vedoucí k udělení možné výjimky, která by alespoň zčásti tento nedostatek vykryla.


Obrázky z Ameriky

Ivan David
4. 3. 2021

„Ačkoli je Amerika prezentována jako „vzdálené zářící město“, které všechny ostatní národy závidí, rychle dokazuje svým vlastním obyvatelům a světu, že nejenže nedokáže udržet své vlastní obyvatele v bezpečí - ale také je sotva udrží naživu“, upozorňuje americká novinářka Helen Buyniski ve svém článku na Telegramu.
 

Pachatel celosvětové virové krize je konečně známý!

4. 3. 2021 ČNL

Pachatel celosvětové virové krize je konečně znám! Čína nekompromisně ukázala na americkou vojenskou laboratoř USAMRIID ve Fort Detrick v Marylandu s nejvyšším stupněm biologické ochrany v USA na stupni BSL-4 jako na místo, odkud unikl první kmen Coronaviru, jenž kontaminoval odpadní vody po havárii parní dezinfekční čističky! US Army více než rok havárii tajila!


Národ – sprosté slovo!? Fenomén nacionality - dnes, ale i v kontextu českého národního obrození. Úvodní předmluva k sérii textů o českém národě a jeho osobnostech a tématech


Marek Adam
4. 3. 2021

Mám takovou zkušenost, že dnes, vysloví-li se někde slovo „národ“ či „národní“, začnou se mnozí lidé přinejmenším „tvářit poněkud divně“. Jste snad nějaký extremista, když vyvěsíte českou vlajku? Když si na klopu připnete trikolóru atd.? Bývaly doby, kdy básníci a vlastenci nemuseli dokazovat, že jsou „jinak slušní lidé“…

Podle některých intelektuálů je dnes vlastenectví vnímáno v zásadě kineticky. „Kdo neskáče, není Čech!“ Projevuje se vlastenectví v masovém měřítku už jen při sportu? Existuje vůbec něco jako kolektivní duch národa?


(Na snímku poražená socha Jana Nerudy v Petřínských sadech v Praze. Stalo se 19.9.2020 - pachatel dosud nevypárán.)

Recenze knihy Jana Kellera "Hybridní politika"

Petr Hampl

4. 3. 2021

Před více než 150 lety Karel Marx posměšně varoval, že Evropou obchází strašidlo komunismu. Ti, kdo se tehdy báli, si neuměli představit strašidlo neomarxismu. Příšera, která obchází celým světem a která působí neuvěřitelné škody všude, kde převládne.

Aby nedošlo k mýlce. V dějinách se vyskytlo mnoho ideologií a ideových nauk, které vedly k nastolení brutálních despocií. To tak nějak patří k historii. Takové ideologie přicházejí a odcházejí. A konec konců, z dějin křesťanství víme, že hranice mezi ušlechtilým duchovním hnutím a zvráceným terorem může být velmi úzká. Neomarximus je ale něco jiného.

Ľudské práva nemá len Navaľnyj

Roman Laml
4. 3. 2021 romanlaml
Pri sledovaní médií a vyjadrení politikov vzniká dojem, že najväčším svetovým problémom v oblasti ľudských práv je osud Alexeja Navaľného. Problém to samozrejme je a prístup ruských orgánov vyvoláva oprávnené pochybnosti, ktoré rezonovali aj na pôde OSN. Otázkou ale je, prečo obdobná pozornosť a deklarovaná zásadovosť politikov nie je uplatňovaná aj v iných prípadoch.

Chystá sa vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom?

