Reklama

sobota 13. března 2021

Naše politika jako pokračování politiky Druhé republiky

Lubomír Man

13. 3. 2021
Odbenešovávalo se u nás nejzaníceněji ve dvou našich obdobích. A obě ta období – bůhvíproč asi – patřila či patří do historických úseků našich mravně nejchatrnějších. Prvním z těch období byla éra tzv. Druhé republiky (1. říjen 1938 – 14. březen 1939), kdy šok ze zrady našich západních spojenců na Mnichovské konferenci vedl malověrné k hledání jejich viníků nikoli tam, kde skutečně byli, tzn. do hitlerovského Německa, Itálie, Anglie a Francie, ale (protože ti byli daleko a nebylo radno si je ještě víc pozlobit), mířil úder českých malověrných do řad těch, kteří byli tak říkajíc na ráně. Čili do řad veřejných osob a politiků, kteří od vzniku republiky vyznávali principy svobody a demokracie a už pouhým tímto faktem se nemohli s politikou hitlerovského státu ztotožňovat.

Americký režim se obrnil proti falešným pučistům: Kapitol je znovu obklíčen armádou. USA směřují k vládě jedné strany. Bezpečné zfalšování voleb napříště zajistí For the People Act. Američtí čučkaři se překonávají

Viktoria Nikiforova

13. 3. 2021  RIA, překlad ProtiProud

VIKTORIE NIKIFOROVÁ komentuje další „Fake News“ o plánovaném útoku na Kapitol ve Washingtonu a manévry Národní gardy, které mají pojistit přijetí zákona na legalizaci volebních podvodů Demokratické strany


(Armáda v centru dnešního Washingtonu)

Ben Kuras: Covidem to začíná. Mocní teď jdou přestavět svět. Už ví, že to funguje

Benjamin Kuras

13. 3. 2021 ParlamentníListy

Když si dáme do souvislostí několik zdánlivě nesouvisejících témat, uvidíme kompletní restrukturaci ekonomického, politického, kulturního, informačního a vzdělávacího systému západní civilizace. Tedy demokratického kapitalismu, vyrostlého z anticko-biblické kultury. Spisovatel Benjamin Kuras to dovozuje z průběhu aktuálního Světového ekonomického fóra v Davosu a jeho vize „proměněného kapitalismu“.

Nezávislá komise: NATO způsobilo sarajevským Srbům a Evropě kolosální škody (Video v srbštině)

12. 3. 2021  Pokec24

Mezinárodní komise šesti nezávislých odborníků z různých zemí připravila zprávu o utrpení Srbů v Sarajevu v letech 1992 až 1995.
 
(Na snímku montáž znázorňující agresi NATO proti Jugoslávii, které předcházela agrese proti bosenským Srbům) 

pátek 12. března 2021

Schneider: Jak cíleně a s velkým předstihem prohrát volby?

Jan Schneider a -rp-
12. 3. 2021 PrvníZprávy

Asi takto: Ponechat ještě chvíli ve funkci ministra zdravotnictví Jana Blatného, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Ukrajina: Buď přijmete náš „mírový plán" nebo zaútočíme!

Christelle Niéant a -rp-
12. 3. 2021 AgoraVox a PrvníZprávy

Jak jsou přípravy Ukrajiny na ofenzívu proti Donbasu stále zřetelnější, tak Kyjev se nyní snaží ospravedlnit své do očí bijící a zásadní porušení Minských dohod a představuje jej jako nezbytnou reakci v případě jeho odmítnutí.


(Na snímku ukrajinské dělostřelectvo denně porušuje mírovou dohodu a ničí život civilistů na Donbasu)

Vždyť to vypracoval podřízený, ani to sám nepodepsal... Dvořákovi bylo při jednání Rady ČT velmi horko. Střet zájmů, výstupy Železného, ukradené fotky!


12. 3. 2021 ParlamentníListy

Více než šest a půl hodiny trvající středeční jednání Rady ČT bylo pro generálního ředitele veřejnoprávní televize Petra Dvořáka krušné i při závěrečném projednávání stížností. Vždy se opravdu jen velice těsným hlasováním rozhodovalo, zda k jeho rukám poputují nebývale ostré dopisy. V nich byl peskován za to, že neinformoval o svém možném střetu zájmů, že jeho podřízení spojili ve vysílání odborníka na obranu se zabíjením a Česká televize se poškozenému nedokázala ani omluvit a že není schopen zareagovat na stížnost ve věci vyjadřování redaktorů na sociálních sítích.


Prosíme, pomozte

12. 3. 2021 VašeVěc

Na v podstatě tragický průběh očkování proti Covid-19 v České republice a beznaděj na blízkou nápravu, kterou vyvolává i středeční jednání poslanců i vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného, reagují čeští občané svépomocí. Obava o vlastní život je vede k tomu, že se začali obracet s dotazy o možnosti pomoci na diplomatická zastoupení Slovenska a Maďarska, kde vzhledem na nedostatek vakcín zajišťovaných Evropskou unií obrátili pozornost čínskou vakcínu společnosti Sinopharma a ruský Sputnik V.


Sputnikstory

vlkp
12. 3. 2021 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Motto:

„Je zjevné, že tato vakcína už není jen vakcínou, je to nástroj hybridní války. Tento politický nástroj nás rozděluje doma, rozděluje nás v zahraničí. Prostřednictvím tohoto nástroje se vykresluje EU jako něco, co selhává,“ Slovenský ministr zahraničí Korčok v reakci na dodávku ruské vakcíny Sputnik na Slovensko.

Jan Masaryk, Zdeněk Štěpánek, Habrman, a ti další, aneb Politický folklór, mýtománie a byznys

Jaroš Nickelli

12. 3. 2021  ČeskéNárodníListy

Začnu oblíbeným příměrem z doby dnes tak vychvalovaného baroka. Baroka, které bylo pro jiné rozkvětem cizí kultury, pro nás Čech téměř národním hrobem. Tehdy chodili po vesnicích jesuité protireformátoři. Neničili jen kralické Bible. Ničili i duše nevolníků a poddaných. Organizovali divadla na sudech, kde čerti chřestili pekelnými řetězy, když sedláci nebudou poslušní církve a vrchnosti. To byla pramédia propagandy.

(Na snímku Jan Masaryk, syn prezidenta-zakladatele T.G.Masaryka, první poválečný ministr zahraničí, jehož smrt v březnu 1948 je dodnes nevysvětlená)

čtvrtek 11. března 2021

Evropský parlament Komisi: Zveřejněte smlouvy! Lidovci a socialisté jsou proti

Ivan David
11. 3. 2021
Evropskou komisi vyzývá Evropský parlament ke zveřejnění úplného znění smluv s farmaceutickými společnostmi o vývoji, výrobě, nákupu a distribuci vakcín. Pozměňovací návrh prošel velkou většinou, proti byly frakce socialistická a lidovecká včetně poslanců za KDÚ-ČSL Zdechovského a Šojdrové, za TOP09 Niedermayera a Pospíšila a Polčáka (STAN).


Čína a Rusko společně bojují proti "barevným revolucím"

11. 3. 2021 argumenti
MZV ČLR o přátelství s Ruskem a zajištění politické bezpečnosti.
Státní poradce a ministr zahraničních věcí Číny Wang I prohlásil v neděli, že v roce 2021 Čína a Rusko budou pokračovat ve spolupráci při boji proti "barevným revolucím" a dezinformacím, a také v zajištění politické bezpečnosti.

Touha po moci

JUDr. Oldřich Hein

10. 3. 2021

Touha po moci (mocichtivost, vládychtivost) je nepřirozenou a nezvladatelnou žádostivostí, která se postupně vyvíjí z přirozeného pudu po uznání a uplatnění. Tento poznatek současné psychologie byl přitom znám již Buddhovi (asi 563-483 př.n.l.), který podobně definoval „žízeň po rozvoji v životě“ (vibhava-tanhá).

na snímku busta Marca Tullia Cicera

Jan Keller: Jak se tvoří dezinformace

Jan Keller a -rp-

11. 3. 2021  PrvníZprávy

Jak nás často a ráda poučuje eurokomisařka Jourová, dezinformace jsou uměle vyráběny a záměrně šířeny s cílem poškodit demokracii. Toto poučování má ovšem jednu nevýhodu. Je příliš abstraktní.Obchodníci s našimi životy se odkopali, udeřil Bašta. Zemanova slova přinesla bouři

Jaroslav Bašta

11. 3. 2021  ParlamentníListy

Politická a ideologická mlha a něco víc než lidské životy. K diskusím kolem ruské vakcíny Sputnik V a výzvě prezidenta k rezignaci ministrů se vyjádřil bývalý disident, poslanec za ČSSD a diplomat Jaroslav Bašta: „Prezident řekl něco, co pánové nechtějí slyšet, a tak se takzvaně dokonale odkopali. Jakékoliv argumentace, které mají ideologický podklad, dokládají, že kopají za stranu, která neuspívá ekonomicky.“ Bašta také připomněl, že to byla Evropská unie, která dala peníze na vývoj vakcín farmaceutickým firmám, jež je podle smluv nedodaly.