Ivan Štubňa

4.3.2021   PravdaSk

Ukrajinský prezident Zelenskij 25. februára telefonoval s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Povedal: "Pre Ukrajinu je dnes najdôležitejšou otázkou vyhliadka na získanie akčného plánu pre členstvo v NATO. Som rád, že som počul, že dvere NATO sú pre Ukrajinu otvorené. Osobne ďakujem Stoltenbergovi za podporu našej túžby dosiahnuť členstvo v NATO. Naším najbližším cieľom je Akčný plán členstva v NATO.“

(Na snímku lodě NATO v Černém moři při cvičení Poseidon 21)

Rakev EU zatlučena. Přijde nejhorší krize moderních dějin? Už se to hýbe

4. 3. 2021 ParlamentníListy

„Na stole mám testy na covid, ale pro jejich prodej k domácímu použití by byla potřeba asi dvouletá procedura. Naštěstí se na všechny ty na hlavu postavené zákazy i nařízení pomalu, ale jistě začíná kašlat,“ popisuje Vít Jedlička, prezident Svobodné republiky Liberland, politik a publicista. Pro ParlamentníListy.cz popsal, jak pokračují práce na osídlení jím vyhlášené republiky, proč je největší problém států v koronakrizi bránění tržnímu řešení, nakolik je výhodné pro Velkou Británii, že opustila Evropskou unii nebo proč jsou lidé v drtivé většině vězni vlastní hlavy spíše než vězni systému. A jak v těžké době prudce stoupá zájem o Liberland.

(Na snímku Vít Jedlička, prezident Svobodné republiky Liberland)

středa 3. března 2021

730 nebezpečných slov o likvidaci národního bohatství. Zničení českého školství způsobilo větší škody nekradení lithia nebo než převzetí jakéhokoliv podniku zahraničním investorem

Petr Hampl

4. 3. 2021  zdroj

Báječný svět bez fyzikálních zákonů

Před pár týdny jsem se setkal s jedním starým pánem, který byl vyučeným strojním zámečníkem, a žil na vesnici. Někdy na přelomu 70. a 80. let si sám postavil zahradní traktůrek, z dílů, které porůznu sehnal, vyměnil a občas i ukradl v různých fabrikách a opravnách. Ten stroj opravdu fungoval a utáhl různé zemědělské nářadí. Jeho tvůrce s ním řadu roků s ním obdělával drobná políčka, a dodnes ho má ve stodole. Pak za ním chodili lidé z okolí, prohlíželi si ten podomácku vyrobený stroj, a v okolí postupně vzniklo asi 10 dalších traktůrků. Každý jiný, protože každému se podařilo sehnat jiné díly.


Do čeho nás to establishment svou krádeží voleb uvrhl...

Stephen Lendman

4. 3. 2021
Biden trpí demencí a je znatelně nezpůsobilý plnit povinnosti úřadu, který zastává. Jeho zdravotní stav přejde pravděpodobně v rozvinutou Alzheimerovu chorobu, která jej pak už z normální lidské činnosti vyřadí beze zbytku. Psychologie definuje demenci takto: “Je to progresivně postupující ztráta rozpoznávacích funkcí, charakterizována problémy s pamětí, sníženou schopností komunikace, nesprávným úsudkem a zmateným myšlením." Demence se nejčastěji objevuje od 65 let věku a výš.

Německý podnikatel: „Kdyby nebylo Němců, žili by Poláci v jeskyních“

Tomasz Molga a -rp-
3. 3. 2021 NatematPl a PrvníZprávy TV TV

„Nenávidím černochy, ale Poláci jsou ještě horší. Kdyby nebyli Němci, žili by Poláci v jeskyních. “ Taková prohlášení německého podnikatele Hanse Gieleny zazněla před soudem v polském Gdaňsku.

(Na snímku nácek Hans Giehlen u soudu)

Na cestě ke střetu aneb Šance na úspěšnou registraci ruských vakcín v EU jsou nulové

Jan Campbell

3. 3. 2021 ČNL (výňatek z článku)

Vakcíně Sputnik V a registraci v EU byla věnována čtvrteční tisková konference pana Hanse-Georga Eichlera, jednoho z rozhodujících lékařů – poradců EMA. Pan Eichler v politicky korektním jazyce zmiňuje proaktivní jednání výborně ho platící EMA: Řekli jsme jim, že pokud žádost o schválení podají, provedeme inspekci jejich výrobních zařízení. Je to standardní proces u všech jiných produktů a výrobců. Musíme se ujistit, že standardů dosahuje i samotný výrobní proces. To je dnešní situace, zítra to může být jinak.