Plán Invest EU- společné zadlužení do roku 2058

Ivan David
11. 3. 2021
Referuji o hlasování v Evropském parlamentu o plánu "Invest EU", podle něhož si má evropská komise půjčit od soukromých bank, investičních a důchodových fondů 750 mld. Euro (20 biliónů Kč) údajně za účelem oživení po pandemii Covid-19. Ve skutečnosti jen 16% (12 mld.Euro) je určeno na pomoc podnikům postiženým pandemií, ostatní prostředky jsou určeny na Zelený úděl a "digitalizaci", což jsou prakticky nenávratné investice. Údajně má plán snížit nezaměstnanost o 1,2 mil. osob, ale nezaměstnaných je v EU oficiálně asi 16 miliónů. Podpořeny budou i investice v zemích, které za půjčku neručí.


středa 10. března 2021

Rusko-NATO: 14 let po Putinově projevu v Mnichově


PRVNÍ ZPRÁVY

10. 3. 2021

Před čtrnácti lety přednesl Vladimír Putin v Mnichově šokující projev, který narušil starý řád. Uplynulo čtrnáct let, ale teze vypracované ruským prezidentem v roce 2007 jsou stále aktuální i dnes,píše se v článku na AgoraVox.

Sputnik V je najlepšou vakcínou: To odrazu tvrdia aj západní experti i mainstream

Roman Bednár

10. 3. 2021  blog autora

Ešte donedávna Západ označoval ruský Sputnik V za podpriemernú vakcínu a jej pozitívne hodnotenia ruskými virológmi len za ruskú propagandu. Aj Brusel a Berlín pred ňou varovali.


Zeman pro PL: Vyhodit Blatného. Může za mrtvé, blokuje Sputnik. Varuji Babiše

Rozhovor s prezidentem republiky
10. 3. 2021   ParlamentníListy

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a šéfka SÚKL Irena Storová svým odmítáním ruské vakcíny Sputnik nesou plnou odpovědnost za úmrtí českých občanů na onemocnění covid-19. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Podle něho by oba měli být odvoláni, o čemž bude přesvědčovat premiéra. Zeman kritizoval i Andreje Babiše, s nímž má jinak dobré vztahy. Udělal prý chybu právě nominací Blatného. Skončit ve funkci by podle hlavy státu měl i ministr zahraničí Tomáš Petříček.


EU jako světový "digitální leader"?

Ivan David
10. 3. 2021

Uršulu rozpohybujete kliknutím na obrázek nebo odkaz.

https://twitter.com/IvanDav73523299/status/1369402060786008066?s=20

Andrej to zase schytal

Jiří Jírovec

10. 3. 2021
Premiér Babiš se dopustil strašlivé věci: Chtěl nám znehodnotit maturitu, tedy vysvědčení potřebné na cestě vzhůru za kariérou. Navrhl totiž, aby střední školu neukončila maturita, ale výsledná známka z jednotlivých předmětů. Udělal to špatně: Měl občanům sdělit, že mluví o praxi běžné v USA. Co je dobré v zemi velkého bratra je nepochybně přijatelné i pro Česko. Proti tomu si nikdo nedovolí ani špitnout.

EU konečně má své vlastní politické vězně s požehnáním 58% poslanců Evropského parlamentu

Ivan David
10. 3. 2021
Evropský parlament zbavil imunity tři katalánské poslance na žádost španělského soudu. Jsou obviněni z velezrady po tom, kdy v roce 2017 zorganizovali referendum o osamostatnění Katalánska. Španělská vláda jim odmítla vydat osvědčení o zvolení poslanci EP, mohli zasedat až od února 2020, když o tom rozhodl Evropský soudní dvůr.Vejít do lokomotivy a řídit svůj vlak

Patrick Ungermann

10. 3. 2021
Omladina měla odjakživa ráda nesmlouvavé hrdinství, náladu ostrých světel, a stínů. Nakonec proto se mládež stávala častou náplní revolučních ulic, partyzánských oddílů a průkopnických spolků. Jenže, co když se hrdinství objeví na straně, která má být poražena? Otevřeně povězme, že tady část mladých lidí odpoví nevyzpytatelně. Stalo se to na vysoké škole pedagogické (tam a tam): Děkan, který zasvětil život bádání v duchu své odbornosti, se jednoho dne dozvěděl, že došlo k převratu s revolučním nádechem, a že už nemusí setrvávat v komunistické straně, ba co hůř, že takové setrvání nebude dobrou vizitkou. 

Represivní "přechodné soudnictví" bude rozšířeno na celý Donbas

Vadim Moskalenko

10. 3. 2021      politnavigator
"Pod koncepcí soudnictví přechodného období, předpokládající represe, tvrdou ukrajinizaci a totální filtrování místního obyvatelstva, vyvinutou Kyjevem pro LLR a DLR, se mají ocitnout i Kyjevem kontrolovaná území Donbasu. Na tiskové konferenci v Kyjevě to prohlásil spoluzakladatel Národní platformy "Dialog o míru a bezpečné reintegraci" Vladimír Lupacij, informoval dopisovatel PolitNavigatora.

Slovenské národní povstání light

Putnik1
10. 3. 2021 e-Republika a LiveJournal

Nelze odmítnout vakcínu Sputnik V jen proto, že se vyrábí v Rusku, řekl Igor Matovič, slovenský ministerský předseda na své facebookové stránce, a já jsem se rozhodl podívat se na premiérův facebook, aby se situace objasnila. A objasnila...


Retro čili připomenutí: Ukrajinská pravice a naše sociální demokracie

Pavel Letko 
10. 3. 2021   e-Republika (vyšlo 1.3.2014)

Česká sociální demokracie svoji budoucnost spojuje s extrémisty, navíc z opačného spektra. Tak si sama podřezává větev, na které sedí.


Zlo nyní vládne dobru


Paul Craig Roberts
10. 3. 2021 InstitutProPolitickouEkonomii PCR,  překlad Zvědavec

Hlavní technologické společnosti „Big Tech“ v USA se skládají z gestapáckých organizací, které potlačují první dodatek Ústavy USA; přesto „demokratičtí Američané“ neustále tyto fašistické organizace podporují. Pokud by Američanům záleželo na demokracii, bojkotovali by společnosti Big Tech a dopomohli by těmto gestapáckým organizacím k bankrotu.


úterý 9. března 2021

Invest EU - největší veřejnou mocí organizovaný úvěrový podvod v dějinách

Ivan David

9. 3. 2021 Facebook

Dnes budeme na plénu Evropského parlamentu hlasovat o návrhu nařízení, kterým se zavádí program Invest EU. V případě jeho schválení bude Evropská komise moci vybraným podnikům poskytovat záruky za úvěry až do celkového objemu 75 miliard eur. Pokud by byl návrh nařízení napsán tak, aby umožňoval poskytovat záruky za úvěry pro všechny typy podniků, které byly postiženy ekonomickou krizí vyvolanou pandemií COVID-19, podpořil bych jej. Takový nástroj by firmám mohl pomoci přežít krizi a obnovit podnikání.


Svět ruskýma očima 601

Zajoch

9. 3. 2021   Outsidermedia

Lež s názvem klimatická katastrofa žije dál * Pro ruskou ekonomiku je dosud velmi naléhavým problémem odliv kapitálu * Podle amerického novináře není NATO v současné době připraveno vést válku na východě * Merkelová: „Jaro 2021 musí být jiné než jaro 2020, musí být svobodné.“Covidem sem, covidem tam

Pavel Letko

9. 3. 2021  e-Republika

Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností.


(Na snímku Pavel Letko)


Alexandr Dugin: Velké probuzení

Croix

9. 3. 2021 Cargread a Outsidermedia

Jeden z nejvýznamnějších současných ruských filozofů a politologů představil 4. 3. 2021 v ruských médiích v pořadu Cargrad - Glavnoje text, který je fakticky manifestem, s názvem „Velké probuzení“. Tento manifest během dne prakticky proletěl celou Evropou, věnoval se mu např. i italský tisk. Jedná se o definici a výzvu k Velkému probuzení jako globální protiváze již započatého pokusu o tzv. Velký reset. Hlavní teze Duginová manifestu uvádím níže.