(Na snímku politolog a publicista Jan Campbell)

Bidenův útok na Sýrii - Skutečně žalovatelný trestný čin

Ron Paul

3. 3. 2021  Ron Paul Institute for Peace and Prosperity , překlad messin

Prezident Biden minulý čtvrtek pokračoval v tom, co se bohužel stalo washingtonskou tradicí: bombardování Sýrie. Prezident nařídil vojenský úder poblíž irácko-syrských hranic, při němž zahynulo nejméně 22 lidí. Administrativa tvrdí, že zasáhla milici „podporovanou Íránem“ jako odplatu za nedávné útoky na americká zařízení v Iráku.


Boj o pozice. Předvoj ideopolicie a mozek pokrokáře

Zdeněk Hosman

2. 3. 2021   
zdenekhosman
Ta složka společnosti, které člověk důvěřuje jako nejliberálnější, se časem vybarví jako banda nejzarytějších dogmatiků. Zhuštěně: Pentličky na vrbě a prázdno v kotrbě (Murphyho zákony).

Rakouský kancléř Kurz se ohledně koronaviru nadále nehodlá spoléhat na EU

 

    Ivan David
    2. 3. 2021

    „Rakousko a Dánsko „již nehodlají spoléhat na EU a budou společně s Izraelem vyvíjet vakcíny druhé generace proti mutacím koronaviru a budou společně hledat léčbu“, oznámil rakouský spolkový kancléř. Sebastian Kurz odpálil bombu v předvečer své oficiální návštěvy Izraele: „Vídeň rozbíjí evropskou frontu a hledá spojenectví, aby čelila výzvám souvisejícím s koronavirem i v nadcházejících letech“, píše italský deník la Republicca.

úterý 2. března 2021

Skutečně české zájmy hájící pozice: Vakcína nemá ideologii

Jan Schneider

2. 3. 2021 Česká pozice

Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a předseda Senátu Miloš Vystrčil se v neděli 28. února v rozhovorech na televizi Prima vyjádřili k pandemii. Mírný prognostický optimismus v mezích zákona je vedl k projevení naděje spočívající ve vakcinaci. Zdá se, že kritická covidová nálož převážila nad ideologickou.

Ruští prankeři vytáhli na světlo páchnoucí vnitřnosti Amnesty International

Janinna

2. 3. 2021   Pokec24

Organizaci na ochranu lidských práv Amnesty International pronásleduje řada skandálů, do nichž je zapojen ruský bloger-kriminálník Alexej Navaľnyj.

Politológ Chmelár: „Po dovezení ruskej vakcíny na územie SR sa agenti a dosadení miestodržitelia amerického impéria prestali ovládať a krotiť svoje antiruské šovinistické pudy. Doslova vybuchli“

Eduard Chmelár

2. 3. 2021  HlavnéSprávy

Podľa politológa a vysokoškolského pedagóga Eduarda Chmelára, včerajšie manévre predsedu vlády Igora Matoviča s privezením vakcíny Sputnik-V na Slovensko opäť odhalili proamerických aktivistov a agentov pôsobiacich v našej krajine.


(Na snímku politolog Eduard Chmelár)


Očkovací látky nejsou, tak budeme mít očkovací pasy - jak logické

 

Ivan David
2. 3. 2021

Evropská komise představí v březnu digitální projekt „zeleného pasu“ potvrzující očkování proti koronaviru nebo negativní testy. Tento pas umožní svobodnější cestování, jak oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová.