(Nový světový pořádek nebo cesta ke svobodě)
¨

pondělí 8. března 2021

Najděte pro Krym Kadyrova

Rostislav Iščenko

8. 3. 2021    ukraina
Neznám Ramzana Kadyrova, proto nemohu o něm nic říci jako o člověku. Zdaleka ne všemi jeho iniciativami jsem nadšen. Ale to, co lze nazvat politickou "metodou Kadyrova", se mně nejenom líbí, ale považuji to za jediný správný způsob pro realizaci práv regionálních mocenských orgánů k ochraně zájmů obyvatelstva, spadajícího do jejich pravomoci. "Metoda Kadyrova" je jednoduchá, jako pravda a efektivní, jako automat Kalašnikova.

Zprávy ohledně Sputniku, této "hybridní nebezpečné" vakcíně

Ivan David
8. 3. 2021

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek konečně oznámila, že zahájila postup v oblasti odborného zkoumání Sputniku V. Experti určí shodu vakcíny s normami EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu. Podle šéfa ruského Fondu přímých investic Kirilla Dmitrijeva souhlas EMA umožní poskytnout ruskou vakcínu Evropanům od června 2021. EMA se ke schvalování rozhoupala až v době, kdy mnohé členské státy začaly ruskou vakcínu nakupovat, schvalovat a aplikovat samostatně.

Český lev ve stínu sudetoněmecké orlice - od útoků na odkaz jednotlivce až po útok proti celému českému národu!

Marek Adam

8. 3. 2021

V posledních letech si opravdu nedělám žádné iluze o kulturní produkci veřejnoprávní televize. Avšak nemohu přejít mlčením skutečnosti, které – odpusťte mi tu nezdvořilou expresivitu – jsou „k zblití“!!! Pozoruji, že se postupně a zcela systematicky přechází od útoků na jednotlivce k frontálnímu útoku na celý český národ. Nejprve kritika a dehonestace osobností české historie, ve snaze ukrást nám jejich odkaz a vygumovat jejich hrdinství (i to nehrdinské) z českého historického vědomí. Pátá kolona tomu ve své propagandistické terminologii dala název demytizace. Božena Němcová se sice sama už nemůže bránit, ale můžeme ji možná bránit my. A bude se muset bránit i český národ, chce-li si uchovat něco z minulosti i pro budoucnost - včetně sebe jako celku. A teď se totiž přešlo i k útoku na celý náš národ!

Mezinárodní den žen - včera a dnes

Stanislava Kučerová
8. 3. 2021  ČeskéNárodníListy

Mezinárodní den žen patří u nás mezi celostátně významné dny, v posledním úseku dějin od r. 1989 se tak děje od roku 2004. MDŽ má za sebou již dlouhou historii.Jak se dá vykonávat europoslanecký mandát? Dva názorné příklady

Petr Kužvart 
8. 3. 2021 e-Republika

Každopádně europoslanec Ivan David v těch dvou letech od svého zvolení názorně předvedl, jak se dá a jak by se měl vykonávat mandát europoslance – ku prospěchu země poslancova původu i ku prospěchu celé Evropy a skutečných (nikoli těch oficiálně sešvindlovaných) evropských kulturních a politických hodnot, historicky se vyvinuvších, aby byly nyní zpochybňovány a ohrožovány samotnou evropskou integrací.

(Na snímku europoslanec za SPD MUDr. Ivan David, CSc., otec-zakladatel webu Nová republika)

neděle 7. března 2021

USA nebyly s to podnítit ruskou elitu proti Putinovi

Vladimír Gladkov

8. 3. 2021     politnavigator
USA marně doufaly, že protiruské sankce vyprovokují politickou elitu RF ke státnímu převratu. Ve vysílání televizního kanálu TV Centr to prohlásil Vjačeslav Nikonov, předseda výboru Státní dumy po vzdělání a vědu, vnuk lidového komisaře pro zahraniční věci SSSR Vjačeslava Molotova, informuje korespondent PolitNavigatora.
na tričku: "čekám na sankce"

Vyhostit?