Všechno zaplatí vdovy a sirotci…

Jiří Paroubek
2. 3. 2021 VašeVěc

Předseda Senátu a místopředseda ODS Vystrčil, již nějaký čas hraje politiku přítele lidu. Není sám. Přidružuje se k němu pravicová většina senátorů. Pokud snad vláda chce nějaké socio-profesní skupině poskytnout finanční pomoc k částečné kompenzaci dopadů koronakrize, Senát vždy přispěchá s návrhem na zvýšení této částky. Na druhé straně však pravicová většina senátorů, včetně Vystrčila velmi ráda hovoří o tom, jak vláda rozhazuje peníze, kde může. Jak vláda poskytuje předvolební dárky a že tím vlastně dostala Českou republiky k nejvyšším schodkům státního rozpočtu v jejích dějinách.Jan Schneider: Bidenovi hrošíci

Jan Schneider a -rp-

2. 3. 2021 PrvníZprávy

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.


(Na snímku Jan Schneider)Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme

Aleš Macháček

2. 3. 2021     e-Republika

Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí.pondělí 1. března 2021

National Interest: Rusko nezopakuje "ponížení" z dob Gorbačova

2. 3. 2021 ria
Vydavatel a generální ředitel amerického časopisu National Interest Dimitri Simes prohlásil, že mnozí Rusové by se nechtěli setkat s opakováním "ponižujícího" scénáře z dob pozdního SSSR za vlády Michaila Gorbačova. Politolog vyjádřil názor, že Rusko by chtělo zrušení sankcí nebo alespoň dosáhnout jejich zmírnění, nicméně nepřistoupí na podstatné ústupky.

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Václav Umlauf

1. 3. 2021 e-Republika

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.


Raději smrt než Sputnik V radí Jan Lipold ze Seznamu

Lubomír Man

1. 3. 2021
Lipoldova nedělní stať má rozsah 120 řádků, ale její obsah vyjadřuje můj shora uvedený titulek o devíti slovech naprosto dostatečně a možná i výstižněji.. Lipoldova stať je totiž rozplizlá kaše, plná nenávisti k Rusku a k prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi za to, že si dovolili otevřít otázku, která pod povrchem oficiálních žvástů bublá v naší veřejnosti už několik dlouhých týdnů či snad i měsíců: Tak proboha, je-li Evropská unie tak neschopná dovézt k nám dostatečný počet vakcín ze Západu a zbytečně nám denně umírají desítky našich spoluobčanů, proč se neobrátíme na Východ, na Rusko či na Čínu, jejichž vakcíny vychvalují do nebes i nejpřednější západní virologové a chválou na ně neskrblí ani nejvýznamnější západní lékařský časopis Lancet?

Patrioté na rozcestí mezi lidem a lůzou

Březnová esej Petra Hampla

1. 3. 2021

Pan profesor Budil má obdarování formulovat zásadní myšlenky, které tak nějak visí ve vzduchu, ale až jasná formulace umožní zahájit debatu. Tentokrát v rozhovoru pro Parlamentní listy, když připomněl starý citát Hannah Arendtové, že „legendy jsou určené pro elity, ideologie pro lid a konspirační teorie pro lůzu“.

Prezident Trump - bývalý a budoucí?

Ivan David
1. 3. 2021

Ve svém prvním projevu po odchodu z Bílého domu prohlásil bývalý US prezident Donald Trump, že jeho hnutí „America First“ je teprve na začátku. Kritizoval Bidenovu administrativu, naznačil směr budoucnosti Republikánské strany a naznačil také, že by se mohl v roce 2024 znovu ucházet o funkci prezidenta.