Zdeněk Jemelík

7. 3. 2021  jemelikzdenek
Ukoptěná snaha Jana Hamáčka o zabrzdění jízdy ČSSD do politického propadliště je nepřehlédnutelná. Věnuje tomu spoustu umu a energie. Stylizuje se do postavení zachránce národa proti coronavirové pohromě a s velkou pílí využívá kdejakou příležitost k „okopávání kotníků“ koaličního partnera, tedy hnutí ANO a osobně Andreje Babiše.

8. březen

Přemysl Votava

7. 3. 2021
Není to obyčejný všední den. Není to jen svátek MDŽ. Nejsou to jen květiny ženám, jsou to i slzy bolesti, je to i hrdost na naše předky. Kolik studentů o tom dni, něco ví… 8.březen 1943, Sokolovo, ukrajinská vesnice u Charkova. První bojové vystoupení Československého polního praporu. Necelých tisíc mužů a žen po dva dny zadržovalo německý útok na Charkov. U Sokolova padlo 86 hrdinů, mezi nimi i jejich velitel, nadporučík Otakar Jaroš.


Jaroslav Bašta: Smrtonosné kádrování

Jaroslav Bašta
7. 3. 2021  PrvníZprávy

Poslední měsíce Česká republika v rychlosti umírání svých občanů dosahuje asi nejvyšších hodnot za posledních 150 let, když nebudu počítat obě světové války, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


(Na snímku autor Jaroslav Bašta)

Kyjev se připravuje na novou vojenskou eskalaci na Donbasu

-rp-

7. 3. 2021 SouthFront a PrvníZprávy

Vojenská situace na východní Ukrajině zůstává napjatá. Podle pozorovatelů zastupitelského úřadu LPR v JCCC (Společná kontrolní a koordinační komise) ukrajinské ozbrojené síly porušují příměří pravidelně.


(Na snímku dělostřelectvo Doněcké lidové republiky ničí soustředění ukrajinské armády, která se chystá k velké jarní ofenzívě)

Koněv, vlasovci. A to chceme od Rusů vakcínu? Západ Putina neporazí. Plyn teče z východu na západ, připomíná Kotrba

rozhovor s politickým analytikem Štěpánem Kotrbou
7. 3. 2021 ParlamentníListy

Budou si Češi moci k očkování vybrat i ruskou nebo čínskou vakcínu? Usiluje o to vedení státu v čele s prezidentem i premiérem. Zaslouží si za to chválu? Anebo nás vystavují hrozbám ze strany Rusů a Číňanů? Jasno v těchto otázkách udělal politický analytik Štěpán Kotrba, který věci kolem vakcín obsáhle rozebral v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Prodáváme hezky česky. Jasně. Ale zahraniční potraviny...Expertka ukazuje fakta

rozhovor s Mgr. Ing. Jarmilou Dubravskou, PhD.

7. 3. 2021   ParlamentníListy

„Stav v našich maloobchodních prodejnách je pro českého zákazníka velmi příjemný. Z reklamních šotů v televizi, rádií i ampliónů v obchodech se dozvídá, že je k prodeji 70 i více procent čerstvých českých potravin. Prodáváme hezky česky, prodáváme z lásky k Česku, sedm z deseti potravin je českého původu a existuje řada dalších nepravdivých sloganů. Že by byla opakovaná reklama, tedy re-klama opakované (re) a intenzivní klamání (klama) našeho spotřebitele,” říká odbornice na zemědělství Jarmila Dubravská, členka Evropského hospodářského a sociálního výboru za Českou republiku.


(Na snímku Mgr. Ing. Jarmila Dubravská, PhD., členka Evropského hospodářského a sociálního výboru


Smrtonosné kádrování

Jaroslav Bašta

7. 3. 2021 PRVNIZPRAVY

Poslední měsíce Česká republika v rychlosti umírání svých občanů dosahuje asi nejvyšších hodnot za posledních 150 let, když nebudu počítat obě světové války.

Srovnatelná pohroma nás postihla jen v letech 1918 – 1920, kdy na Španělskou chřipku zemřelo asi 50 000 lidí. Ti tehdy byli fatálně oslabeni hladem doprovázejícím válečné útrapy jak na frontách, tak v zázemí. Situaci komplikovala také absence léků proti tomuto respiračnímu onemocnění. Jedinou známou ochranu poskytovalo všeobecně rozšířené nošení látkových roušek.