Na cestě ke střetům 1

Jan Campbell1. 3. 2021 Prvnizpravy
Na cestě ke střetům (1)
Obsahu příspěvku a proč je Evropa na cestě ke střetům, které může i nepřežít, budou rozumět snadněji především čtenáři se zájmem o zahraniční politiku, ideálně od doby ukončení první světové války, jestliže si uchovali schopnost vidět vývoj společnosti za horizontem a v kouřové cloně Covid-19. Tento pro lidské oko neviditelný a hluchoněmý virus je nakažlivější než jeho originál a dělá si legraci z lidské strategie stádové imunity. 

Svět ruskýma očima 600

Zajoch
1. 3. 2021 Outsidermedia

Bude Bělorusko objektem a obětí manipulátorů zvenku? Vyhne se zákeřným pastem historie? * Alexandr Lukašenko nebyl při jednání s Vladimirem Putinem úspěšný * Připravovány nové provokace proti RuskuRuská mírová politika podporuje válku

Paul Craig Roberts

1. 3. 2021 PrvníZprávy

25. února „volební zloděj“ nařídil letecký útok USA na Sýrii, při kterém bylo zabito 17 Íránců. Americké a izraelské útoky na Sýrii pokračují již léta a nemají žádné odpovědi  kromě syrských a ruských slov vůči USA a Izraeli za porušení mezinárodního práva. Je zřejmé, že americko-izraelská agenda má přednost před mezinárodním právem, píše v komentáři americký publicista a ekonom Paul Craig Roberts.

neděle 28. února 2021

Flash-Nejvyšší správní soud vypráskal Městký soud Praha i „experta“ na zdravotní právo Dostála


vlkp
28. 2. 2021 Kosta Zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vzpomínáte na to jak loni soudce Výborný, mimochodem bratr tehdejšího lidoveckého předsedy Výborného vyhověl žalobě, kterou k němu podal na tehdejší vyhlášení omezujících opatření ministerstvem zdravotnictví podle zákona o Ochraně veřejného zdraví jakýsi advokát a údajný expert na zdravotní právo a dnes hlavní poradce Pirátů v této oblasti – jakýsi Dostál? 

 To bylo obrovské opoziční gaudium. Jak opozice politické tak mediální.

Gaudium skončilo, rozsudek NEPLATÍ!

Senátor Kosačov vyhodnotil zprávu o leteckém úderu USA v Sýrii

28. 2. 2021   argumenti     ria
Předseda mezinárodního výboru Rady federace RF Konstantin Kosačov komentoval sdělení hlavy Pentagonu Lloyda Austina o odvetném leteckém úderu na objekty v Sýrii. "Velmi podivný případ, do něhož jsou zapojeny čtyři státy - USA, Irák, Írán a Sýrie, ale jen jeden z nich - USA - v něm otevřeně používá vojenskou sílu se schválením státu", konstatoval.

Kterak „vážený spojenec EU“ Erdogan o demokracii pečuje

Ivan David
28. 2. 2021

Stockholmské centrum svobody zaznamenalo ve své zprávě za rok 2020 v Turecku zatýkání novinářů, zhoršování svobody tisku a šíření represí, rostoucí tlak na kurdské politické hnutí a potlačování hnutí Fetulláha Gülena (FETO), Celkový obraz dotvářejí trestné činy z nenávisti zaměřené na etnické a náboženské menšiny, systematické mučení a rostoucí útlak žen.
 

Tyranie je stará parádnice, vždy se vrací v novém hávuJaroslav Bašta

28. 2. 2021 PrvníZprávy

Jednou ze základních podmínek existence demokracie je svoboda slova v nejširším možném smyslu. Naopak, každá nastupující totalita se ji hned v prvém plánu snaží pod nejrůznějšími záminkami omezit. Historie nás učí, že hranice mezi demokracií a tyranií definuje právo. V demokratickém zřízení svobodu slova hájí, v totalitním vzrůstá počet paragrafů zabývajících se verbálními trestními činy, což připravuje nástup cenzury. V terminálním stádiu jsou lidé například souzeni za publikování literárních esejů. Tento měsíc byl v České republice za napsání tří článků odsouzen první publicista.